شرایط تحصیل‌ پزشکی‌ در ایتالیا

متقاضیان تحصیل در کشور ایتالیا در رشته پزشکی برای ارسال درخواست و افزایش شانس پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا باید برخی شرایط سنی و تحصیلی را داشته باشند. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین شرایط تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا می‌پردازیم.

اخذ مدرک دیپلم دبیرستان

مدرک گرفتن از دبیرستان

گام اول برای شروع تحصیل در رشته‌ پزشکی در ایتالیا، اخذ مدرک دیپلم دبیرستان است. شرایط تحصیل در ایتالیا با ایران تفاوت چندانی ندارد و شما می‌توانید پس از 12 سال تحصیل در دبیرستان، فرایند تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا را پیگیری کنید. البته پس از دریافت دیپلم، این مدرک باید به زبان ایتالیایی یا انگلیسی ترجمه شده و با دیگر مدارک خواسته‌شده به دانشگاه مورد نظر ارسال شود.

شرط معدل

با وجود اهمیت آزمون‌های طراحی‌شده برای قبولی در رشته پزشکی در ایتالیا، برخی دانشگاه‌ها برای افزایش کیفیت تحصیل و حفظ رتبه‌بندی بالای خود در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان، شرط معدل را نیز تعیین می‌کنند. سیستم نمره‌دهی در ایتالیا با نظام آموزشی ایران تفاوت دارد؛ اما به‌طورکلی اگر معدل شما بین 16 تا 20 باشد می‌توانید برای تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا اقدام کنید. این نمره معادل میانگین A در ایتالیا است.

شرایط سنی

کشور ایتالیا برای تحصیل پزشکی قوانین سنی خاصی ندارد. اما بهتر است که متقاضیان برای دوره‌ کارشناسی ۱۸ تا ۲۵ سال داشته باشند. در واقع هر چقدر شما جوان‌تر باشید و فاصله‌ زمان اپلای شما با زمان دریافت مدرک دیپلم کم‌تر باشد، در اولویت بیشتری جهت اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا قرار می‌گیرید.

شرکت در آزمون آی مت (IMAT)

شرکت در آزمون آی مت (IMAT)

آزمون بین‌المللی پذیرش پزشکی (IMAT) یک آزمون استاندارد بوده که برای سنجش استعداد دانشجویان برای تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی طراحی شده است. این آزمون توسط بیشتر دانشکده‌های پزشکی دولتی ایتالیا به‌عنوان معیاری برای انتخاب دانشجویان استفاده می‌شود.

آزمون آیمت ایتالیا به زبان انگلیسی می‌باشد و 60 سوال چند گزینه‌ای در موضوعات جمله زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضیات و تفکر انتقادی را در برمی‌گیرد.  بر همین اساس دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا باید در آزمون آی مت شرکت کنند تا مهارت‌های زبانی خود را به اثبات برسانند.

تسلط به زبان انگلیسی یا ایتالیایی

تسلط به مهارت‌های چهارگانه زبان انگلیسی و ایتالیایی برای دانشجویان خارجی، شرط مهم دیگری است که دانشکده‌های پزشکی ایتالیا تعیین کرده‌اند. متقاضیان باید حداقل مدرک یکی از دو آزمون آیلتس یا تافل در زبان انگلیسی را با نمره مناسب دریافت کرده باشند. این نمره برای آزمون آیلتس حداقل 5/5 و برای تافل حداقل 87 است.

از سوی دیگر تسلط به زبان ایتالیایی بسیاری از چالش‌های دانشجویان در طول تحصیل در ایتالیا را کاهش می‌دهد. با وجود ضروری نبودن تسلط به زبان ایتالیایی در بسیاری دانشکده‌های ایتالیا، تسلط شما به سطح B1 این زبان، کیفیت آموزش و تعامل با پرسنل دانشگاه و دیگر دانشجویان را بالاتر می‌برد.

اگر به دنبال مهاجرت تحصیلی هستید، همه‌ی سوالاتتان را از ما بپرسید.

تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌ بدون آزمون  IMAT

تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌

شرکت در آزمون آی مت و کسب نمره قبولی، فقط برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا کاربرد دارد. به همین دلیل یک شرط حتمی و الزامی برای تحصیل در دانشکده‌های پزشکی این کشور نیست. دانشجویان متقاضی می‌توانند با استفاده از دو راهکار جایگزین، بدون شرکت در آزمون IMAT مسیر تحصیلی خود در رشته پزشکی در‌ ایتالیا را دنبال کنند. در ادامه به معرفی این دو راهکار اشاره می‌کنیم.

روش اول:‌ تحصیل‌ پزشکی در ایتالیا با شرکت در آزمون TOLC-MED

یکی از راهکارهای جایگزین برای تحصیل پزشکی در ایتالیا بدون آزمون IMAT، مطالعه شرکت در امتحان TOLC-MED است. این تست به آزمون IMAT شباهت دارد؛ اما به زبان ایتالیایی برگزار می‌شود. در این آزمون دانشجویان مهارت‌های خود در زمینه‌های زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضیات و همچنین مهارت‌های زبان ایتالیایی خود را اثبات می‌کنند. با وجود این که آزمون TOLC-MED یک آزمون مجزا برای تحصیل در رشته‌ پزشکی در ایتالیا‌ است؛ اما به دلیل برخی مزایای منحصربه‌فرد، پیشنهاد بهتری برای دانشجویان بین‌المللی به‌شمار می‌آید.

این مزایا عبارت‌اند از:

 • فرصت‌هایی برای بهبود مهارت‌های زبانی: مطالعه ایتالیایی در بهبود مهارت‌های زبان ایتالیایی شما نقش دارد. همچنین به شما در برقراری ارتباط موثر با دیگران کمک می‌کند
 • برخورداری از اعتبار بالا در دانشگاه‌های دولتی: برخی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا با معتبر دانستن آزمون TOLC-MED امکان تحصیل در رشته‌ پزشکی را بدون نیاز به نمره آزمون آی مت به وجود آورده‌اند
 • شباهت ساختاری با IMAT: آزمون TOLC-MED از نظر محتوا مشابه آزمون IMAT است. بر همین اساس متقاضیانی که برای امتحان آی مت آماده می‌شوند می‌توانند در این آزمون نیز شرکت کنند

روش دوم: ثبت نام در دانشگاه‌های پزشکی خصوصی در ایتالیا

تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی در ایتالیا

مسیر دیگر تحصیل بدون آزمون در ایتالیا، اخذ پذیرش در یک دانشگاه خصوصی است. این دانشگاه‌ها با برگزاری آزمون‌های پذیرش داخلی خود، مسیر آسان‌تری از شرکت در آزمون IMAT را پیش روی دانشجویان قرار می‌دهند.

البته توجه داشته باشید که فرصت‌های بورس تحصیلی و دانشگاه‌های خصوصی پزشکی در ایتالیا محدود هستند و همین موضوع فضای رقابتی بالایی را برای دانشجویان بین‌المللی به وجود آورده‌ است. همچنین شهریه‌های بالاتر تحصیل در این دانشگاه‌ها، بسیاری از متقاضیان را نسبت به استفاده از این روش مردد می‌کند.

بااین‌حال مهم‌ترین مزایای ثبت نام در دانشگاه‌های پزشکی خصوصی در ایتالیا عبارت‌اند از:

 • عدم نیاز به شرکت در آزمون IMAT
 • شرایط پذیرش آسان‌تر
 • ارتقای کیفیت آموزش‌ها به دلیل تعداد نفرات کمتر در کلاس‌ها
 • برگزاری کلاس‌ها به‌صورت تمام انگلیسی در برخی دانشکده‌های خصوصی پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌ به زبان انگلیسی

تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌

علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی می‌توانند با ارسال درخواست برای چندین دانشگاه دولتی و خصوصی این کشور، شانس خود را برای بهره‌مندی از امکانات عالی و نظام آموزش پیشرفته ایتالیا افزایش دهند. این مراکز آموزشی جزو 500 دانشگاه برتر دنیا در نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان هستند و تقاضای بالایی نیز برای تحصیل در آن‌ها وجود دارد.

لیست دانشگاه های پزشکی دولتی به زبان انگلیسی در ایتالیا

این دانشگاه ها عبارت اند از:

 • دانشگاه ناپولی لوئیجی وانویتلی (University of Napoli Luigi Vanvitelli)
 • دانشگاه ناپل فدریکو دوم (University of Naples Federico II)
 • دانشگاه رم تور ورگاتا (University of Rome Tor Vergata)
 • دانشگاه لا ساپینزا رم (La Sapienza University of Rome)
 • دانشگاه باری آلدو مورو (University of Bari Aldo Moro)
 • دانشگاه میلانو بیکوکا (University of Milano Bicocca)
 • دانشگاه سیه‌نا (دندانپزشکی) (University of Siena)
 • دانشگاه مسینا (University of Messina)
 • دانشگاه بولونیا (University of Bologna)
 • دانشگاه میلان (University of Milan)
 • دانشگاه پادوآ (University of Padua)
 • دانشگاه تورین (University of Turin)
 • دانشگاه پاویا (University of Pavia)

لیست دانشگاه‌های پزشکی خصوصی به زبان انگلیسی در ایتالیا

علاوه بر دانشگاه‌های دولتی برخی مراکز خصوصی ایتالیا نیز ارائه برنامه‌های آموزشی به زبان انگلیسی را پوشش می‌دهند. این دانشگاه‌ها با برخورداری از بهترین اساتید دانشگاهی در اروپا و تدوین برنامه‌های مدون برای شاخه‌های مختلف پزشکی، سطح نوینی از آموزش را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌کند.

این دانشگاه ها عبارت اند از:

 • دانشگاه سن رافائل (San Raffaele University)
 • دانشگاه کاتولیکا (Cattolica University)
 • دانشگاه UniCamillus
 • دانشگاه Humanitas

هر یک از دانشگاه‌های پزشکی انگلیسی‌زبان در ایتالیا، برنامه درسی و شرایط پذیرش منحصربه‌فرد خود را دارند. به همین دلیل ضروری است که قبل از درخواست در مورد هر برنامه به طور کامل تحقیق کنید. بااین‌حال فرصت‌های تحصیلی عالی در ایتالیا، تجربه‌ای از آموزشی غنی را به شما هدیه می‌دهند.

تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌ به زبان ایتا‌لیایی

تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌ به زبان ایتالیایی

بعضی از متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا کاملا به زبان ایتالیایی مسلط هستند و می‌‌توانند در مراکز آموزشی این کشور با زبان ایتالیایی شرکت کنند. رشته پزشکی در 40 دانشگاه ایتالیا به زبان ایتالیایی تدریس می‌شود و این مراکز آموزشی ظرفیت متفاوتی را خارج از حد نصاب اتحادیه اروپا برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی دارند. به‌طورکلی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان ایتالیایی باید سه مرحله اصلی را پشت سر بگذارید.

این مراحل عبارت‌اند از:

 • دریافت مدرک زبان ایتالیایی (ESTERNI) از سفارت ایتالیا
 • اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا
 • حضور در دانشگاه منتخب و شرکت در آزمون ورودی به زبان ایتالیایی

مزایای تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌

مهم‌ترین مزایای تحصیل در رشته پزشکی‌ در ایتالیا عبارت‌اند از:

 • فرصت‌های تحصیلی متعدد: فرصت انتخاب بهترین دانشگاه از بین چندین دانشکده پزشکی معتبر که برنامه‌ها را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند، برای دانشجویان میسر است
 • سهمیه‌های جداگانه: سهمیه‌های پذیرش دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا به دو بخش اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا تقسیم شده‌اند که شانس پذیرش دانشجویان ایرانی را افزایش می‌دهد
 • هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه: شهریه‌ دانشگاه‌های خصوصی پزشکی ایتالیا نسبت به کشورهای اروپای غربی و شرقی و همچنین دانشگاه‌های آمریکا پایین‌تر است
 • یکسان بودن آزمون تایید صلاحیت: بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا از دانشجویان بین‌المللی می‌خواهند که فقط در آزمون IMAT شرکت کنند
 • هزینه‌های پایین زندگی نسبت به دیگر کشورهایی اروپایی: برای کشور پیشرفته‌ای مانند ایتالیا، هزینه زندگی ماهانه بسیار پایین‌تر از دیگر کشورهای در حال توسعه اروپایی است
 • اعتبار مدرک دانشگاهی: مدارک اعطایی در دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا در سراسر جهان اعتبار بالایی دارند

مدت‌زمان تحصیل‌ پزشکی در ایتالیا‌

مدت زمان تحصیل پزشکی‌ در ایتالیا‌

دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های انگلیسی یا ایتالیایی‌زبان ایتالیا، باید 6 سال تحصیلی را پشت سر بگذارند. آن‌ها در 3 سال اول آموزش‌های تئوری را یاد می‌گیرند و در 3 سال دوم آموزش‌های بالینی به آن‌ها ارائه می‌شود.

با تماس با ما، مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید.

اعتبار مدرک پزشکی ایتالیا

مدارک پزشکی اعطا شده از جانب دانشگاه‌های ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی شامل یک دوره کامل (Laurea Magistrale a ciclo unico) است. دوره‌های مدارک پزشکی ایتالیا با ادغام مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی تدریس می‌شوند. فارغ‌التحصیلان مراکز آموزشی رشته پزشکی در ایتالیا می‌توانند پس از اخذ مدرک در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی سراسر جهان به طبابت بپردازند. مدرک اعطا شده به این دانشجویان با عنوان “Laurea in Medicine and Surgery” شناخته می‌شود.

مدارک پزشکی دانشگاه‌های ایتالیا در کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای غیر اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است؛ در نتیجه دامنه شغلی گسترده‌ای پیش روی دانشجویان این مراکز وجود دارد. بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دولتی و خصوصی پزشکی ایتالیا در مراکز درمانی سوئیس، ایالات متحده، بریتانیا آلمان و … طبابت خود را شروع می‌کنند.

بسیاری از دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند. به همین دلیل علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در ایتالیا می‌توانند بدون نگرانی از اعتبار مدرک، پس از پایان دوره‌های تحصیلی در برترین بیمارستان‌ها و مراکز درمانی داخل کشور مسیر شغلی خود را دنبال کنند. در ادامه به مهم‌ترین دانشگاه‌های رشته پزشکی‌ در ایتالیا اشاره می‌کنیم که مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار دارند.

دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران

بیشتر دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا از اعتبار بالایی نزد وزارت بهداشت ایران برخوردار هستند. بااین‌حال با توجه به شهریه‌های دریافتی متفاوت و تفاوت در رتبه‌بندی دانشگاهی، دانشجویان انتخاب‌های متفاوتی را پیش روی خود می‌بینند. جدول زیر اطلاعات کامل‌تری از شهریه سالانه دانشگاه‌های دولتی و خصوصی رشته پزشکی در ایتالیا در اختیار شما قرار می‌دهد.

نام دانشگاهشهریه سالیانه
University of Milan4300 یورو
University of Bologna810 تا 3230 یورو
Sapienza University of Rome3150 یورو
University of Padua2150 یورو
University of Milano-Bicocca417 یورو
University of Naples Federico II538 تا 1077 یورو
Vita-Salute San Raffaele University21710 یورو
Catholic University of the Sacred Heart16160 یورو
Campus Bio Medico University of Rome19555 یورو
University of Messina2260 یورو
University of Palermaشروع از 4850 یورو
University of Siena4850 یورو
Humanitas University16160 یورو
University of Bari Aldo Moro377 یورو
Saint Camillus International University of health21545 یورو
University of Pavia168 تا 4850 یورو متناسب با شرایط دانشجو
University of Florenceبین 168 تا 2855 یورو متناسب با شرایط دانشجو
University of Pisaدر بازه 3230 تا 3770 یورو متناسب با شرایط دانشجو
University of Parma168 تا 3770 یورو متناسب با شرایط دانشجو
University of Genoa168 تا 3770 یورو متناسب با شرایط دانشجو

بهترین دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا

دانشگاه‌های ایتالیا به طور مداوم در رتبه‌بندی‌های جهانی مانند رتبه‌بندی QS یا US News جایگاه بسیار بالایی دارند. برای اطلاع از رتبه‌بندی برترین دانشگاه‌های رشته پزشکی در ایتالیا جدول زیر به شما کمک می‌کند.

نام دانشگاهرتبه QS بین دانشگاه‌های ایتالیارتبه QS جهانی
University of Milan55276
University of Bologna81154
University of Padua100219
Sapienza University of Rome105134
Vita-Salute San Raffaele University131595
Catholic University of the Sacred Heart161505
University of Milano-Bicocca137بالای 250
University of Turin151364
University of Naples Federico II219بالای 300
Camplus Humanitas University221
University of Pavia251469
University of Rome Tor Vergata329بالای 300
University of Bari Aldo Moro351بالای 450
University of Campania Luigi Vanvitelli520بالای 650
University of Siena377740-731
University of Parma429900-851

اگر می خواهید با بهترین دانشگاه های ایتالیا در تمام رشته ها آشنا شوید می توانید به مقاله بینااپلای در این رابطه مراجعه کنید.

هزینه تحصیل پزشکی در ایتالیا‌

نمی‌توان هزینه ثابتی را برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا در نظر گرفت. زیرا با توجه به دانشگاه انتخابی، شهر محل زندگی، خصوصی یا دولتی بودن مرکز آموزشی و هزینه‌های جاری زندگی در زمان اقامت در ایتالیا، هزینه‌های تحصیل می‌توانند متفاوت باشند. با این حال به طور کلی شهریه دانشگاه های دولتی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در سال و شهریه دانشگاه های خصوصی بین 15,000 تا 30,000 یورو در سال است.

علاوه بر هزینه‌های تحصیل رشته پزشکی در ایتالیا دانشجویان با هزینه‌های دیگری مانند: اقامت، حمل‌ونقل، خوردوخوراک، بیمه دانشجویی و هزینه اخذ اقامت و ویزا روبه‌رو هستند. به طور کلی میانگین هزینه زندگی دانشجویی در ایتالیا ماهانه ۶۰۰ تا ۹۰۰ یورو است. در جدول زیر جزئیات برخی از هزینه های زندگی آورده شده است:

عنوان هزینهمبلغ
هزینه اجاره سالن‌های اقامت دانشجویی200 تا 350 یورو در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه500 تا 1400 یورو در ماه
یک بلیط اتوبوس یک طرفهحدود 1.7 یورو
یک کیلوگرم فیله مرغحدود 11 یورو
یک لیتر شیرحدود 1.5 یورو
یک بسته تخم مرغ ۱۲ عددیحدود 3.5 یورو
یک بسته نان ۵۰۰ گرمیحدود 2 یورو

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های تحصیل در ایتالیا می توانید مقاله اختصاصی ما را در این خصوص مطالعه کنید.

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

به طور کلی امکان تحصیل رایگان در ایتالیا با دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد.

برترین دانشگاه‌های ایتالیا با ارائه بورسیه‌های پزشکی متعدد، فرصت مناسبی را برای پذیرش دانشجویان مستعد سراسر دنیا به وجود می‌آورند که این فرصت‌ها، بسیاری از هزینه‌های متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی‌ در ایتالیا را کاهش می‌دهد.

بورسیه پزشکی در ایتالیا

بورسیه تحصیلی پزشکی‌ در ایتالیا‌

دولت ایتالیا و سایر نهادهای آموزشی این کشور تلاش بسیاری برای دسترسی طیف وسیعی از دانشجویان بین‌المللی به آموزش‌های باکیفیت و مدرن پزشکی در ایتالیا انجام می‌دهند. بر همین اساس برخی از دانشگاه‌های پزشکی برای تحصیل این رشته در ایتالیا، اقدام به ارائه بورسیه‌های متنوع به متقاضیان می‌کنند. البته به دلیل محدود بودن این بورسیه‌ها فضای رقابتی بالایی برای آن‌ها در جریان است و برای اخذ پذیرش باید از تمام شرایط لازم برخوردار باشید.

بر همین اساس انواع بورسیه‌های پزشکی در ایتالیا عبارت‌اند از:

 • بورسیه استانی ایتالیا (DSU): میزان این کمک‌ هزینه‌های تحصیلی متناسب با شرایط اقتصادی دانشجویان متفاوت است. دانشگاه‌هایی مانند سیه‌نا، فلورانس، پیزا و … بورسیه استانی ایتالیا را ارائه می‌دهند و دانشجویان با کمک آن‌ها می‌توانند از اقامت بدون هزینه، وعده‌های غذایی رایگان در سالن‌های غذاخوری دانشگاه، کاهش هزینه‌های فعالیت‌های ورزشی و خرید کتاب و معافیت از شهریه دانشگاه بهره‌مند شوند
 • بورسیه‌های سازمانی برای تحصیل پزشکی در ایتالیا: بسیاری از مراکز آموزش پزشکی در ایتالیا با ارائه بورسیه تحصیلی به نامزدهای شایسته، به دستاوردهای تحصیلی دانشجویان پاداش می‌دهند. این کمک‌ هزینه‌ها شامل مبلغ ثابت پول، معافیت جزئی از هزینه‌های تحصیل و سایر تسهیلات دیگر می‌شوند. از جمله دانشگاه‌های ارائه‌دهنده این بورسیه‌ها می‌توان به دانشگاه میلان، دانشگاه بولونیا، دانشگاه پادوآ، دانشگاه ساپینزا، دانشگاه تورورگاتا رم، ویتا سالوت سن رافائل، دانشگاه کاتولیک قلب مقدس و دانشگاه یونی کامیلوس اشاره کرد

درآمد و بازار کار پزشکی در ایتالیا

درآمد پزشکان در ایتالیا متناسب با تخصص‌ها متفاوت است؛ اما به طور میانگین پزشکان ماهیانه حدود 9000 یورو درآمد دارند. حداقل حقوق و حداکثر حقوق پزشکان در ایتالیا به ترتیب در حدود 3300 یورو تا 15000 یورو در ماه تعیین شده است.

فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی در ایتالیا، فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را پیش روی خود می‌بینند. با توجه به وجود مراکز درمانی مجهز و پیشرفته و نیاز جامعه درمان ایتالیا به پزشکان جدید، بسیاری از دانشجویان بین‌المللی پس از پایان دوران تحصیل خود در ایتالیا در آزمون‌های کسب تخصص شرکت می‌کنند و با تبدیل ویزای تحصیلی خود به اقامت دائم، درآمد بالایی را به دست می‌آورند.

اسکن صفحه اول پاسپورت، اسکن مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی، ترجمه مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی، ترجمه ریز نمرات دوران تحصیلی در دبیرستان و مدرک نمره آزمون IMAT مهم‌ترین مدارک هستند.

از نظر قانونی محدودیتی برای سن و جنسیت افراد وجود ندارد؛ اما بنا بر تجربه داوطلبان جوان‌تر شانس بیشتری برای پذیرش درخواست تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی ایتالیا را دارند.

بله. می‌توان متناسب با رزومه تحصیلی در آزمون TOLC-MED یا آزمون‌های داخلی دانشگاه‌ها شرکت کرد؛ البته شرکت در آزمون IMAT به کیفیت آموزش شما در زمان تحصیل کمک فراوانی می‌کند.

جمع‌بندی

برای تحصیل در رشته‌های پرطرفدار مانند پزشکی در اروپا و سایر مقاصد تحصیلی دنیا، در ابتدا باید با شرایط و چگونگی اخذ ویزا آشنا بود. شرکت مهاجرتی بینا اپلای با برخورداری از تجربه بالا در زمینه تحصیل در خارج از کشور، طیف متنوعی از خدمات را برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا به شما ارائه می‌دهد. مجموعه ما باتکیه‌بر دانش کارشناسان مجرب و شناخت ضوابط و مقررات لازم، از سریع‌ترین راهکارهای قانونی برای طی مراحل اداری دریافت ویزای تحصیل پزشکی در ایتالیا استفاده می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا و مشاوره‌های تخصصی، از طریق سایت ما با کارشناسان در ارتباط باشید.

منابع: