همانگونه که پیش تر نیز گفته شد انگلستان از کشورهای مورد توجه مهاجران است، اما پیش از هر اقدامی برای مهاجرت لازم است ابتدا وضعیت کار در این کشور مورد بررسی قرار گیرد تا بتوان با اطلاعات کافی و با در دست داشتن مدارک و مهارت های لازم کاری برای مهاجرت به این کشور اقدام کرد و ویزای کاری دریافت کرد.

به طور کلی می توان گفت وضعیت کار در کشور انگلستان برای افرادی که مهارت های کافی در خصوص مشاغل مورد نیاز در این کشور را دارند بسیار راحت است و می توان با در دست داشتن اطلاعات زیر برای گرفتن ویزای کار اقدام کرد:

 • ‌لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور
 • ‌شرایط کار برای مهاجران در این کشور
 • ‌مدارک لازم برای کار در این کشور
 • ‌نحوه کاریابی در این کشور
 • ‌داشتن اطلاعاتی در خصوص قوانین کار، بیمه و مالیات در انگلیس

در ادامه تمامی موارد ذکر شده در بالا را به صورت کامل و جامع شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

میزان درآمد در کشور انگلستان

یکی از مواردی که کشور انگلستان را مورد توجه قرار داده است و موجب می شود که سالیانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت کنند، میزان درآمد مشاغل در کشور انگلستان است که در مقایسه با برخی از کشورها قابل مقایسه نخواهد بود و همین دلیلی برای مهاجرت افراد و افزایش درخواست ها جهت دریافت ویزای کاری در انگلستان است.

در زیر میانگین درآمد سالیانه برخی از مشاغل در کشور انگلستان را به نرخ دلار ارائه خواهیم داد:

 • مهندس توسعه دهنده نرم افزار : 72,527 دلار
 • مهندس معمار: 59,428 دلار
 • مدیر آی تی:  104,468 دلار
 • مدیریت مالی: 93,254 دلار
 • مهندس طراح: 28,288 دلار
 • تحلیلگر کسب و کار: 32,142 دلار

مشاغل مورد نیاز در کشور انگلستان

همانطور که می دانید برای گرفتن ویزای کار در انگلستان ابتدا باید لیست مشاغل مورد نیاز در کشور انگلستان را جستجو کرد، سپس با توجه به مهارت و شغل خود یکی از مشاغل مورد نیاز را که در آن حرفه و تخصص لازم را دارید انتخاب و پس از آن جهت گرفتن ویزای کار در این کشور اقدام نمایید. اما این سوال پیش می آید که چگونه می توان به لیست مشاغل مورد نیاز در این کشور دست پیدا کرد؟ به طور معمول هر ساله این کشور لیستی از پر طرفدارترین و پر تقاضاترین مشاغل و رشته ها را در سایت های معتبر قرار می دهد تا افراد بتوانند از طریق آن اطلاعات لازم را دریافت، رشته تخصصی خود را انتخاب و جهت گرفتن ویزای کار اقدام نمایند.
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

در زیر سعی شده است لیست کلی از مشاغل مورد نیاز در کشور انگلستان جهت اقدام شما برای گرفتن ویزای کاری تهیه و ارائه شود. ناگفته نماند که شما می توانید از طریق سایت های معتبری که به صورت سالانه به روز خواهد شد اطلاعات کامل تر و جزیی تری را از تمامی مشاغل و رشته های کاری مورد نیاز به دست آورد.

از جمله بیشترین مشاغلی که می توان از طریق آن‌ها به راحتی ویزای کاری انگلستان را دریافت کرد شامل موارد زیر می شود‌:

 1. محقق
 2. مهندس
 3. متخصص فناوری اطلاعات
 4. متخصص معمار
 5. متخصص طراح داخلی
 6. متخصص برنامه نویس
 7. مهماندار
 8. متخصص هوا و فضا
 9. مدیر تولید
 10. متخصص مهندسی صنعت هسته ای
 11. متخصص مهندسی مدیریت زباله های صنعتی در صنعت هسته ای
 12. متخصص محیط زیست
 13. مهندس مکانیک
 14. دانشمند فیزیک
 15. مهندس برق
 16. پزشک
 17. مهندس طراحی و توسعه

لیست ارائه شده یک لیست کلی از مشاغلی است که می توان با داشتن تخصص در این زمینه ها جهت گرفتن ویزای کاری انگلیس اقدام کرد. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد برای گرفتن لیست جزیی از تمامی رشته های کاری مورد نیاز در این کشور که با کمبود مواجه هستند می توانید به سایت های معتبر کاریابی انگلستان مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است که اولین قدم جهت اخذ ویزای کاری انگلستان علاوه بر داشتن تخصص، مدارک و مهارت لازم، برقراری ارتباط با کارفرمای انگلیسی و دریافت دعوتنامه است.

شرایط کار برای مهاجران در کشور انگلستان

شرایط کار در کشور انگلستان برای مهاجران و دانشجویان کمی متفاوت است و می توان گفت هر کدام شرایط خاص و مجزایی برای انجام کار و فعالیت در این کشور دارند، اما قوانین موجود برای تمامی مشاغل و افراد در این کشور یکسان است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

یکی از نکات مهم در خصوص شرایط کار داشتن امتیاز مورد تایید در این کشور است که بدون دریافت این امتیاز امکان اخذ ویزای کاری برای شما وجود نخواهد داشت. اما با توجه به قوانینی که در این کشور برای مهاجران از طریق ویزای کاری انگلستان وضع شده است می بایست هر فرد شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن مهارت و تخصص کاری
 • داشتن حامی کاری، یعنی یک کارفرما که دعوتنامه ارسال کرده باشد.
 • داشتن مهارت زبان انگلیسی
 • تمکن مالی

داشتن تمامی شرایط ذکر شده برابر است با کسب امتیاز لازم جهت گرفتن ویزای کاری و انجام فعالیت کاری در کشور انگلستان به صورت قانونی و همچنین برخورداری از حقوق و مزایای کار در این کشور، اما نداشتن هر کدام از این شرایط از امتیاز شما کسر خواهد کرد و این مشکلی خواهد بود برای تاخیر در رسیدن به ویزای کاری و یا رد شدن درخواست شما توسط تیم بررسی درخواست ها جهت صدور ویزا، چنانچه قصد مهاجرت به کشور انگلیس از طریق ویزای کاری را دارید توصیه می شود به تمامی این نکات توجه داشته باشید.

شرایط کار برای دانشجویان در کشور انگلستان

با توجه به وجود هزینه های تحصیلی، اغلب دانشجویان بین المللی در این کشور ضمن تحصیل کار هم می کنند. کارهای دانشجویی دارای متقاضیان فراوانی است. زیرا این افراد از طریق داشتن یک شغل پاره وقت، می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور را تأمین کنند.

براساس قوانین کشور انگلستان به تمامی دانشجویان بین المللی این کشور اجازه کار داده می شود و آن ها می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هر هفته به کار بپردازند. البته قابل به ذکر است که مقدار ساعت هایی که این دانشجویان اجازه فعالیت ضمن تحصیل را دارند به مقطع تحصیلی این افراد بستگی دارد. مثلا طبق این قوانین دانشجویانی که مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس بوده و دارای بورسیه انگلیس باشند، اجازه انجام کار در این کشور را نخواهند داشت.

از جمله مزایای تحصیل در انگلستان می توان به دریافت بورسیه تحصیلی، کمک هزینه های تحصیلی و وام دانشجویی اشاره کرد.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

قوانین کار در کشور انگلستان

با توجه به این موضوع که در هر کشوری قوانین خاص و ویژه ای برای کار وجود دارد این امر برای کشور انگلستان نیز وجود دارد و می بایست پیش از اقدام به دریافت ویزای کار، قوانین کار در این کشور را نیز مد نظر قرار داد تا در زمان کار و فعالیت با مشکل موجه نشوید.

از جمله قوانین کار در کشور انگلستان می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

به طور معمول ساعات کاری در انگلستان با توجه به نوع کار متفاوت خواهد بود و در قرارداد حتما درج خواهد شد، ممکن است با توجه به درخواست کارفرما از شما انتظار رود ساعت کاری بیشتری داشته باشید اما این موضوع را باید مد نظر داشته باشید که اجباری در ساعت کاری بیشتر نیست و کسی نمی تواند شما را مجبور به کار کردن در ساعت های بیشتر کند، مگر اینکه خود بخواهید بیشتر کار کنید.

این نکته نیز ناگفته نماند که ساعت کار با توجه به سن شخص تعیین می شود، به طور مثال برای افراد زیر ۱۸ سال بیشترین ساعت کار روزانه ۸ ساعت است و برای افراد بالای ۱۸ سال نیز حداکثر ۴۸ ساعت کار در طول هفته تعیین شده است.

هر شغلی در کشور انگلستان قانون خاصی برای مرخصی دارد، که می بایست حتما توسط کارفرما رعایت شود و داشتن مرخصی با توجه به قانون کار حق هر فردی در هر زمینه شغلی است.

بر اساس قانون کار در کشور انگلستان هر فرد می تواند در بدترین شرایط ۵ الی ۶ هفته مرخصی با حقوق داشته باشد. همچنین لازم است بدانید مرخصی روزهای تعطیل رسمی نیز با حقوق است و از همان روز اول قرار داد شما مشمول قوانین مرخصی خواهید شد.

نکته: توجه داشته باشید که فقط در صورتی که اسم شما به عنوان کارگر ثبت شده باشد می توانید از حق مرخصی های سالیانه با حقوق استفاده کنید، در غیر این صورت نمی توانید از مرخصی های سالانه بهره ببرید. شغل های آزاد جز این دسته نیستند.

قوانین در تعطیلات عمومی و رسمی برای افراد بدون حقوق خواهد بود و چنانچه فردی در روزهای تعطیل رسمی همچنان مشغول کار شود و از روز تعطیل خود استفاده نکند بابت آن روز حقوقی به صورت خودکار دریافت نخواهد کرد. اما اگر در قرارداد شما قید شده باشد که در صورت کار در روزهای تعطیل بانکی نیز حقوق پرداخت می شود می بایست طبق قرارداد حقوق دریافت نمایید.

قوانین مالیات بر درآمد و بیمه در کشور انگلستان

تمامی افرادی که در انگلستان فعالیت داشته و از آن راه کسب درآمد می کنند، باید مالیات بر درآمد خود را پرداخت کنند. این مالیات شامل حقوق، مزایا، بازنشستگی و بهره پس انداز می شود. براساس قوانین مالیاتی کشور انگلستان، فردی که ۲۷۴ روز از سال و به مدت ۳ ساعت از روز را کار کرده باشد، باید مالیات درآمد خود را پرداخت کند.

در رابطه با نرخ مالیات بر درآمد این کشور نیز باید بیان نمود که به میزان حقوق هر فرد بستگی دارد. به این صورت که افرادی با درآمدی تا ۱۲۵۰۰ پوند از پرداخت مالیات معاف هستند و رقم های بالاتر از این مبلغ باید ۲۰ تا ۴۵ درصد حقوق خود را مالیات پرداخت نمایند. روش محاسبه این نوع مالیات به این صورت است که باید حقوق و درآمد خود را جمع بندی و براساس نرخ و درصد تعلق گرفته شده بر درآمد آن را محاسبه کنید.

قوانین مالیاتی برای تمامی شهروندان و مهاجران یکسان است و تخطی از این قوانین یا فرار مالیاتی، جریمه های سنگینی از جمله ریپورت فرد یا حبس را به دنبال خواهد داشت. اگر شغلی که فرد در آن فعالیت دارد یک کار رسمی باشد، مقدار مالیات به صورت کاملا خودکار از حساب او برداشت می شود.

افرادی که ۱۵۰هزار پوند درآمد دارند، مشمول بالاترین سطح پرداخت مالیات یعنی ۴۵ درصد هستند.

بلافاصله پس از عقد قرارداد و شروع به کار در کشور انگلستان باید در راستای دریافت شماره بیمه خود اقدام نمایید. برای بهره مند شدن از مزایای دولتی در این کشور باید جهت ایجاد حق بیمه حتما حق مشارکت بیمه خود را پرداخت نمایید. میزان این مبلغ پرداختی به مقدار درآمد و شغل شما بستگی دارد. تمامی کارکنان در این کشور باید سابقه های درآمد و هزینه های خود را نگهداری نمایند و اظهارنامه مالیاتی سالانه خود را پر نمایند.

نحوه کاریابی در کشور انگلستان

به طور معمول روش های مختلفی جهت کاریابی در کشور انگلستان وجود دارد که ما در این بخش شما را با این روش ها و نحوه کاریابی در این کشور آشنا خواهیم کرد.

از جمله روش هایی که می توانید از طریق آن ها برای گرفتن ویزای کاری کشور انگلستان و پیدا کردن مشاغل مورد نیاز اقدام کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مراجعه به موسسات کاریابی

 • مراجعه به سایت های معتبر کاریابی

 • مراجعه به سایت دولتی کشور انگلستان جهت جستجوی کار

 • مراجعه به موسسات کارورزی انگلستان

 • تهیه آگهی های استخدام کشور انگلستان

 • مراجعه به سایت های شرکت های استخدامی کشور انگلیس

برای پیشبرد کار، درخواست کار از کارفرماهای انگلیسی و دریافت دعوتنامه لازم است.

حتما یک رزومه بدون نقص، قوی و کاربری تهیه نمایید.

ویزای کار در کشور انگلستان

انواع ویزاها برای مهاجرت و اقامت در کشور انگلستان وجود دارد، ویزای کار تنها یکی از این چند نوع است که به طور قطع می توان گفت ویزای کار در این کشور یکی از مناسب ترین نوع ویزا برای مهاجرت و اقامت در این کشور است، اما آیا میدانید کدام نوع ویزا مختص مهاجرت کاری به انگلستان است؟ این سوالی است که ممکن است سوال بسیاری از افراد باشد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

بهتر است بدانید که ویزای مختص مهاجرت کاری به کشور انگلستان، ویزای نوع ۲ Tier است، که البته این موضوع را نیز که این نوع ویزا لازمه داشتن یک دعوتنامه است را نباید فراموش کرد و شما برای دریافت ویزای کاری می بایست ابتدا با یک کارفرما تابع انگلیس گفتگو داشته و با ارسال مدارک و نمونه کارهای خود، درخواست یک دعوتنامه نمایید.

کار در انگلیس و اخذ اقامت دائم

شما با به دست آوردن شرایط کار در انگلستان می توانید به همراه اعضای خانواده خود در این کشور زندگی کرده و از مزایای اقامت در آن بهره مند شوید. هر فرد ایرانی برای این که بتواند در این کشور به کار مشغول شود، باید یک پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایی در کشور انگلستان دریافت کرده و آن را همراه با رزومه کاری خود به سفارت این کشور در ایران تحویل دهد.

به این صورت که شما پس از شروع کار در انگلستان، ابتدا به مدت یک یا پنج سال در این کشور سکونت خواهید داشت و پس از پایان این مدت در صورت داشتن شرایط و تأیید صلاحیت از طرف مراجع، می توانید تابعیت رسمی این کشور را دریافت کنید. این نکته بسیار حائز اهمیت است که شما تنها با داشتن اقامت دائم و به اصطلاح تابعیت رسمی کشور انگلستان، امکان استفاده از حقوق بیکاری را خواهید داشت.

سخن پایانی

انگلستان یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که دارای طرفداران فراوانی برای مهاجرت است. شرایط عالی و کیفیت زندگی در انگلیس موجب شده که همواره افراد زیادی از جای جای جهان متقاضی مهاجرت به این کشور باشند.

این را فراموش نکنید که ایرانیان و تمامی افرادی که جزو اتحادیه اروپا محسوب نمی شوند، تنها با داشتن ویزای کاری انگلستان، اجازه کار در این کشور را خواهند داشت، لذا پیشنهاد می کنیم که اگر تاکنون در این زمینه اقدام نکرده اید، هرچه زودتر به دنبال انجام آن باشید، زیرا از زمان اقدام تا دریافت آن، حدوداً یک سال به طول می انجامد و این مدت نیز بهترین فرصت جهت کامل کردن دوره های آموزش زبان شما است.

و در پایان توصیه می کنیم، پیش از هر اقدامی با مشورت وکلای حرفه‌ای در حوزه مهاجرت کاری، تصمیمات درست را اتخاذ کنید. امیدواریم موسسه بینا توانسته باشد در این مقاله به هر آنچه که در رابطه با کار در انگلستان به آن نیاز دارید، پاسخ مناسبی داده باشد.

سوالات متداول درباره کار در انگلیس

بله، برای کار در انگلستان درخواست کار از سوی کارفرمای انگلیسی و دریافت دعوتنامه لازم است.

بله، دانشجویان اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هر هفته را دارند. البته با توجه به مقطع تحصیلی این ساعت متفاوت است.

افرادی که اقامت دائم و تابعیت رسمی کشور انگلستان دارند، امکان استفاده از حقوق بیکاری را دارند.

متوسط درآمد سالانه با توجه به شغل متفاوت است؛ اما به طور میانگین سالانه 71 هزار پوند می باشد.

از جمله پردرآمدترین مشاغل عبارتند از: مدیر مالی، مدیر مالیاتی، مدیر طراحی، مدیر حسابرسی،  مدیر منابع انسانی، متخصص داده، مدیر بازاریابی و غیره.