مزایای کار دانشجویی در انگلستان

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا بسیاری از دانشجویانی که برای تحصیل در انگلستان اقدام می‌کنند، به سراغ انجام کار دانشجویی در این کشور هم بروند. توصیه می‌کنیم اگر شما هم به دنبال کار در انگلیس هستید، ابتدا با مزایای آن آشنا شوید.

در ادامه لیستی از مزایای کار دانشجویی در انگلستان وجود دارد:

 • دریافت حقوقی برای پوشش بخشی از هزینه‌های زندگی
 • رزومه فردی پربارتر و افزایش شانس جهت پیدا کردن کار بعد از تحصیل
 • تقویت دورنمای شغلی
 • ایجاد ارتباطات جدید در ساخت برنامه‌های بهتر برای آینده
 • کسب مهارت و دانش جدید و افزایش تعداد فرصت‌های شغلی موجود
 • کمک به اقتصاد محلی و افزایش شانس جهت جذب توسط کارفرمایان

شرایط کار دانشجویی در انگلیس

شرایط کار دانشجویی در انگلیس عبارت اند از:

 • مفاد قرارداد دانشجویی از نظر میزان ساعات کاری: به عنوان مثال، در قرارداد دانشجویی این نکته حتما باید ذکر شود که مدت زمان کار در هفته برای دانشجو چقدر است. همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که هفته را باید در قرارداد به مدت 7 روز ذکر کرد
 • برخورداری از شماره بیمه ملی و شماره تامین اجتماعی: تمام دانشجویانی که برای اخذ مجوز کار دانشجویی در انگلستان اقدام می‌کنند، باید این دو شماره را دریافت کرده باشند. در غیر این صورت، امکان اخذ مجوز کار دانشجویی را نخواهند داشت.
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

کار دانشجویی در انگلیس

 
دانشجویانی که به دنبال  (کار) در انگلیس در حین تحصیل هستند، باید به نکات و شرایط مختلف برای کار دانشجویی در این کشور توجه داشته باشند. در صورتی که این شرایط را رعایت نکنید، امکان کار دانشجویی در انگلیس را نخواهید داشت. جهت کسب اطلاعات در این زمینه، کارشناسان بینا اپلای آماده پاسخگویی به شما هستند.

قوانین کار حین تحصیل در انگلستان

دانشجویانی که به دنبال کار در کشور انگلستان در حین تحصیل هستند، باید از قوانین کار در این کشور مطلع باشند. به عنوان مثال، برای کار در انگلستان در دوران دانشجویی شرایط ساعت کاری در نظر گرفته شده است که در صورت عدم رعایت آن ممکن است حتی ویزای تحصیلی دانشجو باطل شود.

در ادامه با برخی از قوانین کار در حین تحصیل بعد از اخذ ویزای تحصیلی انگلیس آشنا می‌شویم:

 • محدودیت ساعت کاری: دانشجویانی که به دنبال کار در کشور انگلستان هستند، باید به ساعات کاری مجاز توجه داشته باشند. به طور کلی، دانشجویان تمام‌وقت امکان کار تا حداکثر 16 ساعت در هفته را دارند. البته برای دانشجویان بین‌المللی که از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا هستند، این محدودیت ساعت کاری به 20 ساعت افزایش پیدا می‌کند. در عین حال، در دوران تعطیلی دانشگاه‌ها می‌توان میزان ساعات کاری را افزایش داد
 • کار برای دانشجویان پژوهش محور: دانشجویانی که به صورت پژوهش محور در کشور انگلستان تحصیل می‌کنند، در هر سال تحصیلی 8 هفته تعطیلات دارند که در این مدت می‌توانند به صورت تمام‌وقت کار کنند. اما در دوران تحصیل، کار کردن آن‌ها باید حتما با هماهنگی اساتید راهنمای آن‌ها انجام شود
 • کار در دوره‌های تحصیلی کمتر از 6 ماه: دانشجویانی که در دوره‌های تحصیلی کمتر از 6 ماه در انگلستان تحصیل می‌کنند، امکان انجام کار دانشجویی را ندارند
 • کار در دوره‌های تحصیلی بین 6 تا 12 ماه: دانشجویانی که در دوره‌های تحصیلی بین 6 تا 12 ماه در انگلستان شرکت کرده‌اند، می‌توانند تا 10 ساعت در هفته را کار دانشجویی انجام دهند
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

درآمد کار دانشجویی در انگلستان

دولت کشور انگلستان برای دانشجویان بالای 18 سال و 21 سال نرخ حقوق متفاوتی را در نظر گرفته است. به طور کلی، درآمد دانشجویان بین 18 تا 21 سال در این کشور حدودا 5.5 پوند و برای دانشجویان بالای 21 سال حدودا 7 پوند در نظر گرفته شده است.

درآمد دانشجویی

البته این نرخ حداقل میزان دستمزد است و معمولا کارفرمایان نرخ بیشتری را به دانشجویان پرداخت می‌کنند. به طور کلی، می‌توان گفت که درآمد کار دانشجویی بسیار مناسب است و می‌تواند تا حد زیادی هزینه تحصیل در انگلستان را تامین کند. برای اطلاع از نرخ به‌روز و دقیق مشاغل مختلف در انگلستان می‌توانید با کارشناسان بینا اپلای تماس بگیرید.

مالیات کار دانشجویی در انگلیس

تمام دانشجویانی که در کشور انگلستان به صورت پاره‌وقت مشغول به کار می‌شوند، باید مالیات بر درآمد پرداخت کنند. میزان مالیات این افراد هم معمولا بر اساس نرخ درآمد آن‌ها تعیین می‌شود. البته توجه داشته باشید که این مالیات تنها در صورتی قابل پرداخت است که میزان درآمد فرد بیشتر از مبلغ تعیین شده باشد، این نرخ در سال گذشته حدودا 12500 پوند در سال اعلام شده بود.

در صورتی که شامل پرداخت مالیات بر درآمد شوید، در پایان سال مالی (ماه آوریل) مبلغ تعیین شده به صورت خودکار از درآمد شما کسر می‌شود. اما در صورتی که مبلغ کافی را در حساب بانکی خود نداشته باشید، حساب بانکی‌تان منفی می‌شود و باید هرچه سریع‌تر مبلغ اضافه را پرداخت کنید.

بهترین شغل‌های دانشجویی در انگلیس

در کشور انگلستان، دانشجویان می‌توانند برای کارهای مختلفی در حین تحصیل اقدام کنند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که این کارها از نوع پاره‌وقت هستند و شرایط مخصوص خود را دارند. در جدول زیر با برخی از شغل‌های دانشجویی در انگلیس آشنا می‌شویم.

عنوان شغلیمیزان درآمد
مسئول پشتیبانیحدودا 8 پوند در ساعت
دستیار فروشحدودا 8 پوند در ساعت
مسئول تحویل داروخانهحدودا 9 پوند در ساعت
پیک موتوریبین 7 تا 9 پوند در ساعت
مسئول تاسیسات ورزشیحدودا 9 پوند در ساعت

نحوه پیدا کردن کار دانشجویی در انگلستان

در حال حاضر به روش‌های مختلفی می‌توان در انگلستان به انجام کارهای دانشجویی مشغول شد. از جمله این روش‌ها می‌توان به کاریابی در داخل دانشگاه و کاریابی از طریق وب‌سایت‌های مخصوص این کار اشاره کرد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

پیدا کردن کار از طریق منابع دانشگاه

در بسیاری از مواقع، زمانی که دانشگاه به نیروی کار دانشجویی نیاز داشته باشد، این موضوع را از طریق تابلوهای اعلانات و همین‌طور وب‌سایت دانشگاه اعلام می‌کند. متقاضیان می‌توانند متناسب با شرایط خود برای فعالیت در این زمینه‌ها ثبت نام کنند.

پیدا کردن کار دانشجویی از طریق وب‌سایت‌های کاریابی

در حال حاضر وب‌سایت‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای پیدا کردن کار دانشجویی در کشور انگلیس به سراغ آن‌ها بروید. این وب‌سایت‌ها می‌توانند متناسب با شرایط و نیاز شما، بهترین فرصت‌های شغلی را نمایش دهند. مزیت استفاده از خدمات این وب‌سایت‌ها این است که می‌توانید در هر زمان و مکان به دنبال کار باشید.

شما می‌توایند از طریق سایت JobBank کانادا با انتخاب فیلتر «Student Jobs»، کارهای دانشجویی مرتبط با نیاز خود را پیدا کنید.

پیدا کردن کار از طریق سایت کاریابی

نمایشگاه مشاغل پاره‌وقت

در هر سال تحصیلی و در ابتدای ترم، نمایشگاهی با عنوان نمایشگاه مشاغل پاره‌وقت برگزار می‌شود. دانشجویان متقاضی انجام کارهای دانشجویی می‌توانند با مراجعه به این نمایشگاه‌ها به صورت مستقیم با کارفرماها صحبت کنند و به دنبال کار بگردند.

شرایط کار همسر در انگلستان

در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان، افرادی که به عنوان همراه با دانشجو به این کشورها سفر می‌کنند، امکان کار کردن را ندارند. این در حالی است که برای زندگی در انگلیس و تحصیل در این کشور چنین محدودی وجود ندارد. به این معنی که همسر و به طور کلی، همراهان دانشجویانی که در انگلستان تحصیل می‌کنند، می‌توانند در هر نوع عنوان شغلی و با هر مهارتی مشغول به کار شوند.

سوالات متداول

در صورتی که درآمد سالیانه آن‌ها کمتر از 12500 پوند باشد، شامل پرداخت مالیات نخواهند شد.

از جمله محبوب‌ترین مشاغل دانشجویی در انگلستان می‌توان به مسئول پشتیبانی دانشجویی، دستیار فروش، راننده تحویل داروخانه، راننده تحویل پیتزا، دستیار فیزیوتراپی، پیشخدمت، دستیار تسهیلات، توزیع کننده روزنامه، دستیار رسانه‌های اجتماعی، دستیار مراقبت‌های دامپزشکی و دستیار شخصی اشاره کرد.

به طور کلی، امکان افزایش تعداد ساعت کاری بیشتر از 20 ساعت در انگلستان برای دانشجویان وجود ندارد.

با توجه به هزینه‌های مناسب زندگی و درآمد خوب کارهای دانشجویی، دانشجویان با انجام این کارها می‌توانند درآمد مناسبی را کسب کنند.

جمع‌بندی

با انجام کارهای دانشجویی، می‌توان تا حد زیادی هزینه‌های تحصیل در انگلستان را کاهش داد. کارهای دانشجویی از نوع پاره‌وقت هستند و محدودیت 20 ساعت در هفته را دارند. توجه داشته باشید افرادی که توانسته‌اند از طریق ویزای همراه در کنار شما به انگلستان سفر کنند، می‌توانند در انگلستان کار کنند. اگر به دنبال کار دانشجویی در انگلستان هستید، می‌توانید از خدمات مشاوره بینا اپلای در این زمینه استفاده کنید. برای این منظور، کارشناسان مجموعه ما در ساعات کاری تعیین شده آماده ارائه خدمات تحصیل در خارج به شما هستند.