آیا مهاجرت به استرالیا سخت است؟

به طور کلی، اخذ ویزای استرالیا و مهاجرت به این کشور، بسیار آسان‌تر از کشورهای دیگر است. اگر قصد انتخاب یک کشور با شرایط آسان برای مهاجرت هستید، استرالیا می‌تواند گزینه‌ای مناسب برایتان باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

بینا اپلای روشی ساده برای مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا حتی برای افرادی که والدین افراد مقیم استرالیا نیز آسان است. والدین شهروندان استرالیایی و مقیم دائم می‌توانند برای ویزای توریستی طولانی‌مدت برای بازدید از استرالیا درخواست دهند. این ویزا به والدینی که معیارهای ویزای توریستی معمولی را دارند اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به درخواست ویزای جدید در هر بازدید، بازدیدهای طولانی‌مدت با خانواده خود در استرالیا داشته باشند.

والدین واجد شرایط ممکن است زمانی که درخواست ویزای توریستی را ارائه می‌دهند، ویزای طولانی‌تری در نظر بگیرند. با ثبت این درخواست، هیچ هزینه اضافی اعمال نخواهد شد. متقاضیان می‌توانند درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنند یا مدارک کاغذی را از طریق پست به سفارت استرالیا ارائه دهند.

رفتار مردم استرالیا با مهاجران چگونه است؟

به طور کلی، مردم استرالیا، مردمی خون‌گرم هستند. با توجه به توریستی بودن این کشور و وجود آمار بالا برای مهاجرت به این کشور، می‌توان گفت که با مشاهده مردم مختلف از فرهنگ‌های متفاوت، کمتر احساس غربت خواهید کرد.

آمار ایرانیان در استرالیا چقدر است؟

مهاجران ایرانی در استرالیا

بیشترین آمار مهاجرت به استرالیا مربوط به هند می‌شود. به زبان دیگر، بیش از نیمی از مهاجران این کشور، مردم هندی هستند. آخرین سرشماری که از مهاجران ایرانی در استرالیا انجام شد، سال 2016 بود. در این سال، مشخص شد که بیش از 75 هزار ایرانی در استرالیا اقامت دارند که حدود 0.3 درصد جمعیت استرالیا را تشکیل می دهند.

از میان ایرانیان مقیم استرالیا، نزدیک به 40 درصد در ایالت نیو ساوت ولز اقامت دارند. 28 درصد دیگر نیز ساکن ایالت ویکتوریا هستند. در حالی که 11 درصد در ایالت کوئینزلند اقامت دارند. از این میان، 10 درصد ساکنان در استرالیای غربی و حدودا 7 درصد نیز ساکن استرالیای جنوبی هستند.

مزایای مهاجرت به استرالیا چیست؟

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم می‌دهند تا بخواهید برای مهاجرت به یک کشور خارجی، استرالیا را انتخاب کنید. برخی از این مزایا مربوط به زندگی در این کشور و برخی دیگر مربوط به کار و تحصیل می‌شوند.

مزایای مهاجرت به استرالیا

برخی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت به استرالیا عبارتند از:

 • کیفیت بالای خدمات درمان و سلامت: درمان و سلامت در استرالیا از کیفیت بالایی برخوردار است. بیمارستان‌های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارند که به زیرساخت‌های لازم مجهز هستند و شهروندان می‌توانند بین بیمه درمانی خصوصی یا بیمه ارائه شده دولتی یکی را انتخاب کنند
 • سیستم آموزشی عالی: استرالیا به کیفیت بالای آموزش معروف است. شما می‌توانید بین مدارس خصوصی و دولتی که دارای خدمات خوب و کارکنان حرفه‌ای با تجربه هستند یکی را انتخاب کنید
 • آزادی بیان در استرالیا: افراد مقیم از حق آزادی بیان در محدوده قانون برخوردارند. همین حقوق به رسانه‌هایی که شامل رسانه‌های چاپی، رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی می‌شود، تعمیم پیدا می‌کند که اتفاق مثبتی است
 • آزادی مذهب در استرالیا: دولت به همه مردم اجازه می‌دهد تا دین مورد نظر خود را داشته باشند. چرا که دولت استرالیا دین رسمی ندارد. دولت استرالیا سکولار است و با همه مردم صرف نظر از اعتقادات مذهبی آنها به یک اندازه رفتار می‌کند
 • امنیت بالای زندگی: استرالیا جامعه‌ای صلح‌آمیز است و مردم این کشور نیز به این موضوع معتقد هستند. همین موضوع باعث شده است تا امنیت بالایی را در این کشور شاهد باشیم
 • سبک زندگی و فرهنگ استرالیایی: استرالیا جامعه‌ای چندفرهنگی دارد که با مهاجران بسیار سازگار و دوستانه است. این کشور دارای شهرهای زیادی است که مهاجران زیادی از جمله افراد ایرانی در آن‌ها زندگی می‌کنند
 • بازار کار مناسب: در کشور استرالیا می‌توانید به راحتی در عنوان شغلی تخصصی خود مشغول به کار شوید

معایب مهاجرت به استرالیا چیست؟

در کنار همه مزایای مهاجرت به استرالیا، مهاجرت به این کشور معایبی نیز دارد که پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی درباره آن‌ها بدانید. اطلاع از شرایط مهاجرت و زندگی در استرالیا باعث می‌شود تا بتوانید بهترین و منطقی‌ترین تصمیم ممکن را بگیرید.

