در سال ٢٠١٩، سرمايه گذارى هاى خارجى در كانادا 18.6 درصد افزايش يافته است و اين رقم افزايش، 42.5 درصد بيشتر از ميانگين ١٠ سال اخير بوده است. اين بدان معنا مى باشد كه سرمايه گذارى در كانادا با كاهش ريسک همراه است و رشد مداوم اقتصادى را براى كانادا با خود به همراه دارد.

دولت فدرال، با جذب سرمايه گذارى هاى خارجى جديد مى تواند از طريق ايجاد تنوع و توسعه، موفقيت مداوم اقتصاد خود را تضمين نمايد و فضاى اقتصادى قوى و مرفه ايجاد نمايد؛ به همين منظور به دنبال تجار باتجربه و دارايى هاى لازم است.

كانادا، يكى از كشورهاى گروه بيست (G20) است، گروهى كه بيست كشور قدرتمند اقتصادى در آن قرار دارند و در مجموع ٨٥ درصد كل اقتصاد جهانى را دربردارند.

هدف از برنامه مهاجرت سرمایه گذاری کانادا، تشويق به سرمايه گذارى و اشتغال در كانادا از طريق مهاجرت افرادى است كه توانايى لازم براى ايجاد موفقيت و سرمايه گذارى در يک كسب و كار در كانادا را دارند؛ افرادی كه داراى تجربه كارآفرينى، استعداد و نوآورى، مديريت و يا بدنبال خريد مشاغل در اين كشور هستند و در یک كلام مى توانند براى كانادايى ها درآمد و اشتغال ايجاد نمايند.

سياست هاى مهاجرتى اعمال شده توسط دولت كانادا، نه تنها موجب سرمایه گذاری در كانادا مى گردد، بلكه اين سرمایه گذاری راهى براى به دست آوردن اقامت دائم اين كشور مى باشد؛ دليلى وجود ندارد شما يكى از اين افراد نباشيد!

اگر مى خواهيد به هر طريقى در كانادا سرمايه گذارى كنيد و به اطلاعات مربوط به قانون سرمایه گذاری در کانادا توسط افراد غیرکانادایی نياز داريد، از شما دعوت مى كنيم با نمايندگان موسسه بینا در ارتباط باشيد. مشاوران ما مى توانند به سرمايه گذاران خارجى علاقه مند به راه اندازى كسب و كار در كانادا كمک كنند.

قبل از هر چيز بهتر است با ويزاى سرمایه گذاری كانادا آشنا شويد؛ پس بياييد با هم نگاهى به محبوب ترين ويزاهاى سرمايه گذارى و شرايط اخذ هر یک براى افرادى كه مى خواهند ویزای کانادا بگیرند و به كانادا مهاجرت كنند، بيندازيم.

مزایای چرا سرمایه گذاری در کانادا
 • کانادا یکی از بخش های مهم مالی و بانکی در جهان است؛ سیستم بانکداری کانادا، رتبه یک جهان را در زمینه امنیت مالی به خود اختصاص داده است.
 • کانادا یکی از جوان ترین و با استعدادترین نیروهای کار در جهان را دارد؛ خصوصاً در مورد نوآوری.
 • زندگی در کانادا، به خصوص در سه شهر محبوب تورنتو، ونکوور و کلگری، مورد علاقه بسیاری از افراد است.
 • شاخص صلح جهانیGPI) ) کانادا را به عنوان یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی در کل جهان قرار داده است.
 • در کانادا، بهداشت و درمان در اولویت است.
 • کانادا بارها و بارها به عنوان بهترین کشور برای تجارت در جهان حائز رتبه گردیده است.
 • کانادا یکی از پیشرفته ترین سیستم های آموزش عالی را در سطح جهانی دارد.
 • کانادا حمایت کننده ترین کشور جهان است؛ طبق مجله Forbes، سرمایه گذاران خارجی از حمایت بیشتری در کانادا بهره مند می شوند.
 • کانادا یکی از تأثیرگذارترین اقتصادها در مقیاس جهانی است.
 • کانادا پس از کشورهای خاورمیانه یکی از بزرگترین ذخایر نفتی جهان را دارد؛ ششمین تولیدکننده نفت در جهان است.
 • کانادا پنجمین تولیدکننده انرژی و سومین تولیدکننده گاز طبیعی در جهان است.
 • کانادا بزرگترین منبع معادن مواد معدنی نظیر نیکل، روی و اورانیوم است؛ فلزات گرانبهایی که قیمت آن ها روز به روز در حال افزایش است.
 • کانادا در جایگاه بزرگترین تولیدکنندگان طلا در جهان می باشد.
 • شرکت های کانادایی سود سهام بیشتری نسبت به سایر کشورهای مشابه پرداخت می کنند.
 • کانادا، از نظر سیاسی باثبات است. کسری بودجه کانادا نسبت به هر حوزه قضایی دیگری متوسط است. کسری تراز پرداخت نیز کم است.
 • مهمترین شریک تجاری کانادا، ایالات متحده است و پس از آن چین و مکزیک قرار دارند.
 • کانادا سیاست های پولی مناسبی را حفظ کرده است و درنتیجه، با تورم بسیار کمی مواجه است.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

شاخص های اقتصادی کانادا

شاخص ها نشان از آن دارد که اقتصاد کانادا از ثبات و رشد خوبی برخوردار بوده و  با سرمایه گذاری در کانادا علاوه بر رسیدن به سود سرشار امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهید داشت.

شاخص
زمان بروزرسانی
آمار
رشد اقتصادی
2019
1.7%
نرخ تورم
2019
1.95%
نرخ بیکاری
2019
5.67%
مالیات بر درآمد
2019
15-33%
تولید ناخالص داخلی
2019
1.44%

انواع ویزای سرمایه گذاری در کانادا

در اين بخش، به انواع ويزاى سرمايه گذارى كانادا و اخذ ويزا از طريق سرمايه گذارى اشاره خواهيم كرد.

سرمایه گذاری در کانادا از طريق ويزای استارتاپ

برنامه سرمایه گذاری در کانادا از طريق ويزای استارتاپ

زمانى كه قصد داريد به عنوان سرمايه گذار به كانادا مهاجرت كنيد، بهترين انتخاب سرمايه گذارى از طريق استارتاپ (كسب و كار نوپا) است. برنامه ويزاى استارتاپ كانادا، یک ويزاى سرمايه گذارى عمومى است كه به متقاضى اين امكان را مى دهد كه با راه اندازى تجارت خود در كانادا به اين كشور مهاجرت كند. براى موفقيت، متقاضى و كسب و كار او بايد از شرايط خاصى برخوردار باشند. به طور كلى، تجارت و كسب و كار بايد ابتكارى باشد؛ براى كانادايى ها اشتغال زايى نمايد و توانايى رقابت در سطح بين المللى را داشته باشد. متقاضى اخذ ويزاى استارتاپ كانادا، مى تواند همچنان كه منتظر تأييد درخواست خود مى باشد، براى اخذ ويزاى كار موقت كانادا اقدام نمايد تا بتواند به کار مشغول باشد.
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

شرايط اخذ ويزاى استارتاپ كانادا

متقاضى اخذ ويزاى استارتاپ کانادا، بايد با دارايى خالص حداقل ٣٠٠٠٠٠ دلار كانادا، وارد اقتصاد كانادا شود؛ متعهد شود كه در طول ٣ سال، حداقل یک سوم یک تجارت مشابه كانادايى درآمدزايى كند و در طى اين ٣ سال حضور در كانادا، براى حفظ كسب و كار تعداد قابل توجهى نيروى كار استخدام نمايد. جدول زير شرايط و الزامات لازم و ضرورى براى اخذ ويزاى استارتاپ كانادا را نشان مى دهد:

الزامات برنامه ويزاى استارتاپ

الزامات برنامه ویزای استارت آپ به شرح زیر است:

1.الزامات برنامه ويزاى استارتاپ

هنگامى كه یک سازمان تعيين شده تجارت متقاضى را تأييد مى كند:

 • هر يك از متقاضيان (حداكثر ٥ نفر مى توانند به عنوان مالک درخواست دهند) بايد در حداقل ١٠ درصد از حقوق مرتبط با مزاياى تجارت سهيم باشند.
 • با در نظر گرفتن سازمان تعيين شده، متقاضيان بايد مالک بيشتر از ٥٠ درصد از حقوق مربوط به مزاياى تجارت و كسب و كار باشند.

 

متقاضى پس از دريافت اقامت دائم بايد اطمينان حاصل نمايد كه:

 • در طول اقامت خود در كانادا، نقش فعالى در مديريت مداوم تجارت خود داشته باشد.
 • تجارت فرد متقاضى بايد در داخل كانادا فعال باشد.
  – تجارت فرد متقاضى بايد با سياست هاى كشور كانادا هماهنگ باشد.
2.نامه پشتیبانی

متقاضى بايد یک نامه پشتيبانى از سازمان تعيين شده دريافت نمايد كه ثابت مى كند مايل به سرمايه گذارى و پشتيبانى از تجارت فرد متقاضى است. اين سازمان ها عبارتند از:

 • شركت سرمايه گذارى (با سرمايه ٢٠٠٠٠٠ دلار كانادا)
 • گروه هاى سرمايه گذارى (با سرمايه ٧٥٠٠٠ دلار كانادا)
 • انكوباترهاى تجارى (گروه هايى كه از كسب و كارهاى کوچک حمايت مى كنند)
دولت کانادا اطلاعاتی درباره حداقل میزان برای سرمایه گذاری در کنادا ارائه کرده است که می‌توانید از طریق این لینک مطالعه کنید.
3.الزامات مرتبط با زبان

متقاضى بايد در ٤ مهارت اصلى (صحبت كردن، نوشتن، خواندن و شنيدن) به زبان انگليسى يا فرانسوى حداقل امتياز ٥ را كسب نمايد.

4.تمکن مالی

از آنجا كه دولت كانادا، از اين نوع ويزاى سرمايه گذارى حمايت مالى نمى كند، فرد متقاضى بايد ثابت كند كه توانايى مالى براى پرداخت هزينه ها و گذراندن زندگى خود و خانواده اش را در كانادا دارد.

برنامه سرمايه گذارى از طريق ويزاى خوداشتغالى كانادا

ويزاى خوداشتغالى كانادا، مختص افرادى است كه تجربه فعاليت هاى ورزشى، هنرى و فرهنگى را دارند. متقاضيان اخذ ويزاى خوداشتغالى كانادا، بايد نشان دهند كه توانايى ايجاد و راه اندازى كسب و كارى را دارند كه حداقل براى خودشان اشتغال ايجاد كند. علاوه بر اين، متقاضى بايد در اقتصاد ورزشى، هنرى و فرهنگى كانادا نيز همكارى قابل توجهى داشته باشد.

