چرا تحصیل در مدارس انگلیس؟

یکی از سوال های که شاید برای افراد پیش آید، این است که چرا باید به تحصیل در مدارس انگلیس بپردازند؟ و این موضوع به چه علت اهمیت دارد؟ در جواب باید متذکر شد که کشور انگلیس از لحاظ سیستم آموزشی رتبه 5 جهان را به خود اختصاص داده است و از آنجایی که مدرک تحصیلی این کشور اعتبار بالایی دارد و بسیاری از کشورهای دنیا آن را قبول دارند، این انتخاب مناسب و عالی به نظر می‌رسد. علاوه بر این موضوعات می‌توان به موضوعات دیگری چون رفاه زندگی، امنیت بالا، شرایط اقتصادی خوب و … نیز اشاره کرد.

در کشور انگلستان کودکان از سن 5 سالگی به مدرسه می‌روند و موظف هستند تا سن 16 سالگی به تحصیل مشغول باشند. البته گاهی اوقات خانواده کودک خود را از 4 سالگی راهی مدرسه می‌کند تا آموزش شروع شود.

حال انگلیس شرایطی را فراهم آورده که کودکان سراسر جهان می‌توانند با مهاجرت به این کشور به تحصیل بپردازند تا آینده درخشان‌تری داشته باشند. همچنین تحصیل در مدارس انگلیس مزیت‌های بسیار دیگری دارد که آن‌ها نیز دلیلی بر محبوبیت این کشور برای تحصیل هستند. در ادامه به بررسی مزیت‌های تحصیل در این کشور می‌پردازیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

مزیت‌های تحصیل در مدارس انگلیس

اولین و مهم‌ترین مزیت در نظر گرفته شده برای تحصیل در انگلیس را می‌توان موضوع پذیرش در بهترین دانشگاه‌ها در نظر گرفت؛ چرا که مدرک تحصیل مدرسه در انگلیس اعتبار بالایی دارد و دانش آموز می‌تواند با استفاده از آن به راحتی در دانشگاه‌های این کشور یا جهان به راحتی مشغول به تحصیل شد. علاوه بر این مورد، مزیت‌های دیگری نیز وجود دارد که به آن‌ها نیز اشاره خواهیم کرد.

 • امکان استفاده از امکانات آموزشی و رفاهی کشور انگلستان
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی (برای افراد زیر 18 سال)
 • تنوع فرهنگی بی‌نظیر و امکان آشنایی با دانش آموزان بین‌المللی
 • استفاده از برترین سیستم آموزشی جهان
 • در نظر گرفتن بورسیه‌های تحصیلی متنوع
 • تحصیل و کسب مهارت در زبان انگلیسی
 • امکان مهاجرت به همراه خانواده (تنها یکی از والدین می‌توانند به همراه فرزند خود مهاجرت کنند)
 • فاصله کم ایران و انگلستان
 • دوره تحصیلی کوتاه
 • در نظر گرفتن بیمه و خدمات پزشکی رایگان
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

انواع مدارس در انگلیس

مدارس در انگلستان به دو دسته تقسیم‌بندی می‌شوند که این دو دسته را می‌توان مدارس خصوصی و دولتی در نظر گرفت. هر یک از این مدارس شرایط مخصوص به خود را دارند که شما می‌توانید بر اساس آن‌ها انتخاب خود را انجام دهید. در ادامه به شرایط تحصیل در این مدارس می‌پردازیم.

انواع مدارس در انگلیس

شرایط تحصیل در مدارس دولتی کشور انگلیس

بیشتر مدارسی که در کشور انگلستان وجود دارد، از جمله مدارس دولتی هستند که دانش آموزان انگلستانی در آن‌ها آموزش می‌بینند. دقت داشته باشید که تحصیل در این مدارس رایگان است. البته باید متذکر شد که رایگان بودن تحصیل تنها برای دانش آموزان انگلیسی در نظر گرفته شده و دانش آموزان بین‌المللی باید به عنوان شهریه مبلغی را پرداخت کنند که این مبلغ با توجه به مدرسه انتخابی تعیین می‌شود، اما به‌طورکلی می‌توان گفت مبلغی بین 12 تا 20 هزار پوند خواهد بود.

دقت داشته باشید که در کلاس‌های این مدارس تعداد 30 الی 35 دانش آموز مشغول به تحصیل می‌شوند که این تعداد از دانش آموزان کلاس‌های مدارس خصوصی پرجمعیت‌تر است.

High School International در وبسایت خود به نکات تکمیلی در زمینه تحصیل در مدارس انگلیس پرداخته است.

شرایط تحصیل در مدارس خصوصی کشور انگلیس

مدارس خصوصی کشور انگلستان خود به دو گروه تقسیم می‌شوند که می‌توان آن‌ها را مدارس روزانه و مدارس شبانه در نظر گرفت. بودجه این دسته از مدارس با هزینه‌ای که والدین دانش آموزان پرداخت می‌کنند تامین می‌شود. حال شاید برای شما سوال پیش آید که تفاوت مدارس روزانه و شبانه چیست که در پاسخ باید متذکر شد که بعد از اتمام کلاس‌های مدارس روزانه، دانش آموزان به منزل برمی‌گردند و به زندگی در کنار خانواده خود ادامه می‌دهند؛ اما مدارس شبانه به این شکل نیستند و دانش آموزان به‌طور 24 ساعته زندگی و تحصیل خود را در مدارس انجام می‌دهند. این نوع از مدرسه می‌تواند برای والدینی که نمی‌توانند در کنار فرزند خود باشند بسیار مناسب است.

مقاطع تحصیلی در مدارس انگلیس

کودکان در سن 6 و 7 سالگی باید وارد مقطع ابتدایی در مدارس شوند که این موضوع می‌تواند در سن 4 تا 5 نیز انجام شود. این دست از دانش آموزان می‌توانند در مدارس به آموزش تخصصی زبان انگلیسی بپردازند و از بهترین و پیشرفته‌ترین امکانات تحصیلی استفاده کنند. دقت داشته باشید که دوره ابتدایی در کشور انگلستان به 6 یا 7 سال زمان نیاز دارد.

باید متذکر شد که تحصیل در مقطع ابتدایی در کشور انگلستان ضروری و واجب است و کودکان به طور معمول از 5 تا 17 سالگی باید به تحصیل در این دوره مشغول شوند. این دست از دانش آموزان باید دوره GCSE (دوره‌های بعد از ابتدایی تا دیپلم) را پشت سر بگذارند تا بگوییم دوران تحصیل ابتدایی و متوسطه آن‌ها به پایان رسیده است. دانش آموزان می‌توانند پس از گذراندن این دوره از سن 16 تا 18 سالگی از طریق مدرکی که از دوران ابتدایی به دست آورده‌اند، به کالج بروند و به ادامه تحصیل مشغول شوند. این روند می‌تواند به کار در انگلیس، تحصیل کارشناسی و یا تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس بینجامد.

هزینه تحصیل در مدارس انگلیس

هزینه تحصیل در مدارس انگلیس

همان‌طور که گفته شد در انگلستان مدارس به دو دسته تقسیم می‌شوند که این دو دسته خصوصی و دولتی بودند. حال لازم است که بدانید شهریه و هزینه مربوط به تحصیل در هر یک از این مدارس متفاوت خواهد بود. برای مثال در رابطه با هزینه تحصیل در مدارس دولتی گفتیم که دانش‌آموزان انگلیسی می‌توانند به صورت رایگان در این مدارس مشغول به تحصیل شوند، اما دانش آموزان بین‌المللی موظف به پرداخت شهریه هستند که این شهریه بین 12 تا 20 هزار پوند خواهد بود.

نوع دیگر از مدرسه که خصوصی است، در برابر خدماتی که ارائه می‌دهد هزینه بیشتری را دریافت می‌کند. در حقیقت می‌توان گفت این نوع از مدارس مخارج خود را از والدین تامین می‌کنند و هزینه در نظر گرفته شده برای تحصیل در این مدارس بین 27 هزار تا 45 هزار پوند خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل در انگلستان می توانید مقاله اختصاصی بینا اپلای را در این خصوص مطالعه کنید.

شرایط تحصیل در مدارس انگلیس

اگر شما از دسته افرادی هستید که تصمیم دارید فرزند خود را برای تحصیل به انگلستان بفرستید، لازم است که با اصول اولیه و شرایط ابتدایی آشنا شوید. اولین موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید، تمکن مالی کافی است. خانواده فرد متقاضی باید توانایی ساپورت مالی فرزند خود را برای دوران تحصیل داشته باشند؛ به‌خصوص اگر قرار است که فرزند آن‌ها در مدارس خصوصی مشغول به تحصیل شود.

در ادامه باید اقدامات لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در مدارس انگلستان صورت گیرد و دانش‌آموز ویزای این کشور را به دست آورد. در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در اختیارتان قرار خواهد گرفت تا در صورت تصمیم به انجام این کار مدارک لازم را آماده کنید.

 • نامه‌ای که پذیرفته شدن دانش آموز از مدرسه را نشان دهد.
 • گواهی و سندی که نشان دهد خانواده دانش آموز تمکن مالی دارد.
 • پاسپورت معتبر با 6 ماه اعتبار
 • آخرین مدارک تحصیلی با ریز نمرات
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • بیمه درمانی و سلامت دانش آموز
 • دانش آموز باید حداقل 3 سال سن داشته باشد.
 • حضور یک قیم قانونی در صورت عدم همراهی والدین
 • فرم تکمیل شده ویزای دانش آموز
مراحل اخذ پذیرش مدارس انگلیس

مراحل اخذ پذیرش مدارس انگلیس

دانش‌آموزانی که بین 14 تا 17 سال سن دارند و می‌خواهند به تحصیل در مدارس انگلستان بپردازند، باید در ابتدا ویزای tier 4 child را اخذ کنند. متقاضیان همچنین باید اول از مدرسه یا کالج در این کشور پذیرش تحصیلی را بگیرند که برای این کار باید مدارک و رزومه تحصیلی را برای مدرسه مورد نظر ارسال کنند و سپس شهریه را به صورت‌حسابی که مدرسه می‌دهد بپردازند تا نامه به دست آن‌ها برسد. در ادامه باید این نامه به همراه دیگر مدارک به سفارت انگلستان تحویل داده شود. دقت داشته باشید که متقاضیان باید سه ماه قبل از شروع دوره برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهند، همچنین باید متذکر شد که دانش آموزان برای تحصیل در مدارس انگلستان و اخذ ویزاهای تحصیلی به رضایت والدین نیز نیاز دارند و خانواده‌ها باید توانایی مالی خود را در جهت تامین مالی فرزندشان اثبات نمایند. موسسه بینا در تمام این فرایندها در کنار شماست تا با خیالی آسوده و در مسیری موفق انجام شوند.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

اقامت انگلیس از طریق تحصیل فرزندان

والدینی که می‌خواهند فرزند خود را به انگلستان بفرستند، می‌توانند ویزای همراه را اخذ کنند که البته برای اخذ این ویزا شرایط ویژه‌ای باید فراهم شود. در ادامه این دست از شرایط را برای شما ذکر خواهیم کرد تا از آن‌ها مطلع شوید.

 • دانش آموز باید در یک مدرسه خصوصی، غیر رایگان و روزانه مشغول به تحصیل شود.
 • این ویزا برای والدینی صادر می‌شود که فرزند آن‌ها زیر 12 سال سن دارد.
 • ویزایی که برای همراه دانش آموز صادر می‌شود، بین 6 تا 12 ماه اعتبار دارد و تا زمانی که فرزند یک خانواده زیر 12 سال است، می‌توانند آن را تمدید کنند.
 • برای دریافت ویزای همراه باید حدود 3 ماه قبل از سفر، درخواست ویزا به سفارت داده شود.

قوانینی که مدارس انگلیس برای دانش آموزان در نظر گرفته‌اند!

انگلستان از جمله کشورهایی محسوب می‌شود که سیستم یکپارچه و مدرن دارد؛ از همین رو اغلب قوانین در کلیه مدارس این کشور یکسان است. البته در این بین برخی از مدارس در شهرهای مختلف هستند که قوانین مخصوص به خود را طراحی کرده‌اند. باید متذکر شد که قوانین به طور معمول شامل مواردی چون استفاده از یونیفرم مخصوص یا ساعت ورود و خروج می‌شود.

در کنار قوانین معمولی، برخی از مدارس قوانین دیگر را هم در راستای کار خود قرار داده‌اند. برای مثال در انگلستان دانش آموزان نباید برای جواب دادن به سوال معلم دست خود را بالا ببرند، زیرا معتقد هستند این کار همیشه توسط عده‌ای خاص از دانش‌آموزان انجام می‌شود و دیگر دانش‌آموزان تلاشی برای یادگیری نمی‌کنند و این موضوع تاثیر منفی در یادگیری دانش آموزان خواهد داشت؛ بنابراین معلم انتخاب می‌کند که کدام دانش آموز به سوال مطرح شده پاسخ دهد.

داشتن قیم و وظایف در نظر گرفته شده برای آن

دانش‌آموزانی که همراه والدین خود به کشور انگلستان مهاجرت می‌کنند به قیم نیازی ندارند، اما بعضی از والدین هستند که نمی‌توانند فرزند خود را در انگلستان همراهی کند. از همین جهت این دسته از افراد باید برای فرزند خود قیم قانونی را معرفی نمایند. در واقع یک فرد از شهروندان انگلستان که صلاحیت سرپرستی دانش آموز را دارد، به عنوان قیم معرفی می‌شود.

این فرد باید بر اساس مواردی چون داشتن شغل مناسب، نداشتن سابقه کیفری و مواردی از این دست تایید صلاحیت شود و مسئولیت‌هایی را در قبال دانش آموز بر عهده گیرد. از جمله این مسئولیت‌ها می‌توان به مواردی چون حضور به همراه دانش آموز در هنگام ثبت نام، شرکت در جلسات دوره‌ای و حضور در مدرسه در صورت بروز بیماری، حادثه احتمالی و … اشاره کرد.

حال برای شما سوال پیش آید که اگر یک فرد نتواند قیمی را از میان شهروندان انتخاب کند، چه اتفاقی می‌افتد؟ باید متذکر شد که این موضوع نیز جای نگرانی ندارد، زیرا مدارس شبانه‌روزی‌ای در انگلستان وجود دارد که می‌توانید فرزند خود را در این مدارس ثبت نام کنید تا آن‌ها مسئولیت‌های نام‌برده شده را بر عهده بگیرند.

شرایط اقامت پس از تحصیل در مقطع ابتدایی

دانش آموزان بین‌المللی می‌توانند پس از آنکه تحصیل خود را در مقطع دبستان به پایان رساندند وارد دوره متوسطه و در ادامه وارد دانشگاه‌های معتبر کشور انگلستان شوند. باید متذکر شد که تحصیل کودکان در انگلستان شرایط اخذ اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت انگلستان را نیز به همراه دارد؛ در واقع پس از آنکه تحصیلات دانشگاهی فرد تمام شد، می‌تواند تا یک سال شغل مورد نظر خود را پیدا کند و پس از آن اقامت خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهد و پس از پرداخت مالیات به مدت 5 سال در این کشور اقامت دائم داشته باشد. در سال ششم شرایط برای دریافت پاسپورت انگلستان فراهم می‌شود.

تحصیل در مدارس انگلیس به صورت رایگان

امکان تحصیل در مدارس انگلیس به صورت رایگان

بسیاری از خانواده‌ها به دنبال این هستند که فرزندان خود را به صورت رایگان به کشور انگلستان بفرستند تا به تحصیل مشغول شوند. باید متذکر شد که به طور کلی سیستم آموزش و مدارس این کشور برای دانش آموزان بین‌المللی رایگان نیست و باید هزینه‌های مشخصی در جهت تحصیل پرداخت شود، اما دانش آموزان می‌توانند با اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان و کمک‌هزینه‌های آموزشی از هزینه‌های خود به مقدار زیادی بکاهند.

همچنین پس از آنکه دبیرستان خود را تمام کردند و به دانشگاه وارد شدند، شرایط تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه تحصیلی کشور برای آن‌ها فراهم می‌شود. البته توجه داشته باشید که دانش آموز باید نمره بالایی از دروس و آیلتس خود را به دست آورد تا شرایط اخذ بورسیه در مراحل بالاتر برای او فراهم شود.

شرایط اسکان به چه شکل است؟

یکی از موضوعات مهم برای متقاضیان انتخاب محل اقامت است. در این راستا باید متذکر شد که متقاضی می‌تواند به چند روش در کشور انگلستان در زمان تحصیل سکونت کند. در ادامه هر یک از شیوه‌ها را توضیح خواهیم داد تا از شرایط اقامت مطلع شوید.

دانش آموزان می‌توانند در مدارس شبانه‌روزی انگلستان ثبت نام کنند و از مزیت‌هایی که برای آن‌ها وجود دارد، بهره‌مند شوند. یکی از این مزایا اقامت در خوابگاه‌های دانش آموزی است. در هر اتاق 2 تا 4 دانش آموز اقامت دارند که می‌توانند در کنار یکدیگر به تحصیل و زندگی مشغول شوند.

دولت انگلستان برای افرادی که در این کشور فامیل و بستگان درجه یک ندارند، اقامت در home stay را در نظر گرفته است. این نوع اقامت در واقع شرایطی را فراهم می‌آورد که فرد متقاضی می‌تواند در کنار خانواده‌ای که دولت آن را تایید کرده است، زندگی کند.

این خانواده در حقیقت از جمله خانواده‌های پولدار انگلستان محسوب می‌شود که یک خانه با تعداد اتاق اضافه دارد. این خانواده می‌تواند فرد متقاضی برای تحصیل را از لحاظ خورد و خوراک تامین کند و علاوه بر آن باعث آشنایی فرد با آداب ‌و رسوم و زبان انگلیسی شود. این نوع اقامت هزینه‌ای را برای فرد متقاضی به همراه دارد که بر اساس نوع خانه، خانواده و امکانات تعیین می‌شود.

سخن پایانی

همان‌طور که مطالعه کردید در این مقاله در رابطه با شرایط تحصیل در مدارس انگلستان صحبت کردیم و نکاتی را در این باره برای شما گفتیم. اکنون شما اطلاعات کاملی از این موضوع دارید و می‌توانید در صورت تصمیم به این کار بر اساس مراحل گفته شده اقدامات لازم را انجام دهید و به موفقیت برسید.

چنانچه می خواهید با خیالی آسوده در مسیر تحصیل در خارج قدم بردارید کافیست از طریق شماره های 22784091 – 021 و 22784093 – 021 با کارشناسان خبره موسسه بینا در تماس باشید.

سوالات متداول درباره تحصیل در مدارس انگلیس

مدارس دولتی این کشور، سالیانه بین 12 تا 20 هزار پوند هزینه دارند و همچنین هزینه مدارس شبانه روزی انگلستان از سالی 27 تا 45 هزار پوند متغیر است.

بله، متقاضی می بایست اثبات نماید توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در کشور مقصد را دارد.

خیر، والدین همراه دانش آموز مجوز کار یا تحصیل در انگلستان را ندارند.

مدارک اصلی نامه پذیرش مدرسه، فرم تکمیل شده ویزا، آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمره ها، بیمه سلامت و گواهی تمکن مالی می باشد.