کشور انگلستان کجاست و زندگی در انگلیس چگونه است؟

زندگی در انگلیس

کشور انگلیس به عنوان یک کشور پیشرو در صنعت در قلب قاره اروپا واقع شده است. این کشور که با نام پادشاهی متحد شناخته می شود شامل کشورهای ولز، ایرلند شمالی و اسکاتلند نیز می باشد. علاوه بر صنعت و اقتصاد پویایی که این کشور دارد به لحاظ هنر نیز در رتبه‌ های بالا در جهان قرار دارد.

با این حال بسیاری از افراد معتقدند که زبان انگلیسی مهمترین دست آورد این کشور برای عرضه به دنیا بوده است. به گونه ای که هم اکنون زبان انگلیسی مهمترین زبان در بین چند صد زبان زنده دنیا شناخته می شود.

کشور انگلستان دارای جمعیت حدود ۷۰ میلیون نفر و وسعت ۱۳۰ هزار و ۳۹۵ کیلومتر مربع می باشد. زبان اصلی این کشور همانگونه که می دانید انگلیسی است؛ با این وجود در برخی مکان ها با زبان ولزی و ایرلند شمالی نیز صحبت می شود.

در بخش اسکاتلند در بریتانیا نیز زبان گالیک دارای کاربران زیادی است. ناگفته نماند که لهجه های انگلیسی مختلفی نیز در این کشور وجود دارد. بسته به مناطق مختلف افراد با لهجه های خاصی با هم صحبت می کنند.

بررسی شواهد نشان می دهد که انگلیس به عنوان یک کشور مناسب جهت زندگی می تواند انتخاب شود. پیش بینی ها نشان می دهد که روند مهاجرپذیری در انگلستان کماکان با افزایش شدید روبه‌ رو باشد. فراموش نکنید که در این کشور یک جامعه آزاد و مخالف نژادپرستی مشغول به زندگی هستند.

از جمعیت انگلستان حدود ۸۸ درصد را افراد سفید پوست تشکیل می دهند. پایین بودن آمار جرم و جنایت در انگلیس موجب شده که این کشور به عنوان یک کشور قدرتمند و توسعه یافته شناخته شود.

آب و هوای فوق العاده انگلستان نیز موجب می شود که فضای زیبا با آب و هوای مناسب در این کشور حکمفرما شود. انگلستان دارای شهرهای مختلفی است. مهمترین شهر این کشور لندن به عنوان پایتخت شهری پویا و مدرن با تاریخی کهن و فرهنگی غنی است. از دیگر شهرهای مهم انگلستان می توان به شهرهای برایتون، منچستر، لیورپول، بیرمنگام و ادینبورگ اشاره کرد.

فرهنگ مردم انگلستان چگونه است؟

فرهنگ مردم انگلیس

برای زندگی در انگلستان شما باید به خوبی با فرهنگ این کشور آشنا شوید. بررسی شرایط زندگی در انگلستان نشان می ‌دهد که آگاهی شما از فرهنگ و برخورد مردم انگلیس بسیار کاربردی خواهد بود. پیشینه پرافتخار و سلطه انگلستان در طول تاریخ موجب شده که مردم این کشور خود را با فرهنگ تر و متمدن تر از سایر ملل جهان بدانند.

از مشکلاتی که برای زندگی در انگلیس با آن مواجه می ‌شوید وفق یافتن با فرهنگ و منش زندگی آن ها خواهد بود. انگلستان با داشتن رسوم سنتی و عادت های خاص در میان کشورهای اروپایی شرایط خاصی دارد. فرهنگ انگلستان بیش از هزار سال سابقه داشته و از اصیل ترین و قدیمی ترین فرهنگ های جهان به شمار می رود.

در تاریخ انگلستان سیستم طبقه‌ بندی به گونه ای بوده که طبقه بالا و اشراف در سطح بالا قرار داشته اند. مردم این طبقه دارای ثروت و امتیازات زیادی بوده اند. با این حال در دهه های اخیر سعی شده که با همسان سازی طبقه‌ های اجتماعی در انگلیس موقعیت های شغلی و اجتماعی برابری ایجاد کنند. با این وجود کماکان می‌ توان نشانه ‌هایی را از طبقه اشراف در انگلیس مشاهده نمود.

مردم انگلیس میانه خوبی با موسیقی و دورهمی های اجتماعی دارند. در طول قرن ها این سنت را حفظ کرده و در مهمانی ها و دورهمی های اجتماعی دور هم جمع شده و مشغول به آواز خوانی می شوند. به طور کلی انگلیس یک کشور تاریخی و بافرهنگ به شمار می رود.

رفتار مردم انگلستان با ایرانیان و مهاجران

در انگلستان، نوع رفتار با مهاجران منطقه به منطقه و فرد به فرد می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی، بریتانیا دارای جمعیتی متنوع از کشورهای گوناگون است و بسیاری از مردم از مهاجران استقبال می‌کنند و به آنها احترام می‌گذارند.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که مانند هر کشور دیگری، ممکن است مواردی از تبعیض و تعصب نسبت به خارجی ها در مناطق خاص یا از سوی افراد خاص وجود داشته باشد.

برای ارتباط بهتر با مردم انگلیس، توصیه می‌کنیم که از هنجارهای فرهنگی این کشور آگاه باشید، به آداب و رسوم محلی آنها احترام بگذارید و برای یادگیری فرهنگ بریتانیا آماده باشید. تعامل با مردم به شیوه ای دوستانه و محترمانه، آگاهی از حساسیت های فرهنگی و نشان دادن علاقه به جامعه محلی می تواند به تقویت روابط با مردم انگلیس کمک کند.

قوانین مهم برای زندگی در انگلستان

اگر قصد زندگی در انگلیس را دارید، باید با قوانین مهم این کشور برای زندگی آشنا باشید. در صورت آشنایی با این قوانین و رعایت آن‌ها، زندگی عالی در انگلستان خواهید داشت. اما در صورتی که به این قوانین توجهی نداشته باشید، با چالش‌های زیادی مواجه خواهید شد. در ادامه برخی از قوانین مهم برای زندگی در انگلستان را معرفی کرده‌ایم.

قوانین مربوط به رعایت حقوق همسایه‌ها

قوانین مربوط به حفظ حقوق همسایه‌ها در انگلستان از اهمیت بالایی برخوردار هستند و تقریبا هر کسی که در این کشور زندگی می‌کند، باید این قوانین را رعایت کند. یکی از مهم‌ترین قوانین مربوط به حقوق همسایگی، عدم ایجاد سر و صدا در آخر شب و صبح زود است. حتی اگر قصد برگزاری مهمانی هم دارید، باید زودتر این موضوع را به همسایه‌های خود خبر بدهید و آن‌ها را از سر و صدای احتمالی مطلع کنید.

بازیافت زباله‌ها و قوانین مربوط به جداسازی آن‌ها

توجه داشته باشید که انگلستان هم درست مانند بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان، به بازیافت زباله‌ها و جداسازی آن‌ها اهمیت زیادی می‌دهد. به عنوان مثال، اگر فکر می‌کنید برخی از زباله‌هایی که دارید، قابلیت بازیافت دارند، باید آن‌ها را در سطل آشغال‌های مخصوص بازیافت قرار دهید. همچنین برای جمع‌آوری زباله هم حتما باید آشغال‌ها را در ساعت مشخصی بیرون از خانه بگذارید.

توجه به نظافت مکان‌های عمومی

مردم انگلستان به نظافت اماکن عمومی توجه زیادی می‌کنند. به این معنی که معمولا مردم این کشور زباله‌های خود را در مکان‌های عمومی یا حتی خیابان‌ها رها نمی‌کنند.

همچنین در صورت انداختن زباله‌ها بیرون از سطح زباله یا انداختن زباله به بیرون از خودرو، می‌تواند باعث ایجاد مشکلات قانونی زیادی و حتی تشکیل پرونده شود! به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتما به نظافت اماکن عمومی و خیابان‌های انگلیس توجه داشته باشید.

قوانین مربوط به رانندگی در انگلستان

احتمالا این نکته را می‌دانید، اما بد نیست به آن اشاره کنیم که در انگلستان، بر خلاف کشورهای دیگر، خودروها از نوع فرمان راستی هستند و جاده‌ها هم برعکس هستند. به این معنی که به‌جای سمت راست جاده، از سمت چپ رانندگی خواهید کرد.

همین موضوع باعث شده است تا دولت انگلستان برای رانندگی در این کشور شرایط سخت‌گیرانه‌ای را در نظر بگیرد. در واقع، تنها افرادی امکان اخذ گواهینامه انگلستان را دارند که به طور قانونی ساکن این کشور باشند.

به طور کلی، قوانین رانندگی در انگلستان با کشورهای دیگر یکسان است. به همین خاطر، مشکلی از بابت آشنایی با قوانین این کشور در حوزه رانندگی نخواهید داشت.

از جمله قوانین مربوط به رانندگی در انگلستان می‌توان به عدم سیگار کشیدن در حین حضور کودک در خودرو، بستن کمربند ایمنی، عدم استفاده از موبایل در زمان رانندگی و عدم تجاوز از حد سرعت مجاز اشاره کرد.

شرایط اقتصادی انگلستان در حال حاضر

هزینه زندگی در انگلیس

شرایط مناسب اقتصادی که کشور انگلیس دارد این کشور را به یک گزینه مناسب جهت اقامت معرفی کرده است. زندگی در انگلستان به واسطه اقتصاد مطلوب و تثبیت شده ای که دارد یک مقصد مهم برای سرمایه گذاران تلقی می شود. امروزه بسیاری از سرمایه داران با بررسی شرایط زندگی در این کشور و وضعیت اقتصادی آن مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌ گذاری را مد نظر قرار می ‌دهند.

معمولا افرادی که قصد زندگی در کشوری را دارند یکی از فاکتورهایی که مد نظر قرار می دهند اقتصاد آن کشور خواهد بود. اهمیت اقتصاد و روند رشد اقتصادی همواره به دقت تحت نظر مهاجرین قرار می‌ گیرد. انگلیس به عنوان یکی از اقتصادی ترین کشورهای جهان شمرده می شود. چنانچه قصد زندگی در انگلستان را دارید باید شرایط اقتصادی آن را مد نظر قرار دهید.

از ویژگی های دیگر اقتصاد انگلیس می توان به آزادی آن اشاره کرد. طبق بررسی اقتصاد کشور انگلستان جزو ۱۰ کشور برتر جهان بوده و توانسته رشد چشمگیری در جهان داشته باشد.

همانگونه که می دانید تا سال ۲۰۱۶ کشور انگلستان دارای اقتصاد بزرگی در دنیا بود. با خروج از اتحادیه اروپا و تغییر روند معاملات مردم نظرات مختلفی پیرامون این موضوع ارائه کردند. برخی به اهمیت نقش برگزیت اشاره کرده و بسیار نگران آسیب دیدن اقتصاد کشور بودند.

اقتصاد انگلستان به گونه ای است که تغییرات در وضعیت آن می ‌تواند کل اروپا را تحت تاثیر قرار دهد. زندگی در انگلستان علاوه بر مزایای گسترده ای که دارد می تواند شما را به لحاظ اقتصادی نیز به خوبی راضی نگه دارد.

تحصیل در انگلستان

این کشور با بهره مندی از با کیفیت ترین دانشگاهای جهان همواره محبوبیت خاصی بین دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در انگلستان داشته است. بد نیست بدانید سالیانه ۴۴۲ هزار دانشجوی بین‌المللی با اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در این کشور مشغول تحصیل می شوند.

علاوه بر شرایط رفاهی و اقتصادی مناسب جهت زندگی در انگلستان، سیستم آموزشی انگلیس نیز از برترین سیستم های آموزشی دنیا محسوب می شود. انگلستان به واسطه داشتن بهترین نظام آموزشی جهان همواره دانشمندان بزرگی را به دنیا معرفی کرده است.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج و دانشگاه یو سی ال در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان به لحاظ کیفیت آموزش قرار دارند. کیفیت بالای تحصیل در انگلستان موجب می شود که استانداردهای دقیقی جهت تحصیل در این کشور رعایت شود.

دولت انگلستان با وضع قوانینی به دانشجو اطمینان می ‌دهد که پشتیبانی مناسبی در تحصیل و خدمات برای دانشجویان داشته باشد. شرایط زندگی در انگلستان جهت تحصیل به خوبی می تواند دانشجویان بین المللی را ترغیب به حضور در این کشور جهت کسب مدارک پیشرفته کند.


همچنین بخوانید:


امروزه به لحاظ کیفیت آثار پژوهشی انگلستان با پیشی گرفتن از آمریکا توانسته خود را در رتبه اول جهان جای دهد. برخلاف سایر کشورها معمولاً در انگلستان با سه سال تحصیل در دانشگاه می توان لیسانس را دریافت نمود. حدود ۹۰ درصد دانشجویان در تجربیات خود رضایت مندی را از نحوه تحصیل در کشور انگلستان اعلام کرده‌ اند.

آینده روشن شغلی که در انگلستان وجود دارد موجب می‌ شود که تحصیل در کشور انگلستان با درصد امیدواری بالا در بین دانشجویان آینده آن ها را تضمین کند.

کار در انگلستان

کار در هنگام زندگی در انگلیس

بررسی شرایط کار در انگلستان نشان می ‌دهد که شما با کمی جستجو می توانید شغل مناسب خود را انتخاب کنید. جالب است بدانید برخی از رشته ها در انگلیس دارای تقاضای کمی جهت کار هستند. بنابراین شما به راحتی می توانید جای خالی پیدا کرده و مشغول به کار در این کشور شوید.

ویزای کاری انگلستان ملقب به Tier2 است. برای اقدام جهت اخذ این ویزا شما باید یک پیشنهاد شغلی در انگلستان داشته باشید.

در قدم اول شما با دعوت نامه از یک کارفرمای انگلیسی می توانید جهت ایجاد شرایط کار به این کشور مهاجرت کنید. همچنین چنانچه خارج از اتحادیه اروپا هستید باید از یک کارفرما با رعایت اصول اداره کار دعوتنامه دریافت کنید.

از شرایط ارسال دعوتنامه کارفرما به شما این است که ابتدا شرایط شغلی آگهی شده و در صورت عدم پیدا شدن فرد انگلیسی می تواند از کشورهای غیر انگلیس نیروی کار جذب کرد

چنانچه قصد دارید از طریق کار در انگلستان ویزای این کشور را دریافت کنید باید مدارک خاصی را تهیه و ارائه دهید. به طور مثال با ارائه مدرک تحصیلی و سوابق کاری و همچنین ارائه پاسپورتی دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و همچنین ارائه پیشنهاد شغلی دریافت شده توسط کارفرما می توانید برای کار به این کشور سفر کنید.

نرخ بیکاری در انگلیس به گونه ‌ای است که روند نزولی شدیدی در ۱۰ سال گذشته شاهد بوده است. در سال ۲۰۱۹ نرخ بیکاری انگلستان تقریبا زیر ۴ درصد اعلام شده است. به این منظور که برای هر صد نفر می توان ۹۶ شغل مناسب مشاهده کرد.

افرادی که جویای کار در انگلستان هستند به راحتی می ‌توانند شغل مورد نظر را انتخاب کرده و مشغول به کار شوند. این شرایط موجب می ‌شود که زندگی در انگلستان به راحتی امکان پذیر باشد. بررسی شرایط زندگی در انگلستان با توجه به نرخ بیکاری پایین نشان می دهد که انگلیس یک کشور مناسب جهت زندگی و کار خواهد بود.

شرایط بهداشتی و درمانی در انگلیس

سازمانی که در این کشور خدمات درمانی را ارائه می دهد متعلق به سازمان خدمات ملی یا NHS است. شرایط مناسبی که وضعیت بهداشت و درمان در این کشور دارد موجب شده که کشورهای زیادی از آن الگو برداری کنند.

NHS یکی از بزرگترین سازمان های تامین کننده خدمات درمانی در جهان شناخته می ‌شود. دولت انگلیس در بررسی وضعیت خدمات بهداشتی، درمانی بسیار حساس بوده و اهمیت خاصی برای آن قائل است.

