آیا تحصیل در کانادا بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن قابل انجام است؟

بله. در حال حاضر، امکان تحصیل در این کشور بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن هم در مقاطع مختلف وجود دارد. همین موضوع باعث شده است تا کانادا به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی تبدیل شود.

به طور کلی، دولت کانادا شرایط مختلفی را برای پذیرش دانشجویان بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن در نظر گرفته است. به عنوان مثال، اگر دانشجویی مقطع قبلی تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه‌های معتبر به زبان انگلیسی گذرانده باشد، به راحتی می‌تواند بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، پذیرش تحصیلی کانادا را دریافت کند.

توجه داشته باشید که در کشور کانادا، بسیاری از دانشگاه‌ها امکان تحصیل بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن را به گونه‌ای فراهم کرده‌اند که حتی اگر مدرک زبان هم نداشته باشید، می‌توانید پیش از شروع ترم تحصیلی جدید، در دوره‌های آموزشی زبان شرکت کنید.

شرایط تحصیل د‌ر کانا‌دا بدو‌ن مد‌رک ز‌بان

اگر قصد تحصیل در کشور کانادا را بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن دارید، باید از شرایط مختلفی برخوردار باشید. در صورت برخورداری از حتی یکی از این شرایط، به راحتی پذیرش تحصیلی کشور کانادا را دریافت خواهید کرد. در نتیجه، اگر به دنبال تحصیل در کانادا از این روش هستید، توصیه می‌کنیم این شرایط را به صورت کامل مطالعه کنید.

شرایط تحصیل در کانادا

در ادامه با برخی از شرایط تحصیل د‌ر کانا‌دا بدو‌ن مد‌رک ز‌بان آشنا می‌شویم:

  • اگر زبان رسمی کشوری که اهل آن هستید، انگلیسی است، به راحتی و بدون هیچ مدرک زبانی می‌توانید پذیرش تحصیلی کانادا را دریافت کنید
  • در صورتی که به مدت حداقل 4 سال در مدرسه متوسط انگلیسی‌زبان تحصیل کرده باشید، پذیرش تحصیلی کانادا را بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن دریافت خواهید کرد
  • اگر حداقل یک ترم در کالج‌های زبان کانادا شرکت کنید، می‌توانید بدون در اختیار داشتن مدرک زبان پذیرش دانشگاهی این کشور را دریافت کنید
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل د‌ر کانا‌دا بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن

از جمله مدارک مورد نیاز جهت اپلای کردن برای کانادا و اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارتند از:

  • مدرک پذیرش دانشگاهی برای اخذ ویزای تحصیلی
  • ارائه مدارک هویتی مختلف از جمله پاسپورت با اعتبار کافی
  • ارائه عکس پرسنلی با پس‌زمینه سفید که به تازگی گرفته شده باشد
  • برخورداری از انگیزه‌نامه مناسب و حرفه‌ای
  • برخورداری از بیمه درمانی تا سقف 30 هزار یورو
  • برگه مربوط به برخورداری از تمکن مالی کافی

اگر قصد تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان را دارید، لازم است که برای اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای کانادا، مدارک بالا را در اختیار داشته باشید و به مراجع مربوط به ارائه دهید. توجه داشته باشید که هرگونه نقص در این مدارک باعث رد درخواست شما جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌شود.

تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان در مقاطع مختلف

متقاضیان تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان می‌توانند با توجه به شرایط تحصیلی خود، برای مقاطع مختلف اقدام کنند. از جمله مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا می‌توان به تحصیل در مدارس کانادا، تحصیل در کالج‌های این کشور، تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و مقطع دکترا اشاره کرد. در ادامه این مقاطع تحصیلی را بررسی کرده‌ایم.

تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان در مقاطع مختلف

تحصیل در مدارس کانادا بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن

اگر قصد تحصیل در کانادا بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن در مقطع مدارس را دارید، باید بگوییم که در حالت کلی، برای تحصیل در مدارس این کشور نیاز به ارائه مدارک زبان ندارید. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در کشورهای خارجی را دارند، کانادا را برای تحصیل انتخاب کنند.

درست است که برای تحصیل در مدارس کانادا نیازی به ارائه مدارک زبان ندارید، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای تحصیل در مدارس این کشور، ابتدا باید در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنید. این آزمون تعیین سطح با توجه به استانی که مدرسه در آن واقع شده است، به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی می‌باشد. بعد از شرکت در آزمون تعیین سطح، در صورتی که از دانش کافی برخوردار نباشید، برایتان دوره پیش‌نیاز در نظر گرفته خواهد شد.

مطلب پیشنهادی:

تحصیل در کالج‌های کانادا بدون مدرک زبان

در حال حاضر، برخی از کالج‌های کشور کانادا امکان تحصیل دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی را بدون در اختیار داشتن مدرک زبان فراهم کرده‌اند. حتی اگر برای تحصیل در کالج های کانادا به زبان مورد نظرشان تسلط کافی نداشته باشید، در دوره‌های آموزش زبان شرکت خواهید کرد. از جمله کالج‌های کانادا برای تحصیل بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن می‌توان به اوکاناگان، کمبرین و سنکا اشاره کرد.

تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک زبان

کارشناسی یکی از مقاطع تحصیلی محبوب در کشور کانادا است. بسیاری از دانشجویان سالانه برای تحصیل در این کشور و این مقطع اقدام می‌کنند. اگر شما هم قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان در مقطع کارشناسی را دارید، باید بگوییم که می‌توانید بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، برای تحصیل در این کشور اقدام کنید.

تحصیل کارشناسی در کانادا بدون مدرک زبان

به طور کلی، دانشجویانی که قصد تحصیل لیسانس در کانادا را دارند، باید مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 را داشته باشند. اما برخی دانشگاه‌ها مانند ساسکاچوان، آزمون‌های دیگری مانند آیلتس را هم قبول دارند. همچنین در صورتی که از شرایطی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، برخوردار باشید، می‌توانید بدون در اختیار داشتن هیچ نوع مدرک زبان، در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل شوید. با این حال، توصیه می‌کنیم برای اخذ پذیرش آسان‌تر و همین‌طور تحصیل در دانشگاه‌های با رنک بالاتر، مدرک زبان آیلتس را هم‌رده را دریافت کنید. ضمنا، هزینه دانشگاه های کانادا بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن، با تحصیل با مدرک متفاوت است که در بخش‌های بعدی به آن‌ها پرداخته‌ایم.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا بدون مدرک زبان

کارشناسی ارشد را می‌توان محبوب‌ترین مقطع تحصیلی برای دانشجویان بین‌المللی دانست که قصد تحصیل در کانادا را دارند. اگر مدرک زبانی ندارید و به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید، باید از شرایطی برخوردار باشید. به عنوان مثال، اگر پیش‌تر مقطع کارشناسی را با موفقیت در کانادا پشت سر گذاشته باشید، به راحتی خواهید توانست حتی بدون در اختیار داشتن مدرک زبان، در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید.

تحصیل دکترا در کانادا بدون مدرک زبان

دکترا را می‌توان بالاترین مقطع تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا دانست. توجه داشته باشید که در این مقطع تحصیلی، معمولا امکان تحصیل بدو‌ن مد‌رک زبا‌ن وجود ندارد. با این حال، در صورت برخورداری از برخی شرایط خاص، ممکن است بتوانید پذیرش تحصیلی برخی از دانشگاه‌های کانادا را دریافت کنید. با این حال، توصیه می‌کنیم اگر قصد تحصیل دکترا دارید، حتما مدرک زبان داشته باشید.

لیست دانشگاه‌های کانادا بدون مدرک زبان

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را دارند، گزینه‌های تحصیلی به مراتب محدود‌تری نسبت به دانشجویان با مدرک زبان دارند. در این میان، بهتر است دانشجویان به سراغ دانشگاه‌هایی با رنکینگ جهانی بالاتر بروند.

اگر قصد تحصیل در بهترین دانشگاه‌های کانادا با بالاترین رنکینگ جهانی را دارید، توصیه می‌کنیم مدرک زبان داشته باشید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل بدون مدرک زبان را فراهم کرده‌اند، از رنکینگ مناسبی برخوردار بوده و از بسیاری از دانشگاه‌ها بهتر هستند. در جدول زیر برخی از دانشگاه‌های برتر کانادا را برای تحصیل بدون مدرک زبان معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه کنکوردیا387
دانشگاه مموریال641
دانشگاه رجینا1001
دانشگاه وینیپگ1800
دانشگاه ساسکاچوان345

تحصیل در کبک بدون مدرک زبان

کبک یکی از استان‌های محبوب کانادا است که سالانه دانشجویان و دانش‌آموزان زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند. با توجه به وجود دانشگاه‌ها و مدارس برتر متعدد در این استان و وجود تقاضای زیاد برای تحصیل در کبک، این سوال مطرح می‌شود که آیا می‌توان بدون برخورداری از مدرک زبان برای تحصیل در این استان اقدام کرد؟

به طور کلی، شرایط زندگی در کانادا به این صورت است که هر استان شرایط و قوانین خاص خود را برای پذیرش مهاجران دارد. اما در رابطه با تحصیل در کبک بدون نیاز به مدرک زبان، باید بگوییم برخی از دانشگاه‌های این استان امکان تحصیل را بدون مدرک زبان فراهم کرده‌اند که باید یکی از شرایطی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره شد، برخوردار باشید. در غیر این صورت، شانس چندانی برای پذیرش نخواهید داشت.

هزینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان را دارند، باید این نکته را در نظر داشته باشند که هزینه تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان، به مراتب بیشتر از هزینه تحصیل با مدرک زبان است. در نتیجه، اگر بودجه تحصیلی محدودی دارید، توصیه می‌کنیم ابتدا مدرک زبان را دریافت و سپس برای تحصیل در این کشور اقدام کنید.

هزینه تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان

دلیلی که باعث شده است تا هزینه تحصیل د‌ر کانا‌دا بدو‌ن مد‌رک ز‌بان بیشتر از هزینه تحصیل با مدرک باشد، شرکت در کلاس‌های آموزش زبان است. همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، اگر برای تحصیل بدون مدرک زبان در کانادا، از تسلط کافی برخوردار نباشید، مجبور به شرکت در کلاس‌های آموزشی خواهید شد. در نتیجه، هزینه تحصیل بیشتری را پرداخت خواهید کرد. به طور کلی، می‌توان گفت که هزینه تحصیل شما بدون مدرک زبان، ممکن تا 30 درصد بیشتر شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در کانادا می توانید به مقاله اختصاصی بینااپلای در این زمینه مراجعه کنید.

ریجکتی ویزای کانادا بدون مدرک زبان

دلایل زیادی وجود دارند که باعث می‌شوند تا درخواست شما برای تحصیل د‌ر کانا‌دا بدو‌ن مد‌رک ز‌بان رد شود. توجه داشته باشید که قانونی برای برخورداری از مدرک زبان وجود ندارد، اما در صورت عدم برخورداری از مدرک زبان، احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا برای شما بیشتر خواهد بود. در ادامه برخی از روش‌ها برای کاهش احتمال یا رفع ریجکتی ویزای کانادا برای تحصیل را بررسی کرده‌ایم.

دریافت مدرک زبان

در صورتی که در دوره‌های مختلف زبان شرکت و مدرک آن‌ها را دریافت کنید، شانس بسیار بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا خواهید داشت. البته روش‌های دیگری برای قبول شدن درخواست شما جهت تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان وجود دارند.

تکمیل بودن مدارک

نقص در مدارک ارائه شده جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا باعث رد شدن درخواست شما می‌شود. در نتیجه، اگر می‌خواهید درخواستتان برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور تایید شود، توصیه می‌کنیم مدارک را به صورت کامل و بدون نقص ارائه دهید.

اخذ پذیرش تحصیلی

برای اینکه بتوانید ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنید، ابتدا باید توسط یکی از مراکز آموزشی این کشور پذیرفته شوید. در این صورت، احتمال ریجکت شدن درخواست ویزای شما بدون مدرک زبان، به کمترین حالت ممکن می‌رسد.

نمونه های اخذ ویزای تحصیلی کانادا توسط بینااپلای

سوالات متداول

به طور کلی، برای تحصیل در کانادا بدون نیاز به مدرک زبان، باید بین 20 تا 40 درصد شهریه بیشتری را پرداخت کنید.

اخذ بورسیه و انجام کار دانشجویی دو روش برای کاهش هزینه‌های تحصیل در کانادا هستند.

بله. شرایط و امکانات تحصیلی در کانادا برای دانشجویان با مدرک زبان و بدون مدرک زبان یکسان است.

برای تحصیل در کانادا، باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشید. البته ممکن است برخی دانشگاه‌ها، مدارس یا کالج‌های خصوصی، امکان تحصیل به زبان آلمانی را فراهم کرده باشند.

جمع‌بندی

در این مقاله شرایط تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان را توضیح دادیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به کانادا جهت تحصیل را دارید، اما مدرک زبان ندارید، می‌توانید با برخورداری از برخی شرایط، در دانشگاه‌ها و مدارس این کشور پذیرفته شوید. برای دریافت اطلاعات در این زمینه و ارائه خدمات، کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای با بیش از یک دهه سابقه فعالیت، آماده ارائه خدمات به شما هستند. برای این منظور و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در خارج از کشور می‌توانید همین حالا با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید.