چرا تحصیل دکترا در ایتالیا را انتخاب کنیم؟

مهمترین مزایای تحصیل در کشور ایتالیا عبارتند از:

 • سفر به کشورهای عضو شنگن: دانشجویان با تحصیل در ایتالیا می‌توانند به راحتی و بدون نیاز به اخذ ویزای دیگر، به کشورهای حوزه شنگن به راحتی سفر کنند و رفت و آمد داشته باشند
 • جایگاه بالای آموزشی: به طور کلی، دانشگاه‌های ایتالیا مانند دانشگاه میلان از جایگاه علمی بالایی برخوردار هستند و مدرک تحصیلی که از آن‌ها دریافت می‌کنید، کاملا معتبر خواهد بود
 • هزینه‌های تحصیل: ایتالیا به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای تحصیل شناخته می‌شود و حتی با بودجه بسیار محدود نیز می‌توانید در این کشور تحصیل کنید
 • امکان اخذ بورسیه برای کاهش هزینه‌های تحصیل: به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، می‌توانید برای دریافت یکی از انواع بورسیه‌های کمک‌هزینه‌ای یا کامل اقدام کنید
 • امکان انجام کار دانشجویی: دانشجویان می‌توانند در طول دوران تحصیل خود به مدت 30 ساعت در هفته کار کنند
 • امکان کار و زندگی در ایتالیا بعد از اتمام تحصیل: بعد از اتمام دوران تحصیل خود در ایتالیا به راحتی می‌توانید برای تبدیل ویزا و اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

آینده پیش روی فارغ‌التحصیلان دکترا در ایتالیا

به عنوان فردی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را در کشور ایتالیا دارد، باید نیم‌نگاهی به آینده تحصیل در این مقطع در کشور ایتالیا داشته باشید. به طور کلی، بعد از اتمام تحصیل خود و دریافت مدرک دکترا، می‌توانید برای تبدیل ویزا و زندگی در این کشور اقدام کنید، ادامه تحصیل بدهید یا به یک کشور بهتر برای تحصیل و کار مهاجرت کنید. در ادامه با این سه مورد آشنا می‌شویم.

تبدیل ویزا و زندگی ایتالیا

اولین گزینه پیش روی فارغ‌التحصیلان مقطع دکترا در ایتالیا، تبدیل ویزا و زندگی در این کشور است. بعد از اتمام دوران تحصیل خود، دولت ایتالیا به شما مدت یک الی دو سال امکان اقامت در این کشور را برای پیدا کردن کار خواهد داد. در این مدت می‌توانید در یک عنوان شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوید. با استخدام شدن در یک حوزه کاری تخصصی در ایتالیا، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به کاری را خواهید داشت. در این صورت، به راحتی اقامت کاری موقت و سپس دائمی این کشور را دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید که برای تبدیل اقامت کاری موقت به دائم، به حدودا 4 تا 5 سال زمان نیاز خواهید داشت.

مهاجرت به یک کشور بهتر

یکی دیگر از گزینه‌های پیش روی فارغ‌التحصیلان دکترا در ایتالیا، مهاجرت به یک کشور دیگر و البته بهتر است. به این معنی که می‌توانید به ایتالیا به عنوان یک سکوی پرتاب به مقصد بهتر نگاه کنید. با تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور و دریافت مدرک تحصیلی معتبر، این امکان را خواهید داشت تا پذیرش کاری یا تحصیلی در یکی از کشورهای انگلیس، آلمان، کانادا، آمریکا یا حتی استرالیا را دریافت کنید.

ادامه تحصیل برای مقاطع پسا دکترا

دانشجویانی که در مقطع دکترا در ایتالیا تحصیل می‌کنند، فرصت تحصیل در مقطع پسا دکترا را در دانشگاه‌های برتر این کشور یا حتی دانشگاه‌های کشورهای دیگر خواهند داشت. البته با توجه به سختی فوق‌العاده این مقاطع، تنها افرادی از پس تحصیل در این مقاطع برمی‌آیند که علاقه زیادی به تحصیل و رشته درسی خود داشته باشند.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

شرایط تحصیل دکترا در ایتالیا

شرایط تحصیل دکترا در ایتالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در ایتالیا را دارند، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی از شرایطی برخوردار باشند. در ادامه با شرایط تحصیلی این کشور برای مقطع دکترا آشنا می‌شویم.

در اختیار داشتن مدارک تحصیلی مقطع قبلی

به عنوان یک دانشجو که قصد تحصیل مقطع دکترا را در کشور ایتالیا دارد، باید مدرک کارشناسی ارشد خود را در اختیار داشته باشید. توجه کنید که مدرک کارشناسی ارشد شما باید از نوع کامل و دو ساله باشد. در عین حال، باید معدل بالایی نیز در مقطع قبلی خود کسب کرده باشید تا شانس بالایی برای دریافت پذیرش داشته باشید.

تسلط به ایتالیایی یا انگلیسی برای دریافت آسان پذیرش

دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در ایتالیا را دارند، باید به یکی از دو زبان انگلیسی یا ایتالیایی مسلط باشند. در غیر این صورت، ممکن است شانس خود را برای دریافت پذیرش از دست بدهند. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که برای دریافت پذیرش، تنها صحبت کردن به یکی از این دو زبان کافی نیست و باید مدرک زبان معتبری در این زمینه داشته باشید. به عنوان مثال، برای زبان انگلیسی، حتما باید در آزمون‌های معتبری مانند آیلتس و تافل شرکت کرده باشید.

اگر قصد تحصیل دکترا در ایتالیا به زبان انگلیسی را دارید، باید یکی از دو مدرک زبان انگلیسی زیر را در اختیار داشته باشید:

 • آزمون آیلتس با حداقل نمره 5.5
 • آزمون تافل با حداقل نمره 80
 

هرچقدر هم که نمره شما در این آزمون بالاتر باشد، شانستان برای اخذ پذیرش به مراتب بیشتر خواهد بود.

اگر می‌خواهید به زبان ایتالیایی در مقطع دکترا در کشور ایتالیا تحصیل کنید، باید یکی از دو مدرک زیر را در اختیار داشته باشید:

 •  مدرک CILS Uno (معادل CEFLR B1) یا بالاتر
 • مدرک CELI Uno (معادل CEFLR B1) یا بالاتر
 

در برخی رشته‌های خاص ممکن است امکان تحصیل بدون مدرک زبان در ایتالیا وجود داشته باشد. با این حال، در مقطع دکترا، این رشته‌ها بسیار محدود هستند و معمولا هیچ دانشگاهی آن‌ها را ارائه نمی‌دهد. به همین خاطر، توصیه می‌کنیم مدرک زبان در اختیار داشته باشید.

ارائه انواع مقالات علمی و پابلیش شده

اگر می‌خواهید برای تحصیل دکترا در ایتالیا اقدام کنید، حتما باید چند مقاله بین‌المللی در سطح جهانی ارائه داده باشید. تنها در این صورت است که می‌توانید به راحتی پذیرش تحصیلی را در یکی از بهترین دانشگاه‌های دنیا دریافت کنید. توجه داشته باشید که مقالات شما باید در مجلات و نشریه‌های معتبر چاپ شده باشند تا اعتبار داشته باشند و بتوانید به راحتی پذیرش تحصیلی را دریافت کنید.

در اختیار داشتن رزومه پژوهشی قوی

اگر می‌خواهید در ایتالیا در مقطع دکترا تحصیل کنید، باید رزومه پژوهشی قوی در اختیار داشته باشید. در اختیار داشتن این رزومه برای همه متقاضیان الزامی است و هرچقدر که رزومه بهتری داشته باشید، شانستان برای دریافت پذیرش به مراتب بیشتر خواهد بود.

شرایط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی

دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در ایتالیا معمولا شرایط سنی خاصی برای دریافت پذیرش ندارند. با این حال، افرادی که سن بالای 35 سال دارند، ممکن است سخت‌تر از افراد دیگر پذیرش تحصیلی را دریافت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط سنی تحصیل در ایتالیا می‌توانید مقاله اختصاصی ما را در این خصوص مطالعه کنید.

اگر هم نیاز به مشورت بیشتر در این رابطه دارید، کارشناسان بینا اپلای پاسخگوی شما خواهند بود.

انتخاب یک استاد راهنما

شرایط سنی تحصیل در دکترا

یکی از ضرورت‌های دریافت پذیرش تحصیلی دکترا در ایتالیا، انتخاب استاد راهنما است. به عنوان یک متقاضی، شما باید یک استاد راهنما را انتخاب و برای دریافت پذیرش با او مکاتبه داشته باشید. بعد از تایید استاد راهنمای شما در دانشگاه مورد نظر است که می‌توانید برای دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه مورد نظرتان اقدام کنید.

شرکت در مصاحبه اینترنتی

تقریبا همه دانشجویانی که قصد دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا را دارند، باید برای پذیرش حتما در یک مصاحبه آنلاین شرکت کنند. اگر شما نیز متقاضی تحصیل دکترا در ایتالیا هستید، توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان این مصاحبه را از دست ندهید.

مدارک لازم برای تحصیل دکتری در ایتالیا

مهمترین مدارک تحصیلی مورد نیاز برای مقطع دکترا در ایتالیا به صورت زیر است:

 • مدارک هویتی از جمله پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • انگیزه‌نامه کامل و حرفه‌ای از فرد متقاضی
 • توصیه‌نامه از حداقل دو یا سه استاد
 • رزومه تحصیلی فرد متقاضی
 • رزومه کاری متقاضی در صورت برخورداری از سابقه کاری
 • ترجمه اصل مدرک تحصیل متقاضی برای مقطع کارشناسی ارشد و گواهی ریزنمرات
 • مدرک زبان آیلتس، CILS یا CELI فرد متقاضی با توجه به زبان مورد نظر برای تحصیل
 • ترجمه پایان‌نامه ارشد متقاضی به همراه پروپوزال تحقیقاتی او
 • ارائه مقالات پژوهشی متقاضی که ترجیحا از نوع بین‌المللی باشند
 • رسید پرداخت و دریافت بیمه دانشجویی
 
دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در ایتالیا را دارند، باید مدارک بالا را در اختیار داشته باشند. تنها در این صورت است که می‌توانند به راحتی پذیرش تحصیلی دانشگاه مورد نظر را دریافت کنند. توجه داشته باشید که اگر مدارک مورد نیاز را به صورت ناقص ارائه دهید یا مدارک اصلی نباشند، شانستان را برای دریافت پذیرش از دست خواهید داد.

انواع دکترا در ایتالیا

انواع رشته های دکترا در ایتالیا

دانشجویانی که قصد مهاجرت به کشور ایتالیا و تحصیل دکترا در این کشور را دارند، قبل از هر اقدامی باید درباره انواع مدرک دکترا درباره این کشور بدانند. دکترای مشارکتی و Dottorato Di Ricerca از جمله این نوع مدارک هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

مدرک دکترا از نوع Dottorato Di Ricerca

مدرک دکترای Dottorato Di Ricerca (به انگلیسی Doctor of Philosophy یا PhD) رایج ترین مدرک دکترا در ایتالیا و در دنیاست.

مدرک Dottorato Di Ricerca برای انواع رشته های دانشگاهی در ایتالیا اعطا می شود. از آنجایی که این یک مدرک تحقیقاتی است، دانشجویان را ملزم به انجام تحقیقات دست اول می کند. دانشجویان لازم است با تحقیقات خود مرزهای دانش را گسترش دهند و در قالب یک پایان نامه از کار خود در مقابل اساتید دفاع کنند.

دکترای مشارکتی در کشور ایتالیا

نوع دیگر مدرک دکترا در ایتالیا، مدرک دکترای مشارکتی است. این مدرک تنها در برخی از دانشگاه‌های کشور ایتالیا به دانشجویان اعطا می‌شود. مدرک دکترای مشارکتی به این صورت است که برخی از برنامه‌های تحصیلی در دانشگاه مورد نظر، با دانشگاه‌ها یا حتی صنایع دیگر ترکیب و صادر می‌شوند. در صورتی که دانشگاه مد نظر که قرار است رشته را به صورت ترکیبی ارائه دهد، یک دانشگاه خارجی باشد، مدرک دکترای مشارکتی شما از نوع بین‌المللی خواهد بود. این در حالی است که اگر دانشگاهتان با صنایع خاصی همکاری داشته باشد، دکترای مشارکتی صنعتی را دریافت خواهید کرد.

مدرت زمان تحصیل دکترا در ایتالیا

به طور کلی، مدت زمان تحصیل دکترا در ایتالیا با توجه به رشته تحصیلی متقاضی بین 3 تا 4 سال برآورد شده است. به این معنی که برخی رشته‌ها در این کشور 6 ترمه و برخی دیگر 8 ترمه هستند. دانشجو باید تا پایان مقطع تحصیلی خود تعداد واحدهای مشخصی را پشت سر بگذارد و بعد از آن وارد یک دوره تحقیقاتی و سپس پایان‌نامه خود شود.

به طور کلی، در هر سال تحصیلی در ایتالیا، می‌توان دو ترم را پشت سر گذاشت. ترم اول معمولا از سپتامبر یا اکتبر شروع می شود و تا ژانویه یا فوریه ادامه پیدا می کند. ترم دوم هم معمولا از فوریه آغاز شده و تا جولای ادامه دارد.

بهترین دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع دکترا

دانشجویانی که قصد تحصیل دکترا در ایتالیا را دارند، باید کمی درباره بهترین دانشگاه‌های این کشور بدانند. اگر می‌خواهید به جایگاه‌های علمی برتر برسید یا ایتالیا را به عنوان یک سکوی پرتاب مشاهده می‌کنید، توصیه می‌کنیم در یکی از بهترین دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. در جدول زیر، برخی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در مقطع دکترا را معرفی کرده‌ایم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه پادوا 219
دانشگاه بولونیا 154
دانشگاه ساپینزا 134
دانشگاه میلان 276
دانشگاه تورین 364

شهریه دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع دکترا

به طور کلی، هزینه تحصیل در ایتالیا مخصوصا در مقطع دکترا بسیار کمتر از کشورهای دیگر است. میانگین شهریه در مقطع دکترا در دانشگاه‌های دولتی این کشور مبلغی در حدود 1600 یورو به ازای هر ترم خواهد بود. در حالی که این هزینه در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا به مبلغی بین 6 تا 20 هزار یورو می‌رسد. در جدول زیر برخی از شهریه دانشگاه و هزینه های تحصیل در ایتالیا را بررسی کرده‌ایم.

نام دانشگاه میانگین شهریه
دانشگاه پادوا 2500 یورو
دانشگاه میلان 2500 یورو
دانشگاه فلورانس 1500 یورو
دانشگاه سینا 1800 یورو
دانشگاه ونیز 2000 یورو

هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا

از نظر هزینه‌های زندگی، ایتالیا در شرایط مناسب قرار دارد و با یک حقوق نسبتا پایین می‌توانید زندگی دانشجویی خوبی در این کشور داشته باشید. البته در برخی از شهرهای این کشور گرانی وجود دارد. با این حال، در جدول زیر برخی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا را بررسی کرده‌ایم.

نوع هزینه مبلغ قابل پرداخت
یک وعده غذای ساده یک نفره بین 6 تا 12 یورو
کتاب و تجهیزات آموزشی 40 تا 50 یورو
حمل و نقل عمومی 30 یورو در ماه
یک شلوار جین 98 یورو
هزینه یک وعده غذا در مک‌دونالد 10 یورو

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات هزینه زندگی در ایتالیا می توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Italy

تحصیل رایگان دکترا در ایتالیا

دانشجویانی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند و از نظر مالی برای تحصیل در این کشور با مشکل مواجه هستند، می‌توانند از طریق روش‌هایی هزینه تحصیلشان را در ایتالیا کاهش دهند یا حتی به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنند. برای این منظور، می‌توانید به انجام کار دانشجویی در این کشور مشغول شوید یا برای دریافت بورسیه اقدام کنید. در ادامه این بخش، با این دو روش کاهش هزینه تحصیل در کشور ایتالیا آشنا می‌شویم.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

بورسیه تحصیل در مقطع دکترا در ایتالیا

بورسیه تحصیلی دکترا در ایتالیا

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای کاهش هزینه‌ها و حتی تحصیل رایگان در کشور ایتالیا، اخذ بورسیه تحصیلی است. با دریافت بورسیه تحصیلی فول فاند، تمام هزینه‌های تحصیلتان در ایتالیا پرداخت خواهد شد. البته همچنان ممکن است برای تامین هزینه‌های زندگی دانشجویی خود به منبعی نیاز داشته باشید.

یکی دیگر از انواع بورسیه‌های تحصیلی در ایتالیا برای مقطع دکترا، بورسیه‌های کمک‌هزینه‌ای هستند که در برخی مواقع به آن‌ها بورسیه نیمه نیز گفته می‌شود. این بورسیه‌های تحصیلی به شما می‌توانند بخشی از هزینه‌های تحصیل شما در ایتالیا را پرداخت کنند. در عوض، این بورسیه‌ها به تعداد بیشتری اعطا می‌شوند و شانس بالاتری برای دریافت آن‌ها دارید.

در ادامه برخی از محبوب‌ترین بورسیه‌های تحصیلی در ایتالیا را معرفی کرده‌ایم:

 • بورسیه استانی ایتالیا: بورسیه استانی ایتالیا را بهترین دانشگاه های ایتالیا نظیر دانشگاه پادوا و بولونیا ارائه می کنند و مبلغ آن حدود 5200 تا 6000 یورو است.
 • بورسیه تحصیلی UCSC: این بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه کاتولیک ایتالیا ارائه می‌شود و از نوع کمک‌هزینه‌ای است. به طور کلی، این بورسیه توانایی پوشش تقریبا 37 درصد از هزینه‌های تحصیل دانشجو را تا مدت اتمام دانشگاه خود دارد
 • بورسیه دولتی ایتالیا: این بورسیه که به آن بورسیه MAECI نیز گفته می‌شود، مخصوص دانشجویان بین‌المللی است و تا مدت 6 الی 9 ماه می‌تواند هزینه‌های شما را پوشش دهد. توجه داشته باشید که تنها دانشجویان تا 30 سال امکان دریافت این بورسیه تحصیلی را دارند
 • بورسیه تحصیلی مخصوص دانشگاه Scuola Normale Superiore: این بورسیه تحصیلی یکی از بورسیه‌های فول فاند است که می‌تواند تا 4 سال، تمام هزینه‌های تحصیل و حتی زندگی دانشجویی شما در این کشور را پوشش دهد
 • بورسیه تحصیلی برای دانشگاه‌های پیمونت ایتالیا: دانشجویانی که برای تحصیل در دانشگاه‌های پیمونت اقدام می‌کنند، شانس دریافت بورسیه EDISU را خواهند داشت. این بورسیه از نوع کمک‌هزینه‌ای است و با توجه به شرایط تحصیلی شما، نوع مبلغ قابل پوشش توسط آن اعلام خواهد شد

کار دانشجویی در ایتالیا

دانشجویان می‌توانند با انجام کار دانشجویی در حین تحصیل خود، کسب درآمد داشته باشند. توجه کنید که دولت ایتالیا به دانشجویان دکترا تنها امکان کار به صورت محدود را می‌دهد که باعث می‌شود تا بتوانند تنها به صورت نیمه‌وقت کار کنند. همچنین دانشجو تنها امکان کار به عنوان کارمند را در این کشور دارد و نمی‌تواند به عنوان کارفرما یک استارتاپ داشته باشد.

ساعت کاری مجاز در نظر گرفته شده برای دانشجویان دکترا در ایتالیا، 1040 ساعت در سال است که حدودا 20 ساعت در هفته خواهد بود. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید ساعات کاری شما بیشتر از تعداد ساعات تعیین شده باشد. اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که دوره‌های کارآموزی به عنوان ساعت کاری محسوب نخواهند شد.

به طور کلی، دانشجویان در ایتالیا می‌توانند در طول ماه درآمدی بین 600 تا 1200 یورو داشته باشند. میزان درآمد این افراد معمولا بر اساس میزان ساعت کاری آن‌ها مشخص می‌شود. از جمله برخی از مشاغل برتر دانشجویی در ایتالیا می‌توان به مشاور فروش، صندوق‌دار، پیک ارسال، پذیرش خدمات و اپراتور خدمات مشتریان اشاره کرد.

اخذ ویزای تحصیل برای تحصیل دکترا در ایتالیا

دانشجویان متقاضی تحصیل در ایتالیا در مقطع دکترا، باید بعد از دریافت پذیرش تحصیلی این کشور، برای دریافت اخذ ویزای کشور ایتالیا اقدام کنند. توجه داشته باشید که هرگونه نقص در ارائه مدارک می‌تواند منجر به رد درخواست شما جهت اخذ ویزا شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی ایتالیا عبارتند از:

 • مدارک هویتی و مخصوصا پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی در ابعاد 3 در 4 که به تازگی گرفته شده باشد
 • پذیرش‌نامه از سمت دانشگاه ایتالیایی مورد نظر
 • فرم‌های تکمیل شده مربوط به ثبت درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا
 • ترجمه رسمی مدارک تحصیلی و مخصوصا گواهی ریزنمرات متقاضی در کارشناسی ارشد
 • سوابق کاری و تحصیلی متقاضی
 • مدرک زبان انگلیسی (ترجیحا آیلتس) یا ایتالیایی
 • گواهی برخورداری از تمکن مالی (450 یورو به ازای هر ماه و در نتیجه 5400 یورو به ازای هر سال تحصیلی)
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • گواهی برخورداری از سلامت پزشکی
 • مدارک اثبات محل اقامت متقاضی در ایتالیا
 • بلیط هواپیمای متقاضی به ایتالیا
 • رسید پرداخت هزینه‌های بیمه درمانی

مراحل پذیرش تحصیلی دکترا در دانشگاه‌های ایتالیا

مراحل پذیرش تحصیلی در ایتالیا بسیار ساده است. در اولین قدم باید دانشگاه مورد نظرتان را انتخاب و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. در ادامه، با کمک استاد راهنمای خود، برای ثبت نام در دانشگاه مورد نظر اقدام کنید. بعد از ارائه مدارک و دریافت پذیرش‌نامه تحصیلی، نوبت به دریافت ویزا می‌رسد که باید با مراجعه به سفارت ایتالیا و ثبت درخواست، مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. سپس، بعد از مصاحبه با افسر سفارت می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقامت تحصیلی ایتالیا را دریافت کنید.

سوالات متداول

بله. با اخذ بورسیه کامل می‌توانید به صورت رایگان در این کشور تحصیل کنید.

جایگاه آموزشی بالا مهم‌ترین مزیت تحصیل در این کشور است.

بله. برای این منظور باید بعد از اتمام تحصیل ویزای خود را به یکی از انواع ویزای دیگر مانند ویزای کاری تبدیل کنید.

جمع‌بندی

برای تحصیل دکترا در ایتالیا، کافی است همین حالا با کارشناسان موسسه مهاجرتی بینا اپلای تماس بگیرید. ما می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن و البته با تعرفه رقابتی، اقامت تحصیلی ایتالیا را در دانشگاه دلخواهتان برای شما دریافت کنید. برای دریافت خدمات مشاوره و اقدام جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، کارشناسان مجموعه ما پاسخگوی شما هستند.