يكى از مزيت هاى برنامه خوداشتغالى اين است كه اين برنامه فرصت جالبى است براى افرادى كه علاقه مند هستند به تنهايى كار كنند؛ اين افراد ترجيح مى دهند به جاى دريافت حقوق و دستمزد از كارفرمايان، از طريق تلاش هاى خود به اشتغال بپردازند.

به طور خلاصه، برنامه ويزاى خوداشتغالى كانادا اين امكان را براى متقاضى فراهم مى كند كه به صورت خوداشتغالى به طور دائم به كانادا مهاجرت كنند. متقاضيانى كه به اين برنامه علاقه مند هستند بايد:

 • در زمينه فعاليت هاى ورزشى، هنرى و فرهنگى تجربه داشته باشند.

 • قادر و مايل به کمک در زمينه هاى ورزشى، هنرى و فرهنگى در كانادا باشند.

شرايط لازم براى برنامه سرمايه گذارى از طريق ويزاى خوداشتغالى كانادا

 1. متقاضى تجربه شغلى مرتبط داشته باشد (حداقل ٢ سال تجربه در طى ٥ سال گذشته)
 2. متقاضى مايل و قادر به انجام شغل آزاد در كانادا باشد.
 3. دارا بودن شرايط پزشكى، امنيتى و ديگر شرايط مطلوب
 4. متقاضى معيارهاى گزينش لازم را داشته باشد (حداقل ٣٥ امتياز)

برنامه خوداشتغالى كانادا، از معيارهاى خاصى براى اندازه گيرى شانس انتخاب متقاضى براى مهاحرت از طريق خوداشتغالى استفاده مى كند. انتخاب متقاضى براى جذب از ميان نامزدهاى ويزاى خوداشتغالى كانادا، بر اساس مدارک ارائه شده و ارزيابى امتياز متقاضى طبق هر كدام از معيارهاى گزينش مى باشد.

هر چه امتياز متقاضى بيشتر باشد (حداقل امتياز لازم را كسب نمايد) تقاضاى مهاجرت وى شانس بيشترى براى تأييد شدن دارد. متقاضى ويزاى خوداشتغالى كانادا، طبق جدول زير بايد حداقل ٣٥ امتياز را از ١٠٠ امتياز كسب نمايد.

معيارها
حداكثر امتياز
تحصيلات (ليسانس يا مدرک هنرستان)
25
تجربه شغلى (حداقل ٢ سال تجربه شغلى مرتبط در ٥ سال گذشته)
35
سن (سن ايده آل ١٨ تا ٣٥)
10
مهارت زبان هاى رسمى كانادا (كامل، متوسط و پايه)
24
انطباق پذيرى
6

تحصيلات: تحصيلات براى اثبات صلاحيت در حيطه اى كه قصد فعاليت داريد بسيار مهم است؛ به ويژه اگر متقاضى جوان تر است و تجربه كارى چشمگيرى ندارد.

تجربه شغلى: تجربه شغلى و سابقه كار مرتبط هرچه بيشتر باشد، بهتر است؛ منقاضى بايد حداقل ٢ سال در سطح جهانى و بين المللى فعاليت ورزشى، هنرى و فرهنگى انجام داده باشد و يا حداقل ٢ سال در زمينه ورزشى، هنرى و فرهنگى به شغل آزاد مشغول بوده باشد و امرار معاش كرده باشد.

سن: هرچه نامزد خوداشتغالى كانادا جوان تر باشد، امتياز بيشترى را كسب خواهد نمود. چرا كه براى مدت طولانى ترى مى تواند به اقتصاد كانادا کمک نمايد. اما اين بدان معنى نيست كه نامزدهاى مسن نمى توانند اقدام نمايند. آن ها فقط احتمالا امتياز كمترى را دريافت خواهند نمود.

مهارت هاى رسمى زبان كانادا: بهتر است متقاضى خوداشتغالى كانادا، مهارت هاى لازم در دو زبان انگليسى و فرانسوى (زبان هاى اصلى كانادا) را بدست آورند. اين مهارت ها به سه دسته مهارت كامل، مهارت متوسط و مهارت پايه تقسيم مى گردند كه هر یک امتياز مخصوص به خود را دارد.

انطباق پذيرى: آخرين معيارى كه احتمال موفقيت فرد متقاضى را افزايش مى دهد انطباق پذيرى يا همان تطابق است. چرا كه كشور كانادا، كشورى چندفرهنگى است و از جوامع بين المللى مختلفى تشكيل گرديده است. اما اين جوامع در كنار يكديگر براى اداره یک اقتصاد قوى و پيشبرد تاريخ و فرهنگ غنى به صورت منسجم كار مى كنند.

معيارهاى انطباق پذيرى شامل موارد زير است:

 • مدت زمانى كه متقاضى ممكن است در كانادا كار كرده باشد (فرد متقاضى و يا همسر)
 • سطح تحصيلات فرد متقاضى و يا همسر
 • روابط خانوادگى موجود در كانادا

لازم به ذكر است افرادى كه قصد خوداشتغالى در کبک را دارند بايد تحت برنامه خوداشتغالى کبک براى اخذ ويزاى خوداشتغالى اقدام نمايند.

مشاغل موردنياز براى برنامه خوداشتغالى كانادا

طبقه بندى ملى مشاغل كانادا، ليست كاملى از مشاغلى كه در حوزه هاى ورزشى، هنرى و فرهنگى قرار مى گيرند را ارائه داده است. (مشاغل مورد نیاز کانادا را بخوانید) تعدادى از اين مشاغل به شرح ذيل است:

فرهنگی / هنری: 

 • نقاش
 • روزنامه نگار
 • نويسنده
 • ويراستار
 • نوازنده
 • كتابدار
 • مجسمه ساز
 • بازيگران
 • هنرهاى گرافيكى
 • موسيقى دان
 • متخصصان صنايع دستى
 • فيلمبردار
 • طراح (در زمينه دكوراسيون، تئاتر، مد، نمايش و گرافيک)

ورزشی:

 • مربى ورزش
 • ورزشكاران
 • داوران
 • رهبران برنامه هاى ورزشى، تفريحى و تناسب اندام
اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق برنامه خود اشتغالى کبک

برنامه خود اشتغالى کبک

برنامه خوداشتغالى کبک براى متقاضيان خوداشتغالى كه قصد مهاجرت به کبک و ايجاد شغل در اين استان را دارند، در دسترس است. مانند برنامه خوداشتغالى فدرال، متقاضى تحت عوامل و معيارهاى گزينش ارزيابى خواهد شد و بايد حداقل امتياز را بر اساس تحصيلات، سابقه كار، سن، مهارت هاى زبان، اقامت خانواده در کبک و تمكن مالى كسب نمايد.

اما تفاوت آن با برنامه خوداشتغالى فدرال در اين است كه کبک، متقاضيان را در طيف وسيعى از حوزه ها به جز ورزشى، هنرى و فرهنگى درنظر مى گيرد.

براى واجد شرايط بودن در برنامه خوداشتغالى کبک بايد شرايط زير را داشته باشد:

 • متقاضى حداقل ١٨ سال سن داشته باشد.
 • تحصيلات ديپلم
 • تجربه (٢ سال تجربه كارى به عنوان شغل آزاد)
 • اقامت خانواده در کبک
 • اطلاعات همسر
 • منابع مالى (حداقل ١٠٠٠٠٠ دلار كانادا)
 • سطح مهارت زبان

كل امتياز براى متقاضى خوداشتغالى کبک ٥١ امتياز (براى متأهلين) و ٤٤ امتياز (براى مجردين) است.

ویزای سرمایه گذاری در کانادا، از طريق برنامه نامزدهای استانی

برنامه نامزدهای استانی (PNP) دومین راه اصلی مهاجرت به کانادا به عنوان نیروی کار ماهر است که در سال 1998 راه اندازی شد. انتظار می رود بیش از 200000 نفر از طریق برنامه نامزدهای استانی بین سال‌های 2020 و 2022 اقامت دائم کانادا را بدست آورند. برنامه نامزدهای استانی سریعترین رشد مسیر مهاجرت اقتصادی کانادا است.

طی سال‌های اخیر، دولت فدرال به تدریج بودجه سالانه استان‌ها را برای PNP مربوطه افزایش داده است. این امر، اهمیت PNP ها را در فضای مهاجرت به کانادا نشان می دهد. تقریبا، در هر استان و منطقه، PNP ها برای استقبال از نیروی کار ماهر از سراسر جهان برای کمک به تقویت اقتصاد کشور کار می کنند.

برنامه نامزدهای استانی به استان‌ها و مناطق کانادا اجازه می دهد افرادی را که علاقه مند به مهاجرت به کانادا و اقامت در یک استان خاص هستند را معرفی کند. تنها موارد استثنا نوناووت و کبک در شمال کانادا است. در عوض، استان کبک این اختیار را دارد که معیارهای انتخاب خود را برای مهاجرت اقتصادی تعیین کند.

هدف اصلی PNP گسترش مزایای مهاجرت در سراسر کانادا است. قبل از راه اندازی PNP در سال 1998، بیشتر مهاجران کانادایی در انتاریو، کبک و بریتیش کلمبیا ساکن شدند. از سال 1998، کانادا شاهد توزیع گسترده تری از مهاجرت در سراسر کشور شد. زمان لذت بردن از استان‌های آلبرتا، ساسکاچوان، منیتوبا و استان های آتلانتیک (نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور) فرا رسیده بود.

ویزای سرمایه گذاری در کانادا از طريق برنامه نامزدهای استانی

برنامه نامزدهای استانی، برای افرادی است که:

 • دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری برای کمک به اقتصاد یک استان یا منطقه خاص هستند.
 • قصد سکونت در آن استان را دارند.
 • قصد اقامت دائم در کانادا را دارند.

 

هر استان و منطقه، جریان ها (برنامه مهاجرتی) و الزامات خاص خود را دارد.

همان طور که بیان گردید، برنامه نامزدهای استانی به هر استان و سرزمین کانادا این قدرت را می دهد که در صورت داشتن مهارت و تجربه کاری مناسب، از متقاضیان دعوت کند تا در مرزهای آن استان زندگی کنند. اکثر PNP ها حداقل دارای یک دسته ویزای کارآفرین یا سرمایه گذار هستند که به افرادی اختصاص داده شده است که مایل به گسترش و یا شروع کار خود در کانادا هستند. آیا می خواهید در مورد نیازهای هر استان بیشتر بدانید؟! با توضیحات بیشتر در خصوص چند استان (آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، سرزمین های شمال غربی، ساسكاچوان و انتاریو) با بینا همراه باشید.

مطالب پیشنهادی:

برنامه نامزدهای استانی آلبرتا (AINP)

برنامه نامزدهای استانی آلبرتا (AINP)

آلبرتا که در غرب کانادا واقع شده است، یکی از سریعترین اقتصادهای رو به رشد کانادا را دارد. استانی مرفه و سرشار از زیبایی ها و منابع طبیعی؛ دو شهر بزرگ کانادا (کلگری و ادمونتون) در این استان قرار دارند. زمین های کشاورزی آلبرتا جایی است که گزینه های سرمایه گذاری شما در آنجا نهفته است. این استان دومین تولیدکننده بزرگ کشاورزی کانادا است و مناظر متنوع آن زمینه را برای تولید محصولات زراعی، دامی و موارد دیگر مناسب می کند.

برنامه نامزدهای مهاجران آلبرتا (AINP)، یک برنامه مهاجرت اقتصادی است که افراد را برای اقامت دائم در آلبرتا معرفی می کند. نامزدها باید مهارت هایی برای پر کردن کمبود شغل / قصد خرید / راه اندازی مشاغل در آلبرتا را داشته باشند. آنها همچنین باید بتوانند هزینه های خانواده خود را تأمین کنند. این برنامه توسط دولت های آلبرتا و کانادا اجرا می شود.

اگر متقاضی از طریق برنامه نامزد شود، می تواند همراه با همسر یا شریک زندگی مشترک و فرزندان وابسته خود درخواست وضعیت اقامت دائم کند. سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درخواست های اقامت دائم را مدیریت می کند. دولت فدرال نیز تصمیمات نهایی را در مورد این برنامه ها اتخاذ می کند.

در زیر 3 جریان مهاجرت کانادایی تحت برنامه نامزدهای مهاجرت آلبرتا وجود دارد:

 • برنامه جریان فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)
 • برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)
 • برنامه جریان خوداشتغالی از طریق کشاورزان آلبرتا (Self-Employed Farmer Stream)

در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم.

1.برنامه جریان فرصت آلبرتا

برنامه جریان فرصت آلبرتا، به داوطلبان واجد شرایط این امکان را می دهد تا در صورت داشتن پیشنهاد اشتغال به کار تمام وقت در آلبرتا و اینکه قبلاً در این استان زندگی و کار کرده اند، برای مهاجرت به کانادا درخواست دهند تا بتوانند بر اساس برنامه نامزدهای استانی آلبرتا برای اقامت دائم در کانادا اقدام کنند.

اگر می خواهید از طریق این جریان برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید ، باید تمام شرایط زیر را داشته باشید:

 • رابطه با استان البرتا از طریق تجربه کاری
 • پیشنهاد کاری : دارا بودن پیشنهاد کاری از مشاغل مورد تقاضا آلبرتا (یکی از ناک های 0، A، B،  Cو D)
 • تسلط به زبان : مهارت زبان انگلیسی و فرانسه معادل CLB 5 یا بالاتر برای ناک های 0، A یا B – مهارت زبان انگلیسی و فرانسه معادل CLB 4 یا بالاتر برای ناک های C یا D
 • سطح تحصیلات : حداقل دیپلم
 • سابقه کاری : حداقل 12 ماه سابقه کاری در شغل فعلی در آلبرتا طی 18 ماه گذشته
 • میانگین زمان پردازش : 4 تا 6 ماه (درخواست های آنلاین) – 15 تا 19 ماه (درخواست های کاغذی)

 

لطفاً توجه داشته باشید که شغل شما نباید در لیست مشاغل غیر واجد شرایط باشد تا بتوانید شرایط لازم برای درخواست در این جریان را داشته باشید. علاوه بر این، متقاضیان باید در زمان درخواست، وضعیت اقامت موقت معتبری داشته باشند و فقط در خود استان آلبرتا در حال کار یا تحصیل باشند.

2.برنامه جریان فرصت آلبرتا

برنامه اکسپرس انتری آلبرتا با سیستم اکسپرس انتری فدرال در ارتباط می باشد و به دولت استانی آلبرتا، این اجازه را می دهد که تعداد محدودی از نامزدهای واجد شرایط را از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال انتخاب نماید و برای آنها دعوت نامه (NOI) ارسال نماید.

در صورت تأیید مدارک افراد واجد شرایط (تحصیلی و کاری و وابستگی های خانوادگی به استان) بر اساس سیستم امتیازدهی CRS، این افراد 600 امتیاز در سیستم اکسپرس اینتری فدرال دریافت می کنند و پس از آن با صدور دعوتنامه از سوی دولت فدرال، از متقاضی درخواست می گردد مدارک لازم جهت اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری را ارسال نماید.

فارغ التحصیلان بین المللی که تحصیلات خود را در یک موسسه تحصیلات تکمیلی کانادا به پایان رسانده اند نیز ممکن است تحت این جریان در نظر گرفته شوند.

اگر می خواهید از طریق این جریان برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید، باید تمام شرایط زیر را برای واجد شرایط بودن شخصی داشته باشید.

 • پروفایل اکسپرس اینتری معتبر: دارا بودن حداقل 300 امتیاز در سیستم امتیازدهی CSR

 • تسلط به زبان: مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه معادل CLB 7 برای برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWC) و برنامه تجربه کاری کانادایی (CEC) و معادل CLB 4  برای برنامه نیروی فنی ماهر فدرال (FSTP)

 • سطح تحصیلات: دبیرستان / یا مدرک مهارت های خاص یا آموزش حین کار

 • سن: مطابق با شرایط اکسپرس اینتری

 • سابقه کاری:  سال (برای FSWP و CEC) و 2 سال (برای FSTP)

 • میانگین زمان پردازش:  4 تا 6 ماه

متقاضی باید یک پروفایل اکسپرس اینتری فعال در یکی از سه برنامه زیر داشته باشد:

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال (FSWP) : داوطلب باید حداقل مدرک دیپلم متوسطه و یک سال سابقه کاری به صورت مداوم و تمام وقت را داشته باشد. در صورتی که در ناک های 0، A و یا B مهارتی داشته باشد، ماهر درنظر گرفته می شود. همچنین، متقاضی باید مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه را معادل CLB 7 داشته باشد.

 • برنامه نیروی فنی ماهر فدرال (FSTP) : متقاضیان در این برنامه باید مهارت زبان را معادل CLB 4 داشته باشند.

 • برنامه کلاس تجربه کانادایی فدرال  (CEC) : مدرک تحصیلی در این برنامه مهم نیست اما متقاضیان باید 1 سال تجربه کار تمام وقت در کانادا را داشته باشند. این تجربه کاری لازم نیست به صورت مداوم باشد، اما باید در طی 3 سال گذشته صورت گرفته باشد. سابقه کار در صورتی که در ناک های 0، A و یا B باشد، ماهرانه تلقی می گردد. مهارت زبان مورد نیاز این برنامه معادل CLB 7 برای ناک های 0 و A و معادل CLB 5 برای ناک های B کسب نمایند.

لطفا توجه داشته باشید که:

داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما در آلبرتا و یا داشتن سابقه کاری در آلبرتا / فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر آلبرتا و داشتن روابط خویشاوندی در آلبرتا احتمال دریافت دعوتنامه از استان البرتا را افزایش می دهد.

3.برنامه کشاورزان خوداشتغال

این برنامه خوداشتغالی به کارآفرینان باتجربه کشاورزی اجازه می دهد تا به کانادا مهاجرت کرده و اقامت دائم این کشور را بگیرند. این برنامه هم توسط برنامه نامزدهای استانی آلبرتا و هم از طرف وزارت كشاورزی و جنگلداری آلبرتا اداره می شود و نیاز به رعایت الزامات و مقررات تعیین شده توسط هر دو سازمان می باشد.

الزامات اساسی اعمال شده در جریان کشاورزان خود اشتغال آلبرتا شامل موارد زیر است:

 • تحصیلات
 • تجربه
 • منابع مالی؛
 • مهارت های زبانی

اگر شما هم می خواهید کار کشاورزی خود را در آلبرتا شروع کنید، می توانید این کار را با جریان خوداشتغالی برای کشاورزان آلبرتا انجام دهید.

 • تجربه کاری: داشتن تجربه مدیریت مزرعه: – ارائه مدارک تحصیلی و دوره های مرتبط – مدارک مالی مزرعه در حال فعالیت

 • طرح تجاری: ارائه یک طرح تجاری برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی آلبرتا

 • ارزش خالص دارایی: داشتن دارایی به ارزش حداقل 500000 دلار کانادا

 • سرمایه گذاری ثابت: حداقل 500000 دلار کانادا در آلبرتا

 • حمایت مالی از موسسه کانادایی: اثبات کتبی (در صورت وجود)

 • میانگین زمان پردازش: 15 تا 19 ماه (درخواست کاغذی)

چه افرادی نمی توانند برای برنامه جریان خوداشتغالی کشاورزان آلبرتا اقدام نمایند:

 • دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند (از جمله دانشجویانی که در حال گذراندن دوره کارآموزی خود هستند)

 • افرادی که به عنوان مراقب خانگی و پرستار در کانادا زندگی می کنند.

 • نیروی کار موقت خارجی که در آلبرتا زندگی نمی کند.

 • پناهندگان

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

بریتیش کلمبیا، غربی ترین استان کانادا، قطب تنوع فرهنگی و رشد اقتصادی است. این استان، دارای یکی از انعطاف پذیرترین، متنوع ترین و رقابتی ترین اقتصادها را در کانادا دارد که آن را به مقصد اصلی تجارت توسعه یافته این کشور تبدیل کرده است. بریتیش کلمبیا، خانه سومین شهر بزرگ کانادا یعنی ونکوور می باشد. ونکوور برای کمک به مسیرهای تجارت جهانی از جمله ایالات متحده، آسیا و مکزیک در موقعیت مناسبی قرار دارد. سرانجام، بریتیش کلمبیا از نظر منابع تجاری، از جمله نیروی انسانی بسیار غنی است و بالغ بر 2.4 میلیون نیروی کار تحصیل کرده دارد.

بریتیش کلمبیا در حال حاضر دو مسیر برای ویزای سرمایه گذاری دارد:

 • جریان مهاجرت کارآفرینان
 • برنامه آزمایشی منطقه ای

 

هر دو گزینه دارای یک سری معیارهای منحصر به فرد هستند که متقاضی برای شروع کار در کانادا باید آن‌ ها را داشته باشید:

جریان مهاجرت کارآفرینان، سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

افرادی که قصد اسکان و سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا را دارند ممکن است تحت این جریان مهاجرت واجد شرایط اقامت دائم کانادا شوند.

شرایط و نیازمندی های فردی:

متقاضی باید:

 • حداقل دارایی خالص به ارزش 600000 دلار کانادا داشته باشد.
 • تجربه مدیریتی و یا تجریه تجاری خود را نشان دهد (حداقل 3 سال تجربه)
 • شرایط قانونی مهاجرت را به جا آورد.

شرایط و نیازمندی های تجاری:

متقاضی باید:

 • حداقل 200000 دلار کانادا در تجارت سرمایه گذاری کند.
 • شروع یک کسب و کار واجد شرایط / خرید یکی از کسب و کارهای موجود و یا بهبود شرایط یکی از کسب و کارهای موجود
 • کسب و کار جدید، باید حداقل برای یک شهروند کانادایی یا فرد مقیم دائم کانادا شغل ایجاد نماید.

برنامه آزمایشی منطقه ای

تحت این برنامه متقاضی باید:

 • یک کسب و کار جدید در منطقه ای با جمعیت کمتر از 75000 نفر راه اندازی کند.
 • از منطقه بازدید اکتشافی به عمل بیاورد.
 • در یک کسب و کار خود حداقل 100000 دلار کانادا سرمایه گذاری کند.
 • دارایی خالص به ارزش 300000 دلار کانادا داشته باشد.
 • حداقل 51 درصد از شرکت (کسب و کار خود) را در اختیار داشته باشد.
 • کسب و کار جدید، باید حداقل برای یک شهروند کانادایی یا فرد مقیم دائم کانادا شغل ایجاد نماید.
اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق برنامه خود اشتغالى کبک

برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP)

اگر می خواهید کار خود را در جوامع کوچک و مهمان نواز آغاز کنید؛ استان مانیتوبا برای شما است. مانیتوبا سرزمینی با زیبایی طبیعی است که مملو از شهرهای امن، تمیز و جوی دوستانه است. وینیپگ (پایتخت مانیتوبا)، به دلیل اقتصاد قوی، هزینه های پایین زندگی و فرصت های شغلی با کیفیت در سراسر جهان شناخته شده است.

هزینه زندگی در مانیتوبا به قدری کم است که 76 درصد مهاجران در پنج سال اول زندگی در این استان صاحب خانه می شوند. این مطمئناً یکی از دلایلی است که 95٪ آنها پس از مهاجرت به کانادا به طور دائم در مانیتوبا اقامت گزیده اند.

مانیتوبا در حال حاضر دو مسیر برای ویزای سرمایه گذاری دارد:

 • برنامه کارآفرینی مانیتوبا
 • برنامه سرمایه گذاری برای کشاورزان مانیتوبا

در زیر آنچه برای شروع کار خود در مانیتوبا باید بدانید را یاد بگیرید:

برنامه کارآفرینی مانیتوبا

 • شرایط و نیازمندی های تجاری:

متقاضی باید:

1 ) حداقل 3 سال تجربه کار تمام وقت (به عنوان مدیر ارشد یا صاحب فعال یک کسب و کار) در طی 5 سال گذشته داشته باشد. (صاحبان مشاغل نسبت به مدیران ارشد امتیاز بیشتری را کسب خواهند نمود)

2) برای داشتن امتیاز کسب به عنوان صاحب مشاغل، باید حداقل 33 درصد از سهام شرکت را داشته باشد.

 • مهارت های زبانی:

متقاضی باید دارای مدرک زبان انگلیسی با سطح 5 و یا معادل فرانسوی آن باشد.

 • تحصیلات:

تحصیلات دوره دبیرستان را به اتمام رسانده باشد.

 • سن:

محدودیت سنی وجود ندارد (اما متقاضی با سن 25 تا 49 سال امتیاز اضافه تری را کسب خواهد نمود)

 • سرمایه گذاری تجاری:

 – حداقل 250000 دلار کانادا سرمایه گذاری در پایتخت مانیتوبا (اگر تجارت متقاضی در این منطقه است)

– حداقل 150000 دلار کانادا سرمایه گذاری در اطراف پایتخت مانیتوبا (اگر تجارت متقاضی در اطراف مانیتوبا است)

(سرمایه گذاری باید در مساغل واجد شرایط مانیتوبا قرار داشته باشد)

 • سفر تحقیقاتی

متقاضی باید حداکثر یک سال قبل از ارسال پرونده، از مانیتوبا بازدید کرده باشد. (می‌توانید از ویزای توریستی کانادا برای این سفر استفاده کنید.)

 • انطباق پذیری

متقاضی امتیازات مرتبط با تطابق را کسب خواهد کرد اگر:

– همسر یا شریک زندگی او دارای زبان آیلتس 5 یا بیشتر باشد (و یا معادل فرانسوی آن)

– اعضا خانواده متقاضی و یا همسر او، بیش از یک سال است که در مانیتوبا زندگی می کنند.

– متقاضی یا همسر او حداقل یک سال را در یکی از موسسات معتبر مانیتوبا تحصیل کرده باشند.

– متقاضی یا همسر او به  مدت 6 ماه مداوم تجربه کار در مانیتوبا را داشته باشند.

 • ارزش خالص دارایی

حداقل 500000 دلار کانادا

 • توافقنامه عملکرد تجاری

پس از تایید درخواست فرد متقاضی باید توافقنامه عملکرد تجاری امضا شود.

برنامه سرمایه گذاری برای کشاورزان مانیتوبا

 • تجربه در زمینه کشاورزی

متقاضی باید حداقل 3 سال تجربه مدیریت و یا مالکیت مزرعه ای را در کشور خود داشته باشد.

 • مهارت های زبانی

تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی

 • شرایط و نیازمندی های سرمایه گذاری

– کسب و کار متقاضی باید در مانیتوبا باشد.

– حداقل 300000 دلار کانادا سرمایه گذاری کند.

– سرمایه گذاری باید بر روی دارای های مشهود صورت بپذیرد.

– ارائه طرح تجاری

 • فعالیت های تجاری مزرعه

– تجارت متقاضی باید فعالیت دوره ای و مداوم در مانیتوبا داشته باشد.

– متقاضی باید در محل مزرعه زندگی کند و در مدیریت مزرعه فعال باشد.

 • سفر تحقیقاتی

متقاضی باید یک بازدید تجاری از مانیتوبا انجام دهد.

 • ارزش خالص دارایی

حداقل 500000 دلار کانادا

برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP)

نیوبرانزویک بهترین فرصت های تجاری را در کل کانادا دارد؛ نیروی کار ماهر در انتظار تجارت شما در نیوبرانزویک است. این استان دارای بالاترین میزان فارغ التحصیلی و سریعترین اینترنت در کشور است که آن را به یک نقطه اصلی برای بهره وری تبدیل می کند. به همین دلیل مشاغل جدید در این استان شکوفا می شوند به همین دلیل کمترین هزینه عملیاتی را در کانادا و ایالات متحده دارند.

برانزویک برای تامین نیروی کار و ایجاد کسب و کارهای جدید، برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک را طراحی و پیاده سازی کرده است. از طریق NBPNP، مهاجران احتمالی با مهارت و تجربه مورد هدف استان ممکن است گواهی نامزدی استانی نیوبرانزویک را دریافت کنند. سپس اتباع خارجی می توانند برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

برای شروع کار خود در نیوبرانزویک، باید از طریق دو مسیر زیر اقدام نمایید:

 • برنامه جریان کارآفرینی
 • برنامه جریان کارآفرینی پس از تحصیلات تکمیلی

برنامه جریان کارآفرینی

جریان برنامه کارآفرینی نیوبرانزویک، مختص افرادی است که قصد دارند صاحب یک کسب و کار در نیوبرانزویک شوند و به طور فعال در یک تجارت در این استان سرمایه گذاری کنند. شرایط و نیازمندی های اصلی فرد متقاضی تحت برنامه جریان کارافرینی نیوبرانزویک عبارتند از:

 • تجارت موردنظر باید یک اتصال واجد شرایط به استان داشته باشد.

 • سن متقاضی باید بین 22 تا 55 سال باشد.

 • متقاضی باید در مهارت های چهارگانه زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن) به حداقل سطح معیار زبان کانادایی (5 یا بالاتر) رسیده باشید.

 • متقاضی باید حداقل دو سال تحصیلات عالی را پس از اتمام دوره دبیرستان به پایان رسانده باشد.

 • ارزش خالص دارایی متقاضی باید تأیید شود و حداقل 600،000 دلار کانادا باشد.

 • متقاضی باید حداقل 3 سال سابقه کار در مدیریت و مالکیت یک کسب و کار را داشته باشد (مالکیت 33 درصد از سهام کسب و کار مربوطه) یا باید 5 سال متوالی سابقه کار در یک سمت مدیریت ارشد را داشته باشد.

 • متقاضی باید ضمن داشتن شغل محلی خود، زندگی دائمی در استان داشته باشد.

 • متقاضی باید بتواند حداقل 250،000 دلار کانادا برای شروع کار خود سرمایه گذاری کند.

برنامه جریان کارآفرینی پس از تحصیلات تکمیلی

جریان کارآفرینی پس از فارغ التحصیلی نیوبرانزویک، مختص فارغ التحصیلان بین المللی از دانشگاه های شناخته شده نیوبرانزویک می باشد. شرایط و نیازمندی های اصلی فرد متقاضی تحت برنامه جریان کارافرینی نیوبرانزویک عبارتند از:

 • متقاضی باید بین 22 تا 40 سال داشته باشد.

 • متقاضی باید در مهارت های چهارگانه زبان (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و شنیدن) حداقل سطح معیار زبان کانادایی (7 یا بالاتر) را کسب کرده باشد.

 • متقاضی باید حداقل دو سال تحصیلات عالی را پس از اتمام دوره دبیرستان در یک دانشگاه شناخته شده یا کالج جامعه نیوبرانزویک گذرانده باشد.

 • متقاضی در حین تحصیل، در نیوبرانزویک زندگی کرده باشید.

 • متقاضی باید حداقل به مدت یک سال 100 درصد یکی از مشاغل استان را مدیریت کرده باشد.

 • متقاضی باید مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی داشته باشد.

 • متقاضی باید قصد زندگی دائم در نیوبرانزویک را داشته باشد.

برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا (NPNP)

برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا (NPNP)

هزینه های پایین و کیفیت بالای زندگی، نوا اسکوشیا را به مکانی لذت بخش و مقرون به صرفه برای زندگی تبدیل کرده است. فرصت های کاری بی شماری در بازارهای مختلف این استان در صنایع مختلف وجود دارد. از طریق برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا، مهاجران احتمالی که مهارت و تجربه مورد نیاز این استان را دارند، می توانند برای مهاجرت به نوا اسکوشیا شانس موفقیت داشته باشند.

برای شروع کار خود در نوا اسکوشیا از طریق برنامه نامزدهای استانی، مسرهای متفاوتی وجود دارد که می توانید انتخاب نمایید:

 • برنامه جریان (استریم) اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا

 • برنامه جریان اولویت کاری ویژه پزشکان

 • برنامه جریان کارآفرینی نوا اسکوشیا

 • برنامه کارآفرین فارغ التحصیلان بین المللی نوا اسکوشیا

 • جریان مشاغل موردتقاضا نوا اسکوشیا

 • جریان مشاغل موردتقاضا نوا اسکوشیا / اکسپرس اینتری

 • جریان تجربه کاری نوا اسکوشیا / اکسپرس اینتری

 • جریان نیروی کار ماهر (اسکیل وورکر) نوا اسکوشیا

این برنامه همسو یا سیستم اکسپرس اینتری می باشد؛ بنابراین، متقاضیان باید پروفایل اکسپرس اینتری معتبر داشته باشند. نوا اسکوشیا، افرادی را بر اساس آخرین نیازهای بازار کار استان، از میان متقاضیان واجدشرایط موجود در سیستم اکسپرس اینتری انتخاب می نماید. درحقیقت، متقاضیان فقط در صورت دریافت دعوتنامه استانی از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا می توانند اقرام نمایند.

متقاضی باید:

– نامه ای از برنامه جریان اولویت های بازار کار نوا اسکوشیا در سیستم اکسپرس اینتری دریافت کرده باشد.

– حداقل شرایط کاری اکسپرس اینتری را که برای ان صلاحیت داده است را برآورده کند.

– بودجه کافی برای حمایت مالی و پرداخت هزینه های خود و خانواده را داشته باشد.

– در کشور فعلی خود دارای وضعیت قانونی باشد.

– در زمان صدور فرم تمایل و علاقه (EOI) معیارهای واجدشرایط بودن را داشته باشد.

این جریان، با هدف استخدام افراد دارای تخصص در حیطه پزشکی از جمله پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و متخصصان ایجاد گردیده است. برنامه جریان اولویت های کاری ویژه پزشکان، این امکان را فراهم کرده است که متقاضی با کمک 2 سازمان بهداشت و درمان نوا اسکوشیا (NSHA) و مرکز بهداشت Izaak Walton Killam Health برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.

همان طور که بیان گردید، این برنامه برای کمک به استان در زمینه مقابله با کمبود نیروی متخصص پزشکی و باتجربه (که توسط شهروندان کانادایی و افراد مقیم دائم کانادا نمی تواند پر شود) ایچاد گردیده است. فرد متقاضی برای مشاغل زیر می تواند از طریق این برنامه اقدام نماید:

– پزشک عمومی یا خانواده (NOC 3112)

– پزشک متخصص (NOC 3111)

این جریان مختص صاحبان مشاغل و مدیران باتجربه است که می خواهند در نوا اسکوشیا زندگی کنند. متقاضیان باید کسب و کار جدیدی را شروع کنند و یا کسب و کار فعلی را بخرند. پس از یک سال فعالیت مداوم در کسب و کار خود می توانند برای اقامت دائم معرفی شود. برای اقدام از طریق این جریان کارآفرینی نوا اسکوشیا متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

– سن 21 سال و یا بیشتر

– علاقه مند به زندگی دائم در نوا اسکوشیا باشند؛ درحالی که در این استان یک کسب و کار را در اختیار دارند.

– داشتن دارایی خالص حداقل 600000 دلار کانادا

– توانایی سرمایه گذاری حداقل 150000 دلار کانادا برای ایجاد کسب و کار خود در نوا اسکوشیا

– حداقل 3 سال تجربه مدیریت فعال و مالکیت یک کسب و کار / و یا 5 سال تجربه مدیریت ارشد

– امتیاز 5 در مهارت های چهارگانه زبان کانادایی (انگلیسی و یا فرانسوی)

– داشتن مدرک دیپلم از یک دبیرستان کانادایی و یا ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) طی 5 سال گذشته

– تکمیل فرم اعلام تمایل و علاقه (EOI)

– دریافت دعوتنامه از نوا اسکوشیا

این برنامه، مختص فارغ التحصیلان بین المللی از کالج ها و دانشگاه های نوا اسکوشیا است که کارآفرین هستند. این افراد، باید کسب و کار جدیدی را در نوا اسکوشیا ایجاد نمایند و یا خریداری کنند و حداقل به مدت یک سال تجارت جدید یا خریداری شده را اداره کرده باشند. اقدام اقامت دائم از طریق این برنامه، متقاضی باید منتظر دعوتنامه استانی بماند.

شرایط اقدام از طریق برنامه کارآفرینی فارغ التحصیلان بین المللی نوا اسکوشیا:

– ضمن داشتن مدیریت شخصی کسب وکار، متقاضی تمایل به اقامت دائم در نوا اسکوشیا داشته باشد.

– داشتن حداقل یک سال تجربه مداوم مدیریت و مالکیت کسب وکار فعلی در نوا اسکوشیا (حداقل مالکیت 33 درصدی از سهام)

– داشتن مدرک تحصیلی و حضور تمام وقت و تحصیل حضوری در کالج یا دانشگاهی در نوا اسکوشیا (حداقل 2 ساله)

– داشتن مجوز کار معتبر پس از فارغ التحصیلی

– امتیاز 7 در مهارت های چهارگانه زبان کانادایی (انگلیسی و یا فرانسوی)

– تکمیل فرم اعلام تمایل و علاقه (EOI)

– دریافت دعوتنامه از نوا اسکوشیا

این جریان، مشاغل خاصی با مهارت متوسط را مورد هدف قرار می دهد که در نوا اسکوشیا تقاضای زیادی برای کار دارند. (گروه شغلی NOC C). اداره مهاجرت مشاغل مورد تقاضا را براساس اطلاعات بازار کار شناسایی می کند و مشاغل واجد شرایط قابل تغییر هستند.

شرایط اقدام طریق برنامه جریان مشاغل موردتقاضا نوا اسکوشیا

– یک پیشنهاد شغل دائمی تمام وقت از یک کارفرمای نوا اسکوشیا در گروه شغلی دستیاران پرستار، نظم دهندگان و همکاران خدمات دهی به بیمار (NOC 3413) و یا رانندگان کامیون و حمل و نقل (NOC 7511)

– سابقه کاری حداقل یک ساله مرتبط با شغل

– داشتن سن 21 تا 55 سال

– دارا بودن دیپلم دبیرستان

– داشتن مهارت ها، آموزش ها و یا اعتبارسنجی مناسب برای شغل

– داشتن سطح 4 زبان کانادایی (CLB 4) حتی اگر زبان اصلی شما انگلیسی و یا فرانسوی باشد.

– تمکن مالی برای اقامت در نوا اسکوشیا

برنامه مشاغل موردتقاضا نوا اسکوشیا از طریق اکسپرس اینتری از اول ژانویه 2015 به اجرا درآمد و همسو با سیستم اکسپرس اینتری فدرال است. این برنامه مختص افراد بسیار ماهر و دارای تحصیلات است که می خواهند در نوا اسکوشیا زندگی داومی داشته باشند. این برنامه دو گروه شغلی را پوشش می دهد (NOC A و NOC B).

گروه A: مختص متقاضیانی که پیشنهاد کاری از کارفرمای نوا اسکوشیا دریافت می کنند. (اداره مهاجرت نوا اسکوشیا مشخص می کند که پیشنهاد کار باید برای کارهای تمام وقت باشد که حداقل یک سال پس از اقامت دائم ادامه یابد.

گروه B: مختص متقاضیانی که تجربه کاری (حداقل یک سال تمام وقت مداوم / 1560 ساعت یا بیشتر و یا تجربه کار پاره وقت در شش سال گذشته) در یکی از مشاغل فرصت استان را دارند.

شرایط لازم برای اقدام از طریق برنامه مشاغل موردتقاضا نوا اسکوشیا به روش اکسپرس اینتری در گروه A

– داشتن پروفایل ثبت شده در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

– کسب 67 امتیاز یا بیشتر از شش فاکتور انتخاب در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

– پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای نوا اسکوشیا که حداقل یک سال پس از صدور ویزای اقامت دائم متقاضی ادامه داشته باشد. برای معتبر بودن پینشنها کار در اکسپرس اینتری و دریافت امتیاز، کارفرمایان معمولا نیاز به دریافت LIMA دارند (به جز موارد استثنا).

– تجربه کاری یک ساله مرتبط با شغل پیشنهاد شده

– مدارک تحصیلی از کانادا و یا مدارک معادل آن

– سطح 7 مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی

– منابع مالی کافی برای اقامت در نوا اسکوشیا

شرایط لازم برای اقدام از طریق برنامه مشاغل موردتقاضا نوا اسکوشیا به روش اکسپرس اینتری در گروه B

– سابقه کاری در یکی از مشاغل هدف در این برنامه

– داشتن پروفایل ثبت شده در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

– کسب 67 امتیاز یا بیشتر از شش فاکتور انتخاب در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

– تجربه کاری یک ساله در یکی از مشاغل موردنظر

– مدارک تحصیلی از کانادا و یا مدارک معادل آن

– سطح 7 مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی

– منابع مالی کافی برای اقامت در نوا اسکوشیا

این برنامه، افراد بسیار ماهری را انتخاب می کند که مایل به زندگی دائم در نوا اسکوشیا هستند. متقاضیان باید حداقل یک سال سابقه کار در مشاغل با مهارت بالا در نوا اسکوشیا داشته باشند..

شرایط لازم برای اقدام از طریق برنامه تجربه کاری نوا اسکوشیا به روش اکسپرس اینتری:

– حداقل 1 سال سابقه کاری در نوا اسکوشیا

– سن 21 تا 55 سال

– مدارک تحصیلی در کانادا یا معادل آن

– سطح 7 مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی (برای مشاغل موجود در ناک 0 و A)؛ سطح 5 مدرک زبان انگلیسی و یا فرانسوی (برای مشاغل موجود در ناک B)

– داشتن پروفایل ثبت شده در سیستم اکسپرس اینتری فدرال

برنامه نیروی کار ماهر به کارفرمایان کمک می کند تا کارگران خارجی و دانشجویان بین المللی که اخیراً فارغ التحصیل شده اند و مهارت آنها در نوا اسکوشیا مورد نیاز است را استخدام نمایند. کارفرما اجازه استخدام نیروی کار خارجی را دارد که نتوانسته موقعیت موردنظر را با شهروندان کانادایی و یا افراد مقیم دائم کانادا پر کند.

شرایط لازم برای اقدام از طریق نیروی کار ماهر نوا اسکوشیا:

– داشتن پیشنهاد کاری تمام وقت از یک کارفرمای نوا اسکوشیا

–  سابقه کاری یک ساله مرتبط با شغل (کارگران نیمه ماهر و کم مهارت باید شش ماه سابقه کار با کارفرما داشته باشند)

– سن 21 تا 55 سال

– داشتن دیپلم دبیرستان

– داشتن مهارت ها، آموزش ها و یا اعتبارسنجی مناسب برای شغل

– داشتن مدرک زبان سطح 5 (مختص نیوری کار ماهر)؛ اگر زبان اول متقاضی انگلیسی یا فرانسه است، اثبات این موضوع کفایت می کند. مدرک زبان سطح 4 (مختص کارگران نیمه ماهر و کم مهارت) حتی اگر زبان اول آنها انگلیسی یا فرانسوی باشد.

– منابع مالی کافی برای اقامت در نوا اسکوشیا

برنامه نامزدهای استانی سرزمین های شمال غربی (NTPNP)

آیا می دانید سرزمین های شمال غربی سومین تولیدکننده الماس در جهان است؟! قلمرو پر رمز و راز در شمال کانادا که به دلیل شفق های قطبی بسیار معروف است! این سرزمین نه تنها طبیعت شگفت انگیزی دارد بلکه مکانی عالی برای تجارت است. در چند سال گذشته، با داشتن پایین ترین نرخ مالیا بر مشاغل و رشد سریع تولید ناخالص داخلی در کانادا، مطمئنا شاهد موفقیت مستمرش در آینده خواهیم بود. سرزمین های شمال غربی میزبان نیروی کار مشتاق و ماهر است؛ این سرزمین، کمترین نرخ بیکاری را در تمام کانادا دارد.

برنامه نامزدهای استانی سرزمین های شمال غربی، با جذب افراد واجد شرایط برای پر کردن کمبودهای حیاتی نیروی کار و ارتقا توسعه تجارت، به تقویت اقتصاد سرزمین های شمال غربی کمک می کند. این برنامه می تواند به کارفرمایان در جذب و نگهداری نیروی کار خارجی کمک کند. علاوه بر این، متقاضیان اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری که موفق به دریافت دعوتنامه از سرزمین های شمال غربی شده باشند، می توانند سرعت پردازش درخواست ویزا برای اقامت دائم خود را تسریع کنند.

برنامه نامزدهای استانی سرزمین های شمال غربی تحت دو برنامه اصلی زیر جریان دارند. اگر می خواهید تجارت خود را در سرزمین های شمال غربی آغاز کنید، با انتخاب هر یک از برنامه ها  و واجدشرایط بودن می توانید اقدام نمایید.

– برنامه های کارفرما محور سرزمین های شمال غربی

برنامه نیروی کار ماهر سرزمین های شمال غربی از طریق اکسپرس اینتری

برنامه نیروی کار ماهر سرزمین های شمال غربی

برنامه نیروی کار تاثیرگذار بحرانی

– برنامه جریان کسب و کار سرزمین های شمال غربی

برنامه نامزدهای استانی ساسکاچوان (SINP)

برنامه نامزدهای استانی ساسکاچوان (SINP)

ساسکاچوان به لطف زیرساخت های حمل و نقل هوایی و ریلی، برای صنایع تولیدی و توزیعی مناسب است. این استان، با دارا بودن ذخایر گسترده از منابع در جنگلداری، کشاورزی، معدن و انرژی تجارت را با هزینه های عملیاتی پایینی همراه کرده است. ساسکاچوان، نیروهای متخصص جوان را در دل خود جای داده است.

 اين برنامه با هدف حمايت از مهاجران احتمالى با مهارت شغلى و تجربه كارى موردنياز استان ساسكاچوان ايجاد گرديده است. متقاضيان در اين برنامه يك گواهى نامزدى دريافت مى كنند كه به آن ها اجازه مى دهد براى اقامت دائم اقدام نمايند. به طور كلى، برنامه نامزدهاى استانى ساسكاچوان به دسته هاى زير تقسيم مى گردد كه تحت هر دسته بندى گروه هاى مختلفى با شرايط خاص خود قرار دارند:

 • گروه نيروى كار ماهر بين المللى

 • گروه تجربه كارى ساسكاچوان

 • گروه كارآفرينى ساسكاچوان

 • گروه كارآفرينان و مزرعه داران

اين برنامه مختص نيروى كار ماهرى است كه مى خواهند در ساسكاچوان زندگى كنند. متقاضيان احتمالى بايد معيارها و مهارت هاى لازم را داشته باشند تا به آن ها براى مستقر شدن در این استان کمک نمايد (افراد براساس سيستم امتيازدهى ارزيابى مى شوند). اين گروه به زيرمجموعه هاى زير تقسيم مى گردد:

برنامه نيروى كار ماهر بين المللى / پيشنهاد كار

اين زيرمجموعه مختص نيروى كار ماهرى است كه داراى پيشنهاد شغلى ماهر براى يكى مشاغل ساسكاچوان هستند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى پيشنهاد كارى ساسكاچوان:

 • ثبت نام از طريق پورتال آنلاين SINP
 • پيشنهاد كارى تمام وقت براى گروه هاى شغلى ناك 0، A يا B
 • داشتن مدرك زبان سطح ٤ يا بيشتر (CLB 4)
 • سابقه كارى حداقل ١٢ ماهه در شغل پيشنهادى
 • اخذ گواهينامه يا مجوز مربوط به شغل پيشنهادى

برنامه نيروى كار ماهر ساسكاچوان / مشاغل مورد تقاضا

در اين گروه نيازى به دريافت پيشنهاد كارى نيست اما متقاضيان بايد در مشاغل موردتقاضا مهارت بالايى داشته باشند و از معيارها و صلاحيت هاى زير برخوردار باشند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى مشاغل موردتقاضا ساسكاچوان:

 • داشتن مدرک زبان انگليسى يا فرانسوى سطح ٤ يا بيشتر (CLB 4)
 • گذراندن دوره آموزشى يک ساله بعد از دوره متوسطه يا معادل سيستم آموزشى كانادا
 • تجربه كارى حداقل يک ساله در گروه هاى شغلى ناک 0، A و B

برنامه نيروى كار ماهر ساسكاچوان / اكسپرس اينترى

اين برنامه همسو با سيستم اكسپرس اينترى فدرال است و مى تواند متقاضيانى را كه در بانک اطلاعاتى اكسپرس اينترى IRCC هستند، انتخاب نمايد. اين متقاضيان در صورت واجد شرايط بودن از طرف SINP دعوتنامه دريافت مى كنند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى اكسپرس اينترى:

 • كسب حداقل ٦٠ امتياز در شبكه ارزيابى امتياز برنامه نامزد استانى ساسكاچوان
 • داشتن پروفايل معتبر در اكسپرس اينترى
 • داشتن كد اعتبارسنجى جويندگان كار
 • گذراندن آزمون زبان انگليسى يا فرانسوى از موسسات معتبر (مطابق با الزامات اكسپرس اينترى)
 • سابقه كارى در گروه هاى شغلى 0، A و B در ساسكاچوان
 • گذراندن دوره آموزشى يک ساله بعد از دوره متوسطه يا ارزيابى اعتبار تحصيلى
 • برنامه تحصيلى بايد منجر به اخذ مدرک ديپلم يا گواهى شده باشد.
 • تمكن مالى براى اقامت

اين دسته مختص نيروى كار خارجى است كه در حال حاضر با مجوز كار معتبر در ساسكاچوان مشغول كار و زندگى هستند و مايل به درخواست اقامت دائم از طريق SINP هستند. اين دسته تحت زيرمجموعه هاى زير قرار دارد:

نيروى كار ماهر با مجوز كار

اين برنامه مختص نيروى كار ماهرى است كه حداقل ٦ ماه با مجوز كار معتبر در ساسكاچوان مشغول كار بوده اند و داراى معيارهاى لازم هستند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى نيروى كار ماهر با مجوز كار:

 • مدرک زبان سطح ٤ (CLB 4) براى گروه شغلى NOC C
 • پيشنهاد كارى تمام وقت براى يكى از مشاغل موجود در طبقه بندى مشاغل ملى
 • حداقل ٦ ماه تجربه كارى در گروه هاى شغلى ناک 0، A و B يا تجارت مشخص شده

برنامه كارگران نيمه ماهر كشاورزى با مجوز كار

اين برنامه مختص كارگران كشاورزى است كه حداقل ٦ ماه با اجازه كار معتبر در ساسكاچوان كار كرده اند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى كارگران نيمه ماهر كشاورزى با مجوز كار:

 • پيشنهاد شغلى تمام وقت براى گروه شغلى كارگر عمومى NOC 8431 و يا كارگر گلخانه NOC 8432
 • مدرک زبان سطح ٤ يا بيشتر زبان انگليسى يا فرانسوى CLB 4
 • سابقه كارى ٦ ماهه براى كارفرمايى كه از متقاضى دعوت كرده است (تحت گروه هاى شغلى اشاره شده در بالا)
 • داشتن حداقل مدرک ديپلم، ارزيابى اعتبارسنجى و يا معادل دوره آموزشى متوسط
 • داشتن نامه تأييديه كار از SINP

برنامه متخصص سلامت ساسكاچوان

برنامه متخصص سلامت مختص افرادى است كه به مدت ٦ ماه به عنوان پزشک، پرستار و يا تخصص هاى حوزه بهداشت و سلامت در ساسكاچوان كار كرده اند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم ويژه پزشكان:

 • مجوز كار معتبر
 • سابقه كار حداقل ٦ ماهه در استان به عنوان پزشک متخصص NOC 3111 و يا پزشک عمومى و خانواده NOC 3112
 • پيشنهاد كارى تمام وقت از يک مرجع بهداشتى در استان
 • داشتن نامه تأييديه كار از SINP

شرايط و نيازمندى هاى لازم ويژه پرستاران:

 • مجوز كار معتبر
 • سابقه كار حداقل ٦ ماهه در استان به عنوان پرستار
 • پيشنهاد كارى تمام وقت از يک مرجع بهداشتى در استان
 • داشتن نامه تأييديه كار از SINP

شرايط و نيازمندى هاى لازم ويژه ساير متخصصان حوزه سلامت:

 • مجوز كار معتبر
 • سابقه كار حداقل ٦ ماهه در مشاغل حوزه سلامتى
 • پيشنهاد كارى تمام وقت از يک مرجع بهداشتى در استان
 • داشتن نامه تأييديه كار از SINP
 • گواهينامه هاى مورد نياز
 • داشتن مدرک زبان سطح ٤ (CLB 4) براى گروه شغلى NOC C

بخش هتلدارى و مهماندارى

اين برنامه مختص افرادى است كه قبلا در بخش مهماندارى كار كرده اند و يا در حال كردن در اين بخش در ساسكاچوان هستند و مى خواهند براى اخذ اقامت دائم اقدام نمايند. افراد تحت اين برنامه بايد مجوز كار معتبر براى يكى از مشاغل زير را داشته باشند:

 • سرو غذا و نوشيدنى NOC 6513
 • كاركنان خانه دارى و نظافت NOC 6731
 • كمك يار آشپزخانه / پيشخوان NOC 6711

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى بخش مهماندارى:

 • تجربه كارى ٦ ماهه در ساسكاچوان براى كارفرماى تأييدشده در زمينه مهماندارى و غذا
 • پيشنهاد شغلى تمام وقت از كارفرما
 • مدرك زبان سطح ٤ (ظرف ٢ سال از تاريخ درخواست)
 • اتمام دوره متوسطه

 گروه راننده كاميون براى مسيرهاى طولانى

اين برنامه به شركت هاى حمل و نقل اجازه مى دهد تا رانندگان كاميون را در ساسكاچوان بپذيرند. براى واجدشرايط بودن داوطلب بايد كار خود را با يک مجوز كار موقت خارجى در يک شركت باربرى مجاز در ساسكاچوان شروع كند. اگر شركت باربرى معتبر، پيشنهاد كارى دائم را ارائه دهد، راننده پس از حداقل ٦ ماه اشتغال به كار مى تواند براى اقامت دائم از طريق SINP اقدام كند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى برنامه راننده كاميون براى مسيرهاى طولانى:

 • سابقه كار ٦ ماهه با مجوز كار موقت در يک شركت باربرى تأييدشده SINP
 • گروه شغلى ناک NOC 7511
 • ارائه مدارک مبنى بر سابقه كار ٦ ماهه به عنوان راننده كاميون مسافت هاى طولانى در ساسكاچوان
 • گواهينامه رانندگى كلاس 1A
 • پيشنهاد كار تمام وقت از شركت باربرى مجاز در ساسكاچوان
 • مدرك زبان سطح ٤ براى مهارت هاى ٤ گانه زبان انگليسى و يا فرانسوى CLB 4
 • نامه تأييديه كار از SINP

دانشجويان

اين گروه براى دانشجويانى است که از كالج و دانشگاه هاى كانادا و يا ساسكاچوان فارغ التحصيل شده اند و پيشنهاد كار از كارفرما در ساسكاچوان دريافت كرده اند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى فارغ التحصيلان ساسكاچوان:

 • مدرک زبان سطح ٤CLB 4) ) براى گروه شغلى NOC C
 • ٦ ماه (٩٦٠ ساعت) سابقه كار با حقوق در ساسكاچوان
 • مشاغل مورد تأييد براى سابقه كار عبارتند از:

اشتغال در محوطه دانشگاه

اشتغال در خارج از محوطه دانشگاه

مشاغل به صورت همكارى

بورس تحصيلى موردتأييد كالج يا دانشگاه

و يا كارآموزى

 • پيشنهاد شغلى تمام وقت در گروه شغلى ناک 0، A و B يا فنى حرفه اى
 • ديپلم، گواهى و يا مدرک تحصيلى از كالج و يا دانشگاه مورد تأييد ساسكاچوان
 • نامه تأييديه كار معتبر از SINP

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى فارغ التحصيلان كانادا:

 • مدرک زبان سطح ٤CLB 4) ) براى گروه شغلى NOC C
 • فارغ التحصيل از كالج ها و دانشگاه هاى معتبر كانادا
 • حداقل ٢ سال سابقه كار تمام وقت در ساسكاچوان بعد از فارغ التحصيلى و دريافت مجوز كار معتبر
 • پيشنهاد شغلى تمام وقت در گروه شغلى ناک 0، A و B يا فنى حرفه اى
 • ديپلم، گواهى و يا مدرک تحصيلى از كالج و يا دانشگاه موردتأييد كانادا
 • نامه تأييديه كار معتبر از SINP

اين دسته مختص افرادى است كه مى خواهند در ساسكاچوان صاخب مشاغلى شوند و آن را به طور فعالانه اداره نمايند. متقاضيان تحت اين برنامه بايد نقش مديريتى فعالى در تجارت داشته باشند. مراحل اخذ ويزا تحت برنامه كارآفرينى ساسكاچوان شامل ٤ مرحله مى باشد:

١- متقاضى بايد به SINP نشان دهد كه به مالكيت و اداره مشاغل در استان ساسكاچوان علاقه مند مى باشد (فرم تمايل و علاقه EOI)

٢- درصورت موفقيت در مرحله قبل، بر اساس ليست نيازمندى هاى برنامه كارآفرينى ساسكاچوان به متقاضى دعوتنامه اعطا مى گردد.

٣- تأسيس تجارت

٤- نامزدى استانى

اين استان، یک جريان فارغ التحصيلى بين المللى براى دانشجويان بين المللى با شرايط زبر نيز دارد اگر مايل به راه اندازى تجارت خود هستند:

 • دانشجويان با بيش از ٢١ سال سن
 • گذراندن دوره تحصيلات تكميلى ٢ ساله از كالج ها و دانشگاه هاى معتبر ساسكاچوان
 • محوز كار حداقل ٢ ساله پس از فارغ التحصيلى
 • سطح زبان كانادايى ٧ CLB 7))

اين برنامه مختص داوطلبانى است كه مى خواهند براى خريد و اداره مزرعه در استان به ساسكاچوان مهاجرت كنند. اگر متقاضى زير ٤٠ سال سن دارد، مى تواند تحت جريان كشاورز جوان براى نامزدى درنظر گرفته شود. واجد شرايط بودن در اين برنامه براساس معيارهاى زير است:

 • دارايى خالص موجود
 • سپرده نقدى قابل استرداد
 • بازديد اجبارى از ساسكاچوان
 • دانش و تجربه بهره بردارى از مزرعه
 • پيشنهاد كارى براى يک فرصت تجارى
برنامه نامزدهاى استانى انتاريو (OINP)

برنامه نامزدهاى استانى انتاريو (OINP)

انتاريو، پرجمعيت ترين استان كانادا است كه تقريبا ٤٠ درصد كانادايى ها در آن جا زندگى مى كنند. اين استان، قلب اقتصادى، اجتماعى و سياسى كانادا است و محبوب ترين مقصد براى مهاجران تازه وارد از سراسر جهان مى باشد. فرصت هاى شغلى فراوان، زندگى در انتاريو را براى بسيارى از نيروهاى كار خارجى كه به دنبال كار تمام وقت و طولانى مدت هستند به گزينه اى جذاب تبديل مى كند.

برنامه نامزدهاى استانى انتاريو، به گونه اى طراحى شده است كه به اتباع خارجى برگزيده (داراى مهارت و تجربه خاص) و علاقه مند به مهاجرت به انتاريو فرصت مى دهد تا با استفاده از یک روش سريع درخواست اقامت دائم كانادا را بدهند.

براى معرفى شدن توسط برنامه OINP دو روش اصلى اكسپرس اينترى و خارج از اكسپرس اينترى وجود دارد.

در ادامه به دسته بندى اصلى مهاجرت تحت برنامه نامزدهاى استانى انتاريو اشاره خواهيم كرد:

 • گروه پيشنهاد كارى كارفرما
 • گروه سرمايه هاى انسانى
 • گروه كسب و كار (بيزينس)

اين دسته به كارفرمايان توانايى استخدام و جذب كارگران ماهر و دانشجويان بين المللى را در استان مى دهد. اگر متقاضى بخواهد براى هر یک از جريان هاى موحود در اين گروه درخواست دهد، بايد یک پيشنهاد كارى دائم و معتبر از كارفرمايى در انتاريو داشته باشد.

اين گروه داراى ٤ جريان زير است:

 • جريان دانشجويان بين المللى
 • جريان مهارت هاى مورد تقاضا
 • جريان نيروى كار خارجى
 • جريان پايلوت مهاجرت منطقه اى

جريان دانشجويان بين المللى

اين جريان در حال حاضر متقاضيان را قبول نمى كند؛ دانشجويان بين المللى كه مى خواهند از طريق اين جريان براى اقامت دائم كانادا اقدام نمايند، بايد اطمينان حاصل كنند كه پيشنهاد كارى ارائه شده از سوى كارفرما دائم و تمام وقت باشد و مربوط به يكى از مشاغل در ليست طبقه بندى مشاغل ملى NOC سطح 0، A و B باشد.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى جريان دانشجويان بين المللى داراى پيشنهاد كارى:

 • پيشنهاد كارى تمام وقت براى گروه هاى شغلى سطح 0، A و B
 • مجوز معتبر براى شغل پيشنهادى (در صورت نياز)
 • گذراندن دوره یک ساله و يا دو ساله از يكى از كالج ها و يا دانشگاه هاى معتبر كانادا
 • مدت پردازش پرونده: ١٥ تا ١٩ ماه

جريان مهارت هاى موردتقاضا

اين جريان نيروى كار نيمه ماهر خارجى است كه علاقه مند به مهاجرت به انتاريو هستند و داراى تجربه و پيشنهاد كارى در مشاغل موردتقاضا استان مى باشند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى جريان مهارت هاى موردتقاضا داراى پيشنهاد كارى:

 • سطح ٤ مهارت هاى زبان كانادايى CLB4
 • تمكن مالى براى اقامت در انتاريو
 • ديپلم كانادايى و يا معادل آن از طريق ارزيابى اعتبار تحصيلى
 • مجوز معتبر براى شغل پيشنهادى (در صورت نياز)
 • سابقه كارى ٩ ماهه در انتاريو در ٣ سال گذشته
 • پيشنهاد كارى در سطح مهارت هاى موردتقاضا گروه شغلى C و يا D

جريان نيروى كار خارجى

اين جريان در حال حاضر متقاضيان را قبول نمى كند. جريان نيروى كار خارجى مختص نيروى كار متخصص خارجى است كه مى خواهند براى اقامت دائم كانادا اقدام نمايند. اين افراد بابد داراى تجربه و پيشنهاد كارى در يكى از مشاغل موردتقاضاى استان باشند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى جريان نيروى كار خارجى داراى پيشنهاد كارى:

 • حداقل ٢ سال سابقه كار طى ٥ سال گذشته در گروه شغلى 0، A و يا B
 • پيشنهاد كارى تمام وقت در يكى از مشاغل تخصصى 0، A و يا B از طرف كارفرما
 • سطح 7 زبان كانادايى / CLB 7 براى گروه شغلى 0 و A
 • سطح 4 زبان كانادايى / CLB 4 براى گروه شغلى C

جريان پايلوت مهاجرت منطقه اى

برنامه آزمايشى منطقه اى یک برنامه دو ساله است كه از سال ٢٠٢٠ راه اندازى گرديد. اين جريان مختص افرادى است كه داراى پيشنهاد كارى از كارفرما در انجمن هاى مشخص شده مى باشند. اين انجمن ها و مناطق عبارتند از:

 • پتام كنت
 • بلويل و كوئين وست
 • كورنوال

در اين گروه بيشترين جريان ها را خواهيد ديد؛ ٥ جريان كه ٣ جريان آن اكسپرس اينترى به انتاريو هستند. برنامه سرمايه هاى انسانى، كارفرمايان را قادر مى سازد تا به سرعت منابع انسانى موردنياز براى رشد و حفظ تجارت خود را تأمين كنند. اين جريان ها عبارتند از:

 • جريان اولويت هاى سرمايه انسانى: اكسپرس اينترى
 • جريان نيروى كار ماهر فرانسوى زبان: اكسپرس اينترى
 • جريان نيروى فنى: اكسپرس اينترى
 • جريان فارغ التحصيلان كارشناسى ارشد
 • جريان فارغ التحصيلان دكترى

 

جريان اولويت هاى سرمايه انسانى: اكسپرس اينترى

صلاحيت متقاضى براى اين جريان به معيارهاى فدرال و استانى بستگى دارد؛ اگر فردى بخواهد از طريق جريان اولويت هاى سرمايه انسانى اقدام به اقامت دائم كانادا نمايد، بايد الزامات هر دو دسته فدرال و استانى را برآورده نمايد.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى اولويت هاى سرمايه انسانى به روش اكسپرس اينترى:

 • داشتن پروفايل معتبر در بانک اطلاعاتى اكسپرس اينترى
 • واجدشرايط بودن براى كلاس تجربه كانادايى CEC و يا برنامه نيروى كار ماهر فدرال FSWP
 • علاقه مند به مهاجرت به كانادا و تكميل فرم تمايل و علاقه
 • تمكن مالى براى اقامت
 • سطح ٧ زبان كانادايى CLB 7
 • مدرک ليسانس و يا بالاتر يا گزارش ارزيابى مدارک و اعتبار تحصيلى
 • حداقل ١ سال سابقه كار مداوم در ٥ سال گذشته با حقوق (در خارج و يا داخل كانادا) در گروه هاى شغلى سطح 0، A و يا B
 • حداقل ١ سال سابقه كار در ٣ سال گذشته كه مطابق با كلاس تجربه كانادايى باشد (در يک شغل خاص در خارج و يا داخل كانادا كه حقوق دريافت كرده باشد)

 

جريان نيروى كار ماهر فرانسوى زبان: اكسپرس اينترى

اين جريان مهاجران احتمالى كه به زبان فرانسه صحبت مى كنند را قادر مى سازد به انتاريو نقل مكان كنند. صلاحيت در اين جريان به معيارهاى فدرال و استانى بستگى دارد.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى جريان نيروى كار ماهر فرانسوى زبان به روش اكسپرس اينترى:

 • داشتن پروفايل معتبر در بانک اطلاعاتى اكسپرس اينترى
 • علاقه مند به مهاجرت به كانادا و تكميل فرم تمايل و علاقه
 • تمكن مالى براى اقامت
 • مهارت زبان:

سطح ٧ زبان فرانسه CLB 7

سطح ٦ زبان انگليسى CLB 6

 • مدرک ليسانس و يا بالاتر يا گزارش ارزيابى مدارک و اعتبار تحصيلى
 • حداقل ١ سال سابقه كار مداوم با حقوق در ٦٠ ماه گذشته در گروه هاى شغلى سطح 0، A و ياB براى FSWP
 • حداقل ١ سال سابقه كار مداوم با حقوق در ٣٦ ماه گذشته در گروه هاى شغلى سطح 0، A و ياB براى CEC

 

جريان نيروى فنى: اكسپرس اينترى

اين جريان، مختص افرادى است كه داراى سابقه كار در يكى از حرفه هاى واجدشرايط باشند. در اين دسته نيز صلاحيت متقاضى به معيارهاى فدرال و استانى بستگى دارد.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى جريان نيروى فنى به روش اكسپرس اينترى:

 • داشتن پروفايل معتبر در بانک اطلاعاتى اكسپرس اينترى
 • واجدشرايط بودن براى كلاس تجربه كانادايى CEC و يا برنامه نيروى كار ماهر فدرال FSWP
 • علاقه مند به مهاجرت به كانادا و تكميل فرم تمايل و علاقه
 • تمكن مالى براى اقامت
 • سطح ٥ زبان كانادايى CLB 5
 • حداقل ١ سال سابقه كار مداوم در انتاريو طى ٢ سال گذشته (اين كار بايد در ليست مشاغل فنى گروه فرعى ٦٣٣ يا گروه اصلى ٧٢، ٧٣ و يا ٨٢ از سبستم طبقه بندى ملى مشاغل قرار داشته باشد)
 • گروه فرعى ٦٣٣: قصاب و نانوا
 • گروه ٧٢: حرفه هاى صنعتى، برق و ساخت و ساز
 • گروه ٧٣: نگهدارى و عمليات و تجهيزات
 • گروه ٨٢: مشاغل نظارتى و فنى در حوزه منابع طبيعى، كشاورزى و توليدات
 • دريافت دعوتنامه استانى از اكسپرس اينترى IRCC
 • زمان پردازش اطلاعات: ٦ ماه

 

جريان فارغ التحصيلى كارشناسى ارشد

اين جريان در حال حاضر متقاضيان را قبول نمى كند. اگر متقاضى مدرک ارشد را در دانشگاهى از انتاريو دريافت كرده باشد و مى خواهد در اين استان كار و زندگى كند، اين جريان مناسب او است. براى واجدشرايط بودن در اين جريان، حتى نيازى به پيشنهاد كارى نيست؛ با اين وجود بايد درخواست خود را حداكثر تا ٢ سال پس از فارغ التحصيلى ارسال نمايد.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى فارغ التحصيلان كارشناسى ارشد انتاريو:

 • حداقل يک سال به صورت مداوم در يک دانشگاه در انتاريو تحصيل كرده باشد.
 • تمكن مالى براى اقامت
 • نداشتن برنامه براى ادامه تحصيل در انتاريو
 • سطح ٧ زبان CLB 7
 • زمان پردازش درخواست: ١٥ تا ١٩ ماه

 

جريان فارغ التحصيلى دكترى

اگر در يک موسسه عالى در انتاريو دكترى گرفته ايد، مى توانيد براى كار و زندگى دائم در استان درخواست دهيد. براى واجدشرايط بودن در اين جريان، حتى نيازى به پيشنهاد كارى نيست.

شايان ذكر است برخى از برنامه هاى دانشگاهى در اين مقطع نياز دارند كه دانشجو پس از اتمام تحصيل به كشور مبدأ بازگردد. در اين صورت، تا زمانى كه كليه تعهدات را برآورده نكند، نمى تواند براى اقامت دائم كانادا تحت اين جريان اقدام نمايد. متقاضى بايد ابتدا به كشور خود بازگردد و سپس به يكى از جريان هاى OINP مراجعه كند.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى فارغ التحصيلان كارشناسى ارشد انتاريو:

 • درخواست خود را حداكثر تا ٢ سال پس از فارغ التحصيلى ارسال نمايد.
 • حداقل ٢ سال از دوره دكترى را در يكى از موسسات اموزشى معتبر انتاريو گذرانده باشد.
 • عزم استفاده از بورس تحصيلى در اين ٢ سال
 • تمكن مالى براى اقامت
 • حضور يک ساله در انتاريو
 • زمان پردازش درخواست: ١٥ تا ١٩ ماه

در پاييز سال ٢٠١٥ برنامه سرمايه گذاران انتاريو به طور رسمى بسته شد و به جاى آن دو برنامه جديد OINP معرفى شد:

– برنامه كارآفرينى انتاريو

– برنامه كسب و كار انتاريو

در سال ٢٠١٩ برنامه كسب و كار انتاريو نيز بسته شد و از آن تاريخ افرادى كه قصد مهاجرت تجارى به انتاريو را دارند بايد جريان كارآفرينى انتاريو را انتخاب نمايند.

چرا كارآفرينى انتاريو

انتاريو فرصت هاى زيادى براى توسعه اقتصادى صاحبان مشاغل و كارآفرينان دارد. كارآفرينان مى توانند با نرخ ماليات و هزينه هاى عملياتى پايين از نيروى كار ماهر و با استعداد و برنامه هاى مختلف بودجه استانى بهره مند گردند. به ويژه، كارآفرينانى كه سن آن ها زير ٣٠ سال است.

جريان كارآفرينى انتاريو

اين جريان براى كمک به اتباع خارجى در خريد مشاغل و يا راه اندازى كسب و كار جديد در انتاريو ايجاد گرديده است. پس از تأسيس كسب و كار، متقاضى مى تواند تحت برنامه كارآفرينى انتاريو براى اقامت دائم كانادا اقدام نمايد.

شرايط و نيازمندى هاى لازم براى جريان كارآفرينى انتاريو:

 • مالكيت ٣٣ درصدى از سهام كسب و كار خود
 • توافقنامه عملكرد، تعهدات سرمايه گذارى و اشتغال زايى كه بايد طى ٢ سال انجام گردد.
 • سطح زبان CLB 4 / NCLC 4 براى زبان انگليسى يا فرانسوى
 • تجربه كارى حداقل ٣ ساله در مديريت و مالكيت يک كسب و كار در طى ٥ سال گذشته
 • برخوردارى از ٢٤ ماه سابقه كار به عنوان مالک يا مدير ارشد طى ٦٠ ماه گذشته
 • حداقل دارايى خالص:

٨٠٠٠٠٠ دلار كانادا (در منطقه تورنتو)

٤٠٠٠٠٠ دلار كانادا (خارج از منطقه تورنتو)

٤٠٠٠٠٠ دلار كانادا (حوزه ديجيتال و ارتباطات)

 • سرمايه گذارى:

٦٠٠٠٠٠ دلار كانادا (در منطقه تورنتو)

٢٠٠٠٠٠ دلار كانادا (خارج از منطقه تورنتو)

٢٠٠٠٠٠ دلار كانادا (حوزه ديجيتال و ارتباطات)

 • بازديد از انتاريو ١٢ ماه قبل از ارائه EIO
 • زمان پردازش درخواست: ١٥ تا ١٩ ماه

سخن پایانی

اگر قصد اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا و به دنبال آن اقامت دائم کانادا را دارید، می توانید با مشاوران موسسه بینا تماس گرفته و از تجربیات کارشناسان ما جهت یک سرمایه گذاری مطمئن استفاده کرده و با خیالی راحت جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنید.

سوالات متداول درباره ویزای سرمایه گذاری کانادا

خیر، صرفا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک منجر به دریافت اقامت کانادا نمی شود.

بطور معمول پس از گذشت 2 سال از فعالیت کسب و کار و دوام آن با ارائه مدارک و گزارشات مربوطه می توانیم نسبت به درخواست اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

در اکثر برنامه های ذکر شده داشتن مدرک تحصیلی الزامی نیست، اما داشتن آن می‌ تواند شانس موفقیت شما را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا افزایش دهد.

بله، پس از تایید ویزای سرمایه گذاری کانادا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را همراه خود در کشور کانادا داشته باشید.

بله، مهارت و مدارک زبان انگلیسی و زبان فرانسوی امتیازات و شانس شما را در برنامه های ویزای سرمایه گذاری افزایش خواهد داد.

می توان گفت برنامه کارآفرینی استانی از بهترین برنامه های سرمایه گذاری در کانادا به شمار می رود.

جهت دریافت اقامت کانادا از طریق برنامه های استانی، حداقل سرمایه ای بالغ بر 3۰۰ هزار دلار کانادا نیاز است.

رسیدگی به پرونده‌ های سرمایه گذاری کانادا ممکن است بین 1 تا 2 سال زمان نیاز داشته باشد.