انگلستان (The United Kingdom) یک کشور جزیره‌ای در شمال غربی قاره اروپاست که شامل انگلیس (England)، اسکاتلند (Scotland)، ولز (Wales) و ایرلند شمالی (Northern Ireland) می‌شود. انگلیس، قطب فرهنگ و دارایی اروپاست که پایتخت آن، شهر لندن است. از دیگر شهرهای بزرگ انگلستان می‌توان به بیرمنگام، لیورپول و منچستر در انگلیس، بلفاست و لوندوندری در ایرلند شمالی، ادینبورگ و گلاسگو در اسکاتلند و سوانزی و کاردیف در ولز اشاره کرد.

انگلیس مشهورترین دانشگاه‌های جهان یعنی آکسفورد و کمبریج را در خود جای داده است.

انگلیس، به طور عمده در بخش‌هایی مانند فناوری و صنایع، کمک قابل توجهی به رشد اقتصاد جهانی کرده است و در نهایت خود را به یک کشور مدرن و مرفه اروپایی تبدیل کرد. انگلستان یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و همچنین یکی از اعضای بنیان‌گذار ناتو و کشورهای مشترک‌المنافع است.

مطلب پیشنهادی:

ویزای انگلیس چیست؟

ویزای انگلستان (UK Visa) که به آن ویزای انگلیس هم گفته می‌شود، مجوزی است که به شهروندان سراسر جهان حق ورود، اقامت موقت یا زندگی دائمی در خاک انگلستان را می‌دهد.

ویزا معمولاً تمبری است که در گذرنامه شما زده می‌شود و یا سندی است که سفارت انگلستان در کشور محل اقامتتان به شما می‌دهد. اگر ویزای انگلستان برایتان صادر شود، به این معناست که شما برای دریافت ویزای خاص انتخابی خوبی واجد شرایط  بوده و مجاز به ورود به انگلستان هستید. دلایل مختلفی برای اخذ ویزای انگلیس وجود دارد که عبارتند از:

 • کار کردن و تجارت
 • تحصیل کردن
 • اقامت کوتاه مدت و گردشگری
 • برای ترانزیت یا تردد بین کشورهای دیگر از طریق انگلستان
 • ملاقات اعضای خانواده‌ای که در انگلستان اقامت دارند
 • مهاجرت و اقامت دائم در انگلستان
 • دریافت مجوز برای ماندن در انگلستان
 • مهاجرت به عنوان پناهنده یا کسی که نیاز به حمایت بشردوستانه دارد

روند درخواست ویزای انگلیس

به‌طورکلی روند درخواست ویزای انگلیس، تا حد زیادی بستگی به نوع ویزایی دارد که متقاضی آن هستید، مخصوصاً اگر نوع ویزای درخواستی شما از دسته‌ی سیستم امتیازمحور (Point-based System) باشد.

اگرچه بیشتر الزامات موردنیاز برای هر دسته از ویزاهای انگلیس یکسان است، اما نحوه ارزیابی آن‌ها در سیستم متفاوت است. همچنین برخی الزامات اضافی نیز وجود دارد که از یک دسته به دسته دیگر متفاوت هستند.

لازم به ذکر است که مناسب‌ترین زمان برای درخواست ویزای انگلیس یک الی سه ماه پیش از تاریخ شروع سفر می‌باشد. توجه داشته باشید که بررسی درخواست ویزا ممکن است سه هفته طول بکشد. بنابراین هرچه زودتر برای درخواست ویزا اقدام کنید، در واقع زمان کافی برای پردازش ویزای خود را به سفارت اختصاص می‌دهید.

سیستم امتیازمحور (PBS) چیست؟

سیستم امتیازمحورِ ویزای انگلستان، روشی جدید برای مهاجرت به انگلستان است که نوعی جایگزینی برای سیستم قدیمی اخذ ویزای انگلیس که بسیار پیچیده‌تر است، محسوب می‌شود. سیستم PBS، داوطلبان ویزای انگلیس را بر اساس امتیازاتی که می‌توانند بر اساس شرایط و الزامات خاص آن کسب کنند، ارزیابی می‌کند.

هر کدام از شروط این سیستم، امتیاز مخصوص به خود را دارد و حد نصاب مشخصی نیز برای این امتیازات تعیین شده است که فرد باید برای دریافت ویزای انگلیس، آن‌ها را کسب کند.

سیستم امتیازمحور یا PBS ویزای انگلیس چیست

انواع ویزای انگلیس

هر فرد به دلیل و هدف مختلفی می‌تواند برای اخذ ویزای انگلیس اقدام کند. به همین دلیل است که انگلستان دارای سیستم ویزای سازمان یافته‌ای است که بر اساس هدف داوطلب، محل سکونت فعلی، مدت زمان موردنیاز برای اقامت در انگلستان، مهارت‌ها و شرایط فردی او، انواع مختلفی از ویزاها را تنظیم و ارائه می‌کند که عبارتند از:

 1. ویزاهای کاری (Work) و ویزاهای تجاری (Business)
 2. ویزاهای ویزیتور (Visitor) و توریستی (Tourism)
 3. ویزاهای تحصیلی (Study)
 4. ویزاهای خانوادگی (Family)
 5. ویزای اقامت دائم (Settlement)
 6. ویزای پناهندگی (Refugee)
هر کدام از دسته‌بندی‌های بالا شامل زیرمجموعه و انواع مختلف دیگری هستند که در ادامه شرح داده می‌شوند.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

1. ویزاهای کاری و تجاری انگلیس

قوانین سخت‌گیرانه دولت انگستان باعث می‌شود که تمام دارندگان ویزای انگلیس، اجازه کار در این کشور را نداشته باشند. از این رو انگلستان، ویزاهای کاری ویژه‌ای را برای افراد حرفه‌ای سطح بالای دیگر کشورها که تمایل به کار و زندگی در انگلیس برای مدت کوتاه یا طولانی را دارند، ارائه می‌دهد. ویزای کاری انگلیس به‌شکل زیر تقسیم‌بندی شده است:

• ویزاهای کاری بلندمدت

این نوع ویزاها تا 5 سال اعتبار دارند و در صورت گذشت انقضای ویزا یا تغییر شغل یا کارفرما، باید برای تمدید یا به روزرسانی آن اقدام کنید. ویزاهای کاری بلندمدت عبارتند از:

این ویزا جایگزین ویزای کاری عمومی انگلیس (Tier 2 General work visa) شده است و به شما این امکان را می‌دهد که برای انجام کاری که واجد شرایط آن هستید از طریق یک کارفرمای تایید شده (دریافت دعوت‌نامه شغلی) به انگلستان بروید یا در آن بمانید.

این ویزا به پزشکان و متخصصان حوزه پزشکی اجازه می‌دهد تا برای انجام کار در NHS یا در مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان، به انگلستان مهاجرت کنند.

کسب و کارهای بین‌المللی که دارای یک شرکت مادر، شعب، شرکت‌های فرعی یا وابسته در انگلستان هستند، می‌توانند کارکنان خود را از طریق اعطای ویزای انتقال بین شرکتی، به انگلستان بیاورند. این ویزا شامل دو نوعِ Intra-company Transfer visa و  Intra-company Graduate Trainee visaمی‌شود.

اگر یک پیشنهاد شغلی در زمینه دینی (مانند وزیر مذهب، مبلغ مذهبی یا عضو یک دستور مذهبی) داشته باشید می‌توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

ویزای ورزشی انگلیس برای افرادی صادر می‌شود که تمام شرایط زیر را داشته باشند:

 • یک ورزشکار نخبه یا مربی واجد شرایط باشید که به عنوان حرفه‌ای در زمینه ورزشی خود خود در سطح بین‌المللی شناخته می‌شوید.
 • هیئت داوران ورزش شما درخواست شما را تأیید کنند.
 • اشتغال شما در انگلیس، ورزش شما را در بالاترین سطح در انگلیس توسعه دهد.

