مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی:
استادی پلن کانادا چیست؟
، ساعت 19:23
سه‌شنبه 25 آبان 1400
بدون دیدگاه

ویزا

استادی پلن (Study Plan) کانادا

کانادا که بیش از 200000 دانشجوی بین‌المللی را در خود جای داده است، یک بازیگر بزرگ جهانی در آموزش عالی است و محبوبیت آن در بین دانشجویان خارج از کشور جای تعجب ندارد و بسیار منطقی است که رقابت جدی بین افراد خواهان تحصیل در این کشور وجود دارد. درخواست ویزای دانشجویی در کانادا مستلزم ارائه استادی پلن ویزای تحصیلی کانادا است. یک برنامه تحصیلی به افسر ویزا یک نمای کلی از اینکه چرا می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید و چگونه تحصیل در کانادا با اهداف آینده شما همخوانی دارد، ارائه می‌دهد.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج، مخصوصا کانادا را دارید و رویا و آینده تحصیلی و شغل خود را در این کشور می‌بینید، لازم است بتوانید آفیسر ویزا را نیز متقاعد کنید که کانادا برای تحصیل شما مناسب‌ترین گزینه است و این به این معناست که به یک استادی پلن خوب نیاز دارید. برای دانستن پاسخ این سؤال که چگونه استادی پلن کانادا بنویسیم؟ با ادامه این مقاله همراه باشید.

استادی پلن چیست؟

استادی پلن کانادا یک برنامه سازمان یافته است که دیدگاه کلی در مورد تحصیلات، اهداف و برنامه‌های شما را مشخص می‌کند. درست مانند برنامه‌های کاری یا مدرسه، افراد خواهان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید استادی پلن ایجاد کنند که به افسر ویزا این امکان را بدهد تا در عرض 5 دقیقه تمام وضعیت فرد درخواست کننده را به صورت کلی مورد بررسی قرار دهد و آشنایی نسبی پیدا کند بنابراین لازم است که استادی پلن شما واضح، مختصر و در عین حال خاص باشد اما اگر می‌خواهید آفیسر را تحت تأثیر قرار دهید بهتر است که کل تاریخ زندگی خود را در استادی پلن ویزای تحصیلی کانادا بازگو نکنید. در عوض، بر این تمرکز کنید که چگونه ادامه تحصیل در کانادا به شما کمک می‌کند تا به اهداف تحصیلی و شغلی خود برسید و اینکه چرا در کشور خودتان نمی‌توانید علیرغم وجود رشته تحصیلی به اهدافتان دست پیدا کنید. در ادامه یک نمونه استادی پلن قوی که می‌تواند در روند دریافت ویزای شما بسیار موثر باشد را با هم بررسی می‌کنیم.

مطالب پیشنهادی:

چگونه استادی پلن کانادا بنویسیم؟ (نمونه استادی پلن کانادا)

حتماً برای شما این سؤال پیش آمده که چگونه استادی پلن کانادا بنویسیم؟، برای دانستن پاسخ این سؤال باید بدانید که نوشتن استادی پلن، کار ساده و در عین حال سختی است، اگر شما اصول و قواعد را بدانید و با زبان انگلیسی آشنایی کافی داشته باشید کار ساده‌ای خواهد بود اما اگر تازه در این مورد تحقیق و بررسی می‌کنید، قطعاً از نظر شما کار دشواری است و برای کسب موافقت با درخواست تحصیل در کانادا، باید بر نکات مهم یک استادی پلن به خوبی مسلط شوید. قبل از پرداختن به انواع سؤالاتی که هنگام نوشتن Study plan کانادا باید به آن‌ها پاسخ دهید، در نمونه study plan پیش رو، چند نکته مهم و اساسی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید:

  • در استادی پلن کانادا از نوشتن طولانی خودداری کنید و حتی سعی کنید که از یک صفحه تجاوز نکنید
  • مطالبی که می‌نویسید حتماً باید واقعی باشد
  • تمام مطالب را مختصر بیان کنید تا افسر ویزا را ترغیب به خواندن کامل متن کنید
  • از شخصی که مهارت‌های نوشتاری انگلیسی قوی دارد بخواهید برنامه تحصیلی شما را بررسی و ویرایش کند

نمونه استادی پلن کانادا به شما کمک می‌کند تا برای برنامه تحصیلی خود به خوبی آماده شوید. هنگام درخواست ویزای دانشجویی در کانادا، باید یک استادی پلن ارائه دهید تا افسران ویزا بدانند که چرا می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید و این کار چگونه با اهداف آینده شما مطابقت دارد.

از آنجایی که با نوشتن Study plan کانادا می‌توانید افسران را به ادامه بررسی پرونده درخواست خود، متقاعد کنید پس مهم است که این متن بسیار مختصر باشد، اما واضح و شفاف باشد. لازم نیست کل تاریخچه زندگی خود را توضیح دهید اما در عوض، بر این تمرکز کنید که چگونه ادامه تحصیل در کانادا به تحصیلات آکادمیک فعلی و تجربیات شغلی شما کمک می‌کند. طرح مطالعه باید از متقاضی باشد و باید حدود یک صفحه باشد و شامل اطلاعات زیر باشد:

o چرا می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید؟

نخستین سؤالی که در استادی پلن ویزای تحصیلی کانادا باید صادقانه به آن پاسخ دهید؛ این است که چرا قصد دارید در این رشته خاص ادامه تحصیل بدهید و چرا کانادا مقصد مورد علاقه شما برای مطالعات بین‌المللی است؟ به عبارتی باید بیان کنید چرا قصد تحصیل در کانادا را دارید؟ در ادامه باید وارد جزئیات بیشتر شوید و هدف آموزشی خود را شرح دهید. یا برای دستیابی به مدرک کارشناسی و تحصیل کارشناسی در کانادا یا فوق لیسانس اقدام کرده‌اید؟ حتی می‌توانید با بحث در مورد رشته تحصیلی مورد علاقه خود و اینکه چگونه این مسیر خاص به اهداف شغلی شما کمک می‌کند، پاسخ خود را تأیید کنید.

حتی ممکن است در مورد نوع صنعتی که می‌خواهید بعد از فارغ التحصیلی در آن کار کنید و الزامات عمومی آن تحقیق کنید چرا که در نظر گرفتن این موضوع به شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمید که آیا برنامه‌های آموزشی شما با اهداف کلی شغلی شما مطابقت دارد یا خیر.

چگونه استادی پلن کانادا بنویسیم؟

o چرا برنامه مشابهی را در کشور محل اقامت یا تابعیت خود دنبال نمی‌کنید؟

کانادا به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت خود در سطح جهانی شناخته شده است. این دلیل به تنهایی ممکن است دلیلی باشد که شما مایل هستید تحصیلات خود را در کانادا ادامه دهید. از این فرصت برای بحث در مورد گزینه‌هایی که کشور خود در رابطه با مدارس و برنامه‌ها ارائه می‌دهد، استفاده کنید. تحقیقات خود را محدود نکنید، این احتمال وجود دارد که مدرسه‌ای در کشور شما همان برنامه‌ای را که می‌خواهید در کانادا دنبال کنید ارائه دهد، بنابراین می‌خواهید توضیح دهید که چرا مدرسه یا برنامه کانادایی را ترجیح می‌دهید. حتی ممکن است در استادی پلن ویزای تحصیلی کانادا تصمیم بگیرید که در مورد تفاوت‌های کلی تحصیل بین کشور خود و کانادا صحبت کنید.

o چگونه این برنامه فرصت‌های شغلی شما را در کشور محل اقامت یا شهروندی شما افزایش می‌دهد؟

در بخشی از استادی پلن کانادا در مورد فرصت‌های شغلی مختلفی که در کشور خود کشف کرده‌اید، بحث می‌کنید. این امکان وجود دارد که شغل مطلوبی در کشور خود پیدا کرده باشید، اما فاقد تحصیلات مناسب برای واجد شرایط بودن آن باشید. در این مورد، می‌توانید در مورد اینکه چگونه ادامه تحصیل در کانادا شما را برای این نقش آماده می‌کند صحبت کنید.

o چه ارتباطی با کشور محل اقامت یا تابعیت خود دارید؟

برای این سؤال خاص، باید اعلام کنید که آیا در کشور محل اقامت یا تابعیت خود خانواده دارید یا خیر. روابط خانوادگی ممکن است شامل فرزندان، والدین، همسر یا شریک زندگی باشد. در این بخش از Study plan کانادا، شما باید در مورد وابستگی‌های خود به کشور محل اقامتتان و احتمال بازگشت به آن بنویسید و در این مورد با جزئیات توضیحات کافی بدهید.

o در مورد متقاضی خردسال، دلایل شما برای تحصیل در کانادا چیست؟ وضعیت مهاجرت والدین یا سرپرستان در کشور محل اقامت فعلی آن‌ها چگونه است؟

اگر فردی که برایش استادی پلن کانادا نوشته می‌شود، زیر 18 سال سن دارد، باید دلایل خود را برای تحصیل در کانادا بیان کنید و علاوه بر این حتماً وضعیت مهاجرت والدین یا سرپرستان را نیز درج کنید. همچنین باید گواهی موجودی بانکی، صورت‌حساب‌های بانکی، سرمایه‌گذاری‌ها، دارایی‌ها و هر چیز دیگری که نشان‌دهنده دارایی‌های مالی متعلق به والدین یا قیم باشد را نیز یادداشت کرده و مستندات آن را پیوست کنید.

o جزئیات تاریخچه تحصیلی خود را ارائه دهید

تاریخ شروع و پایان دوره، نام و آدرس مدرسه، دوره گذرانده شده، مدرک تحصیلی، مدرک یا گواهی اعطا شده برای دوره را بنویسید زیرا در این بخش، باید جزئیات تمام مدارسی را که تا به امروز در آن تحصیل کرده‌اید را ارائه کنید. حتماً موارد زیر را لحاظ کنید:

  1. تاریخ شروع و پایان
  2. نام و آدرس کامل موسسه
  3. نام دوره
  4. مدرک، مدرک یا گواهی اعطا شده است

اگر در کالج یا دانشگاه شرکت کرده‌اید، باید برنامه‌های تکمیل شده را نیز بیان کنید و در نهایت سوابق کاری خود شامل مشاغل یا موقعیت‌های داوطلبانه‌ای است که داشته‌اید، و اینکه چگونه ممکن است به مطالعات و اهداف کلی شما کمک کند را در این قسمت به اشتراک بگذارید.

برای به پایان رساندن استادی پلن خود، اهداف آموزشی و دلایلی که می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید را خلاصه کنید. خلاصه شما همچنین فرصتی عالی برای تشکر از افسر ویزا که درخواست شما را می‌خواند؛ فراهم می‌کند!

مطالب پیشنهادی:

اهمیت نوشتن استادی پلن برای ویزای تحصیلی کانادا

معمولاً استادی پلن کانادا همراه با برنامه تحصیل و درخواست مجوز ویزای تحصیلی ارائه می‌شود. درخواست کننده باید در این پلن بسیار واضح و هدفمند مطالب مربوط به تحصیل و اهداف خود را بنویسد و فراموش نکند که استادی پلن ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند شانس متقاضی را برای تائید نزد آفیسر ویزا بیشتر کند بنابراین هنگام درخواست ویزا، بارگذاری استادی پلن را فراموش نکنید چراکه ممکن است سرنوشت پذیرش تحصیلی شما در کانادا را تغییر دهد.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید و دریافت ویزای تحصیلی یکی از گزینه‌های اصلی شما است، بهتر است علاوه بر اسناد و مدارک شناسایی و همچنین تحصیل خود، اقدام به نوشتن یک استادی پلن کانادا قوی کنید تا در یک نگاه آفیسر ویزای شما را به پرونده جذب کند و امید بیشتری برای بررسی پرونده درخواست خود داشته باشید.

استادی پلن ویزای تحصیلی کانادا علاوه بر اینکه باید حاوی اطلاعات هویتی، تحصیلی و اهداف تحصیلی و شغلی شما باشد، باید با ادبیات رسمی نوشته شود و دقت کنید که گرامر را به خوبی در نوشتار خود رعایت کنید چراکه که از نظر آفیسری که استادی پلن شما را مورد بررسی قرار می‌دهد این موضوع اهمیت بسزایی دارد. علاوه بر این باید مطلبی که می‌نویسید در عین مختصر بودن، کامل و شفاف نیز باشد و تمام سؤالات ذهنی بررسی کننده پرونده را در نگاه اول پاسخ دهد و او را مشتاق کند تا مدارک ضمیمه شده به استادی پلن را نیز قبل از تصمیم‌گیری مورد بررسی قرار دهد.

سوالات متداول

نکاتی که متقاضیان باید در مقاله خود درج کنند:
1. برنامه تحصیلی شما نباید بیش از یک صفحه باشد.
2. باید بر اساس داستان واقعی زندگی شما نوشته شود.
3. با توضیحی در مورد اینکه چگونه تحصیل در کانادا می تواند به شما کمک کند شغل آینده خود را به گونه ای ارتقا دهید که نتوانید به اهداف خود در کشور خود دست یابید، شروع کنید.

ارائه مدارک مالی کافی
اگر از طریق جریان مجوز تحصیل عمومی درخواست می کنید، می توانید مدرکی مبنی بر حمایت مالی به صورت حساب بانکی، مدرک بورسیه تحصیلی، وام تحصیلی و غیره ارائه دهید. هرچه تمکن مالی بیشتری ارائه دهید، شانس تایید ویزای دانشجویی شما بیشتر است.

نرخ تایید ویزای دانشجویی کانادا در سال 2022 برای دانشجویان بین المللی از بازارهای نوظهور افزایش یافت. آخرین داده‌های تایید مجوز تحصیلی کانادا که جدیداً منتشر شده است، با خبرهای عالی هم برای موسسات کانادایی و هم برای دانشجویان در سراسر جهان همراه بوده است: نرخ تایید برای بسیاری از بازارهای نوظهور در سال 2022 به بالاترین حد خود رسید.

#تحصیل ، #ویزا

اشتراک‌گذاری:

مشاوره رایگان

با تکمیل فرم مشاوره، از خدمات رایگان بهره ببرید: