مزایای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

دلایل زیادی وجود دارند که در کنار هم باعث شده‌اند تا در حال حاضر دانشجویان زیادی قصد تحصیل در آلمان را حتی با مدرک دیپلم داشته باشند. اگر شما هم به دنبال تحصیل در این کشور هستید، توصیه می‌کنیم با مزایای تحصیل در آلمان آشنا شوید.

در ادامه برخی از مزایای تحصیل در آلمان با دیپلم را توضیح داده‌ایم:

 • امکان تحصیل رایگان در آلمان: حتی با در اختیار داشتن مدرک دیپلم هم می‌توانید برای اخذ بورسیه اقدام و به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید
 • کیفتی آموزشی بالا: نظام آموزشی آلمان بسیار پیشرفته و در سطح جهانی شناخته شده است
 • هزینه پایین زندگی در آلمان: به طور کلی، هزینه زندگی در آلمان به مراتب کمتر از کشورهایی مانند کانادا و انگلیس است
 • امکان اخذ ویزای همراهی خانواده: حتی با در اختیار داشتن مدرک دیپلم، با تحصیل در آلمان می‌توانید ویزای همراهی خانواده را دریافت کنید
 • امکان کار در حین تحصیل: دانشجویان می‌توانند برای تامین هزینه‌های زندگی خود، در حین تحصیل به صورت پاره‌وقت مشغول به تحصیل شوند
 • امکان تبدیل ویزا برای اخذ اقامت دائم: دانشجویان می‌توانند بعد از فارغ‌التحصیلی در آلمان، ویزای خود را به ویزاهای دیگری مانند کاری تبدیل و برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند
 • شهریه تحصیل مناسب: درست است که با اخذ بورسیه می‌توانید به صورت رایگان در آلمان تحصیل کنید، اما در صورت عدم دریافت بورسیه هم هزینه تحصیل شما در این کشور چندان زیاد نخواهد بود
 • امکان سفر به کشورهای عضو شنگن: دانشجویانی که اقامت تحصیلی آلمان را دریافت کرده‌اند، می‌توانند بدون نیاز به اخذ ویزا، به شکورهای عضو شنگن سفر کنند. توجه داشته باشید که این سفر تنها به منظور گردشگری امکان‌پذیر است

معایب تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

آلمان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل است چرا که مدارک تحصیلی آن اعتبار زیادی دارند و در سراسر دنیا شناخته‌شده هستند. با این حال تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم دارای یک سری معایب نیز هست. پس اگر قصد ادامه تحصیل با مدرک دیپلم را دارید باید با این معایب آشنا شوید. در حالت کلی معایب تحصیل در کشور آلمان برای مدرک دیپلم عبارت‌اند از:

 • کشور آلمان حساسیت زیادی نسبت به سن دانشجویان دارد. سن در نظر گرفته شده برای تحصیل با مدرک دیپلم بین 18 تا 21 سال است. پس اگر سن شما خارج از این محدوده باشد کار شما برای تحصیل سخت خواهد بود و باید ارزیابی شوید.
 • یادگیری زبان آلمانی سخت و دشوار است به همین جهت ممکن است نتوانید با این شرایط کنار بیایید.
 • در صورتی که مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشید کار شما برای پیدا کردن شغل مناسب در کنار تحصیل آسان‌تر خواهد بود. اما اگر مدرک دیپلم داشته باشید در این زمینه با مشکل مواجه خواهید شد.

شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

اگر می‌خواهید با در اختیار داشتن مدرک دیپلم خود در کشور آلمان مشغول به تحصیل شوید، باید با شرایط پذیرش این کشور برای دارندگان مدرک دیپلم آشنا باشید.

شرایط تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

در صورت عدم آشنایی، ممکن است شانس خود را برای تحصیل در این کشور از دست بدهید. در ادامه این بخش شرایط تحصیل در آلمان را با مدرک دیپلم بررسی کرده‌ایم.

تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی

برای اینکه بتوانید با مدرک دیپلم خود در آلمان تحصیل کنید، لازم است که به یکی از دو زبان آلمانی یا انگلیسی تسلط داشته و مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان و مربوط به آن‌ها را دریافت کرده باشید. برای زبان آلمانی، باید مدرک زبان شما DSH، TESTDAF یا گوته باشند. در حالی که برای زبان انگلیسی باید در یکی از دو آزمون آیلتس یا تافل شرکت کرده باشید. در آزمون آیلتس، باید حداقل نمره 6 و برای مدرک تافل باید حداقل نمره 80 را کسب کرده باشید.

در مقاله دیگری اطلاعات تکمیلی را در خصوص انواع آزمون ورودی دانشگاه های آلمان ارائه کرده‌ایم.

تحصیل در کالج برای مقطع کارشناسی

بسیاری از افرادی که مدرک دیپلم دارند و می‌خواهند برای تحصیل در آلمان اقدام کنند، معمولا به سراغ تحصیل کارشناسی در این کشور می‌روند. برای تحصیل کارشناسی در آلمان لازم است که یک دوره یک ساله را در کالج سپری کنید. در این کالج‌ها آزمون‌های ورودی و پایان دوره برگزار می‌شوند.

در صورتی که در این آزمون‌ها نمرات بالا کسب کنید، شانس پذیرش در دانشگاه‌های برتر آلمان و اخذ بورسیه‌های فول فاند را خواهید داشت.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

برخورداری از تمکن مالی مناسب

دانشجویانی که می‌خواهند برای تحصیل در آلمان با دیپلم اقدام کنند، باید از حداقل میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آلمان، به مقدار مناسبی برخوردار باشند. به طور کلی، باید برای هر سال، 12 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور را پرداخت کنید.

برخورداری از بیمه درمانی

برای تحصیل در کشور آلمان با مدرک دیپلم، لازم است که برای خود بیمه درمانی دریافت کنید. توجه داشته باشید که باید مدارک مربوط به دریافت این بیمه را نه‌تنها به دانشگاه یا کالج، بلکه به سفارت آلمان هم ارائه دهید.

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم به زبان انگلیسی

در حال حاضر در آلمان امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی وجود دارد. به این معنی که اگر به زبان آلمانی تسلط دارید، می‌توانید به سراغ تحصیل در دانشگاه‌هایی بروید که دروس را به این زبان ارائه می‌دهند. در غیر این صورت، می‌توانید به سراغ مراکز آموزشی انگلیسی‌زبان بروید.

تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم به زبان انگلیسی

توجه داشته باشید که بسیاری از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان دروس را به زبان آلمانی ارائه می‌دهند. اگر به دنبال تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان هستید، می‌توانید به سراغ دانشگاه‌های خصوصی یا برخی دانشگاه‌های دولتی این کشور بروید.

تحصیل در آلمان با دیپلم فنی حرفه‌ای

نظام آموزشی ایران به دو دسته تقسیم می‌شود. نوع اول دیپلم، دیپلم 12 ساله است که در حال حاضر پایه‌های آموزشی بر پایه آن بنا شده‌اند. در عین حال، مدرک دیپلم 11 ساله هم وجود دارد که مربوط به دوره‌های قدیمی می‌شود و به آن فنی حرفه‌ای هم می‌گویند. امروزه، دولت آلمان تنها به افرادی اجازه تحصیل را می‌دهد که دیپلم 12 ساله را اخذ کرده باشند.

برای دیپلم فنی حرفه‌ای، باید ابتدا یک الی دو سال را در کالج‌های آلمان بگذرانید تا بتوانید برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اقدام کنید.

اگر دیپلم فنی حرفه‌ای دارید و می‌خواهید برای تحصیل در آلمان اقدام کنید، می‌توانید به سراغ دور‌ه‌های آوسبیلدونگ بروید.

برای شرکت در این دوره‌ها لازم است علاوه بر برخورداری از دیپلم فنی حرفه‌ای خود، مدرک زبان آلمانی B2 را هم داشته باشید. همچنین تمام مدارکتان از جمله ریزنمرات هم باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

تحصیل در آلمان با دیپلم تجربی

در صورتی که مدرک دیپلم تجربی شما مورد تایید باشد، می‌توانید برای تحصیل در کشور آلمان اقدام کنید. توجه داشته باشید که شانس پذیرش شما بستگی به نوع دانشگاهی دارد که برای تحصیل در آن اقدام می‌کنید.

به عنوان مثال، ممکن است برخی از دانشگاه‌ها دیپلم 12 ساله ایران را برای تحصیل در رشته‌های مربوط به تجربی قبول نداشته باشند.

اگر می‌خواهید با در اختیار داشتن دیپلم تجربی برای تحصیل در آلمان اقدام کنید، لازم است درباره شرط اصلی برای متقاضیان بدانید. متقاضیانی که دیپلم تجربی دارند و می‌خواهند برای تحصیل در آلمان اقدام کنند، باید معدل بالایی کسب کرده باشند (معمولا حداقل نمره معدل 15 است). در غیر این صورت، شانس پذیرش تحصیلی این کشور را نخواهید داشت.

بهترین رشته برای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم تجربی که می‌توانید برای آن‌ها اقدام کنید، عبارتند از:

 • رشته پزشکی
 • رشته دندانپزشکی
 • رشته بیوشیمی
 • رشته زیست‌شناسی
 • رشته داروسازی
 • رشته میکروبیولوژی

تحصیل پزشکی در آلمان با مدرک دیپلم

اگر به دنبال تحصیل پزشکی در آلمان هستید و مدرک دیپلم تجربی دارید، باید یک سال را در دوره فاندیشن بگذرانید. چرا که دیپلم ایران معمولا 12 ساله است. در حالی که دیپلم آلمان 13 ساله می‌باشد. بعد از شرکت در این دوره، می‌توانید در آزمون FSP شرکت کنید و در صورت کسب نمره لازم، توسط دانشگاه‌های آلمان پذیرفته خواهید شد.

تحصیل در آلمان با دیپلم ریاضی

اگر مدرک دیپلم رشته ریاضی را دریافت کرده‌اید و به دنبال تحصیل در آلمان هستید، باید بگوییم که نسبت به تجربی، شرایط آسان‌تری برای اخذ پذیرش دارید. اما همچنان باید در یک سال دوره فاندیشن شرکت کنید که پیش‌تر هم به آن اشاره شد.

متقاضیان تحصیل د‌ر کشور آلما‌ن با د‌یپلم ریاضی امکان تحصیل در رشته‌های زیر را دارند:

 • مهندسی برق
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معدن
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی معماری
 • مهندسی عمران
 • ریاضیات محض
 • فیزیک محض
 • علوم کامپیوتر

شرایط تحصیل در آلمان با دیپلم انسانی

سالانه بسیاری از افرادی که دیپلم انسانی دارند، برای تحصیل در آلمان اقدام می‌کنند. شما هم در صورت برخورداری از شرط معدل لازم می‌توانید برای تحصیل در آلمان اقدام کنید. به طور کلی، شرایط اختصاصی برای دارندگان دیپلم انسانی نسبت به دیپلم ریاضی یا تجربی وجود ندارد.

اما باید از برخی مهارت‌ها مانند مهارت‌های نوشتاری، گفت‌وگو، ارتباطات اجتماعی و دانش در حوزه فرهنگ و زیرشاخه‌های آن برخوردار باشید. همچنین باید به زبان و ادبیات علاقه داشته باشید و مدارک مربوط به زبان آلمانی یا انگلیسی را هم کسب کرده باشید.

شرایط تحصیل در آلمان با دیپلم انسانی

از جمله برخی رشته‌های زیرشاخه انسانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زبان آلمانی
 • دین
 • روان‌شناسی
 • حقوق
 • وکالت
 • معلمی

زمان شروع سال تحصیلی در آلمان

اگر برای شما هم این سوال ایجاد شده است که سال تحصیلی در آلمان از چه زمانی شروع می‌شود، باید بگوییم که سال تحصیلی در آلمان از دو ترم تشکیل شده است که این دو ترم دانشگاه‌ها و مدارس این کشور را شامل می‌شود. به طور کلی، نیز، اولین ترم از اواخر ماه آگوست شروع می‌شود و آخرین ترم و سال تحصیلی نیز تا پایان ژوئن ادامه دارد.

هزینه تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم

اگر قصد تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم را دارید، بد نیست کمی هم درباره هزینه تحصیل در این کشور بدانید. به طور کلی، می‌توان گفت که در آلمان، هزینه تحصیل برای دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام کرده‌اند، سالانه بین 12 تا 26 هزار یورو است.

به طور کلی، باید به این نکته اشاره کنیم که بسیاری از دانشگاه‌های دولتی آلمان حتی برای دانشجویان بین‌المللی در برخی رشته‌ها هم رایگان هستند. عمده هزینه تحصیل در آلمان را هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد و به طور کلی، زندگی شامل می‌شود.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

به طور کلی، می‌توان هزینه زندگی دانشجویی در آلمان را کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر و حتی کشورهای آمریکایی در نظر گرفت. به طوری که یک دانشجو برای زندگی در آلمان تقریبا نصف هزینه زندگی در کانادا و انگلیس را پرداخت می‌کند.

نکته‌ای که درباره برآورد هزینه زندگی دانشجویی در آلمان وجود دارد این است که به طور کلی، هزینه زندگی در آلمان بستگی به نوع زندگی فرد دارد. به عنوان مثال، یک دانشجو دائما از رستوران‌های گران‌قیمت شهر وعده غذایی خود را تامین می‌کند. در حالی که یک دانشجویی دیگر برای تامین وعده‌های غذایی خود به رستوران‌های معمولی‌تر و ارزان‌قیمت مراجعه می‌کند.

با بررسی‌های انجام شده در سایت معتبر Numbeo در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان را در جدول زیر بررسی کرده‌ایم.

نوع هزینه مبلغ قابل پرداخت
هزینه اجاره ملک در مرکز شهر برلین حدودا 1200 یورو در ماه
هزینه اجاره ملک در خارج از مرکز شهر برلین 930 یورو در ماه
یک لیتر شیر 2 یورو
یک کیلوگرم سیب زمینی 1.5 یورو
بلیط ماهانه حمل و نقل عمومی 70 یورو
بسته اینترنتی ماهانه 34 یورو

تحصیل رایگان در آلمان با مدرک دیپلم

دانشجویانی که مدرک دیپلم دارند و می‌خواهند به صورت رایگان برای تحصیل در کشور آلمان تحصیل کنند، می‌توانند بورسیه دریافت کنند یا به سراغ انجام کارهای دانشجویی بروند. برخی بورسیه‌ها و انجام کار دانشجویی می‌توانند تا حد زیادی از هزینه‌ها را پوشش دهند. اما برای تحصیل رایگان، توصیه می‌کنیم فول فاند آلمان را دریافت کنید.

بورسیه در آلمان با مدرک دیپلم

بورسیه در آلمان با مدرک دیپلم به دو دسته فول فاند و کمک هزینه‌ای یا فاند معمولی تقسیم می‌شوند. فول فاند آلمان توانایی پوشش تقریبا تمام هزینه‌های تحصیل و بعضا زندگی را دارد. در حالی که بورسیه کمک هزینه‌ای معمولی بخشی از هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی در آلمان

در ادامه با برخی از انواع بورسیه تحصیلی آلمان آشنا می‌شویم:

 • بورسیه DAAD: این بورسیه تحصیلی مناسب دانشجویان بین‌المللی است و با در اختیار داشتن مدرک دیپلم خود می‌توانید این بورسیه را دریافت کنید. توجه داشته باشید که بورسیه DAAD از نوع فول فاند است و تمام هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهد
 • بورسیه Bayer: این بورسیه مخصوص دانشجویان پزشکی است و حتی با در اختیار داشتن مدرک دیپلمتان هم می‌ـوانید آن را دریافت کنید. توجه داشته باشید که برای اخذ این بورسیه شرایط کاملا رقابتی وجود دارد
 • بورسیه ماری کوری: این بورسیه یکی از محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در آلمان است که می‌توانید در هر مقطع تحصیلی و با در اختیار داشتن مدرک دیپلم خود آن را دریافت کنید

کار دانشجویی در آلمان

یکی دیگر از روش‌ها برای کاهش هزینه‌ها و حتی تحصیل رایگان، کار حین تحصیل در آلمان است. توجه داشته باشید که دولت آلمان محدودیتی در نظر گرفته است. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا امکان کار به صورت تمام‌وقت را برای 120 روز در سال دارند. البته در این میان، کار کردن در تعطیلات سال نو یا آخر هفته‌ها جزو روز کاری شما شمرده نخواهد شد. در جدول زیر برخی از انواع کارهای دانشجویی در آلمان را به همراه حقوق آن‌ها بررسی کرده‌ایم.

نوع کار دانشجویی میزان درآمد (ساعتی)
دستیار آموزشی 16 یورو
کار در رستوران‌ها (گارسون، سالن‌کار و…) 13 یورو
دستیار تولید 15 یورو
مامور ارسال 14 یورو
صندوق‌دار 13 یورو

بهترین دانشگاه‌های آلمان

متقاضیان مهاجرت به آلمان با دیپلم بهتر است با بهترین دانشگاه‌های این کشور آشنا شوند. در این صورت می‌توانند متناسب با شرایطی که دارند، بهترین دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند. در جدول زیر برخی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم را معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه هومبولت برلین 120
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ 54
دانشگاه فنی مونیخ 79
دانشگاه چاریته برلین 51

شهرهای دانشجویی در آلمان

برای مهاجرت تحصیلی به آلمان با دیپلم بهتر است با بهترین شهرهای دانشجویی این کشور آشنا باشید. در صورت آشنایی با این شهرها می‌توانید برای تحصیل در شهری اقدام کنید که شرایط زندگی و اقتصادی مناسبی و مطابق شرایط شما را دارد.

در ادامه با برخی از بهترین شهرهای آلمان برای تحصیل ایرانیان آشنا می‌شویم:

 • برلین: پایتخت آلمان با دانشگاه‌های برتر
 • مونیخ: سومین شهر بزرگ آلمان با کیفیت عالی زندگی و وجود دانشگاه‌های زیاد از جمله مونیخ و فنی مونیخ برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرانکفورت: شهری با تنوع بالای رشته‌های آموزشی و بیشترین تعداد دانشجوی بین‌المللی
 • آخن: یکی از ارزان‌ترین شهرهای آلمان برای زندگی دانشجویی

دریافت ویزای تحصیلی آلمان با مدرک دیپلم

به طور کلی، شرایط و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای آلمان برای افرادی که مدرک دیپلم دارند و افرادی که این مدرک را ندارند، تقریبا یکسان هستند. به عنوان مثال، باید از تمکن مالی مناسبی برخوردار باشید و آن را با ارائه مدارک مختلفی مانند پرینت حساب بانکی خود اثبات کنید. شما می‌توانید برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، با کارشناسان بینا اپلای تماس بگیرید.

در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا جهت تحصیل در آلمان با دیپلم ارائه می شود:

 • مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی به همراه ترجمه رسمی این مدارک و برخی مدارک تحصیلی دیگر
 • گواهی ریزنمرات دبیرستان به همراه ترجمه رسمی
 • ارائه مدارک مربوط به تسلط به یکی از دو زبان آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک هویتی از جمله پاسپورت
 • عکس پرسنلی جدید

معادلسازی مدرک دیپلم در آلمان

معادلسازی مدارک تحصیلی برای هماهنگ سازی مدرک تحصیلی فرد خارجی با استانداردهای آموزشی کشور آلمان انجام می‌شود.

معادلسازی مدرک دیپلم در آلمان سخت نیست ولی برای انجام آن باید یک سری مراحل خاص را انجام دهید. دولت آلمان برای راحتی کار افراد خارجی، یک دفتر مرکزی را مسئول رسیدگی به این امور قرار داده است. این دفتر ZAB نام دارد و وظیفه ارزیابی مدارک خارجی از جمله مدارک تحصیلی و شغلی افراد را بر عهده دارد. با مراجعه به سایت رسمی زب می‌توانید فرآیند معادلسازی مدارک تحصیلی را انجام دهید.

 قبل از شروع فرآیند معادلسازی مدرک دیپلم در آلمان باید مدارک مورد نیاز برای درخواست معادلسازی را تهیه کنید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • تکمیل و امضای فرم درخواست
 • کپی مدرک تحصیلی
 • کپی از ترجمه آلمانی مدرک تحصیلی
 • کپی ریزنمرات کامل سوابق تحصیلی
 • کپی همراه با ترجمه ریز نمرات به زبان آلمانی
 • کپی از مدارک دیپلم و پیش ‌دانشگاهی
 • کپی گذرنامه و کپی شناسنامه
 • کپی از ترجمه آلمانی شناسنامه

پس از تهیه این مدارک، شما می‌توانید درخواست معادلسازی مدرک تحصیلی دیپلم را به‌راحتی ثبت کنید. دقت داشته باشید که برای صدور این گواهی باید 485 یورو هزینه کنید. این هزینه برای همه درخواست کنندگان یکسان است و هیچ شرایطی برای معافیت از آن وجود ندارد. همچنین باید به این نکته توجه کنید که در صورت انصراف از صدور این گواهی باید هزینه‌ای را تحت عنوان غرامت پرداخت کنید.

کار پس از تحصیل در آلمان با دیپلم

دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در آلمان، حدودا 18 ماه امکان اقامت در این کشور را برای پیدا کردن کار دارند. در این مدت، باید بتوانید شغلی را پیدا کنید که مرتبط با رشته‌تان است. بعد از پیدا کردن کار در آلمان می‌توانید برای تبدیل ویزای خود اقدام کنید.

کار پس از تحصیل در آلمان با دیپلم

دریافت اقامت دائم آلمان

توجه داشته باشید که از طریق اقامت تحصیلی در آلمان نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. بلکه باید نوع ویزای خود را به ویزاهای دیگر مانند ویزای کاری تغییر دهید. تنها در این صورت است که می‌توانید اقامت دائم آلمان را دریافت کنید.

سوالات متداول

بله. هزینه تحصیل در این کشور از بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی کمتر است.

هزینه تحصیل در فرانسه کمی بیشتر از آلمان است.

درست است که شرایط رقابتی برای اخذ پذیرش تحصیلی آلمان وجود دارد. اما به راحتی می‌توانید اقامت تحصیلی این کشور را دریافت کنید.

جمع‌بندی

اگر مدرک دیپلم دارید و می‌خواهید برای تحصیل در یک کشور اروپایی اقدام کنید، آلمان بهترین گزینه برای شما است. از جمله بهترین شهرهای این کشور برای اقامت دانشجویی نیز می‌توان به آخن، مونیخ، فرانکفورت و برلین اشاره کرد. برای تحصیل در آلمان با مدرک دیپلم، ما در بینا اپلای آماده راهنمایی شما و ارائه خدمات هستیم.

برای این منظور و دریافت مشاوره، کافی است همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما را در مورد تحصیل د‌ر کشور آلما‌ن با د‌یپلم راهنمایی کنند.