دسترسی سریعToggle Table of Content

ویزای کانادا، لیبلی بر روی پاسپورت می‌باشد که اجازه ورود به کشور کانادا را به شما می‌دهد. این ویزا، مجوزی است که با در دست داشتن آن از نظر قانونی می‌توانید به طور موقت و یا دائم در کشور کانادا اقامت داشته باشید.

گرفتن ویزای کانادا، به این معنا می باشد که کنسول‌گری کانادا یا سفارت کانادا تصمیم می‌گیرد شما واجد شرایط هستید و شرایط ورود به کشور کانادا را دارید. با این وجود، زمانی که در مرز کانادا هستید، ماموران خدمات مرزی کانادا (BSO) شرایط ورود شما را ارزیابی خواهند کرد که برای ورود به کشور کانادا مناسب هستید یا خیر.

چه افرادی به ویزای کانادا نیاز دارند؟

متقاضیانی که با کشور کانادا موافقت‌نامه الکترونیکی (eTA) ندارند و یا متقاضیان از کشورهایی که دارای معافیت ویزا نیستند، برای ورود به این کشور به ویزا نیاز دارند. افراد بیش از حدود 148 کشور مختلف برای تفریح، کار یا مهاجرت به کانادا، به ویزای این کشور نیازمند هستند.

اگر شما یکی از متقاضیان هستید و به ویزا کانادا نیاز دارید، باید برای ویزا (بسته به نوع ویزای موردنظر خود) اقدام نمایید که می توانید از مشاوران موسسه بینا در این زمینه کمک بگیرید.

انواع ویزای کانادا کدامند؟

پیش از این که برای دریافت ویزا کانادا اقدام کنید، نخست باید بدانید برای چه نوع ویزایی می‌خواهید تقاضا نمایید.

ویزای کانادا انواع مختلفی دارد که به دو نوع اصلی (ویزای موقت و ویزای دائم) تقسیم می‌گردد.

در هر یک از این دسته‌ها، انواع مختلفی از ویزا با شرایط مخصوص به خود وجود دارد که شما باید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید؛ این انتخاب باید با انگیزه و علتی هماهنگ باشد که به خاطر آن می‌خواهید به کانادا بروید. در ادامه به معرفی انواع ویزاهای کانادا می‌پردازیم.

انواع ویزای کانادا

ویزای موقت کانادا

ویزاهای موقت کانادا به فرد اجازه می‌دهد تا برای مدت زمان مشخص و محدودی که توسط کنسول‌گری کانادا یا ماموران خدمات مرزی کانادا تعیین می‌گردد، در کانادا حضور داشته باشد.

طبق قوانین کشور کانادا، این زمان معمولا حداکثر تا 6 ماه است. ویزای موقت، بهترین انتخاب برای افرادی است که مایل هستند برای دوره های کوتاه مدت تحصیلی و یا تعطیلات به کانادا بروند.

اگر قصد دارید فقط برای مدت محدودی در کانادا باشید، ویزا موقت کانادا بهترین گزینه است.

اما ویزای موقت کانادا می‌تواند یکبار ورود (سینگل) و یا چند بار ورود (مولتی) باشد.

ویزای یکبار ورود یا سینگل، به فرد اجاره می‌دهد تا فقط یکبار وارد کانادا شود، به مدت 6 ماه در آنجا بماند و سپس به کشور خود بازگردد. ویزای چند بار ورود یا مولتی، به فرد اجازه می‌دهد تا زمان رسیدن انقضا ویزا، چندین بار وارد کانادا شود و به طور موقت اقامت کند. به عبارتی، دارندگان این نوع ویزا می‌توانند در طول مدت زمان اعتبار ویزا خود، به تعداد دفعاتی که می‌خواهند به کانادا سفر کنند.

در ادامه به معرفی انواع ویزا موقت پرداخته خواهد شد:

ویزای توریستی کانادا :

ویزای توریستی کانادا، ویزیتوری (بازدیدکننده) یا جهانگردی به دارنده خود اجازه می‌دهد تا برای مقاصد جهانگردی و تفریحی به کشور کانادا وارد شود.

سوپر ویزای کانادا :

سوپر ویزای کانادا به والدین یا اجداد (پدربزرگ یا مادربزرگ) شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی کانادا اجازه می‌دهد تا با فرزندان یا نوه‌های خود در طول زمان اقامت در این کشور دیدار کنند. این ویزا ده سال اعتبار دارد و به متقاضی اجازه می‌دهد تا سقف 2 سال بدون تمدید وضعیت ویزا و خروج در کانادا بماند.

ویزای دیپلماتیک یا رسمی :

ویزای دیپلماتیک یا دولتی به مقامات یا دیپلمات‌های کشورهای بیگانه اجازه می‌دهد برای انجام وظایف و مقاصد اداری و رسمی به کشور کانادا وارد شوند.

ویزای حسن نیت کانادا :

ویزای حسن نیت کانادا به تمام افرادی داده می‌شود که واجد شرایط دریافت ویزای دیپلماتیک و دولتی نیستند ولی به واسطه رتبه و مناصب شغلی خود افرادی مهم تلقی می‌شوند. به عنوان مثال، این نوع ویزا به اعضا هیئت‌های تجاری یا دیپلمات‌های دارای مقاصد و اهداف جهانگردی داده می‌شود.

ویزای کسب‌وکار کانادا :

ویزای کسب‌وکار به افرادی داده می‌شود که برای مقاصد کسب‌وکار به عنوان اشخاص حقیقی یا گروهی از افراد دارای کسب‌وکار به کانادا سفر می‌کنند.

ویزا برای تولد فرزند در کانادا :

این ویزا به افرادی داده می‌شود که واجد تمام شرایط اقامت موقتی در کانادا بوده و باردار هستند و می‌خواهند در این کشور زایمان کنند. زایمان در کشور کانادا خودبه‌خود آن نوزاد را به یک شهروند کانادایی تبدیل می‌کند.

ویزای اهدا عضو :

این ویزا به فردی داده می‌شود که به منظور اهدای عضو / اندام بدن به یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا به این کشور سفر کند.

ویزای تسهیلات کانادا :

ویزای تسهیلات به شهروندان کانادایی دارای تابعیت دوگانه‌ داده می‌شود که پاسپورت کانادایی ندارند اما دارای پاسپورت با ملیت دیگری هستند. به دلیل دشواری‌های فراوان فرد برای دریافت پاسپورت کانادایی، مهر ویزای تسهیلات روی ویزای ملیت فرد دو تابعیتی زده می‌شود.

ویزای تحصیلی کانادا :

ویزای تحصیلی کانادا، به افرادی اعطا می‌شود که برای تکمیل تحصیلات خود از مدارس و یا دانشگاه‌های معتبر این کشور پذیرش گرفته باشند. این ویزا، تحت 2 ویزا به نام‌های ویزای دانش‌آموزی کانادا و ویزای دانشجویی کانادا ارائه می‌گردد که هر یک شرایط مختص به خود را دارد. والدین دانش آموز و دانشجو نیز می توانند تحت شرایطی خاص از طریق ویزای توریستی، ویزای کار یا سوپر ویزای کانادا وارد این کشور شوند.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

اگر شما می‌خواهید برای تحصیل در مدتی کوتاه‌تر از 6 ماه به کانادا بروید در این صورت فقط می‌توانید ویزا اقامت موقت کانادا (TRV) را بگیرید، اما برای تحصیلات بیشتر از 6 ماه شما به ویزا تحصیلی نیاز خواهید داشت.

ویزای موقت کار در کانادا :

ویزاهای موقت کار در کانادا به افرادی داده می‌شوند که در کانادا پیشنهاد کار دریافت می‌کنند و تا مدت 6 ماه در آنجا کار خواهند کرد. برای گرفتن ویزای کاری کانادا، شخص باید نامه معتبر پیشنهاد شغل از کارفرما به همراه مدارک لازم برای ویزا موقت کار را ارائه کند.

مجوز اقامت موقت کانادا :

این مجوز برای افرادی صادر می‌شود که برای مقاصد گوناگون باید به کانادا بروند اما مجاز به دریافت ویزا اقامت موقت (TRV) نیستند. این مجوز فقط برای مدت زمانی صادر می‌شود که فرد باید در کانادا بماند، مثلاً به مدت 2 هفته برای شرکت کردن در یک کارگاه.

ویزای تعطیلات کاری کانادا :

ویزای تعطیلات کاری کانادا به افراد جوان از 30 کشور داده می‌شود، بنابراین آن‌ها می‌توانند در کانادا کار کرده و به آنجا سفر نمایند.

اعطای این ویزا به صورت انتخاب تصادفی است یعنی متقاضیان درخواست‌های خود را ارائه خواهند کرد و منتظر می‌مانند تا تقاضای آن‌ها برای مجوز کار به صورت تصادفی انتخاب شود.

ویزای دائمی کانادا

ویزاهای دائمی کانادا به دارنده اجازه می‌دهند تا به صورت دائمی در این کشور اقامت کند و دارای انواع مختلف به شرح زیر باشند:

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری :

مهاجرت به وسیله ویزای سرمایه‌گذاری کانادا برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور کانادا را خواهند داشت و حداقل دارای سرمایه‌ای به ارزش خالص 800000 دلار کانادا هستند.

این افراد باید دست کم 400000 دلار کانادا سرمایه‌گذاری کنند و دولت این سرمایه را بدون بهره ظرف مدت 5 سال به آن‌ها بازخواهد گرداند.

ویزای استارتاپ کانادا :

ویزای استارتاپ کانادا برای افرادی صادر می‌شود که شخصاً در رشد اقتصاد این کشور مشارکت خواهند کرد. آن‌ها باید دارای سرمایه‌ای به ارزش خالص 300000 دلار کانادا باشند.

این افراد باید متعهد شوند حداقل یک سوم سرمایه یک کسب‌وکار کانادایی را تقبل و مدیریت کنند و نیز ظرف 3 سال در این کشور اشتغال ایجاد نموده و آن را حفظ کنند.

ویزای خوداشتغالی کانادا :

ویزای خوداشتغالی برای افرادی است که در زمینه‌های کسب‌وکار، ورزشی، فرهنگ و یا کشاورزی دارای مهارت هستند و می‌توانند کسب‌وکار خود را راه‌اندازی نمایند.

این افراد باید نشان بدهند برای این کسب‌وکار و نیز مهارت‌های خود در آن رشته‌ خاص چگونه تامین مالی فراهم خواهند کرد.

ویزای نیروی کار ماهر منتخب کبک (QSWP) :

اگر شما دارای یکی از مشاغلی هستید که در استان کبک کانادا مورد نیاز است، این مسئله به شما اجازه خواهد داد تا به آنجا بروید و به کار و فعالیت دائمی در آنجا بپردازید.

ویزای حمایت خانواده کانادا :

ویزای حمایت خانواده به زوجین و فرزندان وابسته به شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی کانادا داده می‌شود.

ویزای پرستار خانگی و تمام وقت کانادا (LCP) :

این ویزا به افرادی داده می‌شود که برای مراقبت از افراد سالخورده، ناتوان جسمی و یا کودکان واجد شرایط هستند و در منزل شخصی در کانادا زندگی می‌کنند.

ویزا اکسپرس اینتری :

برنامه ویزای اکسپرس اینتری کانادا یا برنامه ورود سریع به کانادا، یک برنامه الکترونیکی مهاجرت است که به وسیله دولت کانادا طراحی شده است. این ویزا، به همه مردم در سراسر دنیا اجازه می‌دهد تا بر اساس مهارت‌های خاص خود برای مهاجرت به کانادا درخواست دهند. موارد زیر بخشی از این برنامه هستند:

 • برنامه نیروی فنی ماهر فدرال یا اسکیل ترید (FSTP)
 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال یا اسکیل ورکر (FSWP)
 • برنامه‌ مهاجرت استانی کانادا (PNP)
 • برنامه تجربه کار کانادا

ویزا تحت عنوان نیروی فنی ماهر فدرال به افرادی داده می‌شود که در مشاغل زیر اشخاص حرفه‌ای و واجدشرایط باشند:

 • نجارها
 • مکانیک‌های هواپیما
 • مکانیک تجهیزات سنگین
 • متخصصان برق
 • آهنگران
 • جوشکاران
 • لوله‌کش‌ها و غیره

ویزا تحت عنوان نیروی کار ماهر فدرال به افرادی داده می‌شود که دارای مشاغل موردنیاز در کانادا باشند. شما باید بررسی کنید که می‌خواهید برای کدام نوع از مشاغل مورد نیاز در کانادا درخواست دهید و باید شرایط ضروری و امتیازهای لازم را برای آن شغل کسب کنید.

ویزا تحت عنوان مهاجرت استانی به کارگران نیمه‌ماهر یا کمتر ماهر داده می‌شود که بتوانند از طریق کار خود به اقتصاد کانادا کمک کنند. این کارگران در استان‌های گوناگون کانادا مستقر می‌شوند که میزان تقاضا برای کارشان بیشتر باشد.

ویزای دائمی تجربه کار کانادا به افرادی داده می‌شود که دارای ویزا دانشجویی موقت یا ویزا کاری موقت باشند و بخواهند به وضعیت اقامت دائمی در این کشور دست یابند. آن‌ها یا باید دارای تحصیلات کانادایی و یا تجربه کاری باشند و در جامعه کانادا اسکان یابند.

مطلب پیشنهادی:

مراحل دریافت ویزای کانادا

مراحل دریافت ویزای کانادا

برای ثبت درخواست ویزای کانادا می توان از طریق ثبت نام آنلاین یا مراجعه حضوری به آدرس سفارت کانادا و ارائه مدارک در محل سفارت، اقدام کرد.

به دلیل بسته بودن سفارت کانادا متقاضیان دریافت ویزا این کشور باید جهت انگشت‌نگاری Visa Application Center در کشورهای اطراف ایران نظیر ترکیه مراجعه کنند.

در حال حاضر بهترین روش برای درخواست ویزای این کشور، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا می باشد

در روش ثبت نام آنلاین نخستین قدم ایجاد حساب کاربری و سپس تکمیل فرم های درخواست و پرداخت آنلاین هزینه های ویزا و انگشت نگاری است.

سپس یک شماره پیگیری دریافت خواهید کرد تا از طریق آن بتوانید جواب ویزا را پیگیری نمایید. مرحله بعد دریافت نامه انگشت نگاری و مراجعه به سفارت کانادا جهت انگشت نگاری می باشد و پس از بررسی و در صورت پذیرفته شدن درخواست مراجعه به سفارت جهت اخذ ویزا آخرین قدم می باشد.

در روش حضوری متقاضی به یکی از دفاتر VFS در کشورهای همسایه مراجعه کرده و علاوه بر ارائه مدارک و تکمیل فرم های مربوطه نسبت به انگشت نگاری اقدام می کند. در این حالت آدرس ایمیل ارائه شده توسط متقاضی راه ارتباطی او با سفارت کانادا می باشد.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای کانادا بسته به نوع ویزا متفاوت است. در ادامه به مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کانادا اشاره می کنیم. قطعا برای انواع ویزای دیگر همچون ویزای تحصیلی مدارک تکمیلی نیاز است.

 • اصل پاسپورت با داشتن اعتبار کافی برای ویزای 5 ساله
 • عکس جدید ۳٫۵ در ۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه شناسنامه
 • تکمیل فرم فردی و خانوادگی برای هر متقاضی بصورت جدا
 • سند ازدواج در صورت همراهی همسر
 • گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 • مدارک مالی (نظیر گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی و مهر امور بین الملل به همراه پرینت گردش حساب شما که میزان درآمد شما را نشان دهد)
 • سند ملکی، گواهی سپرده بلندمدت، گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار، سند اتومبیل و اجاره نامه در صورت وجود
 • ارائه رزرو هتل، بلیط رفت و برگشت و برنامه سفر در صورت نداشتن دعوت نامه
 • گواهی اشتغال به کار معتبر برای کارمندان (به همراه ترجمه حکم کارگزینی، فیش حقوقی و لیست بیمه دو ماه آخر)
 • ارائه مدارک شرکت برای کارفرمایان (شامل آگهی تاسیس، آگهی تغییرات، روزنامه های رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی کارکنان مربوط به دوماه آخر، ترجمه آخرین مالیات پرداختی)
 • رضایت محضری در صورتی که فرزند توسط یکی از والدین خود سفر کند، توسط طرف مقابل

گرفتن ویزا برای کانادا چقدر طول می کشد؟

زمان بررسی و پردازش ویزای کانادا برای هر مورد خاص متفاوت است.

فرآیند صدور ویزا کانادایی از زمانی آغاز می‌شود که مقامات کانادایی پرونده تکمیل شده تقاضای شما را دریافت کنند. اگر آن‌ها شما را ملزم کنند تا اسناد اضافی تحویل دهید، زمان پردازش به تعویق خواهد افتاد. ممکن است ۲ تا ۳ ماه یا بیشتر زمان ببرد.

آیا برای گرفتن ویزای کانادا می‌توان از فردی کمک گرفت؟

اگر عضوی از خانواده یا دوست شما در خارج از کانادا زندگی می‌کند و شما می‌خواهید آن‌ها را ببینید، می‌توانید برای آن‌ها دعوتنامه ارسال نمایید.

دعوتنامه باید حاوی اطلاعات زیر (درباره فردی که دعوت می‌کنید) باشد:

 

 • نام و نام‌خانوادگی و تاریخ تولد
 • دلیل این که آن‌ها می‌خواهند به کانادا بیایند
 • می‌خواهند چه مدتی در کانادا بمانند و چه وقتی آن کشور را ترک خواهند کرد
 • اطلاعات تماس آن‌ها
 • رابطه‌ای که با آن‌ها دارید
 • آن‌ها در چه مکانی خواهند ماند
 • چگونه هزینه سفر خود را تامین خواهند کرد

اطلاعاتی که باید راجع به شما ذکر شود (یعنی فردی که دعوتنامه را ارسال می‌کند):

 • نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد
 • شغل
 • وضعیت اقامت در کانادا (شهروند کانادا یا مقیم دائم)
 • جزئیات اطلاعات خانواده شامل اسامی و تاریخ‌های تولد اعضا خانواده (همسر و وابستگان)
 • تعداد اعضا خانواده

اما، این دعوتنامه تضمین نمی‌کند که آن‌ها حتماً ویزای کانادا را دریافت کنند. ویزا همان فرآیند مقتضی خود را خواهد داشت، ولی این دعوتنامه می‌تواند به آن کمک کند.

اگر بخواهید مسئولیت عضوی از خانواده خودتان را به عهده بگیرید تا به صورت دائم یا در بلندمدت به شما در کانادا ملحق شود، می‌توانید برای ویزای مسئولیت و حمایت خانواده کانادا را اقدام کنید.

چگونه می‌توان مدت اقامت در کانادا را تمدید کرد؟

اگر اعتبار ویزای توریستی کانادا شما در حال انقضاء است و می‌خواهید مدت بیشتری در کانادا بمانید باید برای تمدید ویزا تقاضا کنید. این کار ویزیتور رکورد کانادا نامیده می‌شود.

شما باید حداقل 30 روز پیش از این که اعتبار ویزای توریستی شما به اتمام برسد، برای تمدید ویزا کانادا (ویزیتور رکورد) اقدام نمایید.

علاوه بر تمدید ویزای توریستی، شما می‌توانید مجوز تحصیل یا کار خود را هم به ویزیتور رکورد تبدیل کنید.

اگر می‌خواهید کانادا را ترک کنید و دوباره به آن وارد شوید، برای ورود به کانادا شما مجاز نخواهید بود از ویزیتور رکورد استفاده کنید.

اگر تاریخ اعتبار ویزای کانادا تمام شود چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر پس از منقضی شدن ویزای کانادا، شما همچنان در کانادا مانده باشید، مرحله بعدی به این موضوع بستگی دارد که شما چه مدتی بیش از اعتبار ویزا در این کشور باقی مانده‌اید؟!

اگر مدت اقامت بیش از اعتبار ویزا برای شما کمتر از 90 روز بوده باشد، با درخواست برای ویزای ویزیتور رکورد می‌توانید وضعیت ویزیتور خود را تمدید کنید.

اگر مدت ماندن شما پس از منقضی شدن اعتبار ویزا بیش از 90 روز باشد، شما نمی‌توانید برای تمدید وضعیت خود تقاضا کنید و باید کشور کانادا را ترک کنید. علاوه بر این، شما نمی‌توانید برای نوع دیگری از ویزا کانادا درخواست نمایید.

اما، باید سعی کنید بیشتر از تاریخ اعتبار ویزای خود در کانادا اقامت نکنید. اگر فکر می‌کنید لازم است بیش از دوره اعتبار ویزای خود در کانادا اقامت داشته باشید، پیش از منقضی شدن اعتبار آن برای تمدید ویزا درخواست کنید.

هزینه ویزای کانادا چقدر است؟

هزینه ویزای کانادا به نوع ویزایی که درخواست می‌کنید، بستگی دارد. همچنین انواعی از هزینه‌ها را باید پرداخت کنید از جمله هزینه پردازش پرونده، تایید مدارک، انگشت نگاری (۸۵ دلار کانادا برای افراد ۱۴ تا ۸۰ سال) و…

نوع ویزا
میزان هزینه
ویزای توریستی
100 دلار کانادا
ویزای تحصیلی
150 دلار کانادا
ویزای کاری
155 دلار کانادا
چنانچه ویزای کانادا ریجکت شود، چه باید کرد

چنانچه ویزای کانادا ریجکت شود چه باید کرد؟

اگر تقاضای ویزای شما برای کانادا رد (یا به اصطلاح ریجکت) شود، شما می‌توانید در هر زمان برای آن تقاضا کنید به شرط آن که نامه رد ویزا، درخواست مجدد را برای اخذ ویزای کانادا ممنوع نکرده باشد. (در این رابطه مطلب رفع ریجکتی ویزای کانادا را مطالعه نمایید) با این وجود، شما تنها در صورتی می‌توانید دوباره برای ویزای کانادا درخواست کنید که وضعیت شما تغییر کرده باشد یا اطلاعات دیگری دارید که می‌تواند به شما برای تایید ویزای کانادا کمک کند

همانند درخواست‌های تجدیدنظر پرونده، فرآیندی رسمی برای تجدیدنظر ویزای توریستی کانادا وجود ندارد. تقاضاهای تجدیدنظر برای پناهندگان و تقاضاهای اقامت دائمی قابل دسترس هستند که توسط واحد تجدیدنظر در امور مهاجرت (IAD) بررسی می‌شوند.

 • بر اساس قوانین جدید سفارت کانادا برای ایرانیان، امکان اعتراض به ریجکتی ویزا وجود ندارد.
 • مهم ترین دلیل رد شدن ویزای کانادا، ناقص بودن مدارک لازم جهت اخد ویزا می‌باشد. بنابراین پیش از هر چیز از کامل بودن مدارک خود اطمینان حاصل نمایید.
 • داشتن انگیزه نامه ای قوی برای سفر به کانادا مهم است زیرا اگر نتوانید افسر مهاجرت را متقاعد سازید که پس از اتمام اعتبار ویزا به کشور خود باز می‌گردید، به احتمال زیاد درخواست ویزای کانادا شما ریجکت خواهد شد.

اگر تقاضا ویزای کانادا رد شود آیا مبالغ آن مسترد خواهد شد؟

هزینه‌های صدور ویزای کانادا قابل استرداد نیستند؛ حتی اگر تقاضای شما برای آن رد شود. چرا که شما این مبلغ را برای بررسی درخواست ویزا پرداخت می‌کنید نه برای خود ویزا.

در برخی از موارد، اگر پیش از شروع بررسی درخواست ویزای کانادا، خود شما انصراف را اعلام کنید، می‌توانید هزینه آن را پس بگیرید. پس از آن که این فرآیند شروع شد مبلغی به شما مسترد نخواهد شد.

علاوه بر این، اگر درخواست شما به جریان بیفتد شما می‌توانید مبالغ مسترد شده زیر را دریافت کنید:

 • هزینه حق اقامت دائم
 • هزینه حق شهروندی
 • هزینه مجوز کار آزاد
 • هزینه تجربه بین‌المللی در کانادا (IEC)
 • هزینه انطباق کارفرما

آیا می‌توان از کشور دیگری برای گرفتن ویزای کانادا تقاضا داد؟

در برخی موارد، در کشور محل اقامت شما کانادا سفارتخانه یا مرکز درخواست ویزا (VAC) ندارد. در این صورت، برای اخذ ویزای کانادا شما مجبور می‌شوید به کشور دیگری سفر کنید. اگرچه، شما باید فقط از سفارت کانادا یا مرکز درخواست ویزا در قلمرو حقوقی کشور خود اقدام نمایید (یعنی برای کشوری که مقیم قانونی در آن هستید)

علاوه بر این، اگر شما اهل کشور A هستید و مجوز اقامت در کشور B را دارید، می‌توانید از کشور B برای اخذ ویزا کانادا درخواست نمایید. اما، اگر شما فقط در حال بازدید از کشور B هستید و از لحاظ قانونی در آنجا مقیم نیستید، باید از سفارت کانادا یا مرکز تقاضا برای ویزا اقدام کنید که در قلمروی حقوقی در کشور شما یا مکانی دیگر قرار دارند.

برای درخواست ویزای کانادا به مدارک و اطلاعات بیومتریک نیاز است؟

بله، اکثر متقاضیان صرفنظر از نوع ویزایی که برای آن اقدام می‌کنند، باید مدارک و اطلاعات بیومتریک (که شامل اثر انگشت و تصویر دیجیتال است) را ارائه دهند. مراکز متعددی برای درخواست ویزا در سراسر جهان وجود دارند که می‌توانید اطلاعات بیومتریک خود را به آن‌ها ارائه دهید.

سفارت کانادا برای شما نامه‌ای ارسال می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد چه وقتی شما باید اطلاعات بیومتریک خود را ارائه کنید. هنگام ارائه درخواست ویزای کانادا، باید این هزینه را که مربوط به انگشت‌نگاری و تصویر دیجیتال است، پرداخت نمایید.

ویزای کانادا چه شکلی دارد؟

ویزای کانادا برچسبی بر روی پاسپورت می‌باشد و ظاهری متمایز دارد و معمولاً فاقد تصویر است، اما حاوی اطلاعات زیر می‌باشد:

 • مکان صدور ویزا
 • تاریخ صدور و انقضاء
 • تعداد ورود‌های مجاز
 • شماره سند
 • دسته ویزا
 • نوع ویزا
 • نام و نام خانوادگی دارنده ویزا
 • شماره پاسپورت

بینا مشاور شما جهت اخذ ویزای کانادا

از آنجایی که پروسه دریافت ویزا حساسیت های خاصی دارد و کوچکترین اشتباه در ارائه مدارک و تکمیل فرم ها می تواند منجر به ریجکت شدن درخواست تان شود پیشنهاد می کنیم حتما با مطالعه و مشاوره با افراد و موسسات خبره اقدام کنید.

جهت کسب اطلاعات بیش تر و بیان سوالات خود در خصوص ویزای کانادا و سپردن اخذ ویزای کانادا خود به مشاوران موسسه بینا، از طریق شماره های 22784091-021 و 22784093-021 با ما تماس بگیرید یا نسبت به تکمیل فرم مشاوره اقدام نمایید.

سوالات متداول ویزای کانادا

تمام مدارکی که قابل استعلام و ثابت کننده بازگشت شما باشد شانس تان را افزایش خواهد داد از جمله بالا بودن گردش حساب های بانکی، اسناد ملکی، سابقه سفر به کشورهایی که ویزای معتبر دارند، مدارک و گواهی شغلی معتبر و…

داشتن ویزای شینگن از مدارک لازم برای دریافت ویزای کانادا نیست ولی بدلیل اعتبار بالای آن، تاثیر مثبتی در نتیجه درخواست ویزا دارد.

متقاضیان ایرانی باید به کشور سومی که دفتر سفارت کانادا در آن قرار دارد سفر کنند که به طور معمول کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان و امارات را برای این کار انتخاب می‌کنند.

مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا ۵ ساله است اما در صورتی که اعتبار پاسپورت متقاضی زیر ۵ سال باشد، مدت اعتبار ویزای نیز با توجه به اعتبار پاسپورت صادر می گردد.

به طور معمول ۳ تا ۶ هفته بعد از انگشت نگاری مشخص می‌شود. (این زمان ممکن است بیشتر شود)

نیازی به گذشت زمان نیست و می‌توانید بلافاصله بعد از اصلاح مدارک اقدامات لازم را انجام دهید. همچنین برای اطلاع از دلیل ریجکت شدن ویزای کانادا می توانید درخواست نوت آفیسر ثبت کنید.