کشور آلمان کجاست و چگونه کشوری است؟

کشور آلمان با مساحت حدود ۳۵۷ هزار کیلومتر مربع و جمعیت بالغ بر 71 میلیون نفر از کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان در اروپا شناخته می شود. نسبت به سایر کشورهای جهان شرایط عمومی بهتر و مناسب تری برای اقامت در این کشور وجود دارد.

شما می توانید با یک شغل مناسب به خوبی هزینه های زندگی در آلمان را تامین کنید. این کشور یک کشور مناسب و ارزان نسبت به سایر نقاط جهان خصوصاً کشورهای پیشرفته برای مهاجرت است.

قانون مداری و التزام به قانون از ویژگی‌ های بارز مردم آلمان به حساب می ‌رود. مردم آلمان با توجه به نظم خاصی که به آن شهرت دارند همواره سعی کردند که با افراد مهاجر نیز برخورد مناسبی داشته باشند.

در بررسی کلی کشور آلمان می ‌توان بیان کرد کشور آلمان یک کشور صنعتی در قلب اروپا است. پایتخت این کشور برلین بوده و از شمال با دریای شمال دریای بالتیک و دانمارک و از جنوب با اتریش و سوئیس هم مرز است. از شرق کشورهای لهستان و چک و از غرب، فرانسه، هلند، بلژیک و لوکزامبورگ کشورهای همسایه آلمان هستند.

نقشه آلمان و کشورهای همسایه

کشور آلمان به عنوان قانونی ترین کشور در اروپا و جهان شناخته می شود. با توجه به قوانین که برای زندگی در آلمان وجود دارد شهروندان باید نکات مختلفی را مد نظر قرار داده و آن ها را رعایت کنند.

این قوانین برای شهروندان و مهاجران تفاوتی نداشته و تمام افراد مقیم به صورت یکسان در برابر این قوانین قرار خواهند گرفت. به طور کلی می ‌توان گفت که بررسی شرایط زندگی در آلمان نشان می دهد که برای مهاجرت یک گزینه مطلوب خواهد بود.

نرخ بیکاری بسیار پایینی که در این کشور وجود دارد موجب می‌ شود که برخی از مشاغل به دنبال نیروی کار متخصص باشند. به لحاظ اقتصادی آلمان یک کشور بسیار پویا بوده و شرایط مناسبی جهت سرمایه‌ گذاری در این کشور وجود دارد.

امنیت سرمایه ‌گذاری در آلمان به گونه ‌ای است که بسیاری از سرمایه گذاران جهان روی به سرمایه ‌گذاری در این کشور آورده اند. کیفیت بالای زندگی در آلمان موجب شده که مهاجرین در این کشور احساس امنیت و آسایش به جهت اقامت در این کشور داشته باشند.

مردم آلمان چگونه مردمی هستند و زندگي در المان چگونه است

کسانی که به آلمان سفر کرده اند به طور حتم با رفتار و فرهنگ مردم آلمان آشنایی دارند. رفتار مردم آلمان با سایر نقاط جهان فرق داشته و دارای آداب و رسوم خاصی هستند.

آلمانی ها همواره سعی دارند که فاصله خود را با افراد غریبه حفظ کرده و به افراد مهاجر توجه خاصی داشته باشند. گفته می‌ شود که وقت‌ شناسی آلمانی ها زبانزد خاص و عام در بین سایر ملت ‌های جهان است. به طور مثال قطارها و هواپیماهای آلمان راس ساعت حرکت کرده و مردم حساسیت خاصی به نظم دارم.

فرهنگ مردم آلمان به گونه ‌ای است که با احترام به قوانین سعی می ‌کنند به ساختار موجود احترام فراوانی گذاشته و در برابر قانون ایستادگی نکنند. آلمانی ها به مفهوم خانواده و اجتماع اهمیت زیادی داده و نسبت به نژاد خود حساسیت فراوانی به خرج می دهند. شرایط زندگی در کشور آلمان به گونه‌ ای است که شما چنانچه در یک شهر بزرگ یا روستا زندگی کنید از تمام امکانات رفاهی برخوردار خواهید بود.

فرهنگ آلمان متاثر از شاعران و هنرمندانی که داشته همواره ویژگی های خاص خود را داشته است. آلمان فرهنگ و سنن مشترکی با کشورهای همسایه خود مانند اتریش و سوئد دارد.

نکته مهمی که در مورد فرهنگ مردم آلمان باید بدانید این است که زندگی ماشینی را به خوبی رعایت می‌کنند. علاقه زیاد مردم به موسیقی سنتی، پیاده روی و نوشیدنی های مناسب نیز از نکات بارز مردم این کشور خواهد بود.

شرایط زندگی در آلمان نشان می دهد که اکثر افراد و حتی افراد مهاجر نیز به این زندگی احترام گذاشته و خود را با آن وفق خواهند داد. چنانچه قصد زندگی در آلمان را دارید شما نیز باید خود را با این فرهنگ آشنا کرده و به خوبی بتوانید با مردم آلمان کنار بیایید.

 

قوانین مهم برای زندگی در آلمان

اگر قصد زندگی در آلمان را دارید، باید با قوانین زندگی در این کشور هم آشنا باشید. به طور کلی، می‌توان گفت که کشور آلمان یک کشور قانون‌مند و با مردم قانون‌مدار می‌باشد. همین موضوع باعث شده است تا هرگونه نافرمانی از قانون به عنوان یک رفتار ناهنجار شمرده شود و برای فرد خاطی مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کند.

توجه داشته باشید که مردم کشور آلمان نسبت به نافرمانی از قانون بسیار حساس هستند. به همین خاطر، اگر قصد بررسی شرایط کشور آلمان برای زندگی را دارید، توصیه می‌کنیم حتما به این نکته توجه داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. در ادامه با برخی از قوانین مهم برای زندگی در آلمان آشنا می‌شویم.

وقت‌شناسی مردم آلمان و اهمیت به زمان

یکی از مهم‌ترین قوانینی که برای زندگی در آلمان وجود دارد و تقریبا تمام مردم این کشور به آن عمل می‌کنند، وقت‌شناسی است. در نتیجه، اگر شما هم قصد زندگی در آلمان را دارید، توصیه می‌کنیم حتما به این نکته توجه داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر قرار ملاقاتی دارید یا جلسه‌ای را ترتیب داده‌اید، توصیه می‌کنیم حتما در زمان تعیین شده در محل حضور داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است به آینده کاری و حتی شخصی خود آسیب بزنید.

وقت‌شناسی مردم آلمان و اهمیت به زمان

احترام مردم آلمان به قوانین

همان‌طور که پیش‌تر هم به این نکته اشاره کردیم، مردم آلمان کاملا به قوانین مقید هستند. در نتیجه، اگر قصد حضور در این کشور و زندگی در کنار مردم این کشور را دارید، توصیه می‌کنیم حتما به این نکته توجه داشته باشید.

نکته جالبی که درباره قوانین اجتماعی آلمان وجود دارد این است که قوانین این کشور معمولا بر پایه عدم توهین به دیگران و بروز مشکل برای آن‌ها هستند. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم تا حد امکان از رخ دادن چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید. در غیر این صورت، ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوید.

قوانین مربوط به جداسازی و بازیافت زباله‌ها

شاید این نکته برای شما کمی عجیب به‌نظر برسد، اما در کشور آلمان مردم به بازیافت و جداسازی زباله‌ها اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. خود آلمان هم از نظر حفاظت از محیط زیست در میان یکی از کشورهای با بیشترین میزان فعالیت در این حوزه قرار دارد. به همین خاطر، قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای را برای دفع زباله‌های مختلف در نظر گرفته است.

برای رعایت قوانین مربوط به زباله‌ها توصیه می‌کنیم بیشتر از هر مورد دیگری به جداسازی دقیق آن‌ها توجه داشته باشید. همچنین باید بتوانید تا حد امکان وسایل دورریختنی را بازیافت و از آن‌ها دوباره استفاده کنید. انجام این کارها برای مردم آلمان بسیار ارزشمند است.

عدم پرداخت نقدی در آلمان

نکته جالبی که درباره زندگی در کشور آلمان وجود دارد این است که مردم این کشور خیلی وقت است که دیگر از وجه نقد برای خرید و دریافت خدمات استفاده نمی‌کنند. به گونه‌ای که در حال حاضر پرداخت نقدی به نوعی کار ناپسند هم در این کشور شناخته می‌شود. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتما کارت بانکی اعتباری را در اختیار داشته باشید و برای خریدهای خود از این کارت استفاده کنید.

عدم ایجاد مزاحمت در ساعات خلوت شبانه‌روز

احترام به حقوق شهروندان و همسایه‌ها از جمله مهم‌ترین قوانین است که باید در بررسی شرایط زندگی در آلمان در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، در ساعات خلوت شبانه‌روز به هیچ عنوان نباید هیچ‌گونه آلودگی صوتی ایجاد کنید. در واقع، رعایت حقوق همسایگان از همه‌چیز مهم‌تر است. در صورت عدم رعایت این موضوع ممکن است بعد از کمی سروصدا، پلیس را درب منزل خود مشاهده کنید.

احترام به حریم شخصی و حفظ کردن فاصله با دیگران

آلمانی‌ها از آن دسته مردمی هستند که به حریم شخصی بسیار اهمیت می‌دهند. در واقع، این احترام به حریم شخصی بیشتر از هر مورد دیگری در زمان مواجه شدن با افراد غریبه وجود دارد. به گونه‌ای که اگر آن‌ها فردی را به درستی نشناسند، حتی ممکن است به او دست هم ندهند! به همین خاطر، توصیه می‌کنیم به حریم شخصی آلمانی‌ها احترام بگذارید.

احترام به حریم شخصی در آلمان

ایجاد تعادل میان کار و زندگی

یکی از قوانین نانوشته برای زندگی در کشور آلمان، ایجاد تعادل میان کار و زندگی است. در واقع، می‌توان گفت که آلمانی‌ها افرادی هستند که به شدت به کار علاقه دارند. اما حتی این افراد هم سعی می‌کنند تا میان کار و زندگی شخصی خود تعادلی ایجاد کنند. اگر شما هم قصد زندگی در آلمان را دارید، توصیه می‌کنیم به این نکات توجه داشته باشید. 

شرایط اقتصادی آلمان برای زندگی

موجودی سرمایه بسیار بالایی که در آلمان وجود دارد موجب شده که شرایط اقتصادی مناسبی در این کشور حکمفرما شود. آلمان با دارا بودن نیروی کار مجرب و سطح پایین فساد از اقتصادی ترین کشورها به واسطه برخورداری از این نیروی کار بوده است.

امنیت بسیار بالایی که در این کشور وجود دارد موجب شده که آلمان به عنوان یک کشور امن جهت سرمایه‌ گذاری انتخاب شود.

سرمایه‌ گذاران جهت ایجاد کسب و کار مناسب معمولاً آلمان را نسبت به سایر کشورهای اروپایی ترجیح می دهند. سطح اقتصادی بالایی که در آلمان وجود دارد موجب شده که تصمیم گیری های بزرگ مالی در اروپا توسط آلمان اتخاذ شده و در میان سایر کشورها صاحب ‌نظر باشد.

این اقتصاد پویا موجب می شود که جهت زندگی در آلمان شما بتوانید یک گزینه مناسب پیش رو داشته باشید.

از بین ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا هم اکنون ۳۷ شرکت در کشور آلمان مشغول به فعالیت هستند. این شرکت ها نقش پررنگی در توسعه اقتصاد و فناوری کشور آلمان ایفا می کنند.

الگویی که کشور آلمان برای هدایت اقتصاد خود برگزیده است یک الگوی واحد نبوده و از روش ‌های گوناگونی جهت مدیریت آن استفاده می شود. این الگو موجب شده که کشورهای بزرگ اقتصادی دنیا و منطقه ‌ای اقدام به سرمایه ‌گذاری در این کشور کرده یا از آن الگو برداری کنند.

آلمان اقتصاد خود را بر اساس بازار آزاد طرح ریزی کرده و جهت حمایت از شهروندان و سرمایه ‌گذاران قوانین و مقررات سختی تنظیم کرده است. افرادی که درآمد بالایی دارند ملزم به پرداخت مالیات بیشتر خواهد بود.

تحصیل در آلمان

جهت بررسی شرایط تحصیل در آلمان شما باید نکات مهمی را بدانید. چنانچه قصد زندگی در آلمان و تحصیل در این کشور را دارید شما باید مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

دولت آلمان معمولاً سعی می کند که دخالت کمی در سیستم آموزش و پرورش این کشور داشته و هر شهر و ایالت را به صورت مستقل مشغول به تصمیم گیری در حوزه آموزش و پرورش کند. با این شرایط نحوه آموزش در نقاط مختلف آلمان می‌ تواند با همدیگر تفاوت‌ هایی داشته باشند.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

کلاس های این کشور به زبان آلمانی برگزار شده و مهاجرینی که سن کم دارند می توانند فرزندان خود را در مدارس و آموزشگاه های این کشور ثبت نام کنند. با این حال دولت آلمان شرایطی اتخاذ کرده که در این کشور مدارس دو زبانه و خصوصی مشغول به ارائه آموزش های لازم به فرزندان مهاجرین شوند.

این مدارس در بخش های خصوصی و دولتی وجود داشته و بخش دولتی آن شهریه از افراد مهاجر دریافت نخواهد کرد.

کشور آلمان دارای ۴۰۰ مرکز آموزش عالی و بیش از دو میلیون دانشجو داخلی و خارجی است. این کشور یکی از قطب های علمی جهان بوده و مناسب جهت اخذ مدارک تحصیلی بالاتر خواهد بود. موسسات آموزش حرفه ‌ای که در این کشور وجود دارند با بالاترین استانداردهای جهانی مدارک معتبری به دانشجویان و دانش‌آموزان ارائه می دهند.

بستر مناسبی که مراکز آموزش عالی در آلمان فراهم کرده اند موجب شده که علاوه بر زندگی در آلمان تحصیل در آلمان نیز مورد توجه افراد مهاجر قرار گیرد. طیف گسترده ای که دانشگاه‌ های آلمان به دانشجویان و رشته های تحصیلی مختلف ارائه می دهند موجب شده که به صورت خاص بر روی جنبه های کاری و مهارتی افراد تاکید شود.

دانشگاه های معتبر هنر و موسیقی دنیا نیز در آلمان واقع شده و تدریس رشته هنری را در سطح بالا انجام می دهند. چنانچه قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در این کشور را دارید بد نیست بدانید که آلمان یکی از ارزان ترین کشورهای جهان جهت تحصیل خواهد بود.

درصد بالایی از دانشگاه های آلمان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را به صورت رایگان ارائه می دهند. دانش‌آموزان و دانشجویان هیچ هزینه‌ ای بابت تحصیل در سطح کلان در این کشور پرداخت نخواهد کرد.

اگر به تحصیل در این کشور علاقه مند هستید می توانید از مطالب زیر هم استفاده کنید:

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

شرایط کار در آلمان

به طور حتم برای مهاجرینی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند معمولاً وضعیت کاری مد نظر خواهد بود. مسلما چنانچه قصد دارید یک کشور را انتخاب کنید نرخ بیکاری در آن را بررسی کرده و بهترین گزینه را جهت مهاجرت انتخاب خواهید کرد.

نرخ بیکاری در کشور آلمان به میزان 3.2 درصد کاهش یافته که بیانگر عدم وجود افراد بیکار در کشور آلمان خواهد بود.

روند رو به رشدی که آلمان در پیش گرفته این نرخ را تا چند سال آینده به زیر ۳ درصد خواهد رساند.

با توجه به اینکه این کشور یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و به لحاظ تکنولوژی و اقتصاد رشد مناسبی داشته افراد می تواند اطمینان خاطر جهت یافتن کار در آلمان داشته باشند. برخی از مشاغل موجود در این کشور با توجه به نرخ بیکاری پایین به دنبال افراد متخصص خواهند بود.

به واسطه صنعتی بودن آلمان معمولا در رشته های مکانیک، خودرو، مهندسی، جوشکاری، طراحی فنی و علوم کامپیوتری شما می توانید کار مناسب با خود را پیدا کنید.

دولت آلمان معمولاً حساسیت خاصی نسبت به پرداخت حقوق کارگران نشان می ‌دهد. افراد مهاجر نیز از این قاعده مستثنا نبوده و از حقوق بالایی برخوردار هستند. سیستم پرداخت حقوق در کشور آلمان به صورت منظم بوده و شما هیچ گونه مشکلی بابت دریافت حقوق نخواهید داشت.

چنانچه قصد اقامت کاری در آلمان را دارید می توانید از دو طریق اقدام کنید:

در کشور آلمان وب سایت های کاریابی به خوبی به شما کمک می کنند که بتوانید شغل مناسب خود را یافته و مشغول به کار در آنجا شوید.

شرایط بهداشتی و درمانی برای زندگی در آلمان

بد نیست بدانید که آلمان به عنوان پیشرفته ترین کشور در زمینه های بهداشتی درمانی عمل می ‌کند. تمام شرایطی که شما با حضور در شهرهای بزرگی مانند برلین و فرانکفورت ارائه می شود را می توانید در دور افتاده ترین روستاها نیز داشته باشید. 

کیفیت جامع و کاملی که خدمات بهداشتی، درمانی آلمان به افراد ارائه می دهد جای هیچگونه صحبتی باقی نخواهد گذاشت.

دولت آلمان وسواس بسیار بالایی در ارائه خدمات به بیماران داشته و یکی از سالم ترین سیستم های مراقبتی در جهان را ایجاد کرده است. بنا بر بررسی ها و تحقیقات به عمل آمده از منابع معتبر جهانی کمترین زمان انتظار جهت ویزیت، جراحی و درمان در اروپا و جهان متعلق به کشور آلمان بوده است.

بسیاری از افراد آلمان را مبدع بیمه های درمانی و بازنشستگی می ‌دانند. این کشور به خوبی وضعیت بیمه را برای افراد مهیا کرده که بتوانند به راحتی از خدمات بیمه جهت درمان استفاده کنند.

صنعت داروسازی آلمانی رشد چشمگیری داشته و در دنیا از کشورهایی است که حرف اول را می ‌زند. از جمله رشته هایی که آلمان در آن سرآمد است می‌ توان به متخصص ارتوپد در دنیا اشاره کرد.

بزرگترین متخصصین ارتوپد دنیا در آلمان جمع شده و مشغول به ارائه خدمات درمانی هستند. بررسی شرایط نشان می ‌دهد که هزینه درمان در آلمان بسیار پایین تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی و آمریکا است.

این شرایط موجب می ‌شود که زندگی در آلمان به راحتی تمام امکانات رفاهی خدماتی و درمانی را در اختیار افراد مهاجر و سایر افراد مقیم قرار دهد.

هزینه های زندگی در آلمان چگونه است

طبیعتا بسته به شهری که شما در آن اقامت دارید هزینه زندگی در آلمان تفاوت خواهد داشت. بررسی ها نشان می دهد که با توجه به میزان درآمد در کشور آلمان هزینه های زندگی برای افراد پایین خواهد بود. سطح درآمد مردم آلمان با توجه به اقتصاد مناسب و صنعتی بودن به میزان بالایی خواهد بود.

هزینه زندگی در آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی مقرون به صرفه بوده و افراد مقیم در این کشور از وضعیت مالی مناسبی برخوردار هستند. در جدول زیر برخی از هزینه‌های زندگی در آلمان را بررسی کرده‌ایم.

نوع هزینهمبلغ قابل پرداخت (حدودی)
بلیط اتوبوس یک طرفه2.8 یورو
هر لیتر بنزین2.2 یورو
هر کیلومتر تاکسی2 یورو
یک لیتر شیر0.9 یورو
یک کیلوگرم برنج سفید1.94 یورو
فیله مرغ یک کیلویی7 یورو
شلوار جین75 یورو

اگر می خواهید در مورد هزینه زندگی در آلمان بیشتر بدانید کافی است به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Germany

هزینه اجاره خانه در آلمان

اجاره خانه‌ها در آلمان بسته به شهر و خانه مورد نظر متفاوت است. ولی هزینه های زیر میانگین هزینه اجاره واحد یک خوابه در مرکز شهر بطور به شرح زیر است:

شهراجاره ماهیانه (یورو)

شهراجاره ماهیانه (یورو)شهراجاره ماهیانه (یورو)
آخن534دوسلدورف672
آگسبورگ613فرانکفورت868
برلین795هامبورگ838
بروخوم406هانوفر591
بون653اینگولشتات708
برمن560لایپزیگ490
کلن727ماینتس668
دورتموند460مونیخ1094
دریسدن533پادربورن512
اسن451اشتوتگارت846

 میانگین درآمد در آلمان

به طور کلی، میانگین درآمد در کشور آلمان در حدود 4200 یورو برآورد شده است. به این معنی که نیمی از مشاغل این کشور درآمدی کمتر از این مقدار و نیمی دیگر از درآمدی بیشتر از این مقدار دارند. در جدول زیر برخی از مشاغل آلمان را به همراه درآمد آن‌ها معرفی کرده‌ایم.

عنوان شغلیمیزان درآمد ماهانه
حسابدار3300 یورو
خلبان6500 یورو
مهندس برق3700 یورو
برنامه‌نویس3500 یورو
وکیل7000 یورو
مدیر فروش6600 یورو

 بهترین شهرهای آلمان برای زندگی

در ادامه 3 شهر جذاب آلمان برای زندگی را معرفی کرده ایم.

مونیخ

مونیخ، پایتخت اسالت بایرن، به دلیل کیفیت بالای زندگی، اقتصاد قوی و فرهنگ غنی مشهور است. مونیخ با زیبایی چشم نواز و تاکید زیاد بر تعادل بین کار و زندگی، هم متخصصان جوان و هم خانواده ها را به خود جذب می کند. سیستم حمل و نقل عمومی کارآمد، فضاهای سبز متعدد و مؤسسات آموزشی باکیفیت جذابیت مونیخ را برای زندگی در آن افزایش می دهند.

برلین

برلین به عنوان پایتخت پویای آلمان، ترکیبی بی نظیر از تاریخ، فرهنگ و مدرنیته را ارائه می دهد. برلین که به‌خاطر غذاهای متنوع و زندگی شبانه پر جنب و جوش شناخته می‌شود، جامعه بین‌المللی متنوعی را به خود جذب می‌کند. هزینه های زندگی مقرون به صرفه، فرصت های شغلی فراوان و فرهنگ استارت آپی قوی، آن را به مقصدی جذاب برای کارآفرینان و افراد نوآور تبدیل کرده است.

هامبورگ

هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان است. این شهر با بندر زیبا، فضاهای سبز فراوان و محله های متنوع، کیفیت زندگی بالایی را ارائه می دهد. پایگاه اقتصادی قوی، موسسات آموزشی عالی، و فعالیت‌های تفریحی متعدد باعث جذابیت این شهر برای متخصصان و خانواده‌هایی می‌شود که به دنبال یک سبک زندگی متعادل هستند.

مالیات در آلمان

اگر در آلمان درآمد کسب کنید، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد خود هستید. سیستم مالیاتی آلمان یک نرخ مالیاتی تصاعدی را اعمال می کند. این یعنی نرخ مالیات با افزایش درآمد فرد بیشتر می شود. در جدول زیر نرخ مالیات برای بازه های مختلف درآمدی ذکر شده است:

درآمد سالانهنرخ مالیات
کمتر از 11,604 یورو0%
11,604 تا 66,760 یورو14% تا 42%
66,761 تا 277,825 یورو42%
بیش از 277,826 یورو45%

اکثر مردم مالیات بر درآمد را از طریق کسر حقوق و دستمزد توسط کارفرمای خود پرداخت می کنند. اگر چندین شغل دارید، بیزینس خود را اداره می کنید یا شغل آزاد دارید، باید هر سال اظهارنامه مالیاتی خود را جهت پرداخت مالیات ارسال کنید.

مزایای زندگی در آلمان

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا آلمان به یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی و مهاجرت تبدیل شود. در صورتی که شما هم قصد بررسی شرایط زندگی در آلمان و مهاجرت به این کشور را دارید، توصیه می‌کنیم با مزایای زندگی در این کشور آشنا باشید.

مزایای زندگی در آلمان

در ادامه برخی از مزایای زندگی در آلمان را بررسی کرده‌ایم:

  • سیستم حمل و نقل عمومی قابل دسترس و پیشرفته: از آلمان به عنوان مهد مهندسی اروپا و حتی جهان یاد می‌شود. به همین خاطر، بدیهی است که سیستم حمل و نقل عمومی موجود در این کشور کاملا پیشرفته باشد. همچنین به دلیل مهندسی دقیق، ایستگاه‌های حمل و نقل در بهترین نقاط ممکن قرار گرفته‌اند و دسترسی به آن‌ها بسیار آسان است
  • هزینه پایین تحصیل در آلمان: ممکن است بعد از مهاجرت به آلمان، خودتان، همسرتان یا فرزندتان بخواهند در این کشور تحصیل کنند. در این صورت، باید بگوییم هزینه تحصیل در آلمان به مراتب پایین‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا و انگلیس است و فشار اقتصادی کمتری را تجربه خواهید کرد
  • نرخ پایین جرائم و امنیت بالای آلمان: یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است تا آلمان به یک کشور عالی برای مهاجرت و زندگی تبدیل شد، نرخ پایین جرائم است. به طور کلی، می‌توان گفت که ناامنی در آلمان در کمترین میزان خود قرار دارد و می‌توانید با خیال کاملا آسوده از این بابت، در آلمان زندگی کنید
  • امنیت شغلی عالی و بازار کار مناسب: به طور کلی، می‌توان آلمان را به عنوان یک کشور صنعتی معرفی کرد. همین موضوع باعث شده است تا همواره فرصت‌های شغلی عالی در این کشور برای متخصصان وجود داشته باشند. همچنین از نظر امنیت شغلی هم می‌توان آلمان را در وضعیت عالی ارزیابی کرد

 معایب زندگی در آلمان

در کنار تمام مزایایی که زندگی در کشور آلمان دارد، معایبی هم برای زندگی در این کشور وجود دارند. البته، می‌توان گفت که معایب زندگی در آلمان بسیار محدود و قابل چشم‌پوشی هستند. با این حال، بد نیست کمی درباره آن‌ها بدانید. از جمله معایب زندگی در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شرایط آب‌وهوایی غیرقابل پیش‌بینی: شرایط آب‌وهوایی کشور آلمان تقریبا غیرقابل پیش‌بینی است و در بسیاری از ماه‌های سال شاهد آب‌وهوای نسبتا سرد هستیم که این می‌تواند برای برخی چندان خوشایند نباشد
  • ارتباطات اجتماعی محدود آلمانی‌ها: در عین اینکه آلمانی‌ها رفتار کاملا دوستانه‌ای دارند، برای برقراری ارتباطات دوستانه معنادار کاملا محتاط عمل می‌کنند. در نتیجه، برای دوستی با آن‌ها باید صبر کافی داشته باشید
  • پایبندی زیاد به قوانین: درست است که پایبندی به قوانین یک مزیت بزرگ برای زندگی در آلمان محسوب می‌شود، اما در عین حال، به دلیل تفاوت فرهنگ‌ها، رعایت برخی قوانین ممکن است برای شما دشوار باشد و چالش‌های زیادی را برایتان ایجاد کند

مطلب پیشنهادی:

سخن پایانی در مورد کشور آلمان برای زندگی

چنانچه قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را دارید توصیه ما به شما انتخاب کشور آلمان برای زندگی خواهد بود. بررسی شرایط زندگی در آلمان نشان می‌ دهد که به عنوان یک گزینه مناسب جهت تحصیل کار و اقامت می تواند معرفی شود. زندگی در آلمان برای مهاجران، مزایایی در پی خواهد داشت که می ‌تواند شما را به فردی دقیق تبدیل کند.

توصیه ما به شما این است که چنانچه قصد مهاجرت دارید بهتر است از یک موسسه حقوقی اطلاعات کافی را کسب و با مشاوره های لازم اقدام کنید. موسسه بینا از اولین قدم تا اخذ ویزای آلمان و در نهایت مهاجرتی موفق به این کشور شما را همراهی خواهد کرد. کافیست با مشاوران ما در تماس باشید.

سوالات متداول درباره زندگی در آلمان

نرخ بیکاری در آلمان 3.2 درصد است. این نشان از پایین بودن میزان بیکاری در المان است.

برترین شهرهای آلمان از نظر کیفیت زندگی به ترتیب عبارتند از: مونیخ، دوسلدورف، فرانکفورت، اشتوتگارت، هامبورگ، برلین و کلن.

بله، تحصیل در مدارس و دانشگاه های دولتی  رایگان است.

فرانکفورت، لایپزیگ، هامبورگ و دوسلدورف