معایب مهاجرت به استرالیا

برخی از معایب مهاجرت به استرالیا عبارتند از:

 • لزوم تسلط به زبان انگلیسی: یکی از مهم‌ترین معایب مهاجرت به استرالیا، لزوم تسلط به زبان انگلیسی است. به این معنی که به دلیل چندفرهنگی بودن این کشور، تنها در صورتی امکان مهاجرت را دارید که به این زبان مسلط باشید
 • هزینه‌های بالای زندگی: زندگی در استرالیا به مراتب گران‌تر از آمریکا است. این کشور در سال 2015 به عنوان گران‌ترین کشور جهان معرفی شد.
 • بیمه خدمات درمانی گران‌قیمت: بیمه خصوصی در استرالیا گران است. همچنین، خدمات آمبولانس تحت پوشش Medicare قرار نمی‌گیرد
 • هزینه بالای تحصیل: تحصیل در شهریه در برخی از موسسات خصوصی برای خانواده‌ها بسیار گران است. بدون اقامت استرالیا، دانشجویان بین‌المللی با شهریه‌های بالایی مواجه می‌شوند
 • هزینه‌های بالای سفر به ایالت‌های مختلف: هزینه حمل و نقل عمومی در استرالیا بیش از هر جای دیگری است. نقل مکان از یک ایالت به ایالت دیگر می‌تواند بسیار پرهزینه و زمان بر باشد. سفر از سیدنی به ملبورن می‌تواند حدود 10 ساعت طول بکشد، اما با یک پرواز یک ساعت طول می‌کشد. همچنین با سفر به مناطق روستایی، قیمت بنزین به شدت متفاوت خواهد بود

راه‌های مهاجرت به استرالیا کدام‌اند؟

به عنوان فردی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارد، پیشنهاد می‌کنیم با روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور آشنا باشید. در این صورت است که می‌توانید متناسب با شرایطی که دارید، بهترین نوع ویزا را برای خود انتخاب کنید.

ویزای تحصیلی استرالیا

دریافت ویزای تحصیلی به استرالیا

ویزای دانشجویی (زیر کلاس 500) به شما این امکان را می‌دهد که تا 5 سال به منظور تحصیل در استرالیا بمانید. این ویزا شرایط و مزایای مختلفی دارد. به عنوان مثال، با این ویزا می‌توانید در یک دوره تحصیلی معتبر شرکت کنید، برای دریافت ویزای همراهی خانواده اقدام کنید و پس از شروع دوره تحصیلی ، هر دوره 2 هفته ای تا 40 ساعت کار کنید. البته طبق قوانین جدید، این محدودیت به 48 ساعت افزایش پیدا کرده است.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزای دانشجویی 500 عبارتند از:

 • شما باید 6 سال یا بیشتر داشته باشید
 • بتوانید تاییدیه ثبت نام (CoE) در دوره تمام وقت ثبت شده را ارائه کنید
 • شواهدی از مهارت‌های زبان انگلیسی خود را نشان دهید
 • شما و اعضای خانواده‌تان باید برای مدت اقامت خود در استرالیا تحت پوشش بیمه سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) از یک ارائه دهنده بیمه درمانی اقدام کرده باشید
 • اگر کمتر از 18 سال سن دارید، باید ترتیبات رفاهی کافی را در زمانی که در استرالیا هستید در نظر بگیرید.
 • توانایی تامین نیازهای سلامت خود را داشته باشید
 • تمکن مالی مناسب برای اقامت داشته باشید

ممکن است در هر زمانی که درخواست شما در حال بررسی است، از شما خواسته شود مدرکی مبنی بر مهارت‌های زبان انگلیسی خود ارائه دهید. آیلتس محبوب‌ترین آزمون مهارت زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل، کار و مهاجرت است.

ویزای دانشجویی 500 به شما این امکان را می‌دهد که تا 48 ساعت و در زمانی که دوره شما در حال برگزاری است کار کنید. وقتی در تعطیلات قرار دارید، امکان کار به صورت فول‌تایم را خواهید داشت. البته به محض شروع دوره، دوباره باید به حالت نیمه‌وقت برگردید.

