کشور سوئیس را بیشتر بشناسیم!

کشور سوئیس یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان در اروپا واقع شده است. این کشور از لحاظ وسعت کشوری کوچک و دارای ۸ میلیون نفر جمعیت است. کشور سوئیس از ۲۶ ایالت تشکیل شده که هر کدام از آن ها قوانین و مقررات خاص خود را دارند. با وجود اینکه پایتخت این کشور شهری مناسب برای اقامت است اما چندین شهر دیگر آن نیز بالاترین سطح خدماتی، رفاهی و اقتصادی را برای افراد مقیم مهیا نموده اند.

این کشور زیبا و ثروتمند با اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا و لیختن اشتاین هم مرز است. پایتخت این کشور شهر برن بوده و دو شهر ژنو و زوریخ بهترین شهرهای این کشور از لحاظ اقتصاد هستند. دولت سوئیس زبان ‌های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانش را به رسمیت شناخته و واحد پول فرانک سوئیس نیز در این کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

کشور سوئیس و زندگی در آن

سوئیس مقر بزرگترین سازمان های بین المللی نظیر صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. در مرکز شهر ژنو دفتر اروپایی سازمان ملل نیز واقع شده است. حضور ۲۱۰ سازمان بین المللی در سوئیس نشان از اهمیت و امنیت این کشور در بین کشورهای اروپایی می ‌دهد. سوئیس از لحاظ سیاسی آرام ترین کشور دنیا شناخته شده و تاکنون وارد هیچ جنگی نشده است.

با وجود اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست، ولی جهت داد و ستد با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعامل خوبی دارد. علاوه بر بانکداری و شرکت ‌های بیمه که در این کشور وجود دارند و شهرت جهانی هم دارند، صنعت توریسم جایگاه ویژه ای در این کشور و اقتصاد آن دارد.

کشور سوئیس به واسطه وجود کوهستان های زیبا همه ساله میزبان ورزش های برفی است. بررسی شرایط زندگی در سوئیس نشان می دهد که یکی از بهترین و امن ترین کشورهای جهان برای مهاجرت کشور سوئیس خواهد بود.

فرهنگ مردم سوئیس

بررسی فرهنگ مردم سوئیس نشان می دهد که یکی از بهترین کشورها از لحاظ فرهنگی برای مهاجرت این کشور خواهد بود. کشور سوئیس در گذشته تحت تاثیر رسوم همسایگان خود به لحاظ فرهنگی قرار داشت. با این وجود در سالیان اخیر سعی شده که فرهنگ های خاصی در خود به وجود آورده و به تکامل برسد.

تعداد افراد خانواده های سوئیس معمولا محدود است و اغلب آن ها یک یا دو فرزند بیشتر ندارند. مردم سوئیس با حفظ آداب و رسوم گذشته همواره سعی کرده اند که ماهیت بشر دوستانه خود را به نمایش بگذارند. یاد گرفتن سایر نکات فرهنگی کشور سوئیس می تواند برای شما لذت بخش و جالب باشد.

زندگی در سوئیس و فرهنگ مردم

مردم این کشور اهمیت خاصی برای قوانین و مقررات قائل هستند و همواره سعی می کنند حقوق دیگران را رعایت کنند. همچنین کشور سوئیس دارای رسوم سنتی ویژه ای است که زیبایی های خاص خود را به همراه دارند. مردم سوئیس علاوه بر قانونی بودن بسیار فروتن بوده و همواره سعی می ‌کنند این میراث غنی را به سایر مردم جهان نشان دهند.

کشور سوئیس در تلاقی چندین فرهنگ برجسته اروپایی قرار دارد. با توجه به استفاده از زبان های آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی می‌ توان تأثیر فرهنگ این سه کشور را در سوئیس به خوبی مشاهده کرد. یکی از بالاترین نرخ های امید به زندگی مختص به مردم سوئیس است. به لحاظ فرهنگ لباس پوشیدن نیز مردم سوئیس دارای سنت های خاصی هستند.

این کشور بهترین انتخاب برای دوستداران انواع هنر است. میراث فرهنگی سوئیس در بیش از 600 موزه جمع گردیده است که مردم سوئیس به این میراث غنی خود افتخار می کنند. این شرایط و فرهنگ غنی موجب می ‌شود که کشور سوئیس یک گزینه مناسب جهت مهاجرت باشد.

شرایط اقتصادی سوئیس

اقتصاد سوئیس از باثبات ترین اقتصادها در جهان شمرده می ‌شود. امنیت مالی و ثبات سیاسی سوئیس موجب شده که این کشور به عنوان یک گزینه محبوب جهت سرمایه ‌گذاری و سپرده ‌گذاری در بانک ‌ها معرفی شود. با توجه به سرمایه گذاری گسترده افراد خارجی در این کشور می ‌توان گفت که اقتصاد سوئیس به افراد و سرمایه گذاران خارجی وابستگی خاصی دارد.

شرایط اقتصادی موجود در این کشور موجب شده که نرخ بیکاری، مالیات و نرخ تولید ناخالص و همچنین تورم بسیار پایین باشد و افراد به راحتی بتوانند مشغول به انجام فعالیت های اقتصادی شوند. همانگونه که بیان کردیم این کشور تاکنون وارد هیچ جنگی نشده و امنیت بسیار بالایی جهت زندگی در آنجا برای شما فراهم می شود. این شرایط موجب می شود که سرمایه گذاری در این کشور با اطمینان بالا توسط افراد و تاجران انجام پذیرد.

زندگی در سوئیس و شرایط اقتصادی

مهمترین بخش در اقتصاد سوئیس می تواند خدمات باشد. این بخش که مشاغل بالایی در خود جای داده بهترین گزینه جهت سرمایه گذاری و پیدا کردن شغل است. از دیگر بخش‌ های اقتصادی کشور سوئیس می توان به بخش کشاورزی اشاره کرد.

تاکید بر بازار آزاد در سیاست جاری سوئیس موجب شده که بسیاری از کالاهای وارداتی نیاز به پرداخت تعرفه گمرکی نداشته باشند. در سال‌ های گذشته کسب و کار مناسب این کشور به گونه ای بوده که رشد اقتصادی را مشاهده کرده اند.

از سوی دیگر فعالیت های خدماتی مانند موسسات بیمه، گردشگری، بانک ها و سایر خدمات سرمایه گذاران خارجی را بیش از پیش به خود جذب کرده است. این عمل می‌ تواند درآمد هنگفتی برای کشور به همراه داشته باشد و وابستگی جهان به سوئیس روز به روز بیشتر خواهد شد.

وجود اصل آزادی در موسسات کشور سوئیس موجب شده که اقتصاد سوئیس رشد چشمگیری داشته باشد و بتواند به راحتی نیازهای افراد را پاسخگو باشد. با این وجود دولت سعی می کند در مواقعی خاص دخالت خود را در بازار نشان داده و مشغول به سامان دادن فعالیت‌های اقتصادی شود. شرایط زندگی در سوئیس این را نشان می دهد که به راحتی می توانید امکانات رفاهی و خدماتی را دریافت کنید.

از مزایایی که اقتصاد سوئیس را معمولاً به پیشرفت وا داشته می توان به موقعیت استراتژیک سوئیس اشاره کرد. علاوه بر این سطح بالا تحصیلات و مهارت افراد موجب شده که یک کانال مناسب میان آموزش و بازار کار ایجاد شود.

وضعیت بهداشت و درمان در سوئیس

بررسی ‌ها نشان می ‌دهد که سیستم مراقبتی و بهداشتی در سوئیس یکی از بهترین سیستم ها در جهان خواهد بود. شبکه گسترده ‌ای از پزشکان متخصص و بیمارستان ها که در این کشور وجود دارد به خوبی می توانند نیازهای پزشکی و درمانی شما را پاسخگو باشند. این گستردگی موجب شده که برای درمان بیماران لیست انتظار وجود نداشته باشد و پزشکان به راحتی بتوانند بیماران را ملاقات کنند.

بهره مندی از جدیدترین تکنولوژی ها در امکانات کشور سوئیس موجب شده که زندگی در سوئیس آسان و با امکانات رفاهی بهداشتی همراه باشد. بیماران به راحتی می‌ توانند با انتخاب پزشک خود دسترسی مستقیم به متخصصان داشته باشند. مراقبت های پزشکی عمدتاً توسط پزشکان خصوصی و با هزینه کم در بیمارستان‌های دولتی انجام می پذیرد.

زندگی در سوئیس و وضعیت بهداشت و درمان

به لحاظ بیمه قوانین خاصی که در سوئیس وجود دارد افراد را موظف می کند بیمه درمانی عمومی دریافت کنند. هر فرد مقیم در این کشور باید سه ماه پس از ورود به این کشور بیمه خدمات درمانی خود را دریافت کند. بیمه اجباری یا بیمه خدمات پزشکی در این کشور، خانم های باردار و افرادی که حادثه دیده اند را به شکل رایگان درمان می کنند.

علاوه بر موارد گفته شده در بالا بیمه نامه شامل تجویز دارو توسط پزشک نیز خواهد شد. رشد و گستردگی خدمات پزشکی، بیمارستان ‌ها، درمانگاه ها و وجود متخصصین موجب شده که شما در شهرهای مختلف سوئیس بتوانید از امکانات بهداشتی مناسبی بهره مند شوید.

تحصیل در سوئیس

نظام آموزشی ارزشمند و قدرتمند کشور سوئیس همواره توانسته نیازهای افراد جهت تحصیل در این کشور را پاسخگو باشد. این کشور هزینه ‌های بسیار پایینی جهت تحصیل دریافت می‌ کند. از آسان ترین روش ها جهت مهاجرت می‌ توان به تحصیل در سوئیس اشاره کرد. آموزش به شهروندان سوئیس به شکل رایگان ارائه می شود.

مدارس سوئیس به حدی پیشرفته هستند که حرف اول را در سطح دنیا می زنند. استفاده از ویزای تحصیلی سوئیس، دروازه ای برای ورود به دانشگاه های برتر دنیا خواهد بود. دانش آموزان خارجی به راحتی می‌ توانند با ثبت نام در مدارس بین المللی و شبانه روزی مشغول به تحصیل در این کشور شوند.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

زندگی در سوئیس و تحصیل

سطح امکانات تحصیلی و رفاهی مناسب در سوئیس نشان می دهد که دانش آموزان اختیار کامل از تجهیزات آموزشی خواهند داشت. بهره مندی از کتابخانه های بزرگ، آزمایشگاه ها، اساتید برجسته و سالن های ورزشی در مدارس نشانه اهمیت دادن این کشور به تحصیل است.

مطلب پیشنهادی:

همان طور که اشاره گردید، از بهترین روش هایی که می توانید جهت مهاجرت به سوئیس انتخاب کنید، اقامت از طریق کار و تحصیل است. قوانین این کشور به شما اجازه می دهد که علاوه بر تحصیل مشغول به انجام کار شوید. حقوق مناسبی که دریافت می کنید به راحتی می تواند بخشی از هزینه زندگی و تحصیل شما را پرداخت کند. برای تحصیل در مقاطع بالا شما باید مدرک دیپلم معتبر ارائه دهید. تحصیل در این دوره بر اساس اعلامیه بولونیا انجام پذیر خواهد بود.

شرایط زندگی دانش آموزان در سوئیس

جهت تحصیل در کشور سوئیس شما می توانید از دانشگاه فنی حرفه ای و یا پژوهشی و تحقیقاتی استفاده کنید. دانشگاه های سوئیس دارای سطح علمی بسیار بالایی بوده و نظارت خاصی بر دستگاه آموزشی و تحصیلی خواهند داشت. از رشته های محبوب در کشور سوئیس می توان به رشته حقوق، رشته های فنی و مهندسی مانند مکانیک و همچنین علوم اقتصادی اشاره کرد.

کشور کوهستانی و زیبای سوئیس انواع مشاغل و نیازها را به شما ارائه خواهد داد. سالیانه اساتید بزرگی در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل و کسب دانش می شوند. لازم به ذکر است که آموزش رایگان برای شهروندان سوئیس 9 سال و به صورت اجباری است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در سوئیس در مقاطع گوناگوی می توانید به صفحات زیر مراجعه کنید:

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

وضعیت کار در سوئیس

کشور سوئیس علاوه‌ بر اینکه کشوری جذاب برای تفریح است، کشوری محبوب برای مهاجرت و کار خواهد بود. استانداردهای بالای زندگی و مالیات در این کشور موجب می ‌شود که افراد به راحتی بتوانند مشغول به کار شوند. چنانچه قصد مهاجرت به این کشور را برای کار دارید شما باید مجوز کار را دریافت کنید.

دولت سوئیس قوانینی ایجاد کرده که کارگران خارجی باید مجوز کار دریافت کرده و میزان محدودی برای آن وجود خواهد داشت. جهت زندگی در سوئیس شما باید به دنبال یک شغل مناسب باشید. بررسی شرایط زندگی در سوئیس نشان می دهد که امکانات رفاهی و مشاغل زیادی که در اختیار شما قرار دارند به خوبی پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود.

شهروندانی که در اتحادیه اروپا عضویت دارند به راحتی می توانند جهت دریافت ویزای کار اقدام کنند. برای شهروندانی از سایر کشورها مانند ایران فرد باید برای مشاغل حرفه ای اقدام به دریافت ویزا کنید. تحصیلات عالی نقش بسزایی در ویزای کار برای شما خواهد داشت. شما ابتدا باید پیشنهاد شغلی داشته باشید. پس از آن کارفرما شما را به محل امور مهاجرت برده و در دبیرخانه امور مهاجرت برای شما تاییدیه دریافت خواهد کرد.

هنگامی که قصد مهاجرت به سوئیس را دارید نرخ بیکاری را به خوبی بررسی کنید. نرخ بیکاری در سوئیس همواره زیر ۵ درصد بوده است. شما با داشتن تحصیلات عالی به راحتی می توانید شغل مناسب را پیدا کرده و درآمد مناسبی در این کشور داشته باشید. چنانچه قصد دریافت مجوز کار را دارید باید شرایط خاصی را داشته باشید. این شرایط برای افراد عبارتند از:

  • حداقل سن ۲۲ سال و حداکثر سن ۳۹ سال
  • داشتن تجربه کاری کافی
  • دارا بودن مدارک تحصیلی عالی حداقل لیسانس

شما با داشتن این شرایط می توانید شغل مناسب خود را پیدا کنید و به کار در سوئیس بپردازید. شرایط زندگی در این کشور نشان می دهد که با یک شغل مناسب درآمد بالایی خواهید داشت. زندگی در سوئیس به راحتی و با در اختیار داشتن امکانات رفاهی یک گزینه محبوب برای مهاجرت خواهد بود.

شرایط زندگی در شهرهای مختلف سوئیس

شما برای انتخاب شهر مناسب جهت کار یا تحصیل در کشور سوئیس گزینه ‌های متعددی پیش رو خواهید داشت. اغلب شهرهای سوئیس با بهره مندی از شرایط ایده آل و امکانات مناسب به خوبی پاسخگوی نیازهای شما خواهند بود. از مشهورترین شهرهای سوئیس می توان علاوه بر برن به عنوان پایتخت شهرهای بازل، لوزان، ژنو و زوریخ را نام برد.

هر کدام از این شهرها علاوه بر زیبایی هایی که دارند از لحاظ تحصیل، کار و بیمه نیز تفاوت ‌های محسوسی با یکدیگر دارند. از این رو چنانچه قصد مهاجرت به سوئیس را دارید باید هدف خود را مشخص کرده و اطلاعات کافی از شهرها داشته باشید. سپس، بسته به دیدگاه خود و شرایط موجود بهترین شهر را جهت تحصیل و کار انتخاب کنید.

زندگی در ژنو سوئیس

ژنو

ژنو به عنوان یکی از سیاسی ترین شهرهای جهان مقر اصلی سازمان های جهانی مانند سازمان صلیب سرخ، سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل است. از این شهر به عنوان پایتخت سیاسی سوئیس نیز نام برده می شود. مناطق و موقعیت چشم نواز و حیرت انگیزی که در این شهر وجود دارد یک گزینه رویایی جهت مهاجرت پیش روی شما قرار خواهد داشت. علاوه بر این آثار باستانی و تاریخچه غنی این شهر به خوبی شهر ژنو را به عنوان یک گزینه توریستی معرفی کرده است. این شهر دارای استانداردهای بالا بوده و میزان کسب و کار در این شهر به خوبی رشد کرده است. ژنو، یکی از گران ترین شهرهای سوئیس می باشد.

زندگی در زوریخ سوئیس

زوریخ

شهر زوریخ نیز به عنوان قطب اقتصادی و گردشگری در سوئیس محسوب می ‌شود. بهره مندی از آثار تاریخی چشم‌ نواز و معماری مدرن در این شهر موجب جذب توریست به تعداد بالا می شود. افراد سالمند ترجیح می دهند در اطراف شهر زوریخ زندگی کنند. بر اساس بررسی هایی که توسط سازمان ها و وب سایت های معتبر انجام می ‌گیرد به لحاظ سرانه درآمد فردی، امکانات بهداشتی و اجتماعی همواره این شهر جزء ۱۵ شهر برتر جهان قرار داشته است. لازم به ذکر است که زوریخ به عنوان شهری با بالاترین کیفیت زندگی در جهان معروف است.

زندگی در برن سوئیس

برن

افرادی که به دنبال محیطی آرام برای زندگی کردن می باشند، این شهر را ترجیح می دهند. پایتخت سوئیس، میراث جهانی یونسکو است که تمام تصمیمات مهم سیاسی در آن گرفته می شود.

زندگی در لوزان سوئیس

لوزان

شهر لوزان درست در کنار دریاچه ژنو نشسته است و اطراف آن را کوه های برفی زیبا فرا گرفته است. شهری فرانسوی زبان مناسب برای کوهنوردی و شنا! لوزان با شکلات و پنیر سوئیسی نیز شناخته می شود که می توانید در رستوران ها و کافه های محلی به این خوشمزه های سوئیسی دسترسی داشته باشید. مقر کمیته بین المللی المپیک نیز در این شهر واقع گردیده است.

زندگی در بازل سوئیس

بازل

بازل از دیگر شهرهای مطرح سوئیس می باشد، که در مجاورت رودخانه راین واقع گردیده است. شهری که 300 روز آفتابی را در سال تجربه می کند! این شهر به دلیل موقعیت استراتژیکی که دارد علاوه بر صنعت گردشگری یکی از مراکز صنعتی به ویژه صنایع شیمیایی و دارویی است. یکی از عوامل شهرت شهر بازل ورزش و به ویژه فوتبال است. اقتصاد بازل به صادرات و واردات و صنایع شیمیایی و داروسازی وابسته است.

در یک کلام، شرایط زندگی در سوئیس و هر کدام از این شهرها به خوبی تمام نیازهای شما از زندگی در کشوری پیشرفته را برطرف خواهند کرد. به طور کلی سیاست های پایدار امنیت مالی و شغلی و همچنین روابط دیپلماسی این کشور موجب می ‌شود که اقتصاد قدرتمندی در این کشور شاهد باشیم. شما می توانید هر کدام از شهرها را جهت مهاجرت انتخاب کنید. زندگی در سوئیس و شهرهای مختلف آن به خوبی پاسخگوی نیازهای شما از یک کشور پیشرفته را خواهند بود.

هزینه های زندگی در سوئیس

این که سوئیس کشوری گران است بر هیچکس پوشیده نیست. با این حال هزینه زندگی در این کشور با توجه به درآمد می تواند مناسب باشد. بررسی شرایط نشان می ‌دهد میزان درآمد در این کشور نسبت به هزینه دارای مقدار بالاتری خواهد بود. به همین منظور تعادل کار و زندگی به بهترین شکل ممکن در سوئیس رعایت می شود.

هزینه اقامت در کشور سوئیس با توجه به سبک زندگی شما متغیر خواهد بود. به طور مثال، هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه حدود 2 هزار فرانک (معادل 2150 دلار) در ماه است. به این مبلغ هزینه های زندگی را نیز باید اضافه نمایید (1500 فرانک معادل 1600 دلار). شهرهای مختلف کشور سوئیس، هزینه های متفاوتی برای خدمات ارائه شده دریافت خواهند کرد. با این وجود بررسی شرایط زندگی در سوئیس نشان می دهد با توجه به درآمد مناسب هزینه های مقبولی خواهید داشت. شایان ذکر است که این کشور، در میان 12 کشور محبوب برای مهاجران قرار گرفته است.

در ادامه از طریق لینک زیر می‌توانید تمام جزئیات هزینه‌های زندگی در سوئیس را مشاهده کنید:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Swaziland

میانگین درآمد در سوئیس

سطح درآمد افراد مقیم در سوئیس بالاتر از حد متوسط اروپا و جهان است. میانگین درآمد در سوئیس با توجه به شغل شما می تواند متفاوت باشد. مدارک تحصیلی نقش بسیار بالایی در میانگین درآمد شما در کشور سوئیس خواهند داشت. سوئیس پس از کشور دانمارک یک کشور مناسب جهت کار معرفی می شود. متوسط میزان درآمد ماهیانه در سوئیس 6500 فرانک (7000 دلار) است؛ همان طور که عنوان شد، این مقدار نشان از بالا بودن میزان درآمد نه تنها در سوئیس بلکه در کل اروپا است. بررسی شرایط زندگی در سوئیس و میانگین درآمدی در این کشور نشان از بالا بودن سطح زندگی خواهد بود.

طبق آمار OECD میزان رضایت شهروندان سوئیس از زندگی در این کشور بالاتر از متوسط (7.5) است.

مزایای زندگی در سوئیس

بررسی شرایط و مزایا و معایب زندگی در سوئیس نشان می دهد که این کشور یک گزینه مناسب جهت مهاجرت خواهد بود. به عنوان یکی از اقتصادی ترین کشورهای جهان همواره از مهاجرپذیرترین کشورها نیز شمرده می ‌شود. مزایایی که جهت زندگی در سوئیس وجود دارد به خوبی می تواند پاسخگوی نیازهای هر مهاجر باشد. استفاده از زیرساخت‌ های طبقه جهانی، بی طرفی سیاسی و ایمنی بالا موجب می شود که افراد به راحتی این کشور را جهت اقامت انتخاب کنند.

شرایط زندگی در سوئیس به گونه‌ ای است که شما می ‌توانید با شغل مناسب هزینه های زندگی را تامین کنید. وجود مزایای گسترده و اقتصاد مناسب در این کشور موجب شده که معایب مهاجرت به این کشور به چشم نیامده و یک گزینه مناسب برای مهاجرت باشد.

در ادامه چند دلیل اصلی برای اینکه مهاجرت به سوئیس می تواند برای شما مفید باشد آورده ایم:

فرصت های کاری

مشهورترین دلیل مهاجرت برای افراد به دلیل یافتن شغل مناسب است. اگر به دنبال پیشرفت در بازار کار هستید، سوئیس گزینه ای ایده آل است؛ چرا که حقوق دریافتی در این کشور دو و یا حتی سه برابر سایر کشورهای اروپایی است. افرادی که در ژنو و زوریخ زندگی می کنند متوسط درآمد بالایی در جهان دارند.

آموزش

سوئیس دارای یکی از برترین سیستم های آموزشی در جهان است. اگر با خانواده خود در حال مهاجرت هستید، لازم است بدانید که مجموعه ای از مدارس دولتی، بین المللی و انگلیسی زبان برای فرزندان شما در این کشور وجود دارد. 12 دانشگاه برتر و 7 موسسه علمی کاربردی در مناطق مختلف سوئیس مستقر هستند.

بهداشت و درمان

امید به زندگی در سوئیس بسیار زیاد است؛ 79 سال برای مردان و 84 سال برای بانوان! این امر نشان از سیستم مراقبتی بهداشتی باکیفیت دارد. همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم بعد از مهاجرت به سوئیس بعد از گذشت 3 ماه از نقل مکان بیمه خدمات درمانی اجباری است.

طبیعت بکر

مناظر زیبای سوئیس از کوه های چشمگیر تا دریاچه های آرام بسیار معروف هستند. دما در مناطق مختلف متفاوت است؛ در جنوب گرمتر و در شمال سردتر. تابستان های مدیترانه ای دارد و در جولای و آگوست دما تا 30 درجه سانتی گراد می رسد. این درحالی است که ژانویه و فوریه سردترین ماه های سال هستند.

ورزش

اگر فعال هستید و اهل ورزش، سوئیس بهترین کشور برای شما است. فعالیت های ورزشی در فضای باز مانند اسکی، اسنوبورد، کوهنوردی و حتی ورزش های سنتی شهرت زیادی دارند. سوئیس، سالانه بیش از 8 میلیون گردشگر بین المللی را جذب می کند که بسیاری از پیست های معروف سوئیس (مانند Zermatt و Verbier) میزبان این گردشگران هستند.

تنوع زبان

در این کشور چهار زبان رسمی وجود دارد؛ زبان ‌های فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومانش. علاوه بر این، به دلیل اینکه در این کشور زبان انگلیسی به طور گسترده ای صحبت می شود، فرصت های زیادی برای نیروی کار انگلیسی زبان وجود دارد. با این وجود، یادگیری زبان های محلی نیز ارزش زیادی دارد.

امنیت

زندگی در سوئیس بسیار آرام است و این کشور از امن ترین کشورهای جهان برای زندگی و تشکیل خانواده در اروپا است.

ثبات

سوئیس نه تنها کشوری امن است، بلکه دارای سابقه بی طرفی است و یکی از پایدارترین اقتصادهای جهان را دارد. در طی رکودهای اقتصادی سوئیس از جمله کشورهایی است که آسیبی ندیده است و پناهگاهی امن برای سرمایه گذاران است. امنیت سرمایه گذاری در این کشور به حدی بالا است که امروزه بزرگترین بانک ها و موسسات سرمایه گذاری جهان در این کشور دایر هستند.

پاکیزه و زیبا

براساس شاخص علملکرد زیست محیطی، سوئیس رتبه نخست پاک ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است. این کشور، به دلیل پاکیزگی و استانداردهای بالای بهداشتی و محیط زیستی شهرت فراوانی دارد.

سخن پایانی

مهاجرت به سوئیس تصمیم بزرگی است! شاید دوست داشته باشید در کشوری جدید زندگی کنید اما نگران فرهنگ و سبک زندگی متفاوت در آنجا باشید. به همین دلیل در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که اطلاعاتی را در رابطه با جنبه های مختلف زندگی در سوئیس بیان کنیم. این اطلاعات به شما کمک می کند که شرایط زندگی در سوئیس را به طور کامل بدانید و بتوانید بهتر برای زندگی در این کشور تصمیم بگیرید.

کشور سوئیس با سطح اقتصادی فوق العاده و با بالا بودن میزان مشاغل خیال شما را از اقامت و شاغل بودن راحت خواهد کرد. شما با بررسی شرایط زندگی در سوئیس متوجه سطح بالای زندگی در این کشور خواهید شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در زمینه ویزای سوئیس با موسسه بینا در ارتباط باشید. این موسسه با دارا بودن مشاوران و متخصصان حقوقی خبره یکی از برترین موسسات در زمینه مهاجرت به سوئیس است.

سوالات متداول درباره زندگی در سوئیس

متوسط میزان درآمد ماهیانه در سوئیس 6500 فرانک (7000 دلار) است. این مقدار با توجه به شهر و نوع شغل متفاوت است.

برای جاره یک آپارتمان یک خوابه در زوریخ و ژنو به طور متوسط باید مبلغ 2000 فرانک (2150 دلار) ماهانه پرداخت کرد.

با توجه به نوع دانشگاه متفاوت است؛ دانشگاه دولتی بسیار ارزان تر از دانشگاه خصوصی است؛ به طور متوسط هزینه تحصیل سالانه برابر 2000 فرانک (2150 دلار) است.

بله، بیمه خدمات درمانی اجباری است و ماهانه مبلغ 300 فرانک (320 دلار) باید پرداخت کرد.

از جمله مزیت های زندگی در سوئیس: کیفیت بالای زندگی، نرخ بیکاری پایین، امید بخ زندگی بالا، امنیت بالا، ثبات اقتصادی، فرصت های شغلی فراوان، درآمد بالا و غیره.

اجاره خانه در سوئیس فرایندی زمانبر است؛ بانکداری فرایندی آسان ولی گران است؛ ملاقات با شهروندان سوئیس سخت است و شهر گرانی است.