مزایای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا دانشجویان زیادی از جمله دانشجویان ایرانی سالانه بخواهند برای تحصیل در کشور کانادا تحصیل کنند. اگر شما هم قصد تحصیل در کشور کانادا را دارید، توصیه می‌کنیم با مزایای تحصیل در این کشور آشنا شوید.

از جمله مزایای تحصیل در کشور کانادا عبارتند از:

 • نظام آموزشی پیشرفته کانادا: سیستم آموزشی کانادا یکی از به‌روزترین سیستم‌های آموزشی در جهان است و سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. به گونه‌ای که مدارک تحصیلی ارائه شده از سمت دانشگاه‌های این کشور مورد تایید 95 درصد کشورهای جهان هستند
 • جایگاه علمی دانشگاه‌های کانادا: دانشگاه‌های کشور کانادا در سطح جهانی شناخته شده هستند. به گونه‌ای که از میان 100 دانشگاه برتر جهان، 26 دانشگاه از کانادا در این لیست قرار دارند. همین موضوع باعث شده است تا سالانه دانشجویان زیادی حتی با مدرک دیپلم برای تحصیل در کانادا اقدام کنند
 • فرصت‌های شغلی عالی برای فارغ‌التحصیلان: دانشجویانی که برای تحصیل در کشور کانادا اقدام می‌کنند و می‌خواهند بعد از تحصیل، در این کشور مشغول به کار شوند، هیچ نگرانی از بابت بازار کار نخواهند داشت. شرایط کاری در این کشور بسیار مناسب است و می‌توانید از این بابت روی کانادا حساب ویژه باز کنید
 • امکان تبدیل ویزای تحصیلی: بعد از تحصیل در کشور کانادا و فارغ‌التحصیلی در این کشور، می‌توانید تا 3 سال در این کشور اقامت داشته باشید و به دنبال کار بگردید. در صورتی که در کانادا مشغول به کار شوید، ویزای تحصیلی‌تان به ویزای کاری تبدیل خواهد شد
 • هزینه تحصیل کمتر نسبت به آمریکا: انتخاب میان آمریکا و کانادا برای تحصیل یک دوراهی بزرگ است. اگر شما هم میان این دو کشور شک دارید، باید بگوییم که هزینه تحصیل در کانادا به مراتب کمتر از آمریکا است.

شرایط تحصیل در کانادا با معدل پائین دیپلم

تحصیل در کانادا

 

داشتن معدل بالا در مقطع دیپلم

داشتن معدل بالا یکی از تاثیرگذارترین عوامل برای افزایش شانس دریافت پذیرش است. به طور کلی اگر معدل شما بالای 18 باشد قدرت بالایی برای رقابت با سایر متقاضیان خواهید داشت.

برخورداری از مدرک زبان با نمره بالا

اگر مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا دارید، اما معدل دیپلمتان پایین است، همچنان شانس زیادی برای پذیرش تحصیلی کانادا خواهید داشت. برای اخذ پذیرش تحصیلی در کانادا به یکی از انواع مدرک زبان زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدرک آیلتس با نمره کلی 6 یا بالاتر
 • مدرک تافل با نمره کلی 80 یا بالاتر

کم بودن گپ تحصیلی

منظور از گپ تحصیلی در اینجا فاصله زمانی بین تمام کردن مقطع دیپلم و تحصیل در مقطع بالاتر است. به طور کلی بهتر است گپ تحصیلی شما کمتر از یک سال باشد.
 
با این حال اگر گپ تحصیلی شما بالاست جای نگرانی نیست چرا که می توانید با روش هایی آن را جبران کنید. در ادامه به این راهکارها می پردازیم.

برخورداری از مقام المپیاد جهانی

این مورد ضروری نیست اما اگر معدل پائینی دارید یا گپ تحصیلی شما بالاست می توانید با شرکت در المپیادهای جهانی و کسب مقام آنها را جبران کنید. داشتن مقام در المپیادهای جهانی می تواند شانس شما را برای تحصیل در ایتالیا با مدرک دیپلم افزایش دهد.

سابقه همکاری با پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و انجام پروژه‌های موفق

این مورد نیز اختیاری است و بیشتر برای جبران معدل پائین یا گپ تحصیلی کاربرد دارد. در صورتی که با پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی و دانشجویی سابقه فعالیت داشته و در پروژه‌هایی موفقیت کسب کرده باشید، می‌توانید برای تحصیل در کشور کانادا اقدام کنید. البته کمتر دانشجویانی به سراغ این روش می‌روند.

داشتن تمکن مالی

طبق اعلام سایت رسمی دولت کانادا، هر متقاضی تحصیل در این کشور می بایست علاوه بر تامین شهریه سال اول نشان دهد مبلغ 20,635 دلار کانادا را به عنوان تمکن مالی در اختیار دارد. اگر قصد دارید اعضای خانواده خود را نیز به کانادا بیاورید مبلغ تمکن مالی به صورت زیر تغییر می کند:
تعداد اعضای خانواده (شامل خود متقاضی)مبلغ تمکن مالی (دلار کانادا)
1$20,635
2$25,690
3$31,583
4$38,346
5$43,492
6$49,051
7$54,611
مبلغ اضافی برای هر عضو خانواده اگر تعداد اعضا بیش از ۷ نفر باشد $5,559

تحصیل در کانادا با دیپلم در دوره‌های کوآپ

متقاضیان اپلای کانادا که مدرک دیپلم دارند، می‌توانند برای تحصیل در دوره‌های کوآپ (CO-OP) شرکت کنند. با شرکت در این دوره، می‌توانید شغل و زندگی آینده‌تان را در کشور کانادا تضمین کنید. توجه داشته باشید که بعد از اتمام دوره کوآپ، شرایط بهتری برای پیدا کردن کار در کانادا خواهید داشت و به راحتی می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

دوره‌های کوآپ به شکلی هستند که افرادی که در آن‌ها تحصیل می‌کنند، آموزش را به دو روش عملی و تئوری یاد می‌گیرند. در روش عملی، دانشجو در مراکز مختلف یا مشغول به کار شده یا به عنوان کارآموز استخدام می‌شود.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

توجه داشته باشید که دوره کوآپ کانادا رشته‌های خاصی را پوشش می‌دهد و برای هر رشته‌ای نمی‌تواند در آن اقدام کنید. همچنین بازه زمانی تحصیل در هر رشته هم ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اما به طور کلی، می‌توان گفت که طول دوره تحصیل در کوآپ بین یک تا دو سال است. بعد از گذشت نیمی از دوران تحصیل هم می‌توانید در مراکز مختلف شروع به کار کنید. از جمله رشته‌های ارائه شده در کوآپ کانادا می‌توان به مدیریت، توریسم، هتلداری، مهمان‌داری، دیجیتال مارکتینگ و رشته‌های مرتبط با نرم‌افزار، شبکه و کامپیوتر اشاره کرد.

در رابطه با هزینه‌های تحصیل در دوره کوآپ کانادا، باید بگوییم که هزینه تحصیل در این دوره‌ها با توجه به رشته و شرایط، بین 12 تا 25 هزار دلار کانادا است. همچنین از زمانی که در دوره کوآپ امکان کار پیدا می‌کنید، ماهیانه بین 600 تا 800 دلار کانادا هم درآمد خواهید داشت. متقاضیان تحصیل در دوره کوآپ کشور کانادا می‌توانند از طریق خدمات مجموعه بینا اپلای اقدام کنند. برای این منظور، کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

تحصیل در کانادا با دیپلم در کالج‌ها

سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در کالج های کانادا اقدام می‌کنند. اگر شما هم قصد تحصیل در کالج‌های کانادا را با مدرک دیپلم دارید، لازم است که از شرایط لازم برای اخذ پذیرش برخوردار باشید. از جمله شرایط کلی برای اخذ پذیرش کالج‌های کانادا می‌توان به حداقل سن 18 سال، فاصله حداکثر دو تا سه سال تا دریافت دیپلم، برخورداری از پاسپورت و مدارک هویتی معتبر، برخورداری از سلامت جسمی و روانی و عدم سوء پیشینه اشاره کرد.

دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند، برای تحصیل در کالج‌های کانادا باید مدارک مربوط به ریزنمرات را به همراه مدرک زبان و دیپلمشان در اختیار داشته باشند. لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش باید معدل دیپلم بالایی داشته باشید یا به سراغ یکی از روش‌های جبران معدل بروید. در جدول زیر برخی از کالج‌های کانادا را برای تحصیل با مدرک دیپلم به همراه شهریه آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

نام کالجشهریه تحصیل
کالج سنتنیالبین 7 تا 14 هزار دلار
کالج موهاکبین 7 تا 15 هزار دلار
کالج کاموسانبین 5 تا 10 هزار دلار
کالج رد ریوربین 8 تا 10 هزار دلار
کالج هامبربین 5 تا 10 هزار دلار

تحصیل در کانادا با دیپلم در دانشگاه‌ها

درست است که در حال حاضر افراد زیادی برای تحصیل در کالج‌های کانادا با مدرک دیپلم اقدام می‌کنند. اما ممکن است برخی دیگر بخواهند در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. در این رابطه، باید بگوییم که حتی با مدرک دیپلم هم می‌توانید پذیرش تحصیلی کانادا را برای دانشگاه‌های این کشور دریافت کنید.

دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا اقدام می‌کنند، باید در یکی از آزمون‌های معتبر زبان مانند آیلتس و تافل شرکت کرده باشند. حداقل نمره زبان آیلتس برای پذیرش دانشگاه‌های کانادا با مدرک دیپلم هم نمره 6 است. در کنار مدرک زبان، نباید هیچ سوء سابقه‌ای داشته باشید و با مدارک مختلف، تمکن مالی‌تان را ثابت کنید.

برای تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا با مدرک دیپلم، باید معدل دیپلم بالایی داشته و به زبان انگلیسی یا فرانسوی هم تسلط نسبی و خوبی داشته باشید. اما اگر معدل دیپلمتان پایین است، باید به کمک روش‌هایی مانند آزمون GRE شانس خود را برای پذیرش افزایش دهید. در جدول زیر برخی از بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا را برای تحصیل با مدرک دیپلم معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاهشهریه تحصیل
دانشگاه تورنتوحدودا 45 هزار دلار
دانشگاه بریتیش کلمبیابین 35 تا 55 هزار دلار
دانشگاه مک گیلشهریه بین 20 تا 50 هزار دلار
دانشگاه مک مستربین 30 تا 60 هزار دلار

تحصیل پزشکی در کانادا با مدرک دیپلم

تحصیل پزشکی در کانادا

اگر مدرک دیپلمتان را دریافت کرده‌اید و می‌خواهید برای تحصیل پزشکی در کانادا اقدام کنید، لازم است که درباره شرایط تحصیل این رشته بدانید. به طور کلی، در حدود 17 دانشگاه در کانادا امکان تحصیل در رشته پزشکی را فراهم کرده‌اند که از این میان، تنها 7 دانشگاه امکان پذیرش دانشجویان بین‌المللی را دارند. در نتیجه، اگر می‌خواهید در کانادا پزشکی بخوانید، باید از شرایط برتری برخوردار باشید.

به طور کلی، کانادا برای تحصیل پزشکی دانشجویانی را پذیرش می‌کند که دارای مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 باشند. همچنین دانشجویان در بازه سنی بین 18 تا 20 سال هم از بیشترین شانس برای اخذ پذیرش کانادا برخوردار هستند.

دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند و می‌خواهند برای تحصیل پزشکی در کشور کانادا اقدام کنند، باید برای اخذ پذیرش در آزمون MCAT شرکت کنند. این آزمون مخصوص دانشگاه‌های پزشکی کانادا، آمریکا و استرالیا است و متقاضیان تحصیل پزشکی و پیراپزشکی باید در آن شرکت کنند. در جدول زیر، برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا را برای تحصیل به همراه شهریه آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم

دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند و می‌خواهند با مدرکشان در کانادا تحصیل کنند، باید به هزینه تحصیلشان در این کشور هم توجه داشته باشند. در غیر این صورت، ممکن است بعد از سفر به کانادا، با مشکلات اقتصادی زیادی مواجه شوند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم ابتدا هزینه تحصیل در کانادا را در مقاطع مختلف بررسی و سپس برای تحصیل در این کشور اقدام کنید. در جدول زیر شهریه دانشگاه های کانادا را در مقاطع مختلف برای دارندگان مدرک دیپلم بررسی کرده‌ایم.

مقطع تحصیلیبازه شهریه
مقطع کارشناسیبین 30 تا 60 هزار دلار
مقطع کارشناسی ارشد و دکترابین 20 تا 30 هزار دلار

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم را دارند، باید علاوه بر هزینه تحصیل در این کشور، هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را هم در نظر داشته باشند و برآورد کنند. به طور کلی، می‌توان گفت که برای تحصیل در این کشور، باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشید. البته برای کاهش هزینه‌های تحصیل می‌توان به سراغ انجام کارهای دانشجویی و اخذ بورسیه رفت. در جدول زیر برخی از هزینه‌های مربوط به زندگی دانشجویی در کشور کانادا را برای شما بررسی کرده‌ایم.

نوع هزینهمبلغ قابل پرداخت
اجاره ملک یک خوابه در شهرهای بزرگ1100 دلار
اجاره ملک یک خواهبه در حاشیه شهرها و شهرهای کوچک700 دلار
خورد و خوراک ماهیانهبین 200 تا 300 دلار
حمل و نقل ماهیانهبین 70 تا 100 دلار

تحصیل رایگان در کانادا با مدرک دیپلم

هزینه تحصیل در کشور کانادا به مراتب از کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه و هلند بیشتر است. به همین خاطر، ممکن است دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند و به دنبال تحصیل در این کشور هستند، با چالش‌های مالی مواجه شوند. حتی ممکن است برخی از دانشجویان از تحصیل در کانادا صرف نظر کنند. این در حالی است که راهکارهایی برای کاهش هزینه‌های تحصیل و حتی تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به انجام کارهای دانشجویی و اخذ بورسیه تحصیلی اشاره کرد. در ادامه با این دو روش آشنا می‌شویم.

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا با مدرک دیپلم

اخذ بورسیه تحصیلی کانادا

اخذ بورسیه تحصیلی یکی از ساده‌ترین و در عین حال بهترین روش‌ها برای کاهش هزینه تحصیل در کانادا با دیپلم است. اگر می‌خواهید در این کشور تحصیل کنید، اما بودجه کافی را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم به سراغ دریافت بورسیه تحصیلی بروید.

در ادامه با برخی از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در کانادا آشنا می‌شویم:

 • بورسیه لستر پیرسون دانشگاه تورنتو: این بورسیه به دانشجویانی اعطا می‌شود که معدل دیپلم بالایی دارند و می‌خواهند برای تحصیل در کانادا و دانشگاه تورنتو اقدام کنند. این بورسیه توانایی پوشش هزینه‌های چهار سال تحصیل در مقطع کارشناسی را برای دانشجویان دارد
 • بورسیه دانشگاه یورک: دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه یورک اقدام می‌کنند و مدرک دیپلم دارند، می‌توانند بورسیه اختصاصی این دانشگاه را دریافت کنند. این بورسیه به دانشجویان تمام‌وقت اعطا می‌شود و تا 4 سال تحصیلی را ساپورت می‌کند. مبلغ اعطا شده از سمت این بورسیه هم در حدود 35 هزار دلار در سال است
 • بورسیه اختصاصی دانشگاه بریتیش کلمبیا: بسیاری از دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند، برای تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا اقدام می‌کنند. برای کاهش هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه، می‌توان بورسیه اختصاصی و فول فاند این دانشگاه را دریافت کرد
 • بورسیه دانشگاه کارلتون کانادا: دانشجویان این دانشگاه می‌توانند بورسیه تحصیلی اختصاصی دانشگاه کارلتون را دریافت کنند. این بورسیه توانایی پوشش تمام هزینه‌های تحصیل در کانادا را برای 4 سال در مقطع کارشناسی دارد
 • بورسیه دانشگاه کلگری: دانشجویانی که در دانشگاه کلگری تحصیل می‌کنند، می‌توانند بورسیه تحصیلی کمک هزینه‌ای این دانشگاه را دریافت کنند که سالانه 15 هزار دلار به دانشجویان کمک می‌کند و تا 4 سال اعتبار دارد
 • بورسیه کالج هامبر: اگر مدرک دیپلم دارید و برای تحصیل در کالج هامبر اقدام کرده‌اید، می‌توانید بورسیه تحصیلی این کالج را دریافت کنید که سالانه بین 1500 تا 4000 دلار کانادا است. مبلغ قابل پوشش توسط این بورسیه بسته به معدل دانشجو دارد.

کار دانشجویی در کانادا با مدرک دیپلم

کار دانشجویی در کانادا

اگر برای تحصیل در این کشور اقدام کرده‌اید و به دنبال کاهش هزینه‌های تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم هستید، توصیه می‌کنیم به سراغ انجام کارهای دانشجویی بروید. به طور کلی، می‌توان گفت که کارهای دانشجویی درآمد نسبتا مناسبی دارند و می‌توانند بخشی از هزینه‌ها زندگی و تحصیل را پوشش دهند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان بینا اپلای تماس بگیرید.

در ادامه برخی از شرایط انجام کار حین تحصیل در کانادا را بررسی کرده‌ایم:

 • دانشجویان تنها امکان 20 ساعت کار در طول هفته را دارند
 • کار دانشجویی تنها باید از نوع پاره‌وقت باشد
 • در تعطیلات قبل از شروع ترم اول امکان انجام کار دانشجویی وجود ندارد
 • در فاصله بین دو ترم و تعطیلات رسمی و تابستانی امکان کار به صورت تمام‌وقت وجود دارد

اگر می‌خواهید کار دانشجویی در کانادا انجام دهید، باید در زمان تحصیل در این کشور اقدام کنید. بعد از دریافت مجوز کار، می‌توانید به سراغ انجام کارهای داخل دانشگاه و خارج دانشگاه بروید که کارهای داخل دانشگاه رزومه تحصیلی قوی‌تری را برایتان ایجاد خواهند کرد. در جدول زیر برخی از پردرآمدترین مشاغل دانشجویی کانادا را معرفی کرده‌ایم.

عنوان شغلیمیزان درآمد در هر ساعت
دستیار آموزشیحدودا 15 دلار
معلم خصوصی17 دلار
پرستار بچه15 دلار
مترجم20 دلار

اخذ ویزای دانشجویی کانادا با مدرک دیپلم

بعد از اینکه توانستید پذیرش لازم برای تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم دریافت کنید، نوبت به اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌رسد. به طور کلی، می‌توان گفت که برای اخذ ویزا، باید تقریبا تمام مدارکی را که برای اخذ پذیرش تحصیلی آماده کرده بودید، دوباره آماده کنید.

از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل تمام مدارک هویتی از جمله شناسنامه، پاسپورت و کارت ملی به همراه ترجمه
 • ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریزنمرات سه سال آخر دبیرستان به همراه اصل مدارک
 • اسکن مدرک زبان معتبر
 • رزومه تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
 • انگیزه‌نامه مرتبط با رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید
 • فرم‌های تکمیل شده برای اخذ ویزا
 • عکس پرسنلی رسمی که در چند ماه اخیر گرفته شده باشد

اخذ ویزای همراه برای مهاجرت تحصیلی به کانادا با دیپلم

ویزای همراه برای مهاجرت

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا با دیپلم را دارند و متاهل هستند، می‌توانند برای خانواده خود ویزای همراهی را دریافت کنند. توجه داشته باشید که طبق قوانین کانادا، منظور از خانواده، همسر و فرزندان وابسته زیر 22 سال است. اگر همسرتان می‌خواهد از طریق ویزای همراهی خانواده به کانادا سفر کند، باید حداقل یک سال از ازدواج او با شما گذشته باشد. همچنین فرزندتان هم اگر زیر 22 سال بوده و ازدواج نکرده است، می‌تواند به کانادا سفر کند. فرزندان بالای 22 سال هم تنها به دلایل خاص مانند ناتوانی جسمی یا ناتوانی ذهنی امکان سفر از طریق ویزای همراه را خواهند داشت.

در ادامه با برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای همراهی خانواده جهت تحصیل در کانادا آشنا می‌شویم:

 • پاسپورت معتبر و دیگر مدارک هویتی خانواده
 • فرم‌های تکمیل‌شده اخذ ویزا
 • مدارک مربوط به استادی پرمیت یا همان اجازه تحصیل در کشور کانادا
 • مدارک مربوط به برخورداری از تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه‌های خانواده
 • مدارک مربوط به اثبات ازدواج رسمی میان دو فرد (مانند سند ازدواج)
 • رسید‌ پرداخت هزینه‌های مربوط به بررسی درخواست ویزا
 • برگه آزمایشات موفق سلامت پزشکی
 • عکس پرسنلی جدید که در چند ماه اخیر و قبل از درخواست اخذ ویز گرفته شده باشد

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلایل زیادی وجود دارند که در کنار هم باعث می‌شوند درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا رد شود. اگر قصد تحصیل در کانادا با دیپلم را دارید و می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید، توصیه می‌کنیم از خدمات آژانس‌های مهاجرتی برتر در این زمینه استفاده کنید. برای این منظور، کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای آماده ارائه خدمات به متقاضیان تحصیل در کانادا هستند.

در ادامه با برخی از دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا آشنا می‌شویم:

 • عدم برخورداری از تمکن مالی لازم: پیش از ثبت درخواست برای تحصیل در کانادا، باید درباره شرایط اخذ پذیرش تحصیلی این کشور بدانید. یکی از این شرایط، برخورداری از تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی است. در صورتی که تمکن مالی کافی نداشته باشید، درخواستتان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا رد خواهد شد
 • انتخاب برنامه تحصیلی نادرست: زمانی که برای مصاحبه با افسر، به سفارت کانادا می‌روید، او از شما سوالاتی خواهد پرسید. برخی از این سوالات مربوط به برنامه تحصیلی شما خواهند شد. در صورتی که پاسخ نامرتبط بدهید، افسر درخواست شما را برای اخذ ویزا رد خواهد کرد
 • عدم اطمینان از بازگشت به کشور مبدا بعد از اتمام تحصیل: همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید با افسر سفارت مصاحبه کنید. در صورتی که نتوانید او را متقاعد کنید که بعد از اتمام تحصیل به کشور مبدا برمی‌گردید، درخواستتان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا رد خواهد شد
 • نقص مدارک و عدم احراز هویت: در صورتی که در مدارک ارائه شده هرگونه نقصی دیده شود، شانس خود را برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا از دست خواهید داد. همچنین اگر برای احراز هویت مراجعه نکنید یا این کار را به درستی انجام ندهید، درخواست شما برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ریجکت خواهد شد.

حال با دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا آشنا شدید، پیشنهاد می‌کنیم که مقاله «رفع ریجکتی ویزای کانادا» را نیز مطالعه کنید.

نمونه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا توسط بینااپلای

شما هم می‌توانید به کمک بینااپلای در کمترین زمان ممکن ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید. کافی است با ما تماس بگیرید.

کار پس از تحصیل در کانادا با دیپلم

یکی از دلایلی که باعث شده است تا درخواست زیادی برای تحصیل در کشور کانادا وجود داشته باشد، امکان کار در این کشور پس از اتمام تحصیل است. در واقع، دولت کانادا این امکان را فراهم کرده است تا افرادی که در این کشور تحصیل می‌کنند، بتوانند بعد از اتمام دوره تحصیل، مدتی را در این کشور حضور داشته باشند و به دنبال کار مرتبط با رشته‌شان بگردند.

اگر قصد اشتغال پس از اتمام تحصیل در کانادا با مدرک دیپلم را دارید، باید در نظر داشته باشید که دولت این کشور برای مدت زمان اقامت شما جهت پیدا کردن کار، سه موقعیت را در نظر گرفته است. اگر دوره تحصیلی شما کمتر از 8 ماه باشد، امکان کار پس از تحصیل را نخواهید داشت. در عین حال، اگر دوره تحصیلی شما بین 8 ماه تا 2 سال باشد، به میزان مدت زمان تحصیلی خود، امکان اقامت در کانادا را برای پیدا کردن کار خواهید داشت. اما اگر دوره تحصیلی شما بیشتر از 2 سال باشد، تا 3 سال ورک پرمیت کانادا  را دریافت خواهید کرد.

در صورتی که بتوانید در مدت زمان تعیین شده، در کشور کانادا کار مرتبط با رشته تحصیلی‌تان پیدا کنید، اقامت تحصیلی شما به اقامت کاری تبدیل خواهد شد. در نتیجه، می‌توانید اقامت خود را دوباره تمدید کنید و در کانادا اقامت داشته باشید.

اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

شرایط زندگی در کانادا باعث شده است تا سالانه دانشجویان زیادی بخواهند از طریق تحصیل در این کشور، برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. در این رابطه، باید بگوییم که از طریق ویزا و اقامت تحصیلی به صورت مستقیم، امکان اخذ اقامت دائم کانادا را نخواهید داشت. بلکه باید ویزای خود را به یکی از انواع دیگر روادید تبدیل کنید.

ساده‌ترین و بهترین روش برای اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل، کار در این کشور است. همان‌طور که پیش‌تر به این نکته اشاره شد، دانشجویانی که در کشور کانادا تحصیل می‌کنند، بعد از اتمام تحصیل خود ورک پرمیت را دریافت خواهند کرد. در صورتی که موفق به پیدا کردن کار شوند، ویزای آن‌ها به ویزای کاری کانادا تبدیل می‌شود. با اخذ ویزای کاری کانادا هم به راحتی و بعد از گذشت معمولا 5 سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

البته به‌جز ویزای کاری، انواع دیگر ویزا و اقامت کانادا هم وجود دارند که می‌توانید در صورت تمایل به سراغ آن‌ها بروید. از جمله انواع اقامت کانادا با دیپلم می‌توان به ویزای تجربه کانادایی، برنامه استانی PNP، اسپانسرشیپ خانوادگی، پناهندگی، فدرال اسکیل ورکر، اقامت TR2PR، برنامه آتلانتیک، سرمایه‌گذاری، ویزای استارتاپ، اسکیل ترید، خوداشتغالی و ویزای کارآفرینی اشاره کرد.

توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت دائم کانادا، ممکن است مجبور باشید چند سال با اقامت موقتی در این کشور زندگی کنید و بخواهید هر چند سال این نوع اقامت را تمدید کنید. اما معمولا بعد از گذشت چند سال، امکان اخذ اقامت دائم را خواهید داشت. همچنین برخی موفق می‌شوند تا تابعیت این کشور را هم دریافت کنند.

سوالات متداول

از جمله بهترین استان‌های کانادا برای تحصیل می‌توان به تورنتو، مونترال، ونکوور، اتاوا، کبک، ادمونتون، کلگری، واترلو، ساسکاتون و وینیپگ اشاره کرد.

از جمله بهترین دانشگاه‌های کانادا عبارتند از: دانشگاه تورنتو، دانشگاه مونترال، دانشگاه اتاوا، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه ساسکاچوان

شرایط پذیرش آسان را می‌توان بهترین و مهم‌ترین دلیل برای انتخاب کانادا جهت تحصیل دانست.

تنها زمانی دانشجویان امکان کار تمام‌وقت را دارند که در تعطیلات رسمی یا تعطیلات آخر هفته‌ها باشند.

در صورتی که هیچ رفتار غیرقانونی نداشته باشید، اقامت دائم شما پاک نخواهد شد.

به طور کلی، می‌توان گفت که دانشگاه‌های کانادا تمرکزشان را از روی آزمون‌های ورودی برداشته‌اند و بیشتر به دنبال برآورد معدل هستند. برای پذیرش از این طریق هم مشکلات زیادی دارد.

به طور کلی، می‌توان گفت که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های کشور کانادا بیشتر از بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. در این میان، برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی باید شهریه بیشتری نسبت به دانشگاه‌های دولتی پرداخت کنید.

به طور کلی، می‌توان شهریه تحصیل در کشور کانادا را بین 12 تا 90 هزار دلار در هر ترم بیان کرد که برآورد هزینه دقیق به موارد مختلفی مانند مقطع و رشته تحصیلی بستگی دارد.

جمع‌بندی

کانادا را می‌توان به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل دانشجویان ایرانی معرفی کرد. هزینه تحصیل در این کشور نیز به مراتب از انگلیس و آمریکا کمتر است. اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور را با مدرک دیپلم دارید، لازم است با شرایط تحصیل در کانادا آشنا شوید و بدانید که برای تحصیل در این کشور و افزایش شانس پذیرش باید از چه شرایطی برخوردار باشید.

اگر به دنبال تحصیل در کانادا با دیپلم هستید، ما در مجموعه بینا اپلای آماده ارائه خدمات به شما هستیم. مجموعه ما با بیش از یک دهه سابقه در زمینه‌های مختلف مهاجرتی می‌تواند نیاز شما را از بابت پذیرش تحصیلی این کشور برآورده کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره می‌توانید همین حالا با کارشناسان مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.