بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در هلند بدون مدرک زبان

دانشجویانی که به دنبال تحصیل در هلند بدون مدرک زبان هستند، بهتر است برای تحصیل در این کشور، به سراغ بهترین دانشگاه‌های هلند بروند. توجه داشته باشید که هرکدام از این دانشگاه‌ها با توجه به شرایط آموزشی دارای رنکینگ منحصر به فرد خود هستند. در ادامه، جدولی از این دانشگاه‌ها و رنکینگ جهانی آن‌ها وجود دارد.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه Twente 210
دانشگاه آمستردام 53
دانشگاه دلفت 54
دانشگاه اوترخت 107

درباره دانشگاه آمستردام

یکی از بهترین دانشگاه‌های هلند برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی، دانشگاه آمستردام است. این دانشگاه امکان تحصیل در بیش از 200 رشته تحصیلی را در مقاطع مختلف آن هم به زبان انگلیسی فراهم کرده است. لازم به ذکر است که در حال حاضر بیش از 7 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که بخش بزرگی از آن‌ها، دانشجویان بین‌المللی هستند.

دانشگاه آمستردام

درباره دانشگاه محبوب دلفت

بزرگ‌ترین رقیب دانشگاه آمستردام، دانشگاه دلفت است که از نظر رنکینگ جهانی، تنها یک جایگاه با هم تفاوت دارند. این دانشگاه از 8 دانشکده مختلف تشکیل شده است و سالانه بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. نکته مهم درباره این دانشگاه این است که از این میان، حدودا یک سوم دانشجویان، دانشجوهای بین‌المللی هستند.

شرایط کلی تحصیل‌ د‌ر هلند‌ بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان

در حال حاضر، برخی از دانشگاه‌های کشور هلند این امکان را فراهم کرده‌اند تا بتوانید بدون نیاز به مدرک زبان در این کشور مشغول به تحصیل شوید. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تحصیل بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان در هلند شرایط خاصی دارد که در ادامه این بخش به آن‌ها می‌پردازیم.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

شرایط سنی

دانشجویانی که قصد تحصیل‌ د‌ر هلند‌ را بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان دارند، باید در بازه سنی بالای 21 سال قرار داشته باشند. در غیر این صورت، امکان شرکت در آزمون دانشگاه‌های هلند را نخواهند داشت. اگر قصد تحصیل‌ د‌ر هلند‌ را بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان دارید، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه ما شما را راهنمایی کنند.

شرط معدل

یکی دیگر از شرایط در نظر گرفته شده برای پذیرش دانشجویان در هلند بدون مدرک زبان، شرط معدل است. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را دارند، باید حداقل معدل 12 داشته باشند. تنها در این صورت است که می‌توانند به راحتی پذیرش تحصیلی هلند را دریافت کنند.

دریافت لیست نمره دانشگاه برای تحصیل در دانشگاه هلند بدون مدرک زبان

شرکت در دوره آموزشی زبان

نکته بسیار مهمی درباره تحصیل در کشور هلند وجود دارد. بسیاری از دانشگاه‌های این کشور حتی برای پذیرش مقطع کارشناسی شرایط مدرک زبان با آیلتس حداقل نمره 6 را در نظر گرفته‌اند. تنها برخی از دانشگاه‌های هلند امکان تحصیل بدون مدرک زبان را فراهم کرده‌اند که اگر قصد تحصیل بدون مدرک در این دانشگاه‌ها را دارید، لازم است که ابتدا در کورس زبان در هلند شرکت کنید و سپس وارد دانشگاه مورد نظرتان شوید. در غیر این صورت، به هیچ عنوان امکان تحصیل وجود نخواهد داشت.

شرایط تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقاطع مختلف

دانشجویان و دانش‌آموزانی که می‌خواهند برای تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های هلند اقدام کنند، باید علاوه بر مدرک زبان، از شرایط دیگری نیز برخوردار باشند. به همین خاطر، در ادامه این بخش، شرایط مربوط به هر مقطع را به صورت کامل توضیح داده‌ایم.

تحصیل در مدارس هلند بدون مدرک زبان

دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در مدارس کشور هلند را دارند، می‌توانند بدون مدرک زبان در مدرسه مورد نظرشان تحصیل کنند. توجه داشته باشید که تحصیل در مدارس هلند برای اتباع این کشور و افرادی که اقامت هلند را داشته باشند، کاملا رایگان است. اما دروس ارائه شده در این مدارس به زبان هلندی است. در مقابل، مدرسه‌های خصوصی قرار دارند که دروس را به دو زبان هلندی و انگلیسی ارائه می‌دهند.

تحصیل در مدارس هلند بدون مدرک زبان

اگر می‌خواهید بدون مدرک زبان وارد دانشگاه‌های هلند شوید، یکی از راهکارهای پیش روی شما، تحصیل در مدارس هلند و ورود به دانشگاه با مدارک تحصیلی هلندی است. در صورتی که در یکی از مدارس هلند به زبان انگلیسی تحصیل کرده باشید، به راحتی می‌توانید بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان در دانشگاه‌های هلند پذیرش تحصیلی دریافت کنید.

دانش‌آموزانی که می‌خواهند در مدارس هلند تحصیل کنند، باید حداقل 11 سال سن داشته باشند تا ویزای تحصیلی هلند به آن‌ها اعطا شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه، کافی است با کارشناسان ما در مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید تا کارشناسان این مجموعه شما را راهنمایی کنند.

تحصیل در کالج‌های هلند بدون مدرک زبان

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کالج‌های کشور هلند را دارند، تصور می‌کنند که بدون در اختیار داشتن مدرک زبان امکان تحصیل وجود دارد. باید بگوییم که کالج‌های کشور هلند، تنها در برخی از دوره‌ها امکان تحصیل در کالج را بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان می‌دهند. برای اطلاع از دوره‌های آموزشی بدون نیاز به مدرک زبان، باید به وب‌سایت کالج دلخواهتان مراجعه کنید یا با کارشناسان مجموعه بینا اپلای تماس بگیرید.

تحصیل در هلند بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی یکی از پرمتقاضی‌ترین مقاطع برای تحصیل بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان در هلند است. اگر قصد تحصیل در این مقطع را دارید، باید بدانید که دولت هلند معمولا بدون در اختیار داشتن مدرک زبان به شما امکان تحصیل در هلند را نمی‌دهد و باید حتما در آزمون یا دوره زبان در هلند شرکت کرده باشید تا بتوانید در این مقطع تحصیل کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی هلند

به طور کلی، طول دوره تحصیل کارشناسی در هلند چهار سال است و هزینه تحصیل سالیانه در این مقطع، بین 9 تا 15 هزار دلار خواهد بود. توجه داشته باشید که برای مقطع کارشناسی، دولت هلند اجازه کار دانشجویی را به دانشجویان نمی‌دهد.

تحصیل در هلند بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانده‌اند و می‌خواهند برای تحصیل فوق لیسانس در هلند اقدام کنند، باید این نکته را در نظر داشته باشند که دولت هلند به هیچ عنوان امکان تحصیل بدون مدرک زبان را در این مقطع نمی‌دهد. در نتیجه، اگر به دنبال تحصیل کارشناسی ارشد هستید، حتما باید در یکی از آزمون‌های زبان معتبر (ترجیحا آیلتس) شرکت کنید یا مدرک زبان هلندی B1 یا B2 را کسب کنید.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

توجه داشته باشید که طول دوره کارشناسی ارشد در کشور هلند، یک دوره تحصیلی یک تا دو ساله است. هزینه در نظر گرفته شده برای تحصیل در این مقطع، با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی شما، بین 12 تا 14 هزار دلار خواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که برای دریافت پذیرش در این مقطع، تنها دانشجویانی قبول می‌شوند که مدرک آیلتس آن‌ها با نمره بالاتر از 6.5 باشد.

تحصیل در هلند بدون مدرک زبان در مقطع دکترا

بدیهی است که اگر دولت هلند برای تحصیل در مقاطع پایین‌تر و ساده‌تر از دکترا مانند کارشناسی، اجازه تحصیل بدون مدرک زبان را ندارد، این امکان برای مقطع دکترا نیز وجود نداشته باشد. در دکترا، دوره تحصیلی شما فرمت پژوهشی خواهد داشت و دانشجویان باید برای اخذ پذیرش، پروپوزال قوی، انگیزه‌نامه، توصیه‌نامه و مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7 داشته باشند.

اگر در آزمون زمان شرکت کرده‌اید، اما نمره آیلتس شما مقداری پایین است، با ارائه مقالات ISI مختلف می‌توانید این ضعف را به راحتی جبران کنید و شانستان را برای دریافت پذیرش تحصیلی هلند بدون مدرک زبان افزایش دهید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان

همان‌طور که پیش‌تر به این نکته اشاره کردیم، در هیچ‌کدام از مقاطع دانشگاهی امکان تحصیل بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان در هلند وجود ندارد. دانشجویانی که می‌خواهند ویزای تحصلی هلند را دریافت کنند، باید برای اخذ ویزا مدارکی را به سفارت هلند ارائه دهند. در صورتی که در ارائه مدارک هرگونه نقص یا مشکلی دیده شود، ممکن است پروسه اخذ ویزا برایتان با مشکل مواجه شود و نتوانید در بازه زمانی تعریف شده ویزای تحصیلی را دریافت کنید.

از جمله برخی از مدارک مورد نیاز  برای تحصیل در هلند بدو‌ن مدر‌ک ز‌بان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پاسپورتت معتبر
  • مدارک اثبات برخورداری از تمکن مالی لازم
  • نامه دریافت پذیرش تحصیلی
  • رسید مربوط به پرداخت هزینه‌های اخذ ویزا
  • برکه مربوط به دریافت بیمه پزشکی
  • فرم‌های تکمیل شده مربوط به درخواست اخذ ویزا
  • عکس پرسنلی در فرمت رسمی که به تازگی گرفته شده باشد
  • مدارک تحصیلی مقطع قبلی به همراه ترجمه رسمی مدرک و گواهی ریزنمرات

سوالات متداول

خیر. حتی برای تحصیل در مقطع کارشناسی نیز باید مدرک زبان داشته باشید.

بهترین روش برای تحصیل‌ د‌ر هلند‌ بدون مدرک زبان، شرکت در دوره‌های آموزش زبان کالج است.

بله. این دوره‌ها به دو زبان هلندی و انگلیسی برگزار می‌شوند.

به طور کلی بهترین رشته ها برای تحصیل در هلند شامل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق و برخی رشته های مهندسی هستند.

جمع‌بندی

اگر قصد تحصیل‌ د‌ر هلند‌ را دارید و می‌خواهید با کمترین هزینه ممکن این کار را انجام دهید، کافی است با ما در آژانس مهاجرتی بینا اپلای تماس بگیرید. ما می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن، امکان تحصیل در خارج را برای شما فراهم کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، کافی است با کارشناسان بینا اپلای در تماس باشید.