تحصیل لیسانس در انگلستان معمولاً در دوره ‌های سه یا چهار ساله امکان پذیر خواهد بود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان شما نیاز به طی مراحلی جهت اخذ مدرک آموزشی 12 ساله و همچنین بهره مندی از مدرک زبان آیلتس ۶ خواهید داشت. دانشگاه های انگلستان به لحاظ سطح آموزشی در بین دانشگاه های جهان در رتبه اول قرار دارند.

جهت تحصیل کارشناسی در انگلستان می توانید در رشته های فنی مهندسی و نظری مشغول به تحصیل شوید. یادآور می شویم چنانچه متقاضی قصد تحصیل لیسانس در انگلستان را داشته باشد باید نمره زبان مورد نظر را کسب کند. چنانچه نمره مورد نظر را کسب نکنید می توانید با حضور در انگلستان سطح زبان خود را تقویت نمایید.

با توجه به اهمیت این موضوع، تصمیم گرفتیم 0 تا 100 شرایط تحصیل کارشناسی در انگلستان را برای شما مورد بررسی قرار دهیم تا در صورت تصمیم به این کار اطلاعات کافی را داشته باشید. ضمنا کارشناسان موسسه بینا آماده ارائه هر گونه مشاوره به شما جهت تحصیل کارشناسی در انگلستان می باشند.

چرا کارشناسی در انگلستان

اخذ مدرک کارشناسی در انگلستان با اعتبار بالایی در اکثر کشورهای جهان مواجه خواهد بود. بریتانیا با بیش از ۱۴ درصد از پر ارجاع ترین مقالات دانشگاهی جهان دارای بیش از ۵ درصد از تحقیقات علمی در دنیا نیز است. دانشگاه های انگلیس از بعد پرورش نوابغ در بسیاری از رشته ها شهرت خاصی دارند.

دانشمندان و افراد بزرگی همچون اسکار وایلد و ارنست رادرفورد فارغ التحصیل از موسسات مشهور انگلستان هستند.

علاوه بر این تحصیل در انگلستان می تواند مزایای مالی، اجتماعی و فرهنگی زیادی برای شما در پی داشته باشد. شما می توانید در یک دوره آموزشی بسیار کوتاه و فشرده دوره تحصیل لیسانس در انگلستان را طی کنید. شما با عقد مدرک کارشناسی در انگلستان می توانید رشته و حرفه خود را به سرعت طی کرده و هزینه‌ های زندگی در هنگام تحصیل را نیز به حداقل برسانید.

از دلایل دیگر برای انتخاب تحصیل کارشناسی در انگلستان ارائه مجموعه ای از برنامه ها و تخفیفات به دانشجویان خواهد بود. شما می توانید به راحتی سرویس ‌های حمل و نقل عمومی و ضروریات تحصیلی را با قیمت کم در اختیار داشته باشید. دلایل دیگری نیز جهت تحصیل لیسانس در انگلستان و طی کردن دوره کارشناسی در انگلستان وجود دارد. این دلایل را می ‌توان در دسته های زیر تقسیم نمود.

مزایای تحصیل در انگلیس

انگلستان با بهره مندی از ششمین اقتصاد بزرگ جهان همواره دارای رشد پایدار اقتصادی بوده است. حتی در زمان رکود اقتصادی دنیا انگلستان دارای اقتصادی غنی و پویا بوده است. پایداری اقتصادی در انگلستان و تجارت مناسب موجب شده که مردم در این کشور مشغول به توسعه و گسترش فعالیت های خود شوند.

شما جهت تحصیل در انگلستان بالاترین معیارهای مورد نیاز دانشجویان را در اختیار خواهید داشت. خدمات تحصیلی در انگلستان منطبق با معیارهای پیشرفته و مناسب به دانشجویان ارائه می شود. علاوه بر این با در اختیار داشتن بزرگترین دانشگاه‌ های جهان مانند کمبریج و آکسفورد شما می ‌توانید در این مراکز مشغول به تحصیلاخذ کارشناسی در انگلستان شوید.

بهره مندی انگلستان از سیستم های مراقبتی و بهداشتی پیشرفته موجب می‌شود که این کشور در بالاترین رده های بهداشتی دنیا قرار گیرد. خدمات ملی بهداشتی دیگر قوانینی است که افراد را به صورت رایگان تحت پوشش مراقبت های بهداشتی قرار می دهد. علاوه بر این دانشجویان با بهره مندی از مزایای بیشتری می توانند بدون پرداخت هزینه های اضافی از این خدمات بهره مند شوند.

انگلستان به لحاظ غنای فرهنگی از بالاترین و برترین کشورهای دنیا محسوب می شود. این کشور یک جمعیت چند نژادی و تاریخی طولانی را در خود پرورش می دهد. علاوه بر این با در اختیار داشتن مکان های فرهنگی و مهیج اقامت را در این کشور برای دانشجویان آسان و خاطره انگیز خواهد کرد.

اقامت شما در انگلستان این امکان را به شما می دهد تا با طی کردن مسیرهای کوتاه بتوانید به کشورهای دیگر دسترسی داشته باشید. بسیاری از مقاصد اروپایی و پایتخت های جهان تنها چند ساعت با لندن فاصله دارند. این امر موجب می‌ شود که انگلستان به عنوان یک مقصد عالی برای تمام مردم و همچنین تحصیل معرفی شود.

شرایط پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان‌

شرایط پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان‌

برای اخذ کارشناسی در انگلستان ۶ نوع مدرک در دسترس است که افراد می توانند هر کدام از این مدارک کارشناسی را دریافت کنند. به طور متوسط برای اخذ کارشناسی در انگلستان سه سال زمان نیاز خواهد بود. با این حال برخی از مدارک کارشناسی نیاز به ۴ سال تحصیل در دانشگاه های انگلیس را دارند. انواع مدارک و دوره های کارشناسی در انگلیس عبارتند از:

 • لیسانس علوم یا BSc
 • لیسانس هنر یا BA
 • لیسانس مهندسی یا BEng
 • لیسانس آموزشی یاBEd
 • لیسانس پزشکی یا MB

چنانچه بخواهید به صورت تمام وقت دوره کارشناسی در انگلستان را طی کنید باید 3 سال مشغول به تحصیل باشید. برخی از مقاطع لیسانس در انگلستان مانند پزشکی ممکن است چند سال بیشتر طول بکشند. یادآور می شویم انگلستان برخی از رشته های خود را به صورت پاره وقت نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

از جمله شرایط پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان می توان به گذر کردن از دوره Foundation با موفقیت اشاره کرد. دانشجویان برای تحصیل لیسانس در انگلستان باید حداقل امتحانات سه درس از دوره A_Level یا دوره Foundation را با موفقیت بگذرانند. برخلاف سایر کشورها که معمولاً دوره لیسانس چهار ساله است در انگلستان می توان این دوره را 3 ساله و فوق لیسانس را با دوره چهار ساله طی نمود. این شرایط موجب می‌شود که دانشجو از لحاظ شهریه و زندگی بتواند در هزینه های خود صرفه جویی کند.

از دیگر شرایط پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان می توان به طی کردن دوره دوازده ساله توسط دانش ‌آموزان اشاره کرد. دانش آموز می تواند برای تحصیل لیسانس در انگلستان از طریق مرکز گزینش دانشگاهی UCAS اقدام کرده و بتواند مجوز ورود به دانشگاه را دریافت کند. به این صورت که UCAS با انجام مکاتبات لازم با دانشگاه ها پس از مدتی به دانشگاه متقاضیان واجد شرایط را معرفی می کند. دانشگاه نیز با اعلام نظر خود در مورد پذیرش اقدام به انجام مصاحبه با دانش آموزان خواهد نمود. این پذیرش بی قید و شرط و با شرط نمره دروس خود امکان پذیر است.

شرایط پذیرش در دوره کارشناسی در انگلستان برای داوطلبان بالای ۲۳ سال خواهد بود. افرادی که ۲۳ سال بیشتر داشته و سابقه کاری مرتبط با رشته خود را دارند می توانند بدون پشت سر گذاشتن دوره A_Level  وارد دانشگاه شوند. این داوطلبان به عنوان Mature Student در دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

مراحل پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان

متقاضیانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند باید مراحل پذیرش دوره کارشناسی در این کشور را طی کنند. برای تحصیل در دوره کارشناسی در کشور انگلستان باید با طی کردن پروسه بتوانید مجوز تحصیل در دانشگاه‌های این کشور را حفظ کنید. دوره سه ساله کارشناسی در کشور انگلستان با مزیت های متنوعی که دارد همواره مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. افراد متقاضی برای ورود به این دوره ابتدا باید با کسب مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۵ و نیم اقدام به طی کردن پروسه کنند. علاوه بر این دانش ‌آموزان و دانشجویان برای ورود به دانشگاه و تحصیل لیسانس در انگلستان باید ابتدا در سایت UCAS ثبت نام کرده و منتظر نوبت بمانند. به جز ثبت نام در این وب سایت دانش آموزان قادر هستند به صورت مستقیم برای اخذ پذیرش از طریق دانشگاه های مورد نظر خود اقدام کنند. سرویس پذیرش کالج ها و دانشگاه های انگلستان برای پذیرش دانشجو به عنوان مرجع رسمی دولت انگلیس عمل می کند. تمام دانشگاه های انگلیس از این سرویس پشتیبانی کرده و دانشجویان را جذب خواهند کرد. از دیگر مراحلی که دانش ‌آموزان باید برای تحصیل در دوره کارشناسی در انگلستان طی کنند بالا بودن سطح علمی خواهد بود. شرایط ورود به دانشگاه بسته به نوع دوره مورد نظر، ملیت شما و دانشگاه انتخابی با تفاوت هایی همراه خواهد بود. هر کدام از دانشگاه ها مجاز هستند که شرایط ورود را بسته به نیاز خود و ترجیحات سیاست‌ های داخلی تنظیم کنند.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

مدارک پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان

چنانچه قصد تحصیل در انگلستان را دارید علاوه بر اخذ پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه های این کشور باید موفق به اخذ ویزای تحصیلی شوید. این ویزا تحت عنوان TIER4 شناخته شده و به دانشجویان ارائه می شود.

علاوه بر این برای تحصیل کارشناسی در انگلستان شما باید مدارک و اسنادی را نیز مهیا کنید. پس از آماده سازی مدارک شما باید مراحل را طی کرده و اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کنید. از جمله مدارک مورد نیاز برای پذیرش کارشناسی در انگلستان می توان به گزینه های زیر اشاره کرد.

 • کپی پاسپورت
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه سوابق تحصیلی و مدرک فارغ التحصیلی گواهی زبان انگلیسی شامل آیلتس و تافل
 • توصیه نامه
 • تمکن مالی
 • رزومه

شما می توانید با جمع آوری این مدارک به راحتی مراحل ورود به دانشگاه های انگلستان و تحصیل  لیسانس در انگلستان را طی کنید.

هزینه پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان

هزینه های پذیرش دوره کارشناسی در انگلستان

بی شک یکی از دغدغه ‌های اصلی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کشورهای دیگر خصوصا انگلستان بحث هزینه خواهد بود. هزینه تحصیل در انگلیس با توجه به مقاطع و رشته های تحصیلی تفاوت ‌هایی خواهند داشت.

بررسی ها نشان می دهد که هزینه تحصیل در انگلستان در مقایسه با کشورهایی مانند استرالیا و آمریکا می تواند تحت شرایطی کمتر باشد. موسسه های متنوعی که در کشور انگلستان و شهرهای مختلف آن وجود دارد خدمات متنوعی به دانشجویان ارائه می ‌دهند. این موسسه‌ ها با ارائه رشته‌ های گوناگون این امکان را فراهم می‌ کنند که دانشجویان با شرایط و هزینه متفاوت گزینه های مختلفی در دسترس داشته باشند. هزینه تحصیل در رشته ها و مقاطع مختلف در کشور انگلستان با توجه به کیفیت و رده دانشگاه‌ ها و کالج ‌های این کشور با تفاوت‌ هایی همراه است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان معمولاً کمتر از ۴۰ هزار پوند در سال خواهد بود. با این وجود برای بهترین رشته های تحصیلی در انگلیس مثل رشته‌ های پزشکی ممکن است این هزینه ‌ها افزایش پیدا کنند. رشته‌ هایی مانند علوم انسانی و اجتماعی دارای کمترین هزینه برای دانشگاه هستند. در تمام سطوح تحصیلی رشته های انسانی با هزینه مناسب خدمات و کلاس های خود را به دانشجویان ارائه می دهند. برای تحصیل در رشته هایی که آزمایشگاهی و بالینی هستند این هزینه ‌ها به طور چشمگیری می تواند افزایش یابد.

با تمام تفاسیر دولت انگلستان شرایطی به وجود آورده که شما بتوانید با هزینه‌ ای کم مشغول به تحصیل در این کشور شوید. در هزینه های زندگی در کشور انگلستان بسته به شهر محل اقامت شما زندگی متفاوتی خواهید داشت. زندگی در شهر لندن برای شما گران ‌تر از سایر شهرهای انگلیس خواهد بود. به طور میانگین هزینه ماهیانه شما زیر هزار پوند بوده که شامل تمام هزینه‌ های مسکن، غذا، بیمه، رفت و آمد و سایر هزینه ‌هاست. دانشجو موظف است که هنگام تحصیل در انگلستان این هزینه ها را به طور مرتب پرداخت کند.

شرایط کار در حین و پس از تحصیل دوره کارشناسی در انگلستان

تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی به عنوان یک تحصیل مطمئن در جهان شمرده می ‌شود. شما می‌ توانید هنگام تحصیل در این کشور مشغول به کار بوده تا بتوانید هزینه ‌های زندگی را تامین کنید. شرایط کاری مناسبی که در انگلستان وجود دارد این امکان را به شما می دهد که بتوانید به راحتی مشغول به کار کردن در این کشور شوید.

متقاضیانی که تحصیل در انگلستان را انتخاب می کنند می توانند اجازه کار نیمه وقت را کسب کنند. دانشجویان بین المللی مجاز هستند که حداکثر ۲۰ ساعت به صورت پاره وقت در هفته کار کنند. این زمان در تعطیلات افزایش نخواهد یافت. افرادی که تمایل به کار دانشجویی در کشور انگلستان را دارند می توانند ضمن تحصیل بخشی از هزینه‌ های خود را با کار تامین کنند.

البته فراموش نکنید که برای کار حین تحصیل در انگلستان شما باید ضمن اخذ رضایتنامه از دانشگاه محل تحصیل بتوانید مجاز بودن به کار در انگلیس را از طریق وزارت امور خارجه کسب کنید. شما هنگام تحصیل و کار باید سنی بالای ۱۸ سال داشته باشید.

علاوه بر شرایط بالا شما هنگامی که ویزای کاری انگلستان را دریافت کنید قادر خواهید بود که ضمن تحصیل مشغول به انجام کار شوید. از جمله نکاتی که در کار پاره وقت در انگلستان وجود دارد انطباق پذیری بیشتر با جامعه انگلیس خواهد بود. همچنین برای کسب تجربه در شغل خود می توانید مشغول به کار هنگام تحصیل شوید.

در بررسی شرایط پس از تحصیل در دوره کارشناسی در انگلستان نیز شما باید مطابق با قوانین اقدام کنید. مطابق با قوانین جدیدی که در انگلستان وضع شده برای تحصیل لیسانس در انگلستان و کار کردن پس از آن شما فرجه ای دو الی سه ساله خواهید داشت. دانشجو می ‌تواند در این مدت در کشور انگلستان مانده و به دنبال پروسه کاری برود. شما می توانید با توجه به رشته تحصیلی خود کار متناسب را یافته و اقدام به اخذ اقامت کاری کنید.

چنانچه در مدتی که شما جهت یافتن شغل در اختیار دارید نتوانید شغل مناسب را انتخاب کنید می توانید ویزای خود را افزایش دهید. این کار از طریق Home office در اختیار شما قرار گرفته و مدت اعتبار خود را افزایش خواهد داد.

لازم به ذکر است به واسطه اقتصاد بسیار قوی که در کشور انگلستان وجود دارد نرخ بیکاری پایینی را شاهد خواهید بود. با این وجود شما می توانید پس از تحصیل لیسانس انگلستان به دنبال شغل مناسب رفته و بتوانید مشغول به کار شوید. علاوه بر این از طریق انجام کار می ‌توانید موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان شده و از امکانات این کشور بهره مند شوید. تحصیل در انگلستان شانس شما برای یافتن شغل مناسب در این کشور را افزایش خواهد داد. چنانچه شما با تحصیل لیسانس در انگلستان این دوره را با موفقیت طی کردید می توانید مشغول به انجام کاری مناسب شوید.

سخن پایانی

برای تحصیل لیسانس در انگلستان شما باید دست ‌کم ۱۸ سال سن داشته و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. سطح زبان خود را برای پذیرش در این مقطع افزایش داده تا بتوانید به خوبی اقدام به تحصیل در این مقطع کنید. همچنین شما باید با تمکن مالی مناسب بتوانید هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را پرداخت نمایید.

یادآور می شویم که در بسیاری از دانشگاه های انگلیس دوره های آموزش زبان دایر شده و شما می ‌توانید با اخذ نمره لازم شرایط مد نظر برای تحصیل کارشناسی در انگلستان را به دست آورید.

وجود دانشگاه های معتبر در این کشور و شرایط کاری مناسب موجب شده که اکثر دانشجویان به فکر تحصیل لیسانس در انگلستان بیفتند. با توجه به تمام مواردی که ذکر شد می توان نتیجه گرفت که تحصیل در این کشور مزایای بیشماری برای شما خواهد داشت. یکی از بهترین روش های مهاجرت نیز که برای شما اقامت دائم را در پی خواهد داشت اقدام به کسب ویزای تحصیلی خواهد بود.

سیستم آموزشی متفاوتی که در انگلستان وجود دارد مقصد نهایی اکثر دانشجویان را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر با توجه به شرایط و امکانات رفاهی مناسب در این کشور می توان گفت که گزینه مناسب برای تحصیل خواهد بود.

چنانچه قصد دارید به تحصیل در یک کشور اروپایی بپردازید توصیه ما به شما تحصیل در کشور انگلستان خواهد بود. شما می توانید با تحصیل لیسانس در انگلستان شرایط شغلی و کاری مناسبی برای خود مهیا کنید. علاوه بر این با تحصیل کارشناسی در انگلستان و یا در صورت ادامه تحصیل به مقطع بالاتر یعنی تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس، می توانید مدرک معتبری برای حضور در سایر کشورها کسب کنید.

کارشناسان موسسه بینا آماده ارائه هر گونه مشاوره و خدمات از صفر تا صد در زمینه تحصیل کارشناسی در انگلستان به شما گرامیان هستند.

سوالات متداول درباره تحصیل کارشناسی در انگلیس

برای افرادی قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان جهت شرکت در دوره هایی نظیر A Level یا Foundation و مقاطع تحصیلات بالاتر را داشته باشند، ارائه مدرک زبان الزامیست.

بسته به رشته و دانشگاه، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان معمولاً بین 13 تا 53 هزار دلار در سال خواهد بود.

دانشجویان بین المللی مجاز هستند که حداکثر ۲۰ ساعت به صورت پاره وقت در هفته کار کنند. این زمان در تعطیلات افزایش نخواهد یافت.

خیر امکان پذیر نیست مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید.