مشاوره رایگان مهاجرت تحصیلی:

مهاجرت به کانادا

کشور کانادا در یک نگاه

 • نام رسمی: کانادا
 • پایتخت: اتاوا
 • قاره: آمریکای شمالی
 • بزرگترین شهر: تورنتو
 • نوع حکومت: فدرال-پارلمانی-پادشاهی
 • پادشاه: الیزابت دوم
 • نخست وزیر: جاستین ترودو
 • جمعیت: 37,742,154
 • مساحت: 9,984,670
 • روز ملی کانادا: اول ژوئن
 • زبان: انگلیسی-فرانسوی
 • واحد پول: دلار کانادا
 • نام رسمی: کانادا
 • پایتخت: اتاوا
 • قاره: آمریکای شمالی
 • بزرگترین شهر: تورنتو
 • نوع حکومت: فدرال-پارلمانی-پادشاهی
 • پادشاه: الیزابت دوم
 • نخست وزیر: جاستین ترودو
 • جمعیت: 37,742,154
 • مساحت: 9,984,670
 • روز ملی کانادا: اول ژوئن
 • زبان: انگلیسی-فرانسوی
 • واحد پول: دلار کانادا
اطلاعات بیشتر

مهاجرت به کانادا: كانادا به علت تعداد بسيار زياد مهاجرانى كه هر ساله از سراسر جهان جذب مى كند به عنوان سرزمين مهاجران شناخته شده است. اين كشور، در ميان ١٠ كشورى در جهان قرار دارد كه داراى بالاترين شاخص ميزان رضايت از زندگى هستند.

اقتصاد پايدار، سطح بالاى استانداردهاى زندگى، جمعيت تحصيل كرده، مدارس و دانشگاه هاى معتبر، امنيت بالا، رفاه اجتماعى، موقعيت هاى شغلى و پايين بودن ميزان جرم و جنايت همه و همه كشور كانادا را به يكى از محبوب ترين مقاصد برتر مهاجرتى در جهان تبديل كرده است.

كانادايى ها و دولت فدرال از ورود ساكنان خارجى به كانادا بسيار حمايت مى كنند؛ چرا كه “مهاجرت به کانادا” براى سلامت اقتصادى و فرهنگى كشورشان نقشى حياتى ايفا مى كند.

مهاجرت به كانادا، كه از لحاظ تاريخى به قرن ١٦ ميلادى بازمى گردد، به طور قابل توجهى جامعه و فرهنگ اين كشور را شكل داده است. لازم به ذكر است كه كانادا، يكى از چند فرهنگى ترين كشورهاى جهان است و كاملا به اين واقعيت افتخار مى كند.

در سال هاى اخير، طبق آمار جهانى كانادا به مقصد جذاب ترى براى مهاجرت تبديل گرديده است و ميزان مهاجرت ساليانه به اين كشور حدود ٣٠٠ هزار نفر مهاجر جديد مى باشد. دولت فدرال در تلاش است تا پايان سال ٢٠٢١ تعداد ٣٤١ هزار مقيم دائم را جذب نمايد و علاوه بر اين، صدها هزار نفر متقاضى با اقامت موقت را به اين تعداد اضافه نمايد كه اين آمار به پذيرش ٤٠١ هزار مهاجر با اقامت دائم تغيير يافت. پس چرا شما يكى از اين افراد نباشيد؟!

اگر شما هم به اين فرصت مهيج فكر مى كنيد، بهتر است با آگاهى كامل از شرايط مهاجرت به كانادا و با كمك افراد باتجربه در اين راه قدم بگذاريد. اما در اين مطلب قصد داريم شما را با راه هاى مهاجرت و اخذ اقامت در كانادا آشنا كنيم.

موسسه بینا با گروهى از مشاوران و وكلا مهاجرتى خبره و آگاه شما را در يافتن آسان ترين و سريع ترين مسير اخذ اقامت و مهاجرت به كانادا يارى خواهد كرد.

مهاجرت به کانادا از دیدگاه مردم کشور کانادا

مهاجرت از ديدگاه كانادايى ها

اكثر مردم كانادا، از دهه ها پيش نظرات مطلوبى درباره مهاجرت خارجى ها به كانادا داشته اند. همان طور كه پيش تر بيان شد، مهاجرت نقش پررنگى در اقتصاد اين كشور دارد. در يك نظرسنجى كه در سال ٢٠١٩ انجام گرديد، فقط حدود یک سوم از كانادايى ها، سطح مهاجرت به اين كشور را بيش از حد بالا دانستند؛ اين بدان معنى است كه كانادايى ها، به طور كلى هم مهاجران و هم سيستم مهاجرت كشور خود را مثبت ارزيابى كرده اند.

اين امر، تا حدى به تلاش هاى دولت كانادا براى ترويج و پذيرش سياست چندفرهنگى و تنوع بخشى به هويت ملى باز مى گردد. علاوه بر اين، كانادا مهاجرت گسترده غيرمجاز ندارد؛ چالشى كه با واكنش شديد در بسيارى از كشورها مواجه شده است.

مهاجران كانادا از كدام كشورها هستند؟

طبق آمار منتشر شده در سال ٢٠١٩، ١٠ كشور برتر مبدأ براى اقامت دائم در كانادا به شرح ذيل مى باشند:

هند، چين، فيليپين، نيجريه، امريكا، پاكستان، سوريه، اريتره، كره و ايران

در نمودار زير تعداد مهاجران از هر كشور مشخص گرديده است:

همان طور كه مشاهده مى گردد، ايران با تعداد ٦٠٥٥ مهاجر در جايگاه دهم قرار دارد.

انتاريو، مدت هاست كه مقصد اصلى مهاجران است. در سال ٢٠١٩، اين استان حدود ٤٥ درصد دارندگان اقامت دائم را در خود جاى داد كه اكثر آن ها در اطراف تورنتو (بزرگترين شهر كانادا) ساكن شده اند.

راه‌های مهاجرت به کانادا شامل موارد زیر می‌ شود که متقاضیان می توانند با توجه به شرایط و هدف خود از مهاجرت یکی از آن ها را انتخاب کنند:

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه یافته جهان است که به نوزادان متولد شده در قلمرو خود، تابعیت بی قید و شرط می دهد. کودک شهروند این کشور به شمار رفته و هر زمان که بخواهد می تواند به کانادا برگردد و زندگی جدیدی را شروع کند و از حقوقی نظیر پاسپورت این کشور، حق تحصیل رایگان و سایر مزایای اجتماعی کانادا بهره مند گردد.

البته والدین کودک تا زمانی که به ۱۸ سالگی برسد از مزیت خاصی برخوردار نمی شوند و کودک پس از رسیدن به این سن می تواند اسپانسرشیپ والدین و اعضای خانواده خود شود.

قابل ذکر است که خدمات درمانی برای شهروندان کانادا تقریبا رایگان است ولی برای کسانی که صرفا برای تولد فرزند و بصورت توریستی وارد کانادا می شوند صدق نمی کند.

مهاجرت به كانادا از طريق اسپانسرشیپ (حمايت مالى اعضای خانواده)

پيوستن به اعضای خانواده، سنگ زيربناى سياست مهاجرت به كانادا است. هر يك از اعضا خانواده در كانادا مى توانند بستگان خود را حمايت كنند تا آن ها به كانادا بيايند و در آن جا به طور دائم ساكن شوند و به كار و تحصيل بپردازند.

براى اينكه بتوان از اعضای خانواده حمايت مالى كرد و اسپانسر بستگان شد، فرد حمايت كننده (حامى) بايد يك شهروند كانادايى باشد و يا اقامت دائم كانادا را داشته باشد (با حداقل ١٨ سال سن). علاوه بر اين، فرد حمايت كننده بايد از عهده مخارج و تهيه نيازهاى اوليه برآيد.

افرادى كه مى توان در اين كلاس از آن ها حمايت كرد مالى كرد شامل همسر و فرزندان زير ٢٢ سال (در برخى موارد استثنا وجود دارد) مى شود.

در حال حاضر، شهروندان كانادايى و دارندگان اقامت دائم كانادا مى توانند امكان اقامت دائم براى والدين، پدربزرگ و مادربزرگ خود را از طريق سوپر ويزای كانادا فراهم نمايند.

در بهار سال ٢٠١٢، دولت كانادا حمايت مالى والدين، پدربزرگ و مادربزرگ را متوقف كرد و درست در همان زمان سوپر ويزا (Super Visa) را معرفى كرد. ويزای ١٠ ساله (چندبار ورود) كه اين افراد مى توانند براى دو سال بدون تمديد ويزای خود به كانادا بيايند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصيل در كانادا، مستلزم پذيرش تحصيلى از مدارس و دانشگاه هاى معتبر اين كشور مى باشد. متقاضيان مى توانند از طريق تحصيل در مدارس و دانشگاه هاى كانادا به صورت موقت در كشور كانادا اقامت داشته باشند و پس از فارغ التحصيلى براى اقامت دائم اقدام كنند. اين افراد با استفاده از نامه پذيرش معتبر و تكميل مدارک ديگر (از جمله مهم ترين اين مدارک تمكن مالى است) مى توانند براى اخذ ويزاى تحصيلى در كانادا اقدام كنند. براى تحصيل در دوره هاى بيش از ٦ ماه، بايد Study Permit يا همان ويزاى تحصيلى كانادا را دريافت کرد.
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

اداره مهاجرت كانادا دو نوع ويزاى تحصيلى شامل ويزاى دانش آموزى و ويزاى دانشجويى را ارائه مى دهد.

مطلب پیشنهادی:

مهاجرت به كانادا از طريق ويزاى تحصیلی دانش آموزى:

ويزاى دانش آموزى مختص متقاضيان زير ١٨ سال است كه به نامه پذيرش از مدارس مورد تأييد سازمان مهاجرت و شهروندى كانادا نياز دارند. در خصوص افراد زير ١٨ سال، یک نفر در كانادا مى بايست مسئوليت و سرپرستى آن ها را برعهده بگيرد و يا والدين دانش آموز از طريق ويزاى توريستى يا ويزاى كار اقدام نمايند.

مدارس به دو نوع مدارس دولتى و خصوصی تقسيم مى شوند؛ اگر والدين دانش آموز اقامت كانادا را داشته باشند، فرزند آن ها مى تواند در مدارس دولتى به صورت رايگان تحصيل نمايد؛ اگر والدين دانش آموز اقامت كانادا را ندارند، فرزند آن ها بايد با پرداخت شهریه در یکی از مدارس دولتی یا خصوصی تحصیل نمای.

مطالب پیشنهادی:

مطلب پیشنهادی:

مهاجرت به كانادا از طريق ويزاى تحصیلی دانشجويى:

هر ساله بيش از ١٣٠ هزار دانشجوى بين المللى در دانشگاه هاى معتبر كانادا مشغول به تحصيل مى شوند. كانادا، علاوه بر یک سيستم آموزشى با كيفيت، امكانات بى شمارى را نيز فراهم مى كند. تحقيقات، مقالات علمى و همكارى هاى بين المللى سه جنبه اصلى است كه كانادا و موسسات آموزشى و دانشگاهى بر روى آن ها تمركز مى كنند. بسيارى از دانشجويان تحصيل در كانادا را نسبت به ساير كشورها ترجيح مى دهند. چرا كه كانادا مزاياى خاصى را براى آن ها ارائه مى دهد كه در كشورهاى ديگر به ندرت وجود دارد. به عنوان مثال، هزينه هاى تحصيل از ساير كشورها كمتر است؛ همسر و فرزندان دانشجو مى توانند وى را در طول دوره تحصيل همراهى كنند و فرزندان بدون نياز به اجازه تحصيل، مى توانند در مدارس دولتى شركت كنند؛ و از همه مهمتر كار كردن ٢٠ ساعت در طول هفته حين تحصيل است. در كانادا دانشجويان قبل از فارغ التحصيلى به عنوان نيروى كار مى توانند شروع به كار كنند، تجارب كارى ارزشمندى در كانادا كسب كنند. ارتباطات حرفه اى ايجاد شده در اين دوره مى تواند در مراحل بعدى به فرصت هاى طلايى منجر گردد. با اين وجود، فرصت بزرگ اصلى كسب درآمد با مجوز كار پس از فارغ التحصيلى است؛ كانادا به جاى بستن درب هاى كشور خود به روى فارغ التحصيلان، فعالانه تلاش مى كند تا مسيرهاى اقامت دائم را براى دانشجويان و فارغ التحصيلان فراهم كند. پس از فارغ التحصيلى، اين افراد اجازه كار براى كارفرمايان در هر نقطه از كانادا را تا حداكثر مدت ٣ سال دارند. اين يك فرصت منحصر به فرد براى ايجاد يك زندگى طولانى مدت در كانادا مى باشد.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.
بر اساس رتبه بندى دانشگاهى QS بزرگترين شهرهاى كانادا در ميان بهترين شهرهاى دانشجويى قرار دارند؛ مونترال بهترين شهر دانشجويى در جهان است و پس از آن تورنتو و ونكوور نيز در ميان برترين شهرهاى دانشجويى اين كشور قرار دارند.

مطلب پیشنهادی:

مطالب پیشنهادی:

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به كانادا از طريق ازدواج به روش اسپانسر شدن همسر، به اين صورت است كه یک شهروند كانادايى يا مقيم دائم مى تواند همسر و شریک زندگى خود را براى زندگى دائم در كانادا حمايت كند. طبق قانون مهاجرت و حمايت از پناهندگان، كنار هم بودن اعضا خانواده بسيار مهم است؛ به همين دليل برنامه اسپانسر همسر در اولويت اصلى كانادا قرار دارد.

همان طور كه بيان گرديد، اسپانسر بايد یک شهروند كانادايى و يا مقيم دائم باشد. علاوه بر اين بايد شرايط مختلفی را داشته باشد تا بتواند همسر و شریک زندگى خود را حمايت مالى نمايد، از جمله اینکه:

اسپانسر بايد حداقل ١٨ سال سن داشته باشد، قادر به تأمين نيازهاى اساسى مالى همسر و شریک زندگى خود (به مدت ٣ سال) باشد، اسپانسر بايد در كانادا زندگى كند و يا اينكه پس از اقامت دائم همسر و شریک زندگى قصد بازگشت به كانادا را داشته باشد، طی ۵ سال گذشته اسپانسر شخص دیگری از طریق ازدواج نشده باشد و…

اكسپرس اينترى یا مهاجرت سريع به كانادا

مهاجرت سريع به كانادا يا اكسپرس اينترى

در ژانويه سال ٢٠١٥، دولت كانادا سيستم مهاجرت الكترونيكى جديدى را راه اندازى كرد كه به نيروی كار ماهر و واجد شرايط كه قصد مهاجرت به كانادا را دارند، ورود سريع را ارائه دهد.

سازمان مهاجرت و شهروندى كانادا (CIC)، به مهاجران اجازه مى دهد از طريق برنامه اكسپرس اينترى يا همان مهاجرت سريع به كانادا به عنوان يك نيروی كار ماهر در كانادا به كار و زندگى مشغول شوند. اين سازمان، متقاضيانى كه ماهر هستند يا داراى شرايط مربوط تحت برنامه هاى مهاجرت اقتصادى فدرال هستند را به طور فعال ارزيابى، انتخاب و استخدام مى كند:

 • برنامه نيروی كار ماهر فدرال (FSWP)
 • برنامه نيروی فنى ماهر فدرال (FSTP)
 • برنامه تجربه كانادا (CEC) 
 • برنامه اكسپرس اينترى به استان ها و مناطق خاص نيز اجازه مى دهد تا از اين سيستم براى جذب نياز بازار كار خود استفاده نمايند و از طريق برنامه گزينشى استانى از ميان داوطلبان واجد شرايط انتخاب نمايند.

مطلب پیشنهادی:

مهاجرت به كانادا از طريق كلاس تجربه كانادايى (CEC)

كلاس تجربه كانادايى  (Canadaian Experience Class)، يك روش مهاجرتى است و به افرادى كه سابقه كارى حداقل یک ساله در كانادا را دارند، اجازه مى دهد به طور دائم در كانادا اقامت داشته باشند. مهاجرت به كانادا از طريق روش  CEC، زيرمجموعه برنامه اكسپرس اينترى قرار دارد.

متقاضيانى كه با استفاده از كلاس تجربه كانادايى مى توانند در كانادا اقامت دائم را به دست آورند دو دسته هستند:

– نيروی كار خارجى موقت كه توانسته است حداقل ١٢ ماه سابقه كار كانادايى داشته باشد.

– دانشجويان بين المللى كه در كانادا تحصيل كرده اند و بعد از فارغ التحصيلى با ويزای كار مشغول به كار كانادايى شده اند.

در حقيقت، هر دو گروه متقاضى (نيروی كار خارجى موقت و فارغ التحصيلان خارجى) براى واجد شرايط بودن استفاده از كلاس تجربه كانادايى بايد سابقه كار (حداقل ١٢ ماه) در كانادا را داشته باشند.

مهاجرت به كانادا از طريق سرمايه گذارى

با اجازه دادن به افرادى كه توانايى ايجاد شغل دارند و همچنين تجار باتجربه براى سرمايه گذارى در اقتصاد كانادا، اين افراد به رشد و شكوفايى كانادا كمك خواهند كرد. اساسا دو برنامه سرمايه گذارى در كانادا وجود دارد:

۱- برنامه سرمايه گذارى فدرال

۲- برنامه سرمايه گذارى كبك

هر دو برنامه تا حدى مشابه با يكديگر و مستلزم آن هستند كه متقاضيان از دارايى خالص بالايى برخوردار باشند و براى مدت ٥ سال در يك صندوق سرمايه گذارى مصوب سرمايه گذارى انجام دهند.

افراد باتجربه در زمينه تجارى / مديريتى با دارايى خالص نسبتا بالا براى مهاجرت به كانادا از طريق سرمايه گذارى و اخذ اقامت دائم كانادا مى توانند از روش هاى زير اقدام كنند:

مطلب پیشنهادی:

سرمايه گذارى از طريق ويزای استارتاپ:

فردى كه مى خواهد به عنوان سرمايه گذار به كانادا مهاجرت كند، سرمايه گذارى از طريق ويزا استارتاپ بهترين گزينه براى وى خواهد بود. متقاضى در اين روش، بايد از شرايط خاصى برخوردار باشد تا با ابتكار، ايجاد شغل جديد براى كانادايى ها و توانايى رقابت در سطح بين المللى موفق شود.

كارآفرينى:

از آن جا که كارآفرينان مى توانند فرصت هاى شغلى جديدى را در كانادا ايجاد نمايند و به اقتصاد اين كشور كمك كنند، اين متقاضيان تشويق مى گردند تا براى سرمايه گذارى از طريق كارآفرينى اقدام نمايند. متقاضيان موفق، شغلى جديد در كانادا ايجاد مى كنند و مى توانند اقامت دائم اين كشور را به دست آورند.

خوداشتغالى:

اين جريان مهاجرت از طريق سرمايه گذارى مختص افرادى است كه مى خواهند در كانادا شركتى تأسيس نمايند یا خريدارى كنند و با اين حركت خود سهم قابل توجهى در اقتصاد، فرهنگ، زندگى و هنر كانادا خواهند داشت. متقاضيان سرمايه گذارى از طريق خوداشتغالى بر اساس تجربه، سن، تحصيلات، توانايى هاى زبان و تطبيق پذيرى انتخاب خواهند شد.

برنامه تجارى PNP:

از طريق برنامه هاى نامزدى استانى  (PNP)، چندين روش سرمايه گذارى (همچون برنامه استانى بريتيش كلمبيا، برنامه استانى كبك، برنامه استانى انتاريو و غيره) وجود دارد. صرفنظر از روش انتخاب شده، تمامى متقاضيان مجوز كار دريافت مى كنند و بايد ظرف مدت ١ تا ٢ سال مبلغ بالايى را سرمايه گذارى كنند.

لازم به ذكر است كه متقاضى مى تواند هر یک از اين روش هاى سرمايه گذارى در كانادا را با توجه به ميزان سرمايه و شرايط خود انتخاب نمايد.

مهاجرت از طريق برنامه نامزدى استانى كانادا

مسير مهاجرت از طريق برنامه نامزدى استانى كانادا  (PNP)، به يك روش محبوب براى مهاجرت به كانادا تبديل گرديده است. اين روش به استان هايى كه شامل برنامه نامزدى استانى براى مهاجرت به كانادا هستند، اجازه مى دهد متقاضيانى كه مايل به مهاجرت و اقامت در يك استان خاص هستند را معرفى كنند.

استان هايى مانند البرتا، انتاريو، بريتيش كلمبيا و ساير استان ها برنامه هاى مهاجرتى خود را توسعه داده اند كه اغلب به يك روش سريع دريافت اقامت دائم در كانادا منجر مى گردد. با اين وجود، بيشتر PNPها براى واجد شرايط بودن به پيشنهاد كار از كارفرمای كانادايى نياز دارند.

