دانشجویان بین‌المللی که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند، ممکن است در حین درخواست متوجه شوند که گواهی تحصیلات آن‌ها به سیستم آموزش عالی آلمان منتقل نمی‌شود. این موضوع برای بسیاری از دانشجویان بین‌الملل گیج کننده و ملال‌آور است. البته با این وجود هنوز هم امکان تحصیل در آلمان برای دانشجویان بین‌الملل وجود دارد.

همچنین ممکن است دانشجویان خارجی و بین‌الملل قصد شرکت در یک برنامه مطالعاتی به زبان آلمانی را داشته باشند و بخواهند مهارت‌های زبانی خود را ارتقاء دهند.

در این شرایط تحصیل کالج در آلمان برای آماده سازی دانشجویان اهمیت دارد. با بینا همراه شوید تا این موضوع را بطور کامل بررسی کنیم. چنانچه قصد تحصیل در کالج های آلمان را دارید مشاوران ما آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما عزیزان هستند.

اکثر دانشجویان خارجی متقاضی تحصیلات در کشور آلمان، اطلاعات چندانی در مورد سیستم آموزشی این کشور ندارند و در بیشتر موارد به علت این ناآگاهی، موقعیت تحصیل در آلمان را از دست می‌دهند. در چنین شرایطی دانشجو به غیر از کالج در آلمان گزینه دیگری پیش رو ندارد. اگرچه این تصور در بیشتر دانشجویان وجود دارد که گذراندن دوره کالج در آلمان اتلاف وقت است اما شواهد نشان می‌دهد افرادی که دوره کالج را سپری کرده‌اند نسبت به کسانی که این دوره را نادیده گرفته‌اند، در ادامه تحصیل موفق هستند.

دلیل انتخاب تحصیل در کالج آلمان

تحصیل  کالج در آلمان به گونه‌ای طراحی شده که مقدمات تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های آلمان را فراهم می‌کند. در واقع این دوره برای افرادی ضروری است که مدرک تحصیلی آن‌ها معیارهای تعیین شده از سوی سیستم آموزشی کشور آلمان ندارد.

دوره کالج در آلمان حدود 2 ترم تحصیلی یا یک سال تحصیلی کامل ادامه پیدا می‌کند.

در واقع در این دوره شما با مهارت و دانش‌های مورد نیاز برای دوره تحصیلی خود در آلمان آماده می‌شوید. این دوره با توجه به رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود .

مزیت بهره‌مندی از کالج‌های آلمان

بهره‌مندی از کالج می‌تواند مزایای بسیاری برای دانشجویان به همراه داشته باشد.

مزایای تحصیل کالج در آلمان
 • اول اینکه دانشجو با رشته و گرایش خود به زبان آکادمیک آلمانی آشنا می‌شود.
 • همچنین کلیه اصطلاحات و مربوط به رشته تحصیلی در دانشگاه را فرا می‌گیرد.
 • روش‌ها و مباحث مقدماتی مربوط به رشته انتخابی در دوران کالج توضیح داده می‌شود.
 • شرایط برای یادگیری بهتر در دوران تحصیل در دانشگاه فراهم می‌شود.
 • آشنایی بیشتر با فرهنگ، سبک زندگی، قوانین و مردم کشور آلمان. این موضوع برای افرادی که قصد تحصیل یا زندگی در آلمان را دارند، از اهمیت به مراتب بالایی برخوردار است.
 • در حالی که اکثر دانشجویان به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند، در صورت تمایل می توانند این تحصیل را به زبان آلمانی داشته باشند. در واقع کالج در آلمان سود به مراتب بیشتری برای دانشجویان بین‌الملل به همراه دارد.
اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.
اهمیت کالج در آلمان برای دانشجویان خارجی

اهمیت کالج در آلمان برای دانشجویان خارجی چیست؟

کالج به‌عنوان پلی برای دانشجویان بین‌الملل جهت تحصیل در آلمان تلقی می شود. در واقع دوران کالج شرایط آماده‌سازی دانشجو برای شرکت در امتحان نهایی را فراهم می‌کند و در نتیجه اجازه تحصیلات دانشگاهی در آلمان صادر می‌شود. همچنین کالج در آلمان دوره‌های لازم برای دانشجویان بین‌الملل را ارائه می‌دهد تا دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان آماده شوند.

دوره کالج شرایط زبان‌آموزی آلمانی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. ضمن اینکه دانشجو را با ساختار تحصیل و زندگی دانشگاهی در آلمان آشنا می‌سازد.  

نکات مهم در مورد کالج در آلمان

 • Studienkolleg می تواند به شکل خصوصی یا دولتی باشد. در برخی از موارد این دوره تحصیلات به شکل رایگان و با مباحث عمومی‌تر در اختیار دانشجویان بین‌الملل قرار می‌گیرد.
 • مسلماً کالج خصوصی شهریه دارد اما ممکن است این دوره‌های تخصصی برای برخی از دانشجویان بسیار مناسب باشد.
 • توجه داشته باشید که برخی از گواهینامه‌هایی که از کالج آلمان صادر می‌شوند، برای بعضی از دانشگاه‌ها معتبر نیستند. بنابراین پیش از اینکه تحصیلات کالج در آلمان را شروع کنید، ابتدا از اعتبار آن در دانشگاه مورد نظر خود مطمئن شوید.

معرفی انواع کالج‌ها در آلمان

به طور کلی نوع دانشگاه و رشته تحصیلی که قصد دارید در آلمان دنبال کنید، بر نوع کالج انتخابی شما تاثیر مستقیم دارد. کالج‌ها در آلمان دو نوع هستند. نوع اول در ارتباط با دانشگاه است که با قبول شدن در آزمون نهایی می‌توانید در دانشگاه علمی-کاربردی یا دانشگاه تحصیل کنید.

نوع دوم کالج در آلمان به دانشگاه علمی-کاربردی مربوط می‌شود. با قبول شدن در آزمون این نوع کالج، فقط می‌توانید در دانشگاه علمی-کاربردی مشغول به تحصیل شوید.

انواع کالج‌ها در آلمان

کالج دانشگاه علمی-کاربردی معطوف به برنامه‌هایی است که اکثراٌ عملی یا فنی هستند. با این وجود، ممکن است این موضوع بسته به نوع رشته متفاوت باشد. یک مثال می‌تواند این موضوع را به خوبی شفاف‌سازی کند. دانشجویی که مدرک خود را در رشته تاریخ هنر دنبال می‌کند، به جای دانشگاه علمی-کاربردی باید از تحصیل در دانشگاه بهره‌مند شود.

برخی از رشته‌ها و دوره‌های کالج در آلمان

برای تحصیل کالج در آلمان باید به نوع رشته خود توجه داشته باشید و بر اساس آن کالج مناسب را انتخاب کنید. کالج‌ها در آلمان در 5 دسته کلی تقسیم‌بندی می‌شوند.

رشته‌ها و دوره‌های کالج در آلمان

M-kurs

این نوع کالج در آلمان برای افرادی حائز اهمیت است که قصد دارند در رشته‌های گروه پزشکی یا تجربی ادامه تحصیل دهند. زمانی که کالج‌های پزشکی را پشت سر می‌گذرانید، برای ورود به دانشگاه آماده‌تر می‌شوید. در کالج‌های پزشکی تمرکز اصلی بر روی دروس پایه نظیر شیمی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، زمین‌شناسی و زبان انگلیسی است.

با گذراندن این کالج در آلمان می‌توانید در رشته‌های پزشکی نظیر تغذیه، زیست‌شناسی، میکروبیولوژیکی، بیوشیمی، دندان‌پزشکی، زراعت، روان‌شناسی، دامپزشکی و صنعت داروسازی از سوی دانشگاه‌های آلمان پذیرش شوید. در اکثر آزمون‌های ورودی موضوعاتی نظیر زبان آلمانی و ریاضی مورد ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.

T-kurs

این گروه از کالج به رشته‌های مهندسی مربوط می‎شود. دانشجویان خارجی یا بین‌الملل که قصد ادامه تحصیل در رشته‌های مهندسی و ریاضیات را دارند، در کالج مهندسی شرکت می‌کنند. شیمی، ریاضیات، علوم کامپیوتر و فیزیک از مباحث آماده‌سازی دانشجویان برای رشته‌های مهندسی هستند. در این نوع کالج مباحث بیشتر به زبان آلمانی تدریس می‌شود. ضمن اینکه شرایط برای یادگیری زبان آلمانی نیز فراهم می‌گردد.

رشته های تحصیلی در کالج های آلمان

منابع اختصاص یافته برای آزمون ورودی این کالج با توجه به نوع کالج متفاوت است. البته برخی از دروس همچون فیزیک، ریاضی و زبان آلمانی در آن‌ها مشترک است. بعد از گذراندن دوره کالج و پذیرش شدن در این آزمون، می‌توانید در رشته‌های مهندسی نظیر مهندسی عمران، هیدروگرافی، علم شیمی، علوم کامپیوتر در اقتصاد، فناوری کشتی، مهندسی مکانیک، معماری، فیزیک، فناوری تولید مواد غذایی، مهندسی برق، متالوژی، ریاضیات، زمین‌شناسی، آمار، مدیریت زمین، فناوری تولید، علوم کامپیوتر و فناوری صدا در دانشگاه‌های آلمان ادامه تحصیل دهید.

W-Kurs

دانشجویانی که قصد دارند در گرایش‌های مختلف رشته مدیریت و اقتصاد ادامه تحصیل دهند، باید پیش از ورود به دانشگاه در کالج‌های مربوطه آن شرکت نمایند. در کالج‌های مدیریت بر روی مباحثی مانند ریاضی، اقتصاد، جامعه، تجارت و زبان آلمانی تاکید می‌شود. امتحان ورودی کالج‌های مدیریت نیز بسته به نوع کالج انتخابی شما متفاوت است. در اکثر موارد دروسی نظیر اقتصاد، ریاضیات و زبان آلمانی تحت ارزیابی و سنجش قرار می‌گیرد.

بعد از کسب نمره قبولی در آزمون می‌توانید در گرایش‌های مختلف مدیریت دانشگاه‌های آلمان تحصیل کنید. این دوره کالج در آلمان با حرف W نمایش داده می‌شود که این حرف نشان‌دهنده Wirtschaft معادل کلمه اقتصاد در زبان آلمانی است.

آزمون ورودی برای تحصیل کالج در آلمان

G-Kurs

دورهGeisteswissenschaft-Kurs  یا G-Kurs به متقاضیان رشته هنر و انسانی مربوط می‌شود. این دانشجویان باید پیش از ورود به دانشگاه مباحثی نظیر علوم‌سیاسی، ادبیات، تاریخ، زبان آلمانی و علوم اجتماعی را پشت سر بگذرانند. برای موفقیت در آزمون ورودی این دوره باید بر روی زبان آلمانی متمرکز شوید. 

با اتمام این کالج در آلمان می‌توانید برای پذیرش در رشته‌هایی نظیر الهیات، مطالعات حقوقی، مطالعات آلمانی، نقد ادبی، باستان‌شناسی، هنر، تاریخ، طراحی، مرمت، تاریخ هنر، علوم سیاسی، آموزش، مردم‌شناسی، فلسفه، روزنامه‌نگاری و…. در دانشگاه‌های آلمان اقدام نمایید.

S-Kurs

این دوره از تحصیل کالج برای آماده‌سازی دانشجویانی است که قصد تحصیل در زبان آلمانی را دارند. در این دوره دانشجویان بر روی مباحثی نظیر علوم اجتماعی، ادبیات، زبان آلمانی و تاریخ متمرکز می‌شوند.

از میان رشته‌های تحصیلی ذکر شده دوره زبان آلمانی از اهمیت به مراتب بیشتری برخوردار است و اولویت دارد. البته به طور کلی شما باید زبان آلمانی را یاد بگیرید. تدریس زبان آلمانی بیشترین ساعات تدریس را در کالج به خود اختصاص می‌دهد. زمانی که برای شرکت در دوره کالج اقدام می‌کنید، باید مهارت‌های اساسی زبان آلمانی یا انگلیسی را برای تحصیل کالج در آلمان فرا بگیرید.

برخی از Studienkolleg‌ها (عمدتا خصوصی) نیز به شکل ترکیبی ارائه می‌شوند. به‌عنوان مثال دوره ترکیبی M + T در کالج برای متقاضیانی است که هنوز در انتخاب رشته فناوری یا پزشکی مطمئن نیستند.

حروفG ،W ، T و ... در نام‌گذاری دوره‌ها چیست؟

این حروف بیانگر رشته تحصیلی به زبان آلمانی است.

 • G: Geisteswissenschaften (علوم انسانی)
 • W: Wirtschaft (تجارت)
 • T: Technik (فناوری)
 • Medizin :M (دارو)
 • S: Sprachen (زبان‌ها)

برای Studienkollegs در دانشگاه‌های علمی کاربردی، این دوره‌ها با دو حرف معرفی می‌شوند:

 • GD: Gestaltung / Design (طراحی)
 • TI: Technik / Ingenieurwissenschaften (فنی / مهندسی)
 • WW: Wirtschaftswissenschaften (تجارت / اقتصاد)
 • SW: Sozialwissenschaften (علوم اجتماعی)

اگر قبلا مقطع کالج در آلمان را در یک دوره مشخص به عنوان مثال دوره T گذرانده‌اید و اکنون تمایل دارید یک موضوع خارج از دوره به عنوان مثال W انتخاب کنید، باید در دوره‌های اضافی رشته انتخابی شرکت نمایید. برای این کار نیاز به مدارک اصلی ورود به دانشگاه دارید. این مدارک اجازه تحصیل در رشته مورد نظر را می‌دهد.

آیا تمام کالج‌ها به زبان انگلیسی هستند؟

 با توجه به اینکه کالج‌ها برای تحصیل در کشور آلمان در نظر گرفته شده‌اند، بنابراین زبان تدریس آن‌ها نیز آلمانی است. به‌طور کلی این کشور برای پذیرش دانشجویان جهت تحصیل کالج در آلمان، مهارت‌های زبان آلمانی در سطح  B2را تعیین می‌کند.  این سطح نشان‌دهنده مهارت متوسط یا عالی است. برخی از کالج‌ها نیز فقط سطح B1 را برای پذیرش دانشجو در نظر می‌گیرند.  

سطح آموزشی شما در کالج آلمان با ارائه مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت به کالج تعیین می شود. گواهی‌های زبان قابل قبول برای تایید توانایی مهارت زبانی دانشجو اهمیت دارد. این گواهی از آزمون زبان یا موسسه زبان رسمی دریافت می‌گردد. آزمون‌های تعیین سطح زبان آلمان شاملTestDaF ، DSH، TELC و گوته است.

تمام کالج ها در آلمان حتی کالج‌های انگلیسی تدریس دوره‌های زبان آلمانی را برای آماده‌سازی دانشجویان جهت تحصیل در آلمان ارائه می‌کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل کالج در آلمان

آیا بهره‌مندی از تحصیل کالج در آلمان الزامی است؟

بسته به مدرک تحصیلی شما (گواهی دبیرستان)، کالج ممکن است اجباری باشد و بنابراین نمی توان از آن صرف‌نظر کرد. اگر مدرک تحصیلی شما با معیارهای معادل سیستم آموزشی آلمان هماهنگ نباشد، باید در کالج شرکت کنید.

دانشجویان همچنین می‌توانند در امتحان نهایی که در پایان کالج برگزار می‌شود، بدون حضور در کلاس‌های شرکت کنند. این آزمون Feststellungsprüfung (FSP)  نام دارد و در پایان هر دوره کالج برگزار می‌گردد. در واقع با قبولی در این دوره نشان می‌دهید که برای ادامه تحصیل در دانشگاه مورد نظر آماده هستید. شرکت در آزمون FSP بدون گذراندن دوره کالج امکان‌پذیر است. البته این مسئله با ریسک بالایی همراه بوده و به همین علت به دانشجویان توصیه نمی‌شود.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

همچنین بخوانید: ویزای پیوست به همسر آلمان


شرایط اخذ پذیرش از کالج‌ های آلمان

تنها برخی از دانشجویان ممکن است شرایط لازم برای بهره‌مندی از کالج در آلمان را داشته باشند و برای تحصیل در آلمان تصمیم به شرکت در کالج بگیرند. در واقع این شرایط برای تمام دانشجویان وجود ندارد. بنابراین برخی ممکن است به دلایل اجباری در کالج شرکت کنند و برخی دیگر داوطلبانه حضور در آن را انتخاب نمایند.

شرایط اخذ پذیرش از کالج‌ های آلمان

اگر شما دانشجویی خارجی غیر اتحادیه اروپا در آلمان هستید و قصد ادامه تحصیلات عالی در آن کشور را دارید، ابتدا باید باید مدارک قبلی خود را به تایید کشور آلمان برسانید. توجه داشته باشید که هر سندی همچون گواهی تحصیلات باید طبق شرایط مورد نظر آلمان ترجمه شود. در غیر این صورت اعتبار نداشته و هیچ استثنایی نیز در این مورد برای دانشجویان وجود ندارد.

دانشگاه‌های آلمان برای پذیرش نیاز به گواهی زبان آلمانی سطح B1 یا B2 دارند. در طول دوره یکساله کالج شما نحوه به کارگیری زبان آلمانی یا انگلیسی را در زمینه‌های مختلف مرتبط با رشته تحصیلی یاد می‌گیرید. زمانی که سطح زبان شما تقویت شود، شانس بیشتری برای موفقیت تحصیلی در دانشگاه آلمان خواهید داشت.

چگونه می‌توانم برای پذیرش کالج در آلمان اقدام کنم؟

برای پذیرش در کالج ابتدا باید بدانید که آیا صلاحیت شما برای پذیرش در یک دانشگاه ترجیحی آلمان معتبر شناخته شده یا خیر؟ در واقع پذیرش در کالج نیاز به تایید شما از سمت یک دانشگاه آلمانی دارد.

مراحل اخذ پذیرش از کالج‌ های آلمان

کالج محل مورد نظر خود را پیش از پذیرش مورد بررسی قرار دهید و اطلاعات کافی در مورد آن را به دست بیاورید. دانشجویان در برخی از دانشگاه‌های آلمان همچون اشتوتگارت نیاز به گذراندن یک دوره مقدماتی به نام KIT دارند.

مسئله‌ی مهم دیگری نیز در زمینه ادامه تحصیل کالج وجود دارد. در واقع درخواست تحصیل کالج با محدودیت مواجه است. به گونه‌ای که شما در هر زمانی نمی‌توانید برای پذیرفته شدن در کالج اقدام نمایید. زمانی که درخواست‌تان را به کالج دیر ارائه کنید، شانس کمتری برای پذیرفته شدن دارید. کالج‌های آلمان علاقه‌ای به بررسی درخواست‌های با تاخیر ندارند.

مهلت تعیینی برای اکثر کالج‌های آلمان به قرار زیر است:

 • 15 ژانویه برای ترم تابستان
 • 15 ژوئیه برای ترم زمستان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل کالج در آلمان

 • ارائه گواهینامه اصلی ترک تحصیل شما و یک کپی تأیید شده از آن
 • نمرات / نمرات تحصیلات قبلی شما
 • گواهی مهارت شما در زبان آلمانی یا انگلیسی
 • کالج‌ها برای پذیرش دانشجو امتحان ورودی برگزار می‌کنند. موارد امتحانی با توجه به دوره‌ انتخابی دانشجو متفاوت است.
 • دانشجو برای تحصیل در کالج نیاز به ارائه گواهی اتمام دوره دبیرستان دارد.
 • اگر دانشجو زیر 18 سال است، نیاز به ارائه وکالت‌نامه از سوی والدین دارد.
 • چند قطعه عکس
 • کپی گذرنامه

توجه داشته باشید که تمام اسناد ذکر شده باید به درستی ترجمه شده باشند و این ترجمه توسط مترجم معتبر تأیید شوند .

مراحل اخذ پذیرش از کالج‌های آلمان

زمانی که مدارک لازم برای تحصیل کالج در آلمان را فراهم کردید، به سراغ مرحله بعدی تحصیل در کالج می روید. در چنین شرایطی باید مدارک درخواستی برای کالج مورد نظر خود را ارسال کنید. این مدارک را می توانید به شکل آنلاین برای کالج مورد نظر ارسال نمایید. همچنین می‌توانید از پست برای ارسال مدارک بهره‌مند شوید. خوشبختانه امکان بهره‌مندی از هر دو روش برای دانشجویان بین‌الملل خارجی وجود دارد.

توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید به شکل مستقیم و بدون واسطه برای تحصیل کالج درخواست دهید. در واقع تنها این امکان برای کالج‌های خصوصی وجود دارد. دانشجویان متقاضی بین‌الملل خارجی می‌توانند بدون واسطه برای پذیرش در کالج خصوصی درخواست دهند. همچنین توجه داشته باشید که اگر کالج مورد نظر شما زیر نظر دانشگاه آلمان منتخب‌تان فعالیت می‌کند، در این حالت باید درخواست برای تحصیل کالج در آلمان از طریق دانشگاه مربوطه انجام شود. در غیر این صورت این درخواست نتیجه‌ای به همراه ندارد.

در واقع درخواست برای کالج‌های دولتی در بیشتر موارد از طریق دانشگاه‌های آلمان انجام می‌شود. به گونه‌ای که فرد به تنهایی و بدون واسطه قادر به درخواست برای این نوع کالج‌ها نیست. از این رو این نوع کالج‌ها همواره شرایط سخت‌تری برای پذیرش دانشجو دارند و با محدودیت مواجه هستند.

کاملاً واضح و مشخص است که اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید، باید مجوز ورود به این کشور را داشته باشید. مسئله دریافت مجوز به خصوص برای دانشجویان خارجی بین‌الملل که غیر اتحادیه اروپا هستند، اهمیت دارد. برای تحصیل در آلمان در هر مقطع و برهه‌ای نیاز به ویزای دانشجویی دارید.

اگر پیش از این برای کالج در آلمان اقدام کرده‌اید، نامه پذیرش دریافت خواهید کرد که به شما اطمینان می‌دهد واجد شرایط درخواست ویزای دانشجویی هستید. این ویزا امکان سفر به آلمان و تحصیل در این کشور را به شما می‌دهد. در این حالت شما می‌توانید برای تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های آلمان اقدام نمایید.

هزینه‌های اخذ پذیرش از کالج‌‌های آلمان

همان طور که پیش از نیز اشاره شد، کالج در آلمان انواع مختلفی دارد. این کالج‌ها می‌توانند به شکل خصوصی یا دولتی مدیریت شوند که این موضوع بر هزینه پذیرش و تحصیل در کالج آلمان تاثیر بسیاری دارد. در واقع دانشگاه علمی-کاربردی و دیگر دانشگاه‌هایی که برای گذراندن کالج در آلمان انتخاب می‌شوند، می‌توانند به شکل دولتی یا خصوصی مدیریت گردند.

هزینه کالج‌های دولتی در آلمان

در کالج‌های دولتی هزینه شهریه پرداخت نمی‌کنید. در واقع تنها هزینه پرداختی برای کالج دولتی در آلمان مربوط به برنامه‌های خاص است. به‌عنوان مثال برنامه تازه‌واردها در دانشگاه آخن

اگر چه هیچ شهریه‌ای برای این نوع کالج‌ها اخذ نمی‌شود اما هزینه‌ای از تمام دانشجویان برای بلیط حمل‌ونقل، خدمات داخل دانشگاه و خدمات اداری دریافت می‌شود.

این هزینه‌ها برای خدمات حاشیه‌ای در نظر گرفته شده و به شکل متوسط برابر با ​​100 تا 400 یورو در هر ترم است.

هزینه کالج‌های خصوصی در آلمان

هزینه کالج خصوصی به مراتب بیشتر است و این مبلغ با احتساب محل اقامت می‌تواند بین 4000 تا 28000 دلار باشد. متاسفانه امکان پذیرش در کالج‌های دولتی محدوده بوده و هر دانشجویی شرایط تحصیل در آن را ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرج تحصیل در آلمان می توانید مقاله اختصاصی بینااپلای را در این خصوص مطالعه کنید.

برخی از کالج‌های برتر آلمان

کالج‌های بسیاری در کشور آلمان برای دانشجویان خارجی وجود دارند. بعنوان مثال:

تحصیل در کالج آخن برای ایالات خاص در آلمان است. دانشجویان در این کالج می‌توانند ترکیبی از انگلیسی و آلمانی را برای تحصیل انتخاب کنند.

این کالج فقط برای دانشجویانی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه جیکوبز برمن را دارند.

شرایط برای ورود و پذیرش در دانشگاه KLU هامبورگ (دانشگاه لجستیک کوهن هامبورگ) را فراهم می‌کند.

فقط برای تحصیل در دانشگاه‌های منتخب همکار

سخن پایانی

تحصیل کالج در آلمان از اهمیت به مراتب بالایی برخوردار است. چون شرایط لازم برای ادامه تحصیل دانشجویان خارجی را در کشور آلمان فراهم می‌کند. انواع کالج آلمان در رشته‌های مختلف علوم انسانی، پزشکی، مهندسی و… وجود دارد. برای تحصیل در کالج باید از شرایطی نظیر سطح زبان آلمانی B2، مدرک دبیرستان، ویزای دانشجویی و… برخوردار باشید.

جهت تحصیل کالج در آلمان کافیست با کارشناسان موسسه بینا در تماس باشید تا بدون دغدغه در مسیر تحصیل در خارج از کشور قدم بردارید.

سوالات متداول درباره تحصیل کالج در آلمان

بطور معمول سه ماه، اما ممکن است بیش از یکسال نیز زمان ببرد

خیر امکان کار حین تحصیل در کالج وجود ندارد مگر بین دو ترم

ماهیانه حدود 850 یورو