دسترسی سریعToggle Table of Content

چرا تحصیل کارشناسی در هلند را انتخاب کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا هلند به یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در مقطع کارشناسی تبدیل شود. سالانه نیز دانشجویان ایرانی زیادی برای مهاجرت تحصیلی به هلند اقدام می‌کنند. در ادامه با برخی از دلایل انتخاب این کشور اروپایی برای تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی از جمله کارشناسی آشنا می‌شویم.

سطح آموزشی بالا

سطح کیفی آموزش در کشور هلند بسیار بالاتر از برخی کشورهای دیگر است. به همین خاطر، مدارک تحصیلی ارائه شده در این کشور از اعتبار بالایی برخوردار هستند. اگر به دنبال تحصیل در کشوری هستید که تقریبا تمام دنیا مدارک تحصیلی آن را قبول داشته باشند، هلند بهترین گزینه برایتان خواهد بود.

سطح بالای آموزش در هلند

هزینه پایین تحصیل

به نسبت کشورهایی مانند انگلیس، کانادا و ایالات متحده، هزینه تحصیل در کشور هلند، بسیار کمتر است. در نتیجه، دانشجویانی که به دنبال یک کشور اروپایی با هزینه پایین برای تحصیل هستند، هلند را برای تحصیل انتخاب می‌کنند.

هزینه پایین اجاره خانه دانشجویی

یکی دیگر از دلایلی که باعث شده است تا تقاضای برای تحصیل کارشناسی در هلند بسیار زیاد باشد، اجاره پایین خانه دانشجویی است. به طوری که ممکن است هزینه اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر برابر با اجاره یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر در یک کشور اروپایی دیگر باشد.

تنوع فرهنگی بالا

یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان از تحصیل در کشورهای خارجی صرف نظر می‌کنند، عدم امکان برقراری ارتباط مناسب با مردم بومی آن کشور است. اما هلند به عنوان یک کشور چند فرهنگی شناخته می‌شود و مردم زیادی از فرهنگ‌های مختلف دنیا در این کشور اقامت دارند. همین موضوع باعث شده است تا دانشجویان احساس غریبی نکنند و بتوانند به راحتی وارد اجتماع شوند.

شرایط آب‌وهوایی مناسب

برخی کشورها مانند کانادا آب‌وهوای نسبتا سردی دارند. همین باعث شده است تا بسیاری از دانشجویان از تحصیل در این کشور صرف نظر کنند. این در حالی است که شرایط آب‌وهوایی هلند بسیار مناسب و دلپذیر است. اگر قصد تحصیل در هلند را دارید، می‌توانید همین حالا با کارشناسان بینا اپلای تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

آب و هوای هلند

طول دوره کارشناسی در هلند چقدر است؟

به طور کلی، می‌توان گفت که طول دوره کارشناسی در کشور هلند، بین 3 تا 4 سال است. البته در صورت برداشتن واحد اضافی یا شرکت در ترم‌های تابستانی، می‌توانید در مدت زمان کوتاه‌ترین این مقطع را به پایان برسانید.

شرایط تحصیل کارشناسی در هلند چیست؟

مهمترین شرایط تحصیل کارشناسی در هلند به صورت زیر هستند:

  • در اختیار داشتن تمام مدارک تحصیلی مقاطع گذشته به همراه گواهی ریزنمرات
  • در اختیار داشتن ترجمه رسمی مدارک مورد نیاز
  • برخورداری از شرط معدل لازم برای اخذ پذیرش از برخی از دانشگاه‌های هلند
  • در اختیار داشتن سرتیفیکیت یا گواهی‌های لازم مانند انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه‌های تحصیلی
  • در اختیار داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 الی 6.5
  • برخورداری از تمکن مالی کافی برای تحصیل
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

تحصیل کارشناسی در هلند بدون مدرک زبان ممکن است؟

هلند برای دانشجویان بین‌المللی از برخی کشورهای مانند نیوزلند، آفریقای جنوبی، استرالیا، کانادا، ایرلند، آمریکا و انگلستان امکان تحصیل کارشناسی بدون مدرک زبان را فراهم کرده است. اما دانشجویان ایرانی، برای تحصیل در این مقطع، حتما باید مدرک زبان آیلتس داشته باشند. در غیر این صورت، پذیرش تحصیلی از سمت دانشگاه مورد نظر و همین‌طور ویزای تحصیلی هلند را دریافت نخواهند کرد.

تحصیل لیسانس در هلند به زبان انگلیسی امکان پذیر است؟

یکی از دلایلی که باعث شده است تا سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در کشور هلند اقدام کنند، امکان تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی است. در حالی که برای تحصیل در بسیاری از کشورهای دیگر، باید به زبان رسمی آن کشورها تسلط داشته باشید.

تحصیل در دانشگاه هلند بدون مدرک زبان

در هلند، بیشتر مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و معمولا بیشتر افراد بومی و سنتی این کشور به زبان هلندی صحبت می‌کنند. این موضوع باعث شده است بسیاری از دانشگاه‌های دولتی این کشور هم برنامه‌های آموزشی مقطع لیسانس یا همان کارشناسی را به زبان انگلیسی ارائه دهند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه تحصیل به زبان انگلیسی به مراتب بیشتر از تحصیل به زبان هلندی است.

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در هلند کدام‌اند؟

وزارت علوم دانشگاه‌های هلندی را که توانسته‌اند تاییدیه لازم را دریافت کنند، به 4 گروه تقسیم کرده است. از جمله این گروه‌ها می‌توان به گروه الف (عالی)، گروه ب (خوب)، گروه ج (متوسط) و گروه د (ضعیف) تقسیم کرد. در جدول زیر برخی از دانشگاه های گروه الف را آورده ایم:

نام دانشگاه رتبه جهانی شهریه
دانشگاه دلفت 61 میانگین 15 هزار یورو
دانشگاه تکنولوژی آیندهوون 138 بین 60 تا 15 هزار یورو
دانشگاه اراسموس 208 بین 6 تا 50 هزار یورو
دانشگاه لیدن 131 میانگین 15 هزار یورو
دانشگاه ماستریخت 278 بین هزار تا 18 هزار یورو

برای مشاهده لیست کامل می توانید به این صفحه از سایت اداره کل دانش آموختگان مراجعه کنید.

بهترین رشته‌ها برای تحصیل کارشناسی در هلند کدام‌اند؟

از جمله بهترین رشته ها برای تحصیل در هلند عبارت اند از:

 • رشته‌های مهندسی: رشته‌هایی مانند مهندسی کامپیوتر، مکانیک، معماری، عمران، شهرسازی و برق در کشور هلند از محبوبیت بالایی برای تحصیل برخوردار هستند. از نظر بازار کاری هم فارغ‌التحصیلان این مقاطع شرایط مناسبی خواهند داشت
 • علوم اقتصادی: رشته‌های مربوط به علوم اقتصادی در هلند از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند و سالانه دانشجویان زیادی برای تحصیل در این مقطع اقدام می‌کنند

مدارک لازم برای تحصیل لیسانس در هلند کدام‌اند؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهند برای تحصیل در کشور هلند اقدام کنند، توصیه می‌کنیم ابتدا با مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی این کشور آشنا شوید و سپس برای این منظور اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن بورسیه در هلند

از جمله مدارک مورد نیاز برای تحصیل کارشناسی در هلند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رسید مربوط به پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • ترجمه رسمی انگلیسی یا هلندی مدارک تحصیلی از جمله مدرک دیپلم و متوسطه
 • ترجمه رسمی انگلیسی یا هلندی گواهی ریزنمرات برای دوره دیپلم
 • ارائه تمام مدارک هویتی لازم از جمله پاسپورت
 • عکس پرسنلی که به تازگی از فرد متقاضی گرفته شده باشد
 • گواهی‌های مربوط به اثبات برخورداری از تمکن مالی
 • مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 یا مدرک زبان هلندی (ترجیحا انگلیسی)
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه تحصیل کارشناسی در هلند چقدر است؟

برای تحصیل کارشناسی در هلند باید سالانه بین 7.500 تا 18 هزار یورو هزینه کنید.

به طور کلی، می‌توان گفت که هزینه تحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند تقریبا یکسان است و تفاوت زیادی میان آن‌ها وجود ندارد.

هزینه زندگی دانشجویی در هلند چقدر است؟

برای مهاجرت تحصیلی به هلند و تحصیل کارشناسی در این کشور، لازم است کمی درباره هزینه‌های زندگی دانشجویی در هلند بدانید.

با بررسی‌های انجام شده در سایت معتبر Numbeo در زمینه هزینه های زندگی دانشجویی در هلند را در جدول زیر بررسی کرده‌ایم.

نوع هزینه مبلغ قابل پرداخت
اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 970 یورو
اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 780 یورو
قبض مشترک برای یک فرد 150 یورو در ماه
اینترنت نامحدود 40 یورو
یک لیتر شیر 1 یورو
یک کیلوگرم برنج 1.8 یورو

تحصیل کارشناسی در هلند به صورت رایگان

هلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که واحد رسمی ارز آن یورو می‌باشد. به همین خاطر، بسیاری از دانشجویان به دلیل هزینه نسبتا بالای تحصیل در این کشور، از تحصیل در هلند صرف نظر می‌کنند. اما در حال حاضر، دانشجویان می‌توانند با کمک روش‌هایی هزینه‌های تحصیل در هلند را کاهش دهند یا حتی به صورت کاملا رایگان در این کشور مشغول به تحصیل شوند.

انجام کارهای دانشجویی و اخذ بورسیه تحصیلی روش‌هایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید هزینه‌های تحصیل در هلند را کاهش دهید. با انجام برخی از کارهای دانشجویی یا اخذ فول فاند، می‌توانید به صورت رایگان در هلند تحصیل کنید. در ادامه با این روش‌های تامین هزینه‌ها آشنا می‌شویم.

شرایط و درآمد کار دانشجویی در هلند

انجام کارهای دانشجویی یکی از بهترین روش‌ها برای کاهش هزینه‌ها و حتی تحصیل رایگان در هلند است. توجه داشته باشید که برای انجام کار دانشجویی در کشور هلند شرایطی وجود دارد. در صورتی که این شرایط را رعایت نکنید، مجوز کار دانشجویی را دریافت نخواهید کرد. در جدول زیر برخی از کارهای دانشجویی محبوب در هلند را بررسی کرده‌ایم.

عنوان شغلی میزان درآمد ساعتی
پیک رستوران 12 یورو
صندوقدار 13 یورو
دستیار استاد 14 یورو
کتابدار 11 یورو

در ادامه برخی از شرایط کار دانشجویی در هلند را آورده‌ایم:

 • محدودیت ساعتی: یکی از مهم‌ترین شرایط برای انجام کار دانشجویی در هلند، محدودیت ساعت برای انجام کار است. دانشجویان تنها می‌توانند به صورت نیمه‌وقت در این کشور مشغول به کار شوند. همچنین محدودیت زمانی برای انجام کار هم 16 ساعت در هفته در نظر گرفته شده است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که در تابستان، ژوئن، جولای و آگوست که دانشگاه تعطیل است، دانشجویان امکان کار به صورت تمام‌وقت و بدون محدودیت زمانی را دارند
 • عدم پرداخت مالیات: یکی از مهم‌ترین مزایای انجام کار دانشجویی به صورت نیمه‌وقت در هلند، عدم پرداخت مالیات است. در حالی که اگر به صورت تمام‌وقت کار کنید، باید ماهیانه مبلغی را به عنوان مالیات پرداخت کنید که تقریبا 10 درصد از درآمد سالانه است
 • انواع کارهای دانشجویی: کارهای دانشجویی در هلند را می‌توان به دو دسته درون دانشگاهی و خارج دانشگاهی تقسیم کرد. کارهای درون دانشگاهی یا On Campus مشاغلی در حوزه‌های مختلف از جمله وب‌سایت، دستیاری تدریس و دستیاری پژوهشی است. در حالی که مشاغل خارج از دانشگاه یا Off Campus مشاغلی مانند گارسون و مسئول تحویل هستند. مشاغل خارج از دانشگاه درآمد بیشتری دارند. در مقابل، با انجام کارهای درون دانشگاهی، رزومه درخشان‌تری خواهید داشت

اخذ بورسیه تحصیلی در هلند

اخذ بورسیه تحصیلی یکی از بهترین روش‌ها برای تامین هزینه تحصیل در کشور هلند است. به طور کلی، بورسیه‌های تحصیلی هلند را می‌توان به دو نوع کامل و کمک هزینه‌ای تقسیم کرد. توجه داشته باشید که شرایط اخذ این بورسیه‌ها با هم متفاوت است. در حالی که مراحل اخذ این بورسیه‌ها هم  با هم تفاوت دارد.

بورسیه تحصیلی در هلند

در ادامه با برخی از بورسیه‌های هلند برای مقطع کارشناسی آشنا می‌شویم:

 • بورسیه دولتی Holland Scholarships: این بورسیه مخصوص دانشجویان بین‌المللی است که خارج از منطقه اقتصادی اروپا زندگی می‌کنند. این بورسیه می‌تواند تا 5 هزار یورو از هزینه‌های تحصیل دانشجویان را پرداخت کند
 • بورسیه Orange Knowledge Programme: این بورسیه توسط دولت هلند ارائه می‌شود. البته این بورسیه فعلا برای دانشجویان ایرانی قابل دریافت نیست
 • بورسیه Leiden University Excellence Scholarships: این بورسیه مخصوص دانشگاه لیدن است و دانشجویان بین‌المللی که در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، می‌توانند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند. این بورسیه در سه نوع 10 هزار یورویی، 15 هزار یورویی و شهریه‌ای اعطا می‌شود
 • بورسیه دانشگاه ماستریخت: این بورسیه تحصیلی هم درست مانند بورسیه دانشگاه لیدن، مخصوص دانشجویان دانشگاه ماستریخت است و با شرایط بسیار رقابتی اعطا می‌شود. لازم به ذکر است این بورسیه فول فاند می‌باشد

بورسیه‌های تحصیلی هلند چند نوع هستند؟

بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در کشور هلند را می‌توان به فول فاند و کمک هزینه‌ای تقسیم کرد. توجه کنید که شرایط دریافت بورسیه‌های کامل و کمک هزینه‌ای به مراتب با هم تفاوت دارد. در ادامه با این بورسیه‌ها آشنا می‌شویم.

بورسیه تحصیلی کامل کشور هلند

یکی از انواع بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در هلند، بورسیه کامل یا فول فاند است. دانشجویانی که بتوانند این بورسیه تحصیلی را دریافت کنند، دیگر هزینه‌ای بابت تحصیل در این کشور پرداخت نخواهند کرد. لازم به ذکر است که برخی از بورسیه‌های فول فاند، علاوه بر هزینه‌های تحصیلی، ماهیانه یا سالانه مبلغی را به عنوان کمک هزینه تحصیل در این کشور پرداخت می‌کنند.

دانشجویانی که می‌خواهند برای دریافت بورسیه تحصیلی فول فاند هلند اقدام کنند، باید این نکته را در نظر داشته باشند که این بورسیه تحصیلی با شرایط کاملا رقابتی اعطا می‌شود. در نتیجه، ممکن است بسیاری از دانشجویان نتوانند فول فاند هلند را دریافت کنند. اگر به دنبال دریافت این بورسیه هستید، باید از شرایط برتری برخوردار باشید.

نکته دیگری که درباره دریافت بورسیه تحصیلی فول فاند هلند وجود دارد این است که معمولا برای دریافت این بورسیه تحصیلی لازم است که پیش از مهاجرت تحصیلی به هلند اقدام کنید. تنها برخی بورسیه‌های فول فاند خاص هستند که بعد از شروع ترم تحصیلی، بورسیه را اعطا می‌کنند.

توجه داشته باشید که بورسیه فول فاند هلند به تعداد بسیار محدودی اعطا می‌شود. همین موضوع باعث شده است تا شرایط رقابتی برای دریافت این بورسیه تا حد زیادی تشدید شود. اگر می‌خواهید فول فاند هلند را برای تحصیل در مقطع کارشناسی دریافت کنید، می‌توانید با کارشناسان ما در بینا اپلای تماس بگیرید.

بورسیه تحصیلی کمک هزینه‌ای هلند

از جمله انواع دیگر بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده در کشور هلند، بورسیه تحصیلی کمک هزینه‌ای است. دلایل زیادی وجود دارند که دست به دست هم داده‌اند تا در حال حاضر دانشجویان زیادی برای اخذ این نوع بورسیه اقدام کنند. یکی از آن‌ها، شرایط رقابتی به مراتب آسان‌تر است. دانشجویان به مراتب بیشتری نسبت بورسیه فول فاند سالانه بورسیه کمک هزینه‌ای را دریافت می‌کنند.

بورسیه تحصیلی با کمک هزینه

از جمله دلایلی که باعث شده است تا شرایط رقابتی به مراتب آسان‌تری برای بورسیه کمک هزینه‌ای هلند وجود داشته باشد، تعداد زیاد مراکز ارائه دهنده بورسیه و همین‌طور اعطا به تعداد زیاد است. در حالی که در فول فاند، تعداد دانشجویان برای دریافت بورسیه به شدت محدود است.

اگر می‌خواهید بورسیه تحصیلی کمک هزینه‌ای کشور هلند را دریافت کنید، باید در نظر داشته باشید که این بورسیه معمولا بعد از گذشت مدتی از تحصیل در این کشور اعطا می‌شود. برای این منظور، بهتر است که حداقل یک ترم در هلند تحصیل کرده باشید.

ارزان‌ترین شهرهای هلند برای تحصیل کدامند؟

در حال حاضر دانشجویانی که برای تحصیل در هلند اقدام می‌کنند، بهتر است با ارزان‌ترین شهرهای این کشور آشنا باشند و برای تحصیل و زندگی دانشجویی به سراغ این شهرها بروند. از جمله این شهرها می‌توان به روتردام، دن هاگ، گرونینگن و لیدن اشاره کرد. در جدول زیر هزینه زندگی دانشجویی در این شهرها را بررسی کرده‌ایم.

نام شهر حدود هزینه زندگی
لیدن بین 900 تا 1400 یورو در ماه با هزینه اجاره ملک
روتردام بین 1200 تا 1800 یورو در ماه با هزینه اجاره ملک
دن هاگ بین 1100 تا 1700 یورو در ماه با هزینه اجاره ملک
گرونینگن بین 1100 تا 1700 یورو در ماه با هزینه اجاره ملک

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند

به طور کلی، می‌توان گفت که برای تحصیل کارشناسی در این کشور و اخذ ویزای هلند، شرایط و مدارک تقریبا یکسانی وجود دارند.

در ادامه برخی شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی هلند را بررسی می‌کنیم:

 • در اختیار داشتن و ارائه دادن تمام مدارک هویتی مورد نیاز
 • ارائه مدرک زبان برای اخذ پذیرش دانشگاه
 • انگیزه‌نامه برای تحصیل (تنها برخی از دانشگاه‌ها)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی برای تامین شهریه دانشگاه و زندگی در هلند
 • مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی
 • فرم‌های تکمیل شده برای اخذ ویزا
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی مانند گواهی ریزنمرات و مدرک دیپلم
 • رسید مربوط به پرداخت هزینه بررسی درخواست ویزا

نحوه دریافت وقت سفارت هلند

اگر می‌خواهید برای تحصیل کارشناسی در هلند اقدام کنید، باید برای مراجعه به سفارت این کشور و ارائه مدارک زمانی را اختصاص دهید. برای دریافت وقت سفارت هلند، باید از طریق سایت وی اف اس گلوبال (VFS Global) اقدام کنید.

توجه داشته باشید که معمولا برای اخذ ویزای هلند لازم به انجام مصاحبه نیست. بلکه تنها باید به سفارت مراجعه و مدارک مورد نیاز را ارائه و پروسه انگشت‌نگاری را انجام دهید. لازم به ذکر است که کارگزاری وی اف اس واقع در تهران، خیابان پاسداران، خیابان موسوی، مجتمع هروی سنتر، طبقه چهارم واقع شده است.

توجه داشته باشید که دو نوع نوبت از سفارت هلند وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به عادی و فوری اشاره کرد. نوبت عادی بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند برای ویزای توریستی اقدام کنند. در حالی که ویزای فوری بیشتر مناسب افرادی است که می‌خواهند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند و زمان محدودی دارند. البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که هزینه دریافت نوبت فوری به مراتب بیشتر از عادی است. در نتیجه، اگر بودجه محدودی دارید، بهتر است به سراغ نوبت عادی بروید.

در ادامه با مراحل دریافت وقت سفارت هلند آشنا می‌شویم:

 1. ورود به سایت VFS Global
 2. تعیین کشور مبدا و مقصد (ایران و هلند)
 3. مطالعه شرایط مورد نیاز برای دریافت نوبت
 4. ارسال درخواست نوبت سفارت به آدرس تعیین شده با فرمت مشخص
 5. دریافت نوبت سفارت از VFS Global

کار پس از تحصیل کارشناسی در هلند

دانشجویان زیادی سالانه برای تحصیل در کشور هلند اقدام می‌کنند. هدف بسیاری از آن‌ها هم کار بعد از تحصیل کارشناسی است. برای این منظور، باید در نظر داشته باشید که دانشجویان بعد از اتمام دوران تحصیلی خود، سه سال اجازه اقامت در هلند و پیدا کردن کار را دارند. در این مدت فرصت دارید تا در هلند به دنبال کار بگردید. برای این منظور هم می‌توانید به سراغ مجموعه‌ها و سایت‌های کاریابی معتبر بروید.

کار بعد از تحصیل در هلند

اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل لیسانس در هلند

اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهند بعد از تحصیل کارشناسی در هلند، اقامت دائمی این کشور را دریافت کنند، باید بگوییم که این امر با ویزای تحصیلی این کشور امکان‌پذیر نیست. بعد از فارغ‌التحصیلی، می‌توانید مدتی در این کشور اقامت داشته باشید. در این مدت فرصت دارید تا ویزای تحصیلی خود را به یکی از انواع دیگر ویزای کشور هلند که منجر به اخذ اقامت دائم می‌شوند، تبدیل کنید.

یکی از بهترین ویزاهای هلند که منجر به اخذ اقامت دائمی این کشور می‌شود، ویزای کاری این کشور است. برای اخذ این نوع ویزا، باید توسط یکی از کارفرماهای هلندی پذیرش شوید. بعد از اخذ پذیرش، نوبت به تبدیل ویزا می‌رسد. بعد از اینکه توانستید ویزای تحصیلی‌تان را به ویزای کاری تبدیل کنید، به شما اقامت موقتی این کشور با اعتبار یک سال اعطا می‌شود. در ادامه، باید به مدت چند سال ویزای کاری خود را تبدیل کنید. معمولا بعد از گذشت حدودا 5 سال، اقامت دائمی هلند را دریافت خواهید کرد.

سوالات متداول

هزینه تحصیل کارشناسی در هلند از بسیاری از کشورها از جمله کانادا، انگلیس و آمریکا کمتر است.

با کمک کار دانشجویی می‌توانید بخش بزرگی از هزینه‌های تحصیل و زندگی در هلند را تامین کنید.

بله. برای این منظور، باید دوره کارشناسی را با موفقیت به اتمام برسانید.

بله. برای این منظور باید حداقل یک ترم از تحصیل شما در هلند گذشته باشد و از تمکن مالی لازم هم برخوردار باشید.

جمع بندی

هلند یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای تحصیل در مقاطع مختلف از جمله کارشناسی است. اگر می‌خواهید در این مقطع تحصیل کنید، باید تمام مدارک تحصیلی مقاطع قبلی را به همراه ترجمه رسمی برخی از آن‌ها در اختیار داشته باشید و در کنار مدارک اثبات تمکن مالی ارائه دهید. برای مهاجرت به هلند می‌توانید از خدمات بینا اپلای استفاده کنید. کارشناسان مجرب ما می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن ویزای تحصیلی این کشور را برای شما دریافت کنند. جهت دریافت مشاوره و استفاده از خدمات بینا کافی است همین حالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.