دسترسی سریعToggle Table of Content

راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان

همانطور که می‌دانید، آلمان یکی از برجسته‌ترین کشورها در حوزه آموزش عالی است و سالانه دانشجویان بسیاری را به خود جذب می‌کند. با توجه به اینکه پذیرش در دانشگاه‌های آلمان چالش‌برانگیز است، بسیاری از افراد به دنبال راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان می‌گردند. در ادامه، با راحت‌ترین دانشگاه‌های این کشور برای پذیرش آشنا می‌شویم.

دانشگاه پوتسدام (University of Potsdam)

دانشگاه پوتسدام

دانشگاه پوتسدام در نزدیکی برلین قرار دارد و یکی از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان است. این دانشگاه که به خاطر فضای دوستانه‌اش شناخته می شود، طیف گسترده ای از برنامه ها را در موضوعات مختلف مانند علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم طبیعی، مدیریت و غیره ارائه می دهد.

 • شهریه: 292.40 یورو در هر ترم
 • مقاطع: کارشناسی تا دکترا
 • وبسایت: uni-potsdam.de

دانشگاه هیلدسهایم (University of Hildesheim)

دانشگاه هیلدسهایم

دانشگاه هیلدسهایم که در نیدرزاکسن قرار دارد، یکی از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان است. این دانشگاه به دلیل تمرکز بر مطالعات فرهنگی و نیز تحقیقات بین رشته ای مشهور است و یکی از معدود دانشگاه های آلمان با نرخ پذیرش بالا است. این دانشگاه برنامه های مختلفی را در موضوعاتی مانند انسان شناسی، علوم انسانی، علوم تربیتی و غیره ارائه می دهد.

 • شهریه: 832 یورو در سال
 • مقاطع: کارشناسی تا دکترا
 • وبسایت:uni-hildesheim.de

دانشگاه فرایبورگ (University of Freiburg)

دانشگاه فرایبورگ

از دیگر موسساتی که در دسته راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان قرار می‌گیرد، دانشگاه فرایبورگ است. این دانشگاه رتبه 95 را در رتبه‌بندی QS داراست و به عنوان یکی از دانشگاه‌های برتر آلمان شناخته می‌شود. این دانشگاه دو روش تحصیلی تمام‌وقت و کوتاه‌مدت را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد. تقریبا 18 درصد از دانشجویان این دانشگاه خارجی بوده و 11 دانشکده در این دانشگاه وجود دارد.

 • شهریه: 1,500 یورو در هر ترم
 • مقاطع: کارشناسی تا دکترا
 • وبسایت: studium.uni-freiburg.de

دانشگاه بین‌المللی علوم کاربردی برلین (Berlin International University Of Applied Sciences)

دانشگاه بین‌المللی علوم کاربردی برلین

دانشگاه علوم کاربردی برلین یک دانشگاه خصوصی می‌باشد اما نرخ پذیرش 65 را داراست. این دانشگاه عمدتا بر علوم کاربردی و زمینه‌های مرتبط با آن تمرکز دارد و به همین علت، رقابت کم‌تری برای پذیرش در آن وجود خواهد داشت. دانشگاه علوم کاربردی برلین دوره‌های چالش‌برانگیز و نوآورانه را ارائه می‌دهد و دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می‌سازد.

 • شهریه: بین 4,190 تا 4,640 یورو در هر ترم
 • مقاطع: کارشناسی
 • وبسایت: berlin-international.de

دانشگاه بین‌المللی شیلر (Schiller International University)

دانشگاه بین‌المللی شیلر

دانشگاه شیلر در سال 1964 تاسیس شده است و تجربه آموزشی فوق‌العاده‌ای را برای دانشجویان فراهم می‌کند. این موسسه 4 پردیس دارد که در شهرهای پاریس، تمپا، مادرید و هایدلبرگ قرار دارند. این دانشگاه با آمار 100 پذیرش، یکی از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان به شمار می‌رود.

 • شهریه: 13,880 یورو در سال
 • مقاطع: کارشناسی تا دکترا
 • وبسایت: schiller.edu
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

دانشگاه بن (University Of Bonn)

دانشگاه بن

دانشگاه بن یکی از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان است که در قدمت آن به سال 1777 میلادی برمی‌گردد. در حال حاضر، بیش از 30.000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 12 الی 15 درصد از آن‌ها را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند. در این دانشگاه رشته‌هایی مانند ژنتیک پزشکی، مطالعات آسیایی و شرقی، فیزیک، اقتصاد، حقوق، زیست‌شناسی، کشاورزی، فلسفه و اخلاق ارائه می‌شوند.

 • شهریه: 323.96 یورو در هر ترم
 • مقاطع: کارشناسی تا دکترا
 • وبسایت: uni-bonn.de

دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt University Of Berlin)

دانشگاه هومبولت برلین

یکی دیگر از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان، دانشگاه هومبولت برلین است. این دانشگاه یک موسسه دولتی بوده و چهارمین دانشگاه پرطرفدار آلمان بین دانشجویان بین‌المللی شناخته شده است. حقوق، زیست‌شناسی، هنر، علوم انسانی، سلامت عمومی، روانشناسی، مهندسی برق، اقتصاد، روباتیک و تجارت برخی از برنامه‌های تحصیلی ارائه‌شده توسط این دانشگاه هستند.

راه‌های تقویت رزومه برای تحصیل در دانشگاه های برتر آلمان

راه‌های تقویت رزومه برای تحصیل

حال که با راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان آشنا شدیم، بهتر است که راه‌های تقویت روزمه برای تحصیل در دانشگاه‌های برتر را نیز بلد باشیم. در ادامه، به بررسی بهترین و موثرترین راهکارها برای تقویت رزومه بین‌المللی می‌پردازیم.

داشتن توصیه نامه قوی

داشتن توصیه نامه قوی از اساتید ایرانی که در سطح جهانی شناخته شده اند و مقالات آنها رفرنس زیادی دریافت کرده است می‌تواند رزومه شما را تقویت کند.

اخذ معدل بالا

هر چه معدل شما در مقطع تحصیلی قبلی بالاتر باشد، شانس بیشتری برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های برتر آلمان خواهید داشت. به طور کلی معدل بالای 16 خوب به شمار می‌رود اما پیشنهاد می‌کنیم برای معدل بالای 18 تلاش کنید.

کسب تجربه کاری مرتبط

کسب تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی می‌تواند به شما کمک کند تا رزومه قوی‌تری داشته باشید. این شامل کار پاره‌وقت، کار تابستانی، دوره‌های کارآموزی و فرصت‌های کاری پیشرفته در حوزه تحصیلی شماست. سعی کنید تجربه کاری خود را در زمینه‌هایی که به رشته تحصیلیتان مرتبط است، تقویت کنید.

داشتن مقالات معتبر

داشتن مقالات چاپ شده در ژورنال ها یا کنفرانس‌های معتبر (نه هر کنفرانسی) می‌تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه‌های آلمان افزایش دهد. لازم به ذکر است که داشتن مقاله بیشتر برای دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند اهمیت دارد.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آلمان

دریافت ویزای تحصیلی

بعد از آشنا شدن با راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان، لازم است با شرایط اخذ ویزای این کشور هم آشنا شوید. برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، باید مراحل و شرایط خاصی را دنبال نمایید. در ادامه، شرایط اصلی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان آورده شده است:

 • پذیرش توسط دانشگاه: ابتدا باید از یک دانشگاه آلمانی پذیرش دریافت کنید. برای این منظور، باید مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه ارسال کرده و شرایط و معیارهای آن را برآورده کنید. اگر پذیرش شما تایید شود، می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید
 • تمکن مالی: شما باید تمکن مالی خود برای تحصیل در آلمان را اثبات کنید. برای این منظور لازم است نشان دهید که حداقل به اندازه 11,208 یورو پول در اختیار دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمکن مالی آلمان می‌توانید مقاله ما را در این خصوص مطالعه کنید.
 • بیمه سلامت: شما باید بیمه سلامتی بین‌المللی معتبری داشته باشید. می‌توانید بیمه خصوصی بین‌المللی بخرید یا از بیمه‌ی دولتی آلمان استفاده کنید.
 • مدارک و مستندات: برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان، باید مدارک و مستندات ضروری را تهیه کنید. این شامل اصل مدرک پذیرش دانشگاه، گذرنامه، فرم درخواست ویزا، عکس‌های رنگی، اثبات تمکن مالی، بیمه سلامت و سایر مدارک مربوطه است

سوالات متداول

بله؛ بسیاری از دانشگاه‌های آلمان برنامه‌های آموزشی خود را به زبان آلمانی ارائه می‌دهند. اما برخی از دانشگاه‌ها نیز برنامه‌هایی به زبان انگلیسی دارند.

مدارک مورد نیاز می‌تواند شامل مدرک تحصیلی، آزمون زبان مانند آیلتس یا تافل (یا حتی مدرک زبان آلمانی)، رزومه و نامه تحصیلی و توصیه‌نامه از اساتید باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های آلمان معمولا پایین‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر است، اما هزینه‌ها متغیر بوده و بسته به دانشگاه، برنامه تحصیلی و وضعیت دانشجو متفاوت می‌باشد.

جمع بندی

اخذ پذیرش تحصیلی یکی از مراحل مهم مهاجرت تحصیلی به آلمان است. برخی از دانشگاه‌های آلمان دارای شرایط پذیرش آسان‌تری نسبت به دیگر دانشگاه‌ها هستند. از راحت ترین دانشگاه ها برای پذیرش آلمان می‌توان از دانشگاه‌های فرایبورگ، هومبولت برلین و بن نام برد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره برای پذیرش دانشجویی در آلمان، می‌توانید با کارشناسان شرکت مهاجرتی بینا اپلای در ارتباط باشید.