شرایط تحصیل داروسازی در ایتالیا

در ادامه به مهم‌ترین شرایط تحصیلی داروسازی در ایتالیا می‌پردازیم.

معدل بالا در مقطع دیپلم

تمام علاقه‌مندان به حضور در دوره‌های 5 ساله داروسازی در ایتالیا، باید دیپلم معتبر از مراکز تحصیلی کشورشان اخذ کرده باشند. بدون دیپلم امکان ارسال درخواست و اخذ پذیرش از هیچ کدام از دانشگاه‌های ایتالیایی‌زبان یا انگلیسی‌زبان در ایتالیا وجود ندارد.

همچنین برخورداری از معدل بالا در اخذ پذیرش دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا بسیار مهم است. به طور کلی معدل بالای 18 در مقطع دیپلم عدد مناسبی محسوب می‌شود.

تسلط به زبان ایتالیایی یا انگلیسی

تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا

برخی از دانشگاه‌های ایتالیا رشته داروسازی را به زبان ایتالیایی و برخی دیگر به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند. بسته به اینکه قصد دارید به چه زبانی تحصیلات خود را ادامه دهید نیاز به مدرک زبان متفاوتی خواهید داشت که در ادامه توضیح می‌دهیم.

الف) تحصیل به زبان انگلیسی

اگر قصد تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی را دارید، باید مدرک زبان انگلیسی معتبر ارائه دهید. نمره مورد نیاز بسته به دانشگاه و برنامه انتخابی شما متفاوت است، اما به طور کلی نمره آیلتس 6.5 یا معادل آن در آزمون های دیگر مانند تافل یا PTE مورد نیاز است.

ب) تحصیل به زبان ایتالیایی

اگر قصد دارید به زبان ایتالیایی تحصیل کنید، باید مدرک زبان ایتالیایی معتبر ارائه دهید. سطح مورد نیاز زبان ایتالیایی معمولا B2 است، اما باز هم بسته به دانشگاه و برنامه انتخابی شما ممکن است متفاوت باشد. دو مدرک معتبر زبان ایتالیایی که در ایتالیا پذیرفته می شوند عبارتند از:

 • CILS (Certificato di Italiano come Lingua Straniera): این مدرک توسط دانشگاه Siena ارائه می شود و در سطوح مختلف A1 تا C2 برگزار می شود.
 • CELI (Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana): این مدرک توسط دانشگاه Roma Tre ارائه می شود و در سطوح مختلف A1 تا C2 برگزار می شود.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدرک زبان مورد نیاز برای هر کدام از دانشگاه‌های ایتالیا می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

کسب نمره مناسب در آزمون TOLC-F

برای اینکه بتوانید در رشته داروسازی در این کشور تحصیل کنید لازم است در آزمون داروسازی ایتالیا (TOLC-F) شرکت کرده و حداقل نمره 18 از 50 را کسب کنید. این آزمون شامل بخش‌های زیر است:

 • استدلال و منطق
 • ریاضی
 • فیزیک
 • زیست شناسی
 • شیمی

در بخش بعدی به طور کامل در مورد این آزمون توضیح می‌دهیم.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

آزمون داروسازی در ایتالیا (TOLC-F)

مهم‌ترین آزمون داروسازی در ایتالیا، آزمون آنلاین TOLC-F است. متقاضیان با شرکت در این آزمون و اخذ حداقل نمره 18 از 50 می‌توانند فرایند تحصیلی خود را در رشته داروسازی شروع کنند. مهمترین نکات در مورد آزمون TOLC-F به صورت زیر است:

 • آزمون TOLC-F، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از آزمون TOLC، به‌صورت سراسری برای متقاضیان تحصیلی در رشته داروسازی در ایتالیا برگزار می‌شود.
 • محتواهای این آزمون بسیار به آزمون IMAT ایتالیا شبیه بوده و زبان برگزاری آن نیز انگلیسی یا ایتالیایی است (بسته به انتخاب شما).
 • هیچ‌گونه ضریبی در سوالات لحاظ نمی‌شود و تمام سوالات از نظر نمره دارای ارزش یکسانی هستند.
 • هزینه شرکت در این آزمون 30 یورو است.
 

با توجه به برگزار شدن آزمون TOLC-F به هر دو زبان ایتالیایی و انگلیسی، دانشجویان متقاضی می‌توانند با کسب نمره قبولی این آزمون، شانس خود را برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیایی‌زبان یا انگلیسی‌زبان کشور ایتالیا افزایش دهند.

ساختار آزمون داروسازی در ایتالیا

ساختار آزمون داروسازی

آزمون TOLC-F دارای 50 سوال از مباحث مختلف است و دانشجویان باید بتوانند ظرف مدت 72 دقیقه به این سوالات پاسخ دهند. لحاظ شدن نمره منفی در این آزمون، باعث شده است تا هر دانشگاه حد نصاب خاصی از نمرات را برای پذیرش دانشجویان در نظر بگیرد.

به‌طورکلی ساختار بخش‌های مختلف آزمون داروسازی در ایتالیا عبارت‌اند از:

 • استدلال و منطق: از 6 سوال تشکیل شده است که برای ارزیابی توانایی تحلیلی، منطق گزاره‌ها، مفاهیم ابتدایی ریاضی و تفسیر جداول و نمودارها مورد استفاده قرار می‌گیرد
 • ریاضی: از 7 سوال تشکیل شده است که موضوعات مثلثات، معادلات و نامعادلات، هندسه فضایی و تحلیلی، توابع و… را مورد پرسش قرار می‌دهد
 • فیزیک: با طرح 7 سوال، موضوعات ترمودینامیک، نیروها، مکانیک سیالات، پویایی و سینماتیک، جریان‌های الکتریکی، الکترواستاتیک و… را شامل می‌شود
 • زیست‌شناسی: 15 سوال طرح‌شده این بخش درباره مباحث آناتومی بدن، زیست‌شناسی سلولی، انرژی زیستی، مبانی فیزیولوژی، تولید مثل و وراثت و… هستند
 • شیمی: این بخش 15 سوال دارد که معمولا درباره ساختار اتم، جدول تناوبی، انواع پیوندهای بین ذرات، شیمی آلی، اسیدها و بازها، واکنش‌های شیمیایی، شیمی ارگانیک و… هستند

منابع آزمون داروسازی در ایتالیا

مهم‌ترین منابع آزمون داروسازی در ایتالیا عبارت‌اند از:

 • کتاب Biology for Cambridge International AS & A Level
 • کتاب Chemistry for Cambridge International AS & A Level
 • کتاب Edexel International GCSE Mathematics for the Grade 9-1 Course
 • کتاب Physics for Dummies
 • کتاب Thinkings Skills
 
اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص آزمون TOLC-F دارید، کافی است با ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

تحصیل داروسازی در ایتالیا به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا

بیشتر دانشگاه‌های داروسازی در ایتالیا، آموزش‌های خود را به زبان ایتالیایی ارائه می‌دهند. بااین‌حال دو دانشگاه بولونیا و تورورگاتا از آموزش به زبان انگلیسی نیز پشتیبانی می‌کنند.

شما برای تحصیل داروسازی در ایتالیا، ابتدا باید در آزمون TOLC-F شرکت کنید که توسط دانشگاه بولونیا برگزار می‌شود. از دیگر شروط مهم تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌‌های داروسازی ایتالیا، اخذ مدرک آیلتس 6.5 به بالا می‌باشد. البته با توجه به تقاضای بالای دانشجویان بین‌المللی برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان داشتن معدل بالا در مقطع قبلی نیز می‌تواند به شما کمک کند.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در ایتالیا‌

ارائه مدارک معتبر، از مهم‌ترین مراحل برای دریافت پذیرش دانشگاه‌های داروسازی ایتالیا است. هر دانشگاه شرایطش را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی، در سایت خود اعلام می‌کند تا دانشجویان در زمان درخواست تحصیل در آن مرکز آموزشی، مدارک مورد نیاز را تهیه کنند. بااین‌حال در جدول زیر مدارک ضروری برای تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا را به شما معرفی کرده‌ایم.

مدارک مورد نیازتوضیحات لازم
گواهی تمکن مالینامه رسمی بانک برای اثبات اینکه 450 یورو به ازای هر ماه و در نتیجه 5400 یورو به ازای هر سال تحصیلی در اختیار دارید.
نامه پذیرش از دانشگاهبعد از اینکه ثبت نام شما در دانشگاه قطعی شود، این نامه به شما ارائه می‌گردد.
پاسپورت معتبرپاسپورت متقاضی باید حداقل یک سال اعتبار داشته باشد.
گواهی عدم سوء پیشینهاین گواهی از پلیس +10 قابل دریافت است.
رزرو خوابگاه یا اجاره منزلمدرکی مستند که نشان دهد دانشجو در ایتالیا محلی را برای اقامت تهیه کرده است.
چند قطعه عکس پاسپورتیعکس پاسپورتی باید به‌صورت پشت سفید باشد.
مدرک زبان معتبرحداقل به آیلتس 6 یا سطح B2 در زبان ایتالیایی نیاز دارید.
مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آنلازم است اصل و ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاه و ریزنمرات مربوطه را در اختیار داشته باشید.

مدت‌زمان تحصیل در رشته‌ داروسازی در ایتالیا

تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا به‌صورت پیوسته است. به عبارت بهتر دانشجویان در یک دوره پنج سال باید 300 واحد درسی را پاس کنند. برای تحصیل در مقطع دکتری نیز دانشجویان در یک دوره سه ساله شرکت می‌کنند که شامل 2.5 سال تحقیقات و پایان نامه و یک ترم مطالعات اختصاص دارد.

هزینه تحصیل داروسازی در ایتالیا

تحصیل و زندگی در ایتالیا نسبت به برخی کشورهای دیگر مانند انگلیس، آمریکا و کانادا ارزان‌تر است.

به‌طورکلی برای دانشجویان دانشگاه‌های ایتالیایی‌زبان هزینه تحصیل بسیار ناچیز یا رایگان است. اما دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان مبلغی بین 4 هزار تا 20 هزار یورو در سال را از دانشجویان بین‌المللی دریافت می‌کنند. البته امکان پرداخت اقساطی این مبلغ از سوی بسیاری از دانشگاه‌ها برای دانشجویان فراهم است.

جدول زیر اطلاعات دقیق‌تری از شهریه دانشگاه های ایتالیا در اختیار شما قرار می‌دهد.

نام دانشگاهرتبه QS در داروسازیشهریه (یورو)
دانشگاه ساپینزای روم11200
دانشگاه بولونیا193200
دانشگاه پیزا22400 تا 2400
دانشگاه میلان33200 تا 400
دانشگاه ناپل فدریکو دوم36200 تا 3500
دانشگاه تورورگاتا403000
دانشگاه تورین421000 تا 2000
دانشگاه پادوا492700
دانشگاه فلورانس150-101150 تا 2600
دانشگاه پاویا150-101400 تا 4500
دانشگاه پارما200-151600
دانشگاه فررا201-2501300
دانشگاه جنوا300-2513000
دانشگاه مسینا300-251800
دانشگاه سالرنو300-2512800

در کنار شهریه دانشگاه، توجه به خرج و مخارج زندگی دانشجویی نیز برای علاقه‌مندان به تحصیل داروسازی در ایتالیا اهمیت دارد. شما باید برای اسکان در خوابگاه و تامین مواد غذایی، ماهانه مبلغی در حدود 600 تا 1200 یورو کنار بگذارید.

بااین‌حال شهر محل تحصیل، در هزینه‌های مصرفی تاثیر بالایی دارد. شهرهای زیر کمترین هزینه زندگی را دارند:

 • تورین
 • پادوا
 • پیزا

تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا

تحصیل رایگان داروسازی در ایتالیا

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی رایگان به ایتالیا را دارند می‌توانند از دو روش زیر استفاده کنند:

 • اخذ بورسیه تحصیلی
 • انجام کار دانشجویی

در ادامه در خصوص هر دو روش توضیحات کامل را ارائه می‌کنیم.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

بورسیه داروسازی در ایتالیا

اخذ بورسیه داروسازی در ایتالیا نسبت به بسیاری دیگر از کشورهای پیشرفته در زمینه‌ صنعت پزشکی و داروسازی راحت‌تر است. معمولا دانشجویانی می‌توانند از این بورسیه‌ها استفاده کنند که ضمن برخورداری از معدل بالا، تسلط خود به زبان ایتالیایی را نیز با شرکت در آزمون‌های تعیین‌شده به اثبات برسانند. همچنین داشتن سوابق تحصیلی درخشان و انتشار مقالات مختلف در نشریات علمی پژوهشی و معتبر جهانی نیز شانس شما برای اخذ بورسیه تحصیل داروسازی در ایتالیا را افزایش می‌دهد.

هر دانشگاه متناسب با شرایط خود بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان مستعد بین‌المللی در نظر می‌گیرد. یکی از مهمترین این بورسیه‌ها بورسیه استانی ایتالیا (DSU) است.

بورسیه استانی ایتالیا به افرادی تعلق می‌گیرد که درآمد خانواده آن‌ها در سال از 23 هزار یورو کمتر باشد. برای دریافت این بورسیه دانشجو باید اثبات کند که تعداد واحدهای لازم برای بورسیه در آخر ترم دوم هر سال را پاس کرده است.

مهمترین نکات در مورد بورسیه استانی ایتالیا به صورت زیر است:

 • امکان استفاده از خوابگاه
 • دریافت سالانه 5,200 تا 6,000 یورو
 • پوشش هزینه‌های اضافی مانند خرید کتاب، فعالیت‌های ورزشی و…
 • عدم تعهد به خدمت به ایتالیا بعد از فارغ‌التحصیلی
 
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه های داروسازی در ایتالیا می‌توانید با ما در شرکت مهاجرتی بینا اپلای در تماس باشید.

کار دانشجویی در ایتالیا

کار دانشجویی در ایتالیا

یکی از مهم‌ترین راهکارهای دانشجویان بین‌المللی برای کاهش هزینه‌های تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا، کار دانشجویی است. کار کردن حین تحصیل ضمن کمک به تامین هزینه‌های زندگی در دوران دانشجویی، به دانشجویان کمک می‌کند تا با فرهنگ و زبان ایتالیایی آشنا شوند و وضعیت ارتباط خود با مردم بومی این کشور را بهبود ببخشند.

مشاغل متفاوتی در ایتالیا وجود دارند که در زمان دانشجویی می‌توانید از آن‌ها برای کسب درآمد استفاده کنید. از جمله این مشاغل عبارت اند از:

 • کار در داروخانه‌ها
 • کار در شرکت‌های تولید دارو دولتی و خصوصی
 • کار در بیمارستان‌ها و خدمات دارویی منطقه‌ای
 • کار در آزمایشگاه‌های کنترل دارو و آژانس‌های نظارتی دارو
 • انجام کارهای فریلنسری مثل ترجمه و…

توجه داشته باشید که شما به‌عنوان یک دانشجویی داروسازی در ایتالیا فقط می‌توانید 20 ساعت در هفته در مدت‌زمان ترم‌های تحصیلی و 40 ساعت در طول تعطیلات به‌صورت پاره وقت مشغول کار باشید.

بااین‌حال برای بهره‌مندی از مزایای کار دانشجویی در ایتالیا، دانشجویان باید به برخی قوانین توجه داشته باشند. این قوانین عبارت‌اند از:

 • دانشجو فقط امکان کار به‌عنوان یک کارمند را دارد و نمی‌تواند صاحب کسب‌وکاری باشد
 • ساعات کاری دانشجویان نباید از حد نصاب تعیین شده بیشتر باشد
 • ساعات کاری مجاز برای دانشجویان، 1040 ساعت در سال است
 • دوره‌های کارآموزی به‌عنوان شغل به‌شمار نمی‌آیند

دانشگاه‌های داروسازی مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا

دانشجویانی که قصد دارند پس از تحصیل داروسازی در ایتالیا در ایران مشغول کار شوند، لازم است حتما با دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در ایتالیا آشنا باشند. به‌طورکلی وزارت علوم در هر سال بهترین دانشگاه‌ها را در سه سطح ممتاز (الف)، خوب (ب) و متوسط (ج) معرفی می‌کند. در جدول زیر به معرفی دانشگاه‌های ایتالیایی مورد تایید وزارت علوم در رشته داروسازی می‌پردازیم.

نام دانشگاهسطح دانشگاه
دانشگاه ساپینزای رومممتاز
دانشگاه بولونیاممتاز
دانشگاه میلانممتاز
دانشگاه پادواممتاز
دانشگاه جنواممتاز
دانشگاه ناپل فدریکو دومممتاز
دانشگاه پیزاممتاز
دانشگاه تورینممتاز
دانشگاه تورورگاتاخوب
دانشگاه فلورانسخوب
دانشگاه سالرنوخوب
دانشگاه فرراخوب
دانشگاه پالرموخوب
دانشگاه پارماخوب
دانشگاه مسینامتوسط

اعتبار مدرک داروسازی در ایتالیا

در ایتالیا دانشگاه‌های متعددی وجود دارند که از نظر رتبه‌بندی جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا در رشته داروسازی به شمار می‌روند. برخی از این دانشگاه‌ها را در بخش قبل معرفی کردیم. به طور کلی مراکز آموزش عالی ایتالیا سابقه‌ای طولانی در زمینه آموزش داروسازی دارند و ارتباط آن‌ها با آزمایشگاه‌ها، کمپانی‌ها و سازمان‌های تولید و عرضه داروها، آینده شغلی دانشجویان فعال در این مراکز را تضمین می‌کند.

دانشجویانی که در دانشگاه‌های معتبر ایتالیا رشته داروسازی را بگذرانند، پس از پایان برنامه‌های آموزشی خود، مدرک معتبر داروسازی را دریافت خواهند کرد. این مدرک توسط سازمان غذا و داروی ایالت متحده (FDA) و دیگر سازمان‌های نظارتی مرجع در دنیا تایید شده است. به همین دلیل شما پس از تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا و اخذ مدرک از یک دانشگاه معتبر، می‌توانید در کشورهای مختلف، از جمله ایران، فعالیت خود را آغاز کنید.

معادل‌سازی مدرک داروسازی ایتالیا در ایران

دانشجویانی که در رشته داروسازی در ایتالیا تحصیل کرده‌اند برای معادل‌سازی مدرک تحصیلی خود در ایران لازم است دو مرحله زیر را طی کنند:

 1. مدرک تحصیلی خود را به بخش کنسولی سفارتخانه ها یا سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا تحویل دهند و کد رهگیری دریافت کنند.
 2. از طریق سامانه تاک اقدام به معادل‌سازی مدرک تحصیلی خود کنند.

شرایط معادل‌سازی مدرک داروسازی

 • تطابق حداقل 80% طول دوره تحصیل با توجه به مقطع گذرانده شده (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترای حرفه‌ای و دکترای تخصصی)
 • تطابق حداقل 80% محتوای دروس اختصاصی (با توجه به مقطع گذرانده شده)
 • قبولی در آزمون ارزشیابی رشته داروسازی (شرکت‌کنندگان در آزمون ارزشیابی داروسازی، بسته به نمره‌ آزمون، باید حداقل 8 تا 26 واحد دوره تکمیلی را بگذرانند.)

جدول معادل‌سازی مدرک داروسازی

نام مقطع در خارج از کشورمعادل مقطع در ایران
Bachelorکارشناسی داروسازی
Masterکارشناسی ارشد داروسازی
Pharm.Dدکترای داروسازی

مراحل شروع کار داروسازی‌ در ایتالیا

دانشجویان فارغ‌التحصیل در مراکز آموزش عالی ایتالیا، برای شروع فعالیت‌ حرفه‌ای خود به‌عنوان داروساز، باید مراحل خاصی را طی کنند. در ادامه این مراحل را توضیح می‌دهیم.

1- اخذ مدرک معتبر از دانشگاه‌های ایتالیا

مجوز داروسازی در ایتالیا

اولین گام برای شروع حرفه‌ای کار داروسازی‌ در ایتالیا، اخذ مدرک معتبر از دانشگاه‌های ایتالیایی‌زبان یا انگلیسی‌زبان است.

همچنین دانشجویان سایر کشورها نیز می‌توانند با معادل‌سازی مدرک خود نسبت به اخذ مجوز کار دارو‌سازی در ایتالیا اقدام کنند. بر همین اساس مهم‌ترین مراحل معادل‌سازی مدارک داروسازی در ایتالیا عبارت‌اند از:

 1. ترجمه صحیح تمام مدارک و گواهینامه‌های تحصیلی به زبان ایتالیایی
 2. راستی‌آزمایی مدارک ترجمه شده در سفارت یا وزارت خارجه ایتالیا
 3. تکمیل فرم‌های درخواست معادل‌سازی و ارسال آن‌ها به اداره کل آموزش عالی وزارت آموزش ایتالیا
 4. ارزیابی مستندات توسط کمیته سنجش مدارک بین‌المللی
 5. صدور گواهی معادل‌سازی Dichiarazione di Valore توسط وزارت آموزش ایتالیا
 6. ارائه گواهی معادل‌سازی به سازمان‌های مربوطه در ایتالیا برای استفاده از مدرک

2- دریافت مجوز کار

دریافت مجوز کار داروسازان در ایتالیا، کار سختی نیست. برای این کار فارغ‌التحصیلان باید درخواست مجوز کار خودشان را به‌عنوان داروساز، تحویل نظام پزشکی محلی کنند و برای اخذ این مجوز، آزمون‌های لازم را با موفقیت پشت سر بگذارند.

3- ثبت اطلاعات در انجمن داروسازی محلی

حتی اگر مجوز کار را دریافت کرده باشید، بدون ثبت اطلاعات در انجمن داروسازی محلی، نمی‌توانید فعالیت خود را شروع کنید. به همین دلیل حتما برای دریافت مجوز کار، ثبت اطلاعات و تایید آن‌ها توسط سازمان مربوطه ضروری است.

4- پیدا کردن شغل مناسب

پس از تایید تمام مدارک و اخذ مجوزهای لازم برای شروع کار داروسازی در ایتالیا، شما می‌توانید به‌عنوان یک داروساز متخصص و بر اساس توانایی‌هایتان در بیمارستان‌ها، شرکت‌های دارویی، داروخانه‌ها، مراکز تحقیقاتی و سازمان‌های دولتی و خصوصی مشغول به کار شوید.

درآمد داروسازی در ایتالیا

درآمد داشتن در ایتالیا

طبق اطلاعات ارائه شده در سایت معتبر Salary Explorer، میانگین درآمد داروسازان در ایتالیا 4,900 یورو در ماه معادل 58,800 یورو در سال است. همچنین حداقل و حداکثر درآمد داروسازان در ایتالیا نیز به ترتیب 2,550 و 7,500 یورو در ماه تخمین زده شده است.

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در رشته‌ داروسازی در ایتالیا‌

دانشجویان بسیاری به دنبال دائمی کردن اقامت خود در ایتالیا، پس از پایان دوران تحصیلی خود هستند. هیچ راهی برای تمدید یا اخذ اقامت دائم در این کشور با ویزای دانشجویی وجود ندارد. بنابراین شما بعد از تحصیل داروسازی در ایتالیا، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و در مراکز تحقیقاتی یا مجموعه‌های منتخب مشغول به کار شوید. البته برای اخذ اقامت دائم و کار در این کشور، باید به فرصت‌های شغلی در دسترس‌ نیز توجه داشته باشید.

جمع‌بندی

تحصیل رشته داروسازی در ایتالیا به دلیل هزینه‌های مقرون‌به‌صرفه و وجود دانشگاه‌های مجهز و سطح بالا، یکی از اصلی‌ترین اهداف دانشجویان بین‌المللی است. مراکز آموزش عالی ایتالیا با ارائه بورسیه‌های تحصیلی منحصربه‌فرد بستر مناسبی را برای تحصیل متقاضیان در رشته داروسازی به وجود آورده‌اند. بااین‌حال شناخت شرایط ثبت نام، مدارک ضروری، ددلاین‌های آموزشی، امکانات و هزینه‌های تحصیلی اولین گام برای انتخاب بهترین فرصت تحصیلی برای متقاضیان به‌شمار می‌رود.

شرکت مهاجرتی بینا اپلای با سابقه درخشان در زمینه اخذ ویزای تحصیلی، به شما برای تحصیل در رشته داروسازی در ایتالیا کمک می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، از طریق سایت ما با کارشناسان در ارتباط باشید.