مزایای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا

قطعا تحصیل در کانادا رویای بسیاری از دانشجویان ایرانی است. اما برای مهاجرت تحصیلی به این کشور، شما باید به سراغ رشته‌ای بروید که آینده کاری مناسبی داشته باشد. چرا که تنها در این صورت است که می‌توانید بعد از پایان دوران تحصیل خود، در کشور کانادا مشغول به کار شده و سپس اقامت این کشور را دریافت کنید. رشته فیزیوتراپی از هر نظر یک رشته ایده‌آل برای مهاجرت به کانادا به‌شمار می‌آید.

در ادامه با مهم‌ترین مزایای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا آشنا می‌شویم:

 • بازار کار پرتقاضا: اولین و مهم‌ترین مزیت تحصیل فیزیوتراپی در کانادا، بازار کار پرتقاضا این رشته در این کشور است. به علت اهمیت بالای تخصص در کشورهای پیشرفته، شما به‌عنوان یک فیزیوتراپ به فرصت‌های شغلی بسیار زیادی دسترسی خواهید داشت. از طرف دیگر کانادا جمعیت بالایی دارد و تقاضا برای خدمات درمانی در این کشور بسیار بالا است. باید اشاره کرد که پرتقاضا بودن بازار کار فیزیوتراپی در کانادا به معنای بالا بودن سطح درآمد نیز می‌باشد. درواقع شما می‌توانید به‌عنوان یک فیزیوتراپ در این کشور درآمد بسیار مناسبی داشته باشید
 • تنوع بالای زمینه کاری: فیزیوتراپ‌ها می‌توانند در موقعیت‌های شغلی مختلفی در کشور کانادا فعالیت داشته باشند. برای مثال شما می‌توانید به‌عنوان یک متخصص فیزیوتراپی در کلینیک‌های درمانی این کشور مشغول به کار شوید. یکی دیگر از زمینه‌های کاری پول‌سازی برای فیزیوتراپ‌ها، کار در باشگاه‌های ورزشی یا تیم‌های ورزشی است. پس اگر تنوع موقعیت‌های شغلی پس از پایان تحصیل برای شما اهمیت دارد، تحصیل فیزیوتراپی در کانادا گزینه‌ای ایده‌آل برای شما به‌شمار می‌آید
 • امکان زندگی و تحصیل در یکی از بهترین کشورهای دنیا: به‌طور کلی مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا به شما این امکان را می‌دهد تا در یکی از امن‌ترین و مرفه‌ترین کشورهای دنیا تحصیل و زندگی کنید. کانادا اقتصاد قدرتمند، شرایط اجتماعی مناسب و شرایط سیاسی باثباتی دارد.
  اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

تحصیل در رشته فیزیوتراپی

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در کانادا

یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل فیزیوتراپی در کانادا، دریافت پذیرش از یک دانشگاه در این کشور است. اما برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی باید چه شرایطی داشته باشیم؟ در کنار شرایط کلی مانند برخورداری از سابقه تحصیلی باکیفیت و شرایط علمی مناسب، برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا باید شرایط زیر را نیز داشته باشید:

 • رزومه تحصیلی باکیفیت
 • گواهی کمک‌های اولیه و مدرک CPR
 • حداقل نمره آیلتس 6.5
 • حداقل نمره C برای دروی ریاضی، زبان انگلیسی و زیست‌شناسی
 • کسب امتیاز B در رشته‌های پزشکی کار، توان‌بخشی یا فیزیولوژی (کارشناسی ارشد)
 • گذراندن دوره‌های آناتومی و فیزیولوژی (کارشناسی ارشد)

شرایط تحصیل در رشته قیزیوتراپی در کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا

به‌طور کلی مدارک مورد نیاز برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا با مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته‌های دیگر تفاوت زیادی ندارد. هرچند که برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند کارشناسی ارشد و دکترا، دانشجویان باید مدارک تخصصی‌تری را ارائه دهند. اگر نسبت به مدارک لازم برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا اطلعات کافی ندارید، می‌توانید از خدمات مشاوره‌های موسسه بینا اپلای در این زمینه استفاده کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا به شرح زیر هستند:

 • فرم پذیرش تکمیل شده
 • رسید واریز 77.34 دلار به حساب دانشگاه مورد نظر
 • برخورداری از دو توصیه‌نامه
 • رزومه تحصیلی
 • ریزنمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • انگیزه‌نامه حرفه‌ای
 • کپی ویزای تحصیلی
 • مدرک آیلتس 6.5 (بسته به دانشگاه مقصد می‌تواند متغیر باشد)
 • گواهی تمکن مالی
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در کانادا

دانشجویانی که کشور کانادا را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، از بابت هزینه‌های تحصیل در این کشور نگران هستند. به‌طور کلی باید گفت که هزینه تحصیل در کانادا از کشورهایی مانند آمریکا پایین‌تر است، اما برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا باید هزینه بیشتری نسبت به کشورهای اروپایی پرداخت کنید. دانشجویان برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا و مقطع کارشناسی باید در حدود 75 هزار دلار طی 4 سال پرداخت کنند. از طرف دیگر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به پرداخت 6 تا 34 هزار دلار به‌صورت سالانه برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا نیاز دارند. باید اشاره کرد که میزان هزینه تحصیل فیزیوتراپی در کشور کانادا به عوامل مختلفی از جمله دانشگاه انتخابی شما بستگی دارد و نمی‌توان آن را به‌صورت دقیق مشخص کرد.

هزینه های تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کشور کانادا

هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا

دانشجویان در کنار پرداخت هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا، باید هزینه‌های زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرند. به‌طور کلی زندگی در کانادا هزینه بالایی ندارد و دانشجویان با کمی صرفه‌جویی می‌توانند با شرایط مناسب در این کشور زندگی کنند. از جمله مهم‌ترین هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا می‌توان به هزینه مسکن، حمل‌ونقل، درمان، خوراک و پوشاک اشاره کرد. همچنین میزان هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور به سبک زندگی شما نیز بستگی دارد. با بررسی‌های انجام شده در سایت معتبر Numbeo در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا، برای مثال، اگر برای اقامت خود به سراغ خوابگاه بروید، باید سالانه بین 8 تا 10 هزار دلار پرداخت کنید. اما با اجاره آپارتمان به‌صورت اشتراکی هزینه مسکن شما کم‌تر شده و تنها به پرداخت 4500 تا 9 هزار دلار به‌صورت سالانه نیاز خواهید داشت.

هزینه خوراک برای هر دانشجو در سال بین 3 تا 7 هزار دلار متغیر است. همچنین باید بین 1000 تا 1500 دلار را نیز برای هزینه حمل‌ونقل خود کنار بگذارید. خوشبختانه بیمه درمانی در کانادا ارزان است و برای هر نفر حدود 800 دلار در سال هزینه دارد.

تحصیل رایگان فیزیوتراپی در کانادا

اگر تصمیم خود را برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا گرفته‌اید، باید به شما بگوییم که امکان تحصیل رایگان این رشته در کشور کانادا وجود ندارد. اما اصلا نگران نباشید، چرا که با کار حین تحصیل و همچنین دریافت بورسیه‌های تحصیلی می‌توانید بخشی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا را پوشش داده و با دغدغه کم‌تری به این کشور مهاجرت کنید. در ادامه با روش‌های مناسب برای تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در کشور کانادا آشنا می‌شویم.

کار دانشجویی در کانادا

یکی از بهترین روش‌ها برای پوشش هزینه‌های تحصیل در کشور کانادا، کار در حین تحصیل است. انتخاب یک شغل دانشجویی در کانادا به شما کمک می‌کند تا فشار مالی را از روی خود بردارید. اگر شما از مجوز تحصیلی معتبر و شماره بیمه اجتماعی کانادا برخوردار باشید، هیچ منع قانونی برای کار در حین تحصیل ندارید. البته ثبت نام به‌عنوان یک دانشجوی تمام‌وقت نیز یکی دیگر از پیش‌نیازهای کار دانشجویی در کانادا است. تمام دانشجویان بین‌المللی حاضر در کانادا می‌توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. از محبوب‌ترین کارهای دانشجویی در این کشور نیز می‌توان به صندوق‌دار، متصدی بار، پرستار بچه، مترجم، معلم خصوصی و … اشاره کرد. شما با کار در حین تحصیل در کشور کانادا می‌توانید بین 9 تا 12 دلار به‌صورت ساعتی درآمد داشته باشید.

کار دانشجویی در کانادا

بورسیه‌های تحصیلی فیزیوتراپی در کانادا

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه‌های تحصیل و زندگی در زمان تحصیل فیزیوتراپی در کانادا، استفاده از بورسیه تحصیلی است. بورسیه کانادا تنها به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که رزومه آکادمیک قدرتمندی دارند و توانسته‌اند نخبه بودن خود را اثبات کنند. باید اشاره کرد که بورسیه‌های تحصیلی کشور کانادا به دو دسته عمومی و تخصصی دسته‌بندی می‌شوند. دانشجویان تمام رشته‌های تحصیلی می‌توانند از بورسیه‌های عمومی استفاده کنند، اما بورسیه‌های تخصصی تنها به دانشجویان رشته‌های تحصیلی خاص اختصاص دارند.

در ادامه انواع بورسیه‌های تحصیلی فیزیوتراپی در کانادا را بررسی می‌کنیم:

 • بورسیه سازمان بهداشت منطقه‌ای اینترلیک: یکی از بورسیه‌های مناسب فیزیوتراپی در کانادا با مبلغ 2 هزار دلار است که به دانشگاه مانیتوبا اختصاص دارد
 • بورسیه دکتر سینگارام: این بورسیه برای دانشجویان فیزیوتراپی دانشگاه ساسکاچوان در نظر گرفته شده است و مبلغ آن 1250 دلار می‌باشد
 • بورسیه دونا مایرز: به دانشجویان دانشگاه دالاهو در استان نوا اسکوشیا اختصاص دارد
 • بورسیه Abdul Majid Bader: یکی از بهترین بورسیه‌های فیزیوتراپی در کانادا که با مبلغ 40 هزار دلار برای دانشجویان دانشگاه دالهوزی در نظر گرفته شده است
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

بهترین استان‌های کانادا برای رشته فیزیوتراپی

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل در رشته فیزیوتراپی را دارید، باید به شما بگوییم که این کشور مساحت بسیار زیادی دارد و به همین خاطر انتخاب استان محل تحصیل و زندگی برای دانشجویان بسیار مهم است. شما باید در کنار پارامترهایی مانند آب‌وهوا، به میزان درآمد رشته فیزیوتراپی در استان‌های مختلف این کشور نیز توجه داشته باشید. به همین خاطر در جدول زیر بهترین استان‌های کانادا برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی را بررسی می‌کنیم.

نام استانمتوسط حقوق در هر ساعت (دلار)
آلبرتا46
بریتیش کلمبیا39.70
مانیتوبا36
نوا اسکوشیا36
انتاریو40
ادوارد آیلند37.80
کبک35
ساسکاچوان43

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا

همان‌طور که اشاره شد، دانشجویان ایرانی می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های کانادا رشته فیز‌یوتراپی را تحصیل کنند. از جمله بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل فیزیوتراپی در کانادا می‌توان به دانشگاه آلبرتا، مک گیل، تورنتو و مک مستر اشاره کرد که هر یک از آن‌ها جزو بهترین دانشگاه‌های این کشور و حتی جهان هستند. در جدول زیر بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل فیزیوتراپی و رتبه جهانی آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه تورنتو20
دانشگاه بریتیش کلمبیا29
دانشگاه مک گیل60
دانشگاه مک مستر140
دانشگاه آلبرتا71

گرایش‌های رشته فیزیوتراپی در کانادا

فیزیوتراپی یکی از رشته‌های تحصیلی بسیار گسترده است که گرایش‌های زیادی دارد. دانشجویان نیز برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا، می‌توانند هر یک از گرایش‌های این رشته را انتخاب کنند. از جمله گرایش‌های فیزیوتراپی می‌توان به فیزیوتراپی عصبی، کودک، سالمندان و … اشاره کرد.

گرایش های رشته فیزیوتراپی

انواع گرایش‌های رشته فیزیوتراپی در کانادا به شرح زیر هستند:

 • فیزیوتراپی نورولوژی: در این گرایش عوارض مشکلاتی مانند آسیب‌های عصبی یا سکته مغزی توسط فیزیوتراپ درمان می‌شوند
 • فیزیوتراپی زنان و زایمان: متخصصان فیزیوتراپی این گرایش به زنان بعد از زایمان کمک می‌کنند تا به وضعیت مطلوب بدنی خود برسند
 • فیزیوتراپی در تناسب اندام: متخصصان فیزیوتراپی این گرایش به افراد در رسیدن به وزن ایده‌آل‌شان کمک می‌کنند
 • فیزیوتراپی ورزشی: از محبوب‌ترین گرایش‌های فیزیوتراپی در کانادا است که متخصص فیزیوتراپی به ورزشکاران برای درمان آسیب‌های ورزشی کمک می‌کند
 • فیزیوتراپی کودکان: تمام مشکلات عضلانی و استخوانی کودکان و نوجوانان توسط متخصصان فیزیوتراپی این گرایش درمان می‌شوند
 • فیزیوتراپی سالمندان: فیزیوتراپ‌های سالمندان با ارائه برنامه‌های تمرینی اختصاصی، مشکلات سالمندان مانند آرتروز یا عدم تحرک را درمان می‌کنند
 • ارتوپدی: از دیگر گرایش‌های محبوب فیزیوتراپی است که در آن متخصصان مشکلات و آسیب‌های عضلانی و اسکلتی را درمان می‌کنند

بازار کار رشته فیزیوتراپی در کانادا

در حال حاضر خدمات پزشکی و پیراپزشکی در کشور کانادا تقاضا بسیار زیادی دارند و به همین خاطر شما با تحصیل فیزیوتراپی در کانادا قطعا‌ می‌توانید به‌سرعت وارد بازار کار شده و به درآمد بسیار مناسب برسید. باید اشاره کرد که در آینده این تقاضا قطعا بیشتر خواهد شد و چشم‌انداز بازار کار رشته فیزیوتراپی در کانادا نیز بسیار مناسب است.

حقوق و درآمد فیزیوتراپی در کانادا

درآمد متخصصان فیزیوتراپی در کانادا بسته به استان محل زندگی، سطح تخصص و تجربه آن‌ها متفاوت است. اما به‌طور میانگین می‌توان گفت که متخصصان فیزیوتراپی در این کشور بین 80 تا 250 هزار دلار به‌صورت سالانه درآمد دارند که برای کشور کانادا حقوق بسیار مناسبی به‌شمار می‌آید.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی در کانادا

اگر رزومه تحصیلی مناسبی دارید و برای تحصیل فیزیوتر‌اپی در کانادا مصمم هستید، قطعا می‌توانید پذیرش تحصیلی برای این رشته را از دانشگاه‌های کشور کانادا اخذ کنید. به‌طور کلی مراحل اخذ پذیرش تحصیلی برای رشته فیزیوتراپی در این کشور آسان است. اما پیشنهاد می‌شود که برای اطمینان بیشتر از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی بینا اپلای استفاده کنید تا بدون مشکل مراحل را پشت سر بگذارید.

شرایط تحصیل در فیزیوتراپی

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی برای رشته فیزیو‌تراپی در کانادا به شرح زیر هستند:

 1. نگارش رزومه تحصیلی و انگیزه‌نامه
 2. آماده‌سازی مدارک
 3. ارسال ایمیل به دانشگاه‌های کانادا
 4. پر کردن درخواست اخذ پذیرش تحصیلی
 5. دریافت پذیرش از طریق ایمیل
 6. ارسال درخواست برای ویزای تحصیلی کانادا
 7. دریافت ویزا و سفر به کانادا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

دانشجویان فیزیوتراپی برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در این رشته باید از مدارک لازم برخوردار باشند. بعد از اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر در این کشور، شما باید برای دریافت ویزای تحصیلی مدارک خود را به سفارت کشور کانادا ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا عبارت‌اند از:

 • نامه پذیرش تحصیلی
 • پاسپورت معتبر و کپی آن
 • عکس
 • مدرک زبان
 • ریزنمرات تحصیلی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • گواهی تمکن مالی
 • رسید پرداخت هزینه‌های ثبت نام دانشگاه

نمونه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا توسط بینااپلای

شما هم می‌توانید به کمک بینااپلای در کمترین زمان ممکن ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید. کافی است با ما تماس بگیرید.

اخذ اقامت دائم پس از پایان تحصیل فیزیوتراپی در کانادا

دانشجویان رشته فیزیوتر‌اپی در کانادا نیز مانند تمام دانشجویان دیگر می‌توانند پس از پایان دوران تحصیل خود در کشور کانادا مشغول به کار شده و سپس برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند. درواقع شما پس از 12 ماه فعالیت کاری در این کشور می‌توانید از طریق برنامه اکسپرس اینتری برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست دهید.

سوالات متداول

شما برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی در کانادا به مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 نیاز دارید. نمره مورد نیاز بسته به هر دانشگاه می‌تواند متغیر باشد.

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی باید در حدود 75 هزار دلار (برای 4 سال) و برای مقاطع بالاتر باید بین 6 تا 34 هزار دلار به‌صورت سالانه پرداخت کنند.

شما می‌توانید بعد از پایان تحصیل در کانادا مشغول به کار شده و سپس برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

جمع‌بندی در مورد تحصیل فیزیوتر‌اپی در کانادا

در این مطلب با تمام نکات مربوط به تحصیل فیزیوتراپی در کانادا آشنا شدیم. اگر قصد تحصیل در این کشور رویایی را دارید، می‌توانید از خدمات موسسه مهاجرتی بینا اپلای برای مهاجرت تحصیلی به کانادا استفاده کنید. تیم حرفه‌ای ما به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن پذیرش و ویزای تحصیلی خود را دریافت کرده و به کشور کانا‌دا برای تحصیل رشته فیزیوتراپی مهاجرت کنید. پس همین الان با کارشناسان ما در بینا اپلای تماس بگیرید و در رابطه با تحصیل در خارج مشاوره رایگان دریافت کنید.