تجربه بالاترین کیفیت آموزشی با تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان

دانشجویان بسیاری از سراسر جهان برای تحصیل در رشته علوم سیاسی، آلمان را به عنوان کشور مقصد انتخاب می‌کنند. این کشور ضمن برخورداری از شرایط تحصیلی مناسب و کیفیت آموزشی مطلوب، یکی از فعال‌ترین کشورها در حوزه روابط بین‌المللی است. همین موضوع تحصیل علوم سیاسی در آلمان را به انتخابی مطمئن برای دانشجویان تبدیل می‌کند. از سوی دیگر بهترین دانشگاه‌های آلمان با ایجاد شرایطی مناسب برای پذیرش دانشجویان برتر سراسر جهان، بدون توجه به جنسیت، مذهب، نگرش، عقاید و دیدگاه‌های شخصی، مستعدترین دانشجویان را پذیرش می‌کنند.

دلیل انتخاب دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل علوم سیاسی

تحصیل علوم سیاسی در آلمان هدفی است که بسیاری از دانشجویان علاقه‌مند به علم سیاست و فعالیت‌های سیاسی به دنبال آن هستند. دانشگاه‌های این کشور با پشتیبانی از انواع شاخه‌های این رشته، برای ارائه جدیدترین شیوه‌های آموزشی، از برترین امکانات سخت‌افزاری و پژوهشی استفاده می‌کنند. همچنین رویکرد اختصاصی دانشگاه‌های آلمان به ارائه آموزش‌های پژوهش‌محور و کاربردی، سطح مطالب آموزشی را ارتقا می‌دهد. از سوی دیگر نسبت کیفیت مطالب ارائه شده در دانشگاه‌های این کشور و هزینه‌های دریافتی، تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را به تحصیلی مقرون‌به‌صرفه تبدیل می‌کند.

معیار انتخاب دانشگاه آلمان

شما می‌توانید برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان شاخه‌های زیر را انتخاب کنید:

 • روش‌شناسی سیاسی
 • سیاست تطبیقی
 • روابط بین‌الملل
 • سیاست عمومی
 • سیاست داخلی
 • اندیشه سیاسی
 • مدیریت دولتی
 • فلسفه‌ سیاسی
 • تاریخ سیاست
 • نظریه‌ سیاسی
 • حقوق عمومی

مزایای تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان

کشور آلمان به دلیل برخورداری از اقتصاد پویای صنعتی، از پرنفوذترین کشورها در زمینه روابط سیاسی بین‌المللی است. بر همین اساس تحصیل علوم سیاسی و رشته‌های صنعتی در آلمان، با کیفیت بالاتری انجام می‌شود و دانشجویان خارجی می‌توانند از مزایای فوق‌العاده آن بهره‌مند شوند.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

از سوی دیگر هزینه‌های تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان بسیار از کشورهای دیگر مانند آمریکا، کانادا، فرانسه، انگلستان و استرالیا پایین‌تر می‌باشد و دانشجویان می‌توانند با پرداخت شهریه‌هایی مناسب، از کیفیت مطلوب آموزشی دانشگاه‌های آلمان بهره‌مند شوند. بازار کار مناسب این رشته در آلمان بسیار پررونق است و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند درآمدی بسیار بالا را با حضور در بازار کار داخلی آلمان به دست آورند.

مزایای تحصیل در علوم سیاسی در آلمان

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای تحصیل علوم سیاسی در آلمان عبارت‌اند از:

 • امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی علوم سیاسی
 • میسر بودن شرایط اخذ اقامت کاری در آلمان پس از فار‌غ‌التحصیلی
 • وجود تعداد زیادی از دانشکده‌های علوم سیاسی برتر دنیا در آلمان
 • آغوش باز مراکز آموزشی آلمان برای پذیرش استعدادهای جهانی
 • شهریه‌های مقرون‌به‌صرفه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • برنامه‌ریزی مدون و امکان کار و تحصیل به‌صورت همزمان
 • فراهم بودن شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان
 • سطح بالای نظام آموزشی دانشگاه‌های آلمان
 • هزینه‌های زندگی ارزان در آلمان

آینده پیش رو برای فارغ‌التحصیل رشته علوم سیاسی در آلمان

متدی که دانشگاه‌های آلمان برای آموزش دانشجویان رشته علوم سیاسی در نظر گرفته‌اند، منطبق با آخرین شیوه‌های آموزشی روز دنیا در این رشته می‌باشد. بر همین اساس با توجه به ارتقای مهارت‌های ارتباطی، هوش تحقیقاتی، قدرت استدلال منطقی، مهارت‌های برنامه‌ریزی و توسعه، برنامه‌نویسی و تحلیل سیستم‌ها، توسعه طرح‌ها و برنامه‌های تحقیقاتی، سازماندهی ایده‌ها و توسعه و تحلیل داده‌ها، آینده شغلی بی‌نظیری در انتظار فارغ‌التحصیلان رشته علوم سیاسی در دانشگاه‌های آلمان است. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین فرصت‌های شغلی دانشجویان  این رشته اشاره می‌کنیم.

عضویت در مجلس‌های نمایندگی و قانون‌گذاری

وضع قوانین جدید و تغییر قوانین از پیش تعیین شده، موضوع مهمی است که دانشجویان فعال در دانشگاه‌های علومی سیاسی آلمان پس از پایان دوره تحصیلی می‌توانند انجام دهند. دانش به روز ارائه‌شده در مراکز آموزشی آلمان، آن‌ها را برای حضوری مفید در مجلس‌های نمایندگی و قانون‌گذار آماده می‌کند.

تحلیل‌گر اطلاعات

وظیفه اصلی تحلیل‌گران اطلاعاتی، دفاع در برابر حملات داخلی و خارجی به سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی است. بسیاری از مراکز دنیا، از افرادی که در رشته‌های علوم سیاسی تحصیل کرده‌اند، برای جمع‌آوری اطلاعات سازمان‌های اطلاعتی و بررسی آن‌ها  استفاده می‌کنند.

مشاور سیاسی

دانشگاه‌های آلمان با هدف ارتقای قدرت تحلیل مسائل روز سیاسی دانشجویان، آن‌ها را برای حضور در عرصه‌های سیاسی آماده می‌کنند. داوطلبان تحصیل علوم سیاسی در آلمان می‌توانند پس از پایان دوران تحصیلی، به‌عنوان مشاوران سیاسی سیاست‌مداران در زمینه اتخاذ استراتژی‌های روابط عمومی، توسعه پیام‌رسانی عمومی و نگارش متن سخنرانی‌ها فعال باشند.

تحلیل‌گر تحقیقات میدانی

تحصیل در این رشته در کشور آلمان بالاترین قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعات، آمار، داده‌ها و مدل‌ها را در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. دانشجویان با پتانسیل بالا در زمینه داده‌کاوی و مدل‌سازی شانس بالایی برای فعالیت به‌عنوان تحلیل‌گر تحقیقات میدانی دارند که موانع درآمدی را برطرف می‌کنند.

تحلیلگر سیاسی تحقیقات میدانی

متخصص روابط عمومی

آموزش‌های همه‌جانبه در مراکز آموزشی علوم سیاسی در آلمان، امکان فعالیت دانشجویان در زمینه تنظیم و حفظ شهرت شرکت‌ها و سازمان‌ها، برقرار ارتباط با منابع خبری، مدیریت رسانه‌های اجتماعی، نگارش پست‌های وبلاگ و … را به دست می‌آورند.

آینده روشن برنامه‌ریزان شهری با تحصیل علوم سیاسی در آلمان

تاکید دانشگاه‌های آلمان بر ارائه آموزش‌هایی جامع و کاربردی در این رشته، شرایط فعالیت برنامه‌ریزان شهری در بهترین مجموعه‌ها را به وجود می‌آورد. دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل علوم سیاسی در آلمان، می‌توانند پس از پایان مقطع تحصیلی در اتخاذ برنامه‌های استراتژیک برای اسکان جمعیت، افزایش کارایی مناطق شهری و بررسی پیشنهاد‌های توسعه شهری فعالیت کنند.

تحلیل‌گر سیاسی

یکی از بهترین مسیرهای شغلی پس از تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان، حضور در تشکل و اجتماع‌های سیاسی به‌عنوان تحلیل‌گر سیاسی است. دانشجویان علوم سیاسی این کشور باتکیه‌بر شیوه نوین آموزشی، قدرت بالایی در تحقیق و بررسی موضوعات سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی کسب می‌کنند. آن‌ها می‌توانند باتکیه‌بر این موضوع به‌ راحتی سیاست‌های داخلی و خارجی را تعیین کنند و ابعاد سیاسی را از جنبه‌های مختلف بسنجند.

وکالت مجموعه‌های بزرگ صنعتی و سازمان‌های حقوق بشری

وکالت از محبوب‌ترین شاخه‌های شغلی در بین تمام رشته‌های تحصیلی است که بازار کار فوق‌العاده‌ای نیز دارد. دانشگاه‌های آلمان با ارائه آموزش‌هایی جامع در زمینه مشاوره و ارائه راهکارهای حقوقی قانونی، شرایط مطلوبی را برای حضور فارغ‌التحصیلان در مجموعه‌های بزرگ صنعتی و حقوق بشر در آلمان و کشورهای مبدا دانشجویان به وجود می‌آورند.

تحلیل‌گر مدیریتی

وجود شرکت‌های صنعتی فراوان در آلمان باعث شده است تا شغل تحلیل‌گر مدیریتی در این کشور به یک نیاز مبرم تبدل شود. تحصیل علوم سیاسی در آلمان امکان فعالیت دانشجویان فارغ‌التحصیل در این مجموعه‌ها را به وجود می‌آورد. آن‌ها با ارزیابی سازمان‌ها و شناسایی موارد قابل ارتقا، به افزایش کارایی مجموعه، سوددهی، بهبود روحیه تیمی و تقویت راندمان فرایندها می‌پردازند.

دانشمند سیاسی

مطالعه ساختار و عملکرد دولت‌ها فرایندی پیچیده است که در دانشگاه‌های علوم سیاسی آلمان با جدیدترین متدهای آموزشی تدریس می‌شود. دانشجویان با تحصیل در این رشته می‌توانند تدوین راهبردها و برنامه‌های عملیاتی در ادارات دولتی را بر عهده بگیرند.

مدیریت دولتی

بهترین فرصت‌های شغلی پس از تحصیل علوم سیاسی در آلمان برای علاقه‌مندان به فعالیت در سازمان‌های دولتی به وجود می‌آید. این افراد می‌توانند باتکیه‌بر اعتبار مدارک اخذ شده از دانشگاه‌های آلمان، به‌عنوان مدیران عالی و میانی در شرکت‌های خصوصی، سازمان‌های غیر انتفاعی، شرکت‌های صنعتی و … مشغول به فعالیت شوند.

ارائه آموزش‌های تخصصی در دانشکده‌های علوم سیاسی آلمان برای تحلیل‌ تحقیقات بازار

یکی از فرصت‌های شغلی بی‌نظیر دانشجویان رشته علوم سیاسی در آلمان، فعالیت آن‌ها به‌عنوان تحلیل‌گر تحقیقات بازار است. آن‌ها در دوران آموزشی خود با روش‌های تحلیل روند خرید و فروش، اطلاعات جامعی درباره سیاست‌های اقتصادی و تولید تبلیغات و محتواهای چندرسانه‌ای به دست می‌آورند.

مشاوره به کمپین‌های سیاسی

بازار داغ انتخاباتی به مشاورانی مجرب در زمینه اجرای تاکتیک‌های مختلف برای حضور نامزدها در انتخابات و توسعه اهداف آن‌ها نیاز دارد. دانشجویان با تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان می‌توانند پس از پایان تحصیلشان، در زمینه برنامه‌ریزی سخنرانی‌ها، تدوین برنامه برای رسانه‌های اجتماعی، سازماندهی داوطلبان تبلیغات، چگونگی اثرگذاری تبلیغات مشغول به کار شوند.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

شرایط تحصیل علوم سیاسی در آلمان

دانشجویان داوطلب تحصیل علوم سیاسی در آلمان، علاوه بر برخورداری از امتیازات تحصیلی، باید داری برخی شرایط عمومی نیز باشند. شما می‌توانید برای شناخت کامل دوره‌های تحصیلی، نحوه اخذ ویزای تحصیلی در آلمان، آگاهی از ددلاین دانشگاه‌های آلمان و مواد مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاه‌های این کشور، مقاله نگارش شده توسط کارشناسان ما را در صفحه تحصیل در کشور آلمان سایت بینا اپلای مطالعه کنید. در ادامه به مهم‌ترین شرایط تحصیل در رشته علوم سیاسی در این کشور اشاره می‌کنیم.