بهترین دانشگاه های استرالیا

اگر قصد مهاجرت به استرالیا برای تحصیل را دارید بهتر است با برخی از بهترین دانشگاه های این کشور آشنا شوید:

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه کوئینزلند (The University of Queensland)43
دانشگاه ملی استرالیا (The Australian National University)34
دانشگاه سیدنی (The University of Sydney)19
دانشگاه موناش (Monash University)42
دانشگاه ملبورن (The University of Melbourne)14

ویزای خانوادگی استرالیا

دریافت ویزای خانوادگی به استرالیا

در برنامه مهاجرت خانوادگی، چندین ویزا وجود دارد که می‌توانید بسته به اینکه معیارهای واجد شرایط کدام ویزا را دارید، از بین آنها انتخاب کنید.

 • ویزای پذیرش فرزندخواندگی استرالیا: این ویزا که به عنوان ساب کلاس 102 نیز شناخته می‌شود، برای زمانی است می‌خواهید یک کودک زیر 18 سال را به فرزندی قبول کنید و به استرالیا بیاورید. برای این ویزا، شما باید در زمان فرزندخواندگی در استرالیا باشید و باید از طرف فرزندی که می‌خواهید به فرزندخواندگی بپذیرید درخواست دهید.
 • ویزای خانوادگی وابسته به سالمندان استرالیا: این ویزا که مربوط به ساب کلاس‌های 114 و 838 می‌شود، برای بستگان سالخورده شهروندان استرالیایی، مقیم دائم، یا شهروندان واجد شرایط نیوزلند است. برای دریافت این ویزا باید سن بازنشستگی داشته باشید و به بستگان خود وابسته باشید.
 • ویزای پرستاری خانوادگی استرالیا: این ویزا با ساب کلاس 836 و 116 برای زمالنی است که بستگانی در استرالیا دارید که به حمایت شما یا ارائه کمک پزشکی نیاز دارند. در این صورت می‌توانید برای ویزای مراقب درخواست کنید. برای این ویزا، اسپانسر شما باید یک گواهی پزشکی به شما ارائه دهد که ثابت کند یک وضعیت پزشکی واقعی دارند که باید از آنها مراقبت کنید.
 • ویزای کودک استرالیا: این ویزا با ساب کلاس 101 و 802 برای کودکانی است که والدین یا قیم قانونی در استرالیا دارند و می‌خواهند به آنها بپیوندند. در برخی موارد، شما ممکن است از طرف فرزند خود درخواست دهید، اما اگر بیش از یک فرزند دارید، همه باید درخواست جداگانه ای داشته باشند.
 • ویزای کودک وابسته استرالیا: این ویزا با ساب کلاس 445 به فرزندان متقاضیان ویزا اجازه می‌دهد تا به خانواده خود در استرالیا بپیوندند. این ویزا فقط تا زمانی که تصمیم نهایی در مورد ویزای شریک گرفته شود معتبر خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در بینا اپلای تماس بگیرید.

ویزای کاری استرالیا

دریافت ویزای کاری به استرالیا

یکی از انواع دیگر ویزا‌ها برای مهاجرت به استرالیا، ویزای کاری این کشور است. با در اختیار داشتن ویزای کاری استرالیا می‌توانید ابتدا برای اقامت موقت و سپس برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که در برخی مواقع امکان اخذ تابعیت این کشور نیز از طریق کار وجود دارد.

برای مهاجرت کاری به استرالیا لازم است که از برخی شرایط برخوردار باشید. از جمله برخی از این شرایط می‌توان به داشتن شرایط جسمانی و روحی مناسب برای کار، قرار داشتن در بازه سنی بین 18 تا 45 سال، برخورداری از سوابق قابل قبول کاری و تحصیلی، عدم برخورداری از سو پیشینه و در اختیار داشتن همه مدارک مورد نیاز اشاره کرد.

لازم به ذکر است که در بسیاری از مواقع، برای اینکه بتوانید ویزای کاری استرالیا را دریافت کنید، لازم است که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. معمولا برای اثبات این موضوع، باید در یکی از آزمون‌های زبان معتبر مانند آیلتس و تافل شرکت کنید.

دولت استرالیا هر سال لیستی از مشاغل و حوزه‌های کاری مورد نیاز خود را منتشر می‌کند. افرادی که در این حوزه‌ها تخصص داشته باشند، شانس بسیار بالاتری برای اخذ پذیرش خواهند داشت. طبق آخرین اعلام دولت این کشور، حوزه‌های آموزش، علوم، بهداشت و سلامت، حقوق و مشاوره، مهندسی و فنی، ادبیات و هنر، مدیریت و امور مالی و برخی مشاغل متفرقه در لیست نیازمندی‌های استرالیا قرار دارند.

امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا

ویزاهای کاری استرالیا را می‌توان به ساب کلاس‌های مختلفی از جمله 188، 189، 190 و 491 تقسیم کرد. برای دریافت هر نوع از این ویزاها باید از طریق سیستم امتیازبندی اقدام کنید و باید حداقل امتیاز 65 از 100 را کسب کرده باشید. برای اطلاع از معیارهای امتیازبندی و اقدام جهت دریافت ویزای کاری استرالیا با ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

برای محاسبه امتیاز خود و اطلاع از اینکه شرایط مهاجرت کاری به استرالیا را دارید یا خیر می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

https://visaenvoy.com/australia-pr-points-calculator-from-16-november-2019/

ویزای Partner یا همان ازدواج

ویزای ازدواج به استرالیا

برای دریافت ویزای ازدواج استرالیا، باید متاهل، نامزد بوده یا قصد ازدواج داشته باشید و البته با هم زندگی کنید. در تمام درخواست‌های ویزای پارتنر، باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد در یک رابطه واقعی و متعهد هستید. زمانی که متقاضی در استرالیا باشد (ساب کلاس‌های 801 و 820) یا اگر متقاضی خارج از کشور باشد  (ساب کلاس‌های 309 و 100) می‌توان درخواست‌ها را در استرالیا ثبت کرد. اگر در استرالیا ثبت نام کنید، متقاضی می‌تواند با ویزای بریجینگ برود و برای مدت زمانی که برای ارزیابی درخواست نیاز است در استرالیا بماند.

ویزای پارتنر دو مرحله‌ای است. مرحله اول درخواست ویزای موقت و مرحله دوم درخواست ویزای دائم می‌باشد. شما می‌توانید حداکثر دو شریک خارج از کشور را در زندگی خود اسپانسر کنید و هر درخواست باید حداقل 5 سال از هم فاصله داشته باشد.

شریک زندگی شما باید شهروند استرالیا یا مقیم دائم یا شهروند نیوزلند واجد شرایط باشد تا بتواند از شما حمایت مالی کند. شرایط خاصی وجود دارد که ممکن است شریک شما نتواند از شما حمایت مالی کند، به عنوان مثال، اگر قبلا در 5 سال گذشته از شریک دیگری حمایت کرده باشد.

هنگامی که افسر سفارت از اینکه شما در یک رابطه واقعی هستید و تمام معیارهای دیگر را برآورده می‌کنید، مطمئن می‌شود، یک ویزای شریک موقت برای شما صادر می‌کند که به شما اجازه می‌دهد در استرالیا بیایید و بمانید، تا زمانی که تصمیمی در مورد ویزای دائم شما گرفته شود.

شما می‌توانید مدارک ویزای دائم را دو سال پس از ثبت درخواست اولیه ارسال کنید. به شرطی که بتوانید ثابت کنید که رابطه‌تان مستمر و واقعی است، ویزای اقامت دائم به شما اعطا می‌شود. برای مهاجرت از این طریق، با کارشناسان مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

دریافت ویزای سرمایه گذاری به استرالیا

ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری (موقت) با زیر کلاس 188 برای سرمایه گذارانی است که می‌خواهند در یک کسب و کار جدید یا موجود در استرالیا سرمایه‌گذاری کنند. این یک ویزای موقت با پنج سال اعتبار و مسیری برای اقامت دائم است. برای واجد شرایط بودن، باید 1.5 میلیون دلار استرالیا در یکی از ایالت‌ها یا مناطق استرالیا سرمایه‌گذاری کنید.

ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری (دائمی) زیر کلاس 888 برای افرادی است که حداقل چند سال است که ویزای زیر کلاس 188 را دریافت کرده اند و متعهد به ادامه فعالیت تجاری خود در استرالیا هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در بینا اپلای تماس بگیرید.

برای واجد شرایط شدن برای زیر کلاس 888، باید یکی از موارد زیر را داشته باشید:

 • یک ویزای موقت نوآوری و سرمایه‌گذاری در کسب و کار (ساب کلاس 188) داشته باشید و شرایط آن ویزا را در جریانی که برای اولین بار در آن درخواست داده‌اید برآورده کرده باشید
 • ویزای رده ویژه (زیر کلاس 444) یا ویزای تجاری (مدت طولانی) (ساب کلاس 457IE) داشته باشید و الزامات جریان نوآوری تجاری را برآورده کرده باشید.

ویزای استعدادهای تجاری (دائمی) از ساب کلاس 132 به کارآفرینان خارجی اجازه می‌دهد تا یک کسب و کار موجود در استرالیا را ایجاد یا خریداری کنند. صاحبان مشاغل باید تعهد واقع بینانه ای برای حفظ مالکیت کسب و کار خود نشان دهند و فعالانه در عملیات آن شرکت کنند. ویزای ساب کلاس 132 به مدت پنج سال معتبر است و گزینه‌های آینده برای اقامت دائم استرالیا وجود دارد.

ویزای گلوبال تلنت

یکی از انواع ویزا برای مهاجرت به کشور استرالیا، ویزای گلوبال تلنت است. با در اختیار داشتن این ویزا می‌توانید به راحتی اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. لازم به ذکر است که ویزای گلوبال تلنت تنها به افرادی اعطا می‌شود که توانایی و دستاوردهای مختلفی در عرصه‌های بین‌المللی دارند.

