ویزای تضمینی هلند: رویا یا واقعیت؟

در واقعیت چیزی به نام ویزای تضمینی هلند وجود ندارد. فرآیند درخواست ویزا برای ارزیابی صلاحیت هر متقاضی بر اساس هدف از بازدید، ثبات مالی، پیوندها با کشور خود و رعایت الزامات خاص هر ویزا طراحی شده است.

درک این نکته مهم است که فرآیند اخذ ویزای هلند خودکار نیست و واجد شرایط بودن دریافت ویزا را تضمین نمی کند. تصمیم در نهایت با مقامات مهاجرت هلند است و آنها هر درخواست را به صورت موردی ارزیابی می کنند.

انواع ویزا‌ی ‌هلند‌‌‌

در حال حاضر بیش از 5 نوع ویزای کشور هلند وجود دارد که متقاضیانی که کشور هلند برای مهاجرت را انتخاب کرده اند می‌توانند با توجه به شرایط خود برای دریافت آن‌ها اقدام کنند. در ادامه با انواع این ویزاها و روش دریافت آن‌ها آشنا می‌شویم.

ویزای توریستی کوتاه‌مدت هلند

ویزای توریستی کوتاه‌مدت هلند

متقاضیانی که به دنبال اخذ ویزای توریستی هلند هستند، می‌توانند برای دریافت ویزای توریستی یک بار ورود این کشور اقدام کنند. توجه داشته باشید که در برخی مواقع به این ویزا، ویزای کوتاه‌مدت ورود هم گفته می‌شود.

مدت زمان اعتبار ویزای کوتاه‌مدت کشور هلند، 90 روز است. به این معنی که در یک بازه زمانی 6 ماهه، می‌توانید تا 90 روز در هلند اقامت داشته باشید. البته باید به این موضوع توجه کنید که بعد از اتمام اعتبار ویزا یا یک بار خروج از این کشور، دیگر امکان ورود به هلند را نخواهید داشت.

به طور کلی، شرایط دریافت ویزای توریستی کشور هلند ساده است و به راحتی می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. برای این منظور، لازم است که تمام مدارک مورد نیاز را در اختیار داشته باشید و به سفارت این کشور ارائه دهید. در عین حال، لازم است که هیچ سوء سابقه‌ای هم نداشته باشید.

ویزای توریستی بلندمدت هلند

متقاضیانی که قصد دریافت ویزای توریستی بلندمدت کشور هلند را دارند، باید این نکته را در نظر داشته باشید که این ویزا همان ویزای شنگن است و برای مدت 5 سال صادر می‌شود. با در اختیار داشتن این ویزا، می‌توانید هر چند دفعه‌ای که خواستید، از کشور خارج  شوید و دوباره به هلند سفر کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که با هر بار ورود به این کشور، امکان اقامت حداکثر 90 روز را به هلند دارید. در صورتی که می‌خواهید بیشتر از 90 روز را به صورت دائم در هلند اقامت داشته باشید، باید بعد از این مدت، چند روز از کشور خارج شوید و دوباره به آن برگردید.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

ویزای ترانزیت هلند

ویزای ترانزیت هلند

با کمک ویزای ترانزیت هلند می‌توانید برای مدت بسیار کوتاهی در این کشور حضور داشته باشید. این ویزا معمولا برای مسافران هواپیماها صادر می‌شود و به آن‌ها این اجازه را می‌دهد تا بتوانند وارد فرودگاه‌های هلند شوند و هواپیمای خود را عوض کنند.

ویزای بازگشتی هلند

ویزای بازگشتی هلند یا Return Visa، به افرادی که در هلند اقامت دارند، این اجاره را می‌دهد تا با دلیل موجهی مانند فوت اقوام یا گم کردن مدارک، از هلند خارج شوند و دوباره به این کشور برگردند. با داشتن این ویزا، حتی اگر کارت اقامتتان را گم کرده باشید هم می‌توانید به هلند برگردید.

ویزای کاری کشور هلند

ویزای کاری کشور هلند

یکی از انواع دیگر ویزای کشور هلند، ویزای کاری این کشور است. برای اخذ ویزای کاری این کشور، لازم است شرایطی دقیقا مانند اخذ ویزای شنگن را داشته باشید. اگر می‌خواهید ویزای کاری هلند را دریافت کنید، لازم است که ابتدا در یک عنوان شغلی در این کشور پذیرفته شوید. بعد از پذیرفته شدن، باید از جانب کارفرما، دعوت‌نامه کاری را دریافت کنید. تنها با در اختیار داشتن دعوت‌نامه است که می‌توانید ویزای کاری هلند را دریافت کنید.

بسیاری از افرادی که می‌خواهند برای اخذ اقامت دائم کشور هلند اقدام کنند، می‌توانند به سراغ ویزای کاری این کشور بروند. در ابتدا، ویزای کاری هلند را به مدت چند سال دریافت می‌کنید. بعد از گذشت حدودا 5 سال، می‌توانید ویزای موقت خود را به ویزای دائمی این کشور تبدیل کنید و برای همیشه در هلند اقامت داشته باشید.

ویزای تجاری کشور هلند

ویزای تجاری کشور هلند

ویزای تجاری شنگن به ایرانیانی که قصد انجام فعالیت‌های تجاری را دارند، اجازه اقامت در هلند را می‌دهد. برای اخذ این ویزا، باید تمام اطلاعات مربوط به تجارتی که قصد انجام دادن آن را دارید، ارائه دهید. از جمله این اطلاعات می‌توان به تمام مجوزها و مدارک مربوط به کسب و کار اشاره کرد.

ویزای تحصیلی هلند

یکی از محبوب‌ترین ویزاهای تحصیلی در کشور هلند، ویزای تحصیلی است که سالانه دانشجویان و دانش‌آموزان ایرانی زیادی برای دریافت این بورسیه اقدام می‌کنند. این بورسیه از نوع اقامت دائم است و تا پایان مقطع تحصیلی مورد نظر متقاضی اعتبار دارد. برای دریافت این نوع ویزا هم لازم است که حداقل معدل مورد نیاز را کسب کرده و تمام مدارک تحصیلی مقاطع قبلی خودتان را در اختیار داشته باشید. همچنین لازم است که قبل از دریافت این ویزا، از مرکز آموزشی مورد نظر پذیرش تحصیلی و نامه پذیرش را دریافت کنید. در غیر این صورت، ویزای تحصیلی هلند را دریافت نخواهید کرد.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه ویزا‌ی ‌هلند‌‌‌

هزینه ویزای شینگن هلند به صورت زیر است:

دسته‌بندیهزینه
بزرگسال۸۰ یورو
کودکان ۶-۱۲ سال۴۰ یورو
کودکان زیر ۶ سالرایگان

هزینه اخذ برخی از انواع دیگر ویزای هلند هم به صورت زیر است:

دسته‌بندیهزینه
ویزای کار۳۸۰ یورو
ویزای تحصیلی۲۲۸ یورو
ویزای همراه همسر۲۲۸ یورو
ویزای همراه فرزند۷۶ یورو
ویزای درمانی۱۲۰۱ یورو

برای مشاهده لیست کامل ویزاهای هلند و هزینه اخذ هر کدام می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://visaguide.world/europe/netherlands-visa/fees/

مدارک لازم برای ویزا‌ی ‌هلند‌‌

مدارک لازم برای ویزا‌ی ‌هلند‌‌

در ادامه با برخی از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا‌ی ‌هلند‌‌ آشنا می‌شویم:

 • گواهش اشتغال به کار
 • مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی مانند گواهی ریزنمرات
 • ترجمه رسمی برخی از مدارک مانند مدرک تحصیلی قبلی
 • فیش‌های حقوقی
 • سابقه بیمه
 • جواز کسب‌وکار
 • سند ملک
 • گواهش گردش مالی
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • مدارک مربوط به رزرو هتل
 • بلیط پرواز به هلند

متقاضیانی که قصد دریافت ویزا‌ی ‌هلند‌‌ را دارند، باید به طور کلی مدارک بالا را در اختیار داشته باشند. توجه داشته باشید که نقص در ارائه مدارک لازم منجر به رد درخواست اخذ ویزای این کشور می‌شود.

لطفا دقت کنید که برخی از این مدارک، مخصوص انواع خاصی از ویزا‌ی ‌هلند‌ هستند و ممکن است برای اخذ ویزای دیگری به برخی از آن‌ها نیاز نداشته باشید.

مراحل اخذ ویزا‌ی ‌هلند‌‌

اگر به دنبال دریافت ویزا‌ی ‌هلند‌‌ هستید، باید با مراحل اخذ ویزای این کشور آشنا باشید.

در ادامه با مراحل دریافت ویزای کشور هلند آشنا می‌شویم:

 1. انتخاب نوع ویزا: برای دریافت ویزای کشور هلند، ابتدا باید نوع ویزای مناسب خود را انتخاب و متناسب با نوع ویزای درخواستی برای اخذ آن اقدام کنید
 2. تهیه تمام مدارک مورد نیاز: بعد از اینکه نوع ویزای دلخواه را برای دریافت در هلند انتخاب کردید، نوبت به تهیه مدارک می‌رسد. توجه داشته باشید که باید تمام مدارک مورد نیاز را مطابق با شرایط سفارت و دولت هلند آماده کنید
 3. نوبت‌گیری برای سفارت: جهت ثبت درخواست اخذ ویزا، ارائه مدارک و انگشت‌نگاری لازم است که از سفارت این کشور نوبت بگیرید. توجه داشته باشید که نوبت‌دهی در سفارت به دو نوع عادی و فوری تقسیم می‌شود
 4. مراجعه به سفارت: باید در زمان و ساعت تعیین شده برای ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت هلند مراجعه کنید
 5. اخذ ویزا‌ی ‌هلند‌‌: بعد از ارائه مدارک، درخواست شما و مدارکتان برای دریافت ویزای این کشور بررسی می‌شوند. در صورتی که از شرایط لازم برخوردار باشید، ویزا‌ی ‌هلند‌ را دریافت خواهید کرد
 
توجه داشته باشید که عدم آشنایی با مراحل گفته شده ممکن است باعث ایجاد تاخیر طولانی در روند اخذ ویزای این کشور شود. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم حتما با مراحل اخذ ویزای این کشور آشنا باشید.

زمان لازم برای صدور ویزا‌ی ‌هلند‌

به طور کلی، حداقل زمان ممکن برای صدور ویزا 20 روز است. در حالی که در بیشترین حالت ممکن، ممکن است این زمان به 2 تا 3 ماه برسد.

به طور کلی، می‌توان گفت که زمان لازم برای صدور ویزای هلند بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد. مدت زمان لازم برای بررسی شرایط و اعطای ویزا‌ی ‌هلند‌ از زمان طی کردن تمامی مراحل شروع می‌شود.

دلایلی ریجکتی ویزا‌ی ‌هلند‌

ریجکتی ویزا‌ی ‌هلند‌

دلایل زیادی وجود دارند که باعث می‌شوند تا نتوانید ویزا‌ی ‌هلند‌ را دریافت کنید و درخواستتان برای اخذ ویزای این کشور رد یا به اصطلاح ریجکت شود. توجه داشته باشید که آمار ریجکت کردن درخواست ویزا در هلند نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر پایین‌تر است و معمولا می‌توانید به راحتی ویزای این کشور را دریافت کنید.

