مزایای تحصیل در رشته دامپزشکی در کانادا

آشنایی با تحصیل در رشته دامپزشکی در کانادا

از جمله مزایای تحصیل در کانادا موارد زیر هستند:

 • کیفیت بالای آموزش: سطح کیفیت آموزشی در کانادا بسیار بالاتر از کشورهای دیگر است. در نتیجه، می‌توان گفت مدارک تحصیلی و دانشگاه‌های این کشور نیز کاملا معتبر و مورد تایید همه دنیا هستند
 • کیفیت بالا و شرایط عالی برای زندگی: از جمله دیگر دلایلی که باعث شده است تا تقاضا برای تحصیل در کانادا افزایش پیدا کند، کیفیت بالای زندگی است. به طور کلی، مردم این کشور از رفاه اجتماعی و فردی بالایی برخوردار هستند و در زمان تحصیل در این کشور، دغدغه‌های چندانی از بابت زندگی نخواهید داشت
 • فرصت‌های شغلی مناسب: بعد از اتمام تحصیل در کانادا، می‌توانید با پیدا کردن عنوان شغلی مرتبط، ویزایتان را تغییر دهید و در این کشور مشغول به کار شوید
 • امکان اخذ اقامت دائم: با تبدیل ویزای تحصیلی و چند سال اقامت موقتی در کانادا، امکان اخذ اقامت دائم این کشور را خواهید داشت

شرایط تحصیل دامپزشکی در کانادا

شرایط تحصیل در رشته دامپزشکی در کانادا

مهمترین شرایط تحصیل دامپزشکی در کانادا به صورت زیر هستند:

 • شرکت در آزمون MCAT: متقاصیان تحصیل دامپزشکی، پزشکی و دندانپزشکی در کانادا لازم است در آزمون MCAT شرکت کنند. MCAT یک آزمون کامپیوتری با سوالات چند گزینه ای است و زمان آن حدود 7 ساعت و 30 دقیقه است.
 • تسلط به زبان انگلیسی: برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی نیاز به شرکت در آزمون آیلتس یا تافل دارید. اکثر دانشگاه‌های کانادا حداقل نمره 6.5 برای آیلتس و 90 برای تافل را درخواست می‌کنند.
 • معدل بالا: هر چه معدل شما بالاتر باشد شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های کانادا خواهید داشت. به طور کلی معدل بالاتر از 16 خوب به شمار می‌رود.
 • سابقه پژوهشی: این مورد برای متقاضیان تحصیل دامپزشکی در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اهمیت دارد. داشتن مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر یا ژورنال های با Impact Factor بالا می‌تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش و بورسیه در رشته دامپزشکی افزایش دهد.
 • داشتن توصیه نامه: داشتن توصیه نامه های قوی از اساتید قبلی‌تان می‌تواند تاثیر زیادی در اخذ پذیرش در رشته دامپزشکی در کانادا داشته باشد. بهتر است توصیه نامه را از اساتیدی دریافت کنید که سوابق پژوهشی قابل توجهی دارند.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

مدارک لازم برای تحصیل دامپزشکی در کانادا

برای اینکه بتوانید برای تحصیل در رشته دامپزشکی در یکی از دانشگاه‌های کشور کانادا پذیرفته شوید، باید در کنار برخورداری از شرایط لازم برای اخذ پذیرش، برخی مدارک را نیز ارائه دهید. توجه داشته باشید که هرگونه نقص در ارائه این مدارک می‌تواند درخواست شما را برای اخذ پذیرش تحصیلی لغو کند.

در ادامه لیستی از مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی دامپزشکی در کانادا وجود دارد:

 • اصل دانشنامه و ریزنمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • ترجمه رسمی دانشنامه و ریزنمرات مقطع قبلی
 • رزومه تحصیلی
 • 2 تا 3 توصیه‌نامه از اساتید قبلی
 • انگیزه‌نامه حرفه‌ای و کامل
 • مدرک زبان انگلیسی
 • نتایج آزمون MCAT
 • فرم‌های تکمیل‌شده دانشگاه هدف

مراحل پذیرش تحصیلی در کانادا در رشته دامپزشکی

برای اینکه برای تحصیل در رشته دامپزشکی پذیرفته شوید، باید مراحلی را طی کنید. توجه داشته باشید که هرکدام از این مراحل باید به نوبت طی شوند. جا انداختن هرکدام از آن‌ها یا دیر اقدام کردن برای هر مرحله می‌تواند باعث رد شدن درخواست تحصیل شما شود.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا برای تحصیل دامپزشکی عبارتند از:

 1. آماده سازی مدارک لازم
 2. انتخاب دانشگاه مورد نظر
 3. تکمیل فرم اپلیکیشن دانشگاه و پرداخت هزینه مربوطه (Application Fee)
 4. آپلود مدارک لازم در سایت دانشگاه مورد نظر
 5. دریافت نامه پذیرش تحصیلی
 6. مراجعه به سفارت کانادا و ثبت درخواست ویزای تحصیلی
 7. ارائه مدارک و دریافت نوبت مصاحبه
 8. شرکت در مصاحبه
 9. اخذ ویزا و سفر به کانادا

هزینه تحصیل دامپزشکی در کانادا

هزینه تحصیل در رشته دامپزشکی

برای تحصیل دامپزشکی در کشور کانادا شهریه اکثر دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی حدود 70 هزار دلار کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد حدود 10 هزار دلار کانادا است. با این حال شما می‌توانید از طریق دریافت بورسیه یا انجام کار دانشجویی این هزینه‌ها را جبران کنید.

به طور کلی، هزینه تحصیل در کانادا مقداری بیشتر از کشورهای اروپایی مانند آلمان، هلند و فرانسه است. در مقابل، سطح آموزشی این کشور بسیار بالا است و با شرایط آسان‌تری بعد از تحصیل امکان اشتغال به کار و اخذ اقامت دائم را خواهید داشت.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا

 به طور کلی هزینه زندگی در کانادا به عنوان یک دانشجو بین 2500 تا 4000 دلار کانادا در ماه است. بخش زیادی از این هزینه صرف اجاره مسکن می‌شود که به دلیل بحران فعلی مسکن در کانادا عدد قابل توجهی است. در جدول زیر انواع هزینه زندگی در کانادا ارائه شده است:

نام هزینهمقدار هزینه (در ماه)
خوراک360 تا 360 دلار کانادا
مسکن720 تا 1200 دلار کانادا
حمل‌ونقل80 تا 200 دلار کانادا
بیمه50 تا 90 دلار کانادا
کتاب و جزوه30 تا 45 دلار کانادا
پوشاک80 تا 110 دلار
متفرقه50 تا 100 دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در این کشور کافی است به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Canada

تحصیل رایگان در کانادا

به دلیل هزینه‌های نسبتا بالای تحصیل در کانادا، بسیاری از دانشجویان از مهاجرت به کانادا و تحصیل دامپزشکی در این کشور صرف نظر می‌کنند. این در حالی است که با کمک انجام کار دانشجویی و اخذ بورسیه تحصیلی می‌توانید بخشی بزرگی از این هزینه‌ها را پوشش دهید یا حتی به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنید. در ادامه با این دو روش کاهش هزینه تحصیل در کانادا آشنا می‌شویم.

کار دانشجویی در کانادا

کار دانشجویی در کانادا

یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش هزینه‌های تحصیل در این کشور، انجام شغل دانشجویی در کانادا است. دانشجویانی که قصد اشتغال به کار را در حین تحصیل دارند، از به قوانینی پایبند باشند. به عنوان مثال، دانشجو در حین دوران تحصیل خود می‌تواند تنها 20 ساعت در طول هفته و به صورت نیمه‌وقت کار کند. تنها زمانی امکان کار تمام‌وقت را دارید که تعطیلات آخر سال، تعطیلات بین ترم یا تعطیلات تابستانی باشد.

برای اینکه بتوان در حین دوران تحصیل در کشور کانادا مشغول به کار شد، باید دانشجوی تمام‌وقت بود. همچنین قبل از شروع اولین ترم تحصیلی در کانادا نیز به هیچ عنوان اجازه کار ندارید. در صورتی که به این موارد پایبند نباشید، دیگر اجازه انجام شغل دانشجویی در کانادا را نخواهید داشت.

