سیستم آموزشی انگلیس به دلیل محیط خلاقانه و چالش برانگیز خود برای مدت طولانی پایه‌ای برای استانداردهای آموزش عالی در سراسر جهان بوده است. بنابراین، جای تعجب نیست که تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان بین‌المللی که برای تحصیل در خارج کشور، انگلیس را انتخاب می کنند، به سرعت در حال افزایش است!

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در انگلیس، می‌توانید با موسسه بینا در ارتباط باشید. موسسه بینا با دارا بودن کارشناسان و متخصصان حقوقی خبره و با تجربه در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس، شانس موفقیت خود را در دستیابی به فرصت طلایی تحصیل در انگلیس و اخذ اقامت افزایش دهید.

مطلب پیشنهادی:

انواع ویزای تحصیلی انگلیس

متقاضیان غیر از اتحادیه اروپا با توجه به نوع درخواست می‌توانند سه نوع ویزای تحصیلی انگلیس را دریافت کنند.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Tier 4 Short term Stydy Visa)

ویزای تحصیلی کوتاه مدت انگلیس 6 ماهه و 11 ماهه است.

این نوع ویزا برای ثبت نام در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت 6 ماهه و 11 ماهه در کالج‌ها و موسسه‌های انگلستان و یا یادگیری زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ویزای 6 ماهه مبلغ 97  پوند و برای ویزای 11 ماهه، 186 پوند اخذ می‌گردد.  

ویزای تحصیلی عمومی (Tier 4 General Study Visa)

ویزای تحصیلی عمومی انگلیس که به ویزای دانشجویی نیز معروف می‌باشد، به درخواست کنندگان بالای 16 سال ارائه می‌گردد. در چنین شرایطی دوره تحصیلی بیش از 6 ماه زمان می‌برد. هزینه ویزای تحصیلی عمومی انگلیس برابر با 348 پوند است.

طبق نتایج بررسی و تحقیقات از میان تمام دانشجویانی که متقاضی تحصیلات تکمیلی و عالی در دانشگاه‌های کشور انگلستان هستند، 95 درصد دانشجویان تمایل دارند دوره‌های تمام وقت را بگذرانند. از این رو برای ویزا، ویزای تحصیلی عمومی انگلیس را انتخاب می‌کنند. البته برای اخذ ویزای تحصیلی عمومی انگلیس باید ابتدا از شرایط این ویزا آگاه شوید. چون تنها در این صورت می‌توانید برای ثبت نام و دریافت ویزا اقدام کنید و از آن بهره‌مند گردید.

ویزای تحصیلی کودکان (Tier 4 Child Study Visa)

ویزای کودکان و یا همان ویزای دانش‌آموزی برای نوجوانان و کودکان زیر 16 سال برابر با 6 سال + 4 ماه است. این ویزا برای نوجوانان 16 تا 17 سال 3 سال + 4 ماه در نظر گرفته می‌شود. به طور کلی این ویزا متقاضیان بین سنین 4 تا 17 سال را در بر می‌گیرد و هزینه آن برابر با 348 پوند است.

ویزای تحصیلی کوتاه مدت می‌تواند برای دانشجویانی حائز اهمیت باشد که قصد دارند به مدت کوتاه زبان انگلیسی بخوانند یا تمایل به انجام تحقیق برای تکمیل مدرک دارند. دانشجویان کارشناسی، دکترا و کارشناسی ارشد برای دوره علمی مجبور به دریافت ویزای عمومی تحصیلی انگلیس هستند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای Tire 4 انگلیس به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که حداقل 16 سال سن و قصد گذراندن تحصیلات عالی را در کشور انگلیس داشته باشند. قبل از هر گونه اقدامی برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس باید درخواستی برای دوره‌های تحصیلی انجام شود. این دوره‌های تحصیلی کاملاً اجباری است. تمام دانشجویان بین‌الملل خواستار ویزای تحصیلی انگلیس، مجبور به شرکت در دوره تحصیلی هستند.

 • دوره تحصیلی تمام وقت که بعد از گذراندن این دوره به دانشجو مدرک سطح NQF 6 یا بالاتر داده می‌شود. این دوره می‌تواند مدرک کارشناسی، گواهی تحصیلات تکمیلی، دیپلم تحصیلات تکمیلی و یا معادل آن باشد.
 • یک دوره تحصیلی نیمه وقت که سبب به دست آوردن مدرک سطح NQF 7 یا بالاتر از آن می‌شود. مدرک تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس، گواهی تحصیلات تکمیلی، دیپلم PG و معادل آن می‌تواند به شکل دوره نیمه وقت باشد.
 • یک دوره تحصیلی تمام وقت که به شکل روزانه و 15 ساعت در هفته برگزار می‌شود. این دوره تحصیلی می‌تواند همان مدرک سطح NQF 3 یا بالاتر باشد. این مدرک با دیپلم IB، دیپلم آموزش عالی و معادل آن برابری می‌کند.
 • دوره تحصیلی بنیادی شناخته شده برای تحصیلات تکمیلی دندانپزشکی و پزشکی می‌تواند شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس را فراهم آورد.
 • دوره زبان انگلیسی سطح B2
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.
پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلیس

پذیرش در دانشگاه های انگلیس

برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس ابتدا باید در یکی از دانشگاه‌های انگلستان پذیرش شده باشید. البته نکته مهم در رابطه با دانشگاه انتخابی دانشجو این است که دانشگاه مذکور مورد تایید ویزا و مهاجرت کشور انگلستان(UKVI) باشد. در این صورت یک شماره مرجع در حکم تایید پذیرش برای CAS(مطالعات) دریافت می‌کنید. بعد از اینکه کد تاییدی برای تحصیل در انگلیس صادر شد، 6 ماه فرصت دارید برای ویزا اقدام کنید.

به نقل از سایت Shiksha:

میزان رد ویزای دانشجویی انگلستان معمولا بین ۳ تا ۵ درصد است. با این حال، در سال ۲۰۲۲، میزان رد ویزای دانشجویی انگلستان پایین‌تر بوده و اکثر درخواست‌ها پذیرفته شده‌اند.

متن اصلی:

UK student visa rejection rate is lies somewhere between 3% to 5%. However, the UK student visa rejection rate for 2022 has been on the lower side and most of the applications have been accepted.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

به دست آوردن نمره زبان

 یکی از موارد بسیار مهم در تشخیص صلاحیت و ارزیابی دانشجویان بین‌الملل، سطح زبان انگلیسی آن‌هاست. ارزیابی زبان انگلیسی همواره بخش جدایی ناپذیر ارزیابی علمی دانشجویان بین‌الملل است. برای دریافت ویزای تحصیلی عمومی انگلیس باید آزمون زبان انگلیسی (SELT)را با CERF سطح B1 و B2 پشت سر بگذرانید.  

IELTS و PTE SELT (آزمون زبان دولینگو چیست) از آزمون‌های رایج برای ارزیابی دانشجویان بین‌الملل است. CERF های مورد قبول برای IELTS و PTE به شرح زیر است:

IELTS
PTE
SELT
4.0
43
B1
5.5
59
B2
7.0
76
C1
8.5
85
C2

نمرات مورد تایید آزمون باید در چهار مهارت زبان انگلیسی یعنی خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن به دست بیاید.

مطلب پیشنهادی:

اثبات توانایی مالی برای تحصیل و زندگی در انگلیس

دانشجویان بین‌الملل برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید گواهی تمکن مالی(حداقل برای یک سال) خود را جهت پرداخت هزینه زندگی، شهریه و اقامت ماهانه در انگلیس ارائه کنند. دولت انگلیس برای پوشش دهی هزینه دوره تحصیل مبلغ حداقل 12006 پوند را در نظر گرفته است. این مبلغ برای یک سال تحصیلی تخمین زده شده و معادل 1333 پوند در هر ماه است.

دانشجوی بین‌الملل باید برای تامین هزینه‌های تحصیل بودجه کافی ارائه کند. میزان کلی بودجه با توجه به طول دوره تحصیلی، رشته تحصیلی مورد نظر، نوع دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت خواهد بود. بسیاری از دانشجویان بین‌الملل درباره نحوه ارائه گواهی تمکن مالی سوال دارند. در واقع آن‌ها می خواهند بدانند که این گواهی را چگونه باید به دست بیاورند. به دست آوردن گواهی تمکن مالی از موارد مختلف نتیجه می‌شود.

 • نامه رسمی حمایت مالی
 • وجوه نقدی در بانک فعلی یا پس انداز
 • نامه وام

اوراق قرضه، اضافه برداشت، سهام و … نمی‌توانند به عنوان گواهی تمکن مالی برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس ارائه شوند. هزینه بهره‌مندی از خدمات درمانی و بهداشتی ملی انگلستان از دیگر موارد اجباری برای متقاضیان ویزای تحصیلی انگلیس است. این هزینه 300 پوند است و در هنگام درخواست برای ویزا به شکل آنلاین پرداخت می‌گردد. هزینه خدمات بهداشت ملی انگلستان به شکل سالانه پرداخت می‌شود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

دانشجویان بین‌المللی که در دانشگاه انگلستان پذیرش شده‌اند، باید سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلی برای گرفتن ویزا اقدام کنند. به طور کلی مراحل اخذ ویزای تحصیلی انگلیس بدین شرح است:

 • جمع آوری مدارک مورد نیاز برای ویزا
 • گذرنامه
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری
 • ارائه نتیجه آزمایش بیماری سل
 • ارائه گواهی مبنی بر تمکن مالی(یعنی فرد متقاضی توانایی مالی برای اقامت در انگلیس را دارد)
 • اگر فرد متقاضی ویزای تحصیلی زیر 18 سال است، در این صورت باید نامه سرپرست قانونی یا والدین برای دریافت ویزا ارائه شود.
 • آخرین عکس مربوط به گذرنامه

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس ابتدا باید مجوز اقامت بیومتریک(BRP)را دریافت کنید. این مجوز با اثر انگشت و گرفتن عکس از فرد متقاضی دریافت می‌شود. برای ثبت نام مجوز اقامت بیومتریک باید در یک مرکز درخواست ویزا اقدام کنید. در گام دوم باید فرم درخواست را به شکل آنلاین پر کنید. در گام سوم باید گواهی و تست منفی بیماری سل را ارائه نمایید. در گام چهارم باید هزینه دریافت ویزای تحصیلی انگلیس را پرداخت کنید. این هزینه برابر با 348 پوند است. در گام پنجم مصاحبه انجام می‌دهید. بررسی درخواست ویزای دانشجویی انگلیس طی 3 هفته زمان انجام می‌شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس، مدارکی موردنیاز است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماهه
 • فرم پر شده اخذ ویزای تحصیلی انگلیس
 • دو قطعه عکس
 • برای اجازه درخواست ویزای تحصیلی انگلیس ناگزیر به ارائه تاییدیه پذیرش از سوی دانشگاه هستید.
 • پرینت بانکی 6 ماه گذشته
 •  
 • گواهی تمکن مالی از دیگر مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس است. مبلغ در نظر گرفته شده برای تمکن بر حسب مقطع تحصیلی، رشته، دانشگاه و … متفاوت خواهد بود.
 • ارائه گواهی معتبر ATAS (ارائه گواهی تصویب طرح فناوری دانشگاهی ممکن است با توجه به ملیت و دوره تحصیلی دانشجو ضرورت پیدا کند)
 • افرادی که زیر سن 18 سال قرار دارند، باید نامه موافقت سرپرست قانونی یا والدین را ارائه کنند. اگر سن فرد زیر 18 سال است، باید رابطه خود را با والدین به اثبات برساند.
 • گواهی عدم بیماری سل از دیگر موارد ضروری برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس است.
 • اگر دانشجو در طی 12 ماه گذشته هزینه دوره تحصیلی و زندگی را عهده‌دار شده باشد، باید موافقت کتبی را از اسپانسر مالی خود دریافت نماید. این موافقت و تایید کتبی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اهمیت زیادی دارد.
 • افرادی که زیر سن قانونی هستند، باید برای موارد مختلف رضایت نامه از سرپرست یا والدین ارائه کنند. فرد زیر 18 سال برای زندگی در انگلیس، دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و سفر به انگلیس نیاز به رضایت نامه دارد. ضمن اینکه فرد متقاضی باید کپی شناسنامه یا سند معتبر ارائه شده از سوی دولت ارائه دهد. در این سند باید اسامی والدین مشخص باشند.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلیس

بعد از اینکه ثبت نام مجوز اقامت بیومتریک انجام شد، پردازش درخواست ویزا شروع می‌شود. این فرآیند پردازشی بعد از ارائه گذرنامه به اتمام می‌رسد. به طور کل برای پردازش و ارائه نتایج درخواست ویزای تحصیلی انگلیس به 3 هفته زمان نیاز است. در واقع هر یک هفته برابر با 5 روز کاری است.

در صورتی که تمایل دارید ویزای دانشجویی انگلیس را به سرعت دریافت کنید، باید با مرکز ارائه ویزا تماس بگیرید. هزینه صدور ویزا به شکل 24 ساعته برابر با 348 پوند + 800 پوند است. هزینه دستیابی به ویزا در طی 5 روز برابر با 348 پوند + 500 پوند است. البته این نوع خدمات ویزا مربوط به تمام کشورها نیست. در حال حاضر تنها برخی از کشورها چنین خدماتی برای ویزا ارائه می‌دهند. کشور هندوستان از جمله کشورهایی است که چنین خدماتی برای دریافت ویزا ارائه می‌دهد.

ویزای تحصیلی انگلیس به اندازه طول دوره تحصیلی + 4 ماه اعتبار دارد. UKVI در صورت نیاز مقررات و قوانینی را برای تمدید ویزای Tire 4 ارائه کرده است. دانشجویانی می‌توانند از تمدید ویزا بهره‌مند شوند که در زمان درخواست تمدید ویزا در انگلستان حضور داشته باشند. ضمن اینکه تمام شرایط لازم برای ویزای Tire 4 را ارائه کنند.

برای تمدید ویزای  تحصیلی در انگلیس باید درخواست خود را به شکل آنلاین و پیش از اتمام مهلت ویزا ارائه نمایید. در واقع شما باید برای شروع دوره یا ترم تحصیلی حداقل سه ماه زمان داشته باشید. برای تمدید ویزا باید هزینه‌های اضافی پرداخت کنید. هزینه تمدید ویزا برابر با 475 پوند است. پرداخت هزینه مازاد برای بهداشت ملی انگلستان که معادل با 300 پوند در سال است. 19.20 پوند برای درخواست مجدد اقامت بیومتریک پرداخت شود.

دلایل عدم تایید ویزا چیست؟

ویزای تحصیلی انگلیس ممکن است به دلایل مختلف رد شود. این دلایل عبارتند از:

 • بسیاری از دانشجویان گمان می‌کنند به دست آوردن ویزای دانشجویی انگلیس بر حسب شانس و تصادف اتفاق می‌افتد. با این وجود دانشجویانی موفق به اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می‌شوند که آمادگی تحصیل در انگلیس را دارند. دانشجو باید تمام سعی و تلاش خود را برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس به کار گیرد. اسناد می تواند از مهمترین دلایل رد شدن درخواست ویزا باشد. قبل از ارائه درخواست بهتر است ابتدا راهنمای و خط مشی ویزا را مطالعه و تمام مدارک لازم برای دریافت ویزا را آماده کنید.
 • کلیه اسناد ارائه شده برای دریافت ویزا باید اصل باشند. اگر شما نمی‌توانید مدارک خود را به شکل اصل ارائه دهید، در این صورت باید یک توضیح نامه به همراه داشته باشید.
 • عدم توانایی پرداخت هزینه‌های مالی مربوط به تحصیل و زندگی در انگلیس نیز می‌تواند از دلایل رد شدن درخواست ویزا باشد. هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در هر ماه برابر با 1334 پوند است. فردی که برای درخواست ویزا اقدام می‌کند، باید توانایی خود را برای پرداخت چنین مبلغی نشان دهد.
 • قالب اسناد ارائه شده به مرکز ویزای انگلیس اهمیت زیادی دارد. در واقع کلیه مدارک و اسناد باید در قالب تعیین شده گردآوری شوند.
 • کلیه اسناد ترجمه شده باید دارای امضاء، تاریخ، اطلاعات تماس و نام مترجم باشد.
 • مصاحبه دانشجویی می‌تواند دلیل رد شدن درخواست ویزا باشد. در طی مصاحبه از دانشجو سوالاتی درباره انتخاب رشته و برنامه‌های آینده متقاضی پرسیده می‌شود. دانشجویان باید در طی مصاحبه دلایل مناسبی برای تحصیل در انگلستان ارائه کنند. همچنین در رابطه با برنامه‌های آتی خود به شکل واضح صحبت نمایند. مصاحبه کنندگان باید در جریان مصاحبه متقاعد شوند.

زمانی که فرد ویزای تحصیلی انگلیس Tire 4 دریافت می‌کند و وارد انگلستان می‌شود، فردی از UKBA(آژانس مرزی انگلیس) با متقاضی ملاقات می‌نماید. این فرد مشخصات پاسپورت متقاضی را چک می‌کند. در نهایت بعد از بررسی‌های لازم، افسر آژانس مرزی انگلیس به فرد اجازه ورود به انگلیس برای تحصیل را می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس

کسب اطلاع از دانشگاه‌های انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید اطلاعات خود را در زمینه دانشگاه‌های انگلیس تکمیل کنید. در واقع شما باید اطلاعات کافی را در رابطه با این دانشگاه‌ها و نحوه پذیرش در آن‌ها داشته باشید. برخی از دانشگاه‌های  محبوب انگلستان عبارتند از:

 • دانشگاه Northumbria(نورث‌آمبریا)
 • دانشگاه ساری
 • دانشگاه شرق لندن
 • دانشگاه بروکس آکسفورد
 • دانشگاه آنگلیای شرقی

رشته‌های محبوب انگلیس نیز می‌توانند دید بازتری به دانشجویان جهت تحصیل در انگلیس بدهند.

 • مدرک MBA در انگلستان
 • کارشناسی ارشد مهندسی برق در انگلستان
 • کارشناسی ارشد روانشناسی در انگلستان
 • کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل در انگلستان
 • کارشناسی ارشد آموزش و پرورش در انگلستان

قوانین و استثنائات دریافت ویزای تحصیلی انگلیس

در رابطه با دریافت ویزای تحصیلی انگلیس قوانین و استثنائات وجود دارد. اگر شما جزء دانشجویان اتحادیه اروپا هستید و قبل از 31 دسامبر 2020 به کشور انگلیس وارد شده‌اید، نیازی به دریافت ویزا ندارید.

اگر در یک ژانویه 2021 یا بعد از آن وارد خاک انگلیس شده‌اید، نیاز به ویزا خواهید داشت. اگر پیش از 31 دسامبر 2020 آغاز به تحصیل کرده‌اید و بعد از یکم ژانویه 2021 همچنان در کشور انگلیس تحصیل می‌کنید، باید پیش از 30 ژوئن 2021 درخواست تسویه حساب دهید.

شهروندان لیختن اشتاین، ایسلند و نروژ احتمالاً از همین قوانین برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس بهره‌مند می‌شوند. البته ذکر این نکته حائز اهمیت است که قوانین ویزا در مورد این کشورها همچنان اعمال می‌گردد. بسیاری از دانشجویان تمایل دارند اطلاعات کافی درباره ضرورت ویزا به دست بیاورند. در واقع افرادی که تمایل دارند متوجه شوند نیاز به ویزا دارند یا خیر، بهتر است از ابزار آنلاین در وب سایت دولت انگلیس بهره‌مند شوند.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی انگلیس

برای درخواست ویزای تحصیلی انگلیس باید به سفارت انگلیس در کشور خود مراجعه کنید. همچنین می‌توانید این درخواست را به شکل آنلاین در سایت رسمی دولت انگلیس ارائه دهید. توجه داشته باشید که ممکن است هر ساله در قوانین، مدارک و شرایط دریافت ویزای دانشجویی انگلیس تغییراتی ایجاد شود. بنابراین بهتر است جدیدترین اطلاعات را همواره از وب سایت رسمی انگلیس دریافت کنید.

نحوه درخواست ویزای تحصیلی انگلیس​

دانشگاه‌های انگلیس معمولاً دارای مشاوران آموزش دیده ویزا هستند. این نوع مشاوران راهنمایی لازم درباره دریافت ویزای دانشجویی انگلیس را به دانشجویان ارائه می‌کنند.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس باید درخواست پذیرش از دانشگاه داشته باشید. گواهی پذیرش دانشگاه باید قبولی بدون قید و شرط شما را نشان دهد. دانشجویانی که از کشورهای خاص به انگلستان وارد می‌شوند، می‌توانند برای اثبات مهارت زبان انگلیسی، مدرک معادل ارائه کنند.

شرایط کار در حین تحصیل و پس از تحصیل در انگلیس

دانشگاه‌های انگلیس قوانین سختگیرانه‌ای برای کار دانشجویی اعمال می‌کنند. ویزای دانشجویی که برای تحصیلات در سطح تمام وقت صادر می شود، به متقاضی اجازه می‌دهد حداکثر 20 ساعت در هفته کار کند. منظور از یک هفته همان هفت روز است. این ساعت کاری می‌تواند کار برای یک سازمان یا چند سازمان باشد. همچنین ممکن است بدون حقوق یا با حقوق باشد. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند در زمان تعطیلات رسمی ساعت کار بیشتری داشته باشند.

دانشجویان بین‌الملل فرصت‌های زیادی برای کار در انگلیس بعد از اتمام تحصیلات دارند. اگر تمایل دارید بعد از اتمام تحصیلات در انگلستان بمانید، بهتر است شرایط کار در انگلیس را بدانید و ویزایی جداگانه درخواست نمایید.

از تاریخ یکم ژوئیه 2021 دانشجویان بین‌المللی که دوره کارشناسی ارشد یا کارشناسی خود را گذرانده‌اند، می‌توانند از 2 سال کار بعد از فارغ‌التحصیلی بهره‌مند شوند. دانشجویان فارغ‌التحصیل دکترا نیز می‌توانند 3 سال در انگلیس کار کنند. برای دریافت ویزای بعد از تحصیلات باید مجدداً اقدام کنید. برای این ویزا باید 700 پوند +هزینه بهداشت با نرخ کامل 624 پوند در سال را پرداخت کنید. دانشجویان باید همچنین تاییدیه قبولی مطالعات را که برای آخرین درخواست ویزای تحصیلی انگلیس استفاده کرده‌اند، ارائه دهند.

اگر قرار است دوره تحصیلی خود را در تابستان 2021 به اتمام برسانید اما هنوز موفق نشده‌اید به انگلیس سفر کنید، در صورتی که قبل از 21 ژوئن 2021 به کشور انگلیس وارد شوید، از آپشن جدید برای دانشجویان بین‌الملل بهره‌مند می‌شوید.

اگر دوره تحصیلی کارشناسی ارشد یک ساله را در ژوئیه 2021 شروع کرده‎اید، برای بهره‌مندی از درخواست مسیر تحصیلات تکمیلی باید تا 27 سپتامبر 2021 به انگلیس وارد شوید.

دانشجویانی که قرار است در سال 2021 فارغ التحصیل شوند و در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری همه گیر در خارج از کشور انگلیس تحصیل می کنند، برای درخواست در دوره تحصیلات تکمیلی باید به انگلستان بازگردند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه دانشجویی انگلیس​

شرایط لازم برای دریافت ویزای همراه انگلیس

اگر تمایل دارید ویزای همراه انگلیس را برای فرزندان و همسر دریافت کنید، باید اقدامات خاصی را مدنظر قرار دهید:

 • فرزندان یا همسر شما تنها در صورتی می‌توانند به انگلیس بیایند یا مجوز اقامت طولانی دریافت کنند که مشمول یکی از موارد زیر باشند:
 • شما یک دانشجوی تمام وقت دوره تحصیلات تکمیلی(سطح RQF 7 یا بالاتر)هستید و دوره تحصیلی شما بیش از 9 ماه طول می‌کشد.
 • شما یک دانشجو تحت حمایت دولت هستید و دوره تحصیلی‌تان بیش از 6 ماه زمان می‌برد.
 • دانشجوی دکترای طرح الحاق باشید.

شریک زندگی می‌تواند زن، شوهر، شریک مجرد(رابطه‌ای مانند ازدواج که دو نفر حداقل برای دو سال با هم زندگی می‌کنند) یا شریک مدنی باشد.

فرزند زیر 18 سال: اگر این فرزند در زمان اقامت شما در انگلیس متولد شده باشد، باید مدارک موجود را به سفارت ارائه دهید.

 • مشارکت مدنی یا گواهی ازدواج برای شریک زندگی خود
 • شناسنامه فرزند

تمام این اسناد و مدارک برای اثبات رابطه والدین و فرزند ضرورت دارد. اگر فرزند 16 یا 17 ساله است، باید عدم زندگی مستقل فرزند اثبات شود. یعنی شما مدارکی برای فرزند خود ارائه می‌دهید که اثبات می‌کند فرزند شما در هیچ مشارکت مدنی قرار نگرفته و هنوز مجرد است.

اثبات اینکه فرزندتان با شما زندگی می‌کند. اگر فرزندتان با شما زندگی نمی‌کند، دلیل آن را توضیح دهید.

هزینه و اجاره ماهانه فرزندان خود را پرداخت می‌کنید. اگر چه شما با فرزندان زندگی نمی‌کنید اما آن‌ها از حمایت مالی شما بهره‌مند هستند. اگر فرزندتان با شما زندگی می‌کند، باید دو مدرک از مدارک زیر را برای تایید آدرس فرزند ارائه کنید:

 • گواهینامه رانندگی
 • قبض‌های کارت اعتباری
 • اظهارنامه بانکی
 • سند ثبت NHS
 • نامه رسمی از کالج یا دانشگاه فرزندان

تمکن مالی فرزند و شریک زندگی

 فرزندان و شریک زندگی شما باید مبلغی برای خود داشته باشند. این مبلغ به غیر از مبالغ در نظر گرفته شده برای زندگی در انگلیس است. مبلغ تعیینی برای فرزند و همسر بسته به شهر تحصیل شما متفاوت خواهد بود. به طور کلی این مبلغ در شهر لندن برابر با 845  پوند برای 9 ماه و برای شهرهای غیر از لندن برابر با 680 پوند در 9 ماه است.

اگر شما، همسر و فرزندان‌تان با هم درخواست ویزا ‌دهید، باید ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه تحصیل، زندگی و هزینه‌های مازاد برای فرزندان و همسر را دارید. اگر فرزند یا شریک زندگی شما در زمان دیگری برای درخواست ویزا اقدام می‌کند، در چنین حالتی باید فقط توانایی تامین هزینه زندگی در انگلیس را به اثبات برساند.

 شما و همسر و فرزندان باید حداقل  28 روز متوالی مبلغ لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس و ویزای همراه را داشته باشید. تاریخ خاتمه دوره 28 روزه باید در 31 اُمین روز از تاریخ درخواست ویزای متقاضی باشد.

اگر از حمایت مالی برخوردار هستید یا مشمول وام شده‌اید، باید مدارک مربوط به شرکت وام و حمایت مالی خود را ارائه کنید. اگر این وام تنها برای شماست و همسر  و فرزندان شما را پوشش نمی‌دهد، باید ثابت کنید که هزینه حمایت مالی از همراهان خود را دارید.

 در موارد زیر نیازی به اثبات توانایی مالی برای دریافت ویزای همراه ندارید: 

فرزند یا شریک زندگی شما حداقل 12 ماه با ویزای معتبر در انگلیس بوده است.

اگر شما، همسر یا فرزندان اهل کشوری هستید که مشمول شرط افتراق می‌شوید، دیگر نیازی به ارائه گواهی توانایی مالی ندارید. البته ممکن است برای شرط افتراق از آن‌ها مدارک لازم درخواست شود.

نحوه درخواست ویزای همراه

همسر شما باید خارج از انگلستان درخواست ویزا دهد. فرزند شما باید به شکل آنلاین درخواست دهد. فرزند و همسر شما برای درخواست ویزا به شماره درخواست شما نیاز دارند. این شماره در زمان درخواست به شما داده می‌شود. شماره تاییدی درخواست از نامه‌های وزارت خانه قابل دریافت است. فرزند و همسر شما باید مجوز اقامت بیومتریک را در یک مرکز درخواست ویزا تهیه کنند. برای گرفتن این مدرک نیاز به عکس و اثر انگشت دارند. خانواده شما باید مجوز اقامت بیومتریک را در طی مدت 10 روز (از زمانی که اعلام کرده‌اند، به انگلیس می‌آیند) دریافت کنند.

مدت زمان اعتبار ویزای خانواده همراه به اندازه ویزای تحصیلی انگلیس متقاضی است. در واقع این ویزاها در یک تاریخ به اتمام می‌رسند.

اگر قصد تغییر یا تمدید ویزای تحصیلی انگلیس را دارید، حتماً ویزای خانواده خود را نیز به شکل همزمان تغییر دهید.

فرزند و همسر شما می توانند خود به تنهایی برای تمدید ویزا اقدام کنند. این تاریخ درخواست باید قبل از تاریخ انقضاء فعلی باشد. شریک یا فرزندان شما در صورت داشتن این ویزاها نمی‌توانند برای تغییر ویزا در انگلیس اقدام کنند.

 • ویزای دانشجویی کوتاه مدت
 • ویزای بازدید
 • ویزای کارگری فصلی
 • ویزای سرپرست کودک دانش‌آموز
 • ویزای کارگر خانگی

هر فرد برای دریافت ویزای همراه باید 475  پوند پرداخت کند. ضمن اینکه هزینه بهداشت و بایومتریک نیز به شکل جداگانه اخذ می‌شوند.  

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلیس​

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، جدا از اینکه بورسیه انگلیس دارید یا خیر، باید هزینه‌های زیادی در نظر بگیرید. شما باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در انگلیس، پرداخت هزینه تحصیل و … را داشته باشید. میزان پول در نظر گرفته شده برای دانشجو با توجه به نوع دانشگاه، رشته، شهر محل تحصیل و … متفاوت خواهد بود.

دانشجویان بین‌الملل در همان ابتدای تقاضا باید گواهی مربوط به توانایی مالی را ارائه دهند. شهریه تحصیلی بخشی از گواهی تمکن مالی است. در واقع شما برای اخذ ویزای دانشجویی انگلیس باید نشان دهید که هزینه پرداخت شهریه را برای یک سال تحصیلی(معادل با 9 ماه)دارید. این مبلغ در تاییدیه پذیرش دانشگاه برای دوره تحصیلی مشخص شده است.

اگر شما 12 ماه با ویزای معتبر در انگلیس بوده‌اید، دیگر نیازی ندارید توانایی هزینه درخواست ویزا را به اثبات برسانید.

شما باید به اثبات برسانید که هزینه زندگی در انگلیس را دارید. مگر در صورتی که از تاریخ درخواست ویزا حداقل به مدت 12 ماه در انگلیس با یک ویزای معتبر زندگی کرده باشید. هزینه‌های در نظر گرفته شده برای ویزای تحصیلی انگلیس با توجه به شهر محل تحصیل نیز متفاوت است. 

اگر شهر محل تحصیل شما لندن است، باید حداکثر برای 9 ماه مبلغ ماهانه 1334 پوند داشته باشید. اگر شهر تحصیلی، شهری به جز لندن است، در این صورت باید مبلغی معادل با 1023 پوند در ماه برای 9 ماه داشته باشید.

اگر قصد تمدید ویزا برای مقطع دکترا را دارید و کمتر از 12 ماه در انگلستان حضور داشتید، باید برای دوره‌ تحصیلی لندن مجموعاً 2668 پوند و برای دانشگاه‌های خارج از لندن مبلغ 2046 پوند در نظر بگیرید.

اگر در یک مدرسه شبانه روزی پذیرش شده‌اید، باید هزینه مدرسه شبانه روزی را در نظر داشته باشید. این مبلغ در تاییدیه پذیرش مطالعات(CAS) مشخص است. منظور از لندن خود شهر لندن و 32 منطقه آن است.

مبلغ تعیینی برای ویزای تحصیلی برابر با 348 پوند، مبلغ بهداشت ملی انگلیس برابر با 300 پوند و هزینه مجوز اقامت بیومتریک  19.20 پوند است.

قوانین مهم درباره هزینه ویزای دانشجویی انگلیس

اگر قرار است دانشجو همراه داشته باشد، در این صورت باید هزینه پرداختی در نظر گرفته شده برای شخص همراه را ارائه کند. شما باید مبلغ در نظر گرفته برای ویزای تحصیلی انگلیس را به مدت 28 روز متوالی داشته باشید. تاریخ اتمام دوره 28 روزه باید با گذشت 31 اُمین روز از تاریخ درخواست ویزا همزمان باشد. به عنوان مثال اگر شما درخواست ویزای دانشجویی انگلیس را در روز یک ژانویه 2021 تنظیم و ارسال کرده‌اید، باید نشان دهید که حداقل وجه مورد نظر در مدت زمان 28 روز منتهی به یک دسامبر در حساب بانکی شما بوده است.

ممکن است منبع مالی شما برای تامین هزینه و تحصیل در انگلیس، حمایت مالی از سوی یک موسسه یا شرکت وام باشد. در چنین شرایطی شما باید مدارک مربوط به شرکت وام دهنده یا موسسه را به سفارت ارائه دهید.

 در برخی  از موارد دانشجو نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی ندارد. این موارد عبارتند از:

 • وقتی دانشجو 12 ماه قبل از درخواست ویزای تحصیلی در انگلیس حضور داشته‌ باشد و در زمان درخواست نیز در انگلیس باشد.
 • زمانی که دانشجو به عنوان افسر اتحادیه دانشجویی درخواست ویزای تحصیلی انگلیس داده باشد.
 • دانشجو به عنوان یک دندانپزشک یا دکتر متقاضی دوره بنیادی شناخته شده درخواست ویزا داده باشد.
 • اگر اهل کشوری هستید که مشمول «شرط افتراقی» می‌شود.

اگر ملیت انگلیسی در خارج از کشور دارید یا اهل یکی از کشورهای زیر هستید، نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی ندارید.

بحرین، باربادوس، استرالیا، بلژیک، اتریش، برونئی، بوتسوانا، برزیل، کامبوج، بلغارستان، کانادا، جمهوری قبرس، دانمارک، جمهوری چک، شیلی، چین، کرواسی، استونی، فرانسه، یونان، آلمان، جمهوری دومینیکن، فنلاند، هنگ کنگ، قزاقستان، ایسلند، مجارستان، ایتالیا، ایرلند، اندونزی، لتونی، کویت، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالزی، موریس، مالت، ماکائو، مکزیک، نیوزلند، عمان، نروژ، هلند، پرو، قطر، پرتغال، رومانی، لهستان، اسلواکی، سنگاپور، صربستان، اسلوونی، اسپانیا، کره جنوبی، سوئیس، سوئد، تایوان، تونس، امارات متحده عربی، تایلند و ایالات متحده آمریکا

سخن پایانی

اخذ ویزای تحصیلی انگلیس به دلیل شرایط تحصیلی مناسب و موقعیت کاری مورد توجه قرار می‌گیرد. این ویزا برای دریافت نیاز به اسپانسر مالی قدرتمند، سطح مهارت زبان انگلیسی مناسب، ارائه مدارک هویتی و… دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی انگلیس با کارشناسان ما با شماره های 22784091 – 021 و 22784093 – 021 در تماس باشید یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها بیان فرمایید.

سوالات متداول درباره ویزای تحصیلی انگلیس

خیر، باید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید مگر اینکه در شرایط خاص بورسیه دریافت کرده باشید.

ویزای تحصیلی انگلیس به اندازه طول دوره تحصیلی + 4 ماه اعتبار دارد.

دانشجویان بین المللی مقطع لیسانس و فوق لیسانس به مدت 2 سال و دانشجویان دکتری به مدت 3 سال می توانند در این کشور بمانند و مشغول به کار شوند.

درخواست ویزای تحصیلی انگلیس به 3 هفته تا یک ماه زمان نیاز است.