این کشور مهاجرپذیر، در سال‌های اخیر با ورود گردشگران بین المللی از جمله ایرانیان رشد چشمگیری را تجربه کرده است؛ سالیانه بیش از میلیون‌ها نفر از کانادا دیدن می‌کنند تا از فرصت‌های زیادی که این کشور ارائه می‌دهد اعم از دیدار با خانواده و دوستان یا دیدن زیبایی‌های کانادا لذت ببرند.

طبق آمار منتشر شده در سال 2019، کانادا سومین سال رکوردشکنی متوالی را با 22.1 میلیون مسافر پشت سر گذاشته است. این بدان معناست که تقاضای مردم برای سفر به کانادا در چند سال گذشته بطور مداوم افزایش یافته است!

اما آیا شما هم قصد دارید برای دیدار با خانواده و دوستان قدیمی در کانادا یا گشت و گذار در شهرهای زیبای آن به کانادا بروید؟! اگر می‌خواهید برای یک هدف موقت (مانند تعطیلات، دیدار با خانواده، دیدار با دوستان) به کانادا بروید، به ویزای اقامت موقت نیاز دارید، مگر اینکه شهروند یک کشور معاف از ویزا باشید.

بله، اولین قدم برای بازدید از کانادا، اخذ مدارک مورد نیاز برای ورود موقت به این کشور است. متقاضیان با اخذ ویزای توریستی کانادا (ویزای بازدیدکننده) یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) می‌توانند به طور موقت به کانادا سفر کنند.

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان سفر به کانادا، دولت کانادا قوانینی را برای ورود به این کشور و اخذ ویزای توریستی وضع کرده است. اما با شناخت قوانین و شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا و جزئیات مرتبط با آن، می‌توانید سفر راحتی را به مقصد داشته باشید.

موسسه بینا با داشتن تجربه کافی در زمینه مهاجرت به کانادا، به شما کمک می‌کند تا سریع‌ترین مسیر را برای اخذ ویزای توریستی کانادا در پیش بگیرید. متخصصان ما، همواره با ارائه خدمات سریع تلاش می‌کنند بهترین شانس موفقیت را به شما و عزیزان تان هدیه بدهند تا بتوانید رویای خود را به واقعیت تبدیل نمایید.

در این مطلب نیز، قصد داریم شما را با جزئیات ویزا توریستی کانادا آشنا نمایید.

مطالب پیشنهادی:

همانطور که بیان گردید، کانادا دارای شهرهای مدرن و چندفرهنگی است که هر کدام دارای شخصیت متمایز خود هستند. به دلیل شهرهای بی‌نظیر، همجواری با ایالات متحده، طبیعت فتوژنیک، بزرگترین خط ساحلی، رشته‌کوه‌ها، دریاچه‌ها، جنگل‌ها، سرزمین‌های قطبی و حتی مقدار کمی کویر، کشوری محبوب برای بازدید است. اما چرا حداقل در طول زندگی خود باید یک بار به کانادا سفر کنید؟!

شما بالاترین جزر و مد در جهان را در خلیج فاندی در شرق همراه با حیوانات وحشی که در جنگل‌های بارانی نادر و معتدل ساحل غرب زندگی می‌کنند، کشف خواهید کرد. کانادا مکان مناسبی برای دوستداران طبیعت است؛

در کانادای مرکزی، صدای خروشان آبشارهای نیاگارا را می‌شنوید که می‌توانید با سفر به قایق در امتداد رودخانه، مناظر شگفت‌انگیز صخره‌های مه‌آلود را تماشا کنید. اینجا جایی است که آب و هوا بسیار متفاوت است و همین تنوع آب و هوایی اجازه می‌دهد طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها را در طول سال انجام دهید.

اخذ ویزای توریستی کانادا

بازدید شما بدون گذراندن وقت در تورنتو، ونکوور و مونترال (شهرهای بین‌المللی پرجنب و جوش) که میزبان بسیاری از رویدادها مانند جشنواره‌های موسیقی و رژه‌های سنتی هستند، کامل نخواهد شد.

اما موارد دیگری نیز وجود دارد که جنبه‌های مختلف کانادا را برجسته می‌کند و هر شهر کانادا را به دلایل مختص به خود لذتبخش می‌کند؛ مانند تاریخ فرانسه یا بومیان آن. فرهنگ فرانسوی بخش مهمی از کانادا است که بیشتر در کبک قابل ملاحظه است و همین تاریخ غنی و میراث متمایز، آن را به یک مقصد گردشگری محبوب تبدیل کرده است.

علاوه بر این، شهرهای کانادا به طور کلی بسیار کوچک‌تر از بزرگترین شهرهای مشابه در ایالات متحده هستند. بنابراین پیمایش آن‌ها آسان است. مردم کانادا، حتی در شهرهای بزرگ، رفتاری دوستانه با غریبه‌ها دارند و نکته مهم دیگر این است که جرم و جنایت در شهرهای این کشور نسبتاً کم است.

برای افرادی که علاقه‌مند هستند به سمت مناطق وحشی استان‌های دریایی کانادا در شرق بروند، زیبایی پارک ملی گروس مورن را پیشنهاد می کنیم؛ همراه با میراث غنی که شهرهایی مانند هالیفاکس و سنت جان ارائه می دهند!

شمال کانادا این امکان را به بازدیدکنندگان می‌دهد که موجوداتی مانند کاریبو و خرس‌های قطبی را در طبیعت مشاهده کنند. در اینجا می‌توانید به تعداد بیشماری از بازدیدکنندگان که به دایره قطب شمال می‌روند و امیدوارند شفق شمالی (Aurora Borealis) را ببینند، بپیوندید.

همه این کارها و موارد دیگر را با ویزای توریستی کانادا انجام دهید و یا بعد از این سفر هیجان‌انگیز تصمیم بگیرید که برنامه مهاجرت خود را به این کشور آغاز کنید.

توریست کیست؟

توریست به فردی گفته می‌شود که شهروند کانادا نیست و یا اقامت دائم کانادا را ندارد. این فرد از نظر قانونی تحت موارد زیر مجاز به ورود به کانادا می‌باشد:

 • تعطیلات و تفریح

 • دیدار از خانواده و دوستان

 • ملاقات کاری

 • شرکت در کنفرانس‌ها و غیره

مدت اقامت یک توریست یا بازدیدکننده در کانادا محدود می‌باشد.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا یا ویزای بازدیدکننده، نوعی ویزای اقامت موقت (TRV) کانادا می‌باشد که توسط اداره مهاجرت کانادا صادر می‌گردد. سندی رسمی که به پاسپورت چسبانده می‌شود و به اتباع خارجی اجازه می‌دهد وارد خاک کانادا شوند و هر بار مدت معینی را در آن جا بمانند.

ویزای توریستی کانادا یا ویزای بازدیدکننده

اگر متقاضی با هدف اقامت کوتاه مدت (همچون دیدار خانواده و دوستان، سفر تفریحی، شرکت در کنفرانس‌ها و قرارهای کاری) قصد رفتن به کانادا را دارد، تا زمانی‌ که اهل کشوری معاف از ویزا نباشد، برای ورود به این کشور به ویزای توریستی نیاز خواهد داشت.

در حال حاضر، شهروندان 148 کشور در سراسر جهان برای ورود به خاک کانادا به عنوان توریست نیاز به ویزای توریستی کانادا دارند.

این ویزا، نشان می‌دهد متقاضی شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارید؛ با این وجود افسر مرزی این اجازه را خواهد داشت اجازه ورود به کانادا را به دارنده ویزا ندهد. برای افسر مرزی باید روشن شود که شما با هدف کوتاه مدت به کانادا می روید.

