لیست مدارس ایرانی در کانادا

افزایش شمار مهاجران ایرانی و فرزندان آن‌ها در کشور کانادا نیاز به وجود مدارسی با امکان تدریس به زبان فارسی را افزایش داد و به‌تدریج مدارسی در این کشور شکل گرفتند که خدمات آموزشی را در کنار زبان‌های انگلیسی و فرانسوی به زبان فارسی نیز ارائه می‌دادند.

یک مزیت تحصیل در این مدارس نیز حضور همین دانش‌آموزان فارسی‌زبان است که باعث می‌شود دانش‌آموزان ورودی جدید کمتر با غم غربت مواجه شوند و بتوانند با هم‌کلاسی‌های خود به زبان فارسی صحبت کنند.

شما می‌توانید اطلاعات کاملی را درباره شرایط تحصیل در این مدارس، ویژگی‌های هر مدرسه و هزینه تحصیل در کانادا از مشاوران مجموعه بینا اپلای دریافت کنید. در ادامه لیست مدارس ایرانی در کانادا را با هم مرور می‌کنیم.

لیست مدارس ایرانی در کانادا

مدرسه ایرانی دهخدا در مونترال

مدرسه دهخدا در مونترال ابتدا در سال 1990 میلادی با ادغام دو موسسه با نام‌های مرکز همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی ایرانیان و موسسه آموزش و پرورش کودکان و نوجوانان ایرانی ایجاد شد. اما فعالیت رسمی این مدرسه با اساسنامه جدید در سال 2010 آغاز شد. دانش‌آموزان در این مدرسه می‌توانند مطابق نظام آموزشی کشور کانادا تحصیل کنند و در عین حال از مزیت ارائه محتواهای آموزشی به زبان فارسی برخوردار شوند. از فعالیت‌های فوق برنامه در این مدرسه مشهور ایرانی مونترال می‌توان به برنامه‌های رقص و موسیقی، تئاتر، نقاشی، برگزاری سمینارهای فرهنگی و جشن‌های ملی ایرانی اشاره کرد.

نوع مدرسهخصوصی
استانکبک
تعداد دانش‌آموزبیش از 1000
مقاطع تحصیلیتمامی مقاطع تحصیلی از جمله پیش دبستانی

اطلاعات مدرسه ایرانی دهخدا در مونترال عبارتند از:

 • آدرس: 4976 Notre-Dame St W, Montreal, Quebec H4C 1S8, Canada
 • تلفن: +1 438-771-4861
 • ایمیل: admin@dehkhodaschool.com

مدرسه فارسی تورنتو

در لیست مدارس ایرانی در کانادا، همواره نام مدرسه فارسی تورنتو در رتبه‌های برتر قرار دارد. این مدرسه دارای بیش از 3 دهه سابقه فعالیت است و توسط خانم مینو گلشنی تاسیس شده است. مدرسه فارسی تورنتو یک موسسه آموزشی خصوصی و غیرانتفاعی و از نوع خیریه است. این مدرسه کادری مجرب از معلمان ایرانی و کانادایی دارد و خدمات خود را به دانش‌آموزان بومی کانادا، ایرانیان و دیگر دانش‌آموزان بین‌المللی ارائه می‌دهد.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

کادر این موسسه آموزشی تلاش می‌کنند تا فرهنگ غنی ایرانی را از طریق کتب تاریخی و ادبی به زبان فارسی به دانش‌آموزان منتقل کنند. برای مثال دانش‌آموزان در این مدرسه با شعر بزرگان ادب فارسی مانند خیام، مولانا، حافظ، سعدی و فردوسی آشنا می‌شوند. همچنین در این مدرسه محتواهای آموزشی در زمینه‌های ادیان اسلام، مسیحیت، دین زرتشت و یهودیت و نیز دروس خانواده و مطالعات اجتماعی به دانش‌آموزان تدریس می‌شوند. این مدرسه تاکنون بیش از 7 هزار دانش‌آموز داشته است و بیش از 30 معلم مجرب دارد. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه را مشاهده می‌کنید.

نوع مدرسهخصوصی
استانانتاریو
تعداد دانش‌آموز
مقاطع تحصیلیتمامی مقاطع تحصیلی

اطلاعات مدرسه فارسی تورنتو عبارتند از:

 • آدرس: 5635 Yonge Street, Suite 206, Toronto, ON M2M 3S9
 • آدرس سایت: https://torontofarsischool.com/
 • تلفن: +1 416-843-3387
 • ایمیل: info@torontofarsischool.com

مدرسه ایرانیان ادمونتون

مدرسه ایرانیان ادمونتون به‌عنوان بخشی از دبیرستان هری اینلی در شهر ادمونتون، کار خود را در سال 2012 میلادی آغاز کرده و مدیر آن آقای مهدی ثقفی است. این مدرسه در استان آلبرتا قرار دارد و هر ساله میزتبان تعدادی از دانش‌آموزان بین‌المللی ایرانی در مقاطع مختلف تحصیلی است. بخش دانش‌آموزان زیر 10 سال در این مدرسه به سرپرستی خانم شهلا مهردار اداره می‌شود که دارای 25 سال سابقه فعالیت آموزشی در ایران است. بخش دانش‌آموزان بالای 10 سال در مدرسه ایرانیان ادمونتون نیز توسط خانم شیما خطیبی اداره می‌شود که ایشان دارای مدرک دکترای شیمی هستند. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه را مشاهده می‌کنید.

نوع مدرسهخصوصی
استانآلبرتا
تعداد دانش‌آموز
مقاطع تحصیلیتمامی مقاطع تحصیلی از جمله پیش دبستانی

اطلاعات مدرسه ایرانیان ادمونتون عبارتند از:

 • آدرس: 69 13727 Ave NW, Edmonton, AB T5T 3S9, Canada
 • تلفن: +1 780-270-2183
 • ایمیل: info@iranianschool.ca

مدرسه بین‌المللی البرز در تورنتو

مدرسه بین‌المللی البرز یکی از مدارس برجسته ایرانی در شهر تورنتوی کانادا است. این مدرسه از نوع خصوصی است و بنابر قوانین نظام آموزشی کانادا و قوانین استان انتاریو خدمات آموزشی خود را به دانش‌آموزان بین‌المللی ارائه می‌دهد. یکی از ویژگی‌های مهم این مدرسه برگزاری کلاس‌های زبان با خدمات آموزشی باکیفیت است. برای مثال این مدرسه برگزار کننده آزمون‌های آیلتس و همچنین آزمون‌های ILAC  است. بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند در کنار دریافت خدمات آموزشی به زبان فارسی، مهارت‌های خود در زبان انگلیسی تا سطوح پیشرفته را افزایش دهند. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه محبوب را مشاهده می‌کنید.

نمایی از مدرسه بین‌المللی البرز در تورنتو

برنامه درسی در این دبیرستان به‌گونه‌ای ایجاد شده است که دانش‌آموزان بتوانند بعد از کلاش هشتم، طی 4 سال شرایط دریافت دیپلم را برآورده کنند. در این مدرسه بیش از یک سوم از واحدها اختیاری هستند و دانش‌آموزان می‌توانند متناسب با علائق خود دروس را انتخاب کنند. از واحدهای اجباری در این مدرسه می‌توان به واحدهای تاریخ کانادا، جغرافیای کانادا، هنر، ریاضی، زبان انگلیسی، زبان فرانسه و مطالعات شغلی اشاره کرد. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه را مشاهده می‌کنید.

نوع مدرسهخصوصی
استانانتاریو
تعداد دانش‌آموز385
مقاطع تحصیلیمتوسطه و پیش دانشگاهی

اطلاعات مدرسه بین‌المللی البرز در تورنتو عبارتند از:

 • آدرس: 20 tangreen Crt, Toronto, Ontario, M2M 3Y9 (next to Center Point Mall)
 • تلفن: +1 416 875 0909
 • ایمیل: admin@alborzschool.com

مدرسه سهراب سپهری در انتاریو

مدرسه سهراب سپهری یکی از مدارس ایرانی مشهور در استان انتاریو کانادا است که هر ساله میزبان دانش‌آموزان بسیار است. این مدرسه در سال 1372 آغاز به کار کرده است و از جمله واحدهای آموزشی است که در گروه مدارس مسد (MASD) قرار می‌گیرند. استفاده از جدیدترین متدهای آموزشی، ارائه خدمات آموزشی با محوریت مهارت‌های اجتماعی و شخصی و همچنین اشاعه فرهنگ و هنر ایرانی از اهداف این مدرسه است. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه را مشاهده می‌کنید.

نوع مدرسهخصوصی
استانانتاریو
تعداد دانش‌آموز
مقاطع تحصیلیتمامی مقاطع تحصیلی

اطلاعات مدرسه سهراب سپهری تورنتو عبارتند از:

 • آدرس: 10670 Yonge St, Suit 203, Richmond Hill, ON L4C 3C9, Canada
 • آدرس سایت: https://sohrab-farsischool.com/
 • تلفن: (647) 285 – 8512
 • ایمیل: info@sohrab-farsischool.com

مدرسه فیوچر اسکیلز در انتاریو

در لیست مدارس ایرانی در کانادا نام دبیرستان فیوچر اسکیلز نیز دیده می‌شود. این مدرسه در استان انتاریو قرار دارد و خدمات آموزشی را در انواع حضوری و آنلاین ارائه می‌دهد. بنابراین دانش‌آموزان می‌توان از پایه نهم تا دوازدهم در این مدرسه تحصیل کنند. دانش‌آموزان در پایان این دوره مدرک OSSD را دریافت می‌کنند که همان دیپلم دبیرستان در ایالت انتاریو است. این مدرسه در سال 1997 میلادی تاسیس شده است و بر آشنایی دانش‌آموزان با مهارت‌های شخصی، اجتماعی و حتی شغلی تمرکز دارد. از سوی دیگر این مدرسه دوره‌های متنوعی را در انواع روزانه، تابستانی و شبانه برگزار می‌کند. از دیگر مزایای این مدرسه می‌توان به آموزش رایانه، برگزاری کلاس‌های خصوصی، ارائه دوره‌های زبان انگلیسی و همچنین دوره‌های آمادگی آزمون تافل اشاره کرد. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه را مشاهده می‌کنید.

نوع مدرسهخصوصی
استانانتاریو
تعداد دانش‌آموز
مقاطع تحصیلیدبیرستان و پیش دانشگاهی

اطلاعات مدرسه فیوچر اسکیلز تورنتو عبارتند از:

 • آدرس: Richmond Hill, Markham, Ontario, Canada
 • تلفن: 416-227-1177 / 905-787-3131

مدرسه فارسی سینا در انتاریو

مدرسه سینا یکی از مدارس ایرانی کانادا با سابقه بیش از دو دهه ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان ایرانی است. این مدرسه نیز کاملا از قوانین نظام آموزشی کانادا و ایالت انتاریو پیروی می‌کند که خدمات خود را برای تمامی مقاطع تحصیلی ارائه می‌دهد. این مدرسه دارای فضای آموزشی بزرگ و کلاس‌هایی مجهز برای آموزش می‌باشد در مرکز جامعه ایرانیان در شهر تورنتو قرار گرفته است. مدرسه فارسی سینا در تورنتو همچنین از فضاهای مجهز برای ورزش در داخل و ساختمان برخوردار است و کلاس‌های هنری را نیز برگزار می‌کند. در جدول زیر برخی از ویژگی‌های این مدرسه را مشاهده می‌کنید.

نوع مدرسهخصوصی
استانانتاریو
تعداد دانش‌آموز
مقاطع تحصیلیتمامی مقاطع تحصیلی

اطلاعات مدرسه فارسی سینا در تورنتو عبارتند از:

 • آدرس: 3338 Bayview Ave, North York, ON M2M 3R9, Canada
 • آدرس سایت: https://sinaschool.ca
 • تلفن: 2772 315 (416)
 • ایمیل: info@sinaschool.ca

شرایط تحصیل در مدارس ایرانی کانادا

شرایط تحصیل در مدارس کانادا از انواع مدارس ایرانی و کانادایی با هم مشابه است. زیرا این مدارس نیز دارای همان استانداردهای مدارس کانادایی هستند. همچنین این مدارس از برخی قوانین خاص ایالتی نیز پیروی می‌کنند. یکی نکات مهم در این زمینه نیز این است که برخی از مدارس کانادایی برای سال‌های پایانی دوره متوسطه ممکن است از شما مدرک زبان بخواهند اما در مدارس ایرانی کانادا نیاز به ارائه هیچ نوع مدرک زبان ندارید.

برخی از شرایط تحصیل در مدارس ایرانی کانادا را با هم مرور می‌کنیم:

 • برخورداری از سن زیر 18 سال
 • دریافت نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر
 • ارائه اسناد تمکن مالی
 • ارائه گواهی پزشکی و شرایط سلامتی
 • تعهد به ترک خاک کانادا بعد از فارغ‌التحصیلی

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس ایرانی کانادا

مراحل ثبت نام در مدارس ایرانی کانادا کاملا از طرق پلتفرم‌های اینترنتی مدرسه مورد نظر انجام می‌شوند. البته امکان تماس تلفنی با این مدارس نیز برای دریافت برخی از اطلاعات وجود دارد. بینا اپلای به‌عنوان مرجع برتر ارائه خدمات آموزشی به شما برای برقراری ارتباط با مدارس، دریافت مشاوره تحصیلی و ثبت نام و … کمک می‌کند. شما در این پروسه باید برخی از مدارک را به مدرسه مورد نظر ارائه کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در مدارس ایرانی در کانادا

برخی از مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس ایرانی کانادا عبارتند از:

 • اسکن مدارک هویتی
 • کارنامه تحصیلی دو سال اخیر متقاضی
 • ارائه توصیه‌نامه از اساتید و معلمان مدارس در ایران
 • ارائه مدارک مهاجرتی
 • مدرک قبولی در آزمون ورودی برای مدارسی که این آزمون را برگزار می‌کنند
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک پزشکی (در صورت نیاز)

تحصیل در مدارس ایرانی یا کانادایی؟

در هر یک از ایالت‌های کانادا مدارس بسیاری وجود دارند که دانش‌آموزان بین‌المللی متناسب با نکاتی مانند برنامه تحصیلی، مقاطع تحصیلی، دولتی یا خصوصی بودن مدرسه، زبان‌های تدریس، محتواهایی آموزشی و … این مدارس را برای مهاجرت تحصیلی به کانادا انتخاب می‌کنند. اما اگر به‌دنبال این هستید که فرزندان شما زبان فارسی را فراموش نکنند و در کنار زبان‌های انگلیسی و فرانسوی برخی از علوم را به زبان فارسی بیاموزند، مدارس ایرانی کانادا برای شما مناسب هستند. ما در مجموعه بینا اپلای فهرست مدارس ایرانی در کانادا را در اختیار شما قرار می‌دهیم و خدمات متنوعی را برای دریافت اپلای از این مراکز آموزشی به شما ارائه می‌دهیم. در ادامه مدارس ایرانی کانادا را با مدارس کانادایی از جنبه‌های مختلف مقایسه می‌کنیم.

مقایسه تحصیل در مدارس ایرانی یا کانادایی؟

برنامه آموزشی

مدارس ایرانی کانادا تابع قوانین آموزشی کشور کانادا و نیز قوانین ایالتی هستند. بنابراین این مراکز از نظام آموزشی کشور کانادا پیروی می‌کنند. البته مدارس کانادایی و مدارس ایرانی در کانادا می‌توانند در برخی موارد مانند برخی از منابع آموزشی و برنامه‌های آموزشی افزوده و … تصمیم‌گیری کنند. بنابراین تفاوت عمومی در این زمینه وجود ندارد و تفاوت‌ها ناشی از انعطاف‌پذیری‌های مبتنی‌بر قوانین نظام آموزشی در کشور کانادا است.

شهریه تحصیل

هزینه تحصیل در مدارس دولتی کشور کانادا در بازه 8 تا 16 هزار دلار کانادا و هزینه تحصیل در مدارس خصوصی این کشور نیز بین 6 تا 26 هزار دلار کانادا ارزیابی می‌شود. در حالی که شهریه تحصیل در مدارس ایرانی کانادا معمولا کمتر از 10 هزار دلار کانادا است. بنابراین این مدارس دارای هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه نسبت به مدارس کانادایی هستند.

زبان‌های تدریس

محتواهای آموزشی در مدارس کانادایی به دو زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌شوند. البته تدریس به زبان انگلیسی در این مدارس رواج بیشتری دارد. در مدارس ایرانی کانادا نیز از این دو زبان برای تدریس استفاده می‌شود اما زبان فارسی نیز جایگاه مهمی دارد.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

انواع مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا

مقطع پیش‌ دبستانی در اکثر مدارس کشور کانادا غیر اجباری است اما برخی ایالت‌ها نیز این مقطع را اجباری کرده‌اند. در هر صورت تحصیلات پیش از دانشگاه در این کشور از پیش دبستانی آغاز می‌شود، با مقطع دبستان ادامه می‌یابد و با پایان مقطع متوسطه پایان می‌گیرد. ما در بینا اپلای به شما برای انتخاب مدرسه، متناسب با مقطع تحصیلی مورد نظر فرزندان شما کمک می‌کنیم. در جدول زیر مقاطع تحصیلی مدارس ایرانی کانادا (و مدارس کانادایی) و بازه سنی مرتبط با آن‌ها را مشاهده می‌کنید.

مقطع تحصیلیبازه سنی
پیش دبستانیاز 4 یا 5 تا 6 سالگی
دبستاناز 6 یا 7 سالگی تا 11 یا 12 سالگی
متوسطهاز 11 یا 12 سالگی تا 16 تا 18 سالگی

انواع مدارس در کانادا

مدارس کشور کانادا را می‌توان به 3 گروه دولتی، خصوصی و شبانه‌روزی تقسیم‌بندی کرد. این مدارس از برخی جهات مانند شهریه، خدمات و امکانات آموزشی تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. در ادامه با ویژگی‌های هر یک از این گروه‌ها آشنا می‌شویم.

مدارس دولتی

تحصیل در مدارس دولتی کشور کانادا برای دانش‌آموزان بومی این کشور و افرادی که دارای اقامت دائم هستند، رایگان است. با این حال دیگر دانش‌آموزان باید برای تحصیل در این مراکز آموزشی هزینه بپردازند که البته این هزینه از هزینه تحصیل در مدارس خصوصی و شبانه‌روزی کمتر است.

مدارس خصوصی

مدارس خصوصی از جمله بهترین مدارس کانادا می‌باشند که عموما دارای امکانات آموزشی و تفریحی بیشتر و هزینه بیشتر نسبت به مدارس دولتی کانادا هستند. همچنین تحصیل در این مدارس هم برای دانش‌آموزان بین‌المللی و هم برای دانش‌آموزان بومی دارای هزینه است.

تحصیل در مدارس خصوصی

مدارس شبانه‌روزی

مدارس شبانه روزی کانادا بهترین انتخاب‌ها برای دانش‌آموزانی هستند که والدین آن‌ها در کانادا حضور ندارند. بنابراین آن‌ها می‌توانند بعد از ساعات آموزش در مدرسه به خوابگاه‌هایی بروند که عموما در محیط خود مدرسه یا در نزدیکی آن قرار دارند. شهریه مدارس شبانه‌روزی از مدارس خصوصی و دولتی بیشتر است.

اخذ ویزای دانش‌آموزی برای تحصیل در مدارس کانادا

برای تحصیل در مدارس ایرانی کانادا حتما باید ویزای دانش‌آموزی در کانادا یا همان ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید. یکی از شرایط دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا اخذ پذیرش از یکی از مدارس کشور کانادا است. شما همچنین باید مدارک متنوعی را برای اخذ این ویزا به سفارت کانادا ارائه دهید. ما در مجموعه بینا اپلای در تمامی مراحل اخذ ویزای این کشور در کنار شما هستیم و دریافت آسان این ویزا را برای شما تضمین می‌کنیم. ما همچنین تمام مقدمات لازم برای دریافت مجوزهای مهاجرت و زندگی در کانادا را برای شما ایجاد می‌کنیم.

مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانش‌آموزی کانادا عبارتند از:

 • کپی شناسنامه و اسکن ترجمه رسمی آن
 • عکس پاسپورتی
 • اسکن پاسپورت معتبر
 • ترجمه مدرک تحصیلی پیشین و ترجمه ریز نمرات تحصیلی 3 سال اخیر
 • نامه اپلای از مدرسه مورد نظر
 • نامه اجازه خروج از کشور
 • ترجمه رسمی گواهی حضانت
 • نامه محضری کاستودین (برای افرادی که والدین آن‌ها با آن‌ها همراه نیستند)
 • مدرک هوم‌استی
 • فرم‌های تکمیل شده ویزا

نمونه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا توسط بینااپلای

شما هم می‌توانید به کمک بینااپلای در کمترین زمان ممکن ویزای تحصیلی کانادا را اخذ کنید. کافی است با ما تماس بگیرید.

کاستودین چیست؟

بسیاری از دانش‌آموزان متقاضی تحصیل در کانادا و والدین آن‌ها نمی‌دانند که کاستودین چیست تمامی دانش‌آموزان زیر 18 سال که والدین آن‌ها در سفر به کانادا با آن‌ها همراه نیستند باید برای دریافت ویزای کشور کانادا نامه محضری کاستودین را ارائه دهند. کاستودین در واقع قیم و سرپرست تحصیلی دانش‌آموز در کانادا است. کاستودین همچنین فردی است که مجوزهای لازم برای انجام این کار و ارائه خدمات مرتبط با در کانادا دریافت کرده است و در این زمینه آموزش دیده است. از جمله وظائف کاستودین می‌توان به تنظیم قرارها برای ثبت نام در مدرسه، انجام هماهنگی با والدین، انجام هماهنگی‌های لازم برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی، اطلاع‌رسانی تحصیلی به دانش‌‌آموز، ارائه گزارش‌های تحصیلی به والدین دانش‌آموز و وظائفی از این دست اشاره کرد.

سوالات متداول

بله در این مدارس، زبان‌های انگلیسی و فرانسوی نیز تدریس می‌شوند.

شهریه تحصیلی در مدارس ایرانی کانادا عموما زیر 10 هزار دلار کانادا است. در حالی که مدارس خصوصی کانادایی دارای شهریه‌ در بازه 6 تا 26 هزار دلار کانادا و مدارس دولتی کانادایی نیز دارای شهریه در بازه 8 تا 16 هزار دلار کانادا هستند.

مدارس دولتی کانادا دارای بودجه دولتی هستند. این یعنی تحصیل دانش‌آموزان بومی کانادا و دانش‌آموزان دارای اقامت دائم در آن‌ها رایگان است ولی دانش‌آموزان بین‌المللی که اقامت دائم ندارند باید شهریه بپردازند. در مقابل تحصیل در مدارس خصوصی کانادا برای تمامی دانش‌آموزان دارای شهریه است.

در زمانی که والدین دانش‌آموزان بین‌المللی نتوانند در کانادا آن‌ها را در مدت تحصیل همراهی کنند شما باید از خدمات کاستودین استفاده کنید. کاستودین قیم تحصیلی دانش‌آموز است و خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد و همچون رابطی میان مدرسه و دانش‌آموز و همچنین بین مدرسه و والدین دانش‌آموز عمل می‌کند.

متاسفانه در حال حاضر کانادا در ایران سفارت ندارد. به همین دلیل لازم است به کشورهای همسایه مثل ترکیه مراجعه کنید. آدرس سفارت کانادا در کشورهای اطراف را در یک مقاله دیگر به طور کامل پوشش داده ایم.

به طور کلی شهریه مدارس ایرانی در این کشور بین 10 تا 20 هزار دلار کانادا در سال است. در مقاله “هزینه تحصیل در مدارس کانادا” توضیحات بیشتری را در این خصوص ارائه کرده ایم.

جمع‌بندی

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای تحصیل دانش‌آموزان بین‌المللی از جمله ایرانیان است. در این کشور علاوه‌بر مدارس کانادایی، مدارس ایرانی نیز وجود دارند که می‌توانید در آن‌ها خدمات آموزشی را به زبان فارسی نیز دریافت کنید. ما در شرکت مهاجرتی بینا اپلای در تمامی مراحل مهاجرت تحصیلی به کانادا در والدین و دانش‌آموزان هستیم و به شما در مراحلی مانند انتخاب مدرسه، بررسی هزینه‌ها، ارتباط با مدرسه، دریافت اپلای، گردآوری مدارک، اخذ ویزای دانش‌آموزی و … غیره کمک می‌کنیم. برای دریافت خدمت در حوزه تحصیل در خارج کافی است با کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.