از جمله کارهای دانشجویی محبوب در کشور کانادا می‌توان به کتابداری، کار در دفتر اداری، کافه‌تریا، کتاب‌فروشی، دستیار آموزشی و دستیار فنی اشاره کرد. همچنین در خارج از محدود دانشگاه نیز می‌توانید به مشاغلی مانند پیشخدمتی، صندوقداری، خدمات مشتری، معلم خصوصی، مترجمی، فریلنسری، پرستاری بچه و راننده مشغول شوید.

بورسیه‌های تحصیلی دامپزشکی در کانادا

از جمله روش‌های دیگر کاهش هزینه تحصیل در رشته دامپزشکی در کانادا می‌توان به اخذ بورسیه تحصیلی اشاره کرد. به طور کلی، بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در این کشور به دو نوع تقسیم می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به فاند معمولی و فول فاند اشاره کرد. بورسیه‌های فول فاند امکان پوشش تمام هزینه‌های تحصیل را دارند. در حالی که فاندهای معمولی بخشی از هزینه‌های تحصیلتان را پوشش می‌دهند.

برخی از انواع بورسیه کانادا برای دامپزشکی عبارتند از:

 • بورسیه دانشگاه ساسکاچوان: این بورسیه تحصیلی می‌تواند با توجه به امتیاز شما، بخشی از هزینه‌های تحصیل در کانادا را پوشش دهد. در صورتی که میانگین بین 85 تا 90 را کسب کنید، 500 دلار، نمره بین 90 تا 93 مبلغ 1000 دلار، 93 تا 95 مبلغ 2000 دلار و در صورت کسب نمره بالاتر از 95، بیش از 3 هزار دلار بورسیه دریافت خواهید کرد
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه گوئلف: این بورسیه از نوع فاند معمولی است با توجه به شرایط و مقطع تحصیلی شما مبلغی بین 5500 تا 8500 دلار را در سال پوشش خواهد داد

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل دامپزشکی در کانادا

دانشجویانی که قصد تحصیل در رشته دامپزشکی در کانادا را دارند، باید ابتدا با بهترین دانشگاه‌های این کشور برای تحصیل دامپزشکی آشنا باشند. در جدول زیر برخی از بهترین دانشگاه‌های کانادا برای تحصیل در این رشته را به همراه رتبه جهانی آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه گوئلف486
دانشگاه ساسکاچوان345
دانشگاه کلگری182
دانشگاه مونترال141
دانشگاه پزشکی انتاریو114

گرایش‌های رشته دامپزشکی در کانادا

رشته دامپزشکی در کانادا دارای گرایش‌های مختلفی است که با توجه به شرایط و علاقه‌تان می‌توانید یکی از آن‌ها را برای تحصیل انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای تحصیل و دریافت مدرک هر گرایش، به چند سال زمان نیاز دارید. به همین خاطر، باید از همان ابتدا و با دقت کامل، گرایش دامپزشکی مورد نظرتان را انتخاب کنید.

در ادامه لیستی از برخی گرایش‌های دامپزشکی در کانادا وجود دارد:

 • داروسازی: فارغ‌التحصیلان این گرایش امکان ساخت انواع داروها را برای حیوانات خواهند داشت
 • جراحی: در صورتی که حیوان به هرگونه جراحی نیاز داشته باشد، فارغ‌التحصیلان این گرایش آماده ارائه خدمات خواهند بود
 • چشم‌پزشکی: در برخی مواقع ممکن است حیوانات به چشم‌پزشکی نیاز داشته باشند که خدمات این حوزه به فارغ‌التحصیلان گرایش چشم‌پزشکی مربوط به می‌شود
 • رادیولوژی حیوانات: این حوزه مربوط به هرگونه عکس‌برداری و رادیولوژی از حیوانات مختلف می‌شود

بازار کار رشته دامپزشکی در کانادا

کار در رشته دامپزشکی در کانادا

به طور کلی، می‌توان گفت که رشته دامپزشکی یکی از رشته‌های تحصیلی با بازار کار مناسب در کانادا است. در صورتی که از دانش و تخصصی کافی برای اشتغال به کار برخوردار باشید، به راحتی می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید. در صورتی که سابقه کاری درخشانی داشته باشید و به عنوان یک فرد برتر در حوزه کاری خود شناخته شوید، ممکن است درآمدتان به 3 برابر حداقل درآمد دامپزشکی نیز برسد!

حقوق و درآمد دامپزشکی در کانادا

از نظر شرایط درآمد، باید بگوییم که دامپزشکی یکی از زمینه‌های کاری با درآمد متوسط رو به بالا در کانادا است. به عنوان مثال، میانگین درآمد این رشته در کانادا 85 هزار دلار است. البته در آلبرتا میزان درآمد به 96 هزار دلار در سال می‌رسد. در صورتی که در دسته‌‌بندی افراد برتر در این حوزه قرار بگیرید، ممکن است درآمدتان در سال بیشتر از 130 هزار دلار شود!

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

بهترین استان‌های کانادا برای رشته دامپزشکی

اگر می‌خواهید به عنوان یک دامپزشک به کشور کانادا سفر کنید یا می‌خواهید بعد از اتمام تحصیل در این کشور، در یکی از استان‌های کانادا به عنوان دامپزشکی فعالیت کنید، لازم است با بهترین استان‌های کانادا برای دامپزشکی آشنا باشید. در جدول زیر برخی از بهترین استان‌های این کشور برای این عنوان شغلی را معرفی کرده‌ایم.

نام استانمیزان درآمد
ساسکاچوانمیانگین حدود 85 هزار دلار در سال
بریتیش کلمبیامیانگین حدود 84 هزار دلار در سال
آلبرتامیانگین حدود 96 هزار دلار در سال

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

بعد از دریافت پذیرش دانشگاه مورد نظر جهت تحصیل دامپزشکی در کانادا، نوبت به ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌رسد. تقریبا تمام مدارکی که برای اخذ پذیرش تحصیلی ارائه کرده‌اید را باید برای اخذ ویزا ارائه کنید.

در ادامه لیستی از برخی مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد:

 • نامه پذیرش از مرکز آموزشی مورد نظرتان در کانادا
 • مدارک هویتی متقاضی به همراه ترجمه رسمی
 • عکس پاسپورتی که در چند ماه اخیر گرفته شده باشد
 • گواهی مربوط به برخورداری از تمکن مالی
 • انگیزه‌نامه متقاضی
 • گواهی مربوط به سلامت جسمانی و روانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبلی (در برخی مواقع)
 • رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به درخواست اخذ ویزا

نمونه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا توسط بینااپلای

شما هم می‌توانید به کمک بینااپلای در کمترین زمان ممکن ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید. کافی است با ما تماس بگیرید.

اخذ اقامت دائم پس از تحصیل دامپزشکی در کانادا

دانشجویانی که در رشته دامپزشکی در کانادا تحصیل می‌کنند، این امکان را دارند تا بعد از تحصیل در این کشور، ویزای خود را به یکی از انواع دیگر ویزا (مخصوصا ویزای کاری) تبدیل و برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با کارشناسان بینا اپلای تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول

بله. با اخذ فول فاند این امکان وجود دارد.

بعد از اتمام تحصیل، با کار در این کشور می‌توانید اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

در صورت شرکت در آزمون آیلتس، باید مدرک با حداقل نمره 6.5 داشته باشید.

جمع‌بندی در مورد تحصیل دامپزشکی در کانادا

به طور کلی، کانادا به عنوان یکی از محبوب‌ترین مقصدهای تحصیلی برای علاقه‌مندان به دام‌پزشکی شناخته می‌شود. اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید، با کمک خدمات بینا اپلای می‌توانید در مدت زمان کوتاهی برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنید. برای اخذ اقامت تحصیلی کانادا یا دریافت مشاوره کلی در خصوص تحصیل در خارج با کارشناسان ما در شرکت مهاجرتی بینااپلای تماس بگیرید تا شما را در این حوزه راهنمایی کنند.