لازم به ذکر است دارندگان ویزای توریستی کانادا اجازه کار، تحصیل دائم و اقامت دائم در این کشور را نخواهند داشت.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا عمدتا به دو نوع کلی تقسیم‌بندی می‌شود:

 • ویزای یک ‌بار ورود یا سینگل کانادا (Single-Entry Visa)

 • ویزای چند بار ورود یا مولتیپل کانادا (Multiple-Entry Visa)

در کنار این دو نوع ویزای توریستی کانادا، نوع دیگری نیز از ویزای توریستی نیز صادر می‌گردد که سوپر ویزای کانادا (Super Visa) نام دارد. در مورد ویزای یک بار ورود یا چند بار ورود، متقاضی نیازی به انتخاب نوع درخواست خود ندارد؛ چرا که به طور خودکار در دسته ویزاهای چند بار ورود توریستی در نظر گرفته می‌شوند و فقط در شرایط منحصر به فرد ویزاهای یک بار ورود صادر می‌شود.

از تاریخ 6 فوریه 2014، تمام متقاضیان ویزای توریستی کانادا به طور خودکار برای ویزاهای چند بار ورود در نظر گرفته می‌شوند.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

هر یک از انواع ویزای توریستی کانادا شرایط و ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

ویزای یک بار ورود یا سینگل کانادا

ویزای توریستی یک بار ورود به اتباع خارجی اجازه می‌دهد در طول مدت اعتبار ویزا فقط برای یک بار وارد کانادا شوند. هنگامی که دارنده این نوع ویزا کانادا را ترک کرد، برای ورود مجدد به ویزای جدید نیاز دارد و باید مجدد برای اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام نماید.

به استثنای سفر به ایالات متحده، سنت پیر و میکلون ؛ اگر متقاضی به طور مستقیم به ایالات متحده یا سنت پیر و میکلون سفر کرده باشد، برای بازگشت به کانادا نیازی به ویزای توریستی جدید ندارد.

بنابراین، ویزای توریستی یک بار ورود، پس از خروج از خاک کانادا، علی‌رغم باقی ماندن اعتبار آن، بی‌ارزش است.

ویزای چند بار ورود یا مولتیپل کانادا

ویزای توریستی چند بار ورود به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا زمان اعتبار پاسپورت (به جز در موارد خاص) به صورت نامحدود به کانادا سفر کنند و در هر بار ورود، تا ۶ ماه بدون محدودیت در کانادا اقامت داشته باشند.

ویزای مولتی کانادا

اعتبار ویزای توریستی چند بار ورود کانادا می‌تواند حداکثر تا 10 سال یا یک ماه قبل از انقضای اعتبار پاسپورت باشد (تاریخ انقضا هر کدام که زودتر است)؛ اما مدت اعتبار دقیق به صلاحدید افسر ویزای سازمان مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) است که آن را صادر می‌کند. لازم به ذکر است که همه متقاضیان واجد شرایط ویزای چند بار ورود نیستند و این تصمیم نیز زیرنظر یک افسر IRCC گرفته می‌شود.

همانطور که عنوان شد، متقاضی با در دست داشتن ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، بارها و بارها می‌تواند به کانادا سفر کند و در هر بار، به مدت 6 ماه داخل خاک کانادا بماند و بعد از 6 ماه (علی رغم نداشتن دلایل قانع کننده برای تمدید این مدت) می‌تواند از خاک این کشور خارج شود و حتی چند ساعت بعد مجدد وارد کانادا شود و به مدت 6 ماه دیگر اقامت کند.

این بدان معناست که با استفاده از این نوع ویزا می‌توانید خارج شوید و سپس در مدت اعتبار ویزا بدون درخواست ویزای جدید مجدداً وارد کشور شوید.

ویزای توریستی چند بار ورود کانادا، به ویزای پنج ساله نیز شهرت دارد؛ اعتبار پاسپورت‌های ایرانی 5 ساله می‌باشند. بنابراین، ویزای چند بار ورود کانادا در ایران به نام ویزای 5 ساله کانادا شناخته شده است.

عدم محدودیت برای تعداد دفعات ورود به خاک کانادا، امکان اقامت 6 ماهه (برای هر بار ورود)، ورود مجدد اسان بعد از این 6 ماه، عدم نیاز به انگشت نگاری (البته اگر در 10 سال گذشته برای اخذ ویزا، انگشت نگاری کرده باشید) همگی از دلایل محبوبیت این نوع ویزا می‌باشد.

کشورهای زیر در لیست کشورهایی قرار دارند که اخذ ویزاهای توریستی مولتیپل در میان آن‌ها محبوبیت فراوانی داشته است: (در سال 2014 )

هر کدام از این دو نوع ویزای توریستی کانادا، مزیت‌ها و معایب خود دارند که می‌توان با شرایط و اولویت‌های شخصی هر فردی از میان آن‌ها انتخاب نمود؛ برای مثال، اگر به خانواده خود در کانادا سر می‌زنید و برای مدتی در کنار آن‌ها خواهید بود و به خارج از کانادا یا ایالات متحده سفر نمی‌کنید، ویزای یک بار ورود تنها چیزی است که شما نیاز دارید.

اما اگر قصد سفر بین کانادا و سایر کشورها را دارید یا یک وضعیت اضطراری خانوادگی را تجربه می‌کنید و مجبور هستید به کشور خود برگردید و بعداً مجدد وارد کانادا شوید، ممکن است به ویزای چند بار ورود نیاز داشته باشید.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا مختص والدین، پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادا و یا ساکنان دائم کانادا می‌باشد. این ويزا، در حقیقت نوعی ویزای توریستی مولتیپل کانادا است که به مدت 10 سال اعتبار دارد؛

تنها تفاوت آن با ویزای مولتيپل کانادا، این است که سوپر ویزای کانادا، به فرد واجد شرایط اجازه می‌دهد حداکثر تا مدت 2 سال متوالى (بدون تمديد ويزا) در کانادا بماند، در حالیکه ویزای مولتيپل برای هر بار ورود به کانادا، فقط 6 ماه را درنظر می‌گیرد.

مطابق قوانين دولت کانادا، برای اخذ سوپر ويزاى كانادا، فرد دعوت شونده باید شرايط زير را داشته باشد:

 • والدین یا پدربزرگ / مادربزرگ یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا باشد.

 • فرزند يا نوه فرد دعوت شونده بايد حداقل ١٨ سال سن داشته باشد.

 • فرد دعوت شونده بايد اجازه ورود به کانادا را داشته باشد.

 • ثابت کند که فرزند یا نوه او حداقل درآمد لازم را براى پشتيبانى مالى فرد دارد.

 • فرزند و یا نوه فرد دعوت شونده، از داخل کانادا برای آن‌ها دعوتنامه ارسال نماید.

 • از فرزند یا نوه خود بیانیه کتبی داشته باشد که از او پشتیبانی مالی می کند.

 • معاینات پزشکی را زير نظر پزشک معتمد سفارت پشت سر بگذارد.

 • دارای پوشش بیمه درمانی معتبر کانادایی باشد (حداقل پوشش بیمه‌ای بالغ بر 100000 دلار کانادایی می‌باشد)

برنامه‌ی سوپر ویزای کانادا، برای والدین و پدربزرگ‌ها / مادربزرگ‌ها از سال 2011 آغاز شد. در سال 2017، این برنامه بیش از 89،000 نفر را به کانادا پذیرفت.

بين سال هاى ٢٠١٢ تا ٢٠١٧ كشورهاى هند، چين و پاكستان برترين كشورها براى دريافت سوپر ويزاى كانادا بودند. اما اين ويزا در ميان كشورهاى فيليپين، بنگلادش، ايران و روسيه نيز محبوبيت فراوانى دارد.

سوپر ویزای کانادا، برای خانواده‌هایی که می‌خواهند بدون اقامت دائم یا مهاجرت به کانادا در نزدیکی عزیزانشان بمانند، یک برنامه موفقیت‌آمیز بوده است. دارندگان اين نوع ويزا نيز اجازه كار و تحصيل تمام وقت در كانادا را نخواهند داشت.

شرایط ویزای توریستی کانادا

شرایط ویزای توریستی کانادا، آنچه که لازم دارید

براى سفر به كانادا، مواردى اساسى وجود دارد كه توسط سفارت كانادا تعيين شده است و متقاضى ويزاى توريستى كانادا بايد اين الزامات را داشته باشد. در ادامع به بیان جزئیات شرایط ویزای توریستی کانادا پرداخته ایم:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • برخوردارى از سلامت (جسمى و روحى)
 • عدم محكوميت كيفرى و مهاجرتى
 • متقاضى بايد افسر ويزا را متقاعد نمايد كه پس از بازديد و اتمام مدت اقامت، اين كشور را ترک خواهد كرد. (وابستگى هايى همچون شغل، خانواده، دارايى ها و غيره)
 • متقاضى بايد متعهد شود كه هيچ گونه خطرى براى امنيت كانادا ندارد.
 • متقاضى بايد متعهد شود كه قصد كار در كانادا را نداشته باشد مگر توسط يک مقام رسمى اين امر مجاز شمرده شده باشد.
 • متقاضى بايد شواهدى ارائه دهد كه بودجه كافى براى اقامت و تأمين هزينه زندگى خود در كانادا را دارد.
 • پيروى از قوانين كشور كانادا در طول مدت اقامت
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • اصل پاسپورت متقاضى (با اعتبار ٦ ماهه) + اصل پاسپورت هاى قديمى (در صورت وجود)
 • يك يا دو قطعه عكس رنگى جديد با زمينه سفيد (براى درخواست هاى كاغذى به دو قطعه عكس نياز است)
 • ترجمه شناسنامه
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت داشتن همسر)
 • تكميل فرم اطلاعات فردى و اطلاعات خانوادگى
 • ترجمه اسناد ملكى (در صورت وجود)
 • ترجمه نامه تمكن مالى به همراه مهر امور بين المللى بانک
 • در صورت داشتن دعوتنامه، ارائه دعوتنامه به همراه مدارک فرد دعوت كننده:
 • – مشخصات كامل فرد دعوت كننده و فرد دعوت شونده

  – ارائه مدارک مالى از جمله فيش حقوقى و غيره فرد كه نشان دهد فرد دعوت كننده توانايى پشتيبانى مالى فرد دعوت شونده را دارد.

  – ارائه مدارک پرداخت بيمه درمانى

  – كارت اقامت يا پاسپورت فرد دعوت كننده

  – سلامت فرد دعوت شونده

  – آخرين برگ مالياتى پرداخت شده

  – اسكن صفحات شناسنامه فرد دعوت كننده

 • شرح برنامه سفر از جمله رزرو بليط رفت و برگشت، رزرو هتل و غيره
 • عدم سوء پيشينه
 • ارائه مدارک معتبر مبنى بر سلامت (جسمى و روحى)
 • ترجمه رضايت نامه محضرى (مخصوص فرزندان زير ١٨ سال كه فقط با يكى از والدين سفر مى كنند)
 • گواهى اشتغال به تحصيل فرزندان

مدت زمان اخذ ويزاى توريستى كانادا

زمان صدور ويزاى توريستى كانادا، با توجه به حجم درخواست هاى ويزا و شرايط هر فرد متغير مى باشد؛ اما طبق اعلام سايت سفارت كانادا، زمان اعلام شده براى متقاضى اخذ ويزاى توريستى كانادا حداكثر ١٢١ روز كارى مى باشد. با اين وجود، ما در موسسه بينا، در بسيارى از پرونده ها در كمتر از یک ماه، ويزاى توريستى متقاضيان را دريافت كرده ايم.

دو عامل تعيين كننده در سرعت صدور ويزاى توريستى كانادا:

 • تكميل دقيق و كامل فرم هاى درخواست ويزا (كوچكترين مغايرت در اطلاعات مندرج در فرم ها، مى تواند منجر به ريجكت ويزاى توريستى كانادا متقاضى شود)

 • افسر مهاجرت (ملاک تصميم گيرى افسر پرونده، مداركى است كه متقاضى جهت درخواست ويزاى توريستى كانادا ارائه داده و بر اساس آن افسر مهاجرت تصميم مى گيرد پرونده اى تأييد شود يا خير و اعتبار ويزا تا چه زمانى باشد)

مراحل اخذ ويزاى توريستى كانادا

جهت ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا از دو روش ثبت درخواست آنلاین و ثبت درخواست حضوری در سفارت می توان اقدام کرد.

 1. آماده سازی و تکمیل مدارک

 2. ترجمه مدارک به زبان انگلیسی

 3. اخذ وقت سفارت و انجام انگشت نگاری

 4. دریافت پاسخ ویزا بعد از سه تا چهار ماه

ابتدا تمام مدارک مورد نیاز را با مشاوره یک کارشناس خبره تکمیل کنید تا کوچکترین خطا یا مغایرتی نداشته باشد. سپس این مدارک جهت ارائه به سفارت می بایست ترجمه شود.

از آن جایی که سفارت کانادا در ایران وجود ندارد باید برای انگشت نگاری به کشورهای همسایه مثل ترکیه یا امارات مراجعه کنید. مدت زمانی بین ۳ تا ۴ ماه برای دریافت پاسخ از سوی سفارت نیاز است که در صورت منفی بودن می توانید پس از رفع دلیل رد درخواست اقدام دوباره انجام دهید.

تمدید ويزاى توريستى كانادا

تمدید ويزاى توريستى كانادا

ويزاى توريستى كانادا، اعم از اينكه یک بار ورود است يا چند بار ورود، به اتباع خارجى اجازه مى دهد تا حداكثر ٦ ماه به طور قانونى در كانادا زندگى كنند (اين مدت به تصميم نهايى افسر ويزا بازمى گردد و اگر كمتر از ٦ ماه باشد، تاريخ آن در ويزاى توريستى متقاضى درج مى گردد).

در پايان اين دوره، وضعيت حقوقى فرد منقضى مى شود و بايد خاک كانادا را ترک كند. اتباع خارجى كه مايل هستند اقامت خود را بيش از ٦ ماه تمديد نمايند، بايد زمانى كه اقامت موقت آن ها هنوز معتبر است، براى اين كار اقدام نمايند. متقاضى بايد حداقل ٣٠ روز قبل از انقضای ويزاى توريستى خود، درخواست تمديد نمايد.

اگر ويزاى فعلى متقاضى در حاليكه هنوز درخواست تمديد در حال بررسى است، منقضى شود بايد به زندگى در كانادا ادامه دهد و منتظر تصميم گيرى بماند. به اين وضعيت، وضعيت ضمنى (Implied Status) گفته مى شود. علاوه بر اين، اگر متقاضى واجد شرايط يكى از برنامه هاى مهاجرت به كانادا مى باشد، مى تواند براى اقامت دائم در كانادا اقدام نمايد.

هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟

نوع درخواست
هزینه به دلار کانادا
هزینه ویزای یک بار ورود کانادا
100 دلار
هزینه ویزای چند بار ورود کانادا
100 دلار
تمدید ویزای توریستی کانادا
100 دلار
هزینه تقاضای ویزای توریستی برای ۵ نفر یا بیشتر (چنانچه خانواده همزمان اقدام کنند)
500 دلار

کشورهایی که برای ورود به کانادا نیازی به اخذ ویزای توریستی ندارند:

افرادی که در کشور های استرالیا، آلمان، فرانسه، استونی، بلژیک، بوتسوانا، اتریش، اسرائیل، ایرلند، مجارستان، یونان، ایسلند، فنلاند، لاتویا، لیختنشتاین، جمهوری کره، لتونی، ژاپن، ایتالیا، نروژ، سنت وینسنت، لهستان، پرتغال، موناکو، مالتا، آمریکا، انگلستان، اسلوونی، سوازی لند، سنت لوسیا، سن ماریو، هلند، نامیبیا، پاپوآ گینه نو، جزایر سلیمان، اسلواکی، سنگاپور، لوکسامبورگ، باربادوس، آندورا، آنتیگوا و باربودا، ساموآی غربی، سوئیس، سوئد، دانمارک، قبرس، کرواسی، برونئی، باهاماس، نیوزلند و اسپانیا زندگی می کنند می توانند بدون نیاز به ویزا به کانادا وارد شوند.

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

مهمترين دلايل براى ريجكت شدن ويزاى توريستى كانادا

طبق آمار سازمان مهاجرت، پناهندگى و شهروندى كانادا  (IRCC)، نرخ رد شدن ويزاى اقامت موقت با همان ويزاى توريستى در سال ٢٠١٨، به ٢٥ درصد رسيده است. ويزاى توريستى كانادا، اگرچه روند خيلى پيچيده اى نيست، اما بايد به درستى و به موقع درخواست شود. اجتناب از موارد اشتباه زير شانس موفقيت بيشترى در درخواست شما خواهد داشت:

مداركى كه  IRCC، براى صدور ويزاى توريستى كانادا ارائه داده است شامل هزينه ها، عكس ها، پاسپورت ها، اثبات حمايت مالى، كپى بليط رفت و برگشت، برنامه سفر، رزرو هتل و مدارک اضافه دفتر ويزا مى باشد؛

ارائه اين اسناد به تنهايى براى اثبات اين مسئله كه پس از بازديد به كشور خود باز مى گرديد، كافى نيست. عاقلانه تر است كه شواهدى فراتر از حداقل های موردنياز  IRCC، ارائه دهيد.

براى واجد شرايط بودن متقاضى بايد كليه اسنادى كه نشان مى دهد داراى معيارهاى زير مى باشد را ارائه دهد:

 • متقاضى بايد ثابت كند كه در پايان اقامت موقت، كانادا را ترک خواهد كرد.
 • متقاضى بايد ثابت كند توانايى مالى نگهدارى خود و خانواده را در كانادا دارد.
 • متقاضى بايد ثابت كند بدون مجوز به كار يا تحصيل در كانادا نمى پردازد.
 • اثبات عدم سوءپيشينه كيفرى
 • متقاضى بايد ثابت كند براى مردم كانادا هيچگونه خطر امنيتى نخواهد داشت.
 • متقاضى بايد ثابت كند از سلامت جسم و روان برخوردار است.

پيوندهاى خانوادگى ضعيف، نداشتن وابستگى خويشاوندى در كشور مبدأ، نداشتن وضعيت شغلى مناسب در كشور مبدأ، نداشتن دارايى هاى كافى در كشور مبدأ همگى دليلى بر رد شدن درخواست متقاضى ويزاى كانادا مى باشد.

اگر متقاضى دوستان يا خانواده اى دارد كه مى تواند ادعاى متقاضى را در رابطه با ارتباط او با كشور خود ثابت كند، بايد ارائه گردد مانند یک استشهاد.

البته بلافاصله پس از دریافت نامه ریجکتی می‌توانید بار دیگر برای ویزای توریستی کانادا اقدام نمایید. ابتدا نواقص و ابهامات پرونده خود را مورد ارزیابی قرار دهید و پس از برطرف کردن آن ها، بار دیگر برای ویزای کانادا اقدام نماید.

اگر پیش از این، برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرده‌اید و به هر دلیلی ریجکت شده‌اید، مقاله رفع ریجکتی ویزای کانادا را مطالعه نمایید و در صورت نیاز به مشورت، با مشاورین ما تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی:

تبدیل ویزا توریستی کانادا به ویزای کاری

فردی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور شده است، اجازه کار ندارد، مگر اینکه:

 • همسر متقاضی یا والدینش دارای اجازه‌ کار یا اجازه تحصیل معتبر در کانادا باشند.
 • نوع کار متقاضی به گونه‌ای باشد که از لحاظ قانونی نیاز به مجوز کار در کانادا نداشته باشد.
 • متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم کانادا شده باشد و بخواهد تا پیش از طی شدن مراحل اداری مربوطه، شروع به کار کند.

در غیر اینصورت در پایان مدت اعتبار ویزا باید کانادا را ترک کرد. البته می‌توانید در مدت اقامت در کانادا شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و از کارفرمای آن شغل، دعوت نامه رسمی دریافت کنید. پس از اخذ دعوت نامه و بازگشت به کشور مبدا، درخواست ویزای کاری کانادا خود را به آدرس سفارت کانادا تحویل دهید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

دارنده ویزای توریستی است می تواند به دو طریق ویزای تحصیلی را دریافت نماید:

 • چنانچه متقاضی کمتر از ۱۸ سال برای مقطع، دبستان، راهنمایی و یا دبیرستان درخواست داده باشد و با درخواست وی موافقت شود، می تواند ویزای تحصیلی دریافت کند.
 • متقاضی در حین گردشگری توسط یک موسسه آموزش عالی پذیرفته شده و یک درس پیش نیاز را در خاک کانادا بگذارند.

در سایر موارد نمی توان ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی تبدیل کرد و حتما باید تقاضای خود را در یک دفتر ویزای خارج از خاک کانادا ثبت کنید.

مطالب پیشنهادی:

سخن پایانی

با توجه به روند حساس شرایط اخذ ویزای کانادا و تکمیل مدارک مربوطه و همچنین استرس زا بودن شرایط در صورت ریجکت شدن درخواست ویزا بهتر نیست از ابتدا با یک فرد یا موسسه خبره مشاوره کنید؟

کارشناسان مجرب بینا با سال ها تجربه در زمینه اخذ انواع ویزای کانادا، می توانند شما را از صفر تا صد مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا یاری کنند. کافیست برای دریافت مشاوره فرم مربوطه را تکمیل کنید و منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

سوالات متداول درباره ویزا توریستی کانادا

به عوامل مختلفی بستگی دارد، با این وجود طبق اعلام سايت سفارت كانادا، زمان اعلام شده براى متقاضى اخذ ويزاى توريستى كانادا حداكثر ١٢١ روز كارى مى باشد.

شاید بتوان گفت مهم ترین دلیل، قانع نشدن افسر مهاجرت از بازگشت شما به کشورتان پس از بازدید از کانادا می باشد.

خیر، باید انگشت نگاری و عکس پرسنلی را بصورت حضوری در سفارت کانادا انجام دهید.

خیر، نمی‌توانید ویزای توریستی را به ویزای کاری یا تحصیلی تبدیل کنید مگر در موارد استثنا.

بله، چنانچه در پرونده نقص یا اشتباهی بوده باشد می توانید پس از رفع آن مجددا اقدام کنید.

خیر، در صورت رد شدن درخواست ویزا هزینه آن بازگردانده نمی شود.

هزینه های اداره مهاجرت و انگشت نگاری، هرینه های سفر برای انگشت نگاری بدلیل تعطیلی سفارت کانادا در ایران، هزینه های سفر رفت و برگشت به کانادا بعلاوه هزینه های طول سفر در داخل کانادا

در حال حاضر ویزای توریستی معمولا بر اساس اعتبار باقی مانده از پاسپورت صادر می شود.