معمولاً بخشی از خدمات درمانی انگلستان به صورت خصوصی و برخی با تامین مالی از طریق دولت در حال مراقبت‌ های بهداشتی هستند. افراد مقیم در کشور انگلستان می توانند به صورت رایگان خدمات بهداشت و درمان را از پزشکان دریافت کنند. صرف نظر از ملیتی که فرد دارد می‌ تواند خدمات اورژانس را به صورت رایگان دریافت کرده و تحت معالج قرار گیرد.

پزشکان در این کشور می توانند افراد مقیم و غیرمقیم را ویزیت کند. شرایط زندگی در انگلستان نشان می دهد که به لحاظ بهداشتی در وضعیت بسیار مناسبی در بین کشورهای اروپایی قرار دارد.

زندگی در انگلیس و شهرهای مختلف آن

یکی از دغدغه های افراد برای زندگی در انگلیس انتخاب شهر مورد نظر خواهد بود. لندن به عنوان پایتخت انگلستان محبوب ترین شهر بین شهرهای انگلیس به شمار می رود. با این وجود شما می ‌توانید با زندگی در شهرهای منچستر، لیورپول، بیرمنگام، برایتون و ردینگ نیز از امکانات رفاهی و خدماتی متنوعی بهره مند شوید.

اکثر شهرهای انگلستان با ارائه خدمات گسترده رفاهی، بهداشتی، حمل و نقل و با بهره مندی از فروشگاه‌ های بزرگ تمام نیازهای شما را برای زندگی در یک شهر پیشرفته پاسخگو خواهند بود. زندگی در شهر لندن به واسطه پایتخت بودن می تواند هزینه های بیشتری برای شما در پی داشته باشد.

معرفی شاخص های هزینه کشور انگلیس برای زندگی در شهرهای مختلف نشان می دهد که شهرهای برایتون، ردینگ و گیلفورد نیز از گرانترین شهرها جهت اقامت خواهند بود. با این حال خدمات رفاهی، بهداشتی و درمانی متنوعی که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد اکثر شهرهای انگلیس را به گزینه ای مناسب جهت اقامت معرفی خواهد کرد.

در ادامه با برخی از بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی آشنا می‌شویم:

 • لندن: این شهر بخاطر سبک زندگی مردم لندن و فرصت‌های شغلی عالی که دارد، به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای زندگی و کار شناخته می‌شود.
 • بیرمنگام: این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ انگلستان شناخته می‌شود که یکی از بیشترین میزان درآمد را دارد. هزینه زندگی در این شهر هم به مراتب از لندن کمتر است
 • منچستر: وجود فرصت‌های شغلی عالی در کنار امکانات عالی تحصیلی باعث شده است تا مهاجران زیادی در این شهر اقامت کنند
 • ردینگ: دانشگاه‌های برتر زیادی در این شهر وجود دارند. هزینه زندگی و قیمت املاک هم در این شهر بسیار مناسب است

هزینه های زندگی در انگلیس

کسب درآمد در انگلیس

یکی دیگر از مهمترین دغدغه های افراد جهت اقامت در انگلستان تامین هزینه های زندگی در این کشور خواهد بود. اقتصاد توسعه یافته انگلستان به عنوان یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان مشکلات تامین هزینه در انگلیس را تا حد زیادی کاهش داده‌ است. سطح رضایتمندی مردم انگلستان و مهاجرین این کشور از هزینه‌ های پرداختی نشان می دهد که انگلستان می تواند یک گزینه مناسب جهت زندگی انتخاب شود.

تعادل مناسبی که در شرایط زندگی و خرید مسکن و همچنین تامین هزینه ها وجود دارد موجب شده که شما بتوانید با یک کار مناسب هزینه های زندگی را به طور مناسب تامین کنید. بسته به سبک زندگی شما و شهر محل اقامت هزینه های زندگی در انگلستان با تفاوت‌ هایی همراه خواهد بود. بررسی شرایط زندگی در انگلستان نشان می ‌دهد که با یک شغل مناسب می توان دخلی بهتر از خرج در این کشور داشت.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

شما باید برخی از درآمد دریافتی خود را صرف اقامت کنید. هزینه اجاره در انگلستان نیز با توجه به بخش های مختلف شهرهای آن می ‌تواند با تفاوت هایی همراه شود. برای پرداخت هزینه سفرهای هوایی شما نیاز به پرداخت هزینه آنچنانی نخواهد داشت. جالب است بدانید که هزینه قطار در کشور انگلستان نسبت به خطوط هوایی گران تر است.