• ویزاهای کاری کوتاه مدت یا موقتی

ویزاهای کاری کوتاه مدت و یا موقت به قرار زیر می‌باشند:

 • Temporary Worker – Charity Worker visa (T5)
 • Temporary Worker – Creative and Sporting visa (T5)
 • Temporary Worker – Government Authorised Exchange visa (T5)
 • Temporary Worker – International Agreement Worker visa (T5)
 • Temporary Worker – Religious Worker visa (T5)
 • Temporary Worker – Seasonal Worker visa (T5)
 • Youth Mobility Scheme visa (T5)

• ویزاهای سرمایه‌گذاری، توسعه‌ی تجارت و استعداد

 • Innovator visa
 • Start-up visa
 • Global Talent visa
 • Entrepreneur visa (Tier 1)
 • Investor visa (Tier 1)

2. ویزاهای ویزیتور و توریستی انگلیس

انگلستان یک مقصد گردشگری بسیار محبوب برای سفرهای کوتاه و یا طولانی مدت است. ویزاهای توریستی یا Visitor انگلستان برای اقامت کوتاه مدت، گردشگری و اهداف مشابه صادر می‌شوند.

به‌طور معمول، مدت اعتبار ویزای توریستی انگلیس حداکثر 6 ماه است. اتباع خارجی با داشتن این نوع ویزا و بسیاری دیگر از ویزاهای انگلستان، اجازه کار در انگلستان را ندارند (این موضوع حتی در مورد سفرهای کوتاه مدت کاری نیز صدق می‌کند). دسته‌بندی ویزای توریستی انگلیس به شرح زیر است:

این نوع ویزا، ویزای استاندارد و عمومی توریست یا ویزیتور انگلیس محسوب می‌شود که حداکثر 6 ماه اعتبار دارد و می‌توانید با اهداف زیر اقدام به اخذ آن کنید:

 • تفریح و گردشگری یا دیدن خانواده و دوستان
 • انجام برخی فعالیت‌های تجاری مانند شرکت در یک جلسه کاری
 • برای طی کردن یک دوره کوتاه مدت تحقیق و تحصیل
 • دلایل پزشکی مانند دریافت درمان‌های خصوصی و…

ویزای ترانزیت انگلیس برای افرادی صادر می‌شود که در بین راه سفر از یک کشور به کشور دیگر، مجبورند از انگلستان عبور کنند. همچنین اگر با شواهد کافی نشان دهید که برای رسیدن به مقصد خود باید به طور مرتب از راه انگلستان سفر کنید اما قصد اقامت یا زندگی دائمی در این کشور را ندارید، فرصتی برای درخواست ویزای ترانزیت طولانی مدت (long-term transit visa) را نیز خواهید داشت. چنین ویزاهایی به مدت 1 الی 10 سال اعتبار دارند. دسته‌بندی ویزای ترانزیت انگلیس به ‌شکل زیر است:

 • ویزای ترانزیت مستقیم فرودگاهی (Direct Airside Transit Visa (DATV)): مخصوص افرادی است که مجبورند بدون خروج از فرودگاه‌های انگلستان، پروازهای خود را در این کشور تغییر دهند.
 • ویزای ترانزیت ویزیتور (Visitor in Transit Visa): مخصوص افرادی است که مجبورند از فرودگاه انگلستان خارج شوند و وسیله نقلیه دیگری برای سفر گرفته و بخشی از سفر خود را به‌صورت زمینی انجام دهند. این ویزا تا 4 روز معتبر است.

این ویزا مخصوص افرادی است که بخواهند در انگلستان ازدواج کنند اما قصد ماندن یا اقامت در انگلستان را بعد از ازدواج خود نداشته باشند.

در صورتی که فرزند شما ویزای Child Student انگلیس را داشته باشد یا درخواست آن را داده باشد می‌توانید برای دریافت این نوع ویزا اقدام کنید. توجه کنید که فرزند شما هنگام درخواستتان باید بین 4 الی 11 سال داشته باشد و در یک مدرسه مستقل در انگلیس در حال تحصیل باشد. این ویزا تا زمانی که فرزند شما 12 ساله شود و یا ویزای او منقضی شود، برای شما اعتبار دارد.

این ویزا مخصوص افرادی است که توسط یک سازمان مستقر در انگلیس به این کشور دعوت شده‌اند تا در زمینه مهارت خود کار خاصی انجام دهند. اعتبار این ویزا حداکثر یک ماه است.

اخذ ویزای انگلیس از طریق تحصیل

3. ویزاهای تحصیلی انگلیس

انواع ویزای تحصیلی انگلستان برای دانش‌آموزان و یا دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند (مانند تحصیل کارشناسی یا تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس) صادر می‌شود. این ویزاها عبارتند از:

این ویزا، جایگزین ویزای دانشجویی عمومی انگلیس (Tier 4 General student visa) شده است که به اصطلاح به آن Student Route (به معنی مسیر دانشجویی) گفته می‌شود. اگر سن شما 16 سال به بالا باشد می‌توانید درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در انگلستان را کنید. با این حال اگر 16 یا 17 سال دارید و دانش‌آموز هستید، باید درخواست ویزای دانش‌آموزی انگلیس (Child Student) را کنید.

شرایط درخواست:

طبق گفته دولت انگلیس، بر اساس برنامه ویزای دانشجویی جدید، تعداد دانشجویانی که می‌توانند این ویزا را دریافت کنند نامحدود است. برخی از تغییرات اصلی ویزای دانشجویی انگلستان که پس از 5 اکتبر 2020 به اجرا درآمدند به شرح زیرند:

 • این ویزا به دو بخش Student Route (برای دانشجویان بزرگسال بالای 18 سال) و Child Student Route (برای دانش‌آموزان کودک 4 تا 17 ساله که جایگزین ویزای Tier 4 Child Student شده است) تقسیم شده است.
 • اکنون می‌توانید حداکثر شش ماه قبل از شروع دوره‌های درسی، برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس اقدام کنید.
 • واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس بر اساس سیستم PBS بررسی می‌شود و شما باید حداقل 70 امتیاز در این سیستم دریافت کنید.

سایر شرایط موردنیاز برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس مانند تمکن مالی کافی (پرداخت 1000 الی 1300 پوند در ماه علاوه بر پرداخت هزینه دوره‌های تحصیلی)، مهارت زبان انگلیسی (حداقل در سطح B1 یا B2) و تأییدیه پذیرش برای تحصیل در انگلستان (Confirmation of Acceptance for Studies- CAS) مانند قبل است.

این ویزا جایگزین ویزای Tier 4 Child student شده است. اگر بین 4 تا 17 سال سن دارید و می‌خواهید در یک مدرسه مستقل در انگلیس تحصیل کنید، می‌توانید برای دریافت ویزای دانش‌آموزی انگلیس (Child Student) درخواست کنید.

شرایط درخواست:

 • شما باید یک پیشنهاد پذیرش بدون قید و شرط برای یک دوره تحصیلی از یک مدرسه مستقل در انگلستان را داشته باشید.
 • باید تمکن مالی خود را برای تحصیل در انگلستان و پرداخت هزینه دوره‌های تحصیلی، اثبات کنید.
 • باید رضایت والدین یا سرپرست خود برای تحصیل در انگلستان را ثابت کنید.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان برای شرکت در یک دوره تحصیلی موقت حداکثر 6 یا 11 ماهه کاربرد دارد. این دوره‌ها معمولاً به یادگیری زبان انگلیسی و برنامه‌های مطالعاتی کوتاه مدت یا پروژه‌های تحقیقاتی محدود می‌شوند.

شرایط درخواست:

برای درخواست ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلستان باید حداقل 16 سال داشته باشید و یک جایگاه رزرو شده برای شرکت در دوره یا برنامه تحقیقاتی موردنظر داشته باشید. همچنین باید تمکن مالی خود برای پرداخت هزینه‌های سفرهای رفت و برگشت، محل اقامت، زندگی و تحصیل خود را نشان دهید.

مطالب پیشنهادی:

4. ویزاهای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی انگلستان برای ملاقات اعضای خانواده در انگلیس، صادر می‌شود. این نوع ویزا برای افرادی است که اعضای خانواده آن‌ها در انگلستان کار و زندگی می‌کنند و می‌خواهند بیش از شش ماه به آن‌ها بپیوندند. اعضای خانواده‌ای که می‌توانید به آن‌ها بپیوندید شامل همسر (زن یا شوهر)، نامزد، فرزندان، والدین و سایر اعضای خانواده می‌شوند. این ویزاها به‌شکل زیر دسته‌بندی می‌شوند:

شهروندان انگلیس و یا افرادی که مقیم دائمی انگلیس هستند و نامزد یا همسری خارج از انگلستان دارند می‌توانند آن‌ها را از طریق ویزای همسر که در گروه ویزای خانواده انگلیس قرار دارد، به انگلیس ببرند. توجه کنید که اگر بخواهید با یک شهروند یا مقیم انگستان ازدواج کنید می‌توانید اقدام به اخذ ویزای ویزیتور ازدواج (Marriage Visitor Visa) انگلستان کنید؛ اما اگر قصد اقامت دائم در انگستان را با همسر خود داشته باشید باید درخواست ویزای خانوادگی (Family Visa) کنید.

