دسترسی سریعToggle Table of Content

کشور انگلیس در یک نگاه

 • پایتخت: لندن
 • زبان رسمی: انگلیسی ، کورنی (انگلیسی در عمل زبان اصلی به‌شمار می‌آید)
 • دین: 72% مسیحی، 15.2 % بی دین و باقی را پیروان اسلام، هندو، سیک،یهود و بودا تشکیل میدهند.
 • حکومت: مشروطه سلطنتی
 • ملکه: الیزابت دوم
 • مساحت: ۱۳۰٬۲۷۹ کیلومترمربع
 • جمعیت: ۵۴٬۳۱۶٬۶۰۰ نفر
 • واحد پول: پوند

درباره کشور انگلیس

زندگی در کشور انگلیس

کشور انگلیس به عنوان یک کشور پر رونق شناخته می‌شود که تمام عناصر لازم برای تجربه زندگی مدرن و متعادل را ارائه می دهد. همین مسئله باعث شده مهاجرت به انگلیس طرفداران زیادی پیدا کند. با توجه به قدمت بالا، این کشور بناهای تاریخی و ساختمان‌های زیبایی را در خود جای داده است. انگلیس از غرب با ولز و از شمال با اسکاتلند همسایه است. جمعیت آن در سال 2011 حدود 53 میلیون نفر بود. همچنین، انگلیس شامل تعداد زیادی جزیره کوچک مانند ویت و هایلینگ است.

فرهنگ مردم انگلیس

جنگ‌ها و نبردهای متعدد، انگلیس را تحت سلطه رومی‌ها، نورمن‌ها، ساکسون‌ها، ونیزی‌ها و وایکینگ‌ها در آورد. همچنین، مهاجرت پناهندگان از فرانسه، روسیه، ایرلند و سایر کشورها به انگلیس باعث شد، فرهنگ‌های گوناگونی در این کشور شکل بگیرد. درنتیجه مردمان مختلفی با رنگ‌های متنوع پوست و مو، سلیقه‌های غذایی متفاوت و آداب و رسوم گوناگون در این کشور دور هم جمع شدند.

زبان‌های رایج در انگلیس

 • انگلیسی
 • اسکاتلندی
 • ولزی (ولز)

نژاد مردم انگلیس

 • 92 درصد، سفید پوست
 • 3 درصد، سیاه پوست
 • 1.3 درصد، پاکستانی
 • 1.2 درصد، ترکیب چند نژاد
 • 1.6 درصد، سایر نژادها

ادیان اصلی در انگلیس

 • 72 درصد، مسیحی: این مسیحیان شامل کاتولیک رومی، آنگلیکان، متدیست و پروتستان هستند.
 • 32 درصد، نامشخص یا بی‌دین
 • 3 درصد، هندو
 • 2 درصد، سایر موارد

پرجمعیت ترین شهرهای انگلیس

 • لندن (پایتخت): 7,560,000 نفر
 • بیرمنگام: 1،006،500 نفر
 • لیدز: 770،000 نفر
 • گلاسکو: 620،000 نفر
 • شفیلد: 530،000 نفر

مزایای مهاجرت به انگلیس

مهاجرت به کشور انگلیس

با توجه به شرایط خاصی که کشور انگلیس دارد، مهاجرت به انگلیس می‌تواند فواید بسیاری را برای مهاجران به همراه داشته باشد.

۱. آزادی در عین قانونمندی

یکی دیگر از مزایای مهاجرت به انگلیس، آزادی است. دولت انگلیس معتقد است، در دنیای مدرن مردم می‌توانند به هر شکلی که تمایل دارند زندگی کنند و از آن لذت ببرند. البته این آزادی نباید با نقض قوانین کشور اشتباه گرفته شود. زیرا هر کشوری برای برقراری نظم به قوانینی نیازمند است که شهروندان موظف هستند از آن‌ها پیروی کنند. پس با رعایت این موارد، در این کشور زندگی آزادانه‌ای خواهید داشت.

۲. امکان استخدام رسمی توسط دولت

استخدام در شرکت های انگلیسی

85 درصد کسانی که به انگلیس مهاجرت می‌کنند، به استخدام رسمی دولت در می‌آیند. همچنین، مانند سایر شهروندان انگلیسی مالیات پرداخت می‌کنند. براساس آماری که در سال 2015 جمع‌آوری شد، 700000 عنوان شغلی رسمی در انگلستان وجود دارد که به کارمندانی جوان نیازمند هستند.

هر چند به علت اعتراضات اخیر انگلیسی‌ها، دولت مجبور شده است تا بیشتر از ساکنان اصلی انگلیس کارمند بپذیرد. اما هنوز هم شرایط استخدام رسمی این کشور کاملا برای مهاجران مناسب است. به عنوان مثال، 10730 نفر از مهاجرین بلغارستانی، مجارستانی، رونای و اسلواکی به عنوان کارمندان رسمی انگلیس شناخته می‌شوند.

۳. جمعیت بالای مهاجران

شما به عنوان مهاجر در انگلیس تنها نیستید و این یکی از مهم‌ترین فواید مهاجرت به انگلیس است. انگلیس از ابتدا با تلاش مهاجران شکل گرفت. این یعنی مهاجرپذیری این کشور اتفاقی تازه نبوده و این کشور سالیان طولانی پذیرای مردم از سراسر دنیا بوده است. این مسئله باعث شده تا میزان نژاد پرستی در انگلستان دائما کاهش یابد.

به‌ طوری که امروزه تنها تعداد اندکی از مردم این کشور تعصبات نژادپرستانه دارند. بنابراین، شما می‌توانید به راحتی از استعدادها و توانایی‌های خود در انگلیس بهره ببرید و پیشرفت کنید. همچنین، در انگلیس می‌توانید افرادی با فرهنگ‌های مختلف را مشاهده نمایید و دوستانی پیدا کنید که اصالت آن‌ها به کشورهای مختلفی برمی‌گردد.

۴. زبان انگلیسی

انگلیسی زبان رایج انگلستان است. این مسئله به عنوان یکی از مزیت‌های مهم مهاجرت به کشور انگلیس محسوب می‌شود. از آنجایی که این زبان، زبانی بین‌المللی است. تعداد زیادی از افراد به آن مسلط هستند. در نتیجه شما می‌توانید تنها، با یادگیری زبان انگلیسی بی هیچ مشکلی با دیگران ارتباط برقرار کنید.

انواع روش‌های مهاجرت به انگلیس

روشهای مهاجرت به انگلیس

شیوه‌های متفاوتی برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد. در این قسمت به بررسی چند نمونه از رایج‌ترین روش‌ها خواهیم پرداخت.

۱. مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

یکی از راه‌های مهاجرت به انگلیس، دریافت ویزای تحصیلی انگلیس است. دریافت این نوع ویزا بسیار رایج است. بر اساس این ویزا فرض را بر آن می‌گذارند که شما تنها در مدت زمانی که به عنوان دانشجو در انگلیس حضور دارید، می‌توانید در این کشور اسکان یابید. با استفاده از این روش شما می‌توانید حداکثر یک ماه قبل شروع دوره دانشجویی و 4 ماه پس از اتمام این دوران در انگلستان زندگی کنید.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

ویزاهایی که به دانشجویان بالای 16 سال تعلق می‌گیرد اجازه اقامت در انگلیس بیش از 4 ماه پس از اتمام تحصیل را می‌دهد.

ویزاهایی که به افراد بین 4 تا 17 سال داده می‌شود، این امکان را می‌دهد که اگر والدین آن‌ها راضی باشند در انگلیس توسط افراد دیگری به سرپرستی گرفته شوند و به زندگی خود در این کشور ادامه دهند.

دانشگاه‌ها در انگلیس

یکی از عمده‌ترین دلایل مهاجرت به انگلیس، تحصیل در دانشگاه‌های برتر این کشور است.