دانشجوی رشته علوم سیاسی

انتخاب دانشگاه؛ اولین شرط ثبت نام در دانشکده‌های علوم سیاسی آلمان

در قدم اول باید مشخص کنید قصد تحصیل در کدام نوع از دانشگاه‌های آلمان را دارید. شرایط تحصیل در دانشگاه‌های دولتی با خصوصی متفاوت هستند. همچنین تسلط شما به زبان آلمانی نیز در انتخاب دانشگاه تاثیرگذار است؛ زیرا به خصوص در مقطع کارشناسی مراکز محدودی آموزش دو زبانه را ارائه می‌کنند. شما می‌توانید برای انتخاب دانشگاه مناسب با مراجعه به سایت DAAD، لیست بلندی از 2000 رشته تحصیلی را مشاهده کنید.

اطلاع کامل از شرایط اخذ پذیرش دانشجوی خارجی توسط دانشگاه مقصد

هر کدام از دانشگاه‌های علوم سیاسی در آلمان، متناسب با رتبه خود در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، شرایط مخصوصی را برای پذیرش دانشجویان خارجی وضع کرده‌اند. به همین دلیل بهتر است پیش از اقدام به ارسال درخواست خود، از شرایط کامل آن مجموعه مطلع باشید. مهلت ثبت درخواست شما برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان در ترم زمستانی تا 15 جولای و برای ترم تابستانی تا 15 ژانویه است.

مراحل پذیرش درخواست شما در دانشگاه‌های علوم سیاسی آلمان به ترتیب زیر است:

 • ثبت کردن مدارک در سایت Uni-assist و اطمینان از تایید شدن آن‌ها
 • ارزیابی و تایید مدارک شما توسط دانشگاه آلمانی
 • حضور در یک دوره 2 ترمی در کالج‌های آلمان در صورت عدم اخذ تاییدیه لازم برای دریافت مجوز شرکت در آموزش عالی آلمان

اثبات تمکن مالی

یکی از مهم‌ترین شرایط دانشگاه‌های آلمان برای پذیرش دانشجویان خارجی، اطمینان از توانایی آن‌ها برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی در این کشور است. شما قبل از اخذ مجوز تحصیلی باید به دولت آلمان ثابت کنید که توانایی کسب درآمد سالانه حداقل 8700 یورویی را دارید و می‌توانید هزینه‌های تحصیل و زندگی در آلمان را بدون مشکل پرداخت کنید.

هزینه تحصیل در خارج از کشور

اخذ مدرک معتبر زبان آلمانی

تسلط به زبان آلمانی، مهم‌ترین راهنمای دانشجویان برای تحصیل علوم سیاسی در آلمان است. دانشگاه‌های آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی سطح استانداردی از زبان آلمانی را مدنظر قرار می‌دهند که دانشجویان باید به آن‌ها تسلط داشته باشند.

معمولا دانشجویان مهاجر برای تحصیل در مراکز آموزشی آلمان به مدرک DSH با حداقل نمره 3، مدرک  Test DAF با حداقل نمره 2، مدرک The Goethe-Zertifikat با حداقل سطح C2، مدرک telc Deutsch C1 Hochschule با حداقل سطح C1 و مدرک Deutsches Sprachdiplom با حداقل سطح Level II نیاز دارند.

تسلط به زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان یا دوزبانه

حضور در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان، شرایط تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان را تسهیل می‌کند. بااین‌حال دانشجویان متقاضی برای اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها در مقاطع تحصیلی سه‌گانه باید نمره مدرک آیلتس آکادمیک آن‌ها حداقل 5/5 یا 6 برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و ارشد باشد. در مقطع دکترا نیز آن‌ها به حداقل نمره 7 نیاز دارند. همچنین دانشجویان خارجی می‌توانند با کسب نمره بالاتر از 80 در آزمون تافل، شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان آلمان افزایش دهند.

عدم سابقه کیفری و سوءپیشینه

سلامت اخلاقی و امنیت روانی دانشجویان برای دانشگاه‌های آلمان بسیار مهم است. به همین دلیل برای تحصیل علوم سیاسی در آلمان، دانشجوهای مهاجر نباید هیچ‌گونه سابقه کیفری و سو پیشینه داشته باشند. همچنین سلامت روان آن‌ها باید توسط پزشکان متخصص مورد تایید قرار بگیرد.

مدارک لازم برای تحصیل علوم سیاسی در آلمان

مدارکی که دانشجویان برای تحصیل علوم سیاسی در آلمان باید به مراکز آموزشی مقصد ارائه کنند، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا متفاوت هستند. همچنین آشنایی با زبان آلمانی نیز در پذیرش دانشجویان در دانشگاه‌های آلمان دارد. البته دانشگاه‌های علوم سیاسی این کشور برای افزایش تعداد دانشجویان خارجی، آموزش دو زبانه را نیز پشتیبانی می‌کنند. شما می‌توانید برای اطلاع از شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور، به صفحه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان سایت بینا اپلای مراجعه کنید.

مهم‌ترین مدارک عمومی لازم برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان عبارت‌اند از:

 • مدرک مهارت زبان آلمانی در سطح B2 و مدارک آزمون‌های ارزیابی TestDaF و DSH برای تحصیل به زبان آلمانی و مدرک IELTS برای تحصیل به زبان انگلیسی
 • اصل و کپی پاسپورت و مدارک شناسایی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه فرم درخواست تحصیل
 • توصیه‌نامه
 • ریز نمرات

تحصیل علوم سیاسی در آلمان به زبان انگلیسی

دانشجویانی که قصد تحصیل علوم سیاسی در آلمان با زبان انگلیسی را دارند، علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی باید به برخی نکات نیز توجه داشته باشند. به‌طورکلی معمولا تحصیل به زبان انگلیسی، فقط در دانشگاه‌های خصوصی ارائه می‌شود.

تحصیل رشته علوم سیاسی در آلمان

همچنین داوطلبان باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل معتبر مورد تایید سفارت آلمان را در زمان ارائه درخواست خود به دانشگاه مقصد ارائه کنند. شما می‌توانید برای شناخت سطح زبان آلمانی دانشگاهی، انواع مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان و مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی، به صفحه مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان در سایت بینا اپلای مراجعه کنید.

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان

امکانات، نظام آموزشی و اهدافی که دانشگاه‌های آلمان در رشته علوم سیاسی دنبال می‌کنند، مجموعه‌های آموزشی این کشور را در زمره برترین آکادمی‌های آموزشی دنیا قرار می‌دهند. بسیاری از دانشجویان با انتخاب دانشگاه‌های علوم سیاسی این کشور، جدیدترین روش‌های آموزشی روز دنیا را تجربه می‌کنند. جدول زیر بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی آلمان را به شما معرفی می‌کند.

نام دانشگاهرتبه‌ در آلمانرتبه در نظام دانشگاهی جهان
دانشگاه JACOBS UNIVERSITY651135
دانشگاه UNIVERSITY OF ROSTOCK44570
دانشگاه University of Konstanz40480
دانشگاه University of Marburg32369
دانشگاه University of Regensburg22281

هزینه تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان

هزینه‌های پایین زندگی در آلمان شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌های علوم سیاسی در جهان را به وجود آورده است. امکانات دانشگاه، دولتی یا خصوص بودن دانشگاه، هزینه‌های هر فرد و برخی هزینه‌های جانبی  بر تعیین تعرفه هزینه‌های تحصیل در رشته علومی سیاسی در آلمان تاثیرگذار هستند. بااین‌حال دانشجویان داوطلب برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آلمان فقط باید 250 یورو در ابتدای هر ترم بپردازند.

در مقابل دانشجویان دانشگاه‌های خصوصی علوم سیاسی در آلمان، به دلیل عدم برخورداری از کمک‌های دولتی، سالانه مبلغی در حدود 20 هزار یورو از دانشجویان دریافت می‌کنند. با توجه به پایین بودن هزینه تحصیل در آلمان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، تحصیل این رشته در آلمان انتخاب اول بسیاری از داوطلبان است.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه‌های زندگی در آلمان، شرایط کار در این کشور و شناخت فرهنگ مردم آلمان به صفحه کشور آلمان برای زندگی در سایت بینا اپلای مراجعه کنید. همچنین جدول زیر اطلاعات کاملی درباره هزینه زندگی در آلمان در اختیار شما قرار می‌دهد.

نیازهای زندگی در آلمانمیزان هزینه بر اساس یورو
اجاره آپارتمان در مرکز شهربین 882 تا 1590
اجاره آپارتمان در حومه شهربین 622 تا 1184
بلیط اتوبوسحدود 3
تاکسی2 یورو به ازای هر یک کیلومتر
هر وعده رستورانیبین 8 تا 25/12 یورو

اخذ ویزا برای تحصیل علوم سیاسی در آلمان

دانشجویان برای دریافت مجوز تحصیل در رشته علوم سیاسی در آلمان، باید ویزای تحصیلی داشته باشند. اخذ این ویزا به مدارک و شرایط مختلفی نیاز دارد که دانشجویان باید در زمان اقدام برای اخذ ویزا، این مدارک را به سفارت آلمان ارائه دهند. البته شرایط اخذ ویزای تحصیلی ارتباطی به رشته تحصیلی ندارد و در هر رشته‌ای باید این تاییدیه را کسب کنید. شما می‌توانید برای شناخت پرتقاضاترین رشته‌های تحصیلی در آلمان، به صفحه بهترین رشته برای مهاجرت به آلمان سری بزنید.

دانشجویان برای ثبت درخواست اخذ ویزای تحصیلی آلمان باید ابتدا فرم آنلاین درخواست ویزا را پر کرده و سپس زمان مصاحبه آنلاین را رزرو کنند. پس از تایید و پذیرش در دانشگاه مقصد، باید برای مصاحبه ویزا آماده شوند. در صورت تایید در مصاحبه، توصیه‌نامه‌ها به دانشگاه مقصد ارسال شده و ویزای تحصیلی در مدت‌زمان 4 تا 6 هفته صادر می‌شود.

مهم‌ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارت‌اند از:

 • اصل و کپی مدارک هویتی مانند کارت ملی و شناسنامه
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات آن
 • ارائه مدرک بین‌المللی و معتبر زبان
 • ارائه نامه پذیرش دانشگاه مقصد
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • مدارک اثبات تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه سلامت

سوالات متداول

در دانشگاه‌های دولتی ترمی 250 هزار دلار است؛ اما دانشگاه‌های خصوصی سالانه 20 هزار دلار از دانشجویان دریافت می‌کنند.

بله بیش از 1130 دانشگاه آلمان آموزش ‌انگلیسی را پشتیبانی می‌کنند.

اگر مراحل را به درستی و بدون مشکل طی کرده‌ باشید، اخذ ویزای تحصیلی آلمان 4 تا 6 هفته زمان می‌برد.

جمع‌بندی

تحصیل در دانشگاه‌های علوم سیاسی آلمان یکی از مهم‌ترین اهداف دانشجویان نخبه و استعدادهای برتر است. مجموعه‌های آموزشی آلمان با برخورداری از بهترین امکانات و سیستم آموزشی پیشرفته، جدیدترین شیوه‌های آموزشی را به دانشجویان ارائه می‌دهند. بسیاری از فارغ‌التحصیلان این رشته در کشور آلمان با اشتغال در موقعیت‌های شغلی مختلف در حدود 72000 یورو درآمد سالیانه دارند. اگر شما هم تمایل دارید شانس خود را برای تحصیل علوم سیاسی در آلمان امتحان کنید، می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی بینا اپلای برای دریافت خدمات اپلای و خدمات دیگر مهاجرت تحصیلی تماس بگیرید. کارشناسان ما به سوالات شما درباره تحصیل در خارج پاسخ می‌دهند.