برخی از مزایای ویزای گلوبال تلنت به صورت زیر است:

 • در این ویزا استعدادهای جهانی بالاترین اولویت را در بین تمام برنامه‌های مهاجرت استرالیا دارد
 • فرایند ساده و بسیار راحت با اعطای ویزا در مدت کمتر از یک ماه
 • این ویزا یک متقاضی مستقل است و نیازی به اسپانسر شدن متقاضی توسط کارفرما ندارد و امتیاز تست نمی‌شود
 • ویزا بدون هیچ گونه محدودیت یا شرایط کاری اعطا می‌شود.
 • ویزای گلوبال تلنت منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود

راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا چیست؟

اخذ ویزای کار معمولا راحت ترین راه مهاجرت به استرالیا برای اکثر افراد باشد. در اکثر مواقع ویزای کار استرالیا برای کارگران ماهر صادر می شود و شما می توانید پس از گذراندن مدت زمان محدودی در خاک استرالیا برای اخذ اقامت دائم یا شهروندی اقدام کنید.

هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

متقاضیان مهاجرت به کشور استرالیا لازم است که با برخی از نکات و هزینه‌های مربوط به مهاجرت به این کشور آشنا باشند. به طور کلی، برآورد هزینه دقیق بستگی به شرایط و نوع مهاجرت شما دارد. در ادامه برخی از هزینه های مهاجرت به استرالیا را توضیح داده ایم.

هزینه ثبت درخواست ویزای استرالیا

نوع هزینهمبلغ قابل پرداخت (دلار استرالیا)
متقاضی اصلی اخذ ویزا4240 دلار
متقاضی همراه بزرگسال (بالای 18 سال)2120 دلار
کودک وابسته (کمتر از 18 سال)1060 دلار

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی

در کنار هزینه‌های جانبی که باید برای اخذ ویزا پرداخت کنید، هزینه ارزیابی مدارک نیز باید پرداخت شود. این هزینه‌ها متناسب با نوع ویزا و هدفی که دارید، تعیین خواهد شد. در جدول زیر برخی از این هزینه‌ها را توضیح داده‌ایم.

نوع هزینهمبلغ قابل پرداخت (دلار استرالیا)
سازمان مهندسین استرالیا (برای مهندسی)825 دلار
انجمن کامپیوتر استرالیا (برای رشته‌های کامپیوتر)530 دلار
موسسه مدیریت استرالیا (برای مشاغل مدیریتی)750 دلار
سازمان TRA برای مشاغل فنی و حرفه‌ای795 دلار
سازمان VetAssess برای مشاغل متفرقه962 دلار

هزینه های جانبی دیگر

نوع هزینهمبلغ قابل پرداخت
هزینه انگشت‌نگاری85 دلار
هزینه ترجمه رسمی مدارکاز 100 هزار تومان تا 2 میلیون تومان
سایر هزینه‌های جانبیبین 100 تا 1000 دلار

شرایط مهاجرت به استرالیا چیست؟

برای مهاجرت به استرالیا لازم است که از برخی شرایط مورد نیز برخورداری باشید. برخی از این شرایط بسیار مهم هستند و در صورت عدم برخورداری از آن‌ها، شانستان را برای دریافت پذیرش از دست خواهید داد. در ادامه این شرایط را بررسی کرده‌ایم.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

یکی از مهم‌ترین شرایط در نظر گرفته شده برای مهاجرت به استرالیا، شرایط سنی است. این شرایط، برای هر نوع مهاجرتی که در نظر دارید، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، برای مهاجرت از طریق ویزای اسکیل وارد یا همان کاری، محدودیت سنی تا 45 سال در نظر گرفته شده است. هرچقدر که بازه سنی شما به این سن نزدیک‌تر باشد، امتیاز کمتری برای دریافت پذیرش کسب خواهید کرد.

اگر می‌خواهید ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا را دریافت کنید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که ویزای سرمایه‌گذاری محدودیت سنی ندارد. البته برخی از ایالت‌های استرالیا محدودیت سنی 55 سالگی را اعمال کرده‌اند که برای آشنایی بیشتر در این زمینه می‌توانید با کارشناسان ما در بینا اپلای تماس بگیرید.

بعد از اینکه درباره محدودیت سنی مهاجرت به استرالیا اطلاعات کسب کردید، نوبت به سیستم امتیازبندی این کشور در این زمینه می‌رسد. به طور کلی، افرادی که در بازه سنی بین 25 تا 33 سال قرار دارند، 30 امتیاز، یعنی بیشترین امتیاز ممکن را دریافت خواهند کرد. با افزایش سن، این امتیاز به تدریج کاهش پیدا می‌کند و به جایی می‌رسد که متقاضیان بالای 45 سال، امتیازی دریافت نخواهند کرد.

عدم برخورداری از سو پیشینه

مورد بعدی که درباره مهاجرت به استرالیا و شرایط آن وجود دارد، عدم برخورداری از سو پیشینه است. به طور کلی و نه فقط برای استرالیا، افرادی که دارای سو پیشینه باشند، نمی‌توانند برای مهاجرت اقدام کنند. اینی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرایط مهاجرت به استرالیا شناخته می‌شود.

تسلط به زبان انگلیسی

مورد دیگری که به عنوان یکی از شرایط برای مهاجرت به استرالیا شناخته می‌شود، تسلط به زبان انگلیسی است. هرچقدر که به این زبان تسلط بیشتری داشته باشید، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش خواهید داشت. برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی، لازم است که در آزمون‌های معتبر شرکت کرده باشید. از جمله برخی از این آزمون‌ها می‌توان به آیلتس و تافل اشاره کرد.

بررسی دانش و میزان تسلط زبان انگلیسی شما بر اساس نوع ویزای درخواستی انجام می‌شود. به عنوان مثال، اگر قصد اقدام برای تحصیل در مقطع دکترا را دارید، باید در آزمون آیلتس، حداقل نمره 7.5 را در ورژن آکادمیک کسب کرده باشید. در حالی که برای مقطع کارشناسی یا حتی کار در استرالیا، دریافت نمره 6.5 کافی است.

برخورداری از تخصص در یک حوزه کاری مشخص

افرادی که می‌خواهند برای کار در استرالیا اقدام کنند، باید در یک حوزه مشخص تجربه و رزومه کاری مناسبی داشته باشند. در غیر این صورت، نمی‌توانند برای کار در استرالیا اقدام کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، کارشناسان بینا اپلای پاسخگوی شما هستند.

در اختیار داشتن حداقل سرمایه لازم

حداقل سرمایه و تمکن مالی برای مهاجرت به استرالیا، به نوع ویزای درخواستی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، می‌توانید با در اختیار داشتن حداقل سرمایه 200 هزار دلاری برای ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا اقدام کنید. البته اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که برای سرمایه‌گذاری در برخی از شهرها و ایالت‌ها مانند سیدنی، باید مبلغ بالاتری و در حدود 500 هزار دلار در اختیار داشته باشید.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی یا کاری به استرالیا هستید، به سرمایه اولیه بسیار کمتری نسبت به سرمایه‌گذاری نیاز خواهید داشت. به عنوان مثال، برای ویزای تحصیلی استرالیا، باید مبلغی در حدود 60 هزار دلار استرالیا را به عنوان تمکن مالی در اختیار داشته باشید.

بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت کدام‌اند؟

برای مهاجرت به استرالیا، لازم است که محل زندگی خود را انتخاب کنید. به طور کلی می‌توان گفت که شهرهای مختلف استرالیا شرایط عالی برای زندگی فراهم کرده‌اند. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید، با بهترین شهرهای استرالیا برای مهاجرت آشنا باشید. در ادامه این شهرها را معرفی کرده‌ایم.

شهر سیدنی

شهر سیدنی استرالیا

با امکانات فراوان و سبک زندگی راحت، سیدنی (Sydney) به عنوان یکی از بهترین شهرهای استرالیا و دنیا برای زندگی شناخته می‌شود. در این شهر مردم و مهاجران فرهنگ‌های مختلف با حفظ سنت‌های خود با یکدیگر تعامل دارند و فرصت‌های کار، مطالعه و سرگرمی فراوانی در این شهر وجود دارد.

از آنجایی که سیدنی چندفرهنگی است، می‌توانید تقریبا هر غذایی را در سیدنی امتحان کنید که از جمله آن‌ها می‌توان به اروپایی و آسیایی اشاره کرد. در این شهر نیز امکان پیدا کردن و خرید انواع خانه با بودجه‌های مختلف وجود دارد. در کنار این موارد، در سیدنی دسترسی آسانی به انواع سیستم حمل و نقل عمومی دارید که از جمله آن‌ها می‌توان به اتوبوس، قطار و اتوبوس‌های ریلی اشاره کرد.

سیدنی همچنین به دلیل ارائه آموزش با کیفیت عالی، شهرت بین‌المللی به دست آورده است و دانشگاه سیدنی به عنوان یکی از برترین موسسات عالی در سراسر جهان شناخته می‌شود. برای تحصیل در دانشگاه‌های شهر سیدنی می‌توانید با ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

شهر ملبورن

شهر ملبورن

ملبورن (Melbourne) شهری است که فرصت‌ها و ویژگی‌های جذابی برای زندگی ارائه می‌دهد و به مکانی عالی برای مهاجرت به کشور استرالیا تبدیل شده است. این شهر به خاطر تجربیات فرهنگی، آشپزی و ورزشی خود مشهور است. درست مانند سیدنی، ملبورن نیز یک شهر چندفرهنگی است و به همین خاطر شاهد وجود تنوع بالایی از انواع غذا در این شهر هستیم.

از نظر مسکن، باید بگوییم که نسبت به سیدنی، خانه‌های واقع در ملبورن از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند و از این جهت می‌توانید روی آن‌ها حساب ویژه باز کنید. در عین حال، حمل و نقل عمومی در ملبورن از شرایط مناسبی برخوردار است و در این شهر شاهد یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های تراموا در دنیا هستیم. سیستم مراقبت‌های بهداشتی ملبورن نیز با بیمارستان‌ها و کلینیک‌های متعدد با متخصصان بسیار ماهر، شهرت زیادی دارد.

تحصیل در ملبورن در مراکز آموزشی معروف برای آموزش عالی از جمله دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ملبورن، RMIT، Monash و La Trobe بسیار ارزشمند است. این در کنار شرایط اقتصادی مناسب باعث شده است تا بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند، ملبورن را برای کار، تحصیل و زندگی انتخاب کنند.

شهر بریزبن

شهر بریزبن

بریزبن (Brisbane) به عنوان یک ستاره در حال ظهور در استرالیا، به دلیل جاذبه‌های فراوان و امکانات سبک زندگی، مکانی عالی برای زندگی برای مهاجران است. این شهر به سرعت در حال توسعه است و در لیست شهرهای مقرون به صرفه استرالیا قرار دارد.

تلاش‌ها برای ترویج حمل‌ونقل عمومی با شبکه یکپارچه‌ای از اتوبوس‌ها، قطارها و کشتی‌ها، بریزبن را به یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی تبدیل کرده است. این در کنار وجود امکانات آموزشی مختلف باعث شده است تا بسیاری از مهاجران به دنبال زندگی در بریزبن باشند.

شهر پرث

شهر پرث

از جهات مختلف، شهر پرث (Perth) را می‌توان به عنوان یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت به استرالیا معرفی کرد. آب و هوای معتدل و همین‌طور سبک زندگی متعادل است. ساکنان این شهر به انواع امکانات از جمله مراقبت‌های بهداشتی استثنایی، آموزش، مسکن معاصر و سیستم‌های حمل و نقل دسترسی دارند.

شهر پرث دارای مجموعه گسترده‌ای از گزینه‌های حمل و نقل با سیستم حمل و نقل عمومی با ساختار و کارآمد است. در این شهر انواع خدمات مربوط به مراقبت‌های پزشکی و سلامت درمان ارائه می‌شوند و می‌توانید با خیال راحت از این بابت، پرث را برای زندگی انتخاب کنید.

پرث به عنوان یک مرکز فرهنگی شناخته می‌شود که میزبان چندین جشنواره و رویداد منحصر به فرد است. این شهر دارای صحنه‌های هنری و موسیقی متنوع، موزه‌های در سطح جهانی از جمله Scitech و گالری‌هایی است که تاریخ و هنر غنی استرالیای غربی مانند گالری هنر استرالیای غربی را به نمایش می‌گذارند.

شهر آدلاید

شهر آدلاید

آدلاید (Adelaide) از جهات مختلف به عنوان یکی از بهترین شهرها برای مهاجرت به کشور استرالیا شناخته می‌شود. این شهر سبک زندگی آرام، گزینه‌های مسکن مقرون به صرفه و حمل و نقل عمومی عالی را ارائه می‌دهد که از ویژگی‌های برتر آدلاید هستند.

به علاوه، در این شهر از نظر آموزش، درمان و فرصت‌های شغلی، هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد. در نتیجه، اگر به دنبال ادامه تحصیل در استرالیا هستید و می‌خواهید شهر مورد نظرتان را برای زندگی انتخاب کنید، پیشنهاد ما این است که نیم‌نگاهی به آدلاید داشته باشید. از جمله برترین دانشگاه‌های این شهر می‌توان به دانشگاه آدلاید و دانشگاه استرالیای جنوبی اشاره کرد.

آدلاید به برخورداری از سیستم سلامت و درمان پیشرفته معروف است. در نتیجه، فعالان حوزه بهداشت و درمان و همین‌طور افرادی که به دریافت چنین خدمات نیاز دارند، می‌توانند این شهر را برای زندگی انتخاب کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این شهر محبوب، با ما در بینا اپلای در تماس باشید.

مالیات در استرالیا

نرخ مالیات بر درآمد سالانه در استرالیا طبق این جدول محاسبه می شود:
درآمد سالانهمالیات بر درآمد
$0 – $18,200هیچ
$18,201 – $45,00019 سنت به ازای هر یک دلار بیشتر از 18,000$
$45,001 – $120,000$5,092 به علاوه ۳۲ سنت به ازای هر یک دلار بیشتر از 45,000$
$120,001 – $180,000$29,467 به علاوه ۳۷ سنت به ازای هر یک دلار بیشتر از 120,000$
$180,001 و بیشتر$51,667 به علاوه ۴۵ سنت به ازای هر یک دلار بیشتر از 180,000$

اخذ اقامت دائم استرالیا

به طور کلی، دو روش برای اخذ اقامت دائم استرالیا وجود دار. اولین روش این است که از همان ابتدا یکی از ویزاهای اقامت دائم را دریافت کنید. اما در دومین روش، ابتدا ویزای اقامت موقت را دریافت و سپس برای ویزای اقامت دائم اقدام می‌کنید.