3 دانشگاه برتر برای تحصیل در انگلستان عبارت هستند از:

 • دانشگاه آکسفورد: یکی از برترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان است که سالانه دانشمندان و دانشجویان برتر دنیا در 44 کالج آن جذب می‌شوند.
 • دانشگاه کمبریج: درست مانند آکسفورد، کمبریج نیز قدمت بسیار بالایی در بین سایر دانشگاه‌های جهان دارد. فاصله این مکان آموزشی تا پایتخت انگلیس 1 ساعت است.
 • کالج امپریال لندن: این کالج در میان بهترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد و از نظر علمی، فناوری، مهندسی، پزشکی و تجارت زبان‌زد خاص و عام است.

۲. مهاجرت به انگلیس از طریق کار

کار در انگلیس

اگر مهاجرت به انگلیس برای شما اهمیت زیادی دارد، دریافت ویزای کار در انگلیس را در برنامه خود بگنجانید. برای استفاده از این راهکار، ابتدا باید کارفرمایی پیدا کنید که به استخدام شما تمایل داشته باشد. ویزاهای کاری انواع مختلفی دارند. بعضی از آن‌ها عبارت هستند از ویزای اشتغال طولانی مدت، کار در شرکتی چند ملیتی، اشتغال موقت و استخدام به صورت داوطلبانه و بدون حقوق.

با کارفرمای خود در انگلیس صحبت کنید یا به لیست ویزاهای کاری انگلیس مراجعه نمایید تا متوجه شوید برای استخدام به چه ویزای کاری نیازمند هستید.

برای مهاجرت به انگلستان با این روش به موارد زیر توجه کنید:

 • ویزای کاری سطح 1: معمولا به کسانی داده می‌شوند که استعداد استثنایی در زمینه کاری خود دارند یا سرمایه‌ای چند میلیون دلاری با خود به این کشور می‌آورند. البته باید این مقدار پول را صرف کارآفرینی نمایند تا این ویزا به آن‌ها تعلق گیرد.
 • ویزای کاری نوع 2: این ویزاها را به افراد خبره، مشهور، ورزشکاران حرفه‌ای و… اختصاص می‌دهند. این ویزا نیاز به تایید حمایت مالی دارد.
 • ویزاهای نوع 5 مربوط به حوزه اشتغال: بیش‌تر مربوط به شغل‌های موقتی هستند.

۳. مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج

ازدواج با یک شخص مقیم یا تبعه انگلیس موجب دریافت اقامت کشور انگلیس می شود. برای مهاجرت به انگلیس از طریق ازدواج باید توجه شود که این رابطه باید واقعی باشد و بررسی های دقیقی نیز در این زمینه توسط دولت انگلیس انجام می شود و در صورت کشف ازدواج صوری، ممکن است شخص برای همیشه از ورود به انگلیس، محروم شود.
توجه داشته باشید که برای ازدواج حداقل سن متقاضی باید ۱۸ سال باشد، سابقه جرم و جنایت و تخلف قانونی نداشته باشد، تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد و همچنین همسر درآمد کافی برای اسپانسر شدن داشته باشد.

۴. مهاجرت به انگلیس از طریق تولد

تولد نوزاد در انگلیس

کشور انگلیس تا قبل از سال 1983 براساس سیستم خاک عمل می کرد، در این قانون هر کودکی که در خاک انگلیس متولد می شد، تابعیت این کشور را کسب می کرد.
اما بعد از سال 1983 سیستم خون به عنوان اولویت اول جهت اعطای تابعیت انگلستان از طریق تولد فرزند در نظر گرفته شد، یعنی محل تولد نوزاد مهم نیست و در صورتی به فرزند تابعیت اعطا می شود که حداقل یکی از والدین وی دارای تابعیت انگلیس بوده یا با دلیل منطقی مقیم دائم این کشور باشند.
قابل ذکر است طفلی که از والدین نامعلوم و در خاک انگلیس متولد شده باشد هم تابعیت انگلیس را دریافت خواهد کرد.

۵. مهاجرت به انگلیس با داشتن شهروندی یک کشور اروپایی

قبل از اقدام برای مهاجرت به انگلیس باید بدانید، اگر تابعیت اروپا را دارید یا شهروند یکی از کشورهای عضو EEA و OCT از جمله ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین و سوئیس محسوب می‌شوید، برای اقامت در انگلیس نیازی به درخواست ویزا ندارید. همچنین، اگر تابعیت انگلیس را دارید یا شهروند یکی از کشورهای مشترک المنافع باشید، حق اقامت دائم خواهید داشت. در این صورت شما کافی است، گذرنامه خود را نشان دهید تا بتوانید وارد انگلستان شوید و در آن سکونت یابید. البته اگر برای دریافت certificate of entitlement یا COE اقدام نمایید، در آینده به شما کمک می‌کند تا از مزایای بیش‌تری در این کشور برخوردار شوید.

۶. روش‌های دیگر مهاجرت به انگلیس

برای دریافت ویزاهای دیگری که وجود دارد، اقدام نمایید تا راه مهاجرت به انگلیس برای شما هموارتر شود. انگلیس ویزاهای زیادی به خانواده‌های شهروندان خود یا اتحادیه اروپا و همچنین والدینی که فرزندان آن‌ها ویزای انگلیس دارند، ارائه می‌دهد. این ویزاها غالباً اختصاصی‌تر است و معیارهای خاصی دارند.

شما می‌توانید برای پیوستن به خانواده‌ خود که ساکن این کشور هستند، درخواست ویزا کنید. اگر همسرتان در انگلیس زندگی می‌کند و شرایطی دارد که باید برای مراقبت از یکی از اقوام درجه یک در انگلیس بماند یا خود او مشکل جسمی دارد و نیازمند کمک است هم می‌توانید برای گرفتن ویزا اقدام نمایید. ‌

همچنین، اگر فرزند شما ویزای Tier 4 انگلیس را دارد، این امکان به وجود می‌آید تا شما درخواست ویزا بدهید. این ویزایی که به واسطه Tier 4 فرزندتان به شما داده می‌شود، اجازه می‌دهد تا 12 ماه (یک سال) در انگلیس اقامت داشته باشید. البته بعد از اتمام اعتبار آن می‌توانید برای 12 ماه آینده آن را تمدید کنید.

هزینه‌های زندگی در انگلیس

هزینه زندگی در انگلیس

اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید، مطمئناً باید متوسط هزینه زندگی در این کشور را در نظر بگیرید. بنابراین، احتمالا این سوال برای شما ایجاد می‌شود که آیا هزینه زندگی در انگلیس زیاد است؟ یکی از ترسناک ترین مسائل مرتبط با مهاجرت به انگلیس، قیمت بالای خرید و یا اجاره خانه است.

با این‌که شهروندان لندن درآمد بیشتری نسبت به ساکنان مناطق دیگر انگلیس دارند، خانه‌های پایتخت نسبتاً از شهرهای دیگر گران‌تر هستند. به طوری‌که تخمین زده می‌شود، برای اجاره آپارتمان یک خوابه در لندن لازم است نیمی از حقوق سالانه خود را به این کار اختصاص دهید. در ادامه مطلب این مسئله را بیش‌تر بررسی خواهیم کرد.

هزینه اجاره خانه در انگلیس

پایتخت انگلیس، لندن، یکی از گران‌ترین مکان‌ها برای زندگی در جهان است. قیمت اجاره مسکن در این شهر باعث افزایش مخارج کلی می‌شود. هزینه خرید اقلام روزمره نیز در این شهر بسیار بالا است. بنابراین، اگر قصد مهاجرت به انگلیس را دارید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا شهرهای دیگری مانند گلاسگو، کاردیف، منچستر یا بیرمنگام را برای زندگی انتخاب کنید. زیرا هزینه زندگی در این شهرها بسیار کمتر از دیگر قسمت‌های انگلستان است.

مقدار پولی که به اجاره مسکن در ماه اختصاص داده می‌شود، با توجه به منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید، متفاوت است. به عنوان مثال اجاره ماهانه در لندن به طور متوسط حدود GBP1700 یا 2200 دلار آمریکا است.

هزینه تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس و مهاجرت به انگلیس

فرزندان کسانی که به طور قانونی اقدام به مهاجرت به انگلیس کرده‌اند و شهروند انگلیس محسوب می‌شوند، حق دارند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای در مدرسه دولتی به تحصیل بپردازند. اما اگر تصمیم بگیرید که فرزند خود را به مدرسه‌ای بین المللی بفرستید، به طور متوسط سالانه باید 20000 GBP یا 23500 دلار آمریکا را به عنوان هزینه تحصیل در انگلیس پرداخت نمایید.

هزینه خدمات درمانی در انگلیس

ویزیت پزشک و جراحی‌های سرپایی رایگان بوده که باعث افزایش تقاضا برای مهاجرت به انگلیس شده است. با این حال، مراجعه به دندانپزشکی و درمان‌های مربوط به مشکلات بینایی و چشم معمولاً نیاز به پرداخت پول دارند.

همه حق دارند به طور رایگان از مراقبت‌های اولیه بهره‌مند شوند. این خدمات رایگان عبارت هستند از مشاوره و مراجعه به پزشک عمومی. همچنین درمان‌های اورژانسی و اضطراری نیز بدون پرداخت هیچ پولی به مردم ارائه می‌شود.

اما اصولا برای دریافت مراقبت‌های ثانویه مانند مراجعه به پزشکان متخصص یا فوق تخصص، باید زمانی را به عنوان بیمار NHS رزرو کنید که این مسئله نیاز به صرف هزینه دارد. اگرچه داروها رایگان نیستند اما صرف نظر از مقدار دارو و نوع آن شما تنها باید مبلغی ثابت برای تهیه آن‌ها بپردازید. قیمت فعلی این داروها 9 GBP یا 11.70 دلار آمریکایی است.

قیمت مواد غذایی در انگلیس

از دیگر نکاتی که قبل از مهاجرت به انگلستان باید از آن آگاه شوید، مبالغی است که باید برای خرید مواد غذایی بپردازید. حتی اگر انگلیس در دسته گران‌ترین کشورها برای زندگی قرار گیرد با این حال هزینه خوراکی در آن نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی بسیار کم‌تر است. در قسمت زیر می‌توانید قیمت چند نمونه از اقلام غذایی را مشاهده نمایید.

 • یک کیلوگرم برنج: حدود ۱.۵ پوند انگلیس
 • یک کیلوگرم فیله مرغ: حدود ۶.۵ پوند انگلیس
 • یک لیتر شیر: حدود ۱.۲ پوند انگلیس
 • ۱۲ عدد تخم مرغ: حدود ۳ پوند انگلیس
 •  یک کیلوگرم سیب: حدود ۲ پوند انگلیس
 • یک کیلوگرم پرتقال: حدود ۲ پوند انگلیس

سوالات متداول

پس از ۵ سال زندگی و پرداخت مالیات به دولت این كشور می توانید اقامت دائم انگلیس را به دست آورید.

مهاجرت از طریق کار در صورت داشتن پیشنهاد شغلی و همچنین تحصیل در انگلیس از کم هزینه ترین روش هاست.

سخن پایانی

براساس تمام مواردی که در این مطلب به آن اشاره کردیم، می‌توان نتیجه گرفت مهاجرت به انگلیس اگر از طریق قانون و با پشتوانه‌ای محکم صورت پذیرد، می‌تواند زمینه موفقیت افراد را در تمامی عرصه‌ها فراهم آورد.

بنابراین، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با افزایش توانایی‌های علمی و مهارت‌های خود در دسته افرادی قرار بگیرید که انگلیس به راحتی آن‌ها را می‌پذیرد. همچنین، می‌توانید با به همراه داشتن سرمایه‌ مالی، جایگاه مناسبی در این کشور کسب کنید.

اما جهت مهاجرت به انگلیس و انتخاب بهرین روش مهاجرت قبل از هر اقدامی با متخصصین حوزه مهاجرت مشورت‌های لازم را انجام دهید. کارشناسان بینا آماده شنیدن درخواست های شما در این خصوص هستند.