معمولاً دوره تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس برای دانشجویان در موسسات فنی فدرال و دانشگاه های پژوهش محور این کشور قابل انجام است. دانشجویانی که قصد تحصیل فوق لیسانس در سوئیس را دارند می توانند به زبان انگلیسی انواع رشته های تحصیلی را انتخاب کنند. علاوه بر این دانشجویان می توانند با بهره مندی از بورس های تحصیلی دانشگاه های سوئیس برنامه های متنوعی داشته باشند.

چنانچه قصد تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در سوئیس را دارید باید نکاتی را مد نظر خود قرار دهید و در اولین قدم از شرایط پذیرش دانشگاه‌های سوئیس در مقطع کارشناسی ارشد اطلاعات کافی داشته باشید. به همین دلیل، در این مقاله به هر آنچه که در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی کارشناسی ارشد در سوئیس نیاز دارید، اشاره خواهیم کرد.

علاوه بر این، شما با مشاوره گرفتن از یک موسسه حقوقی معتبر می توانید مسیری هموار جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد در سوئیس را انتخاب کرده و آن را سریعتر طی کنید. موسسه بینا با داشتن سال ها تجربه در زمینه اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی به سوئیس پذیرای شما خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در ارتباط باشید.

یکی از راه های اخذ ویزای کشور سوئیس اقدام از طریق تحصیل خواهد بود. شما می توانید جهت دریافت اقامت این کشور از طریق ویزای تحصیلی اقدام کرده و به تحصیل در این کشور پیشرفته بپردازید. کشور سوئیس با شرایط ایده‌ آلی به لحاظ سطح رفاهی، کیفیت زندگی، وجود دانشگاه های معتبر و شرایط اقتصادی مناسب همواره مورد توجه دانشجویان از سراسر جهان قرار گرفته است. از آنجایی که کشور سوئیس دانشگاه‌های معتبری دارد، مدرکی که توسط این دانشگاه‌ها اعطا می‌شود هم در سازمان‌های بین المللی اعتبار بالایی دارند.

کشور سوئیس یک کشور پیشرفته در اروپای غربی است و با کشورهای فرانسه، ایتالیا، اتریش و آلمان همسایه است. این کشور با بهره مندی از بزرگترین و قدرتمندترین بانک‌های جهان همواره سرمایه‌ گذاری‌های کلانی را به خود جذب کرده است. علاوه بر رفاه اجتماعی در این کشور، سطح تحصیلی نیز در بالاترین رده های جهان قرار دارد.

شرایط تحصیل اجباری در کشور سوئیس با توجه به مناطق و ایالات مختلف متغیر است. دانش آموزان می توانند پس از طی دوران ابتدایی برای تحصیل در دبیرستان و مدارس حرفه‌ ای بازرگانی ثبت نام کرده و به ادامه تحصیل بپردازند. دانش آموز می تواند با انتخاب رشته مورد علاقه خود به مدت دو سال مشغول به ادامه تحصیل در دبیرستان باشد. پس از اتمام تحصیل در مدارس سوئیس و اخذ مدرک دیپلم، دانش آموزان شرایط ورود به دانشگاه های سوئیس را کسب خواهند کرد.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

از مزایای تحصیل در سوئیس می توان به انتخاب شغل پس از ۲ تا ۴ سال تحصیل در مدارس اشاره کرد. شما می توانید بدون ورود به دانشگاه و با طی کردن دوران دبیرستان شغل مناسب خود را انتخاب کنید. وجود ۱۱ دانشگاه دولتی با اعتبار بین المللی بالا و تحصیل در این دانشگاه‌ ها به زبان‌های آلمانی، انگلیسی و فرانسوی شرایط ایده آلی برای تحصیل در ساعت بالا فراهم کرده است.

دانش آموزان بین المللی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس را دارند، ابتدا باید با داشتن معدل ۱۴ موفق به کسب مجوز ورود به دانشگاه های سوئیس شوند. پس از شرکت در امتحان ورودی و با کسب نمره قبولی دوره پیش دانشگاهی شروع شده و به مدت ۹ ماه زبان های آلمانی و فرانسوی در این دوره برگزار خواهد شد.

سال تحصیلی در سوئیس متشکل از دو نیم سال تابستانی و زمستانی بوده و مدت هر کدام از دوره ها پنج ماه به طول می انجامد. در مدت دو ماه تعطیلی دانشگاه ها، دانشجویان می توانند به مدت ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند. از دیگر مزایای تحصیل در سوئیس می ‌توان به برگزاری کلاس های رایگان آموزش زبان در این کشور اشاره کرد. علاوه بر این موسسات خصوصی نیز با دریافت هزینه ‌ای مناسب مشغول به آموزش زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی هستند.

نظام آموزشی عالی سوئیس

یکی از برترین نظام های آموزشی در سطح عالی بین کشورهای اروپایی سیستم آموزش عالی سوئیس است. نظام آموزشی این کشور به صورت پیشرفته و در سه دسته اصلی برگزار می‌ شود. در این موسسات دانشگاه های پژوهش محور شامل ۱۰ دانشگاه استانی و ۲ موسسه فنی فدرال، دانشگاه های علوم کاربردی حرفه محور و همچنین دانشگاه های تربیت معلم مشغول به ارائه خدمات خود به دانشجویان خواهند بود.

اغلب دانشگاه های سوئیس به عنوان موسسات آموزش عالی دولتی شناخته شده و مشغول به ارائه خدمات خود در حوزه دانشگاه هستند. شما برای طی کردن دوره تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس می توانید با انتخاب رشته تحصیلی مورد نظر خود به تحصیل در این مراکز آموزش عالی بپردازید.

طیف وسیعی از رشته های تحصیلی در دانشگاه های استانی سوئیس و موسسات فنی فدرال به دانشجویان ارائه می شود. این دانشگاه ها انواع برنامه ها را جهت اخذ مدارک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان عرضه می کنند. شما با تحصیل در این دانشگاه‌ ها و طی کردن دوره های آموزشی، شانس بالایی جهت کاریابی در یک سازمان مناسب و زندگی در سوئیس را خواهید داشت. تحصیل فوق لیسانس در سوئیس و اخذ این مدرک به خوبی شما را مهیای حضور در سطوح بالای بین المللی خواهد کرد.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

شما با بررسی شرایط تحصیل فوق لیسانس در سوئیس می توانید اقدامات لازم را جهت اخذ مدرک معتبر در دانشگاه‌های این کشور انجام دهید. چنانچه قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید با مهیا کردن مدارک معتبر تحصیلی می توانید مشغول به تحصیل در دانشگاه های سوئیس شوید.

پس از جمع ‌آوری مدارک شما می توانید با شرکت در آزمون هایی مانند GRE و آزمون هایی مشابه که جهت پذیرش انجام می گیرد، مجوز لازم را جهت ورود به این مقطع کسب کنید. تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس با سه زبان فرانسوی، آلمانی و انگلیسی قابل انجام است.

با این شرایط و جهت تحصیل فوق لیسانس در سوئیس شما باید یکی از زبان های مورد نظر را با اخذ مدرک B1  یا B2 طی کنید، علاوه بر این چنانچه قصد تحصیل فوق لیسانس در سوئیس را دارید شما باید مدرک آیلتس 6.5 یا 7 را کسب کرده باشید.

چنانچه قصد دارید به زبان ایتالیایی مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس شوید نیاز به طی کردن دوره های زبانی این کشور را خواهید داشت. شما با شرکت در آزمون CILS یا CELI باید نمره لازم را جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد کسب کنید. این موضوع را فراموش نکنید که تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس مانند مقاطع دیگر محدودیت سنی ندارد.

اکثر برنامه ها و کلاس های کارشناسی ارشد در کشور سوئیس بین ۳ الی ۴ ترم تحصیلی به دانشجویان ارائه می شوند. دانشجو باید بتواند ارزش ۹۰ تا ۱۲۰ واحد ECTS را کسب کرده و فارغ التحصیل در این دوره شوند. این عمل برای دانشجویان بین یک و نیم تا دو سال طول خواهد کشید. ECTS، مخفف عبارت European Credit Transfer and Accumulation و به معنای نظام اروپایی انتقال واحدهای درسی است.

نظام آموزشی برای دانشجویان رده کارشناسی ارشد به تاکید بر روی تحصیل مستقل، ارائه ایده ها به همکلاسی و اساتید و همچنین درک تحقیقات آکادمی می پردازد. شما با ارائه مدارک مورد نظر و اخذ مدرک زبان مورد نیاز می توانید به تحصیل فوق لیسانس در سوئیس پرداخته و یک مدرک بین المللی با اعتبار بالا کسب کنید.

سرانجام و پس از طی کردن دوره های آموزشی در دانشگاه می توانید با ارائه پایان نامه پژوهشی مستقل کلاس ها را به اتمام برسانید. فراموش نکنید که ارائه پایان نامه با حساسیت خاصی و تحت مشاوره اساتید راهنما انجام خواهد شد.

شما نیاز به تحقیقات گسترده در موضوع اصلی تحت نظارت سازمان و دانشگاه خواهید داشت. علاوه بر این باید بدانید که از سال ۲۰۰۶ با تطبیق سیستم آموزشی بلونیا در کشور سوئیس، کلیه دانشگاه ها باید دوره‌های کارشناسی ارشد را مطابق با این سیستم ارائه دهند.

عضویت کشور سوئیس در موسسه برنامه ‌های آموزشی و تحقیقاتی اتحادیه اروپا(EU)  کیفیت کار دانشگاه های این کشور را بالاتر برده است. این شرایط موجب شده که همواره محققان سوئیسی در عرصه بین المللی بتوانند اعتبار علمی و پژوهشی بالایی برای مقاله های خود کسب کنند.

مزایای تحصیل فوق لیسانس در سوئیس

در مطالب بالا اطلاعاتی را در رابطه با مزایای تحصیل در کشور سوئیس بیان کرده ایم، اما در این قسمت به طور متمرکز به این موضوع اشاره خواهیم کرد. تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس برای دانشجویان مزایا و ویژگی های خاصی خواهد داشت. کشور سوئیس به عنوان یکی از برترین کشورهای اروپا و جهان شناخته می ‌شود. پایین بودن میزان جرم و جنایت در این کشور موجب شده که سوئیس به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شناخته شود، علاوه بر این وجود چندین شهر با کیفیت بالا جهت تحصیل و زندگی همواره نگاه مهاجران و افرادی که قصد تحصیل دارند را به خود جلب می کند. شهر زوریخ به عنوان یکی از با کیفیت ترین مناطق جهان برای تحصیل و اقامت معرفی می شود. وجود سازمان های بین المللی و مقر سیاسی در این کشور نشان از اهمیت بالای کشور سوئیس و امنیت بالا دارد. لذا افرادی که قصد تحصیل در کشور سوئیس را دارند از مزایای گسترده‌ای برخوردار می شوند. علاوه بر شرایط رفاهی، اجتماعی و اقتصادی که بیان کردیم تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس در مدت زمان کوتاه و کمتر از دو سال صورت می ‌گیرد. افراد می‌ توانند با پرداخت هزینه های مناسب این رده تحصیلی را طی کرده و وارد بازار کار پویا در کشور سوئیس شوند. شما با اخذ ویزای تحصیلی در سوئیس می توانید به راحتی مشغول به تحصیل در این کشور پیشرفته شوید. مزایای دیگری برای تحصیل فوق لیسانس در سوئیس به دانشجویان ارائه می شود. تحصیل در کشوری با بیشترین ثبت اختراع در اروپا شرایطی عالی برای دانشجویان ایجاد خواهد کرد. کشور سوئیس توانسته چندین جایزه نوبل را دریافت کند و با اخذ جوایز متعدد بین المللی، یک کشور پیشرفته در زمینه تحقیقات علمی به شمار می رود. علاوه بر این کشور سوئیس با چشم انداز مناسب بین المللی و ایجاد فرصت ‌های فراوان برای دانشجویان شرایط مناسبی را برای آن ها مهیا کرده است. این دانشجویان با بهره مندی از فرصت های شغلی و محیطی مناسب برای کسب تخصص و مهارت و انجام تحقیقات زمینه لازم جهت پیشرفت را پیش روی خود می‌ بیند. تنوع زیاد دوره های تحصیلی جهت آموزش و همینطور امکان تحصیل با زبان های مختلف نیز از مزایای تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس است. شما می توانید با زبان انگلیسی، آلمانی و فرانسوی مشغول به تحصیل فوق لیسانس در سوئیس شوید. چنانچه در زمینه این زبان ها با مشکل مواجه هستید دوره های متنوع آموزشی در این کشور برای شما به صورت رایگان برگزار می شود.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

برای بررسی هزینه تحصیل فوق لیسانس در سوئیس شما باید شرایط مختلفی را مد نظر قرار دهید. با توجه به نوع دانشگاه انتخاب شده، نوع رشته تحصیلی و ملیت فرد دانشجو این هزینه با تفاوت‌ هایی همراه است. تحصیل در دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی گران تر است.  هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی تا 43 هزار یورو در سال قابل تغییر است. لازم به ذکر است که در برخی از دانشگاه های سوئیس اگر دانشجو هنگام شروع سال تحصیلی مبلغ شهریه را کامل پرداخت کند، شامل تخفیف نیز می شود.

شهروندان اتحادیه اروپا به صورت رایگان می ‌توانند مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس شوند. برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند، تحصیل به طور میانگین سالانه حدود هزار تا ۴ هزار یورو هزینه در پی خواهد داشت. فراموش نکنید که شما می توانید ضمن تحصیل در این مقطع مشغول به کار تا ۲۰ ساعت در هفته شوید. علاوه بر این استفاده از بورسیه های تحصیلی می تواند تا حد زیادی هزینه های پرداختی شما را کاهش دهد.

حمایت همه جانبه دولت سوئیس از دانشگاه های استانی و فدرالی نیز شرایط را برای تحصیل در این مقطع آسان ‌تر می ‌کند. دولت سوئیس سعی کرده با پایین آوردن شهریه های کلاس ها و برنامه ها به دانشجویان این رده و مقطع تحصیلی کمک فراوانی کند.

در نگاه اول هزینه تحصیل و زندگی در کشوری دیگر برای دانشجویان سخت خواهد بود. اما کیفیت بالای رفاه اجتماعی کشور سوئیس و همچنین میزان حقوق دریافتی مناسب این شرایط برای دانشجویان، تحصیل در این کشور محبوبیت فراوانی دارد.

دانشجویانی که قصد تحصیل فوق لیسانس در سوئیس را دارند، می توانند از خوابگاه دانشجویی در محوطه دانشگاه نیز استفاده کنند. هزینه بسیار پایین این خوابگاه به افراد کمک می کند که بتوانند مکانی مناسب برای زندگی داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:

انواع دانشگاه های سوئیس برای تحصیل کارشناسی ارشد

همانگونه که بیان کردیم برای تحصیل فوق لیسانس در سوئیس شما سه دسته از دانشگاه ها را پیش رو دارید:

 • – دسته اول، دانشگاه های تحقیقاتی سوئیس هستند که شامل ۱۰ دانشگاه کانتون یا ایالتی سوئیس و دو دانشگاه فدرال است. این دانشگاه ها برنامه های دوره ای در سطح علمی و تئوری ارائه می دهند و به آن ها UNIs گفته می شود.

 • دسته دوم، دانشگاه‌های علوم کاربردی و فنی حرفه ‌ای است که می توانید در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل فوق لیسانس شوید. این دانشگاه ها به ارائه آموزی های علمی و حرفه ای می پردازند و به آن ها دانشگاه های علوم کاربردی و هنر (UASAs) گفته می شود.

 • دسته دیگر دانشگاه های سوئیس، دانشگاه های تربیت معلم هستند که خدمات خود را به دانشجویان ارائه می دهند و به آن ها UTEs گفته می شود.

بیشترین استقبال از میان دانشگاه‌ ها به دانشگاه‌ های دسته اول یعنی دانشگاه های تحقیقاتی انجام می گیرد. دانشگاه تحقیقاتی سوئیس طیف گسترده‌ ای از برنامه ها و رشته ها را برای دانشجویان در سطح بین المللی ارائه می دهد. دانشگاه های علوم کاربردی اولویت خود را بر زمینه علمی متمرکز کرده اند.

شما می توانید در معتبرترین دانشگاه های بین المللی سوئیس در شهر زوریخ، بازل و برن مشغول به تحصیل کارشناسی ارشد شوید. بد نیست بدانید که دانشگاه بین المللی زوریخ همواره بین ۱۵ دانشگاه برتر جهان در رده بندی های بین المللی قرار دارد.

مدارک لازم جهت تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

همانگونه که بیان کردیم جهت تحصیل فوق لیسانس در سوئیس شما باید مدارک لازم را جمع آوری کرده و ارائه دهید. از سال ۲۰۲۰ دولت کشور سوئیس مدارک زیر را به عنوان پیش نیاز جهت تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور معرفی کرده است.

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • ارائه مدرک کارشناسی معتبر به همراه ریز نمرات
 • کپی مدارک شناسایی معتبر
 • ارائه چند قطعه عکس پاسپورتی
 • دارا بودن مدرک زبان انگلیسی یا زبان مورد نظر جهت تحصیل
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه رزومه یا CV
 • رسید پرداخت هزینه درخواست

شما با جمع آوری این مدارک می توانید به تحصیل فوق لیسانس در سوئیس بپردازید.

سخن پایانی

چنانچه قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید، پیشنهاد ما به شما تحصیل در کشور سوئیس است. دانشجویان خارجی در رشته های مختلف تحصیلی می ‌توانند به تحصیل در سوئیس بپردازند. فراموش نکنید که جهت ورود به دانشگاه های سوئیس شما باید مدارک لازم را جمع  آوری کنید.

تحصیل فوق لیسانس در سوئیس به خوبی می تواند شما را از یک مدرک بین المللی معتبر بهره مند کند. علاوه بر این کشور سوئیس با دارا بودن سطح رفاهی و اجتماعی یک گزینه عالی جهت اقامت و تحصیل خواهد بود. شما در این کشور با توجه به نرخ بیکاری پایین می توانید شغل مناسب را انتخاب کرده و مشغول به فعالیت در آنجا شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای تحصیلی سوئیس با کارشناسان ما با شماره های 22784091-021 و 22784093-021 در تماس باشید یا سوالات خود را در بخش دیدگاه ها بیان فرمایید.

سوالات متداول درباره تحصیل کارشناسی ارشد در سوئیس

سوئیس کشوری سه زبان است (انگلیسی، آلمانی و فرانسوی) و تحصیل به هر سه زبان امکان پذیر است.

خیر، تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس به طور میانگین سالانه هزار تا 4 هزار یورو هزینه دارد.

بله، دانشجویان کارشناسی ارشد حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته می توانند کار کنند.

بله، یک فرصت 6 ماهه برای جستجوی کار به شما داده می شود.

برای پرداخت هزینه های اقامت، حمل و نقل، فعالیت های تفریحی به طور متوسط ماهیانه 1300 تا 1700 یورو نیاز است.