شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی به‌طور کلی تفاوت‌هایی با تحصیل در این کشور به زبان آلمانی دارد. برای مثال، عموما دانشجویان برای تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در این کشور باید در دانشگاه‌های خصوصی ثبت نام کنند. چرا که تدریس در دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان عموما با زبان آلمانی انجام می‌شود. البته برخی شرایط خاص نیز وجود دارد که افراد می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی آلمان به زبا‌ن ا‌نگلیسی تحصیل کنند.

جدا از تفاوت‌های میان تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی و آلمانی در کشور آلمان،‌ دیگر شرایط تحصیل در این کشور تفاوت خاصی ندارد و دانشجویان می‌توانند مطابق با قوانین رایج برای مهاجرت تحصیلی به آلمان اقدام کنند. برای مثال داشتن تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان، مدرک معتبر زبان انگلیسی مانند آیلتس و دیگر مدارک از مهم‌ترین شرایطی هستند که برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان باید از آن‌ها برخوردار باشید.

به‌طور کلی شرایط تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در آلمان به شرح زیر است:

 • دریافت پذیرش از یک دانشگاه خصوصی یا دانشگاه دولتی
 • داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • داشتن تمکن مالی برای زندگی در آلمان و پرداخت هزینه‌های دانشگاه‌های خصوصی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

به‌طور کلی تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در آلمان شامل دو مرحله دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر و سپس اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان می‌شود. به همین خاطر مدارک این دو مرحله تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در آلمان

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان:

 • ریزنمرات مقاطع قبلی و ترجمه رسمی آن‌ها
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • مدارک تحصیلی دوره قبلی
 • توصیه‌نامه از اساتید مقاطع قبلی، به‌خصوص برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • نامه پذیرش دانشگاه مورد نظر
 • نامه تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • انگیزه‌نامه
 • عکس مناسب پاسپورت
 • بیمه درمانی

باید اشاره کرد که لزوما داشتن ریزنمرات یا مدرک آیلتس برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی و دولتی آلمان کافی نیست. بلکه شما باید رزومه آکادمیک بسیار مناسبی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و رزومه آکادمیک و عملی فوق‌العاده‌ای برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا داشته باشید تا بتوانید پذیرش دانشگاه‌های برتر کشور آلمان را به دست آورید.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

زمان اپلای برای دانشگاه‌های انگلیسی زبان آلمان

اگر می‌خواهید برای ترم زمستان به کشور آلمان مهاجرت تحصیلی کنید، باید مدارک خود را از اواخر ماه می میلادی تا حداکثر 15 جولای برای دانشگاه مورد نظرتان ارسال کنید. از طرف دیگر، برای ترم تابستان، دانشجویان باید از اوایل ماه دسامبر تا حداکثر 15 ژانویه مدارک خود را برای دانشگاه انگلیسی زبان مورد نظرشان در آلمان ارسال کنند.

در تقویم شمسی نیز زمان اپلای برای ترم زمستان از ابتدای خرداد تا حداکثر 24 تیر است. اپلای برای ترم تابستان نیز باید در اواسط آذر تا حداکثر 15 دی ماه انجام شود. البته باید اشاره کرد که زمان اپلای برای هر دانشگاه متفاوت است و شما باید اطلاعات مربوطه را در سایت دانشگاه مورد نظرتان مشاهده کنید.

تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف

خوشبختانه امکان تحصیل در آلمان به زبا‌ن ا‌نگلیسی در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. هرچند که برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی محدودیت‌هایی وجود دارد. شرایط تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در مقاطع مختلف تفاوت خاصی با شرایط تحصیل در این کشور به زبان آلمانی ندارد. هرچند که دانشجویان عموما باید در دانشگاه‌های خصوصی این کشور تحصیلات خود را ادامه دهند. در ادامه با شرایط و نکات مربوط به تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در آلمان و در مقاطع مختلف آشنا می‌شویم.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان در مقطع کارشناسی

دانشجویان برای تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان و در مقطع کارشناسی باید در ابتدا دیپلم خود را دریافت کرده و سپس آن را به شکل رسمی ترجمه کرده باشند. تحصیل مقطع کارشناسی در آلمان به زبا‌ن ا‌نگلیسی یا آلمانی بین 3 تا 4 سال طول می‌کشد و شرایط نسبتا ساده‌ای دارد. باید اشاره کرد که تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی نسبتا محدود است و دانشجویان شرایط دشواری برای پذیرش به زبان انگلیسی در آلمان دارند. در صورت وجود فرصت تحصیل به زبان انگلیسی نیز دانشجویان تنها می‌توانند در دانشگاه‌های خصوصی آلمان به زبان انگلیسی تحصیل کنند و دیگر امکان تحصیل رایگان در آلمان را ندارند. به‌طور کلی شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان به زبان انگلیسی کمی دشوارتر از مقاطع دیگر است.

تحصیل کارشناسی در آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی نسبتا ساده‌تر از شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی است. دانشجویان برای تحصیل در این مقطع و در کشور آلمان باید لیسانس خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشند. بسته به رشته تحصیلی و شرایط دانشجو، تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان بین یک تا دو سال طول می‌کشد. باید اشاره کرد که دانشجویان می‌توانند علاوه‌بر دانشگاه‌های خصوصی، در برخی از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان نیز به زبا‌ن ا‌نگلیسی تحصیل کنند. بعد از پایان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان می‌توانند وارد بازار کار کشور آلمان شده یا برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنند.

تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در آلمان در مقطع دکترا

به‌طور کلی می‌توان گفت که تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان و در مقطع دکترا پیچیدگی بیشتری نسبت به تحصیل در این کشور و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. چرا که دانشجویان در ابتدا باید مدرک فوق لیسانس خود را با ریزنمرات و معدلی عالی دریافت کنند. در ادامه، دانشجو باید برای اساتید راهنمای دانشگاه‌های مورد نظر، رزومه خود را ارسال کند تا آن‌ها درخواست پذیرش دانشجو را تایید کنند. تنها در این صورت است که می‌توان در مقطع دکترا و در کشور آلمان تحصیل کرد.

تحصیل دکترا در آلمان

شرایط تحصیل در آلمان به زبا‌ن ا‌نگلیسی و مقطع دکترا بسیار فراهم است و دانشجویان می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی این کشور به زبا‌ن ا‌نگلیسی تحصیل کنند. طول دوره تحصیل دکترا در آلمان بسته به شرایط دانشجو و رشته تحصیلی بین 3 تا 4 سال است و بعد از پایان تحصیلات، دانشجویان می‌توانند به‌آسانی وارد بازار کار شوند و یا در مقطع پست دکترا تحصیلات خود را ادامه دهند.

لیست دانشگاه‌های رایگان انگلیسی زبان آلمان

خوشبختانه امکان تحصیل رایگان در آلمان به زبا‌ن ا‌نگلیسی وجود دارد. دانشجویان برای این کار باید از دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان پذیرش گرفته و در آن‌ها مشغول به تحصیل شوند. البته باید اشاره کرد که تنها برخی از دانشگاه‌های کشور آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را فراهم می‌کنند؛ اما بسیاری از آن‌ها دانشگاه‌های برتر کشور آلمان به‌شمار می‌آیند و مقصد اصلی دانشجویان برای تحصیل در آلمان هستند. در جدول زیر لیست دانشگاه‌های رایگان انگلیسی زبان آلمان را بررسی می‌کنیم.

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه فنی مونیخ (Technical University of Munich (TU Munich))50
دانشگاه هایدلبرگ (Heidelberg University)63
دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ آلمان64
دانشگاه آزاد برلین (Free University of Berlin)127
دانشگاه هومبولت برلین (Humboldt University Berlin)128
موسسه فناوری کارلسروهه (Karlsruhe Institute of Technology)136
دانشگاه فنی برلین159
دانشگاه فنی آخن165
دانشگاه فرایبورگ172
دانشگاه توبینگن177

رشته‌های تحصیلی انگلیسی زبان در آلمان

تنوع رشته‌های تحصیلی انگلیسی زبان در کشور آلمان نسبتا بالا است و دانشجویان گزینه‌های زیادی پیش روی خود دارند. اما نکته مهم در بررسی رشته‌های تحصیلی انگلیسی زبان در آلمان این است که دانشگاه مورد نظر باید امکان تحصیل در این رشته‌ها را به زبا‌ن ا‌نگلیسی فراهم کند. همچنین برخی رشته‌های تحصیلی انگلیسی زبان در آلمان، تنها در تر‌م‌های اولیه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و در ترم‌های پایانی دانشجویان باید به زبان آلمانی مباحث آموزشی را بگذرانند.

برخی از رشته‌های تحصیلی انگلیس زبان در آلمان عبارت‌اند از:

 • مهندسی الکترونیک
 • مدیریت بازرگانی
 • کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • مهندسی مکانیک
 • هوافضا
 • اقتصاد
 • موسیقی
 • محیط زیست
 • مهندسی کشاورزی
 • معماری
 • مهندسی عمران
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی الکترونیک

تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

مهاجرت به آلمان برای دانشجویان پزشکی یک گزینه فوق‌العاده به‌شمار می‌آید. چرا که درآمد پزشکان در این کشور فوق‌العاده بالا است و دانشگاه‌های این کشور نیز شرایط تحصیلی فوق‌العاده‌ای را برای پزشکان فراهم می‌کنند. اما باید گفت که تحصیل پزشکی در آلمان به زبا‌ن ا‌نگلیسی دشواری‌های خاص خود را دارد. برای مثال، شما باید معدلی فوق‌العاده و یا به عبارتی بهترین معدل را برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان در رشته پزشکی داشته باشید.

تحصیل پزشکی در آلمان

خوشبختانه تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی نیز ممکن است و دانشجویان باید در دانشگاه‌های خصوصی آلمان، به مدت 6 سال در رشته پزشکی تحصیل کند. باید اشاره کرد که بعد از پایان تحصیلات، دانشجو باید روی طبان آلمانی تسلط کامل داشته باشد تا بتوان در این کشور مشغول به کار شود.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان به زبان انگلیسی

یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار برای تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در آلمان، رشته دندانپزشکی است. امکان تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی کشور آلمان وجود دارد. دانشجویان باید یک دوره 5 ساله را برای تکمیل تحصیلات خود در این رشته به پایان برسانند. باید اشاره کرد که مانند رشته پزشکی، دانشجویان برای ورود به بازار کار در کشور آلمان، باید روی زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند.

تحصیل داروسازی در آلمان به زبان انگلیسی

یکی دیگر از رشته‌های پرطرفدار علوم پزشکی برای مهاجرت تحصیلی به آلمان، رشته داروسازی است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های آلمان نیز برای دانشجویان این رشته فراهم شده است. البته این دانشجویان تنها می‌توانند در دانشگاه‌های خصوصی کشور آلمان، تحصیلات خود را به اتمام برسانند. مانند رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی، دانشجویان داروسازی نیز برای ورود به بازار کار آلمان باید مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان داشته باشند.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

همان‌طور که می‌دانید، هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان مانند بسیاری از کشورهای اروپایی کاملا رایگان است. اما در بیشتر موارد دانشجویان برای تحصیل به زبا‌ن ا‌نگلیسی در آلمان باید از دانشگاه‌های خصوصی این کشور پذیرش دریافت کنند. در نتیجه، امکان تحصیل رایگان برای این دسته از دانشجویان وجود نخواهد داشت. باید اشاره کرد که هزینه دانشگاه های آلمان به‌طور کلی بالا نیست و بسیاری از دانشجویان با اخذ بورسیه تحصیلی و کار دانشجویی می‌توانند از پس هزینه‌های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی بربیایند.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه‌های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های دولتی:

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی رایگان است
 • دانشجویان دانشگاه‌های دولتی باید بین 150 تا 300 یورو به‌عنوان حق ترم به دانشگاه پرداخت کنند

هزینه‌های تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی:

 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی و در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی بین 20 تا 25 هزار یورو متغیر است
 • تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی کشور آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بین 12 تا 30 هزار یورو به‌صورت سالانه هزینه دارد
 • عموما دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا به زبان انگلیسی در کشور آلمان می‌توانند به سراغ دانشگاه‌های دولتی بروند که هزینه تحصیل در آن‌ها حداکثر 400 یورو برای یک سال است

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

طبق آخرین برآوردها و با بررسی‌های انجام شده در سایت معتبر Numbeo در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان، دانشجویان برای داشتن یک زندگی دانشجویی خوب در کشور آلمان باید بین 800 یا 900 یورو هزینه کنند. این هزینه شامل خرید پوشاک، غذا، فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی می‌شود. درواقع هزینه اجاره در این مقدار لحاظ نشده است و شما برای اجاره یک واحد دانشجویی به‌صورت اشتراکی، باید بین 290 تا 560 یورو پرداخت کنید. میزان هزینه‌های زندگی دانشجویی در آلمان ارتباط مستقیمی با شهر محل تحصیل و سبک زندگی شما دارد. در جدول زیر هزینه‌های زندگی دانشجویی در این کشور را بررسی می‌کنیم.

نام هزینهمقدار هزینه
اجاره

بین 290 تا 560 یورو برای خانه‌های دانشجویی

حدود 1068 یورو برای خانه‌های شخصی (متوسط)

یک کیلوگرم مرغ7.79 یورو
یک وعده غذایی ارزان‌قیمت در رستوران8 تا 12 یورو
یک وعده غذایی گران‌قیمت در رستوران25 یورو
تخم مرغ2.61 یورو برای 12 عدد
یک کیلوگرم گوشت گاو14.52 یورو
یک لیتر بنزین2.04 یورو
بلیط یک‌طرفه حمل‌ونقل عمومی2.8 یورو
هزینه اولیه سوار شدن به تاکسی3.5 یورو
هزینه عضویت ماهانه باشگاه بدنسازی32 یورو
بلیط سینماحدود 12 یورو
بیمه سلامت عمومیبین 70 تا 80 یورو در ماه
قبض خدمات یک آپارتمان 85 متریحدود 250 یورو در ماه

تحصیل رایگان در آلمان به زبان انگلیسی

تحصیل رایگان در آلمان به ز‌بان ا‌نگلیسی تنها در صورتی ممکن است که دانشجویان در دانشگاه‌های دولتی این کشور مشغول تحصیل شوند. اما دانشجویان با دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان و یا کار دانشجویی، می‌توانند مقدار زیادی از هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور را جبران کنند. در ادامه با این دو روش آشنا می‌شویم.

اخذ بورسیه تحصیلی آلمان

اخذ بورسیه تحصیلی آلمان برای آن دسته از دانشجویانی که در دانشگاه‌های خصوصی این کشور مشغول تحصیل هستند، یک گزینه فوق‌العاده به‌شمار می‌آید. خوشبختانه بورسیه‌های تحصیلی بسیار متنوعی در آلمان اعطا می‌شود که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بورسیه تحصیلی بنیاد DAAD
 • بورسیه تحصیلی بنیاد فردریچ
 • بورسیه اراسموس (Erasmus)
 • بورسیه تحصیلی DeutschlandStipendium
 • بورسیه Konrad-Adenauer-Stiftung
 • بورسیه (Bayer Foundations)

کار دانشجویی در آلمان به زبان انگلیسی

کار دانشجویی در آلمان یک گزینه فوق‌العاده برای دانشجویانی است که به دنبال جبران هزینه‌های تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور هستند. دانشجویان غیر اروپایی در تمام مقاطع تحصیلی می‌توانند 120 روز در سال شاغل باشند. البته دانشجویان غیر اروپایی حتما باید برای یک کارفرمای آلمانی کار کنند و امکان خوداشتغالی ندارند. میزان کار مجاز دانشجویان 20 ساعت در هفته است که مقدار مناسبی به‌شمار می‌آید. حداقل درآمد کار دانشجویی در این کشور 9.35 یورو به‌ازای هر ساعت است. در جدول زیر درآمد برخی مشاغل برای دانشجویان را بررسی می‌کنیم.

کار دانشجوییدرآمد حدودی
نگهداری از کودکانبین 10 تا 15 یورو در ساعت
دستیار و منشیحدود 15 یورو در ساعت
معلم زبان انگلیسیبین 12 تا 15 یورو در ساعت
مسئول تلفن مراکز پشتیبانی15 یورو در ساعت

زندگی دانشجویی در آلمان بدون دانش زبان آلمانی

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان را دارید، حتما برای شما این سوال پیش آمده است که شرایط کشور آلمان برای زندگی در صورت عدم تسلط به زبان آلمانی چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که افراد برای ارتباطات اولیه با همسایه‌ها، دوستان و دیگر افراد جامعه دشواری چندانی نخواهند داشت و با یادگیری چندین جمله و کلمه ساده می‌توانند روی مکالمات آلمانی تسلط خوبی داشته باشند. اما اگر دانشجویان قصد ورود به بازار کار آلمان را دارند، بدون یادگیری زبان آلمانی در این مسیر موفق نخواهند شد. در رشته‌های علوم پزشکی، افراد باید روی زبان آلمانی تسلط داشته باشند تا بتوانند وارد بازار کار شوند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که زندگی دانشجویی در آلمان بدون دانش زبان آلمانی دشوار است. چرا که بسیاری از مردم این کشور با زبان انگلیسی هیچ‌گونه آشنایی ندارند و شما برای برقراری ارتباط مداوم دچار مشکل خواهید شد.

فرصت های شغلی بعد از تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی

برای افرادی که در آلمان تحصیل کرده اند اما به زبان آلمانی مسلط نیستند همچنان فرصت های شغلی در این کشور وجود دارد.

برخی از این فرصت ها به شرح زیر هستند:

 • استخدام در شرکت های بین المللی: بسیاری از شرکت های بین المللی در آلمان از انگلیسی به عنوان زبان کاری خود استفاده می کنند. این امر به ویژه در صنایعی مانند فناوری اطلاعات، امور مالی و تحقیقات که معمولاً از انگلیسی برای ارتباطات استفاده می شود، صادق است.
 • استخدام در شرکتهای چندملیتی: شرکت های بزرگ چند ملیتی مستقر در آلمان اغلب به زبان انگلیسی تجارت می کنند. فارغ التحصیلان می توانند فرصت هایی را در این شرکت ها بدون نیاز به مهارت های گسترده زبان آلمانی بیابند.
 • استخدام در دانشگاه ها: دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی در آلمان اغلب دارای موقعیت هایی به زبان انگلیسی هستند، به ویژه در زمینه هایی که محققان بین المللی را جذب می کنند. فارغ التحصیلان با مدارک تحصیلی بالا (مثل دکترا) ممکن است فرصت هایی در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی پیدا کنند.

سوالات متداول

بله، شما می‌توانید با دریافت پذیرش از دانشگاه‌های ا‌نگلیسی ز‌بان دولتی آلمان، بدون هزینه در این کشور تحصیل کنید.

به‌طور کلی تفاوت زیادی میان شرایط تحصیل به ز‌بان ا‌نگلیسی یا آ‌لمانی در کشور آلمان وجود ندارد. تنها در صورت انتخاب دانشگاه‌های خصوصی، دانشجویان باید هزینه تحصیل خود را پرداخت کنند. همچنین دانشجویان باید مدرک زبان معتبر نیز داشته باشند.

بله؛ به‌خصوص دانشجویان علوم پزشکی که برای ورود به بازار کار باید روی زبان آلمانی مسلط باشند تا بتوانند با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.

بله. در صورتی که شما در این کشور مشغول به تحصیل شوید، همسر شما از طریق ویزای پیوست آلمان می تواند به شما ملحق شود.

جمع بندی

در این مطلب با شرایط و نکات مرتبط با تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی آشنا شدیم. دانشجویانی که برای یادگیری زبان آلمانی با دشواری مواجه می‌شوند، می‌توانند برای تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه‌های خصوصی این کشور اقدام کنند. همچنین برخی از دانشگاه‌های دولتی آلمان نیز امکان تحصیل به ز‌بان ا‌نگلیسی را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم می‌کنند. اگر قصد تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را دارید، می‌توانید از خدمات بی‌نظیر ما در بینا اپلای استفاده کنید. شما می‌توانید از کارشناسان حرفه‌ای ما برای تحصیل در خارج از کشور مشاوره دریافت کنید.