استان هاى عضو برنامه نامزدى استانى كانادا (PNP) عبارتند از:

 • البرتا
 • بريتيش كلمبيا
 • مانيتوبا
 • نيوفاندلند و لابرادور
 • نيوبرانزويک
 • نوااسكوشيا
 • سرزمين هاى شمال غربى
 • انتاريو
 • جزيره پرنس ادوارد
 • كبک
 • ساسكاچوان
 • يوكان
مهاجرت به کانادا از طريق برنامه مهاجرتى استانى كبک كانادا

مهاجرت از طريق برنامه مهاجرتى استانى كبک كانادا

برخلاف ساير استان هاى كانادا كه در برنامه نامزدى استانى كانادا  (PNP)، عضو هستند و در آن شركت مى كنند، استان كبک برنامه مهاجرتى خود را با معيارهاى انتخابى متفاوت از ساير استان ها و دولت فدرال اداره مى كند.

اتباع خارجى كه مايل به اقامت دائم در کبک هستند، بايد گواهى پذيرش کبک  (CSQ)، را دريافت نمايند. اين يك سند رسمى است كه توسط مقامات مهاجرت کبک صادر مى شود و گواهى مى كند كه متقاضى توسط اين استان انتخاب شده است. بنابراين، ويزا نيست و نمى توان از آن براى ورود به كانادا استفاده كرد.

طبق مقررات ٢ آگوست ٢٠١٨، گواهى پذيرش کبک به مدت ٢٤ ماه و يا تا زمانى كه تصميم نهايى توسط سازمان مهاجرت، پناهندگى و شهروندى كانادا  (IRCC)، در مورد درخواست ويزا اقامت دائم گرفته شود، معتبر است.

نقش دولت فدرال در ارزيابى درخواست کبک براى اقامت دائم به مسائل مربوط به پزشكى و جرم و جنايت محدود مى باشد.

در حال حاضر، داوطلبانى كه مى خواهند در کبک مستقر شوند، مى توانند براى CSQ در يكى از دسته هاى زير اقدام نمايند:

مهاجرت از طريق ويزا كار LIMA

اگر كارفرمای كانادايى قصد استخدام نيروی كار تحت برنامه نيروی كار موقت خارجى كانادا (TFWP) را دارد، به احتمال زياد به ارزيابى تاثبر بازار كار (LIMA) نياز دارد.

بسيارى از متقاضيان مهاجرت به كانادا، ابتدا پيشنهادات كارى از كانادا را دريافت مى كنند، براى ويزای كار اقدام مى كنند و سپس بر اين اساس به كانادا مهاجرت مى كنند.

ويزای كار LIMA يا همان ارزيابى تاثير بازار كار براى متقاضيانى كه قصد كار كردن در كانادا از طريق مجوز LIMA را دارند، مناسب مى باشد. در حقيقت، بايد كارفرمايى كانادايى اسپانسرشيپ فرد متقاضى كار گردد.

كارفرمای كانادايى، در ابتدا بايد براى استخدام نيروی كار موقت خود مجوز LIMA را از سازمان توسعه منابع انسانى كانادا دريافت نمايد. بعد از ثابت شدن اين موضوع كه هيچ شهروند كانادايى يا فردى كه اقامت دائم كانادا را دارد، شرايط استخدام در شغل موردنظر كارفرما را ندارد و كارفرما نمى تواند از ميان آن ها نيروی كار خود را استخدام كند، مجوز LIMA تاييد مى شود.

پس از آن متقاضى، تقاضاى ويزای كار مى دهد و پس از طى مراحل لازم به كانادا مهاجرت مى كند. اين يك فرايند پيچيده است كه مى تواند در نهايت به اقامت دائم فرد در كانادا منجر گردد. هنگامى كه فرد متقاضى كار از طريق يك مجوز كار موقت در كانادا مشغول به كار مى شود، گام اول اخذ اقامت دائم در كانادا را برداشته است.

مطلب پیشنهادی:

مهاجرت از طريق برنامه آزمايشى مهاجرت اقيانوس اطلس (AIPP)

برنامه آزمايشى مهاجرت اقيانوس اطلس يا آتلانتيک، در سال ٢٠١٧ براى جذب افراد تازه وارد به استان هاى آتلانتيک كانادا معرفى شد تا راهى براى اقامت دائم نيروی كار ماهر خارجى ارائه دهد و نياز منطقه را رفع نمايد.

طبق آمار، بيشتر مهاجران به پرجمعيت ترين شهرهاى مونترال، تورنتو و ونكوور كشيده شده اند و فرصت زيادى براى كار در اين شهرها به وجود آمده است؛ برنامه آزمايشى مهاجرت اقيانوس اطلس يك فرصت طلايى متقابل براى كارفرمايان و مهاجران به استان هاى اقيانوس اطلس مى باشد.

استان هاى اقيانوس اطلس شامل موارد زير هستند:

– نيوفاندلند و لابرادور

– جزيره پرنس ادوارد

– نوا اسكوشيا

– نيوبرانزويک

مهاجرت از طريق برنامه هاى بشردوستانه و خيرخواهانه

برنامه هاى بشردوستانه و خيرخواهانه  (H&C)، درخواست اقامت دائم كانادا است كه از داخل كشور كانادا ثبت مى گردد. در حقيقت، افرادى كه به طور معمول واجد شرايط اقامت دائم در كانادا نيستند، ممكن است بتوانند با استفاده از برنامه بشردوستانه و خيرخواهانه و از طريق قانون حفاظت از پناهندگان و مهاجرت تقاضاى اقامت دائم كنند.

عواملى كه در درخواست مهاجرت از طريق H&C مورد بررسى قرار مى گيرند عبارتند از:

 • مدت اقامت فرد در كانادا
 • روابط خانوادگى فرد با شهروندان كانادايى و ساكنان دائمى كانادا
 • داشتن فرزند در كانادا
 • وضعيت تحصيل فرد در كانادا
 • وضعيت اشتغال فرد در كانادا
 • موقعيت اجتماعى فرد در جامعه كانادا

سخن پایانی

از آنجایی که حدود ۹۰ درصد درخواست های ویزا و اقامت ریجکت می شوند (مقاله رفع ریجکتی ویزای کانادا را مطالعه نمایید) و دلیل آن عدم شناخت کامل قوانین و داشتن تجربه کافی در این زمینه است، پیشنهاد می کنیم که جهت جلوگیری از ضررهای احتمالی و خطراتی که ممکن است شما را تهدید کند حتما از یک مشاور و وکیل خبره و آگاه استفاده کنید.

از هر طریقی که قصد مهاجرت به کانادا را داشته باشید، باید موارد مهم را قبل از هر اقدامی بدانید. یکی از این موارد لیست کالاهای ممنوع الورود به کانادا است. با استفاده از مشورت مشاورین بینا اپلای، احتمال وجود این مشکلات را به صفر برسانید.

موسسه بینا آمادگی خود را برای همراهی شما در مسیر حساس مهاجرت به کانادا اعلام می کند. شما می توانید با شماره های 22784091 – 021 و 22784093 – 021 تماس حاصل کرده و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان خبره ما برخوردار شوید.

سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا

خیر، ازدواج با یک کانادایی تضمینی برای گرفتن شهروندی کانادا نیست ولی همسر کانادایی می‌ تواند اسپانسر فرد در گرفتن اقامت دائم باشد.

افراد پس از فارغ التحصیلی با دریافت مجوز کار تمام‌ وقت با حداکثر ۳ سال اعتبار می توانند به کار و و زندگی در کشور کانادا پرداخته و با گذشت ۵ سال، نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

خیر، حقوق شهروندی تنها متعلق به نوزاد است و پس از رسیدن به ۱۸ سالگی می تواند اسپانسر خانواده خود شود.

یکی از شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا داشتن حداقل ۲ سال سابقه مدیریتی در رشته مربوطه و در ۵ سال اخیر است.

درخواست حمایت مالی از ابتدا تا انتها ۱۲ ماه طول می کشد اما بسته به ماهیت پرونده این مسیر می تواند طولانی تر شود.

خیر، داشتن پذیرش فقط یکی از شرایط لازم دریافت ویزای تحصیلی کاناداست و سایر مدارک مثل زبان، تمکن مالی، اثبات بازگشت به کشور مبدا پس از اتمام تحصیل و… نیز نیاز است.

شکست استارتاپ بر روی وضعیت اقامت دائم شما تاثیری نخواهد داشت.

اگر ویزای شما ریجکت شود و پروسه مهاجرت به کانادا با مانع مواجه شود، می توانید درخواست نوت آفیسر کانادا را ثبت کنید. با این کار از دلایل ریجکت شدن خود مطلع خواهید شد و می توانید با اصلاح پرونده تان مجددا برای ویزا اقدام کنید.

Subscribe
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments