دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی، جذاب و مناسب باشد. در این قسمت قصد داریم 9 علت از مهم‌ترین علل آن‌ را ذکر کنیم. 

1. شهرت علمی شگفت‌انگیز

یکی از ویژگی هایی که تحصیل در انگلیس را پرطرفدار ساخته، شهرت علمی شگفت‌انگیز این کشور است. انگلستان در سراسر جهان به عنوان یک کشور مناسب برای آموزش و دارای دانشگاه‌هایی فوق‌العاده شناخته می‌شود.

2. استقبال از فرهنگ‌های مختلف

انگلستان کشوری چندفرهنگی است، میزان نژادپرستی در چند سال اخیر به طرز چشم‌گیری در UK کاهش یافته و همین مسئله مردم را به تحصیل در انگلیس جذب می‌کند. در واقع، شما می‌توانید از هر منطقه‌ای در دنیا مردمانی را در این کشور مشاهده کنید. بر اساس بیانات HESA انگلستان، با 458،520 دانشجوی بین‌المللی، دومین مقصد تحصیلی محبوب در جهان به حساب می‌آید. بنابراین، مطمئن باشید با استقبال گرمی رو‌به‌رو خواهید شد.

3. انتخاب‌های بسیار

تحصیل در انگلیس به شما این امکان را می‌دهد تا در رشته‌های متنوعی از جمله هنر، طراحی، تجارت، مدیریت، مطالعات رسانه‌ای و… به تحصیلات خود ادامه دهید. در این کشور می توانید به راحتی استعدادها و توان‌مندی‌های خود را شکوفا نمایید.

4. مدت زمان تحصیلی کوتاه‌تر

اگر به تحصیل در انگلیس به صورت تمام‌وقت بپردازید، می‌توانید در این کشور در مدت 3 سال به مدرک کارشناسی خود دست یابید. دریافت مدارک مربوط به فارغ‌التحصیلی در سطح ارشد نیز معمولا 1 سال به طول می‌انجامد. این مسئله در مقایسه با مدت زمان تحصیل در کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا تفاوت آشکاری را نشان می‌دهد. زیرا دانشگاه‌های آمریکایی تکمیل دوره کارشناسی 4 سال زمان می‌برد. همچنین، طول دوران ارشد در این دانشگاه‌ها 2 ساله است. بنابراین، اگر تحصیل در انگلستان را انتخاب کنید، می توانید زودتر فارغ التحصیل شوید و در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهید کرد.
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

5. جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی

تحصیل در انگلیس به دلیل تاریخچه و تمدن غنی این کشور، جذابیت‌های زیادی برای دانشجویان خارجی دارد. برج لندن، کاخ باکینگهام، استون هنج و قلعه ادینبورگ، همه از مراکز زیبا و تاریخی انگلستان هستند که توریست‌های بسیاری آرزوی مشاهده آن‌ها را از نزدیک دارند. علاوه‌براین، حضور در کنسرت‌هایی که در کاخ الکساندرا در شهر لندن و سالن سمفونی بیرمنگام برگزار می‌شوند، می‌تواند تجربیات جدیدی برای شما به وجود آورد.

6. سفر به مناطق گوناگون

مهاجرت برای تحصیل در انگلیس یعنی ورود به قاره اروپا. به این ترتیب شما می‌توانید با هواپیما، قطار، اتومبیل و هر وسیله نقلیه دیگری از طریق انگلستان به هر کشور دیگری در این قاره سفر کنید و در عرض چند ساعت کشورهای دیگری را نیز مشاهده نمایید. در تعطیلات تابستانی که 12 تا 14 هفته فرصت استراحت برای شما فراهم می‌شود، می توانید از این ویژگی انگلیس برای تفریح استفاده کنید.

7. بزرگترین کتابخانه جهان

چه ‌چیزی مهم‌تر از یک کتابخانه عالی می‌تواند تحصیل در انگلیس را برای دانشجویان بین‌المللی دلپذیر سازد؟
لندن براساس آمارهای جهانی بزرگ‌ترین کتابخانه جهان را در خود جای داده است و در آن بیش از 170 میلیون کتاب وجود دارد.

کتابخانه بریتانیا که در نزدیکی ایستگاه قطار King’s Cross واقع شده، به مکانی برای مطالعه کتاب شهرت دارد. زیرا فضای آرامش‌بخش در آن به وجود آمده است.

8. بهبود وضعیت زبان انگلیسی

مکالمه به زبان انگلیسی یکی از لازمه‌های تحصیل در انگلستان است. همان‌طور که می‌دانید این زبان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین یکی از مهارت‌های ضروری هر فرد نیز محسوب می‌شود. مطمئنا زندگی در انگلیس در تقویت زبان شما نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

9. استانداردهای بالا

دلیل نهایی ما برای اینکه چرا باید تحصیل در انگلیس را انتخاب کنید این است که دانشگاه های انگلیس به طور منظم توسط آژانس کیفیت آموزش عالی (QAA)، بازرسی می‌شوند. این مسئله تضمین می‌کند که آموزش‌های آکادمیک با استانداردهای بالا در این کشور در اختیار دانشجویان بین‌المللی قرار می‌گیرد.

همچنین تدریس در دانشگاه‌های انگلستان توسط چارچوب تعالی تدریس (TEF) و چارچوب تعالی تحقیق (REF) درجه بندی می‌شود.

مطلب پیشنهادی:

بررسی سیستم آموزشی انگلیس

همان‌طور که تا به اینجا متوجه شده‌اید، تحصیل در انگلیس از نظر کیفیت شهرت بالایی دارد. سیستم آموزشی بریتانیا از الگوهای متفاوتی نسبت به سایر کشورها پیروی می‌کند. تحصیلات مربوط به دوران مدرسه 13 سال به طول می‌انجامد. اما در برخی مناطق جهان این دوره 12 ساله است. سال تحصیلی در انگلستان از سپتامبر یا اکتبر آغاز می‌شود و تا ژوئن یا جولای ادامه دارد.

برخی از دوره‌های تحصیلی زمان انعطاف پذیرتری دارند و طیف وسیعی از زمان آغاز تحصیلات را ارائه می‌دهند. به عنوان مثال تعدادی از دانشگاه‌ها فعالیت آموزشی خود را از ماه ژانویه یا فوریه شروع می‌کنند.

برای تحصیل در انگلستان سیستم آموزشی 4 بخش اصلی را در نظر گرفته است. این سطوح تحصیلی عبارت هستند از:

 • آموزش ابتدایی
 • آموزش متوسطه
 • آموزش‌های بیش‌تر
 • آموزش عالی

مهمترین ارزیابی هر دانش‌آموز در سن 16 سالگی او هنگامی که وی گواهینامهGCSE  یا مدرک عمومی تحصیلات متوسطه خود را دریافت می‌کند، به انجام می‌رسد. دانش آموزان بین‌المللی پس از اتمام دوره  GCSE  خود، برای ادامه تحصیل و سپس تحصیلات عالی و شروع دوره‌های دانشگاهی خود، مستقیما وارد دوران کارشناسی می‌شوند.

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در انگلستان در مدارس متوسطه

در دوران تحصیل در مدارس انگلیس، دانش‌آموزان آزمون‌های تعیین‌کننده و مهمی را پشت سر می‌گذارند و مباحث زیادی را یاد می‌گیرند.

آزمون‌های دوران متوسطه

GCSE Pathway  در سال دهم و یازدهم

در سن 14 تا 16 سالگی، بیشتر دانش‌آموزان خود را برای امتحانات  GCSE آماده‌ می‌کنند. یازدهم در سیستم آموزشی بریتانیا بسیار مهم است. زیرا آخرین سال تحصیلی اجباری محسوب می‌شود. آزمون‌های  GCSE معمولا طی 2 سال به انجام می‌رسند. 

Sixth Form (امتحانات سطح A یا پیشرفته) در سال دوازدهم و سیزدهم

مدارک مربوط به آزمون‌های سطح A مدارکی هستند که توسط نهادهای آموزشی در انگلستان به دانش‌آموزانی که دوره متوسطه و پیش‌دانشگاهی را به طور کامل پشت سر گذاشته‌اند، اهدا می‌شود. در Sixth Form، بیشتر دانش‌آموزان در پایان سال سیزدهم، سطح پیشرفته‌ای از آزمون‌ها که اغلب 3 یا 4 موضوع را در برمی‌گیرند، پاسخ می‌دهند.

گذراندن دوره آموزشی 2 ساله نهایی در سطح پیشرفته، مهارت‌های خاصی به دانش‌آموزان می‌آموزد. مهارت‌هایی همچون توانایی مطالعه گسترده، مهارت تفکر انتقادی و استدلال از این نوع قابلیت‌ها هستند. این موارد افراد را برای مواجه با چالش‌های تحصیلی در سطح جهان آماده می‌کند. طی کردن دوره‌های  A تنها راه تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندان‌پزشکی در انگلستان است. تحصیلات سطح پیشرفته به دو سال O-Level (سال اول) و A-Level (سال دوم) تقسیم می‌شود.

موارد آموزشی دوران متوسطه

مدارس علاوه بر فعالیت‌های فوق برنامه، به آموزش موضوعات گسترده‌ای را می‌پردازند که این موضوع‌ها عبارت هستند از:

 • ریاضیات
 • علوم (فیزیک، زیست‌شناسی و شیمی)
 • تاریخ
 • جغرافیا
 • تئاتر
 • IT
 • ادبیات
 • زبان‌های خارجی

تحصیل در انگلیس در سطح آموزش عالی

تحصیل در انگلیس در سطح آموزش عالی (کارشناسی و تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس) در اثر ارائه هزاران دوره اکادمیک توسط دانشگاه‌های این کشور فراهم شده است. مدارک فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها ارزشی جهانی دارد و برای کارفرمایان ارزشمند است. ورود به دانشگاه های انگلیس، به صورت رقابتی صورت می‌گیرد. به این شکل که هر ساله این مراکز آموزش عالی شرایط خود را برای پذیرش دانشجویان اعلام می‌کنند و واجدین چنین شرایطی را جذب می‌نمایند.

International Year One، یک دوره برای دانشجویانی است که واجد شرایط ورود مستقیم به مقطع کارشناسی نیستند. پس از گذراندن این دوره‌ها که تنها 1 سال به طول می‌انجامد، افراد مهارت‌های تحصیلی و سطح زبانی خوبی به‌دست می‌آورند. سپس می‌توانند به عنوان دانشجوی سال دوم مقطع لیسانس به تحصیلات خود ادامه دهند.

تحصیلات تمام‌وقت لیسانس در انگلستان به طور معمول 3 سال طول می‌کشد. در برخی مواقع این دوران تحصیلی 4 ساله به اتمام می‌رسد. مدارک لیسانس مختلفی به فارغ‌التحصیلان داده می‌شود که عبارت هستند از:

 • لیسانس هنر (BA)
 • لیسانس علوم (BSc)
 • لیسانس آموزش و پرورش (BEd)
 • لیسانس مهندسی BEng))

اگر تمایل دارید برای تحصیل در این مقطع به دانشگاه‌های انگلیس درخواست ارسال نمایید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • حداقل نمرات و معدل تعیین شده توسط هر دانشگاه
 • رضایت‌بخش بودن نتایج آزمون‌های ورودی
 • مهارت‌های زبانی
 • ارائه اسناد شناسایی معتبر
 • تجربه
 • مصاحبه‌های موفق

این دوره آموزش‌های منحصربه‌فردی به دانشجویان ارائه می‌دهد. زیرا ترکیبی از آموزش زبان انگلیسی، تحقیق، کنفرانس و مهارت‌های مطالعه همراه با کلاس‌های اختیاری GMAT است. این دوره‌ها معمولاً بر اساس نیاز دانشجو 3 الی 6 ماهه هستند.

دریافت مدرک کارشناسی ارشد می‌تواند گزینه مناسبی برای کسانی باشد که می‌خواهند دانش بیش‌تری در رابطه با یک موضوع خاص به‌دست آورند. این دوره تحصیلی به طور معمول 1 سال طول می کشد. اکثر دوره‌های کارشناسی ارشد منجر به دریافت مدرک MA (Master of Arts) یا MSc (Master of Science)  می‌شوند، اما مدارک ویژه دیگری نیز مانند MEng (Master of Engineering)، MFA (Master of Master) Fine Arts)، MArch ( ارشد معماری)، LLM (ارشد حقوق) و موارد دیگر وجود دارد.

برای تحصیل در چنین دوره‌‌ای شرایط زیر مورد نیاز است:

 • مدرک کارشناسی مرتبط
 • تسلط بر زبان انگلیسی
 • تجربه شغلی حرفه‌ای
 • آزمون‌های ورودی موفقیت‌آمیز که این مورد مربوط به بعضی رشته‌ها است.

در حال حاضر، این دوره در موسسات بسیار محدودی ارائه می‌شود. برنامه Pre-PhD آمادگی زیادی را برای دانشجویان بین المللی ایجاد می‌کند تا مدرک دکترای خود را در انگلستان اخذ کنند. این دوره شامل کلاس‌های فشرده انگلیسی همراه با آموزش روش‌های تحقیق، مهارت‌های مطالعه و تألیف است.

دانشجویان با گذراندن آزمون‌هایی در حیطه تخصصی خود و امتحانات زبانی همچون آیلتس بیش‌ترین آمادگی را برای ورود به دوران تحصیلی دکترا کسب می‌کنند. بر اساس این دوره آموزشی دانشجو می‌تواند پایان‌نامه باکیفیتی به دانشگاه خود ارائه دهد. مدت زمان پیش دکتری حداقل 6 ماه و حداکثر 9 ماهه خواهد بود.

برای ادامه تحصیل در دوره دکترا وجود موارد زیر ضروری است:

 • مدرک کارشناسی از دانشگاهی با درجه 1 یا 2
 • مدرک کارشناسی ارشد به همراه پایان‌نامه این دوره: حداقل نمره این مقطع باید معادل 60 درصد جهانی باشد.
 • نمره آیلتس حداقل 7

مدرک زبان لازم برای تحصیل در مقاطع مختلف انگلیس

برای تحصیل در انگلیس به کارگیری زبان انگلیسی مهارتی ضروری محسوب می‌شود. دانشگاه‌ها تمایل دارند، اغلب دانشجویانی را جذب نمایند که زبانشان عالی است. زیرا در چنین شرایطی لازم نیست کلاس‌های آموزش زبان برای دانشجوی خارجی خود برگزار کنند و این به نفع آن‌ها است. اکثر دانشگاه‌های بریتانیا در مدارک مورد نیازشان برای پذیرش از آزمون‌های جهانی زبان انگلیسی یاد می‌کنند. هر دانشگاه شرایط خود را برای ثبت‌نام شما دارد، بنابراین با مراجعه به وب‌سایت آن‌ها در آزمون مورد قبولشان شرکت کنید. لازم به ذکر است برای تحصیل در انگلیس در رشته‌های مربوط به حوزه قانون و پزشکی باید نمرات بالاتری در آزمون‌های رایج زبان انگلیسی به‌دست آورید.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

آزمون‌های معتبر مربوط به زبان انگلیسی

شاید این سوال برایتان ایجاد شود که برای تحصیل در انگلیس کدام آزمون‌ها اعتبار بالاتری دارند؟ در پاسخ باید بگوییم هر دانشگاه و هر رشته، به آزمون خاص خود نیازمند است. علاوه‌براین، نمرات بر اساس معیارهای بیان شده، حداقل‌های خود را دارند. چند مدرک زبان معتبر عبارت هستند از:

 • IELTS
 • TOEFL
 • PTE Academic
 • Cambridge English Advanced

این آزمون‌های زبان انگلیسی مورد تایید اکثر کشورها و مراکز آموزش عالی در سراسر جهان هستند.

آیلتس (IELTS)

اگر تمایل دارید در دوره کارشناسی و یا ارشد در دانشگاه‌های انگلیس تحصیل کنید، آزمون آیلتس (IELTS) را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

تافل (TOEFL)

تافل (TOEFL) یکی دیگر از شناخته شده‌ترین آزمون‌های زبان انگلیسی در جهان است. امکان گذراندن این آزمون به شکل آنلاین وجود دارد. برای دوران کارشناسی می‌توانید از چنین مدرک زبانی استفاده نمایید.

شهریه و هزینه تحصیل در انگلیس

شهریه تحصیل در مقاطع مختلف در انگلیس

هزینه‌های تحصیل در انگلیس اغلب مورد  بحث و مناقشه قرار می‌گیرد، در سال‌های اخیر قیمت‌ها برای دانشجوهای بومی (انگلیسی و اهل کشورهای اتحادیه اروپا) به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. اکنون، چنین دانشجویانی موظف به پرداخت حداکثر 9،250 پوند (13،050 دلار آمریکا) در سال هستند.

شهریه دانشگاه‌ها برای دانشجویان بین المللی لیسانس در انگلستان نیز با توجه به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. این شهریه‌ها از حدود 10000 پوند (14130 دلار آمریکا) شروع می‌شود و در رشته‌های حوزه پزشکی به 38000 پوند (53،700 دلار آمریکا) یا بیشتر می‌رسد.

 در تمام سطوح و مقاطع تحصیلی علوم انسانی و اجتماعی کم‌ترین میزان هزینه را به عنوان شهریه از دانشجویان دریافت می‌کند. اما ادامه تحصیلات در رشته‌هایی با دوره‌های آزمایشگاهی و بالینی به شکل قابل توجهی گران‌تر هستند.

 اگر هزینه‌های تحصیل در انگلیس را با مخارج رایج زندگی روزمره ترکیب کنید، رقم بسیار زیادی برابر با 12200 پوند یا 16950 دلار آمریکا به‌دست می‌آید. همین هزینه‌ها در پایتخت انگلستان یعنی لندن به 22200 پوند (31380 دلار آمریکا) می‌رسد. این مسئله نشان می‌دهد، زندگی در این شهر بسیار گران تمام می‌شود.

البته باید این مسئله را در نظر داشته باشید، با این که این قیمت‌ها فوق‌العاده بالا هستند، اما به دلیل کوتاهی این دوره‌های تحصیل در انگلیس معادل با ادامه تحصیلات در اکثر مناطق جهان خواهند شد.

هزینه زندگی دانشجویان در انگلستان

دانشجو علاوه‌برخرج تحصیل در دانشگاه باید مخارج زندگی روزمره خود را بپردازد. در این قسمت به بررسی هزینه‌های زندگی دانشجویان در انگلستان خواهیم پرداخت.

قیمت اجاره منزل و خوابگاه‌ها در دوران تحصیل در انگلیس

اکثر دانشجویان در سال‌های ابتدایی تحصیل در انگلیس در خوابگاه‌ها اقامت می‌کنند. زیرا قیمت سکونت در این اتاق‌های مخصوص و هزینه غذا در چنین مکان‌هایی به صرفه‌تر از زندگی در شهر است. بسیاری از دانشگاه‌ها نیز، خوابگاه‌هایی برای دانشجویان خود در نظر می‌گیرند.

بیشترین تفاوت هزینه‌های زندگی در لندن در مقایسه با بقیه بخش‌های بریتانیا در اجاره منزل و محل اقامت است، دانشگاه کالج لندن (UCL) هزینه خوابگاه را 8،073 پوند (11400 دلار آمریکا) در سال تحصیلی (نه ماه / 39 هفته) در نظر می‌گیرد. با این وجود، ممکن است بتوانید اتاق‌های ارزان‌تری نیز پیدا کنید. 

نتایج حاصل از نظرسنجی محل اقامت دانشجویی Save the Student نشان داد که دانشجویان به طور متوسط ​​125 پوند (175 دلار آمریکا) در هفته برای اجاره اقامت‌گاهشان صرف می‌کنند. دانشجویان در ایرلند شمالی فقط 91 پوند یعنی نصف مبالغی که در لندن می‌پردازند، برای اقامت در نظر می‌گیرند. علاوه‌بر تمام موارد ذکر شده، شما باید ماهانه حدود 70 پوند یا 100 دلار آمریکا به قبض برق، آب و اینترنت اختصاص دهید.

سایر هزینه‌های زندگی در دوران تحصیل در انگلیس

 • هزینه تهیه مواد غذایی از فروشگاه‌ها و بازار: هفته‌ای حدود 30 الی 42 پوند صرف خریداری چنین کالاهایی می‌شود.
 • رستوران و بار: احتمالا نیاز باشد هر هفته 12 الی 17 پوند به چنین موردی اختصاص دهید.
 • کتاب‌ها و منابع آموزشی: با توجه به رشته تحصیلی خود، باید حداقل 30 پوند در ماه برای خرید کتاب‌ها، جزوه‌ها و… هزینه کنید.
 • صورت حساب تلفن همراه: احتمالا باید 15 پوند یا 22 دلار به پرداخت این قبض اختصاص دهید.
 • هزینه عضویت در سالن بدنسازی: تقریباً صرف 32 پوند یا 45 دلار در ماه به عنوان شهریه این سالن‌ها لازم است. اما، می‌توانید تخفیف دانشجویی بگیرید.
 • اوقات فراغت: برای سپری کردن یک شب معمولی در خارج از شهر لندن به 30 پوند یا 42 دلار پول نیاز دارید.
 • استفاده از تلویزیون: برای سرگرمی و استفاده از تلویزیون در خانه و یا اقامت‌گاه خود باید سالانه 147 پوند یا 107 دلار آمریکا پول پرداخت نمایید. هزینه بلیط سینما 10 پوند یا 14 دلار است.
 • پوشاک: با توجه به عادت خود در میزان خرید البسه، احتمالا به 35 الی 55 پوند (49 الی 77 دلار آمریکا) در سال برای تهیه پوشاک نیازمند هستید.

اگر به دنبال تامین هزینه زندگی در این کشور هستید، کار حین تحصیل در انگلستان می تواند به شما کمک کند.

رشته‌های پر درآمد و مورد نیاز انگلیس

برای تحصیل در انگلیس لازم است بدانید کدام رشته‌ها درآمد بیش‌تری خواهند داشت و ورود به بازار کاری چه حوزه‌ای به دلیل نیاز بالا به آن آسان‌تر است. در مقاله “بهترین رشته های تحصیلی در انگلیس” به طور کامل این رشته ها را توضیح داده ایم. در قسمت زیر هم 10 تا از پردرآمدترین رشته‌ها بازار کاری مناسب را برایتان آورده‌ایم.

 بنابراین، اگر آرزو دارید پس از تحصیل در انگلیس به شغل‌های پر درآمدی دست یابید تا بتوانید اوقات فراغت خوشی را پس از گذراندن یک دوره آموزشی سخت سپری کنید و وام‌ها دانشجویی خود را به موقع بپردازید، ما به شما تحصیل در رشته‌های زیر را پیشنهاد می‌کنیم.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در انگلیس

1. دندانپزشکی

میانگین حقوق پایه 38،000 پوند در سال

اگرچه تحصیل در انگلیس در رشته دندانپزشکی به پرداخت هزینه‌های بسیاری نیاز دارد، زیرا یک رشته بالینی و مهم است. اما پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید درآمدی چندین برابر شهریه‌هایی که برای ادامه تحصیل در دانشگاه پرداخته‌اید، به‌دست آورید.

بازار کار این شغل نیز رقابتی نیست. بنابراین به راحتی می‌توانید وارد بازار شغلی شوید و اولین حقوق خود را دریافت نمایید. با فعالیت به عنوان یک دندانپزشک هرگز نگران بازار کاری خود نخواهید بود. 90 درصد فارغ‌التحصیلان رشته دندانپزشکی در انگلستان ظرف 6 ماه بعد از اتمام دوره تحصیلی خود می‌توانند در مراکز مربوطه استخدام شود.

2. پزشکی

میانگین حقوق پایه 33،500 پوند در سال

همه فارغ التحصیلان رشته پزشکی که به تحصیل در انگلیس پرداخته‌اند، پس از فارغ‌التحصیلی درآمد زیادی ندارند. به عنوان مثال، یک پزشک عمومی تقریباً 23000 پوند در سال پول دریافت می‌کند. اما بعد از کسب تجربه و گذشت چند سال، دستمزد این افراد افزایش قابل توجهی می‌یابد.

با این وجود، هنگامی که در یک زمینه خاص پزشکی، مثلاً در حوزه قلب، روان و جراحی ادامه تحصیل دهید، حقوق شما به طرز چشم‌گیری افزایش می‌یابد و به بیش از 30000 پوند در سال می‌رسد. علاوه‌براین، درآمدتان تنها به این مقدار محدود نخواهد شد و در آینده حتی به 69463 پوند خواهد رسید.

3. دامپزشکی

میانگین حقوق پایه 35330 پوند در سال

برای تحصیل در انگلستان در رشته دامپزشکی به استعداد و علاقه خاصی به حیوانات نیاز دارید. همچنین، نباید از هیچ نوع حیوان بترسید. با ادامه تحصیل در چنین رشته‌ای خیلی زود به درآمد بالا دست خواهید یافت. زیرا این رشته در دسته مشاغل پردرآمد قرار می‌گیرد. دامپزشکان عمومی و تازه‌کار سالانه حدود 35000 پوند درآمد کسب می‌کنند. پس از گذشت زمان و کسب تجربه این مقدار حقوق به 70000 پوند نیز خواهد رسید.

4. اقتصاد

میانگین حقوق پایه 29700 پوند در سال

درست است تحصیل در انگلیس در حوزه‌ای که با ثروت و درآمد در ارتباط است، درآمد بسیاری برای شما به همراه می‌آورد.

در ضمن باید بدانید درآمد فارغ‌التحصیلان اقتصاد با گذشت زمان بهتر نیز می‌شود. بعد از 10 سال اشتغال، متوسط ​​حقوق تقریباً به 40،000 پوند در سال خواهد رسید. حدود 10٪ اقتصاددانان پس از گذشت همین مدت زمان به درآمدی بیش از 100،000 پوند دست پیدا می‌کنند. بازار کار این رشته مناسب است و جای پیشرفت آن بسیار است.

5. مهندسی

میانگین حقوق پایه 29،000 پوند در سال

مهندسان که به تحصیل در انگلیس پرداخته‌اند و دارای مدارک تحصیلی معتبری هستند، درآمد خوبی کسب می‌کنند. افراد با مدرک مهندسی به طور متوسط ​​حقوق پایه 29900 پوند را به‌دست می‌آورند. گاهی این مقدار به 47000 پوند و یا حتی به 75000 پوند خواهد رسید.

 • متوسط ​​حقوق پایه برای مهندسی هوافضا: 28000 پوند
 • درآمد فارغ‌التحصیلان مهندسی شیمی: 30،000 پوند
 • حقوق مهندسان برق و الکترونیک: به طور متوسط ​​حقوق 29000 پوند
 • درآمد مهندسان عمران: به طور متوسط ​​27700 پوند

باید اشاره کنیم با افزایش روزافزون نیاز به زیرساخت‌های نوآورانه و فناوری‌های مدرن و امروزی بازار کار چنین رشته‌هایی در حال رشد است و تقاضای زیادی برای استخدام مهندسان وجود دارد.

6. ریاضیات

میانگین حقوق پایه 28000 پوند در سال

ریاضیات از زمان‌های قدیم مورد توجه بشر قرار داشته و توانسته توسعه‌های بسیاری در فناوری‌ها و علوم مختلف به وجود آورد، با تحصیل در انگلیس در رشته ریاضی مطمئنا آینده مالی تضمین‌شده‌ای خواهید داشت. شما می‌توانید در حوزه‌های مختلفی با ارائه‌ مدرک خود مشغول به کار شوید، این حوزه‌های عبارت هستند از:

 • سرمایه‌گذاری
 • حسابداری
 • امور مالی
 • تجزیه و تحلیل آماری و داده‌ها

اگرچه این رشته درآمد بالایی برای فارغ‌التحصیلان خود ایجاد می‌کند، اما در سال‌های اولیه درآمدشان به میزان توانایی آن‌ها وابسته است. هرچه در این زمینه قدرتمندتر عمل کنند، حقوقشان افزایش می‌یابد.

7. فیزیک و نجوم

میانگین حقوق پایه 28000 پوند در سال

تحصیل در رشته انگلیس در رشته فیزیک و نجوم درآمد بسیاری را برای افراد به همراه می‌آورد. در 10 سال اول کار، حقوق فیزیکدانان و اخترشناسان به 35 تا 45 هزار پوند افزایش می‌یابد. به طور طبیعی، آن‌ها پس از 20 سال اشتغال در این حوزه‌های پراهمیت، به حقوقی بیش از 50،000 پوند در سال خواهند رسید، اگر در مسیر آکادمیک قرار بگیرید و به مدارج دکترا دست یابید.

همچنین، اگر تحقیقات و آزمایشاتی را به نتیجه برسانید، حقوقتان به 28 الی 39 هزار پوند خواهد رسید. علاوه‌براین، محققان ارشد و مدرسین دانشگاهی می‌توانند حقوقی برابر با 60 هزار پوند در سال دریافت کنند.

8. علوم مربوط به کامپیوتر

میانگین حقوق پایه 27000 پوند در سال

تحصیل در انگلیس در رشته تحصیلی علوم کامپیوتری آینده شما را تضمین خواهد کرد. امروزه ما انسان‌ها از رایانه برای انجام بسیاری از کارهای اساسی روزانه خود در همه مکان‌ها بهره می‌بریم. بنابراین، برای مدیریت، نوآوری و بهبود این فضای مجازی به متخصصان حوزه‌های کامپیوتر نیاز داریم. به همین دلیل، تقاضا برای استخدام چنین متخصصانی بسیار زیاد است و سریعا وارد بازار کار خواهند شد.

9. تجارت و مدیریت

میانگین حقوق پایه 25000 پوند در سال

فارغ‌التحصیلان مدیریت همواره درآمد بالایی دارند. با دریافت مدرک MBA یا تحصیلات تکمیلی در حوزه بازرگانی و تجارت، می‌توانید شغلی پردرآمد به‌دست آورید و آینده خود را تضمین کنید.

اگرچه ممکن است در بازار کاری این رشته‌ها رقابت وجود داشته باشد، اما امروزه شرکت‌ها و ادارات به دنبال استخدام دانشجویانی با مدرک تحصیلی معتبر در زمینه امور تجاری، مدیریتی و… هستند تا بتوانند در میان رقبای خود به نحوه احسن ظاهر شوند. با چنین مدرکی می‌توانید در حوزه‌های صنعتی متفاوت استخدام و مشغول به کار شوید.

10. معماری

میانگین حقوق پایه 22000 پوند در سال

معماری رشته‌ای بی‌پایان است و همواره نیاز به آن احساس می‌شود. بنابراین، با تحصیل در انگلستان در چنین رشته‌ای، آینده خود را تضمین خواهید کرد. زیرا، ما انسان‌ها همواره به ساخت ساختمان‌ها و سازه‌هایی زیبا و ارزشمند نیاز داریم و این احتیاج در آینده‌های دور بیش‌تر هم خواهد شد.

پس از تبدیل شدن به متخصص معماری، می‌توانید با طراحی سازه‌ها و ساختمان‌های زیبا حقوق بسیار بالایی به‌دست آورید و زندگی راحت را برای خود و خانوادتان فراهم کنید. هرچه خلاقیت بیش‌تری داشته باشید، موفق‌تر خواهید بود و سریع‌تر استخدام می‌شوید.

شرایط بورسیه تحصیلی در انگلیس

تعدادی از کالج‌ها و دانشگاه‌های انگلیسی برای آسانی تحصیل در انگلیس، کمک هزینه‌هایی را به عنوان بورسیه به دانشجویان خاصی اختصاص می‌دهند. زمانی که شما برای دریافت بورس تحصیلی اقدام می‌نمایید و درخواست خود را به دانشگاه‌های انگلیسی ارسال می‌کنید، در واقع برای پذیرش درخواستتان با تعداد زیادی از دانشجویان خارجی دیگر به رقابت می‌پردازید، هر دانشگاه معیارهای خاصی برای بورسیه کردن شما دارد. معیارهایی همچون محل زندگی و سطح تحصیلاتتان در این دسته از ویژگی‌ها قرار می‌گیرند.

در قسمت زیر تعدادی از بورسیه‌هایی که می‌توانید برای تحصیل در کانادا از آن‌ها استفاده نمایید آورده شده است. این موارد عبارت هستند از:

بورسیه‌های مشترک المنافع

تاکنون بیش از 27،800 نفر بورس تحصیلی مشترک المنافع را دریافت کرده‌اند. این بورسیه انگلیس، با بودجه وزارت توسعه روابط بین‌المللی انگلستان، برای متقاضیان کشورهایی که با این کشور مشترک‌المنافع هستند، در نظر گرفته شده است. چنین کمک هزینه‌ای‌ به دانشجویان در سطوح کارشناسی و ارشد اختصاص دارد.

این بورسیه شامل موارد زیر است:

 • بلیط هواپیما
 • هزینه‌های تحصیل و امتحان
 • کمک هزینه برای زندگی روزمره
 • هزینه‌های مربوط به پایان نامه

بورس تحصیلی گیتس کمبریج

یکی از بهترین دانشگاه‌های انگلستان و جهان، دانشگاه کمبریج، بورس تحصیلی گیتس کمبریج را به افرادی که قصد ثبت نام در دوره تحصیلات تکمیلی تمام وقت دارند، ارائه می‌دهد. تقریبا دو سوم این بورس تحصیلی به دانشجویان دکترا اهدا می‌شود. این بورسیه تمام هزینه‌های زندگی فرد را شامل می‌شود.

دانشگاه ادینبورگ

 بورسیه تحقیقات جهانی

دانشگاه ادینبورگ بورس تحصیلی تحقیقات جهانی خود را به 30 دانشجوی برجسته خارج از کشور که قصد دارند یک برنامه تحقیقاتی در سطح دکترا را دنبال کنند، ارائه می‌دهد.

سخن پایانی

همان‌طور که پس از مطالعه این مطلب دریافتید، تحصیل در انگلیس می‌تواند مزایای زیادی برایتان به دنبال داشته باشد. شما می‌توانید با دریافت مدارک معتبر تحصیلی از انگلستان، علاوه بر فرصت کار در انگلیس، در هر کجای جهان مشغول کار شوید و استعدادهای خود را سریعا شکوفا سازید.

کافی است از پس هزینه‌های تحصیل در دوران دانشجویی خود برآیید، سپس می‌توانید تمامی این مخارج را با اشتغال دائمی جبران نمایید و به زندگی با کیفیت کاملا مطلوب دست یابید. امیدواریم توانسته باشیم با ارائه این مطالب، اطلاعات مفیدی در اختیارتان قرار دهیم.

سوالات متداول درباره تحصیل در انگلیس

معمولا امکان تحصیل کاملا رایگان وجود ندارد، البته در شرایط خاص امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه تحصیل وجود دارد.

در صورت اشتغال پس از تحصیل می توان ویزای کاری دریافت کرد و منتهی به دریافت اقامت دائم می شود.

امکان کار در طول هفته به مدت 20 ساعت وجود دارد. همچنین در روزهای تعطیل امکان کار به شکل تمام وقت وجود دارد.

هزینه تحصیل در انگلیس بسته به مقطع و رشته تحصیلی بسیار متغیر است و حداقل از حدود 10 هزار پوند در سال شروع می شود.

معمولا حداقل نمره زبان دانشگاه های این کشور آیلتس 6 برای مقطع کارشناسی و 6.5 برای مقاطع تکمیلی است.

مطالب پیشنهادی: