خرید مدرک زبان آلمانی: تهدید یا فرصت؟

احتمال خبرهای مختلفی را برای خرید مدر‌ک زبا‌ن آلما‌نی شنیده‌اید. ممکن است وسوسه شوید و بخواهید با خرید مدر‌ک ز‌بان آ‌لمانی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. در این رابطه، باید بگوییم که مجموعه‌هایی که امکان خرید این مدارک را فراهم کرده‌اند، هزینه بسیار بالایی را از شما دریافت خواهند کرد. به گونه‌ای که در برخی مواقع، هزینه خرید مدرک برابر با هزینه شرکت در آزمون یا حتی چند برابر آن خواهد بود.

درست است که با خرید مدر‌ک زبان مور‌د تا‌یید سفار‌ت آ‌لمان ممکن است بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این کار کاملا غیرقانونی است و در صورت متوجه شدن از سمت سفارت، با شما برخورد خواهد شد.

سفارت آلمان قوانین و مجازات‌های مختلفی را برای افرادی که با مدرک خریداری شده و جعلی برای اخذ مهاجرت اقدام می‌کنند، در نظر گرفته است. به عنوان مثال، ممکن است برای همیشه از ثبت درخواست جهت مهاجرت به این کشور منع شوید. همچنین ممکن است شما به دلیل جعل مدارک به مراجع قانونی معرفی شوید و برایتان پرونده حقوقی تشکیل شود. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و به دنبال مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت هستید، حتما زبان را یاد بگیرید و در آزمون شرکت کنید.

انواع مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان

انواع مدارک زبان مورد تایید سفارت آلمان به شرح زیر است:

 • مدرک زبان آلمانی گوته
 • مدرک زبان آلمانی آزمون Test Daf
 • مدرک زبان TELC
 • مدرک زبان DSH
 • مدرک زبان آلمانی OSD
 • مدرک زبان TestAS

در ادامه هر یک از آزمون زبان آلمانی برای مهاجرت را توضیح می دهیم.

برای مهاجرت به آلمان تقریبا از هر روشی، باید به زبان آلمانی تسلط داشته و مدرک آن را از موسسات زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان دریافت کرده باشید. در غیر این صورت نمی‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

آزمون گوته (Goethe-Zertifikat)

آزمون گوته توسط موسسه گوته برگزار می شود و سطوح مختلف زبان آلمانی را از A1 برای مبتدیان تا C2 برای سخنرانان پیشرفته ارزیابی می کند. بازه نمره این امتحان بین A1 تا C2 است.

آزمون TestDaF

آزمون TestDaF برای کسانی مناسب است که مایل به تحصیل در دانشگاه های آلمان هستند. آزمون TestDaf توسط بسیاری از موسسات به رسمیت شناخته شده است و سطح مهارت را از B2 تا C1 ارزیابی می کند.

آزمون های Telc

این آزمون برای افرادی طراحی شده است که به دنبال ارزیابی مهارت های زبان آلمانی خود برای اهداف آموزشی یا حرفه ای هستند. Telc طیف وسیعی از امتحانات، از جمله سطوح A1، A2، B1، B2، C1، و C2 را ارائه می دهد.

آزمون DSH

این آزمون برای افراد غیر بومی است که مایل به تحصیل در دانشگاه های آلمان هستند. DSH مهارت زبان را در سطح C1 ارزیابی می کند.

آزمون OSD

این آزمون در اتریش و برخی دیگر از کشورهای آلمانی زبان به رسمیت شناخته شده است. آزمون ÖSD سطح مهارت را از A1 تا C2 را ارزیابی می کند و اغلب برای اهداف تحصیل یا کار در اتریش مورد نیاز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان می‌توانید با ما در شرکت بینا اپلای تماس بگیرید.

سطح‌های مختلف زبان آلمان

به طور کلی، زبان آلمانی به 6 سطح تقسیم شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به مبتدی (A1)، پایه (A2)، پیش‌متوسط (B1)، متوسط (B2)، متوسط سطح بالا (C1) و پیشرفته (C2) اشاره کرد. در ادامه با این سطح‌ها برای دریافت مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت آشنا می‌شویم.

سطح A1

اولین سطح از آموزش زبان آلمانی، سطح A1 است. افرادی که تقریبا هیچ دانش خاصی نسبت به زبان آلمانی ندارند، در این سطح قرار می‌گیرند. در این سطح می‌توانید عبارات روزمره و کلمات اساسی برای برقراری ارتباط به زبان آلمانی را یاد بگیرید. همچنین با سوالات و نکات مهمی در رابطه با مهارت‌های اجتماعی و سوال کردن از جمله محل زندگی افراد آشنا خواهید شد.

سطح A2

اگر می‌خواهید مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان را دریافت کنید، ممکن است در برخی مواقع با مدرک A2 امکان اخذ ویزای این کشور را داشته باشید. در این سطح یاد می‌گیرید که چگونه مکالمات ساده برقرار کنید و با اطراف در تعامل باشید.

سطح B1

به دنبال دریافت قطعی ویزای آلمان هستید، باید مدرک زبان مورد تایید سفارت با سطح بالاتر از B1 را دریافت کنید. در این سطح زبان، موضوعات رایج و نکات مهمی را در رابطه با محل کار، مدرسه، اوقات فراغت و مکالمات مقداری پیچیده و سطح بالا را یاد می‌گیرید. افرادی که در این دوره شرکت می‌کنند، معمولا در برقراری مکالمات ساده هیچ مشکلی ندارند. معمولا برای تحصیل در کشور آلمان، به این مدرک نیاز دارید.

سطح B2

اگر مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان B2 را داشته باشید، شانستان برای دریافت ویزای آلمان چند برابر خواهد شد. توجه داشته باشید که در این سطح نسبت به مسائل و مکالمات پیچیده مسلط خواهید شد و می‌توانید از کلمات نسبتا خاص در مکالمات و نگارش خود استفاده کنید.

سطح C1

در صورتی که در دوره آموزش زبان آلمانی C1 شرکت کنید، حتی متون طولانی و پیچیده را نیز درک خواهید کرد و می‌توانید به صورت کاملا روان مکالمه داشته باشید. افرادی که این مدرک را دارند، به راحتی ویزای آلمان را دریافت می‌کنند. چرا که سطح C1، یک مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت است.

سطح C2

بالاترین سطح آموزشی زبان آلمانی، سطح C2 است. افرادی که این دوره را پشت سر می‌گذارند، افرادی هستند که توانسته‌اند به خوبی مکالمات پیچیده برقرار کنند و هیچ مشکل و کندی در صحبت کردنشان دیده نمی‌شود. همچنین این افراد علاوه بر درک متون پیچیده، می‌توانند از کلمات و جملات خاص و پیچیده در نگارش مقالات و ESSAYها نیز استفاده کنند.

سطح زبان آلمانی برای مهاجرت به آلمان

اگر بخواهیم به صورت کلی سطح زبان المانی مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور را بیان کنیم، باید بگوییم اگر مدرک زبان بالاتر از B2 داشته باشید، قطعا ویزای آلمان را دریافت می‌کنید و دیگر نگرانی از بابت عدم دریافت ویزا از بابت عدم برخورداری از تسلط کامل زبان نخواهید داشت.

در ادامه سطح و مدر‌ک ز‌بان مورد تا‌یید سفار‌ت آ‌لمان را برای انواع روش‌های مهاجرت بررسی کرده‌ایم:

 • برای مهاجرت کاری، باید مدرک زبان B2 داشته باشید. البته در برخی مواقع و برای بعضی از مشاغل، امکان دریافت ویزا با مدرک B1 نیز وجود دارد
 • برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان، حداقل سطح زبان باید B1 باشد
 • اگر می‌خواهید از طریق ازدواج به آلمان مهاجرت کنید، باید مدرک زبان آلمانی A1 داشته باشید
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه آزمون‌های زبان آلمانی

اگر قصد شرکت در آزمون زبان و دریافت مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت آلمان را دارید، باید ابتدا با هزینه‌های شرکت در این آزمون آشنا باشید. به همین خاطر، در جدول زیر هزینه آزمون‌های زبان آلمانی را بررسی کرده‌ایم.

سطح و نام آزمون مبلغ قابل پرداخت
آزمون گوته سطح A1 105 یورو
آزمون گوته سطح A2 125 یورو
آزمون گوته سطح B1 210 یورو
آزمون گوته سطح B2 240 یورو
آزمون گوته سطح C1 260 یورو
آزمون گوته سطح C2 295 یورو
آزمون TELC سطح A1 139 یورو
آزمون TELC سطح B1 159 یورو
آزمون TELC سطح B2 159 یورو
آزمون TELC سطح C1 169 یورو
آزمون TELC سطح C2 169 یورو
آزمون Test Daf 215 یورو
آزمون DSH 130 یورو

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی

مدت اعتبار مدرک زبان آلمانی بسته به نوع آزمون متفاوت است:
نام آرمون زبان آلمانی مدت اعتبار
آزمون گوته برای مهاجرت: مادام العمر
برای تحصیل: 2 سال
آزمون TestDaf مادام العمر
آزمون TELC مادام العمر
آزمون DSH مادام العمر
آزمون OSD مادام العمر
آزمون TestAS مادام العمر

شما می‌توانید برای دریافت خدمات در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت، با کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

بهترین راه های تقویت مهارت زبان آلمانی

شرکت در کلاس زبان آلمانی

 • در یک دوره زبان آلمانی ثبت نام کنید.
 • یک معلم خصوصی برای آموزش شخصی استخدام کنید.

نصب اپلیکیشن زبان آلمانی

 • برای تمرین روزانه از برنامه های یادگیری زبان مانند Duolingo، Babbel یا Rosetta Stone استفاده کنید.
 • پلتفرم‌های آنلاین مانند Deutsche Welle، Lingoda، iTalki را دنبال کنید.

تغییر زبان محیط به آلمانی

 • با تماشای فیلم‌های آلمانی، برنامه‌های تلویزیونی و گوش دادن به موسیقی و پادکست آلمانی، اطراف خود را با این زبان احاطه کنید.
 • زبان گوشی و مرورگر خود را به آلمانی تغییر دهید تا بیشتر در معرض این زبان قرار بگیرید.

سوالات متداول

به طور کلی، همه آزمون‌های زبان آلمانی مورد تایید سفارت این کشور از اعتبار کافی برخوردار هستند و در یک رده قرار دارند.

برای اخذ ویزای پیوست آلمان کافی است مدرک زبان آلمانی A1 در اختیار داشته باشید.

معمولا چنین امکانی وجود ندارد و برای شرکت در آزمون زبان آلمانی و مخصوصا برای آزمون‌های سطح بالاتر، باید مبلغی پرداخت کنید.

شما می‌توانید برای دریافت مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت، با کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی بینا اپلای تماس بگیرید.

بله. چه برای تحصیل و چه برای کار کردن، با در اختیار داشتن مدرک B2 به راحتی می‌توانید ویزای کشور آلمان را دریافت کنید.

حداقل مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان برای مهاجرت برای تحصیل و کار، مدرک B1 و B2 است. با در اختیار داشتن مدرک A2 تنها از طریق ازدواج امکان دریافت ویزای این کشور را خواهید داشت.

جمع‌بندی بر مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان

برای اینکه بتوانید از سفارت آلمان ویزای این کشور را دریافت کنید، باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید. برای مهاجرت تحصیلی به مدرک B1 و برای مهاجرت کاری، سطح زبان B2 نیاز دارید. برای دریافت ویزای آلمان و اخذ مدرک زبان آلمانی این کشور می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در آژانس مهاجرتی بینا اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از سایر آزمون های ورودی دانشگاه های آلمان مقاله اختصاصی بینااپلای را در این خصوص مطالعه کنید.