شرایط درخواست:

 • شرط اصلی ویزای همسر انگلیس این است که هم مقیم و هم متقاضی باید بیش از 18 سال داشته باشند، زیرا قانون انگلیس ازدواج زیر 18 سال را به رسمیت نمی‌شناسد.
 • شخصی که می‌خواهید به او بپیوندید باید تابعیت انگلیس را داشته باشد.
 • ازدواج شما باید در انگلستان به رسمیت شناخته شود.
 • هنگام تقاضای این ویزا باید حداقل دو سال از رابطه شما گذشته باشد.
 • اگر نامزد هستید باید ثابت کنید که در عرض 6 ماه ازدواج خواهید کرد.
 • شریک زندگی شما در انگلیس باید شرایط مالی موردنیاز این ویزا را برآورده کند.
 • متقاضی این ویزا باید شرایط مربوط به دانش زبان انگلیسی را داشته باشد.

ویزای فرزند انگلستان ویزایی برای افراد غیرانگلیسی است که فرزند یک فرد شهروند یا مقیم انگلستان هستند و می‌خواهند بدون محدودیت مهاجرت، به والدین خود در انگلستان بپیوندند.

ویزای والدین انگلستان، ویزایی برای والدینی است که می‌خواهند بدون محدودیت مهاجرت، به فرزند خود که تابع یا مقیم انگلستان است، ملحق شوند. توجه کنید که فقط در صورتی می‌توانید برای این نوع ویزا اقدام کنید که فرزند شما زیر 18 سال باشد. نکته مهم دیگر این است که اگر همسر یا شریک زندگی شما با فرزندتان زندگی می‌کند و مقیم یا شهروند انگلیس نیز هست، باید اقدام به اخذ ویزای همسر انگلیس کنید؛ در غیر این صورت می‌توانید درخواست ویزای والدین کنید.

5. ویزای اقامت دائم انگلیس

این نوع ویزای انگلیس که اصطلاحاً به آن Indefinite Leave to Remain یا Settlement Visa گفته می‌شود، به افرادی اختصاص دارد که برای مدت طولانی با یک ویزای موقت در انگلستان زندگی کرده‌اند و حال قصد دائمی ساختن ویزای خود را دارند.

همچنین اتباع خارجی که به عنوان پناهنده در انگلستان زندگی می‌کنند و قصد دائمی ساختن اقامت خود را دارند نیز باید درخواست این نوع ویزا را کنند. ویزای اقامت دائم انگلستان معمولاً در صورتی به متقاضی تعلق می‌گیرد که یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل به مدت ۵ سال در انگلستان زندگی کرده باشد.
 • پس از اقامت طولانی مدت در انگستان با ویزاهای موقت، اکنون حداقل 2 سال در خارج از انگستان زندگی کرده باشد و قصد بازگشت مجدد به این کشور را داشته باشد.

6. ویزای پناهندگی انگلیس

ویزای پناهندگی موقت مختص به افرادی است که قصد ورود به انگلستان را دارند و در مرزهای کشورها هستند، زیرا به هر دلیلی مجبور به ترک کشور خود شده‌اند. درخواست ویزای پناهندگی از داخل کشور انگلستان انجام می‌گیرد. این ویزا موقتی بوده و تا زمانی اعتبار دارد که دارنده‌ی ویزا دیگر در معرض خطر قرار نداشته باشد و بتواند مجدداً به کشور خود بازگردد. 

همچنین نوعی ویزا نیز برای اتباع خارجی که در انگلستان زندگی می‌کنند و تابعیت هیچ کشور دیگری در جهان را ندارند نیز  وجود دارد که با اعتبار 2 الی 6 ساله با امکان تمدید، صادر می‌شود.

مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای انگلیس

برای صلاحیت دریافت ویزای خود به افسر ویزای سفارت انگلیس باید مدارک هویتی، سوابق سفر، شرایط مالی و شغلی خود را به سفارت تحویل دهید. مدارک موردنیاز برای هر ویزا بستگی به نوع ویزای درخواستی دارد اما به طور کلی مدارک اساسی که برای دریافت ویزای انگلیس نیاز دارید به شرح زیرند:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه با اعتبار بیش از شش ماه از مدت سفر (به همراه کپی از کلیه صفحات پاسپورت)
 • دو قطعه عکس دارای زمینه سفید (در ابعاد 3.5*4.5)
 • نامه تمکن مالی صادر شده از طرف بانک
 • پرینت سه ماه آخر گردش حساب بانکی
 • مدارک مربوط به اشتغال شما در ایران (فیش حقوقی، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار )
 • اصل یا کپی دعوت‌نامه درصورت وجود ( دعوت‌نامه از بستگان درجه یک شما که در انگلستان زندگی می‌کنند)
 • واچر هتل یا برگه رزرو رسمی هتل در انگلستان ( در صورتی که بدون دعوت‌نامه سفر می‌کنید)
 • اصل عقدنامه و ترجمه آن در صورت تأهل
 • پرینت فرم درخواست ویزا و تاییدیه آن که قبل از آغاز مصاحبه توسط سفارت انگلستان ارائه می‌شود

توجه داشته باشید که همه مدارک بالا باید ترجمه رسمی انگلیسی شده باشند و در سایز A4 ارائه شوند.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

شما برای طی مراحل درخواست ویزای خود 2 راه پیش‌رو دارید:

1. سپردن تمام پروسه‌ی درخواست ویزا به مؤسسات مهاجرتی با پرداخت هزینه

2. انجام تمام مراحل درخواست ویزا به‌تنهایی و بدون هزینه

در صورتی که بخواهید به تنهایی مراحل درخواست و اخذ ویزا را طی کنید بهتر است که با یک مشاور مهاجرتی نیز مشورت کنید. اولین مرحله برای درخواست ویزای انگلیس، پرکردن فرم آنلاین ویزای انگلیس است.

هر متقاضی باید ابتدا با ورود به وب‌سایت رسمی سفارت انگیس نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام و سپس فرم درخواست ویزای انگلیس را با دقت تکمیل نماید. سایر مراحل درخواست ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • انتخاب نوع ویزای درخواستی
 • تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس در سایت سفارت انگلیس
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در ایران، امارات یا ترکیه
 • پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
 • مراجعه به سفارت در روز تعیین شده و ارائه مدارک خواسته شده و انجام انگشت نگاری
 • پیکاپ ویزا توسط آژانس‌های هواپیمایی
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

هزینه ویزای انگلیس

هزینه ویزای انگلیس با توجه به نوع ویزا و مدت اعتبار آن متفاوت است. اما هزینه برخی از رایج‌ترین انواع ویزای انگلیس به شرح زیرند:

 • ویزای توریستی یا ویزیتور استاندارد (6 ماهه): 95 پوند
 • ویزای توریستی 2 ساله:361 پوند
 • ویزای توریستی 5 ساله: 655 پوند
 • ویزای توریستی 10 ساله: 822 پوند
 • ویزای ازدواج: 95 پوند
 • ویزای ترانزیت: 35 پوند
 • ویزای تحصیلی 6 ماهه: 97 پوند
 • ویزای تحصیلی 11 ماهه: 186 پوند
 • درمان پزشکی خصوصی (برای بیش از 6 ماه و کمتر از 11 ماه): 190 پوند

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

طبق اعلام وب‌سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته است اما به دلیل تعداد بالای متقاضیان، باید یک هفته الی ۱۰ روز دیگر نیز به زمان فوق اضافه کرد. بنابراین می‌توان گفت که در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، صدور ویزای انگلیس پس از طی مراحل بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا، بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری طول می‌کشد.

ریجکتی ویزای انگلیس

ریجکتی ویزای انگلیس

ریجکتی (rejection) یا عدم پذیرش درخواست ویزا (visa refusal) توسط اداره مهاجرت انگلستان به دلیل عوامل مختلفی می‌تواند اتفاق افتد. متداول‌ترین عواملی که منجر به عدم پذیرش ویزای انگلیس می‌شوند به شرح زیرند:

 • ارائه مدارک و مستندات جعلی یا اشتباه
 • دیپورت بودن متقاضی
 • عدم داشتن بودجه کافی برای سفر به انگلستان
 • پیروی نکردن متقاضی از مقررات اخذ ویزا مانند انگشت نگاری، ارائه عکس یا گواهی سلامت پزشکی
 • متقاضی گذرنامه یا سند مسافرتی معتبری ندارد.
 • متقاضی در سفر قبلی خود به انگلیس بیش از حد اقامت داشته یا مدارک جعلی داده است.
 • ارتکاب متقاضی به جرمی که مجازات حبس بالای 4 سال را دارد.
 • متقاضی به طور عمدی از ارائه مدارک سوابق کیفری خود (در صورت وجود) خودداری کند.
 • متقاضی حقایق مهم مربوط به روند درخواست ویزا را افشا نکرده است.

نحوه رفع ریجکتی ویزای انگلیس

اگر ویزای شما ریجکت شده باشد، این موضوع به همراه دلیل آن به‌صورت کتبی به شما اعلام خواهد شد. پس از این اتفاق باید اقدام به رفع ریجکتی یا درخواست تجدید نظر درخواست ویزای خود را کنید.

ویزای انگلیس تحت سیستم PBS که سیستم مدیریت مهاجرت در انگلیس است، قابل ریجیکت شدن است. متقاضیانی که ویزای آن‌ها تحت این سیستم رد شده است فقط می‌توانند برای بررسی‌های اداری درخواست تجدید نظر کنند.

توجه کنید که در نامه ریجکتی ویزا مشخص می‌شود که آیا متقاضی مجاز به تجدیدنظر در تصمیم‌گیری است یا خیر. از این جهت، اگر در این نامه اشاره‌ای به درخواست تجدیدنظر نشده باشد، متقاضی باید یک درخواست جدید برای اخذ ویزا ارائه کند.

روند درخواست تجدیدنظر در مورد ویزا از زمان ارسال درخواست تجدیدنظر تا جلسه دادرسی و تصمیم‌گیری توسط قاضی، حدود 12 هفته طول می‌کشد.

برای درخواست تجدیدنظر در ویزای خود باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • فرم درخواست تجدیدنظر IAFT-2 را پر کنید.
 • پس از پر کردن فرم، آن را امضا کرده و به همراه مدارک پشتیبان به دادگاه ردیف اول (دفتر مهاجرت و پناهندگی) ارسال کنید.
 • پس از آن، اسناد به مقامات مربوطه ارسال می‌شود و در آنجا پرونده شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 • تصمیم اصلی یا لغو می‌شود یا تأیید و در نهایت به‌صورت کتبی به متقاضی ابلاغ می‌شود.
 • جلسه دادرسی ترتیب داده می‌شود و جزئیات دادرسی به متقاضی ارسال می‌شود؛ جایی که قاضی مهاجرت کلیه اسناد مربوط به پرونده را بررسی می‌کند و ظرف 10 روز از تاریخ دادرسی تصمیم می‌گیرد.
 • اگر جلسه دادرسی به نفع متقاضیان باشد، دفتر ویزا با متقاضی تماس گرفته و مراحل درخواست ویزا را تکمیل می‌کند.
 • اگر ریجکتی ویزا تأیید شود، متقاضی می‌تواند درخواست جدیدی را ثبت کند.

سخن پایانی

شما می‌توانید با توجه به تمام نکات گفته شده نوع ویزای موردنظر خود برای سفر و یا مهاجرت به کشور انگلستان را انتخاب کرده و برای دریافت اطلاعات و راهنمایی‌های بیشتر جهت طی مراحل درخواست و اخذ ویزای انگلیس، با متخصصین و مشاوران مهاجرتی موسسه بینا صحبت کنید.

ضمنا می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه ها با کارشناسان ما در میان بگذارید.

سوالات متداول درباره ویزای انگلیس

ویزای مولتی انگلیس، ویزایی است که با در دست داشتن آن می‌توان چندین بار به کشور انگلیس وارد شد.

بستگی به نوع ویزا دارد؛ اما معمولا بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری زمان می‌برد.

بستگی به نوع ویزا دارد؛ اما معمولا بین 35 پوند تا 822 پوند می‌باشد.

پاسپورت انگلیس هفتمین پاسپورت معتبر جهان می‌باشد و با آن می‌توان به 185 کشور دنیا سفر کرد.