طول دوره روانشناسی در آلمان

مدت زمان تحصیل در مقطع مختلف به صورت زیر است:
 • کارشناسی: بین 3 تا 4 سال
 • کارشناسی ارشد: بین 1 تا 2 سال
 • دکترا: بین 3 تا 4 سال

شرایط تحصیل روانشناسی در آلمان

تحصیل روانشناسی در آلمان به عنوان یک حرفه و رشته تحصیلی محبوب برای دانشجویان جذابیت زیادی دارد. شرایط تحصیل رشته روانشناسی در آلمان به تحصیلات کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم می‌شود. در ادامه، شرایط تحصیل در هر مقطع را توضیح می‌دهیم.

شرایط تحصیل کارشناسی روانشناسی در آلمان

شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان

اگر قصد تحصیل رشته روانشناسی در آلمان را دارید، مهم است که شرایط این کار را در نظر داشته باشید. با اطلاع از شرایط تحصیل کارشناسی در آلمان در رشته روانشناسی، می‌توانید به شکل بهتری برای انتخاب دانشگاه مناسب و موارد دیگر تصمیم بگیرید. این شرایط عبارت‌اند از:

 • در اختیار داشتن مدرک مقطع تحصیلی قبلی: برای ورود به دوره کارشناسی روانشناسی در آلمان، شما باید مدرک دبیرستانی معادل با آبیتور (Abitur) را در اختیار داشته باشید. این مدرک معادل مدرک دبیرستان در سیستم آموزشی آلمان است.
 • ریزنمرات و معدل بالا: کسب نمرات و معدل بالا در دبیرستان می‌تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاه های آلمان افزایش دهد.
 • تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی: برای تحصیل در مقطع کارشناسی روانشناسی در آلمان، شما باید دارای مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی باشید. برای اثبات تسلط به زبان آلمانی لازم است مدرک B1 یا بالاتر را ارائه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله “مدرک زبان آلمانی مورد تایید سفارت” را مطالعه کنید. برای اثبات تسلط به زبان انگلیسی هم نیاز به آیلتس 6.5 یا معادل تافل آن دارید.

هر چند در بسیاری از دانشگاه‌های آلمان امکان تحصیل روانشناسی به زبان انگلیسی وجود دارد، شما در نهایت برای ارتباط با بیماران این کشور نیاز به تسلط به زبان آلمانی خواهید داشت.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان

در صورتی که دوره کارشناسی خود را در ایران یا هر کشور دیگری گذرانده‌اید و اکنون، قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارید، مهم است که از شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان در رشته روانشناسی اطلاع داشته باشید.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان عبارت‌اند از:

 • شرایط ذکر شده در قسمت قبل: تمام شرایط توضیح داده شده برای مقطع کارشناسی، برای مقطع کارشناسی ارشد نیز صادق است.
 • داشتن سابقه پژوهشی: داشتن مقالات چاپ شده در ژورنال ها و کنفرانس های معتبر می‌تواند شانس شما را برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی افزایش دهد. با این حال این مورد اجباری نیست.
 • داشتن سابقه کاری مرتبط: برخی از دانشگاه‌های آلمان ممکن است تجربه کاری مرتبط با روانشناسی را هم در نظر بگیرند. در صورتی که تجربه کاری در زمینه روانشناسی داشته باشید، تجربه شما می‌تواند به شما کمک کند تا در فرآیند پذیرش مورد توجه قرار بگیرید.

لطفا توجه داشته باشید که شرایط و الزامات دقیق برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان ممکن است بین دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشند. بنابراین بهتر است با دانشگاه‌های مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیق و به‌روز را از منابع رسمی آن‌ها دریافت کنید.

شرایط تحصیل دکترای روانشناسی در آلمان

شرایط تحصیل دکترای روانشناسی در آلمان

در صورتی که قصد دارید برای تحصیل دکترا در آلمان در رشته روانشناسی اقدام کنید، لازم است که نکات و شرایطی را برای این کار در نظر داشته باشید. با شناخت این شرایط، می‌توانید روند پذیرش خود را سریع‌تر کنید. شرایط تحصیل دکترای روانشناسی در آلمان عبارت‌اند از:

 • شرایط ذکر شده در قسمت های قبل: تمام شرایط ذکر شده برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، برای مقطع دکترا نیز صادق است.
 • پروپوزال تحقیقاتی: برای ورود به مقطع دکترا در روانشناسی، شما باید پروپوزال تحقیقاتی خود را به دانشگاه مورد نظرتان ارائه دهید. این پروپوزال باید موضوع تحقیقاتی شما را توضیح دهد و به دانشگاه‌ها نشان دهد که شما قادر به انجام تحقیقات مستقل در حوزه روانشناسی هستید.
 • داشتن مقاله معتبر: داشتن مقالات چاپ شده در ژورنال های معتبر با Impact Factor بالا می تواند شانس شما را برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهد.
 • ارتباط با استاد راهنما: مقطع دکترا در روانشناسی معمولا نیازمند همکاری با استاد راهنما است. بنابراین شما باید با استاد راهنمای خود ارتباط برقرار کنید و پتانسیل خود را برای همکاری در تحقیقات و پروژه‌های دکترا نشان دهید.
با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

مدارک لازم برای تحصیل روانشناسی در آلمان

این مدارک به شرح زیر هستند:

 • کپی پاسپورت
 • کپی شناسنامه
 • ۱۲ قطعه عکس رنگی
 • دانشنامه مقطع قبلی به همراه ریز نمرات
 • رزومه
 • تمکن مالی ویزای تحصیلی آلمان
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی

مراحل اپلای برای رشته روانشناسی در آلمان

اپلای برای رشته روانشناسی در آلمان

اگر به دنبال اپلای برای رشته روانشناسی در دانشگاه‌های معتبر آلمان هستید، مهم است که چند مرحله را در این فرآیند دنبال کنید. توجه دقیق به این مراحل باعث می‌شود که شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه‌های آلمان داشته باشید. در ادامه، با این مراحل آشنا می‌شویم:

 1. انتخاب دانشگاه: ابتدا باید دانشگاه‌های خوب برای تحصیل روانشناسی در آلمان را بررسی کنید و تصمیم بگیرید. بررسی کنید که آیا شرایط و نیازهای دانشگاه مورد نظر با توانایی و تجربه شما همخوانی دارد یا نه
 2. آشنایی با مهارت‌ها و الزامات: بررسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما چه مهارت‌ها و الزاماتی را برای پذیرش دانشجویان جدید مشخص می‌کند. این مهارت‌ها ممکن است شامل مهارت‌های زبانی، تجربه کاری، تحصیلی و مدارک مورد نیاز باشند
 3. جمع آوری مدارک: برای اپلای در دکترا در روانشناسی، باید مدارک مورد نیاز دانشگاه را جمع‌آوری کنید. در بخش قبلی این مدارک را توضیح دادیم
 4. ارسال فرم درخواست: پس از جمع‌آوری تمامی مدارک لازم و تدوین پروپوزال تحقیقاتی، باید فرم درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. هر دانشگاه ممکن است روش خاصی را برای ارسال فرم درخواست در نظر داشته باشد. بررسی کنید که آیا باید فرم را آنلاین یا به صورت پستی ارسال نمایید
 5. تایید و پذیرش: پس از اتمام مراحل ارزیابی، دانشگاه‌ها نتایج را بررسی می‌کنند و در صورت قبولی، یک پیشنهاد ورود به دانشگاه برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی به شما ارائه می‌دهند. شما می‌توانید این پیشنهاد را قبول کرده و مراحل ثبت نام را به صورت آنلاین یا حضوری طی کنید

بهترین دانشگاه‌های روانشناسی در آلمان

مسلما تمامی کسانی که به فکر ادامه تحصیل در آلمان هستند، می‌خواهند که در بهترین دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنند. دانشگاه‌های زیادی در آلمان وجود دارند که با تحصیل در آن‌ها می‌توانید دانش مناسبی در زمینه روانشناسی داشته باشید. در ادامه، جدولی از بهترین دانشگاه‌های آلمان برای تحصیل در رشته روانشناسی ارائه شده است. با مطالعه این جدول، می‌توانید راحت‌تر برای انتخاب یک دانشگاه خوب در آلمان اقدام کنید.

نام دانشگاه رتبه QS
دانشگاه هومبولت برلین رتبه 38
دانشگاه ماکسی میلیان مونیخ رتبه 100-51
دانشگاه فرانکفورت رتبه 200-151
دانشگاه کونستانست رتبه 250-201
دانشگاه لایپزیگ رتبه 250-201
دانشگاه کلن رتبه 200-151
دانشگاه روبوخوم رتبه 250-201
دانشگاه گوتینگن رتبه 300-251

در یک مقاله دیگر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در آلمان را معرفی کرده ایم که بهتر است آن را نیز مطالعه کنید تا با تحصیل در یک دانشگاه نامناسب زمان و بودجه خود را هدر ندهید.

واحدهای مهم رشته روانشناسی در آلمان

مهمترین واحدهای ارائه شده در رشته روانشناسی در دانشگاه‌های آلمان به صورت زیر هستند:

 • مقدمه‌ای بر روان‌شناسی (Einführung in die Psychologie): این واحد مروری بر نظریه‌ها، مفاهیم و روش‌های اصلی روان‌شناسی ارائه می‌کند.
 • روانشناسی زیستی (Biologische Psychologie): در این واحد مبانی بیولوژیکی رفتار، از جمله آناتومی عصبی، انتقال دهنده های عصبی و فیزیولوژی مغز مورد بررسی قرار می‌گیرند.
 • روانشناسی رشد (Entwicklungspsychologie): این واحد به بررسی رشد انسان در طول عمر، از جمله رشد شناختی، عاطفی و اجتماعی می پردازد.
 • روانشناسی شناختی (روانشناسی شناختی): در این واحد تمرکز بر مطالعه فرآیندهای ذهنی مانند ادراک، حافظه، زبان و حل مسئله است.
 • روانشناسی اجتماعی (Sozialpsychologie): این واحد به بررسی چگونگی تفکر، احساس و رفتار افراد در زمینه های اجتماعی، از جمله موضوعاتی مانند تأثیر اجتماعی، روابط بین فردی، و پویایی گروه می پردازد.
 • روانشناسی شخصیت (Persönlichkeitspsychologie): این واحد به تحلیل تفاوت های فردی در ویژگی های شخصیتی، از جمله نظریه های رشد شخصیت و روش های ارزیابی آن می پردازد.
 • روش های تحقیق در روانشناسی (Forschungsmethoden der Psychologie): این واحد اصول و فنون تحقیق روانشناختی شامل طراحی تجربی و تجزیه و تحلیل داده ها را پوشش می دهد.
 • ارزیابی روانشناختی (Diagnostik): این واحد بر ارزیابی روانشناختی، از جمله آزمون‌های استاندارد، مصاحبه و روش‌های مشاهده تمرکز دارد.
 • روانشناسی بالینی (Klinische Psychologie): این واحد مقدمه ای بر تشخیص و درمان اختلالات روانی و همچنین اصول روان درمانی و مشاوره ارائه می دهد.
 • روانشناسی سلامت (Gesundheitspsychologie): این واحد به بررسی عوامل روانشناختی موثر بر سلامت و رفاه می پردازد، از جمله استرس و مکانیسم های مقابله.

هزینه تحصیل روانشناسی در آلمان

اگر از دانشگاه های دولتی پذیرش بگیرید، هزینه تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان تقریبا صفر خواهد بود! فقط کافی است هر ترم مبلغی بین 100 تا 300 یورو بابت ثبت نام پرداخت کنید. با این حال شهریه دانشگاه های خصوصی آلمان نسبتا بالاست و بسته به دانشگاه و مقطع تحصیلی می تواند تا 25 هزار دلار در سال هم برسد.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

علاوه بر شهریه دانشگاه ها، لازم است هزینه زندگی در آلمان را هم در نظر بگیرید. این هزینه ها به شرح زیر هستند:

نوع هزینه مقدار
اجاره مسکن بین 350 تا 800 یورو (متوسط 500 یورو) در ماه
هزینه غذا تقریبا 200 الی 300 یورو در ماه
حمل و نقل تقریبا 100 الی 150 یورو در ماه
کتاب، لوازم تحریر و لوازم تحصیلی دیگر بین 30 الی 50 یورو در ماه
هزینه بیمه بین 80 الی 100 یورو در ماه
سایر هزینه‌های روزمره (اینترنت، موبایل، لباس، سرگرمی و…) بین 100 الی 250 یورو در ماه (بستگی به میزان نیاز ماهانه شما به این موارد دارد)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در آلمان می تواند مقاله اختصاصی بینااپلای را در این رابطه مطالعه کنید.

اخذ بورسیه روانشناسی در آلمان

اخذ بورسیه روانشناسی در آلمان

بورسیه روانشناسی یک نوع کمک مالی یا تسهیلات است که به دانشجویان یا پژوهشگران روانشناسی در آلمان ارائه می‌شود. این بورسیه‌ها به صورت مالی یا غیر مالی (مانند ارائه خدمات آموزشی و تحقیقاتی) می‌توانند ارائه شوند. هدف اصلی بورسیه‌های روانشناسی، حمایت و تشویق افراد به تحصیل و تحقیق در زمینه روانشناسی یا رشته‌های مربوط به آن است.

بورسیه‌های روانشناسی می‌توانند توسط دانشگاه‌ها، موسسات تحقیقاتی، سازمان‌های دولتی یا موسسات خصوصی ارائه شوند. این بورسیه‌ها ممکن است برای دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در نظر گرفته شوند و برای تحصیل در داخل یا خارج از کشور معتبر باشند.

بورسیه‌های روانشناسی معمولا بر اساس عواملی مانند عملکرد تحصیلی برتر، تجربه تحقیقاتی، نیازهای مالی و طرح پژوهشی ارائه شده توسط دانشجو یا پژوهشگر انتخاب می‌شوند. برخی از بورسیه‌ها به صورت تمام‌وقت و برخی به صورت جزئی و نیمه‌وقت ارائه می‌شوند. تحصیل با بورسیه روانشناسی به دانشجویان و پژوهشگران این امکان را می‌دهد تا به عنوان دانشجویان تحصیلات بالاتر در زمینه روانشناسی فعالیت کرده و در زمینه‌های مختلفی از جمله تحقیقات علمی، تدریس و خدمات روانشناختی به جامعه کمک کنند.

انواع بورسیه روانشناسی در آلمان

انواع بورسیه روانشناسی در آلمان

برای دانشجویان و پژوهشگران روانشناسی انواع اسکلارشیپ آلمان و تسهیلات مالی مختلف وجود دارند. با شناخت انواع بورسیه‌های روانشناسی در این کشور، می‌توانید برای انتخاب بهترین روش را انتخاب کنید. در ادامه، برخی از انواع بورسیه‌های معروف در زمینه روانشناسی آلمان را ذکر می‌کنیم:

 • بورسیه‌های دانشگاهی: دانشگاه‌ها در آلمان بورسیه‌های مختلفی را برای دانشجویان روانشناسی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها ممکن است بر اساس عملکرد تحصیلی برتر، نیازهای مالی، پروژه‌های تحقیقاتی و سایر فاکتورها تعیین شوند
 • بورسیه‌های تحقیقاتی: برخی از مؤسسات پژوهشی و دانشگاه‌ها در آلمان بورسیه‌های تحقیقاتی روانشناسی را برای پژوهشگران علاقه‌مند به انجام پروژه‌های تحقیقاتی در زمینه روانشناسی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها معمولا به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا اعطا می‌شوند و هزینه‌های تحقیقاتی و معیشتی آن‌ها را پوشش می‌دهند
 • بورسیه‌های دولتی: دولت آلمان نیز برای دانشجویان روانشناسی بورسیه‌های مختلفی را ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، بورسیه‌های دولتی می‌توانند برای پوشش هزینه‌های زندگی، شهریه و کتاب‌ها در دانشگاه‌ها ارائه شوند
 • بورسیه‌های بنیادها و سازمان‌ها: بنیادها و سازمان‌های غیرانتفاعی در آلمان نیز بورسیه‌ها و تسهیلات مالی را برای دانشجویان و پژوهشگران روانشناسی ارائه می‌دهند. این بورسیه‌ها می‌توانند بر اساس موضوع تحقیق، تمرکز تحصیلی، نیازهای مالی و سایر شرایط تعیین شوند

برای دستیابی به بورسیه‌ها و تسهیلات مالی در آلمان، می‌توانید به سایت‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی دانشگاه‌ها، موسسات تحقیقاتی و سازمان‌های مرتبط با روانشناسی مراجعه کنید. همچنین، مشاوره با مشاوران تحصیلی می‌تواند به شما در شناخت کامل این بورسیه‌ها کمک کند.

آوسبیلدونگ روانشناسی در آلمان

دوره آوسبیلدونگ (Ausbildung) یک دوره آموزشی است که با گذراندن آن، می‌توانید مهارت‌های روانشناختی خود را بهبود ببخشید. این دوره برای آموزش به روانشناسان و مشاوران برگزار می‌شود و به عنوان یک فرد مبتدی نمی‌توانید در آن‌ها شرکت کنید. با تمرکز بر توانایی‌ها و مهارت‌های شناختی، دوره آوسبیلدونگ تلاش می‌کند تا به روانشناسان در حل چالش‌های روانی مختلف کمک کند.

در دوره آوسبیلدونگ، تمرین‌هایی مانند تحلیل روانشناختی، مهارت‌های مشاوره افراد، توانمندسازی روانی و روش‌های مختلف روان‌درمانی به صورت دقیق و حرفه‌ای آموزش داده می‌شوند. اگر روانشناس یا مشاور هستید و قصد ارتقای سطح عملکرد خود را در زمینه کاری خود دارید، می‌توانید در دوره‌های آوسبیلدونگ آلمان شرکت کنید.

بازار کار روانشناسی در آلمان

بازار کار روانشناسی در آلمان در چند سال اخیر با رشد قابل توجهی روبرو بوده است. همانطور که جوامع مدرن پیشرفت می‌کنند، نیاز به خدمات روانشناسی و مشاوره نیز افزایش می‌یابد. در نتیجه، فرصت‌های شغلی در این حوزه در حال افزایش است.

همچنین به نقل از سایت Life in Germany:

تقاضا برای روانشناسان در آلمان، به ویژه در زمینه روان درمانی، بسیار زیاد است. روانشناسان در آلمان می توانند در مکان های مختلفی از جمله بیمارستان ها، مطب های خصوصی و موسسات تحقیقاتی کار کنند.

متن اصلی:

There is a high demand for psychologists in Germany, especially in the field of psychotherapy. Psychologists in Germany can work in various settings, including hospitals, private practice, and research institutions.

بازار کار روانشناسی در آلمان

در حوزه روانشناسی، فرصت‌های شغلی مختلفی وجود دارند:

 • روانشناس بالینی: روانشناسان بالینی می‌توانند در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی، مطب‌های خصوصی و مراکز روانپزشکی فعالیت کنند. آن‌ها می‌توانند به تشخیص و درمان اختلالات روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات روانی کودکان و مشکلات روانی دیگر بپردازند
 • مشاور روانشناسی: مشاوران روانشناسی می‌توانند در مراکز مشاوره، مدارس، سازمان‌ها و شرکت‌ها فعالیت کنند. آن‌ها می‌توانند به افراد در مواجهه با مسائل روانشناختی و ارتباطی کمک کنند و راهنمایی‌های لازم را ارائه دهند
 • تحقیقات روانشناسی: برخی از فارغ‌التحصیلان روانشناسی به تحقیقات در زمینه‌های مختلف روانشناسی می‌پردازند. آن‌ها می‌توانند در دانشگاه‌ها، موسسات پژوهشی و مسائل مرتبط با روانشناسی فعالیت کنند

در کل، برای ورود به بازار کار روانشناسی در آلمان مهارت‌ها، تجربه کاری و مدرک تحصیلی مهم هستند. همچنین آشنایی کامل با زبان آلمانی نیز بسیار مهم است؛ چرا که بیشتر مشتریان و مراکز کاری در آلمان از زبان آلمانی برای ارتباط استفاده می‌کنند.

درآمد روانشناسی در آلمان

درآمد روانشناسان در آلمان ممکن است با توجه به عوامل مختلفی مانند سابقه کار، تخصص، محل کار و ساعات کاری متفاوت باشد. با این حال، برای ارائه یک محدوده میانگین درآمد، می‌توانیم بگوییم که درآمد متوسط یک روانشناس در آلمان در حدود 3500 الی 5000 یورو در ماه است.

البته این مقدار فقط یک تخمین است و مقدار واقعی درآمد کار در آلمان می‌تواند بیشتر یا کمتر از این نیز باشد. به ویژه در بسترهای شغلی مختلف و با توجه به سایر عواملی که پیش‌تر ذکر شدند، درآمد یک روانشناس در آلمان تعیین می‌شود.

کشورهای دیگر برای تحصیل و کار در رشته روانشناسی

در کنار آلمان، کشورهای زیر نیز بهترین گزینه برای تحصیل روانشناسی هستند:

 • کانادا: حدود 18 دانشگاه کانادایی در رتبه بندی QS جزو بهترین دانشگاه‌ها در رشته روانشناسی قرار دارند. همچنین سیستم آموزشی پیشرفته، فرصت‌های تحقیقاتی و نرخ اشتغال بالا از مزایای تحصیل و کار در رشته روانشناسی در کانادا است.
 • انگلیس: انگلستان می تواند بهترین گزینه برای دانشجویان بین المللی باشد زیرا آنها می توانند زودتر فارغ التحصیل شوند بدون اینکه کیفیت آموزش آنها کاهش یابد. بیش از 40 دانشگاه بریتانیا جزو دانشگاه های برتر روانشناسی در دنیا هستند.
 • هلند: هلند دوره های روانشناسی را در سطوح مختلف شامل لیسانس، فوق لیسانس و دکترا آن هم به زبان انگلیسی ارائه می‌کند. دانشگاه های هلند به دلیل رویکردهای آموزشی نوآورانه، مدارک تحصیلی معتبر و شهریه کم شهرت دارند.

سوالات متداول

آلمان یکی از مقصدهای برتر جهان برای تحصیل در حوزه روانشناسی است. دانشگاه‌های آلمان با برنامه‌های تحصیلی متنوع و امکانات پژوهشی پیشرفته دانشجویان را به یک تحصیل با کیفیت بالا دعوت می‌کنند.

بله؛ وضعیت اقتصادی دانشجویان بین‌المللی در آلمان معمولا مناسب است. دانشجویان می‌توانند از بورس‌ها، تسهیلات مالی و کارهای پاره‌وقت بهره‌مند شوند.

بله؛ دانشگاه‌های آلمان با امکانات پژوهشی پیشرفته و همکاری با شرکت‌ها و موسسات تحقیقاتی، دانشجویان را به پروژه‌های پژوهشی جذاب و معتبر هدایت می‌کنند.

بسیاری از دانشگاه‌ها و ارگان‌های مختلف در آلمان برنامه‌های بورسیه و کمک‌های مالی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. با مراجعه به وبسایت رسمی آن‌ها، می‌توانید از شرایط بورسیه مطلع شوید.

جمع بندی

در صورتی که قصد ادامه تحصیل رشته روانشناسی در یک دانشگاه خوب با استانداردهای جهانی را دارید، دانشگاه‌های آلمان می‌توانند یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما باشند. برای تحصیل روانشناسی در آلمان، شرکت مهاجرتی بینا اپلای می‌تواند به شما کمک کند. ما با ارائه راهکارها و مشاوره‌های مناسب، به شما کمک می‌کنیم تا به سریع‌ترین و راحت‌ترین شکل ممکن برای دانشگاه‌های آلمان اپلای کنید. در صورتی که می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.