نوع هزینهمبلغ قابل پرداخت
یک کیلوگرم برنج1.2 پوند
یک کیلوگرم سیب1.4 پوند
6 عدد تخم مرغ1.2 پوند
مجوز تماشای تلویزیون147 پوند در ماه
لباس و پوشاکماهانه بین 35 تا 70 پوند
هزینه اینترنت و تماس با موبایلبین 15 تا 30 پوند در ماه

برای آشنایی کامل با هزینه زندگی در انگلیس می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=United+Kingdom

هزینه اجاره خانه کشور انگلیس برای زندگی

اجاره خانه‌ها در انگلستان بسته به شهر و خانه مورد نظر متفاوت است. ولی هزینه های زیر میانگین هزینه اجاره ماهیانه لندن را نشان می دهد:

شهراجاره ماهیانه
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1671 یورو
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر1265 یورو
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر3291 یورو
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر2086 یورو

میانگین درآمد در انگلستان

به طور کلی، می‌توان میانگین حقوق در کشور انگلستان را حدودا 33 هزار پوند در سال است که حدودا بیش از 2 هزار پوند در ماه می‌شود. با این میزان حقوق، می‌توانید هزینه‌های مربوط به یک زندگی معمولی و ساده را در انگلستان تامین کنید. در جدول زیر برخی از مشاغل انگلستان را به همراه درآمد آن‌ها بررسی کرده‌ایم.

عنوان شغلیمیزان درآمد
دندانپزشک72 هزار پوند در سال
مهندس48 هزار پوند در سال
پرستار31 هزار پوند در سال
حسابدار بانک36 هزار پوند در سال

 مزایا و معایب زندگی در انگلستان

در این بخش از این مطلب به بررسی مزایا و معایب زندگی در انگلیس می‌پردازیم

مزایای زندگی در انگلیس

شرایط زندگی در انگلستان به گونه ای است که مزایای بیشتری نسبت به معایب حضور در آن برای شما وجود خواهد داشت. با این وجود شما با اقامت در انگلستان و بررسی شرایط زندگی در انگلستان متوجه می شوید که مزایای زیر برای شما وجود دارد:

 • رشد اقتصادی ثابت: کشور انگلستان به واسطه اقتصاد قدرتمندی که دارد رشد مناسبی همواره داشته است. شما می‌ توانید با اقامت در انگلستان از فرصت ‌های شغلی متعددی بهره مند شده و از طیف وسیعی از مشاغل استفاده کنید.
 • حقوق بازنشستگی مناسب: کار کردن نیروهای جوان در انگلستان موجب می شود که دولت این کشور حقوق بازنشستگان را به خوبی افزایش دهد. این شرایط موجب می شود که با رشد جمعیت جوان کشور انگلیس خدمات رسانی به افراد میانسال و بزرگسال به حد زیادی افزایش یابد.
 • قیمت مناسب پرواز به کشورهای دیگر: موقعیت جغرافیایی انگلستان به گونه ای است که به راحتی می توانید با پروازهای قیمت مناسب به نقاط مختلف سفر کنید!
 • خدمات حمل و نقل عمومی مناسب: انگلستان یکی از بهترین خدمات حمل و نقل عمومی را دارا می باشد؛ دسترسی آسان به هرگونه وسایل نقلیه عمومی در این کشور امکان پذیر است.
 • شرایط کار مناسب: از نظر شرایط و بازار کار، باید بگوییم که انگلستان در وضعیت عالی قرار دارد. همچنین امنیت شغلی هم در این کشور عالی است و نگرانی از این بابت نخواهید داشت
 • کیفیت بالای سیستم آموزشی: نظام آموزشی انگلستان بسیار پیشرفته و مورد قبول بسیاری از کشورهای جهان واقع شده است. به همین خاطر است که سالانه دانشجویان و دانش‌آموزان زیادی برای تحصیل در این کشور اقدام می‌کنند
 • کیفیت عالی برای زندگی: از نظر کیفیت زندگی می‌توان انگلستان را به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان معرفی کرد. در نتیجه، اگر به دنبال کشوری با شرایط عالی برای زندگی می‌گردید، انگلیس بهترین گزینه برایتان خواهد بود

معایب زندگی در انگلیس

برخی از مشکلات زندگی در انگلیس به صورت زیر است:

 • شلوغی و ترافیک: علی رغم اینکه انگلستان شهرهای فراوانی دارد اما تمرکز اصلی زندگی برای افراد (تحصیل، کار و غیره) در شهر لندن است؛ همین امر موجب شلوغی و ترافیک لندن گردیده است.
 • روزهای بارانی: از معایب دیگر زندگی در انگلستان می توان به روزهای بارانی و ابری آن اشاره کرد البته برای افرادی که عاشق هوای بارانی هستند بسیار ایده آل است.
 • هزینه نسبتا بالا برای زندگی: ممکن است در سال‌های اول زندگی در انگلیس، با مشکلات مالی مختلفی مواجه شوید. اما در این زمینه، باید بگوییم که بعد از گذشت مدتی، شرایط زندگی برای شما عادی و مناسب خواهد شد
 • شرایط نسبتا سخت برای اخذ ویزا: دولت انگلستان با شرایط نسبتا سختی ویزا اعطا می‌کند. به همین خاطر، بسیاری از افراد از اخذ ویزای این کشور صرف نظر می‌کنند. اما در صورت انتخاب مسیر مناسب برای اخذ ویزا، در کوتاه‌ترین زمان و به آسانی ویزای انگلستان را دریافت خواهید کرد

سخن پایانی

مشکلات زندگی در خارج از کشور و انتخاب کشور مورد نظر از دغدغه ‌های اصلی متقاضیان خواهد بود. عدم شناخت کافی افراد از کشورهای دنیا موجب می شود که گزینه مناسبی جهت اقامت انتخاب نکرده و با مشکلاتی مواجه شوند.

نوع ویزای درخواستی توسط شما بسته به شرایط و قوانین خاص کشور انگلستان از گزینه‌ های مهم خواهد بود. چنانچه قصد دریافت ویزای تحصیلی را دارید باید بدانید که کشور انگلستان حساسیت خاصی به گپ تحصیلی شما نشان خواهد داد. علاوه بر این چنانچه کار در انگلستان را دارید باید یک دعوتنامه از کارفرما دریافت کنید.

کشور انگلستان به عنوان یکی از برترین و بزرگترین کشورهای جهان از لحاظ امکانات تفریحی، رفاهی، خدماتی، بهداشتی و جغرافیایی مورد توجه بسیاری از متقاضیان زندگی در یک کشور پیشرفته است.

استانداردهای بالای زندگی در این کشور نشان می ‌دهد که سیستم آموزشی و امکانات رفاهی، خدماتی و بهداشتی بسیار مطلوبی در این کشور حکمفرما است. انگلستان به عنوان یک کشور تاریخی با فرهنگی غنی دارای مناطق و شهرهای دیدنی جهت بازدید و اقامت است.

چنانچه قصد زندگی در این کشور را دارید بهتر است با بررسی شرایط و دریافت اطلاعات کافی اقدام کنید. کارشناسان بینا آماده ارائه هر گونه مشاوره و خدمات مهاجرتی به کشور انگلستان به شما کاربران گرامی هستند.

بهترین کشور برای شما بستگی به شرایط و ترجیحات شما دارد. اگر به دنبال کشوری با سیستم آموزشی با کیفیت و شهریه مقرون به صرفه هستید، انگلستان ممکن است گزینه خوبی باشد. با این حال، اگر به دنبال کشوری با هزینه زندگی پایین تر هستید، کانادا ممکن است انتخاب بهتری باشد.

تا حدودی بله. سالانه 13.7 میلیون روز کاری در بریتانیا به دلیل استرس، اضطراب و افسردگی ناشی از کار از دست می‌رود که 28.3 میلیارد پوند سالانه هزینه دارد.

60 درصد از جوانان 18 تا 24 ساله و 41 درصد از افراد 25 تا 34 ساله برای اینکه به اهداف خود دست پیدا کنند احساس فشار می کنند.