در ادامه با دلایل ریجکت شدن درخواست ویزا‌ی ‌هلند‌ آشنا می‌شویم:

 • برخورداری از سوء سابقه کیفری
 • وجود نقص در مدارک ارائه شده
 • جعلی بودن مدارک ارائه شده
 • عدم اطمینان افسر از اینکه بعد از اتمام اعتبار ویزا به کشور مبدا خود برمی‌گردید یا خیر
 • خطر ملی شمرده شدن از نظر دولت کشور هلند

رفع ریجکتی ویزای هلند

اگر با مشکل ریجکت شدن درخواست اخذ ویزای هلند مواجه شده‌اید و به دنبال رفع این مشکل هستید، باید بگوییم که در حالت کلی دو روش برای رفع ریجکتی پیش روی شما قرار دارد که باید متناسب با شرایط خود از طریق یکی از این روش‌ها اقدام کنید.

در ادامه با دو روش برای رفع ریجکتی ویزا‌ی ‌هلند‌ آشنا می‌شویم:

 • در بسیاری از مواقع به دلیل عدم واضح بودن دلیل سفر به کشور هلند، درخواستتان برای اخذ ویزای این کشور رد می‌شود. در نتیجه، برای رفع ریجکتی باید دلیل خود را از سفر به این کشور به صورت کاملا واضح بیان کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید برای تحصیل به هلند سفر کنید، باید تمام مدارک مربوط به نامه پذیرش تحصیلی را در اختیار داشته باشید
 • در صورتی که افسر مطمئن نشود که بعد از اتمام ویزا‌ی ‌هلند‌‌ به کشور مبدا برمی‌گردید، درخواست ویزا‌ی ‌هلند‌تان را ریجکت می‌کند. در نتیجه، باید با ارائه مدارک مختلفی مانند مدارک شغلی و ملکی خود مبنی بر بازگشت بعد از اتمام ویزا، افسر را از این موضوع مطمئن کنید

نحوه دریافت وقت سفارت هلند

سفارت ‌هلند‌ در ایران

اگر می‌خواهید برای اخذ ویزا‌ی ‌هلند‌ از سفارت هلند نوبت بگیرید، لازم است که از طریق کارگزاری VFS Global اقدم کنید. توجه داشته باشید که معمولا برای دریافت ویزای کشور هلند، نیازی به انجام مصاحبه ندارید. بلکه تنها برای انگشت‌نگاری و ارائه مدارک مورد نیاز برای نوبت سفارت را دریافت کنید.

آدرس سفارت هلند در تهران

مجموعه VFS Global یک کارگزاری است که با بعضی از دولت‌های خارجی همکاری و برای سفارت آن‌ها خدمات خاصی را ارائه می‌دهد. ایرانیانی که می‌خواهند به هلند سفر کنند، باید از طریق VFS Global درخواست خود را به سفارت هلند ارائه دهند.

 • آدرس ساختمان سفارت پادشاهی هلند: تهران، خیابان دیباجی شمالی، ارغوان غربی، پلاک 60
 • ساعات کاری: یکشنبه تا چهارشنبه 7:30 الی 16، پنجشنبه 7:30 الی 13:30
 • تلفن: 02123660000

توجه: اگر می‌خواهید برای ویزای کوتاه‌مدت این کشور اقدام کنید، باید به سراغ کارگزاری وی اف اس گلوبال بروید که در میدان هروی و طبقه ششم مجتمع هروی سنتر قرار دارد. این مجموعه از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 17 آماده ارائه خدمات است.

سوالات متداول

بله. در غیر این صورت ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمی‌کنید.

خیر. باید ابتدا دعوت‌نامه کاری را از کارفرما دریافت کرده باشید.

ویزای کاری بهترین نوع ویزا برای اخذ اقامت دائم این کشور است.

جمع بندی

ویزای توریستی یک بار ورود، ویزای توریستی مالتی، بازگشتی، ترانزیت، ویزای کاری، ویزای تجاری و ویزای تحصیلی از جمله انواع ویزاهای کشور هلند هستند. شما می‌توانید برای اخذ ویزای این کشور از خدمات مجموعه بینا اپلای استفاده کنید. برای این منظور و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ ویزای کشور هلند، کارشناسان مجموعه ما پاسخگوی شما هستند.