اخذ اقامت دائم استرالیا مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به اقامت نامحدود، امکان ورود و خروج بدون محدودیت، امکان دریافت حق شهروندی بعد از چهار سال، امکان اسپانسر شدن برای اعضای خانواده، امکان استفاده از بیمه درمانی رایگان، امکان خرید ملک و اخذ وام، دریافت کمک هزینه‌های دولتی و دریافت تخفیف برای شهریه تحصیل اشاره کرد.

برخی از ساب کلاس‌های ویزای استرالیا مانند 190، مربوط به اخذ اقامت دائم می‌شوند. هرکدام از این اعداد ساب کلاس‌ها، مربوط به نوع خاصی از ویزا می‌شوند و لازم است که متناسب با شرایط خود، نوع ویزای مناسب را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه، کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

اخذ پاسپورت استرالیا

زمانی که برای اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام می‌کنید و برای این منظور موفق می‌شوید، نوبت به اخذ پاسپورت این کشور می‌رسد. به طور کلی، وقتی که بیش از 4 سال از اقامت شما در استرالیا گذشته باشد، امکان دریافت حق شهروندی یا همان پاسپورت استرالیا را خواهید داشت.

با در اختیار داشتن پاسپورت استرالیا، رسما به عنوان یکی از شهروندان این کشور شناخته خواهید شد. به این معنی که از همان حق و حقوق برخوردار هستید و می‌توانید از توانایی‌های پاسپورت استرالیا استفاده کنید. توجه کنید که پاسپورت استرالیا در لیست 10 پاسپورت برتر دنیا قرار دارد و می‌توانید با در اختیار داشتن پاسپورت این کشور به بیش از 183 کشور بدون ویزا سفر کنید.

علاوه بر امکان سفر به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا، با در اختیار داشتن پاسپورت استرالیا می‌توانید از خدمات بیمه درمانی به صورت کاملا رایگان استفاده کنید و در انتخابات فدرال و ایالتی نیز شرکت کنید. البته برای دریافت آسان ویزای استرالیا لازم است که به صورت هوشمندانه و دقیق اقدام کنید که برای این منظور، ما در بینا اپلای آماده ارائه خدمات به شما هستیم.

سفارت استرالیا در تهران

در سفارت استرالیا در تهران امکان دریافت خدمات برای اهداف مختلفی مانند درخواست ویزا، تجارت با استرالیا، برگزاری رویدادهای دانشجویی، تحصیل در این کشور و سفر توریستی به این کشور وجود دارد.

 • ساعات کاری: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 تا 12
 • آدرس: تهران خیابان ولیعصر، تقاطع خیابان بهار و خیابان یکتا

سوالات متداول

بله. برای این منظور باید به سراغ کارهای دانشجویی و اخذ بورسیه تحصیلی فول فاند بروید.

برای این افراد، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری بهترین روش مهاجرت است.

در برخی مواقع چنین امکانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در بینا اپلای تماس بگیرید.

خیر. برای مهاجرت به استرالیا و دریافت پاسپورت این کشور، ابتدا باید اقامت دائم این کشور را دریافت کرده باشید. در غیر این صورت، واجد شرایط نخواهید بود.

مهم‌ترین مزیت مهاجرت به استرالیا امکان اخذ آسان تابعیت این کشور است.

استرالیا یک کشور چندفرهنگی است. به همین خاطر، مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. به این معنی که با تسلط به این زبان، مشکلی از بابت برقراری ارتباط نخواهید داشت.

خیر. برای مهاجرت تحصیلی باید حتما در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی معتبر مانند آیلتس و تافل شرکت کرده باشید.

بله. با سرمایه‌گذاری در این کشور، به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان اقامت دائم را دریافت خواهید کرد.

بله. اما پیش از تابعیت و پاسپورت، باید 4 سال از اخذ اقامت دائم شما گذشته باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله توضیحات کاملی را در خصوص مهاجرت به استرالیا ارائه کردیم. اگر می‌خواهید بدون دغدغه بالا، در کوتاه‌ترین زمان و با کمترین ریسک ممکن برای مهاجرت به کشور استرالیا اقدام کنید، ما در شرکت مهاجرتی بینا اپلای آماده ارائه خدمات و پاسخگویی به شما هستیم. برای دریافت هر نوع خدمات مهاجرتی به استرالیا و کشورهای دیگر، کافی است از طریق یکی از مسیرهای ارتباطی موجود با کارشناسان ما تماس بگیرید.